Gemeente Venray Venrayse meiden "ervaring rijker" na organisatie concert met Wensgeld 'Kinderen doen mee!' in Venray Geld voor initiatieven Merselo Vier nieuwe wandelknooppunten in dorpen Inzameling textiel Bijdrage reiskosten bij scholing buiten Venray Maatregelen tegen inbraak Reisdocumenten tijdig aanvragen Bouwvergunning aanvragen? Kijk op www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Ruim honderd gemeenten hebben maandag 30 juni concrete afspraken gemaakt over extra ondersteuning voor 206.560 kinderen uit arme gezinnen. Het gaat daarbij om buitenschoolse activiteiten op het gebied van sport, cultuur en algemene ontwikkeling. Wethouder Mathieu Emonts heeft het convenant 'Kinderen doen mee!' namens de gemeente Venray ondertekend, samen met Staatssecretaris Aboutaleb. In het convenant spreken zij af het aantal kinderen dat niet deelneemt aan maatschappelijke activiteiten omdat er thuis geen geld voor is met ten minste de helft terug te brengen. "Ik wil dat er een einde komt aan het automatisme dat kinderen uit arme gezinnen minder kansen hebben dan andere kinderen", aldus de staatssecretaris. Mathieu Emonts vindt het een goede zaak dat rijksoverheid en gemeente samen optrekken: "Dat maakt de aanpak effectief. Zo wordt de cirkel doorbroken." De extra activiteiten zijn bedoeld voor kinderen tot 18 jaar die opgroeien in huishoudens met een laag inkomen. In totaal gaat het in Nederland om rond de 400.000 kinderen. Het kabinet trekt daarvoor 80 miljoen euro extra uit. Wensgeld aanvragen VOOR INBRAAK! *V> Venrayfocus op mensen Donderdag 10 juli 2008 - Pagina 15 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 28 De gemeente Venray waardeert het projectplan Schaapscompag nie van de dorpsraad Merselo. Zij stelt dan ook een bedrag van 1.750 euro beschikbaar voor een haalbaarheidsonderzoek rondom het plan. Daarnaast steunt de gemeente het plan Dorpen in het groen met een bedrag van maximaal 16.250 euro. "De komende jaren willen wij in het buitengebied vooral inzetten op de bevordering van wandel- en fietsroutestructuren en kleinschalig dagrecreatief aanbod", zegt wethou der Lei Heidens. "En waar mogelijk op de combinatie daarvan met het cultureel erfgoed, cultuurtoerisme." Schaapscompagnie De Dorspraad Merselo speelt met het projectplan Schaapscompag nie prima in op de wensen van de gemeente. Daarbij wil de dorpsraad in onderlinge samenhang een aantal zaken realiseren. Hieronder vallen enkele landschappelijke ontwikke lingen, het bouwen van een authen tieke schaapskooi met informatie centrum, aanvullende horeca en verblijfsrecreatie. Dit biedt eveneens een economische impuls voor het gebied rondom de molen. "Dit soort plannen met een breed draagvlak binnen de dorpsgemeenschap ondervindt onze sympathie", aldus de wethouder. Dorpen in het groen Daarnaast is er ook nog het pro ject Dorpen in het groen. Daarmee willen de provincie Limburg en de stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen Limburg (IKL) een gerichte bijdrage leveren aan een duurzame verbetering van de leefbaarheid en kwaliteit van de Limburgse buitengebieden. Merselo is één van de twaalf hiervoor geselecteerde dorpen in Limburg. Het is de bedoeling dat bewoners- groepen zich actief gaan inzetten voor de landschappelijke kwaliteit in hun directe omgeving. Eerste onderdeel Deze landschappelijke ontwikkeling wordt nu ingepast in het overkoe pelende project Schaapscompagnie. En is daarmee meteen het eerste onderdeel dat een concrete invulling krijgt. Hiervoor is 65.000 euro beschikbaar. De provincie financiert 60 procent en de gemeente 25 procent. Voor de overige 15 procent wordt gerekend op de inzet van particulieren. Jongeren in de gemeente Venray die een activiteit willen organiseren kunnen in aanmerking komen voor Wensgeld. Dat is een subsidie die door de gemeente in het leven is geroepen om jongeren te motiveren hun ideeën te realiseren. Zoals het idee van Claire Schlüter, Laura Swinkels, Huyen Nguyen, Kelly Baarslag en Fenne van den Broek, alle vijf (bijna) 14 jaar. Zij organiseerden het benefietconcert 'Een Feestje bouw je Hier', dat 27 juni plaatsvond in 't Podium. Het massaal toegestroomde publiek was enthousiast. En dat het een feestje was kunnen de vijf meiden alleen maar beamen. Er verschijnt een brede glimlach op hun gezich ten. "Het was heel leuk. We wilden een concert organiseren waar men sen over na zouden praten en dat is wel gelukt", vertelt Fenne. "Wij kregen veel positieve reacties. Tijdens het concert liepen we rond in onze shirts waar crew op stond. Je hoorde mensen dan zeggen: dat zijn die meisjes die dit georgani seerd hebben", zegt Kelly. Hoofdact van de avond was het populaire duo Nick Simon. Verder stonden nog de Venrayse band 2-Late en Pilot Flame op het podium. Initiatief Het idee om een concert te orga niseren bestond al langer. Huyen: "Een jongen bij ons in de klas deelde een keer stickers van de milieustich ting Hier uit in de klas." De stichting Hier is een initiatief van meer dan 40 maatschappelijke organisaties De vijf initiatiefnemers en het populaire duo Nick en Simon in Nederland. Zij zet zich in tegen de gevolgen van klimaatverande ring en wil mensen bewust maken van hun eigen gedrag. De meiden vroegen zich af wat ze daar zelf mee konden doen. "Voor de grap zeiden wij toen: misschien moeten wij een concert organiseren", aldus Laura. Tegelijkertijd hoorden zij van het initiatief van de gemeente Venray. Claire: "Iedereen van het Raayland College kreeg thuis een brief waarin stond wat Wensgeld is. En op school hingen overal posters. Wij dachten: laten wij eens kijken of het ons lukt om die subsidie te krijgen." Taken De gemeente Venray was enthou siast over het idee en besloot dat de jongeren in aanmerking kwamen voor de subsidie van tweeduizend euro. De voorbereiding voor het concert nam een heel schooljaar in beslag. Kelly: "Omdat wij met z'n vijven zijn, konden wij de taken goed verdelen. Wij hebben ook veel hulp gehad van Gijs Schapendonk van 't Podium en Marieke de Veer van de gemeente Venray. Zij hebben ons goed geholpen met dingen als licht en geluid, maar bijvoorbeeld ook vergunningen. Wij vonden het erg leuk dat de gemeente ons deze kans heeft gegeven. Wij kunnen andere jongeren dan ook zeker aan raden om een activiteit te organise ren met Wensgeld", zegt Fenne. "Er komt veel bij kijken en je moet er wel de tijd voor hebben. Maar het was geweldig om zoiets te mogen organiseren. Misschien dat wij het volgend jaar weer gaan proberen. Wij zijn echt een ervaring rijker." Jongeren in de gemeente Ven ray kunnen Wensgeld aanvra gen als zij een goed initiatief bedenken voor de jeugd van Venray en dit zelf tot uitvoering brengen. Heb je zelf ook een goed idee voor Venrayse jonge ren en zou je dat graag willen realiseren? Grijp dan je kans en dien een aanvraag in voor het Wensgeld. Aanmelden kan via: www.mijnideeisgeldwaard.nl. De gemeente stelt een bijdrage beschikbaar van maximaal 12.500 euro voor het project wandelroutes rondom Castenray, Heide, Oirlo en Vredepeel. Door deze wandelroutes vervolgens te koppelen aan de bestaande rondom de andere dorpen ontstaat een zeer uitgebreid wandelnetwerk van ruim 150 kilome ter binnen de gemeente Venray. Enkele jaren geleden hebben de dorpen Leunen, Oostrum, Smakt, Veulen en Ysselsteyn onder verantwoordelijkheid van het Dorpsradenoverleg een wandelroute rondom hun dorp gerealiseerd. De financiering vond toen onder andere plaats met provinciale en gemeentelijke subsidies. Buiten dit traject om heeft Merselo al eerder wandelroutes aan gelegd. Onlangs hebben ook Castenray, Heide, Oirlo en Vredepeel het initiatief genomen om onder leiding van het Dorpsradenoverleg tot een wandelroute rond het dorp te komen en deze vervolgens ook aan te sluiten op de andere routes. Begroting Helaas heeft de provincie hiervoor momenteel geen begroting meer beschikbaar. Daardoor zijn de initiatiefnemers nu aangewezen op eigen bijdragen vanuit de dorpen, de gemeente en wellicht nog enkele andere sponsoren. Behalve een financiële bijdrage levert elk dorp ook een fysieke inspanning van minimaal 200 uur om elke wan delroute ook daadwerkelijk gerealiseerd te krijgen met een deugdelijke bewegwijzering, routekaart, rustbankjes, folders en dergelijke. Uitbouw aanbod "Dit project zorgt voor een verdere uitbouw van het openbaar kleinschalig dagrecreatief aanbod en past derhalve prima binnen het gemeentelijk beleid", aldus wethouder Lei Heidens. Op woensdag 16 juli zamelt De Cirkel oude kleding en textiel huis aan huis in. U kunt uw textiel ook gratis inleveren bij het milieusta tion, bij acties van de scholen of bij de Winkel van Sinkel, Bonte koestraat 2 in Venray. Ouders met een minimum inkomen waarvan de kinderen buiten Venray naar school gaan kunnen bijzondere bijstand aanvragen voor deze reiskosten. Deze bijzondere bijstand is bedoeld voor gezinnen met kinderen jonger dan 18 jaar die voortgezet (beroeps)onderwijs volgen buiten Venray. Er gelden wel enkele voorwaarden: - Het netto inkomen mag niet hoger zijn dan 120 procent van de van toe passing zijnde bijstandsnorm. De hoogte van de bijstandsnorm hangt af van leeftijd en gezinssamenstelling - De opleiding wordt niet in Venray aangeboden - Er is gekozen voor de dichtstbijzijnde school die de opleiding wel aanbiedt - De school ligt in Nijmegen, Den Bosch, Eindhoven, Roermond of dichterbij - De reisafstand van het woonadres naar de school is meer dan 10 kilome ter enkele reis - Het eigen vermogen mag niet hoger zijn dan 10.650 euro. Hoeveel? De gemeente baseert de hoogte van de bijzondere bijstand op de goedkoop ste wijze van reizen van openbaar vervoer. Van de kosten blijft 185,17 euro voor eigen rekening. Dit bedrag ontvangen de ouders namelijk al via de Wet Tegemoetkoming Onderwijsbijdrage in Schoolkosten (WTOS). Meer informatie Voor meer informatie kunt u dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur contact opnemen met de bijstandsconsulenten van de afdeling Maatschappelijke Diensten, telefoonnummer (0478) 52 33 33. Zorg er dan voor dat u uw inkomensgegevens en Burgerservicenummer (voorheen sofi-nummer) bij de hand heeft. Op www.venray.nl Wonen leven Werk, inkomen, zorg Uitkeringen leest u ook meer over deze bijzondere bijstand. Gaat u binnenkort op vakantie, houd er dan rekening mee dat het aanvra gen van een nieuw reisdocument vijf werkdagen duurt. In geval van grote haast kan een reisdocument via een spoedprocedure na twee werkdagen geleverd worden. Er worden dan wel extra kosten in rekening gebracht. De komende twee jaar zetten de gemeenten Venray, Bergen, Gen nep, Meerlo-Wanssum, Mook en Middelaar, Sevenum en Horst aan de Maas dertien actiemiddelen in om het aantal woninginbraken te rug te dringen. Hiervoor is een goede samenwerking op poten gezet met onder andere de politie, het Openbaar Ministerie, woningbouw verenigingen, bouwondernemers en de provincie Limburg. Een aantal maatregelen moet inwoners ervan bewust maken dat het inbre kers vaak erg gemakkelijk wordt gemaakt. Andere maatregelen dragen er toe bij om de opsporing van dieven te intensiveren en de pakkans te vergro ten. In mei hebben de bewoners van Brukske een proefpakket SelectaDNA ontvangen. Zo'n pakket is overigens voor alle inwoners van het politiedistrict Venray verkrijgbaar met een korting van 25 procent. In het najaar start ook de actie SMS-Alert. Uitgebreide informatie over deze en meer acties leest u op www.waakvoorinbraak.nl Inbrekers niet met vakantie Gaat u op vakantie? Kijk eens met de ogen van een inbreker naar uw wo ning. Hoe ziet uw huis eruit als u met vakantie gaat? Een inbreker ziet met een dat u uw woning voor meer dan een dag hebt verlaten. Met een paar eenvoudige maatregelen verkleint u de kans dat de dief uw adres uitkiest: - Controleer deuren en ramen en informeer of het hang- en sluitwerk uw woning voldoende beveiligt - Vraag buren of ze hun auto voor uw huis of op de oprit willen parkeren - Geef een sleutel aan familie of een goede bekende en vraag of zij de brie venbus legen en de gordijnen of jaloezieën iets verhangen - Berg ladders en gereedschap op - Zorg dat het huis een bewoonde indruk maakt. Laat gerust wat vuile kopjes op uw aanrecht staan of een krant in de woonkamer slingeren. Nog beter is het natuurlijk als u een tijdelijke bewoner voor uw huis heeft - Laat op uw antwoordapparaat of voicemail niet merken dat u langere tijd niet thuis bent. Beter is het om uw telefoon door te schakelen of het ant woordapparaat uit te zetten - Zorg dat de lampen niet volgens een vast schema op dezelfde tijd aangaan - Reist u met trein, bus of vliegtuig, let dan op de adreslabels aan uw ba gage. Zorg dat ze niet al te gemakkelijk zichtbaar zijn.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15