Zomerlezen bij BiblioNu Zomerse sferen in Grooving Inn Amateurs exposeren Openbare repetitie Flavour Meer Duitse bezoekers in Toverland Komt dat zien PEEL EN MAAS Donderdag 10 juli 2008 - Pagina 17 Al bijna 25 jaar viert Frans de Wit zijn vakanties op het Griekse eiland Rhodos, in Rhodos-stad om precies te zijn. Hij is verknocht geraakt aan de middeleeuwse oude stad en de haven, maar voor al aan de mensen en de Griekse stijl van leven. Hij heeft er zowaar vrienden voor het leven gemaakt. De Wit, in het dagelijkse leven werkzaam als arbeidsbegeleider in Venray, wil zijn liefde voor het eiland delen met zoveel mogelijk anderen. Dit doet hij door crea tieve workshops te organiseren. "Rhodos is een prachtig eiland, waar bijna altijd de zon schijnt. Het is een inspirerende omge ving om je creatief te uiten. Die twee gegevens brachten me op het idee om begin september een aantal reizen te organiseren naar Rhodos. De deelnemers kunnen kiezen uit drie workshops: foto graferen, schilderen en aquarel leren. Er kunnen maximaal acht mensen per workshop worden toegelaten. Noem het maar een educatieve vakantie. We vliegen vanaf Düsseldorf en strijken neer in een klein maar leuk hotelletje in de oude stad. In een restaurant je in de wordt elke avond samen gedineerd, 's Morgens is er uiter aard een ontbijt. Verder zit er een aantal excursies aan vast, waaron der een bezoek aan het Museum of Modern Greek Art. De laatste dag van de vakantie hebben de deelnemers een volwaardige expositieruimte tot hun beschik king. Hier kunnen ze dus hun ter plekke gemaakte kunstwerken tentoonstellen.Als het aanslaat wil ik deze workshops twee keer per jaar gaan organiseren met iedere keer andere docenten", aldus De Wit. De begeleidende docenten voor de eerste sessies zijn: Richard Fieten: een mensenfo tograaf, die het liefst reizend men sen in hun leefomstandigheden in beeld brengt. Fieten is als free lancer verbonden aan dagblad De Limburger en een aantal andere bladen en magazines. Willemien Somers-Willems: voormalig docent tekenen, gaf les in het middelbaar onderwijs en was verbonden aan het Kunstencentrum. Ze schept plezier in het experimenteren met verf en het verkennen van vormen met kleine groepen mensen. Arno Somers: was docent beel dende vorming, predikt het motto "Iedereen kan tekenen!" Hij zegt over de workshops op Rhodos: "De mediterrane omgeving inspi reert zowel docent als cursist en hopelijk wordt het nieuwe gemaakte werk het uitgangspunt voor een nieuwe beeldende ver werking." Wie meer wil weten over deze creatieve workshops is van harte welkom op de informatieavond op woensdag 13 augustus in wijncafé Vin l'Eau aan de Begijnengang in Venlo. Zie ook www.kunstreizen- rhodos.nl. In het Odapark in Venray is tot en met 28 september de tentoon stelling What is on a man's Mind van Olaf Mooij te bezichtigen. De auto beweegt de mens. Niet alleen fysiek, ook emotioneel: een feit dat de Rotterdamse kunstenaar Olaf Mooij (Rotterdam, 1958) inspireerde voor zijn automobiele sculpturen. Met zijn zogenaamde Haircars baart hij internationaal al jaren opzien. Naast auto's met kapsels, slappe auto's van rubber, pluizige autostructuren en een lawaaierig DJ-mobiel, maakt Mooij op het moment furore met de Braincar. Deze zwarte pick-up registreert met behulp van drie camera's wat hij overdag tijdens zijn tochten 'ziet'.Als het automobiel zich in de avondschemering de dag 'her innert', dan vormen de verdron gen waarnemingen vage maar bonte 'droombeelden' op de mat- witte hersenbrij, die welig over de laadbak hangt. What is on a man's Mind is het tweede deel van de vierdelige serie Lost in Wonder over schoonheid en illusie. Onder de titel Sioux in Paradise presen teert de Luikse kunstenaar Johan Muyle (Charloroi, 1956) vanaf 2 november zijn nieuwe werk in het Odapark in Venray. Zijn crea ties bestaan voor een groot deel uit bonte objecten, waarin de spot wordt gedreven met de com plexiteit van de maatschappij en waarin menselijke verhoudingen telkens weer terugkeren. Centraal in het oeuvre van Muyle staat de assemblage, een techniek waarbij bestaande beelden, objecten en attitudes worden samengevoegd. In zijn keuze van voorwerpen heeft hij een voorliefde voor kitsch of, anders geformuleerd,'het lichte object'. Souvenirs van zijn vele rei zen of spullen die hij op vlooien markten op de kop tikt, worden in zijn assemblages verwerkt. In de vaak reusachtige installaties wordt gespeeld met geluid, licht en beweging. Zo bevat de pre sentatie in het Odapark, naast werken op papier, onder meer stoelen waarop de bezoeker zich kan laten rondvoeren en geroboti seerde skeletten. Het geheel geeft zijn werk op het eerste zich een carnavalesk tintje, maar de assem blages hebben voor de kunstenaar wel degelijk een andere of een nieuwe zeggingskracht. En die is - ondanks de flinke dosis ironie - meestal bloedernstig. De Sioux in Paradise is het derde deel van de vierdelige serie Lost in Wonder over schoonheid en illusie.Tot slot is van 8 maart tot en met 7 juni 2009 een tentoonstelling van Bas de Wit te zien in het Odapark. De Wit laveert tussen schilderkunst en beeldhouwkunst en brengt in beide disciplines onverwachte verbindingen tot stand. In zijn verbeeldingswereld zijn mens, dier en consumptiemaatschappij hopeloos tot elkaar veroordeeld. Zijn schijnbaar luchtige verhalen met een fris en vrolijk tintje heb ben een sarcastische ondertoon. De onschuldige wereld van speel goed, stripfiguren, kabouters en de kinderhelden uit Sesamstraat verwordt in zijn werken tot een vervlogen droom. De Wit maakt zijn hoofdrolspelers tot moderne iconen van de illusie waarop de hedendaagse maatschappij zijn pijlers bouwt. Hij doet dat luchtig, kleurrijk, expressief, bijna vrolijk en toont zich daarbij een meester in het weglaten van overbodige elementen. De expositie Bas de Wit is het vierde en laatste deel van de serie Lost in Wonder over schoonheid en illusie. In De Fabriek in Maasbree kan men op zondag 13 juli vanaf 16.00 uur in het kader van Klassiek op Locatie genieten van een optreden door Les Fleurs Noires. Les Fleurs Noires is een orkest dat is samen gesteld uit Argentijnse en Franse vrouwen. Zij brengen de heden daagse tango, meeslepend en gril lig, deels voor en door hen geschre ven, deels bestaand repertoire met stoere eigenzinnige arrangementen van onder andere Piazzolla. Elk van de leden is een musicus met ruime ervaring in zowel klassieke als populaire stijlen. Zangeres Debora Russ uit Rio en haar tien collega's slepen de toeschouwers mee in een avontuur van klasse, elegan tie, frisheid en vrouwelijk lef. De melancholie en virtuositeit van de strijkers, de felle ritmiek van de bandoneons, de stevige basis van de bas en de gepassioneerde zang staan garant voor dit concert. Reserveren is aan te bevelen en kan via www.klassiekoplocatie.nl. of bij deWV-winkels. Voor de derde maal is de cam pagne Zomerlezen van start gegaan. Een buitencampagne die bestaat uit affiches met portret foto's van Nederlandse beroemd heden, die het plezier van het 'zomerlezen' uitdragen en mensen stimuleren in de zomer, in hun vrije tijd, daadwerkelijk een boek te gaan lezen. Boeken scoren hoog deze zomer. Na Leading Ladies en Helden van het witte doek poseerden dit jaar Nederlandse sportverslaggevers; het belooft immers een mooie sportzomer te worden. De BN-ers zijn met een boek in de hand, geportretteerd door fotograaf Morad Bouchakour. Humberto Tan en Barbara Barend poseerden in het Olympisch Sta dion en Mart Smeets werd gefo tografeerd in recreatiegebied Spaarnwoude. Zomerlezen vindt jaarlijks plaats in de maand juli. De campagne is bedoeld de mensen te stimuleren in de zomer, in hun vrije tijd, daadwerkelijk een boek te gaan lezen en ze te attenderen op het plezier van lezen tijdens de vakantie. De affiches hangen in de maand juli op NS-perrons en in de Nederlandse gemeenten. Wie in de vakantie kennis wil maken met de bibliotheek in Venray kan kiezen voor een kennismakings abonnement. Ook kan men kie zen voor de gelegenheidspas, een gratis abonnement waarbij extra betaald wordt voor elk boek dat geleend wordt. Waar vakantie gangers ook dankbaar gebruik van maken zijn de afgeschreven boeken die doorlopend bij Bibli oNu Venray te koop worden aan geboden. Op dit moment met de speciale actie twee halen, een betalen. Ook niet-leden kunnen de afgeschreven boeken kopen. In de vakantieperiode mogen in Venray tijdelijk per abonnement twaalf materialen geleend worden en is de uitleenperiode gewijzigd in vier weken voor die materia len die normaal voor drie weken geleend mogen worden. Aan het Leukermeer in Well vindt op vrijdag 25 juli de eerste editie plaats van Grooving Inn, een beachparty waar tal van bekende DJ's hun opwachting maken met house-, funk- en technomuziek. Noord-Lintburg en Noordoost-Bra bant zijn niet bepaald verwend met festivals en zeker niet tijdens de zomervakantie. Een reden voor Frank Pen- nings en Omar Baljet, respectie velijk eigenaar en manager van Beachclub New Inn, het initiatief te nemen voor een nieuwe eve nement aan het Leukermeer. "De afgelopen jaren hebben wij al soortgelijke events hier gehouden en gemerkt dat in een behoefte wordt voorzien. Er is weinig aan bod voor de jeugd vanaf 18 jaar en wij willen met Grooving Inn hier graag wat aan doen," zegt Bal jet. Dat de kans van slagen meer dan aanwezig is, bewijzen ook de themafeesten die met regelmaat worden gehouden in de Otter- surnse Old Inn, waar Pennings eveneens de scepter zwaait. "Deze avonden zijn enorm populair, zeker wanneer de voor jongeren bekende DJ's bij ons een topavond verzorgen." Ook Martin van Wief- feren, eigenaar van Vakantiepark Leukermeer waar het evenement wordt gehouden, geeft hiervoor zijn volledige ondersteuning. Met Grooving Inn worden meerdere vliegen in één klap geslagen. Op het strand van het Leukermeer is niet alleen plaats voor vijfdui zend feestgangers, maar wordt tegelijkertijd van vier uur 's mid dags tot half een 's nachts een programma aangeboden. Sidney Samson, Benny Rodrigues, Skitzo- frenix en Lucien Foort zijn slechts enkele namen die gaan optreden. "Ons idee is om een festival neer te zetten dat in alle opzichten zomer uitstraalt," zegt Baljet. "Met alleen een goede locatie kom je er niet. Wij willen echt een festival neerzetten dat direct een boven regionale uitstraling krijgt. Een goede line-up met bekende DJ's is daarvoor essentieel. Wij willen de bezoekers écht wat bieden en dat doen wij ook. De catering rondom het evenement hebben wij bij voorbeeld uitbesteed aan één van de beste cateraars van Nederland, namelijk LaVie uit Nijmegen. Dit wordt echt hét beachevent van 2008!" Grooving Inn vindt plaats aan het strand bij Beachclub New Inn aan het Leukermeer in Well. Dat de locatie meer dan geschikt is hiervoor, bewijst de onderschei ding die Beachclub New Inn deze weken mocht ontvangen: door het vakblad Misset Horeca zijn zij uit geroepen tot 2e beste terras van Nederland. Kaarten voor het eve nement zijn verkrijgbaar via Tic ketservice.nl. Meer informatie is te vinden op www. groovinginn. nl In de maanden juli en augustus worden er in het ziekenhuis in Venray tekeningen tentoongesteld, die gemaakt zijn door de amateurs die op dinsdagmiddag, donder dagmiddag en vrijdagmorgen het Hobby- en Creativiteitencentrum aan de Prins Bernhardstraat in Venray bezoeken. De vrijdagmor- gengroep wordt begeleid door Martin Arens, die als vrijwilliger alleen maar wat aanwijzingen hoeft te geven over bijvoorbeeld perspectief, verhoudingen of kleurkeuze. Er wordt heel pre cies en intensief gewerkt. Ook de gekozen onderwerpen zijn zeer uiteenlopend. De groepen van dinsdag- en donderdagmiddag worden begeleid door Jo Hoede- makers. Zij maakt zelf ook acryl- en olieverfschilderijen. Bij haar in de groep werkt ieder op zijn eigen niveau. Veel acryl- en olieverfschil derijen, die tentoongesteld staan, zijn vervaardigd door de maandag middag hobbygroep. Deze groep wordt vakkundig begeleid door Intuïtief schilderen Intuïtief schilderen is een manier om dichter bij jezelf te komen en innerlijk te groeien. Door je intuïtie te ontdekken en er meer op te durven vertrouwen, ga je ook meer in je innerlijke kracht staan. Dit helpt om vanuit het hart te leven en de eigen innerlijke schoonheid en de schoonheid van anderen en de omgeving, te kun nen zien en waarderen. Het is ont spannend, de levensvreugde bloeit op en de ervaring van heelheid en eenheid is helend voor hart en ziel. Ervaring met schilderen is niet nodig. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met Ellis Terburg in Venray via telefoon (0478)514351, info@ellisterburg.com. Zie ook www.ellisterburg.com. Theo Goumans. De expositie laat zien dat alle deelnemers talent hebben en dat er al gevorderden zijn. Al deze groepen bestaan uit ongeveer acht personen. Er zijn mensen bij die al vanaf 1999 aan de activiteiten deelnemen en nog steeds met veel plezier bezig zijn. Verder biedt Seniorservice nog tal van andere hobby's en creativitei- ten. De kosten zijn minimaal en voorkennis is niet nodig. Er wordt wekelijks door honderden men sen gebruik van gemaakt. Mexicaans aardewerk in Wereldwinkel De themaruimte van Wereld winkel Venray is in juli en augus tus gewijd aan aardewerk uit Mexico. Van oudsher kent Mexico een gebruik van potten voor dage lijks gebruik, voornamelijk om het schaarse water koel te houden in het extreem warme klimaat. Na het aanleggen van waterleiding zijn de pottenbakkers op zoek gegaan naar meer decoratieve toepassingen van hun handnijver heid. Gebruik makend van oude technieken worden tegenwoordig voorwerpen met mallen of schop- schijf vervaardigd en geverfd met natuurlijke pigmenten. Het brede assortiment is decoratief of functi oneel en is zowel voor binnen als buiten geschikt. Importeur Espe- ranza, heeft contacten met kleine (familie)bedrijven. Hier wordt gewerkt onder goede arbeidsom standigheden tegen een leefbaar loon. De importeur werkt volgens de principes van maatschappelijk verantwoord ondernemen zowel in Nederland als in Mexico. Het resultaat van deze unieke hand- werkproducten is te zien in de wereldwinkel aan de Hensenius- straat. Dans- showorkest Flavour uit Venray houdt op woensdag 16 juli een openbare repetitie van onge veer een uur. Dit ter afsluiting van het seizoen 2007-2008. Flavour bestaat 17 jaar en heeft in al die jaren een hoog muzikaal niveau bereikt onder de bezielende lei ding van musicus Rob van Rey- mersdal. Er wordt gemiddeld twaalf keer per jaar opgetreden in Nederland, maar ook in het buitenland. De repetitie begint om 19-30 uur en vindt plaats aan de Stationsweg 148 in Oostrum. Steeds meer Duitse gasten weten de weg naar Attractiepark Toverland in Severum te vinden. En ook de Duitse pretparkfans spreken hun waardering uit voor het onderscheidende attractieaan bod door het Sevenumse park een innovatieprijs te geven. De inves tering van de houten achtbaan Troy heeft haar sporen achtergela ten voorToverland. Zowel de groei qua bezoekersaantallen als het feit dat het park zich weer stevig op de spreekwoordelijke attractie- kaart heeft gezet. Een jaar na ope ning van de houten achtbaan Troy, mag Attractiepark Toverland ook in Duitsland een prijs voor deze Woody in ontvangst nemen. De lezers van Kermis en Park maga zine hebben het paradepaard(je) van Toverland uitgeroepen tot Beste nieuwe attractie 2007. Begin juli mocht Lian Lempens, marketingmanager Attractiepark Toverland, de Award van Tatjana Friedrich, hoofdredactrice Kermis en Park magazine, in ontvangst nemen. 'Deze Award bevestigt nogmaals de koers die Toverland heeft uitgezet middels de exploi tatie van de stoere houten acht baan; Troy is een échte internatio- Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray is op maandag 14 juli weer open voor alle mensen met dementie, hun partners, familieleden en betrok kenen. Hulpverleners en andere belangstellenden zijn ook van harte welkom.Alle gasten leren en profiteren van elkanders kennis en kunde. De avond heeft een aan gepast programma in verband met de vakantieperiode. Naast gesprek ken met een aantal vrijwilligers worden er videofragmenten ver toond. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan in Venray. Inloop is vanaf 19 00 uur en aanvang van het programma is om 19-30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten.Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. nale publiekstrekker! Het effect is nog steeds duidelijk merkbaar in de stijging van de bezoekers aantallen', aldus Lempens, die de trofee glimlachend in ontvangst nam. Naast het Troy-effect begint ook in Duitsland de uniciteit van het concept 'jaarrond geopend en weersonafhankelijk' steeds verder door te dringen. Deze positione ring van Attractiepark Toverland in de Duitse markt zorgt dan ook steeds vaker voor een wissel werking. Ten eerste is de Award uiteraard een kroon op het werk voor Toverland, maar daarnaast worden er ook nog andere deu ren geopend. Voor de zomer 2008 zijn Attractiepark Toverland en Krefeld Zoo een samenwerking aangegaan. Beide partijen zien de kansen die er komen door de krachten te bundelen en daarmee elkanders concepten nog meer te versterken. Bomber nieuwste attractie In Ysselsteyn is afgelopen week end Nederlands nieuwste ker misattractie in gebruik genomen: de dertig meter hoge booster genaamd 'Bomber'. De gebroeders Jacob en Leon Regter uit Langen- boom presenteerden de attractie vol trots. De Bomber, die het best te vergelijken is met een grote windmolen, is gefabriceerd door de Italiaanse fabrikant Fabbri. Per rit kunnen er maximaal 8 perso nen mee. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondag 13 juli een wijnproefwedstrijd gehouden. Verder is de smederij in bedrijf en op de binnenplaats wordt een muzikaal optreden verzorgd door Mart en Marion Vervoort. Naast de vaste expositie is de wisselexposi tie Juweeltjes in Texiel te bezich tigen. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. De bijzondere activiteiten op zondag beginnen om 14.00 uur Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re tijden terecht. Zie ook www. delocht.nl. Boekrecensie in Peel en Maas Het is 1932. De dwergen Glauer en Ka ontvluchten de vernederingen van de freak show op Coney Island, New York, en reizen naar Europa. In Berlijn beginnen ze een toneelgezelschap samen met Nelly, het eenzame meisje met een mes in haar rug, en Verner, de kleinste man ter wereld. Maar in Duitsland zijn het onze kere tijden. Hitier grijpt de macht en zijn euthanasieprogramma begint vorm te krijgen.Angst drijft het getergde gezelschap naar Zweden, naar het pretpark Gröna Lund in Stockholm. Zouden ze hier een menswaardig bestaan kunnen opbouwen? Schrijfster Lotta Lundberg (1961) studeerde Duits in Uppsala en Wenen. Ze debuteerde in 1998 met de roman 'Laat jezelf gebeu ren', over de liefde tussen een lerares van middelbare leeftijd en haar jonge leerlinge. Lundberg woont en werkt sinds 2004 in Ber lijn, maar brengt haar zomers door in Zweden. 'Komt dat zien' is haar vierde roman. Het boek is te koop bij boek handel Van den Munckhof. Prijs: 22.50 euro. Creatieve workshops op Rhodos Kunst Cultuur Klassiek op Locatie Exposities in Odapark

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17