Studie naar arbeidsmarkt in regio Rechtstreeks naar de oefentherapeut Manpower hofleverancier Arvato Services Twee keer 50 in de Vredepeel VREDE FEESTEN li Succesvol jaar voor toerisme Gerda is weer klaar voor Vierdaagse Nijmegen Primeur Aerts Fotografie: E-Lay Platteland wil voorsprong vasthouden Uw hond fris en vakkundig getrimd Kurstjens Gunhoek =i Rerts Fotografie ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Directe Toegankelijkheid Oefen therapie (DTO) geeft mensen de vrijheid om zelf, op eigen initiatief en zonder tussenkomst van hun huisarts, een oefentherapeut in te schakelen. Mensen met klachten die samenhangen met houding en beweging, weten zelf vaak heel goed wat ze nodig hebben. Oefen therapeuten Cesar kijken naar het verband tussen klacht, lichaams houding en bewegingsgewoontes. De patiënt die zich (rechtstreeks) heeft aangemeld, zal door de oefentherapeut eerst zorgvuldig worden gescreend. Deze scree ning moet aan het licht brengen of de patiënt met zijn klachten bij de oefentherapeut inderdaad aan het juiste adres is. Voor DTO kunt u terecht bij Oefentherapie De Kei zer, gevestigd binnen medisch cen trum Zorg de Keizer, op bedrijven terrein Keizersveld. Hier werken allemaal geregistreerde oefenthe rapeuten Cesar en geregistreerde kinderoefentherapeuten (de enige in Noord- en Midden Limburg). U kunt terecht met klachten op het gebied van houding en beweging, neurologie, orthopedie, reumato logie, ademhaling, bekkenklach ten, zwangerschapbegeleiding, incontinentie, sportklachten en arbeidsgerelateerde klachten. Daarnaast voor kinderen met pro blemen op het gebied van de sen- somotoriek of sensomotorische integratie zoals problemen met schrijven, evenwicht, coördinatie, zwemmen, balvaardigheid. Vanaf 1 juli kunt u hier voortaan direct terecht zonder verwijzing van de huisarts. Voor meer info: Oefentherapie De Keizer, tel. 0478-515101 of www.zorgdekeizer.nl oefenthe- rapie@zorgdekeizer.nl Manpower gaat op zoek naar 100 enthousiaste logistieke/ assemblagemedewerkers voor een nieuwe vestiging van Arvato Services. Manpower is al jaren dé flexleverancier van grote werkge vers in de omgeving Venray. Naast de bekende en vertrouwde bedrij ven in de regio, heeft Manpower een nieuwe gerenommeerde opdrachtgever verworven; Arvato Services.Arvato Services is onder deel van Arvato AG, de media ser vice provider van Bertelsmann AG, één van de grootste internationale mediaconcerns. Naast vestigingen inAbcoude enVenlo, opent Arvato Services medio juli een nieuwe logistieke vestiging in Venray. De keuze voor Manpower is een logi sche zet. Kim Vervoort, HR officer Arvato Services: Aangezien we in Venlo al geruime tijd met volle tevredenheid samenwerken met Limburg heeft in 2007 een groei van 4% vakanties en vakantieover nachtingen gerealiseerd. Daarmee handhaaft Limburg zijn tweede plaats op de binnenlandse vakan- tiemarkt. De toeristische sector wist afgelopen jaar maar liefst 2,2 miljoen vakanties te realiseren en 11,3 miljoen vakantieovernachtin gen. Het gemiddelde bestedings bedrag van bezoekers in Limburg is van 29 euro per vakantiedag in 2006 gestegen naar 32 euro in 2007 (stijging van 12%). Hier mee heeft Limburg de hoogste bestedingen gerealiseerd binnen de Nederlandse vakantiemarkt. De groei van het aantal vakanties en bestedingen heeft geleid tot een stijging van de werkgelegen heid met 3% in deze sector. Deze groei is sterker dan die van de totale werkgelegenheid in Lim burg. Deze en andere toeristische informatie staan in een speciale toerismekrant 'Schatrijk Limburg' genaamd. Deze wordt op 27 juni aanstaande huis aan huis verspreid in Limburg. Ondanks dat Limburg steeds vaker moet concurreren met verre bestemmingen, die dichter bij komen door een groeiend aan tal low-cost vliegmaatschappijen, blijft Limburg een sterke bestem ming. Met name op de binnen landse vakantiemarkt staat Lim burg goed aangeschreven, zo laat het imago-onderzoek van provin cie Limburg zien. Bezoekers die recent Limburg hebben bezocht, zijn zeer positief en waarderen de provincie met een 8,1 als rapport cijfer. Het sterke merk 'Limburg' Manpower, hebben we bewust gekozen om deze samenwerking in Venray voort te zetten." Dit wordt ook bevestigd door Sandra Faessen, vestigingsmanager van Manpower Venray. "In Venlo is een prettige samenwerking ontstaan tussen Arvato en Manpower. We hebben elkaar goed leren kennen, waardoor wij in staat zijn de wen sen van Arvato en de wensen van onze kandidaten op elkaar aan te laten sluiten. Vanuit deze profes sioneel opgezette basis wordt de samenwerking dus uitgebouwd en in Venray voortgezet." De komende weken start Manpower met een reclamecampagne om de vacatures van Arvato te vervullen. Mensen die interesse hebben, nodigt Manpower van harte uit om zich te melden aan de Hof straat 9 in het centrum van Venray of te bellen naar 0478-510909- wordt voornamelijk geassocieerd met termen als 'gezelligheid', 'heuvelland' en toeristische centra zoals Maastricht en Valkenburg. Daarnaast speelt de natuur en het landschap een grote rol in de moti vatie om naar Limburg te komen: wandelen en fietsen staan daarbij bovenaan als het gaat om de tijds besteding van bezoekers. Limburg als merknaam wordt momenteel in de markt gezet door de samen werkende VW's die de promotie campagne 'Limburg: Liefde voor het leven' uitvoeren. Omdat deze campagne de afgelopen vier jaar zijn vruchten heeft afgeworpen, zal deze met nogmaals vier jaar worden verlengd om zo Limburg als vakantiebestemming goed te blijven positioneren. Om deze groei te handhaven wil provin cie Limburg het komende jaar sterk gaan inzetten op innovatie en kwaliteit in de branche. Het is met name dankzij het goede ondernemerschap van het toeris tisch MKB dat Limburg goed staat aangeschreven als bestemming. Maar alleen door vernieuwing door te voeren en kwaliteit te ver beteren, is het mogelijk om ook volgend jaar weer te groeien. Om deze beide aspecten te stimule ren kunnen toeristische onderne mers sinds begin 2008 een gratis adviestraject van Syntens krijgen. Meer informatie over dit traject vind u op www.syntens.nl. De toeristische krant 'Schatrijk Lim- burg'is gemaakt door de provincie Limburg, de Kamer van Koophan del en de Samenwerkende VW's Limburg. Zaterdag 19 juli opent burge meester Jos Waals de jaarlijkse Vredefeesten van Vredepeel. Dit jaar niet alleen qua sfeer een kermis, maar een échte kermis met échte kermisat tracties. Dit wordt mogelijk gemaakt door het 50e Vrede feest, terwijl dan tevens het 50-jarig bestaan van rectoraat Vredepeel wordt gevierd. 1958. Vredepeel is een klein, rustig dorpje in de Peel. Een dorpje wiens bewoners graag een eigen parochie zouden wil len, want hoewel de samenwer king met naburig kerkdorp Mer- selo goed verloopt, wil men toch wel op eigen benen staan. De saamhorigheid in de Vredepeelse gemeenschap zal alleen maar ster ker worden met, naast een school en gemeenschapshuis, ook een eigen kerk. Pater Bukkems wordt dat jaar door het Bisdom Roer mond benoemd als eerste rector van de parochie Vredepeel. Onder zijn bezielende leiding worden de eerste schreden gezet richting een eigen kerk, maar tot het zover is worden de kerkdiensten gehou den in een extra lokaal van de school. In I960 begint pater Pelt aan zijn 18-jarige verbintenis met Vredepeel en mede dankzij zijn inspanningen werd op 16 septem ber 1962 de eerste steen gelegd door Mgr. P. van Odijk. Pas in 1963 verrijst dan eindelijk de moderne kerk met zijn karakteristieke kerk toren en wordt de kerk op 2 juni Gerda van Egmond (56) uit Venray staat volgende week dinsdag aan de start van de 92e vierdaagse van Nijme gen. Samen met iets meer dan 44.000 deelnemers gaat zij een poging doen om de Walk of World tot een goed einde te brengen. Drie jaar geleden wilde de Venrayse voor de eerste keer deelnemen, maar omdat bij haar darmkanker werd geconstateerd, ging het feest niet door. Met veel moed en wilskracht was ze vorig jaar wel van de partij. "Mijn goede conditie heeft me er weer helemaal bovenop geholpen. Met dank aan de voorberei ding op de wandelvierdaagse in Nijmegen." "We gingen vroeger altijd een dag in Cuijk kijken. Prachtig was dat, al die wandelaars die voor bij kwamen." Gerda van Egmond glundert meteen als de Nijmeegse Vierdaagse ter sprake komt. Tij dens de editie in 2004 spreekt ze met haar buurvrouw, Hennie Minten, af om een jaar later mee te wandelen. Beide dames voegen de daad bij het woord en starten vanaf januari 2005 de voorberei dingen. Eerst tien kilometer op de oefenavonden, later, vooral in de weekenden, wordt het aantal kilo meters opgeschroefd naar twintig. Het gaat prima, de eerste medaille ligt al denkbeeldig in het verschiet. Tot Gerda van Egmond in maart hevige pijnen in haar buik krijgt en veelvuldig naar het toilet moet. In april constateert de huisarts na een inwendig onderzoek dat het niet goed zit. Helemaal niet goed. Haar wereld stort even in elkaar als de definitieve diagnose wordt ingezegend door deken Loonen. Wat is de betekenis van de paro chie voor de inwoners van Vre depeel? "Het heeft de afgelopen vijftig jaar een belangrijke plaats ingenomen. De kerk is met de school en het gemeenschapshuis het centrum van de gemeenschap" aldus Toon van Hoof, voorzitter van het kerkbestuur. "Hoewel de kerk aan beleving heeft ingeboet (zoals overal eigenlijk), is het toch een echte ontmoetingsplaats voor de inwoners gebleven." Tot 2001 had Vredepeel nog een eigen rector, daarna is de parochie samengegaan in een cluster met Ysselsteyn en Merselo. Het bleek niet haalbaar om in alle drie de parochies een eigen pastoor te hebben. "Aanvankelijk hadden we via een soort werkrooster één keer in de twee weken een mis in onze kerk. Later hebben we het zo in elkaar gedraaid, dat we toch weer elke week een eucha ristieviering hebben, thans onder leiding van kapelaan Crasborn. Hij verzorgt de diensten en de gees telijke verzorging voor Vredepeel, waar nodig met ondersteuning vanuit het dekenaat Venray. Ik denk dat we blij mogen zijn als klein dorpje, dat we zo bediend worden. Zeker voor de oudere inwoners is de kerk nog steeds erg belangrijk, als huis van God maar ook als ontmoetingsplaats." De Vredefeesten zijn niet los te zien van de geschiedenis van de parochie Vredepeel. In 1959 werd de eerste editie georganiseerd om gesteld: darmkanker. "Je houdt met het ergste rekening, vooral ook omdat mijn vader op 62-jarige leeftijd aan kanker is gestorven. Mijn schoonmoeder ook, die heb ik tot aan haar graf verzorgd", blikt ze nu terug op die donkere dagen. Ze besluit echter niet bij de pakken neer te gaan zitten. In de bibliotheek haalt ze boeken en leest alles over darmkanker. "Daar moet ik tegen vechten, heb ik me voorgehouden, al zakte me soms de moed in de schoenen. Met ups en downs ben ik blijven vechten." De behandeling werd een lij densweg. Na bestralingen in Eind hoven, werd ze in het Venlose ziekenhuis geopereerd. Tumoren en uitzaaiingen in de darmen, blaas en lymfevaten werden ver wijderd. De behandelende onco loog en patholoog kregen daarna nog onenigheid of alle stukjes aangetaste darm succesvol waren verwijderd. Uiteindelijk bleek dit wel het geval te zijn. Pas na thuis- geld in te zamelen voor de bouw van een eigen kerk. Dit eerste Vre defeest bestond uit een fancy fair, een loterij, roos- en envelop schie ten en 's avonds een dansfestijn. De Vredefeesten zouden uitgroei en tot een jaarlijks terugkerend feest met een kermisachtig karak ter. Dit jaar dus met een heuse kermis. Josien Claessens, bestuurs lid van de organiserende Stichting VredefeestenVredepeel:"Vanwege het jubileum van zowel de Vrede feesten als de parochie, hebben we de gemeente Venray gevraagd ons hierbij ter wille te zijn en we zijn erg trots dat dit gelukt is. De familie Regter komt met meerdere attracties naar Vredepeel om het feest dit jaar extra luister bij te zet ten. Eenmalig uiteraard, want we zijn maar een klein dorpje." Wat betekenen de Vredefeesten voor Vredepeel? "Best veel. Samen met de vastelaovend zijn de Vre defeesten het grootste gebeuren in onze gemeenschap. Vrijwel iedereen heeft dan ook een grote betrokkenheid met de Vredefees ten. Ze zijn opgezet voor jong en oud, maar vooral met nadruk op de jongeren in onze gemeenschap. Traditioneel hebben we zondag middags een kindermiddag, waar voor weinig geld en het sparen van waardebonnen mooie prijzen uitgezocht kunnen worden. Op de maandagavond een discotheek en dinsdags hebben we een voetbal middag." Tijden veranderen en zo ook voor Vredepeel. De opbrengs ten uit de Vredefeesten zijn een Gerda van Egmond bereidt zich voor op de Nijmeegse Vier daagse die dinsdag van start gaat. komst werd bemerkt dat de Ven rayse in het ziekenhuis in Venlo besmet was geraakt met de MRSA- bacterie. Gezien haar conditie een levensbedreigende situatie. "Met zware antibiotica en verschillen de kuren is uiteindelijk nog alles goed gekomen." Haar goede condi tie hielp Van Egmond om er weer relatief snel bovenop te komen. "Ook de doktoren stonden er ver steld van. Door de vele wandelin gen als voorbereiding op de vier daagse had ik een prima conditie opgebouwd. Dat heeft het gene zingsproces aanzienlijk versneld." Het klinkt raar, maar een vleugje sfeer van de Nijmeegse Vierdaagse proefde ze dat jaar toch nog. "Ik ben één dag nog gaan kijken om Hennie te ondersteunen. Doordat ik moest afhaken, heeft ze alleen Josien Claessens en Toon van Hoof kijken uit naar de feesten. stuk minder dan vroeger. Josien: "Het is mooi dat we het toch nog op deze manier kunnen vieren. De opbrengsten zijn inderdaad minder dan vroeger, maar we houden toch genoeg over om de plaatselijke verenigingen indien nodig financieel te ondersteunen zoals bijvoorbeeld de dansgarde, de toneelclub of het dameskoor." De kerk heeft de opbrengsten uit de Vredefeesten niet per se nodig. "Financieel zit onze kerk goed, aangezien we destijds van de gemeente 45 hectare grond gekre gen hebben voor het symbolische bedrag van één gulden. Uit die grond ontvangen we tot vandaag nog geld van inwoners, aan wie we de grond verpacht hebben", aldus Toon van Hoof. En ondanks de teruggang van het aantal kerk bezoekers de afgelopen jaren, is hij optimistisch over de toekomst. "Ik schat dat ongeveer 15% van de inwoners elke zondag in de kerk zit en dat is niet verkeerd. De betrokkenheid is er nog, zeker bij de oudere inwoners die des tijds hard hebben gewerkt aan de opbouw van onze parochie. Dat zal vast goed blijven lopen de komende jaren, hoewel je natuur lijk nooit te ver in de toekomst kunt kijken. Maar eerst maken we er samen een mooi feest van met op zondag een brunch voor alle inwoners en oud-inwoners van Vredepeel." de vierdaagse gelopen. Maar ik heb meteen gezegd dat ik een jaar later wel van de partij zou zijn." Die belofte hield stand. Van wege haar ziekte en de aanslag op haar conditie besloten beide dames om al eerder te beginnen met de voorbereiding. Opnieuw tartte het noodlot Gerda van Egmond. De editie 2006 werd gekenmerkt door een tropische hitte. Op de eerste dag overleden twee wandelaars en besloot de organisatie van de Vierdaagse Nij megen om het evenement af te blazen. "Dat was echt balen, maar uit het oogpunt van de organisatie natuurlijk volledig te begrijpen." Voor Gerda betekent het nog een jaartje wachten op haar eerste medaille. Vorig jaar mocht ze hem vol trots in ontvangst nemen. "Ik heb vier dagen genoten. De sfeer en gezelligheid tussen de deelne mers onderling, het publiek langs de kant dat enorm meeleeft. Met z'n allen heb je hetzelfde doel, de vierdaagse uitlopen. Natuurlijk zijn er de moeilijke momenten. Vooral de tweede dag was enorm zwaar. Helaas viel de slotdag let terlijk en figuurlijk in de regen. Met bakken kwam de regen er uit. Zelfs militairen moesten met hun zware bepakking enorm afzien. Het weer deed vorig jaar afbreuk aan de vrijdag, vooral ook omdat de sfeer van muziek ontbreekt. Maar voor de rest heb ik alleen genoten." Ze kijkt reikhalzend vooruit naar dinsdag, als de 92e editie van start gaat. Vier keer 40 kilometer wandelen, een beproe ving van jewelste. "De voorberei ding is goed geweest, als er geen gekke dingen gebeuren, lopen we hem met zijn tweetjes makkelijk uit. Daar ben ik van overtuigd." De provincie heeft besloten om 240.000 euro beschik baar te stellen voor het pro ject 'Regionale Arbeidsmarkt monitor Limburg (RAIL)', dat een looptijd kent van vier jaar (2008-2011). Het gaat om een doorstart van de eerdere arbeidsmarktmonitor RAIL die in de periode 1998-2002 van kracht was. Het project wordt uitgevoerd door Berenschot/ ETIN en wordt samen uitge voerd en gefinancierd met de gemeenten Maastricht, Heer len, Sittard-Geleen, Roermond, Venlo en Venray, alsmede met het Vertrouwenspact Werk gelegenheid Limburg en het Technocentrum Zuid-Limburg. De arbeidsmarktmonitor moet inzicht geven in de arbeids markt per regio, zodat een ver taalslag kan worden gemaakt voor de concrete invulling van het regionale arbeidsmarktbe leid. Samen met de gemeenten, het CWI en het middelbaar beroeps onderwijs heeft de provincie het initiatief genomen om te komen tot een doorstart van RAIL. Hierbij wordt rekening gehouden met de nieuwe informatiebehoeften van de partijen en met conclusies uit de evaluatie van het oude RAIL- project (de succesfactoren en val kuilen). Het project is van belang voor de provinciale programma's 'Investeren in mensen' en 'Inno veren in Limburg'. De provinciale basisinformatie over de regionale arbeidsmarkt kan als input dienen voor de uitvoering van de regio nale onderwijs- en arbeidsmarkt agenda 'LimburgTalentrijke Regio' en het te voeren acquisitiebeleid. De arbeidsmarktmonitor RAIL voorziet in de basisbehoefte aan arbeidsmarktinformatie, provin- ciebreed, maar wel te onderschei- De provincie heeft ingestemd met het verlenen van een pro jectsubsidie van maximaal 54.615 euro voor het deelproject 'Loods Limburg Onderneemt'. De subsi die is bedoeld voor trainingen en begeleiding van agrarische onder nemers in Noord-Limburg voor de verbetering van het ondernemer schap en de innovatiekracht. Via maatwerk en training begeleiding ligt de focus op het verkennen en stimuleren van de ontwikkelbehoefte bij de onder nemers in de regio, het verder professionaliseren van het strate gisch management, het verken nen en realiseren van innovatieve ideeën en concepten in netwerk verband en het vastleggen en bespreken van de geleerde lessen in dit project ten behoeve van duurzame structuur voor Loods Limburg in de regio. Dit is volgens de provincie nodig wil de agrari sche sector in Noord-Limburg zijn voorsprong op de Europese con currentie vasthouden. Het project 'Loods Limburg Onderneemt' is Was Aerts Fotografie uit Leu nen een aantal jaren geleden het eerst met het handgebonden trouwboek, beter bekend als het digi-album, dit jaar heeft de onder nemer opnieuw een primeur: met het nieuwste trouwboek, de E- Lay. Barry en Claudia uit Veulen is het eerste bruidspaar dat afgelo pen maand het E-lay album heeft mogen ontvangen. De E-lay-albums worden met de hand gemaakt. Dit geeft Aerts Fotografie de mogelijk heid om een album te creëren naar uw wensen. U kunt kiezen uit een grote reeks omslagmate rialen, variërend van kunstleer, leer, hout, acryl of metaal eventu eel gecombineerd met een foto op de voorkant. Het album zelf bestaat uit bladen die geschikt den naar de regio's Zuid-Limburg, Midden-Limburg en Noord- Lim burg, naar het niveau van de cen trumgemeenten en naar een aan tal sectoren. De analyse geeft een voortschrijdend beeld van de actuele ontwikkelingen op de arbeidsmarkt voor de volgende onderdelen: werkgelegenheid, vacatures, beroepsbevolking, par ticipatiegraad, instroom school verlaters, werkloosheid, discrepan tie tussen vraag en aanbod naar opleiding en beroep, discrepantie tussen vraag en aanbod naar de sectoren zorg, logistiek, retail en horeca, procestechniek. Dit zijn de sectoren die mede door de gemeenten zijn aangeduid als rele vante sectoren voor het regionale participatiebeleid. Gaande het tra ject kunnen ook andere sectoren bij de monitor betrokken worden. De analyse wordt jaarlijks vervat in één rapport voor de gehele provincie. Voor de participerende regio's wordt in aparte hoofdstuk ken de arbeidsmarktanalyse per regio weergegeven. Deze analyse moet leiden tot heldere conclu sies die de input vormen voor de belangrijke vervolgfase, namelijk die van implementatie in regio naal arbeidsmarktbeleid. Deze ver taalslag naar beleid zal actief wor den voorbereid en georganiseerd via regionale bijeenkomsten. Deze worden georganiseerd en gefacili- teerd door het CWI. De data uit de arbeidsmarktmonitor zullen ook via een website toegankelijk wor den gemaakt. contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 een pilot, die uitgevoerd wordt onder de vlag van de overkoepe lende 'Loods Limburg'-structuur. Dit is een initiatief in Horst aan de Maas dat gericht is op onder steuning van de kennis- en tech nologie-intensieve agro-industrie in Noord-Limburg. De initiatief nemers beogen dit door het cre- eren van een ontmoetingsplaats voor ondernemers, werknemers, studenten en leerlingen in de agribusiness. De provincie is géén partner in 'Loods Limburg', maar ondersteunt wel deelprojecten die meerwaarde kunnen bieden aan de regio, zoals dus 'Loods Limburg Onderneemt'. Overige partners in het 'Loods Limburg Onderneemt' project zijn Rabobank Horst en de gemeenten Horst aan de Maas en Sevenum. Het project past binnen het coa litieprogramma Innoveren in Lim burg, Cluster Greenport en draagt tevens bij aan de doelstellingen van het provinciale Meerjarenpro gramma Plattelandsontwikkeling 2007-2013- De totale kosten van het project zijn 112.115 euro. zijn voor foto's met of zonder passe-partouts. Kortom, weer iets heel anders om de mooiste dag van je leven in vast te leggen! "We moeten vooruit denken en hard blijven werken aan vernieuwin gen", aldus Marcel Aerts van Aerts Fotografie. "De klant is bij ons het belangrijkst!" bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-571800 1 Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl Drie jaar na zware operatie i)99Ren!inH>k Donderdag 10 juli 2008 - Pagina 5 Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel van Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 E inlo@dierenkliniekdeoudemelklabriek.nl sitsfotoarafle n 4

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5