't PELGRIMSHUIS de graaf Dinnershow ijssafon !Ée ^erCeidïng oor specialist tegels,, sanitair en tegelwerken! Pastoor Van Home Gouden Vredefeesten Esther Arts en An Lenders naar de top En verder: Bandoetere gofin www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Kunst Cultuur 17 Sport 19-20 Kerkelijke diensten 22 GROTESTRAAT 33 - VENRAY CAMPS OPTIEK WIJ HEBBEN VAKANTIE VANAF ZA. 2 AUG. T/M ZA. 9 AUG. Voorbereidingen schaatsfestijn al in volle gang De kogel Venray krijgt ber 2008 tot opnieuw door de kerk. van 7 decem- 4 januari 2009 een schaatsfestijn onder de noemer Venray on Ice. De Stichting Venray Events tekent wederom voor de orga nisatie van het evenement op het Schouwburgplein. "We hopen weer tussen de 45.000 en 50.000 bezoekers te mogen ontvangen", aldus bestuurs lid Joop Goossens van Venray Events. "Alle vergunningen zijn door de gemeente Venray verleend. We kunnen dus aan de slag", zegt een tevreden Joop Goossens. Vorig jaar was hij de kartrekker van de eer ste editie van Venray on Ice. Samen met collega-ondernemers René Duijkers en Tom Smits werd in enkele maanden tijd een schaats festijn uit de grond gestampt dat klonk als een klokje. Het Schouw burgplein werd omgetoverd tot een waar ijsparadijs met als cen trale blikvanger de schaatsbaan. De opzet van editie 2008-2009 zal in grote lijnen gelijk zijn aan die van vorig jaar. Goossens: "Het con cept van de eerste editie met een ijsbaan en daarnaast tal van omlijs tende activiteiten staat. Daar geven we ook nu weer een vervolg aan. Al zijn we wel bezig met een aan tal aanpassingen en wijzigingen. Het Schouwburgplein blijft ook de locatie waar het festival gaat plaatsvinden. De gemeente Venray heeft de marktverordening aange past en een evenementenvergun ning verleend. Voor ons staat het sein helemaal op groen." Als opvolger van het Winterfes tival werd het bestuur van Venray Events vorig jaar geconfronteerd met extra kosten. De gemeente Venray heeft inmiddels een toe zegging gedaan voor een subsidie van 10.000 euro. Daarmee is het kostenplaatje bij lange na niet gedekt. "Vorig jaar hebben we gewerkt met een begroting van circa 140.000 euro. Dat zal dit jaar waarschijnlijk iets minder zijn omdat we in bepaalde aanloop kosten zoals nieuw briefpapier, reclamedoeken en een logo niet meer hoeven te investeren. Maar het blijft een hoop geld dat voor het grootste deel door sponsoren opgehoest moet gaan worden." Voor de eerste editie van Venray on Ice moesten alle zeilen worden bijgezet om het plaatje financieel rond te krijgen. Joop Goossens hoopt dat dit jaar al in een eerder stadium de begroting dekkend is. "Uiteraard hopen we dat we weer kunnen rekenen op alle sponsors en begunstigers die vorig jaar de eerste editie tot een groot succes hebben gemaakt. Dat waren in totaal zo n 40 tot 50 kleinere en grote sponsoren. Door nu in een vroeg stadium kenbaar te maken dat het evenement doorgaat, hopen we nog meer sponsoren te kunnen werven. Met het ijsfes- tijn zetten we Venray nadrukkelijk op de kaart. We denken aan een grootse opening waarbij alle Ven- raynaren op de openingszondag gratis kunnen schaatsen." De eerste editie van Venray on Ice werd vorig jaar enorm enthou siast ontvangen door het publiek. Een stukje Venray-promotie van de eerste orde. Al scheelde het maar een haartje of de stekker was er tussentijds uitgetrokken. Een ver velend incident ontsierde het eve nement dat voor de rest glansrijk was geslaagd. "Door een onbekende schaatser werd in een weekend de ijsbaan vernield toen hij met een schaats een van de buizen kapot hakte waardoor koelvloeistof vrijkwam. Als gevolg daarvan viel de hoofd generator uit en stond de ijsbaan de volgende morgen blank. We hebben toen overwegen om de baan meteen te sluiten. Het was heel moeilijk om het gat te dich ten, hetgeen uiteindelijk wel is gelukt. Was dit niet het geval geweest, dan was het over en slui ten. Hopelijk blijven we van dit soort nare incidenten nu gevrij waard, want voor het overige hebben we alleen maar positieve reacties mogen ontvangen", aldus Joop Goossens. Klotsende oksels "Dag lekker ding, wat heb je toch een mooie ogen!" "Daarmee kan ik u beter zien meneer." "Zeg, mooie vlam, wat heb je toch een prachtige oren! "Daarmee kan u beter horen meneer" "Maar hete dame, wat ruik ik toch onder u armen?" "Dat is zweet, meneer, oksel- zweet." Bah! Weg was ik, snel gevlucht uit die Venrayse kroeg. Wat een mooi avondje stappen moest worden, eindigde in een zware deceptie. Want, is het u ook al opgevallen sinds het rookverbod in de horeca van kracht is? Het is sinds 1 juli niet te harden in de swingpaleizen en feesttenten. En waarom niet? Omdat er niet meer gerookt mag worden! Ja, het is echt waar, de lichaamsdam- pen komen je al tegemoet als je de deuren van een bier- of dans tent opent. Die ene blonde snol die je voor het rookverbod nog wel kon bekoren, blijkt nu te zijn veranderd in een blonde pijl bij wie je bij wijze van spreken het liefst meteen een kilo geurvre- ters onder haar oksels zou willen duwen! En, doordat sommige stappers hun klotsende oksels proberen te camoufleren door een flinke dosis lekker geurende deodorant op hun onwelrieken de haartjes te spuiten, ontstaat in heel wat kroegen een verstik kend mengsel, een damp die niet te beschrijven is en je snel naar buiten doet vluchten. Of ik blij ben met het rookverbod? Natuur lijk, want dat biefstukje met friet smaakt zonder grijs rookgordijn toch wel stukken beter, en een groot voordeel is ook dat niet- rokers na een avondje stappen niet meer uren in de wind naar sigaretten stinken. Maar wat kunnen we doen aan die onwel riekende walm in café en disco theek? Een makkelijke vraag, met een moeilijk antwoord. Of toch niet? We hebben in hartje Venray toch nog een schitterende open plek aan het Schouwburgplein? Geef Paul Hulsman snel een ver gunning voor een openluchtcafé Hulsman (dak, vier palen en een tap, meer niet) en geen mens heeft 'Beej Paul' last meer van alle in de onderste luchtlaag neer gedaalde menselijke geurtjes Dat wordt een hit tijdens de kermis! Hannes HAIRKAPPERS, 00KV00R KLEINE GEZICHTSBEHANDELINGEN "Duizend is een mooi getal, maar de veiligheid van de kinderen is het belangrijkste." Dat zegt hoofdleidster Carole Swinkels van de organiserende Stichting Kindervakantiewerk die deze week 960 kinderen mag begroeten die tot en met vrijdag onder de pannen zijn. Op pagina 3 een achtergrondverhaal over de Venrayse kindervakantieweek. Meerlo-Wanssum doet niet mee aan de wedstrijd 'groen ste gemeente van Nederland'. De gemeente had zich aanvan kelijk ingeschreven voor de editie 2009 van de groencom- petitie, maar ziet met het oog op de fusie van de gemeente op 1 januari 2010 toch van deelname af. "Begin dit jaar zagen we in dat er prioriteiten gesteld moesten worden", zegt wethouder Carla Brugman (PK, Ruime). "Veel tijd om dit soort extra dingen op te pakken, hebben we niet meer. Bovendien vind ik het belangrijker om elke euro die beschikbaar is, ook daadwerkelijk voor groen te gebruiken. Het is jammer dat we niet meedoen, want we hadden denk ik een goede kans gemaakt." De komende vier jaar minstens een keer deelnemen aan de wed strijd 'groenste gemeente van Nederland' was een van de doelen die PK en PvdA hebben opgeno men in hun coalitieakkoord. De nationale groencompetitie kent twee categorieën: steden (plaatsen met meer dan 15.000 inwoners) en kleine steden en dorpen. Meerlo-Wanssum wilde zich aanmelden voor die laatste categorie. Dat het plan van de gemeente serieus was, blijkt wel uit het feit dat wethouder Brug man vorig jaar aan tafel zat met de organisatie van Entente Florale om alle informatie over de groen competitie op een rijtje te krijgen. GROEN POSITIEF De Nederlandse groencompeti tie Entente Florale is een uitvloei sel van de Europese competitie Entente Florale. Deze Europese groenmanifestatie is in het leven geroepen om het belang van goede en ook kleurige groenvoor zieningen in stad en landschap onder de aandacht te brengen bij zowel overheden als bedrijfs leven en inwoners. Wetenschap pelijk onderzoek heeft volgens de organisatie namelijk duidelijk de positieve effecten van groenvoor zieningen aangetoond op het wel zijn en welbevinden van mensen. Daarbij versterkt goed aangelegd en onderhouden groen de toeristi sche, sociale en economische aan trekkingskracht van een gemeen te. Met de deelname aan de nationale groencompetitie wilde de gemeente Meerlo-Wanssum het belang benadrukken dat zij hecht aan een groene en gezonde leef omgeving voor zowel de inwoners als de bezoekers van de gemeente. Maar dat plan is dus definitief van de baan, want de gemeente wil het komende jaar alle energie steken in het fusieproces met de gemeenten Horst aan de Maas en Venray. Zoals bekend wordt de gemeente Meerlo-Wanssum op 1 januari 2010 gesplitst. Wanssum, Geijsteren en Blitterswijck fuse ren met de gemeente Venray en Meerlo, Swolgen en Tienray wor den bij de gemeente Horst aan de Maas gevoegd. De gemeente Ven ray slaagde er in 2005 niet in om de titel groenste stad van Neder land in de wacht te slepen. Voor Venray was 'slechts' een eervolle vermelding weggelegd. 55,- p.p. "Theater op bezoek" IN ASTERIA VENRAY www.asteria.nl HOTEL ASTERIA VENRAY www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 ijs is mijn passie Grote Markt 17 Venray Tbs'er opgepakt De tbs'er Joep Vullers (27), die vorige week vrijdag aan zijn begeleiders wist te ontkomen tij dens een familiebezoek in Maria Hoop, zit weer vast. Hij werd vrij dagavond laat door oplettende agenten aangetroffen bij een tankstation in Brunssum. Vullers gaf zich zonder weerstand te bie den over aan de politie. De tbs'er is veroordeeld voor een gewelds misdrijf. Hij wordt behandeld in tbs-kliniek De Rooyse Wissel in Oostrum. Beroving In de nacht van vrijdag op zater dag is tussen 03-30 uur en 04.30 uur een 29-jarige man uit Wanssum in het Schoutenstraatje in Venray beroofd. Het slachtoffer werd door twee onbekende mannen met een steekwapen bedreigd en gedwon gen zijn portemonnee af te geven. Hierbij ontstond een worsteling waarbij door het slachtoffer en de mannen werd geslagen. De man uit Wanssum werd uiteindelijk beroofd van zijn portemonnee en telefoon en liep diverse kneuzin gen en een hersenschudding op. Bij de daders gaat het vermoede lijk om twee getinte mannen van tussen de 1.75 en 1.80 meter met donker haar. Een van de mannen had een slank postuur. De politie vraagt getuigen die mogelijk iets gezien en/of gehoord hebben contact op te nemen met de poli tie via 0900-8844. Mishandeling Een 65-jarige man uit Venray is dinsdag omstreeks 19-15 uur in zijn woning door de politie aangehouden op verdenking van mishandeling. De man had bij een ruzie in de woning een 47-jarige plaatsgenoot met een knuppel geslagen. De man werd aangehou den en de knuppel is in beslag genomen. Het slachtoffer liep bij de mishandeling een hoofdwond op en moest behandeld worden bij de huisartsenpost. De 65-jarige man zit in afwachting van verder onderzoek vast. De aanleiding van de mishandeling is een parkeer- conflict. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof. n l Honderdnegenentwintigste jaargang - week 28 - donderdag 10 juli 2008 MAAS :hi' DEPT wiie* JfldiaflRojs8 G-STRR RRLU as GD EDWIN S. BIANCA Vanaf 1 aug. elke maandag gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 Tweede editie Venray on Ice gaat door IS VENRAY Grote Markt 21tel. (0478) 516708 Kindervakantiewerk: bijna duizend kinderen! Meerlo-Wanssum doet niet aan 'groenste gemeente' HOTEL RESTAURANT Dinnershow Entertainment en 4 gangen diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) Ook leuk voor GROTE GROEPEN Data Nieuwe show: 13 sept., 11 okt., 8 nov. Kerstshow: 13 en 21 december Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E ,iaka isterk in schadewerk www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl _cps

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1