Gemeente Venray Economische Visie Tweede pooltafel Venray zo" mooi! Minder voortijdige schoolverlaters Openbare bekendmakingen Bakenacties tegen hennepteelt Digitale balie op www.venray.nl Blikje levert 50 euro op Fraayer centrum met hulp van Gevel kwaliteitsfonds Trouwplannen? Kijk op www.venray.nl Deze week Evenementen Inzamelingen PEEL EN MAAS Donderdag 10 juli 2008 - Pagina 16 Gemeentehuis Openingstijden In de regio Noord- en Midden-Limburg was de afname van het aantal voortijdige schoolverlaters in het schooljaar 2006/2007 maar liefst 43 procent. De landelijke doelstelling lag op 10 procent; gemiddeld is er in Nederland een afname van 17 procent gerealiseerd. Voor het komende schooljaar zijn afspraken gemaakt om het aantal voortijdige schoolverlaters nog verder terug te dringen. Op 23 juni heeft wethouder Mathieu Emonts een convenant ondertekend met het Ministerie van Onderwijs Cultuur en Wetenschap (OCW), onderwijsinstellingen, regionale opleidingscentra en de wethouders onderwijs van de gemeenten Venlo, Weert en Roermond. Zo komt er een betere nazorg bij de overgang van het VMBO naar het MBO en worden Zorgadviesteams ingezet die problemen vroegtijdig kunnen signaleren en hulp aanbieden. Met een sluitende registratie wordt preventief ingezet op signalen die de voorbode kunnen zijn van voortijdige schooluitval, zoals spijbelen. Wethouder Mathieu Emonts: "Uiteraard ben ik erg blij met het resultaat tot nu toe, maar iedere jongere zonder diploma is er een te veel." Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Bouwplannen Ontwerpbesluiten Verleend U itweg verg u n n i ngen Besluiten Wet milieubeheer Besluit Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 28 blijken uit een goed ontwerp, de te gebruiken materialen of uit een betere herkenbaarheid van de gevel. Enkele voorbeelden van wijzigingen die passen binnen het beoogde beeld: - het verwijderen of aanpassen van grote of niet bij het pand passende luifels - het herstellen van verbouwingen waarbij het pand is aangetast - het herstellen van de verbindingen van het pand met de begane grond via bijvoorbeeld kolommen of penanten, zodat de oorspronkelijke perceelstructuur zichtbaar wordt - het opnieuw toepassen van oorspronkelijk in het pand gebruikte materialen of gevelindeling. Het opheffen van achterstallig onderhoud, het aanbrengen of verwijderen van rolluiken en het aanbrengen van reclame uitingen vallen buiten de subsidiemogelijkheden. Fraay centrum De gemeente Venray hoopt dat veel ondernemers zich aanmelden voor dit project, zodat het centrum van Venray er nóg fraayer uit komt te zien. Voor meer informatie over het Gevelkwaliteitsfonds kunt u contact nemen met de secretaris van het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit Danny Danckaert, (0478) 52 33 33. Het project Het Groene Goud is op 25 juni weer gestart met de bakenactie in maïsvelden. De actie is een succesvol middel om de hennepteelt op de koude grond tegen te gaan. Dit heeft de bakenactie van vorig jaar bewezen. Agrariërs uit de gemeenten Mook en Middelaar, Gennep, Bergen, Meerlo- Wanssum, Venray, Horst aan de Maas en Sevenum kunnen meedoen aan de actie. In eerste instantie was de actie alleen voor LLTB-leden, maar dit jaar kunnen, evenals vorig jaar, ook agrariërs meedoen die niet zijn georganiseerd. Ook zij krijgen dan bakens in de vorm van opvallende jerrycans die zij op hun veld moeten plaatsen. Vervolgens worden alle velden tijdens het groeiseizoen enkele keren gecontroleerd vanuit een helikopter. Voordelen De bakenactie heeft een aantal grote voordelen voor deelnemende agrariërs: - Zij worden niet automatisch aangemerkt als verdachte als er hennep in hun veld wordt aangetroffen - Zij hebben recht op een schade vergoeding wanneer hennep wordt aangetroffen en verwijderd - Hun veld wordt door het helikopterteam extra gecontroleerd - Met de bakens geven zij een sein aan mogelijke henneptelers om uit hun veld weg te blijven. Voorwaarden Alleen de agrariërs uit de deel nemende gemeenten kunnen meedoen aan de bakenactie. Van hen wordt verwacht dat zij de bakens in het veld plaatsen en volgens een schema hun perceel controleren. Deelname aan het project is gratis voor LLTB-leden, anderen betalen 250 euro. Hiervoor ontvangt de deelnemer maximaal vier bakens (jerrycans). Aanmelden Agrariërs die mee willen doen, kunnen tot en met vrijdag 11 juli een aanmeldformulier downloaden via www.hetgroenegoud.info, klik op Bakenactie 2008. Na aanmelding krijgt u informatie over de verdere procedure. Wat kost een parkeervergunning? Heb ik recht op een bijstands uitkering? Wat moet ik doen om een bouwvergunning te krijgen? Dit zijn zomaar enkele vragen die u aan de gemeente Venray kunt stellen via haar internetsite. Kies op de eerste pagina (homepage) in het linker menu Digitale balie Zoek product of dienst. Zoek vervolgens via trefwoord, beginletter of thema het product of dienst van uw keuze. Via Digitale balie Overzicht formulieren kunt u - voor sommige producten of diensten soms noodzakelijke - aanvraagformulieren inzien of naar uw eigen computer halen en afdrukken. Donderdag 3 juli vond de tweede bijeenkomst van de pooltafel Economische Visie plaats. Daarin overlegt de gemeente met vertegenwoordigers van onderwijs en bedrijfsleven over de Economische Visie die in de maak is en die in het najaar aan de gemeenteraad wordt aangeboden. De deelnemers namen uitgebreid de tijd om een eerste concept van de visie te bespreken. Vorige maand kwam de pooltafel voor de eerste keer bijeen. Toen ging het vooral over de analyse van de economische ontwikkeling van Venray en over de resultaten van de economische conferentie die in het voorjaar is gehouden. De bijeenkomst van 3 juli was gewijd aan een eerste concept van de visie. Daarin zijn de economische analyse en een aantal algemene trends opgenomen. Maar het zwaartepunt van de bijeenkomst lag bij de drie hoofdlijnen in de conceptvisie. De deelnemers onderschreven de thema's Kennis en Innovatie, Kwaliteit en Duurzaamheid en Regionale Identiteit, maar constateerden ook dat de uitwerking daarvan op een aantal punten nog onvolledig was. Zo miste men de aansluiting met het arbeidsmarktbeleid en vonden de deelnemers de vertaling naar een uitvoeringsprogramma nog niet compleet. In het algemeen waren zij echter vol lof over het eerste concept. De gemeente gaat het concept de komende weken verder uitwerken. Vlak na de zomer zal de pooltafel een definitief concept bespreken. Dat concept wordt vervolgens via de commissie Middelen aan de gemeenteraad aangeboden. In het kader van het project Centrum op de schop wil de gemeente ondernemers stimuleren om de kwaliteit van reclames te verbeteren. Maar ook de kwaliteit van de gevels kan op diverse punten verbeterd worden. Daarom blaast de gemeente het in het verleden opgestarte Gevelkwaliteitsfonds nieuw leven in. De gemeente stelt op basis van subsidie geld beschikbaar voor het verbeteren van de kwaliteit van de gevels. En dat geldt ook voor het verwijderen van reclame-uitingen. Verhoging kwaliteit De subsidie heeft een sterk pandgebonden karakter. Ze wordt toegekend als de kwaliteit van de gevel wordt verhoogd. Dit moet Aangevraagd Bouwvergunningen - Puttenweg 34 - bouwen van een garage en berging (nr. ba080290) - Spurkt 12 - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ba080291) - Buitenweg ongenummerd - bouwen van achttien vrijstaande woningen (Fase I) (nr. ba080292) - Molenhoek 16 - bouwen van een varkensstal (nr. ba080293) - Valkenberg 3 - verbouwen agrarisch bedrijfsgebouw tot sanitaire groep t.b.v. een camping (nr. ba080294) - Veulenseweg ongenummerd - bouwen van een variant-loods, silo's met lekbak en een watertank (nr. ba080295) - Deurneseweg 96 - bouwen van een stapmolen (nr. ba080296) - Beekweg 98 - bouwen van een agrarisch bedrijfsgebouw (nr. ba080297) - Puttenweg 114 - vergroten van een woning (Fase I) (nr. ba080298) - Vredeweg 5 - veranderen van een boerderij (Fase I) (nr. ba080299) - Randenrade 4 - vergroten van een woning (nr. ba080300) - Zandhoek 9 - veranderen van een woning (nr. ba080301) - Bakelsedijk ongenummerd - voor de bouw van een circuit (geluidsscherm, baanverhar- ding, boxen en tribunes) (nr. ba080302) - Kempkensberg 4 - vergroten van een vleesvarkensstal (nr. ba080303) - Rouwkuilenweg 43 - veranderen van een agrarische bedrijfswoning (nr. ba080304) - Castenrayseweg 17 - veranderen van twee woningen huisnummer 15 en 17 tot één woning (Fase I) (nr. ba080305) - Scheiweg 7 - bouwen van een biggen-/zeugen- en vleesvarkensstal (nr. ba080306) - Albionstraat 5 - vergroten shop en magazijnruimtes (nr. ba080307) - Molenhoek 16 - bouwen van een mestsilo (nr. ba080308) - Metaalweg 1 - plaatsen van een hekwerk (nr. ba080310) - Kempkensberg 4 - vergroten van een zeugenstal (nr. ba080311) - Brienshoekweg 6 - bouwen van een garage en berging (nr. ba080312) - Ripseweg 10 - verbouwen van een woning (nr. ba080313) - Overloonseweg 91D - bouwen van een zwembad (nr. ba080314) - Ysselsteynseweg 25 - bouwen van een mestopslag (nr. ba080315) - Volen 6 - bouwen van een rijhal met stallen (nr. ba080316) - Loenerveld 17 - vergroten van een woning (nr. ba080318) - Lathyrus 16 - bouwen van een berging (nr. ba080319) - Volen 8 - bouwen van een varkensstal (nr. ba080320). Sloopvergunningen - Bremmenkamp 16 - gedeeltelijk slopen van het pand (nr. slp080038) - Kempkensberg 4 - gedeeltelijk slopen van een varkensstal (nr. slp080039) - Ripseweg 10 - gedeeltelijk slopen van een woning (nr. slp080040) - Brienshoekweg 6 - gedeeltelijk slopen van een woning (nr. slp080041). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Steegse Peelweg 14 - veranderen cultuurhistorisch boerderij (nr. ba080211) - Randenrade 4 - vergroten van de woning (nr. ba080300) - Lorbaan 4 - vernieuwen ligboxenstal voor melkvee (nr. ba080195) - Weverslo 2 - bouwen van een kraamzeugenstal (nr. ba080177) Aan meerderjarige personen, die vóór 31 oktober 2003 op recreatiepark Witte Vennen woonden, wordt op verzoek en via toepassing van artikel 19.3 van de Wet op de ruimtelijke ordening een persoonsgebonden vrijstelling voor bewoning verleend. Voor de volgende personen zijn ontwerpbesluiten genomen: - de heer R.G.M Wijnhoven U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 11 juli 2008 t/m 21 augustus 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 15 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Puttenweg 114 - vergroten van de woning (nr. ba080298). U kunt de betreffende stukken van 11 juli 2008 t/m 24 juli 2008 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen met vrijstelling - Plataanstraat 11 - uitbreiden pand t.b.v. detailhandel (nr. ba070202, verzenddatum 01/07) - Overbroekseweg 1 - vergroten agrarische bedrijfsruimte (nr. ba080028, verzenddatum 01/07) - Hoek Wattstraat - Nobelstraat (industrieterrein De Blakt - oprichten logistiek bedrijf (nr. ba080104, verzenddatum 04/07). Bouwvergunningen - Peelweg 4 - vergroten van de woning (nr. ba080083, verzenddatum 30/06) - Metaalweg 1 - plaatsen van een hekwerk (nr. ba080310, verzenddatum 03/07). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. - Spurkt ongenummerd - verlening uitwegvergunning U kunt de desbetreffende stukken van 11 juli 2008 tot en met 21 augustus 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen - Verleend. Melding Algemene maatregel van bestuur (art. 8.40 Wm) Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) - Smakterweg 27 te Venray - Cox Metaal bv, Smakterweg 27 te Venray, in verband met het uitbreiden/wijzigen van het metaalbewerkingsbedrijf. (Mel408026). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbe treffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 11 juli 2008 t/m 24 juli 2008 inzien. Burgemeester en Wethouders hebben besloten een revisievergunning te verlenen voorde inrichting gelegen aan: - Rotven 8 en ongenummerd te Oirlo - Nelissen Pluimveebedrijven BV, Rotven 8 te Oirlo voor een legpluimveehouderij (mila080005). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 11 juli 2008 t/m 21 augustus 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Plaag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Plet beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Plet besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Plet besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 10 juli 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 8 juli gevallen op lotnummer 4015977 bij VIP Veltumse Kleffen (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze C1000. 7 t/m 11 juli - Kindervakantie werk Venray 12 juli - Dance-event De Tijd 16 juli - Textiel Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 16