Winkelruimte en kantoorruimte Fotowedstrijd: mooie prijzen EK-poule succes Randstad en Dactylo samen Minke Booij schildert voor ProminentenKunst 'Brand' Rosmolen Reiszegen... Millenniumdoelen Venraynaar maakt plaquette millennium in201 5*** Thuiszorg nodig? thuiszorg noord-limburg PEEL EN MAAS FAUNALAND VAN GROOTEL in Venray te huur. Voor inlichtingen: 06-54365930 Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas hou den samen voor het zesde jaar op een rij een fotowedstrijd in de vakantieperiode. Stuur een afdruk van uw leukste vakan tiefoto in en u maakt kans op een van de vier weekprijzen of een van de twee hoofdprijzen, een jaar lang gratis fotografe ren en een digitale camera ter waarde van 200 euro. Naast de prijs van de vakjury is er ook dit jaar weer een publieks prijs. Vakantiefoto's zijn er te kust en te keur. De smaak verschilt, maar over een ding is iedereen het eens: het blijven tastbare herinneringen aan een weekje strand, shoppen in London of Parijs, of genieten van de natuur in Bretagne, de Rocky Mountains of de safari in Afrika. Welnu, stuur uw allermooiste vakantiefoto in en ding mee naar de vier weekprijzen en de twee hoofdprijzen die door Combi Dom Melskens en Peel en Maas beschikbaar zijn gesteld. Wat kun je nu eigenlijk winnen? Bij deze wedstrijd horen natuur lijk leuke prijzen, beschikbaar gesteld door Combi Dom Mels kens en uitgeverij/boekhandel Van den Munckhof, beide in Venray. Er worden vier weekprijzen verge ven: namelijk op de donderdagen 17, 24 en 31 juli en 14 augustus. De inzender van de mooiste foto krijgt een boekenbon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waar debon voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro en 100 gratis afdrukken op het formaat 10x15 centime ter bij Dom Melskens. Drie leuke prijzen dus voor de inzender van de beste foto. De vier week prijs winnaars dingen overigens, net als alle andere inzendingen, gewoon mee naar de hoofdprijs die op donderdag 28 augustus bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs is een jaar lang gra tis fotograferen tot maximaal 420 afdrukken van 10x15 centimeter. Deze hoofdprijs wordt door de vakjury,Theo Clabbers van Combi Dom Melskens en Henk Lammen, journalist/fotograaf van Peel en Maas, bekendgemaakt. Daarnaast is er dit jaar voor de tweede keer een publieksprijs. De lezers van Peel en Maas kunnen aan het einde van de fotowedstrijd uit een aantal vooraf geselecteerde foto's, die worden gepubliceerd in Peel en Maas en op de website van Van den Munckhof, kiezen wie de publieksprijs wint. De winnaar krijgt een prachtige digitale came ra ter waarde van 200 euro, even eens beschikbaar gesteld door Combi Dom Melskens. De win naar van de publieksprijs wordt op donderdag 4 september in Peel en Maas bekendgemaakt. In tegenstelling tot vorig jaar kunnen nu alleen afdrukken van foto's worden ingeleverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat in Venray. Iedere inzender mag ten hoogste drie foto's inzenden. Bij de foto('s) wel naam, adres, woonplaats en tele foonnummer (eventueel mobiel) vermelden, zodat we altijd met u contact op kunnen nemen. De aangeleverde foto's moeten mini maal 10x15 centimeter en maxi maal 20x30 centimeter zijn bij een resolutie van minimaal 300 dpi. SPELREGELS 1) De wedstrijd staat voor ieder een open, behalve voor medewer kers van Combi Dom Melskens en de firma Van den Munckhof BV uit Venray 2) De aangeleverde foto's moeten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter bij een resolutie van minimaal 300 dpi zijn. 3) Je mag maximaal drie foto's inzenden. De inzendingen dienen eigen werk te zijn, de wedstrijdor ganisatie kan naderhand het origi neel opvragen ter controle. 4) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoon nummer te zijn ingevuld 5) De uitslagen van de weekprij zen staan op de donderdagen 17, 24 en 31 juli en 14 augustus in Peel en Maas. De hoofdprijzen worden op de donderdagen 28 augustus en 4 september bekend gemaakt 6) Weekwinnaars dingen ook mee naar de hoofdprijs 7) De prijzen zijn niet inwissel baar voor geld 8) Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd 9) De inzendtermijn loopt vanaf nu tot maandag 10 augustus. 10) Inleveren van foto's kan alleen bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat. 11) Inzenders geven toestemming tot het plaatsen van hun vakantie foto in Peel en Maas 12) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd 13) De organisatie betracht de grootste voorzichtigheid met het ingezonden materiaal, en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies of beschadiging, ongeacht de oorzaak. De uitzendbureaus Dactylo en Randstad gaan samen verder. Het gevolg daarvan is dat de Dactylo- vestiging in Venray per 22 juli ver huist naar de vestiging van Rand stad in Venray. De twee uitzendbureaus bun delen hun krachten en kunnen zo de lokale markt nog beter bedie nen. Zo groeien Randstad en Dac tylo samen verder. De verhuizing is een gevolg van het samengaan van Vedior, waar Dactylo onder valt, en Randstad. Volgens Rand stad-regiodirecteur Patrick van Wersch wordt de dienstverlening van Randstad nog breder. "Werk gevers uit de buurt kunnen nog beter door ons geholpen worden en voor flexkrachten betekent dit dat wij nog meer banen en loop baanperspectief kunnen aanbie den. Randstad geeft hiermee groei de ruimte", aldus Van Wersch. Voor de medewerkers van de vestiging van Dactylo betekent de verhui zing dat zij per 22 juli samen met hun nieuwe Randstad-collega's vanuit de vestiging van Randstad gaan opereren. Lions Club Venray houdt op zaterdag 6 september het twee de ProminentenKunst Gala in discotheek Zenith in Venray. Iedere twee jaar laat Lions Club Venray twaalf prominen te Nederlanders een schilderij maken. Die kunstwerken wor den tijdens een groots opgezet gala met uitgeserveerd diner en entertainment geveild ten behoeve van kinderen die lij den aan spierdystrofie. In Peel en Maas de komende maanden een impressie van de voorbe reidingen, waarbij vele Neder landse prominenten de revue zullen passeren. Deze week Minke Booij. (door Wim Smeets) Op maandagochtend 30 juni reed ik samen met de Venrayse schilderes Anne Haeyen naar Den Bosch waar Minke Booij, de gelouterde hockeyspeelster, voor ons gala een schilderij zal maken. Anne als artistiek begeleidster en ik als chauffeur, fotograaf en als uw gelegenheidsredacteur. Minke (1977) is geboren in Zaanstad, maar het gezin Booij is al 25 jaar woonachtig in Den Bosch. Van jongs af aan speelt ze daar hockey en is uitgegroeid tot een gerenommeerd verdedigster die professional in de hockeysport is geworden. Ze maakt al jaren deel uit van het nationale hockeyteam en is daar zelfs aanvoerster van. In 2006 werd ze door de Federation Internationale de Hockey verko zen tot World Hockey Player of the year. Na de middelbare school heeft ze in Amsterdam de hbo-opleiding Communicatie en PR succesvol afgerond. Dat was zeer veel heen en weer reizen, want haar zware hockeyverplichtingen gingen gewoon door. De sport vergt onge veer een halve weektaak. Ze heeft daarnaast tijd en energie voor haar eigen bedrijf (www.minke- booij.nl). Minke geeft presentaties, clinics en doet vele soorten com merciële activiteiten. Minke is een spontane, vriende lijke, jonge vrouw die heel graag aan ons project wilde meewerken. Na dat te hebben vastgesteld is de tijd rijp voor het voorbereidend gesprek. "Heb je een omlijnd idee wat je gaat schilderen?", vroeg Anne. "Omlijnd is het niet", zei ze, "maar ik wil de elementen hockey, teamsport en wielen of ringen erin hebben." Na een kwartier tje praten had Minke een beeld gevormd van het schilderij en ver schenen de eerste kleuren op het doek. Het enthousiasme en de vak kundige vragen en suggesties van Anne waren zo inspirerend dat Minke steeds opnieuw met twin kelende ogen de effecten van haar penseelstreken bekeek, zij groeide in haar rol. Ze dacht hardop en zei bijvoorbeeld dat in het natio nale hockeyteam veel meisjes met min of meer blonde lange haren spelen. Dat is wel aardig weer te geven?Toch? Het hele nationale team is ambassadeur van Spieren voor Spieren en van de Stichting On Wheels. Met voertuigen van Stich ting On Wheels kunnen de spier- zieke jongeren op vakantie. Dat die wielen dezelfde expressie heb- Minke Booijaanvoerster van het Nederlands olympisch hoc keyteamposeert met het schilde rij dat 6 september in de Zenith geveild zal worden. ben als olympische ringen is een aardige samenloop; het nationale hockeyteam gaat naar de Olympi sche Spelen en de verwachtingen zijn hooggespannen. Het zou fan tastisch zijn als Minke een week voor het gala samen met haar teamgenote Fatima Moreira de Melo, die al eerder een schilderij voor Prominentenkunst maakte, met een medaille terugkomt uit Peking. Dat zou deze twee schil derijen extra waarde geven. Na bijna drie uur was Minke klaar met haar schilderij. Het was een fleurig en sfeervol doek geworden. We keken nog eens kri tisch en zagen dat het goed was. Het zal zeker hoge ogen gooien op 6 september en daarmee een prachtige bijdrage leveren aan het goede doel van dit project: de kin deren die lijden aan spierdystrofie (Duchenne). Op het Landgoed Geijsteren, bij de Rosmolen in Oostrum, vond afgelopen zaterdag een brand weeroefening plaats. De oefeningen zijn een kern activiteit van de brandweer om effectief en veilig te kunnen blij ven werken. De doelstelling bij deze oefening was de monumen tale boerenhoeve en watermolen - met hun onvervangbare histori sche waarde - zoveel als mogelijk te behouden. Het scenario was een brand in de molen door een heetgelopen molenas waarbij twee personen vermist waren. De brandweer rukte voor deze 'brand' uit met een tankautospuit en lad derwagen. Om de hoeve met zijn houten zolder en rietbedekking te beschermen tegen de overslag van het vliegvuur en de hitte- straling moest een waterscherm worden opgetrokken. Voor de doorzoeking in de molen en de nabijgelegen stal was in verband met de sterke rookontwikkeling ademlucht nodig. De slachtoffers werden gered en naar het zie kenhuis overgebracht. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Bij de eva luatie bleek dat de oefening voor de beide molenaars en de brand weerlieden veel leermomenten bevatte. Dat kwam vooral door de specifieke ligging in het bos en de bouwconstructie van de molen; een beperkte werkruimte vol met draaiende onderdelen. Twintig jongeren van Venray nemen deze maand deel aan de Wereld Jongerendagen in Sydney. Afgelopen zaterdagavond kregen deze jongeren aan het einde van de heilige mis een reiszegen van deken Smeets. Het wijwater, behorend bij die zegen, kletterde aangenaam op de oranje jassen. Daarna kwam men bij de deken thuis nog bij elkaar voor een hapje en een drankje. De volgende ochtend werden ze om 5.00 uur uitgezwaaid door deken Smeets, aalmoezenier De Graaf Woutering, ouders, familieleden en vrienden. In de Praktijk voor fysiothera pie therapie en acupunctuur aan de Helfrichstraat 14a is op initia tief van Jan Mulder en Brendan Rijsdijk afgelopen maand tijdens het EK voetbal een poule gehou den voor cliënten en personeel. De 173 deelnemers zorgden ervoor dat de inleg uiteindelijk voor Hospice Zenit de hoofdprijs opleverde. Wilma Manders, pen ningmeester van Zenit, mocht het bedrag van 1068 euro in ont vangst nemen uit de handen van (sport)fysiotherapeut Brendan Rijsdijk, en beloofde een speciale bestemming te zoeken voor dit bedrag. De winnaars van de geld prijzen waren ook bij deze gele genheid aanwezig. Eind 2005 werd Titus Brandsma gekozen tot groot ste Nijmegenaar aller tijden. Aan de Venrayse beeldhouwer Jos Mertens de eer daar een plaquette voor te maken. Er waren plannen voor de ver fraaiing van de entree van de Titus Brandsma Kerk en het plaatsen van de World Peace Flame. Voordat Mertens een goed ontwerp kon maken, begon hij natuurlijk eerst met zich te ver diepen in Titus Brandsma: wat maakte hem zo bijzonder? Hoe zag zijn leven eruit? Hij ontdekte al gauw dat hij - behalve priester een veelzijdig man was. Die veel zijdigheid -zowel spiritueel als ook zijn 'levenswandel' - wilde de kunstenaar graag in het ontwerp onderbrengen. Door middel van schetsen op papier groeien de ideeën verder tot een concreter voorstel. De voorkeur ging uit naar een uitvoering in Belgisch hardsteen boven een uitvoering in brons. Om zicht te krijgen op de verhoudingen en dieptewerking heeft de kunstenaar eerst een model op ware grootte (80 x 80 cm) in hout gemaakt. Vervolgens een model in klei (schaal 1:2) om de details uit te werken. Daar leent klei zich beter voor. Dan wordt de steen besteld bij een steenhouwer en het grote werk kan beginnen. Zo n steen weegt 180 kg en verplaats je niet zo een, twee, drie. Met een slijpschijf gaat Mertens eerst grof te werk. Hij kan zich er nog steeds over verbazen met hoeveel geweld je moet slaan om grotere stukken weg te kappen. Hij werk te elke week zes tot acht uur aan de steen, zodat de vorderingen goed zichtbaar werden. Dan volgt het fijne kapwerk om de details eruit te laten komen. Nu weegt de steen nog ongeveer 120 kilo. Tot slot de afwerking: schuren, schu ren en nog eens schuren, wat uit eindelijk de steen zijn glans geeft. De finishing touch moet niet onderschat worden. Mertens had veel profijt van de ervaring die hij heeft opgedaan met het maken van twee andere plaquettes. Die staan nu voor de schouwburg in Venray. De kunstenaar is natuurlijk erg trots dat opnieuw een kunst werk van zijn hand een bijzonde re plek krijgt. Op 11 juli onthulde burgemeester Thom de Graaf in Nijmegen de plaquette. In een serie artikelen stelt Bart Veldpaus namens het Mondiaal Platform Venray de millenniumdoelen voor. Tij dens de Werelddag in Venray op zondag 28 september wordt er ruim aandacht besteed aan deze voor de kansarme mede mens zo belangrijke onder werpen. De armoede halveren en minder mensen honger ten opzichte van 1990. In 2000 hebben regeringsleiders van de 189 landen met elkaar afge sproken om vóór 2015 belang rijke vooruitgang te boeken op het gebied van armoede, onderwijs, gezondheid en milieu. Verbeter de wereld begin bij jezelf! Dat was de boodschap die Gandhi ons, in de vorige Peel en Maas, gaf. Deze week wil ik u graag iets meer vertellen over mil- lenniumdoel 1: de armoede hal veren en minder mensen honger. U zult begrijpen dat het ene mil- lenniumdoel niet los gezien kan worden van de andere zeven doe len. Het percentage mensen dat in extreme armoede leeft en hon ger lijdt zal, zo staat beschreven, in 2015 ten minste voor de helft teruggebracht moeten zijn ten opzichte van 1990. Percentages zeggen mij persoonlijk meestal niet zo erg veel. Maar als ik daar dan aantallen mensen van maak, dan gaat het in eens om wel héél erg veel mensen: 1,2 miljard of te wel 1.200.000.000 mensen. Dat is ongeveer 75 keer alle inwoners van heel Nederland. Mensen zoals u en ik. Mensen met een gezicht. Vaders en moeders die niet voor voldoende (voedzaam) eten voor hun kinderen kunnen zorgen. Zieke mensen die niet voor zich zelf kunnen zorgen. Mensen die door ondervoeding vaak (onnodi ge) ziektes hebben, omdat ze geen weerstand hebben. We hebben het dan over eenvijfde deel van de hele wereldbevolking, met name in Afrika en Zuid-Azië (vooral India). Een ongelooflijk aantal kin deren, volwassenen en ouderen die elke dag in extreme armoede leven en altijd honger hebben! Laten we niet vergeten dat er daarnaast nog heel veel mensen in 'gewone' armoede leven en ook dagelijks honger hebben. Mensen leven volgens de Wereld Gezond heids Raad in extreme armoede als ze minder dan 0,64 euro of 1 dollar per dag te besteden heb ben. Veel van de eerder genoemde ben. Maar als ik vanuit mijn hart spreek dan kan ik niet anders dan zeggen dat deze redenatie toch niet klopt. De verhoudingen klop pen gewoon weg niet. Naar India toe gaan vind ik gemakkelijker dan terugkomen, want dan heb ik tijd nodig om weer te wennen aan het grote oneerlijke verschil. Elke dag, zeker in de begintijd, zie ik de vaak overbodige luxe, het overbo dige eten. De weegschaal die mij met bestraffende knipperende digitale cijfers indringend aankijkt. Wat is het toch een voorrecht een keuze te hebben, maar dat is ook weer lastig want dan heb ik ook mijn verantwoordelijkheid te nemen. Mijn innerlijke strijd. 'De oorlog tegen de honger is de ware oorlog voor de bevrijding van de mensheid.' (J. F. Kennedy, 4- 6-1963). Namens het MPV Bart Veldpaus (Helpende Handen) bartveld- paus@hotmail.com. 1,2 miljard mensen hebben zelfs veel minder te besteden. 150 mil joen kinderen onder de vijf jaar lijden momenteel aan onderge wicht. Elke dag sterven er 24.000 mensen van de honger, gemiddeld dus 1000 per uur. Door honger en armoede worden mensen sneller en ernstiger ziek. Kinderen lopen bijvoorbeeld een groeiachter stand op. Zoals het er nu naar uit ziet, we zitten op de helft van de gestelde periode, zal het gestelde doel gehaald gaan worden in 2015. In 1990 was er sprake van 28% van de bevolking in ontwik kelingslanden met minder dan 1 Sinds 2004 betreft het 'nog maar' 18%. De laatste jaren durf ik de woor den 'Ik heb honger' niet meer zo goed in de mond te nemen. Nu ik zo vaak gezien en aan den lijve ervaren heb wat het is om echt honger te hebben, heb ik vaker last van mijn eigen eet-/leefpa- troon. Natuurlijk hebben mensen hier wel (een beetje) gelijk als ze tegen me zeggen dat ik hier in het westen woon. En natuurlijk is het zo dat ik geen honger hoef te lij den, omdat anderen honger heb- iljn extreme armoede en honger uitgebannen ontwikkelingsdoel^ Bel (0478) 52 62 62 proteion Donderdag 10 juli 2008 - Pagina 7 DIERENSPECIAALZAAK VENRAY-HORST Jl huishoudelijke en persoonlijke verzorging verpleging gespec. thuisbegeleiding zorgboerderijen dagvoorzieningen zorg tv consultatie voor senioren zorgalarmering LIIU VUUI I I ICI I3CI I www.thuiszorgnoordlimburg.nl 1 tijd voor wensen

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7