Nederlands titel Ons Genoegen OJC Gaellus viert Tienrayse kermis Bartelstrofee voor Harrie Kuijpers Geslaagden Tong-il 'Genieten voor iedereen!' BEZORGEN? PEEL EN MAAS Donderdag 10 juli 2008 - Pagina 20 Bomvol muzikaal programma in feesttent Nadat de indoorteams van hand boogvereniging Ons Genoegen in maart al beslag legden op de Nederlandse indoortitels in zowel de compound- als de recurveklas- se werd tijdens het Nederlands kampioenschap outdoor in Schijn- del duidelijk dat er dit jaar geen eer te behalen valt tegen de teams van de Ysselsteynse vereniging. Het team met compoundschut- ter Johan van Dongen en de beide recurveschutters Carrie Wegh en Ron van der Hoff was in de finale superieur aan het team van De jaarlijkse afsluitingsavond van het sportseizoen van de Invali den Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. in het clubgebouw vanTTV Summa/Red Stars is goed bezocht. De sporters van de ver eniging hebben samen terugge keken op een sportief geslaagd seizoen. Bij het NK tafeltennissen in Weert behaalde Theo van Elfe ren een derde plaats in de klasse 6. Ook de sjoelers wisten bij hun NK in Barneveld een prijs in de wacht te slepen. Linda Buis werd op een knappe manier tweede in de klasse K. Ook dit seizoen heeft het er lang om gespannen wie de wisselbeker van de onderlinge bowlcompetitie in ontvangst zou mogen nemen. Net als vorig jaar toonde Frans van Soest zich uit eindelijk toch het meest constant. Van Soest behaalde in totaal 70 punten en daarmee liet hij onder andere Eline Jacobs achter zich, die tweede werd met 68 punten. De 63 punten van Bas Pastors waren goed voor een derde plaats. De dames van de ISBV waren dit sjoelseizoen succesvol bij de wed- Op het geupexamen voor de leden van taekwondovereniging Tong-il zijn verschillende kandi daten geslaagd voor hun nieuwe graduatie. Het examen werd gehouden onder auspiciën van de taekwondobond Nederland. Dit betekent dat alle kandidaten een internationaal erkend diplo ma ontvingen van het met goed gevolg afgelegde examen. In Oostrum werd door de kan didaten een uitstekend examen gelopen. Opmerkelijk was de ken nis van de Koreaanse benamingen en de zuivere uitvoering van de diverse technieken vooral van de jongere deelnemers. Onderstaan de deelnemers mochten hun nieu we geupgraduatie in ontvangst nemen: Wit-Gele band 9e geup: Bart HBS Almere, 214 tegen 200. Het team van Rozenjacht Baarschot eindigde als derde. Het tweede team met Bas Tonnaer, Harm van der Hoff en Frank Tonnaer werd zesde in dit veld van zestien teams. Voor de teamfinale waren er tijdens het individuele toernooi al twee medailles behaald. Carrie Wegh maakte er een spannende finale van door na twaalf pijlen precies gelijk te eindigen met de heersende kampioene van 2007, Coby Hurkmans. De eerste shoot off over een pijl was weer gelijk, de tweede en beslissende werd strijden om de Limburg Bokaal. Maar liefst drie sjoelers sloten deze competitie af met een eer ste plaats in hun klassen. Zo werd Marjo Manders eerste in de klasse D. Wilma Wismans behaalde het zelfde resultaat in de klasse F. Ook een eerste plaats was er voor Linda Buis in de klasse I. Het sei zoen 2007/2008 is zonder meer het seizoen geworden van Linda Buis. Het vorige seizoen maakte zij al flinke vorderingen en dat heeft zij stevig doorgezet. Door haar eer ste plaats bij de Limburg Bokaal en vooral haar tweede plaats bij het NK sjoelen in de klasse K was zij volkomen terecht de winnares van de wisselbeker van de Algemene Nederlandse Sjoelbond. Maar ook bij de selectiewedstrijden voor het NK en de wedstrijden om de Limburg Bokaal was Linda Buis duidelijk goed op dreef. In beide competities was zij verreweg de sjoeler van de vereniging die de meeste vooruitgang boekte met haar gemiddelde. Ook de beker voor de beste wedstrijdsjoeler was daarom voor haar. Wienen, Demi Hagemans. Gele band 8e geup: Steven Tave- nier, Ilona Wimsen, Loek van Ooi. Geel-Groene band 7e geup: Shy- reen en Mayron Gerrits, Kylian Mooren, Rangel Sylaev, Joep Staal, Nigel van Vuglit, Kevin Wilmsen. Blauw band 4e geup: Charlotte Deenen, Daimy Lucassen, Jelle Walraven. Blauw-Rode Band 3e geup: Josephine van Lin, Harm NIjssen. Rode band 2e geup: Devon Son- neveld. Voor de volgende onderdelen moest door alle kandidaten een voldoende worden behaald. Theorie, schijngevechten, stap- sparring, zelfverdediging, vrij sparring. Alle deelnemers werden door de examencommissie met een voldoende beoordeeld. echter door Hurkmans gewonnen met 8 tegen 7. Zilver derhalve voor Wegh. In de compoundklasse wist Johan van Dongen in de strijd om de derde plaats meervoudig kam pioen Fred van Zutphen met 111 tegen 108 terug te wijzen. Brons voor Van Dongen. In dezelfde klas se werd Bas Tonnaer zevende na verlies tegen Johan in de kwartfi nale. Ron van der Hoff moest genoe gen nemen met een vierde plaats na verlies in de strijd om het brons tegen Henk Vogels uit Erp, 105 tegen 103- En om voor haar het feest hele maal compleet te maken ontving zij ook de beker voor de sjoeler die tijdens de trainingsavonden de meeste vooruitgang boekte. Haar gemiddelde was bijna 10 procent procent hoger dan vorig seizoen. Door operaties en een langdurige revalidatie heeft Germy Joosten op het punt gestaan om te stoppen met sjoelen. Dankzij haar sterke karakter en groot doorzettingsver mogen is zij er in na enkele moei lijke jaren in geslaagd om de weg terug te vinden. Dit leverde haar volkomen terecht dit seizoen de aanmoedigingsprijs op. Ook geeft Germy Joosten al verschillende jaren op een uitstekende manier leiding aan de sporttak zwemmen van de vereniging. Zij heeft altijd een luisterend oor voor iedereen en haar opgewektheid is aansteke lijk voor de andere zwemmers. Het is daarom ook volkomen terecht dat Joosten dit jaar de wisselbeker van de zwemmers in ontvangst mocht nemen uit han den van voorzitter Mat Klaassens. Ondanks een vooraf verwachte hevige concurrentie was het in Groep A van het tafeltennissen weer Jan van Gerven die dit sei zoen duidelijk het beste was en daarom terecht de eerste prijs in de wacht sleepte. Hij bleef daar mee Maria Wilmsen enAnkie Muij- sers voor die tweede en derde werden. Het vorig seizoen is Sandy Aalders gepromoveerd van Groep C naar Groep B. Maar ook in deze groep bleek zij te sterk voor ieder een, waardoor zij het seizoen afsloot met een eerste plaats. Leo Reintjes werd tweede en Marly Vervoort derde. In Groep C werd Theo van Elferen afgetekend eer ste. Hij bleef nieuwkomers José Jacobs en Giel Verhaegen ver voor. Hoewel zij dit seizoen geen prij zen won sprokkelde Maria Wilm sen bij ieder toernooi wel een aantal punten bij elkaar. Daarom ontving zij uit hand van Huub Thijssen de beker voor het beste toernooigemiddelde van dit sei zoen. Net als vorig jaar wasAnkie Muijsers de trouwste bezoeker van de trainingsavonden, waar door zij de winnares werd van het klassement van Leo Reintjes. Het afgelopen jaar is lid Harrie Kuij- pers overleden. Hij heeft helaas slechts enkele jaren lid van de ver eniging mogen zijn. Toch wordt zijn enthousiasme door de tafel tennissers bij elke trainingsavond en tijdens ieder toernooi gemist. Bij zijn overlijden heeft zijn familie een schenking aan de vereniging voor de tafeltennissers gedaan. Deze zullen daardoor het komend seizoen geen inschrijfgeld hoeven te voldoen voor de toernooien waaraan wordt deelgenomen. Ter herinnering aan Harrie en als blijk van waardering voor de geste van zijn familie wordt hem dit jaar postuum de Bartelstrofee toege kend. Vier Gildenschieten in Holthees Binnen de gilden van de vroege re gemeente Vierlingsbeek bestaat al meer dan twintig jaar de traditie om gezamenlijk te schieten om het Huub van den Moosdijk schild. Vroeger was dit de strijd om de titel van gemeentekoning, in het leven geroepen door oud burge meester Huub van den Moosdijk. Met het opgaan van de gemeente in de gemeente Boxmeer is echter aan deze traditie geen einde geko men, maar houden de vier Gilden (Maashees, Groeningen, Overloon en Holthees) deze strijd in ere. Op zaterdag 12 juli wordt deze strijd in Holthees gestreden. Tijdens deze dag kan men getuige zijn van de gilden die in optocht door het dorp trekken, de opening, de loting, de wedstrijd zelf en de offi ciële huldiging met vendelgroet, erewijn en aansluitende receptie. Het programma begint om 15.00 uur bij zaal 'tTrefpunt in Holthees, om 15.15 uur is er de afmars naar het schietterrein. De aankomst op het schietterrein is om 15.45 uur, gevolgd door de loting. Aanvang wedstrijd 16.00 uur. Na afloop gaat het naar 'tTrefpunt, waar de huldiging en de receptie plaats vinden. St. Hubertus Limburgse kampioen De Limburgse kampioenschap pen voor teams zijn verschoten bij Diana in Venray. St. Hubertus was als zevende geplaatst in de A-klas se, na een moeilijke eerste ronde van 25 pijlen stond deze vereni ging uit Merselo op de eerste plaats. In de tweede ronde werd deze plaats niet meer afgenomen. Net als in 2007 werd het team St. Hubertus Merselo Limburgs kam pioen in de A-klasse. Mart Hen driks 460 punten, Leon van den Hurk 449 punten, Theo van den Hurk 446 punten, Aloys Spee 418 punten, Cor Hoedemakers 416 punten, Maarten Kusters 403 pun ten vormden het winnende team. Op een veteranenwedstrijd bij Diana Venray behaalde Theo van den Hurk de eerste plaats met 230 punten, tweede was Mart Hen driks met 229 punten en Aloys Spee werd vierde met 223 punten in de klasse 60 plus. Cor Hoede- makers behaalde de vierde plaats met 200 punten in de klasse 70 plus. Motorcrossers Regio Venray Na een afwezigheid van onge veer vier jaar waren de jeugdrij- ders van Motorsport Organisatie Nederland weer te gast op de vernieuwde baan van MSV SALZ te Leusden. Het circuit de Leus- derheide lag er prima bij, maar was wel zwaar en naarmate de strijd vorderde werd het als maar zwaarder en de allerkleinste had den dan ook de grootste moeite om het stuur recht te houden. De club had alles in het werk gesteld om het iedereen naar de zin te maken. Het was ook alweer de laatste wedstrijd voor de vakan tiestop en voor het Internationaal Jeugdweekend te Emmen over 14 dagen. De wedstrijden werden geopend door de voorzitter van MSV SALZ, de heer Norbert Cre- tier, de wethouder van sportzaken van de gemeente Amersfoort, de heer Arrjen Kruyt en door de voor zitter van MON, de heer Ton van Elk de Freese.Alle sprekers waren zeer blij om weer rijders te mogen ontvangen op Leusderheide en wenste iedereen een sportieve wedstrijd toe. Bij de 65 versnellin gen grote wielen klomTino Broere in de le manche enkele plaatsen op om een 10e plek op zijn naam te schrijven en in de 2e manche wisselde hij verschillende keren van plek voordat hij op een 13e plek werd afgevlagd om een 11e plaats in het dagklassement veilig te stellen. Bij de 85 kleine wielen A reed Jeremy de Vink een sterke wedstrijd. In de le manche ruilde hij een 10e plek in voor een 7e plaats en in de 2e manche wist hij op te klimmen naar een 3e positie, hij maakte echter kennis met moe der aarde en viel terug naar een 8e plek en werd de 9e man, ter wijl Bart Pijpers een vrij constante strijd reed en in de voorlaatste ronden een plekje moest inleve ren en een 14e plaats op eiste. In de 2e manche moest hij wederom een plekje inleveren en eindigde op een 12e positie wat hem in het dagklassement een 13e stek ople verde. Jules Deenen wist in de le manche enkele plaatsen voor zich goed te maken en werd op een 15e plaats afgevlagd en in de beslissende manche ging hij vanaf een 15e plek van start waarop hij ook de eindstreep passeerde en in het algemene klassement werd hij de 16e man. Bij de 85 grote wielen wist Bryan Kersten een 9e plek op zijn naam te schrijven in de le manche nadat hij alle zeilen had moeten bij zetten om zijn 8e plek vast te houden en in de 2e manche klom hij op naar een 8e positie en mocht een 7e plaats in het dagklassement voor zich veilig stellen. Door verschillende keren van plaats te wisselen sloot Lynn Hubers de le manche op een 27e plek af en in de 2e manche klom de jongedame op maar moest deze ook weer inleveren om een 25e plek veilig te stellen en op een 25e plaats eindigde. Beide keren moest Maik Hubers een plaatsje inleveren en eiste een 31e plaats op om een 33e stek op zijn te schrijven. Bij de MX 2 jeugd reed Rob Simons in de beide manches een prachtige inhaalrace en eiste een 22e en een 13e plek om de 18e plaats in het algemene klasse ment op zijn naam te schrijven.Jos Hubers zakte enkele plaatsen af en passeerde op een 30e plek de streep en in de 2e manche moest hij ook inleveren en werd 28e en werd hiermee de 30e man. Maud Hubers ging vanaf een 28e plek van start om na het rijden van de manche op een 31e plaats te wor den afgevlagd en in de 2e manche ging ze vanaf een 30e plek van start om deze uiteindelijk ook voor zich veilig te stellen wat de jongedame op een 31e plek deed belanden. Bij de veteranen werd Jeu Hubers op een 7e en een 9e plek afgevlagd om een 8e plaats in het dagklassement op zijn naam te schreven. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Ook dit jaar houdt OJC Gael lus weer een groot feest tijdens de kermisdagen in Tienray. In samenwerking met diverse Tienrayse verenigingen spelen in de feesttent aan de Berna- dettelaan iedere dag livebands. Kermisvrijdag wordt traditio neel geopend door tributebands. Dit jaar staan de Pearl Jam-tribute Once en de U2-tribute Rooy2U op het podium. Once is een weerga loze ode aan Pearl Jam. De band neemt speelt hits van alle cd's met natuurlijk ook de klassiekers Alive en Jeremy. Rooy2U is eenVenrayse U2-coverband die is opgericht in 2006. Deze formatie bestaat uit muzikanten van Venrays bekend ste coverbands April Fools en Band op Bezoek (ook wel bekend als BOB). Naast goede muziek en een goede sound zien de bandle den er ook echt uit als U2.Tevens zetten ze een visuele show neer die de sfeer van U2 oproept. Na Rooy2U begint de afterparty in de soos met Nuh. De tent is om 20.30 uur geopend en de eerst band begint rond 21.00 uur. De entree bedraagt 6 euro. Op zaterdag speelt Cold Turkey. Medio maart is in de gemeen te Meerlo-Wanssum het project 'Meerlo-Wanssum voor Ieder een' van start gegaan om zo de toeristische en recreatieve bedrijven in Meerlo-Wanssum nog toegankelijker te maken voor senioren en mensen met een beperking. De eerste stap pen zijn gezet en dat willen de ondernemers graag laten zien. Zo is het idee ontstaan om samen een scootmobiel- en fietsarrangement te ontwikke len: 'Genieten voor iedereen van Limburgs mooiste hoek jes'. De rode draad binnen het arrangement vormt een scoot mobiel- en fietsroute van onge veer 35 kilometer lang, waarbij de mogelijkheid bestaat de route in te korten. Het startpunt is bij Landal Het Roekenbosch in Blit- terswijck.Van hieruit fietst u naar Swolgen voor een heerlijke kop koffie met vlaai. U vervolgt de route naar Broekhuizen, waar u opstapt op de Maashopper. Na een vaartocht van ongeveer een uur, gaat de tocht per scootmobiel of fiets verder door een deel van het Nationaal Park Maasduinen. Via het fiets-voetveer komt u uit bij Veerhuys Tante Jet in Blitters- wijck, waar u kunt genieten van een heerlijke lunch. Na de lunch vervolgt u de route in de richting van Wanssum en Meerlo. De tocht wordt afgesloten met een diner bij restaurant Het Roekenbosch. En dit alles voor een bedrag voor 39,50 euro per persoon! Verder is de mogelijkheid aanwezig om een scootmobiel of (elektrische) fiets te huren. Cold Turkey maakt de perfecte mix tussen nieuwe nummers en klassiekers. Door het repertoire telkens uit te breiden met de laat ste rockhits, zoals die van Anouk, Leaf, Evanescence, Kaiser Chiefs, Fiction Plane, Within Temptation en Muse, is de band altijd up-to- date. Naast de nieuwste hits spe len de bandleden natuurlij ook de krakers zoals Radar Love,Alive en You Really Got Me. Ook nummers van The Police, AC/DC, U2, Van Dik Hout en Status Quo passeren de revue. Na Cold Turkey start de afterpary in de soos met dj Basz. De tent is om 20.30 uur geopend en de entree bedraagt 6 euro. VIER BANDS Zondag 13 juli zit weer propvol met livemuziek. Deze dag spelen vier bands in de feesttent. Rond 14.30 uur wordt de middag rus tig geopend door het akoestische trio Puur. Deze band speelde vorig jaar met de kermis ook al in Tien ray en brengt ook tijdens deze editie onder meer nummers van The Police en Alanis Morissette ten gehore. Hierna speelt IArnA Doctor, een band die covers speelt van bands als The Stranglers,The De gemeente Meerlo-Wanssum heeft besloten om trajectkaarten voor de Maashopper met korting in te brengen in het arrangement. Wethouder Dickie Minken: "Bij de start van het project Meerlo- Wanssum voor Iedereen heb ben de gemeente, het Toeristisch Platform Meerlo-Wanssum en het Platform Gehandicapten Meerlo- Wanssum aangegeven gezamen lijk de schouders te willen zetten onder dit project. Het interessante van dit arrangement is nu dat de route langs de deelnemers aan het project voert. Zo wordt het project nog eens extra gepromoot en hopen we de ondernemers, die nog niet deelnemen, alsnog over de streep te trekken om mee Straattheater Op zondag 17 augustus wordt in Blitterswijck bij Tante Jet aan de Maas een culturele manifestatie gehouden. Enkele straattheater- acts van het Limburg Festival staan tijdens dit festijn centraal. Naast acts van de USA breakdancers en Al Milar treden ook op het Anto- nius Abt Gilde en fanfare Moed en IJver uit Blitterswijck, de Meerlose troubadour Peter van de Water en ter afsluiting de coverband Djings. Er worden ook diverse activiteiten voor de kinderen georganiseerd, waaronder enkele activiteiten met en op het water. Verder is er een presentatie van diverse toe ristische bedrijven en van enkele stichtingen uit Meerlo-Wanssum. De organisatie is in handen van het Toeristisch Platform Meerlo- Wanssum in samenwerking met de gemeente Meerlo-Wanssum. Aanvang: 11.00 uur. Doors,The Cure, Supergrass, REM enThe Beatles. Na I Am A Doctor is Federal Offence aan de beurt, een formatie die onder meer num mers van Lenny Kravitz, ZZ Top, Van Halen en Herman Brood ten gehore brengt.Als afsluiter is Plork En De Aannemers geboekt. Aan nemers met verstand van muziek bestaan niet. Daarom ontbreekt het Plork en de Aannemers totaal aan muzikale richting, visie en andere dingen. Voeg daar een halfblinde en altijd stomdronken styliste aan toe, en wat je overhoudt is een muzikale freakshow. Van Abba tot System of a Down en van André van Duin tot Kaiser Chiefs, voor Plork en de Aannemers is niets is te gek. Na deze optredens gaat de afterparty verder in de soos met dj Basz. De tent is om 13.00 uur geopend en de entree bedraagt 6 euro. Maandagochtend 14 juli staat in het teken van vissen, in samen werking met de visclub en de handboogsportvereniging. Aanslui tend wordt er handboog gescho ten in de tent. Net na de middag brengt de matineeband De Cobra's traditionele matineemuziek ten gehore. De muzikanten spelen tot een uur of zeven 's avonds, waarna te gaan doen." Het arrangement wordt op elke dinsdag, woensdag, donderdag, zaterdag en zondag aangeboden in de periode vanaf 1 juli tot 31 augustus en elk week end vanaf 6 september tot en met 12 oktober. Reserveren van het arrangement kan via Landal Het Roekenbosch, telefoon (0478) 531841. Het arran gement is verder ook in te passen in een meerdaags verblijf in hotel, op de camping of in combinatie met Bed Breakfast in Meerlo- Wanssum. Vraag bij reservering vrijblijvend naar de adressen van de voor iedereen toegankelijke overnachtingsmogelijkheden in Meerlo-Wanssum. Deel Tienray zonder gas Door een ongeluk met een heftruck zat een deel van Tienray maandag kortstondig zonder gas. Door nog onbekende oorzaak reed een heftruckbestuurder aan de Zwanenweg een reduceerhuis- je van energieleverancier Essent omver waardoor er een groot gaslek ontstond. Bij de lekkage kwamen grote hoeveelheden gas vrij. Dat ging gepaard met flinke sisgeluiden. Bewoners van zes woningen zijn een tijdlang geëva cueerd. Uit veiligheid sloot gasle verancier Essent de gastoevoer naar een deel van Tienray af om de lekkage te kunnen repareren. De geëvacueerde bewoners kon den toen ook weer naar huis. Er zijn geen gewonden gevallen bij het ongeluk en niemand is door de gaslucht onwel geworden. Cold Turkey maakt de perfecte mix tussen nieuwe nummers en klassiekers. een André Hazes-imitator diverse Hazes-hits komt zingen.'s Avonds speelt Jeopardy, een bekende en energieke rockcoverband uit de regio die nummers speelt van ondermeer U2, Kane, Linkin Park, The Rasmus, Greenday en Nic- kelback De tent is deze dag om 11.00 uur geopend en de entree is de hele dag gratis. Deze laatste kermisdag begint met het traditio nele toepen en nagelen rond de klok van 15.00 uur.Tussen 18.00 uur en 19.00 uur wordt het tijd voor de M*A*M. Deze band speelt rock- n-roll en alle klassiekers komen aan de bezoekers voorbij. Van AC/DC tot Motorhead en van Jackyl tot Beastie Boys. De kermis wordt afgesloten door de dj 's Wip neus Pirn, die garant staan voor een avondje ouderwets feesten en swingen. Met hun hilarische 'feel-good'-acts hebben Wipneus Pirn, die ooit op Parkpop stonden, een nieuwe dj-cultuur tot stand gebracht. De tent is om 14.30 uur geopend en de entree bedraagt 5 euro. Nieuwe straatnamen Voor de nieuwbouwplannen in Blitterswijck en Tienray zijn nieuwe straatnamen en huis nummers vastgesteld. Uit de suggesties van de dorpsraden en de heemkundevereniging is voor het Blitterswijckse bouwplan nabij Op den Dries de naam Rötjeshof gekozen en voor het bouwplan nabij de Zwanenberg/Leemberg in Tienray is de naam Trambaan vastgesteld. De Trambaan in Tienray ver wijst naar de tram die daar vroe ger heeft gereden. Rötjeshof in Blitterswijck dient als eerbetoon aan de persoon Eugène Rotjes. Met name vanwege zijn vele ver diensten voor de Blitterswijckse gemeenschap, zijn inzet voor de toenmalige gemeente Meerlo (van 1935 tot 1958 lid van de gemeen teraad en vanaf 1946 wethouder) en zijn jarenlange bijzondere rol in het bondswerk. Daarvoor heeft hij diverse onderscheidingen ont vangen. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Scootmobiel- en fietsarrangement in Meerlo-Wanssum Meerlo-Wanssum Verspreidingsburo

Peel en Maas | 2008 | | pagina 20