Daling aantal jeugdige verdachten Liberty Park boordevol activiteiten Bruggenbouwer tussen mensen, parochies en God Je leeft er echt naartoe Truckrun: bijna 15.000 handtekeningen DE HELFT DE HELFT Kurstjens MAN WOMAN ff ff VEEL ARTIKELEN VAN DE PEEL EN MAAS De jongste criminaliteits beeldanalyse jeugd (CBA-J) van de politie Limburg-Noord geeft reden tot optimisme. Uit de analyse blijkt namelijk dat het aantal jeugdige verdachten (van 0 tot en met 24 jaar) daalt, net als het aantal incidenten waarbij sprake is van een jeug dige verdachten. Ook het aan tal jongeren dat als slachtoffer geregistreerd staat was in 2007 lager dan in 2006. Piet van Hoek, regionaal porte feuillehouder jeugd, zei dan ook niet voor niets in zijn openingsge- sprek van de eindmanifestatie Doe Effe Normaal: "Met de meeste jon geren gaat het gewoon hartstikke goed! "Jeugd is, en blijft een speer punt van de politie. De opvoeding van kinderen is een maatschappe lijk thema. In veel gezinnen gaat het goed. Er zijn echter gezinnen die extra hulp nodig hebben. De samenleving vraagt steeds meer om ingrijpen van de overheid in het privédomein van de opvoe ding. De politie is geworteld in de haarvaten van de samenleving en speelt daarom een belangrijke rol in het tijdig kunnen signa leren en ingrijpen. Dit doet zij samen met haar partners. De CBA- J wordt daarom ook gebruikt om de beelden van de partners en de politie te vergelijken. Het kan ook de basis zijn voor intensievere samenwerking. De resultaten van het CBA-J leiden uiteindelijk tot operationele sturingsinformatie. De CBA-J geeft inzicht in inci denten en verdachten onder jonge ren van 0 tot en met 24 jaar. Waar worden de incidenten gepleegd? Hoeveel incidenten? Welke typen incidenten? Is er een trend waar te nemen in de afgelopen jaren? Hoeveel mannelijke en vrouwelijk verdachten zijn er in onze regio? Worden jongeren ook slachtoffer van criminaliteit? Jeugd, in de leeftijd van 12 t/m 17 jaar die in beeld is bij de politie, pleegt het meest vermogens- openbare orde en geweldsdelicten. Jeugdigen plegen veel vernielingen (335 in 2007), mishandelingen (298 in 2007) en bedreigingen (108 in 2007).Jongvolwassenen, 18 t/m 24 jaar, plegen veel mishandelingen (421), vernielingen (293), drugs handel (284) en bedreigingen (185)). In het verkeer waren de 18 tot en met 24-jarigen 229 keer bij een verkeersongeval betrokken en 313 keer bij alcoholgebruik in het verkeer (als verdachte). Uit de jaarlijkse inventarisatie van de jeugdgroepen in Noord- en Midden-Limburg komt een verge lijkbaar positief beeld naar voren. Van de 81 jeugdgroepen die vol gens de gehanteerde systematiek zijn benoemd zijn er 20 aanvaard baar, 49 hinderlijk en 5 overlastge vend. Van 7 groepen was de infor matie te beperkt om ze te kunnen plaatsen in een categorie. Het streven is om ook op deze groe pen snel meer zicht te krijgen. Het jongerenwerk van de gemeente speelt hierbij een belangrijke rol. Er is bij de laatste meting geen criminele jeugdgroep naar voren gekomen. Opvallend is dat dit jaar 21 jeugdgroepen een gemengde etniciteit hebben. Bij de inven tarisatie van 2007 waren dit er slechts twee. Het softdrugsgebruik is hoger dan het alcoholgebruik, dit in tegenstelling tot het vorig jaar waarbij het gebruik ongeveer gelijk was. Hinderlijk gedrag en drugsbezit komt het meeste voor op de lijst van 'licht' crimineel gedrag. Van het plegen van 'zware' criminaliteit is nauwelijks sprake. Het plegen van verkeersdelicten komt het meeste voor; elf groepen plegen regelmatig of (heel) vaak verkeersdelicten. Op de tweede plaats komt drugshandel. Hier houden vijf hinderlijke en drie overlastgevende groepen zich regelmatig mee bezig. Van rechts extremisme of racistische uitingen (bijvoorbeeld via kleding) is nau welijks sprake. Wijkagenten geven aan dat de meeste ontwikkelingen binnen een jeugdgroep betrek king hebben op de (groei van) het alcohol- en drugsgebruik. Venraynaar gewond Een 59-jarige Venraynaar is vori ge week dinsdagmiddag gewond geraakt op de kruising Hulstweg/ Oirloseweg in Oostrum. Een 26- jarige automobilist uit Meerlo reed over de Hulstweg in de richting van de Oirloseweg. Op het kruis punt verleende hij geen voorrang aan de man die op een bromfiets van rechts kwam. Er ontstond een aanrijding en de Venraynaar liep hierbij breuken op aan zijn ribben en aan zijn sleutelbeen. Vakantiemarkt in Overloon Op zondag 13 juli is er van 11.00 tot 17.00 uur een vakan tiemarkt met braderie in het centrum van Overloon. In totaal zullen ongeveer 100 kramen in het centrum staan. Ook zijn de winkels in Overloon deze dag geopend. De bezoekers kunnen verder onder meer genieten van een grote kindermarkt en diverse demonstraties van hobbyisten.Ver- der is er een draaimolen en loopt er een clown rond. Ook dit jaar kunnen bezoekers tijdens de zomervakantie weer genieten van de gratis zomerac- tiviteiten in het Liberty Park. De activiteiten startten afgelopen weekend en duren tenminste tot 24 augustus. Een greep uit het programma. Om te beginnen is voor de kleinsten ook dit jaar weer elke middag de museumeek hoorn Jumpy aanwezig. In zijn onderkomen zijn leuke spelletjes te doen en kunnen kinderen zich laten schminken! Voor alle andere bezoekers zijn er in de zomerva kantie van zondag tot en met don derdag elke middag interessante presentaties en rondleidingen. Zoals de Dagelijks Leven Vertel lingen in de onderduikruimte. Daarin is te horen en te zien hoe het gewone gezinsleven er in de oorlog aan toe ging. Ook kan men deelnemen aan de informatieve rondleiding in het Documenta tiecentrum waarin het ontstaan en het verloop van de Tweede Wereldoorlog uit de doeken wordt gedaan. En bovendien zijn er ook nog rondleidingen in het Marshall Museum. Daarin wordt dieper ingegaan op bijzondere militaire stukken uit de collectie. De rondleidingen duren ongeveer een uur en vinden aansluitend aan elkaar plaats zodat het publiek niet hoeft te kiezen maar aan allebei kan deelnemen, als men belangstelling heeft. Op zaterdag 2 augustus houdt het museum samen met de Documentatiegroep '40-'45 een documentatie- en boe kenbeurs over de Tweede Wereld oorlog. Daarna wordt op 16 en 17 augustus het vuurwapenweekend gehouden, waarbij het publiek de handvuurwapens uit de oor log zelf ter hand mag nemen. En op 24 augustus doet het museum mee aan Overloon Buitengewoon. Die dag is ook de Koninklijke Luchtmacht met een batterij Patri ot luchtafweerraketten aanwezig. Om het allemaal dan nog een beetje extra zomers te laten zijn, wordt op die dag in het openlucht theater in het museumpark ook nog een jazzconcert gegeven door de Pointwood Big Band. Verder zijn er tot eind augustus in het museum ook nog de tijde lijke tentoonstellingen Braaf! Hon den in Oorlogstijd en Onderdruk king en Bevrijding te zien zijn. Voor meer informatie zie www. libertypark.nl. Huub van Horne (51) volgt Hans te Boekhorst op als pas toor van de parochies Casten- ray, Blitterswijck en Wanssum. De kerkdorpen zijn ruim vier maanden lang uitgeholpen door een team van wisselende priesters. Tijd voor een vast gezicht. Sinds 1 juli is pastoor Huub van Horne in functie. De officiële installatie vindt op 30 augustus plaats. Een nadere kennismaking. Huub van Horne komt modern en nuchter over. Hij heeft in diverse gemeenschappen in heel Limburg gepredikt en meegeleefd. Vijfentwintig jaar geleden startte hij als diakenassistent in Gennep, waar hij negen maanden later kapelaan werd. In Grevenbicht, een plaatsje aan de Maas bij Sittard, werd hij in 1987 pastoor. Ruim vijf jaar later werd Huub van Horne pastoor in Weiten, een stadswijk in Heerlen. Daarna volgden Epen en Mechelen. "Ik ben begonnen in het uiterste noorden van de pro vincie en eindigde bijna in België, in Epen en Mechelen. Verder dan Mechelen kon ik niet gaan. Ik voel de langzaam de behoefte terug te keren naar mijn geboortestreek. Ik ben zelf geboren in Panningen. In Epen en Mechelen word ik opge volgd door pastoor Van de Berg, die tegen zijn wil uit Duitsland weg moest. Epen en Mechelen is voor hem een uitkomst naast Slenaken, waar hij al drie maan den functioneert. Ik ben bekend met de omgangsvormen van de Noord-Limburgers en ik houd van samenwerken in een priesterteam. Iedere vrijdag steken de priesters van dertien parochies de koppen bij elkaar. Ik ben ervan overtuigd dat het gaat klikken." SOCIALE CONTROLE Of Castenray, Blitterswijck en Wanssum veel zullen afwijken van de andere parochies waar hij dien de, durft pastoor Huub van Horne nog niet te zeggen."Dat is moeilijk. Ik ben eigenlijk een dorpspastoor en heb toch negen jaar in de stads wijk Weiten in Heerlen gediend. Daar ontplooide ik een zakelijke omgang en samenspraak met de gemeenschap. In de stadse manier van denken laat men zich minder snel leiden door de mening van anderen. In dorpskernen durft men vaak niet het achterste van de tong te laten zien. De 'iedereen luistert mee'-gedachte beangstigt dorpsbewoners. De gang naar de kerk is er vaak wel groter, omdat men indirect sociale controle uitoefent tijdens zulke 'uitjes'. Ik hoop dat de mensen uit Castenray, Blitterswijk en Wanssum zich vrij durven te uiten." Wat verandert er voor de kerk gangers? Aan het systeem van wisselende priesters komt een einde. De parochies krijgen één gezicht en één aanspreekpunt. En vaste tijden van de mis. "Een nieuw gezicht, dat klopt. Maar dat betekent niet dat ik de bakens ga verzetten. We werken in een team en ik werk op mijn beurt met een vast team van vrijwilligers. Reli gie kent meerdere stromingen. Op één parochie kan een pas toor beter zijn stempel drukken. Ik heb echter te maken met drie parochies en functioneer als brug genbouwer tussen mensen en God, maar ook tussen de verschil lende parochies. Uit de eigenheid van de drie parochies proberen we een goede middenweg te zoe ken. Dat is een grote uitdaging en verrijking voor mij. Wat ik in het ene niet vind, vind ik terug in het andere." ROOSKLEURIG De toekomst van de kerk is volgens pastoor Van Horne roos kleurig. "Als je het globale beeld bekijkt, tenminste. In Noord- Frankrijk viel het me weer op. Uit oorlogspuin worden kerken her opgebouwd, terwijl de stad een ruïne blijft. Men vecht en knokt om de kerk in stand te houden. De Sinds 1 juli is pastoor Huub van Horne in functie. Hij wordt op zaterdag 30 augustus om 14.00 uur in Blitterswijk officieel geïnstalleerd. kerk blijft altijd bestaan, ondanks dat het penibel is om parochies te bemannen en de kerkgebou wen te bekostigen. We zien de wereldkerk groeien. We moeten over grenzen kijken, want buiten Nederland, buiten West-Europa, wordt het geloof beleden door heel veel mensen. Het geloof is als een familiestamboom. Diepe wor tels blijven bestaan, blaadjes val len af terwijl tegelijkertijd nieuwe takken groeien. Nieuw takken zijn de jeugd." "Dat hebben we bewust aan het einde van de zomervakantie gepland, zodat zoveel mogelijk mensen aanwezig kunnen zijn. De ambtswoning heb ik al betrokken. Persoonlijk hecht ik veel waarde aan geschiedenis. Alles heeft een levensverhaal. De dorpskern van Blitterswijk straalt een rijke histo rie uit. De inwoners hebben ieder hun levensverhaal. Het ambthuis zal snel mijn 'thuis' worden. Het is een prachtig huis met een heerlij ke tuin waar ik van kan genieten. Het belangrijkste voor mij is dat ik snel iets kan betekenen voor de gemeenschap." Hoofdleidster Carole Swinkels geniet van kindervakantieweek "Duizend is een mooi getal, maar de veiligheid van de kin deren is het belangrijkste." Dat zegt hoofdleidster Carole Swinkels (foto) van de orga niserende Stichting Kinderva kantiewerk die deze week 960 kinderen mag begroeten die tot en met vrijdag onder de pannen zijn. Henk Lammen ging dinsdag sfeer proeven tij dens 57e editie van de kinder vakantieweek. "Het zou natuurlijk leuk zijn als we een keer boven de duizend kinderen uitkomen, maar het is absoluut niet ons uitgangspunt. We willen dat de kinderen in een veilige omgeving een week lang worden vermaakt", aldus Swin kels. Ze valt maar meteen met de deur in huis als het magische getal duizend ter sprake komt. Ook dit jaar hebben zich bij de Stich ting Kindervakantiewerk bijna duizend kinderen ingeschreven om vijf dagen lang te genieten van sport, spel en ontspanning. Bijna duizend, de teller bleef uit eindelijk steken op 960 kinderen, ongeveer net zo veel als een jaar eerder. Daarmee blijft het evene ment ongekend populair onder de jeugd van de basisscholen in Venray en de kerkdorpen. Swin kels: "Het aantal inschrijvingen valt en staat bij de beschikbaar heid van de vrijwilligers. Naast de organisatie van 25 mensen zijn er deze week 160 leiders en leidsters actief. Verder zijn er ouders, opa's en oma's die een dag(deel) komen helpen. Zo is ons streven dat ieder groepje van maximaal twaalf kin deren wordt begeleid door twee mensen. En dat lukt vrij aardig." hi De Zonnebloem op SintAnna, waar de kinderen van de kleinere groepen deze morgen bezig zijn met knutselen, spreekt een van de leiders Carole Swinkels aan. 'De jongens slaan elkaar met zwaar den', wijst hij naar buiten waar enkele jongens met stukken hout zelfgemaakte zwaarden hebben gefabriceerd. En dan laat het zich niet moeilijk raden, die zwaarden worden uiteraard gekruist. 'Waar schuw ze maar, anders neem je de zwaarden maar af', antwoordt de hoofdleidster gedecideerd. De organisatie staat dan ook niet te springen op vervelende inciden ten. "De leiders en leidsters zijn minimaal vijftien jaar, waarbij de jongeren ook de kleinste groepen begeleiden en de oudere kinderen door de meer ervaren mensen worden begeleid. Door de grootte zijn we ook beperkt in ons doen en laten. Op andere plaatsen wor den er woonhutten of wigwams gebouwd waar kinderen blijven overnachten. Met bijna duizend kinderen is dat niet te doen. Want dan zul je permanente beveiliging en bewaking in moeten schake len." Dus moet het Kindervakan tiewerk Venray zich op andere terreinen onderscheiden. Bijna iedereen in Venray heeft wel een of meerdere keren deelgenomen aan de kindervakantieweek. Voor velen is het een feest van herken baarheid als later het zoontje of dochtertje meedoet. Carole Swin kels nam zelf ook deel, werd op haar vijftiende leidster en is nu al zes jaar hoofdleidster. De 29-jarige Venrayse denkt voorlopig niet aan stoppen. "Al is het wel goed dat zich bij de organisatie steeds weer nieuwe mensen melden die ook frisse ideeën mee brengen. Zo voorkom je dat het een sleur wordt voor kinderen die meerde re jaren meedoen.Al is het natuur lijk niet te doen om ieder jaar weer met totaal andere dingen te komen. Sommige programmaon derdelen keren jaarlijks terug." Zo is de knutselochtend in en rond De Zonnebloem ieder jaar opnieuw een hit. De morgen staat in het teken van de naderende Olympische Spelen in Peking. De meeste jongens blijven buiten om met het hout aan de slag te gaan. Er wordt gezaagd, nagels in de stukken hout gejast om een kruk je te maken, zelfs grafstenen of natuurlijk het favoriete zwaard. De meiden gaan vooral binnen aan de slag. Ze tekenen en kleuren, knut selen, plakken en knippen.T-shirts worden beschilderd, medailles en bekers gemaakt, zelfs het Olympi sche vuur ontbreekt niet. Carole Swinkels loopt rond, maakt foto's en ziet tot haar genoegen dat alles op rolletjes ver loopt. Helaas gooit het weer ook deze morgen roet in het eten. Als de eerste regendruppels neerda len, gaat iedereen naar binnen om droog onderdak te zoeken. "Het weer hebben we helaas niet in de hand. Maar in het geval van slecht weer zorgen we altijd voor een alternatief programma. Dat is niet altijd even makkelijk, want het is een opgave om bijna duizend kin deren ergens binnen kwijt te kun nen." Discipline, creativiteit maar vooral ook improvisatie zijn dan ook sleutelwoorden binnen de organisatie van Kindervakantie werk Venray. Als hoofdleidster geniet Swinkels dan ook met volle teugen. Speciaal voor deze week neemt ze ieder jaar een weekje vakantie op: "Hoe dichterbij de week komt, hoe meer zin je er in hebt. Dan zie je al de reacties in het gastenboek van onze website, je leeft er dan ook echt naartoe. Zaak is dat het evenement ook blijft leven, naamsbekendheid houdt in Venray, zodat we tot in lengten van jaren heel veel kinde ren mogen verwelkomen." Europese petitie gestart De Tweede Kamer heeft vorige week een motie aan genomen die minister Eur- lings (Verkeer en Waterstaat) de opdracht meegeeft om in Europa te gaan pleiten voor het behoud van de truckruns. Dat zou onder meer middels een ontheffingsprocedure voor Nederlandse vrachtwa genchauffeurs moeten gaan gebeuren. Het dilemma dat door de Europese rijtijdenwet is ontstaan, is daarmee echter niet opgelost. Daarvoor moe ten de regels zelf op onderde len worden aangepast, is de mening van vier brancheor ganisaties, waarmee de minis ter onlangs gesprekken heeft gevoerd. De handtekeningenactie van de gemeente Horst aan de Maas om de jaarlijkse truckrun te behouden, heeft inmiddels al bijna 15.000 reacties opgeleverd. Bij een truckrun mogen mensen met een verstandelijke beperking meerijden in de cabine van een vrachtwagen. Aan de truckrun in Horst doen ieder jaar honderden vrachtauto's mee. Maar strenge Europese regels maken het voor chauffeurs bijna onmogelijk om in hun vrije tijd in hun truck te rij den. Zodoende staat de toekomst van de Truckrun Horst, die ook door de gemeenten Meerlo-Wans- sum en Venray toert, op het spel. De gemeenteraad is daarom een handtekeningenactie begonnen voor het behoud van de truckrun, die altijd wordt gehouden op de eerste zondag na Pasen. De truck run is een tocht die meer dan drie uur toert door diverse kernen in de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Venray. De raad van de gemeente Horst aan de Maas is van mening dat ini tiatieven zoals de truckrun niet mogen worden gedupeerd door Europese wet of regelgeving die is ingesteld om een ander doel te dienen. Voor initiatieven met een vrijwillig of liefdadig karakter zou Dijkstra directeur KvK Joost Dijkstra (1949) is benoemd tot directeur ad inte rim van de Kamer van Koophan del Limburg. Hij is benoemd met ingang van 1 augustus. Dijkstra is een ondernemer met kennis van en ervaring met leidinggevende functies in zowel het klein- als het grootbedrijf. Via detailhandel in een nationale omgeving en B2B in een internationale omgeving was hij tot 2006 Managing Director van Ranpak BV Begin 2006 werd hij partner van een adviesfirma gericht op succesvol ondernemen. Verder neemt Joost Dijkstra deel aan diverse sociaal maatschappe lijke activiteiten in Limburg en is hij oud-bestuurslid van KvK Zuid- Limburg. Zijn benoeming geldt tot uiterlijk 1 februari 2009- contactlenzen Venraynaar mishandeld Een 33-jarige man uit Venray is in de nacht van zaterdag op zon dag opgenomen in het zieken huis nadat hij door een 32-jarige plaatsgenoot was mishandeld. Aanleiding zou een belediging zijn. De verdachte werd op de Griegstraat aangehouden en inge sloten voor verder onderzoek. Het slachtoffer werd met hoofdletsel ter observatie opgenomen in het Ziekenhuis; hij was wel aanspreek baar. De politie heeft de zaak in onderzoek. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor 9 50 bij: Grotestraat 68 Venray 0478-582727 een uitzonderingspositie mogelijk moeten zijn, vindt de gemeente raad. Onder andere op de web site van de gemeente Horst aan de Maas is de petitie in te vullen. Volgens de initiatiefnemers van de petitie is de tijd nu rijp om ook Europees in te zetten op draag vlak. Enkel een uitzonderingspo sitie voor Nederland is namelijk niet voldoende, zo stellen zij. Vier grote brancheorganisaties uit het vervoer (Eigen Vervoerders Orga nisatie EVO), TLN (Transport en Logistiek Nederland), VERN (Ver enigde Eigen Rijders Nederland) en KNV (Koninklijk Nederlands Vervoer)) hebben zich solidair getoond met de actie van Horst aan de Maas. Ook staan zij ach ter de uitbreiding van de petitie, richting Europa. Door ook andere Europese sympathisanten de peti tie te laten onderschrijven, wordt het internationale karakter van de boodschap richting het Europees parlement versterkt: vrachtwagen chauffeurs moeten met een gerust gevoel werk en vrije tijd kunnen combineren, is de insteek van de initiatiefnemers. Voor meer infor matie en het laatste nieuws kunt u terecht op www.reddetruckrun. web-log.nl of www.horstaande- maas.nl. PAUL BROUWER MODE Publieksprijs Dag van de Vrijwilliger Op 25 oktober wordt voor de vijfde keer in Venray de Dag van de Vrijwilliger gevierd. Tijdens dit eerste lustrum ligt de nadruk op het verwennen van de Venrayse vrijwilligers en vrijwilligersorga nisaties. Muziek en cabaret zullen de feestelijke uitverkiezing van de vrijwilligersorganisatie van 2008 in de foyer van de schouwburg omlijsten. Ook wordt voor een hapje en drankje gezorgd. Dit lustrum kent twee hoofd prijzen. Naast de door een jury uitgeroepen organisatie, die de cheque van 500 euro, beschik baar gesteld door de Rabobank, ontvangt, is er dit jaar ook een publieksprijs. Deze cheque van 250 euro is beschikbaar gesteld door de Ronde Tafel 160 Venray- Horst. De bezoekers van deze dag kunnen zeil hun stem uitbrengen op een van de hiervoor genomi neerden. Tot 15 juli kunnen vrij willigersorganisaties nog voorge dragen worden voor de prijzen. Formulieren zijn te verkrijgen bij Match,steunpunt vrijwilligers werk Venray, Marktstraat 8 Venray, tel: 516995 of via info@vrijwilli- gerswerkvenray.nl. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Donderdag 10 juli 2008 - Pagina 3 Multimate Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray, Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl WiVani, - s*/v Noorderhof 20 Venray 0478-550630 de SCHATTEN van de Grote Kerk van den munckhof bv WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 www.paulbrouwer.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3