Einde van Sportgala Venray? Sporen op Open Monumentendag Kaartclub lost rookprobleem op Dorpspeiling moet duidelijkheid brengen Herdenking in Venray Gewonden bij steekpartij 10.000 euro voor Platform Lage Inkomens BEDRIJFSONGEVAL? Kurstjens Advocaten PEEL EN MAAS VAN DER PUTT PEEL EN MAAS Donderdag 17 juli 2008 - Pagina 3 Er komt dit jaar hoogstwaar schijnlijk geen dertiende editie van het Sportgala Venray. Een noodkreet van het bestuur van de Stichting Sportgala Venray Regio heeft niet het gewenste effect opgeleverd, zodat het doorgaan van het evenement in december vrijwel zeker van de baan is. "Zoals het er nu voor staat, zullen we zeker geen sportgala organiseren", aldus bestuurslid Justien Jans sen. Het bestuur van het Sportgala Venray liet onlangs een noodkreet horen richting sportverenigingen in de gemeente Venray. In een brief aan de clubs werd het voort bestaan van het gala aan de orde De dorpsraad van Merselo houdt in augustus een pei ling onder de inwoners van het Venrayse kerkdorp. Cen traal in het onderzoek staat de vraag of de dorpsraad terecht bezwaar heeft gemaakt bij de Raad van State tegen de milieu- effectrapportage (MER) die is opgesteld voor het circuit De Peel. Op basis van de uitslag zal de dorpsraad besluiten het bezwaar al dan niet in te trek ken. Donderdagavond waren onge veer honderd inwoners aanwezig op de maandelijkse dorpsraadver gadering. Na de tumultueuze ver gadering van juni werd opnieuw vuurwerk verwacht. Zeker nadat in het dorp een anonieme brief was verstuurd waarin werd gevraagd of de dorpsbewoners wel serieus genomen werden. Frank Weiten, ondernemer uit Merselo, gaf tij dens de vergadering aan dat de brief van hem afkomstig was en hij verzuimd had zijn naam eron der te zetten. De bijeenkomst ver liep donderdagavond vrij rustig. De dorpsraad kreeg wel een aan tal verwijten, maar nam de nodige storm uit de lucht door aan te geven dat een dorpspeiling duide lijkheid moet brengen. "We zijn van plan om op 19 augustus een informatieavond te beleggen. Daar zal alle informatie die voorhanden is op een neutrale manier gepresenteerd worden. We hebben nu sterk de indruk dat een grote meerderheid van de bewoners niet weet waar het over gaat. De gemeente Venray heeft haar medewerking al toegezegd. Ook het bureau Haskoning, dat de MER-rappartage heeft opgezet, zal daarbij aanwezig zijn. Het uit gangspunt is om neutrale informa tie te geven zodat iedereen daar gesteld. Het bestuur bestaat op dit moment nog slechts uit twee personen, Justien Janssen enTruus Cox, voor wie de organisatie van het sportgala een te grote belas ting is. Via de brief werd nadruk kelijk gezocht naar uitbreiding van het bestuur en mensen die de kar mee willen trekken. Ook werd de sportverenigingen gevraagd of zij het sportgala steunen en vinden dat het jaarlijkse evenement door gang moet vinden. Justien Janssen is ronduit teleurgesteld in de res pons op de noodkreet: "We heb ben zo'n honderd brieven de deur uit laten gaan. Twee verenigingen hebben positief gereageerd, ter wijl acht clubs te kennen gaven de eerstvolgende bestuursverga dering af te wachten voordat er zijn conclusie uit kan trekken", aldus dorpsraadvoorzitter Theo Zegers. In diezelfde week wil de dorps raad een dorpspeiling houden. Centraal in het onderzoek staat de vraag of de dorpsraad wel of niet naar de Raad van State moet stap pen. Hoe deze peiling uitgevoerd gaat worden, is nog niet duidelijk. De dorpsraad heeft hierover con tact gehad met de gemeente. De dorpsraad wilde bij elk huishou den een enquêteformulier bezor gen. Maar de aanwezigen drongen er donderdagavond op aan dat elke inwoner van Merselo die kies gerechtigd is, de kans moet krijgen aan de peiling deel te nemen.'Bin- nen een huishouden kunnen de meningen ook verschillen", aldus een van de aanwezigen. Volgens Theo Zegers zal dit moeilijk zijn omdat de gemeente die gegevens niet vrij mag geven. "Dan moe ten we dat via de gemeente laten lopen." Zegers gaf verder aan dat de dorpsraad zich na de uitslag van de peiling zal beraden op eventuele vervolgstappen. Toch nam het plan van de dorps raad niet alle kritiek weg. Diverse dorpsbewoners concludeerden dat de dorpsraad door zijn han delwijze al kleur had bekend en zich achter de milieuclub (Stich ting Natuur en Rust, red.) had geschaard. Voor Theo Janssen was het duidelijk.Volgens hem lijkt het bezwaarschrift van de dorpsraad wel heel sterk op dat van Natuur en Rust. Ook Gerrit Hendriks was die mening toegedaan. "Men sen maken zich zorgen omdat de dorpsraad achter de bezwaarma kers staat. De dorpsraad moet de belangen van het hele dorp behar tigen. Nu lijkt dat niet het geval." Theo Zegers benadrukte nog eens dat de dorpsraad zijn eigen lijn volgt en niet de lijn van iemand een standpunt wordt ingenomen. Als bestuur vinden we dit heel teleurstellend." Ook het Dorpsradenoverleg Venray reageerde op de brief. Maar niet met de gewenste strek king. "Het dorpsradenoverleg is van mening dat de verenigingen dit moeten oppakken. Heel jam mer, want je verwacht dat zij op z'n minst het evenement positief kunnen stimuleren richting de sportclubs", aldus Janssen. Slechts tien reacties op hon derd uitgaande brieven is voor het huidige bestuur van de stich ting aanleiding om zoals het er nu voor staat dit jaar geen sportgala meer te organiseren. "Op deze basis kunnen we niet verder. Als anders. Theo Janssen vroeg zich verder af of het besluit om bezwaar te maken wel unaniem door de dorpsraad was genomen. Volgens hem zou dat niet het geval zijn. Theo Zegers gaf aan dat het besluit in de vergadering van april was genomen, zonder tegenstem men. "Waarom zeggen die mensen dan aan de telefoon iets anders?" zo vroeg Janssen zich af. Bedreiger natuurdub aangehouden De politie heeft een 42-jarige inwoner van Grashoek aangehou den. De man heeft bekend twee dreigmails te hebben verstuurd naar de stichting Natuur en Rust, die ageert tegen de komst van het nieuwe circuit De Peel aan de Bakelsedijk in Vredepeel. De man, een auto- en motorsportlief hebber, is aangehouden, verhoord en later in vrijheid gesteld. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Het openbaar ministerie beslist nu of de man voor de rechtbank zal moeten verschijnen of een boete moet betalen. Het onderzoek naar andere bedreigingen loopt nog. Meerdere aanhoudingen worden door de politie niet uitgesloten. Ongeluk op A73 Op de A73 in Venray vond vrij dag even voor half zes een onge luk plaats. Dat gebeurde toen een bestelauto, bestuurd door een 38-jarige man uit Baarlo, een personenauto, bestuurd door een 53-jarige man uit Baarlo, wilde inhalen. Beide auto's raak ten beschadigd. Niemand raakte gewond. Aangezien de toedracht niet duidelijk is, komt de politie graag in contact met getuigen. bestuur rennen we ons de maan den voorafgaand aan het gala de benen onder de kont uit. Blijkbaar hebben we het evenement de laat ste vier, vijf jaar door de verkeerde bril bekeken. Op de avond zelf is alles hosanna, is iedereen laaiend enthousiast, maar daar blijft het bij. Daarna gebeurt er vanuit de gemeenschap weinig tot niets. Blijkbaar heeft het sportgala min der waarde voor sportend Venray dan wij altijd gedacht hebben." Het huidige bestuur heeft nog een hoop, het sportcafé dat door de gemeente Venray binnenkort weer wordt gehouden. "Wellicht dat die avond uitkomst kan bieden en mensen zich aanmelden om te helpen met de organisatie van het gala. Er is echter nog niet bekend Op het Britse oorlogskerk hof aan de Hoenderstraat in Venray wordt op zondag 21 september vanaf 11.00 uur de traditionele herdenking gehouden. Uit Engeland wor den toch weer gasten ver wacht, ondanks dat de jaarlijk se trip met de bus naar Venray werd geannuleerd. De reden hiervan was tragisch: door overlijden, ziekte en onge mak van de meestal bejaarde gasten, waren er te weinig gega digden om de bustocht financieel mogelijk te maken. Toen echter bekend werd dat de herdenking op 21 september is gepland, hebben enkele Britse bezoekers toch een vlucht naar Nederland geboekt. Het belooft een emo tionele herdenking te worden, bijvoorbeeld voor John Sleep en zijn vrouw Margaret, die sinds 1986 jaarlijks erbij zijn om de gevallenen te eren. Medewerking wordt verleend door kinderkoor De Eigen Wijsjes uit Ysselsteyn, zangvereniging Het Zonnelied uit Venray en Fanfare Dorpsklank uit Castenray. Solist op de doedelzak De politie heeft zondagmor gen drie mannen uit Eindho ven (19, 30 en 31 jaar oud) aangehouden die betrokken waren bij een steekpartij even voor half zes op de Deurnese- weg in Venray. Hierbij raak ten drie mannen uit Helmond (twee van 25 en een van 26 jaar) gewond. Twee van hen zijn opgenomen in het ziekenhuis, van wie één met ernstig letsel. Ze zijn niet in levensgevaar. Het derde slachtoffer kon na behandeling in het zieken huis naar huis. De steekpartij vond plaats na een avondje stappen. Op weg naar huis kwam het tussen wanneer het volgende sportcafé plaatsvindt. Wanneer dat pas in september is, is dat te laat om de organisatie voor dit jaar nog op te pakken. Dan wordt het heel kort dag" De organiserende stichting blijft voorlopig ingeschreven staan bij de Kamer van Koophandel. De draaiboeken van het evenement liggen klaar. Justien Janssen blijft hopen dat er mensen opstaan, die het stokje van het huidige bestuur willen over nemen. "Het zou zonde zijn als het sportgala na zoveel jaren verdwijnt. We hebben ons als bestuur jarenlang ingezet, het zou ons verschrikkelijk veel pijn doen als dit einde betekent van het Sportgala Venray." is Pieter v/d Vorle. Burgemeester Waals spreekt het in memoriam uit, terwijl aalmoezenier pastoor Ger Maesen een korte preek houdt en voorgaat in gebed. Luchtmacht basis De Peel gaat de erewacht leveren bij het monument, terwijl Limburgse Wapenbroeders, leden van Contact Mariniers Noord-Lim burg en de algemene vereniging van oud- marinepersoneel een erewacht gaan opstellen. Ook worden personen verwacht, die ooit gastgezin waren voor de Brit se gasten en zij die een Brits graf adopteerden, dan wel de acties van de Bond van Wapenbroeders altijd steunen. Ook de EHBO-Venray waakt over het welzijn van de gasten. De medewerking van vele kinde ren is sinds jaren een traditie.Voor de drieëntwintigste maal reiken kinderen van Scouting Venray de bloemen aan en ze zullen tevens op alle 700 oorlogsgraven een bloemenhulde geven. Gedurende deze handeling zingt kinderkoor De Eigen Wijsjes uit Ysselsteyn. Na de herdenking zijn de gasten welkom in partycentrum De Witte Hoeve in Venray. beide groepen tot een woorden wisseling op de Deurneseweg met een steekpartij als gevolg. De verdachten reden daarna weg in de richting van Helmond, maar werden door de politie in Eind hoven aangehouden. Het drietal is ingesloten en zit vast voor verder onderzoek. De politie is nog op zoek naar getuigen: bel 0900-8844 (politie Venray) of Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. niet ontvangen? Bel 582877! Het weekeinde van 13 en 14 september staat landelijk in het teken van Open Monu mentendag; dit jaar is het thema Sporen. Met het thema Sporen worden duizenden monumenten nóg nadruk kelijker dan anders in histo risch perspectief geplaatst en worden overblijfselen uit het verre en nabije verleden, zoals landschapselementen, straten- patronen en bodemvondsten met elkaar verbonden. De keuze voor dit thema is niet toevallig: de inwerkingtreding van de Wet op de archeologische monumentenzorg in 2007 en het toenemende belang van bouw historisch onderzoek in de monu mentenzorg hebben de Open Monumentendag op het spoor gezet. Bijna alle 350 deelnemen de gemeenten sluiten aan bij het thema Sporen; zo ook in Venray, waar de coördinatie van de Open Monumentendag in handen is van de Stichting Venray Monumentaal. Leuke bijkomstigheid hier is, dat juist in de periode augustus en september gewerkt wordt aan het project Venray op de schop in het gedeelte van de Grotestraat tus sen het Henscheniusplein en de Passage. Dit geeft de Archeologi sche Werkgroep gelegenheid om het publiek breed kennis te laten maken met hun werk. Er wordt in de Grotestraat een fototentoon stelling ingericht over opgravin gen en er worden vondsten ten toongesteld, waaronder oude in Venray opgegraven waterputten. Speciaal voor kinderen bestaat de mogelijkheid om zelf te op zoek te gaan naar verborgen bodem vondsten. De 'opgravingen' in de Grotestraat zijn te bezoeken op zaterdag 13 september van 11.00 tot 16.00 uur. Een aantal leerlin gen van het Raayland College is in de weer geweest op zoek naar hun Sporen uit het verleden en hebben de resultaten van die zoektocht verwerkt in collages, tekeningen, verhalen en foto's. De werkstukken worden van 8 tot en met 19 september tentoongesteld Vervolg voorpagina Kermis Venray: meer openbare plasplaatsen Een praatje maken kan ook."Wij willen graag weten wat er speelt en zelf de sfeer beleven, zodat we sneller en gerichter kunnen ingrijpen. Vorig jaar zijn er diverse tips gekomen. De hoeken van het kermisterrein die door passanten als 'te donker' werden ervaren, zijn dit jaar verlicht. Ik heb veel positieve reacties gekregen op de directe aanwezigheid van het poli tiekorps. Wij zijn voor iedereen aanspreekbaar, in een informele setting, dat nodigt uit tot ontspan nen communiceren. De kermisbe zoekers zijn blij met ons preven tief en deëscalerend beleid." Openbaar dronkenschap is het grootste probleem op een evene ment zoals een kermis. Dat geldt ook voor Venray. Overmatig alco holgebruik leidt tot problemen. Mensen worden luidruchtig, raken geïrriteerd en zoeken de confron tatie sneller op. Overlastgevend gedrag is het resultaat. "Voor de horeca geldt dat zij onderling afspraken maken. Vorig jaar zijn er wat opstootjes ontstaan tussen cafégangers, omdat de 'Hazesmu- ziek' van het café aan de overkant van de straat hun stevige rockmu ziek probeerde te overstijgen. Die situaties moeten worden voor komen. De eigenaren zijn met elkaar in gesprek gegaan en heb ben afspraken gemaakt over de geluidssterkte. Zo los je dat samen op een volwassen en professione le manier op." Uit de evaluatie met horeca, brandweer en burgemeester blijkt dat horeca en winkeliers met name de urinelucht in hun portiek beu zijn. Wildplassen komt vaak voor. "Het aantal boetes was vorig jaar hoog. Dit was ook te wijten aan een gebrek aan plasplekken. Om wildplassen dit jaar te voor komen, zorgt de gemeente voor meer publieke sanitaire voorzie ningen." in het gemeentehuis, waar tijdens de officiële opening van de Open Monumentendag wethouder P van der Broeck een prijs gaat uit reiken aan de beste, meest origi nele resultaten. Museum 't Freu- leshuus is gratis toegankelijk op beide dagen van 14.00 tot 17.00 uur. De doetentoonstelling Oer- survival sluit helemaal aan bij het thema van de dag. Molen Nooitge- dacht in Merselo draait van 14.00 tot 17.00 uur en kan bezichtigd worden. Ook zijn er vier unieke rondleidingen met het thema Spo ren onder leiding van een gids, Auto gestolen In een woning aan de Klap roos is in de nacht van zondag op maandag tussen 01.0 uur en 09-0 uur een personenauto gestolen. Het gaat om een roodkleurige Chrysler. Naast de personenau to werd er voor een onbekend bedrag aan audio- en fotoappara tuur, een fiets, persoonlijke docu menten en contant geld uit de woning ontvreemd. De inbrekers hebben vermoedelijk toegang tot de woning verkregen door een deur te forceren. Getuigen die iets gehoord of gezien hebben, worden verzocht contact op te nemen met de politie via telefoon nummer 0900-8844. door de Grote Kerk en kan de toren beklommen worden. Voor de rondleidingen dient men zich aan te melden. Gezien het traject dat in, op, en onder de kerk afge legd gaat worden is de maximale groepsgrootte twintig personen. Er starten twee rondleidingen op zaterdagmiddag en twee op zondagmiddag. Aanmelden voor de rondleiding kan bij Wilma de Rhoter via het VW/ANWB kan toor aan Henscheniusplein 13 in Venray. Telefoon (0478)510505 of via e-mail venray@vwnoordlim- burg.nl PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) De maandagavondkaartclub van café 't Veule is van een groot probleem verlost. Het op Een mobiel café dat voor de dorpskroeg gereden wordt en waarin gekaart en gerookt 1 juli ingestelde rookverbod was de dampende kaarters een doorn in het oog. Besloten mag worden. Kastelein AntonieThielen zorgt vanuit het café voor de bediening.TensIotte werd om zelf een mobiel café te bouwen. wordt er om 'rondjes' getoept. Dorpsraad Merselo trekt bezwaar mogelijk in Multimate Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray, Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Het Platform Lage Inkomens Venray krijgt van het Oranje Fonds 10.000 euro voor de ophanden zijnde verbouwing van de wachtkamer en de kantoorruimte. Het platform bestaat sinds elf jaar en zit in twee garageboxen aan de Mozartstraat in Venray. Het helpt mensen met een laag inkomen een weg te vinden in het doolhof van papieren die moeten worden ingevuld om een leefbaar inkomen te krijgen.Verder worden brieven uitgelegd in begrijpelijke taal en worden er diverse advie zen gegeven. Omdat de inrichting van de huidige ruimte niet naar wens is (er is geen privacy voor de klanten en de wachtkamer is zo klein dat men niet met een scootmobiel of kinderwagen naar binnen kan) en omdat na elf jaar het een en ander ook een opfris beurt nodig heeft, is er een begro ting gemaakt voor een kleine ver bouwing. De bedoeling is dat er twee aparte spreekkamers komen en dat de wachtkamer vergroot gaat worden. Verder is de compu terapparatuur verouderd en zou ook vernieuwd moeten worden. Er is een bijdrage aangevraagd bij diverse fondsen. Vereniging Ons Limburg heeft haar vermogen ondergebracht bij het Oranjefonds in Fonds op Naam: Fonds Ons Limburg. Jaarlijks wordt het ren dement van Fonds Ons Limburg besteed aan Limburgse projecten die zich richten op leefbaarheid in de buurt. Het Oranje Fonds is het grootste nationale fonds op sociaal gebied. Het beoordeelt de projecten en zorgt voor de afhan deling van de toekenningen. contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3