Oud-Venraynaar succesvol met restaurant E Win met Plus een reis naar Beijing K-vision Repro line bij Simons uit Well Schilderij Rowwen Hèze wordt unieke hit m m Stadskappers scoort in Hollywood L Barbecue dankzij Dirk Kuijt Inloopdag bij Calmness TopSportive uoliaud GGZ wint innovatiewedstrijd Vier generaties r Oranje naar huis.... SJ m PEEL EN MAAS Donderdag 26 juni 2008 - Pagina 28 Oud-Venraynaar Leon Barents is met zijn echtgenote Brigitte al bijna drie jaar zeer succesvol met restaurant In de Heerlijckheid in Deurne. Sinds 2005 runnen beiden het restaurant in een monumentaal pand aan de Stationstraat 166 in Deurne. Leon heeft al diverse func ties binnen de horeca bekleed en staat samen met Bert Hoefnagels in de keuken. Zijn echtgenote Bri gitte, Deurnese van geboorte, ver zorgt het restaurant. Het restaurant, van oorsprong een hotel van de familie Baars, is ingericht als café-restaurant maar de nadruk ligt wel op het restau rant dat ongeveer 50 zitplaatsen heeft. Barents voert een midden klasse kaart die elke acht weken wordt aangepast. Daarnaast is In de Heerlijckheid aangesloten bij het Brabants Aspergegenoot schap. Gastvrijheid staat bij Leon en Brigitte hoog in het vaandel en de klanten kunnen vanuit het restaurant in een bourgondische ambiance een directe blik in de keuken werpen. In die keuken wordt uitsluitend gewerkt met verse producten en alle gerechten worden zelf samengesteld. Wie niet binnen wil zitten, kan buiten op een verwarmd terras terecht. Daarnaast is reserveren voor par tijen eveneens mogelijk. In de Heerlijckheid voert ook een lunchkaart op donderdag t/ m zondag vanaf 12.00 uur. Naast de lunch- en dinerkaart is er een ruimte keuze op de wijnkaart. De Heerlijckheid is open dins dag en woensdag van 17.00 tot 01.00 uur en donderdag t/m zon dag van 12.00 tot 01.00 uur. Heel Nederland gaat voor goud. Plus ook. De winkel staat negen weken lang helemaal in het teken van de Olympische Zomerspelen. En wel met een bijzondere spaaractie waar bij de consument van 30 juni t/m 23 augustus kan sparen voor unieke olympische spel kaarten om het olympisch dvd-bordspel 'Ga voor Goud' nog leuker en completer te maken. Als opwarmertje houdt Plus van maandag 23 juni t/m 5 juli een olympische prijsvraag met als hoofdprijs een reis naar de Olympische Spelen in Beijing. Het olympisch dvd- bord-spel 'Ga voor Goud' wordt door Unile ver exclusief aangeboden bij Plus en is speciaal ontwikkeld door spellenfabrikant Identity Games (in 2006 en 2007 winnaar van het 'Speelgoed van het Jaar'). Het spel wordt gespeeld op een olym pisch spelbord met pionnen in de vorm van olympische vlammen. Het doel van het spel is om zoveel mogelijk medailles te verzamelen. Alle spelers 'rennen' naar de finish om als eerste de olympische vlam aan te steken. Degene met de meeste punten is de winnaar van het spel. Vragen worden gesteld via spelkaarten en via een dvd, waarop historische beelden staan van eerdere Olympische Spelen. Het spel is gedurende de actiepe riode bij alle supermarkten van Plus te koop voor slechts 4,95 euro (winkelwaarde 24,95 euro). Bij het spel horen 150 spelkaar ten van onze Hollandse helden met vragen over de Olympische Spelen. Vijftien daarvan zitten al in de spelverpakking, zodat er direct gespeeld kan worden. Door boodschappen bij Plus te doen kunnen de overige spelkaarten bij elkaar worden gespaard. Wekelijks zijn er 5 aanbiedingen waarbij de klant gratis een zakje spelkaarten ontvangt. Daarnaast ontvangt de klant bij elke 10 euro aan bood schappen een gratis zakje met drie olympische spelkaarten. En dan is er de olympische prijsvraag. Twee weken lang, van 23 juni t/m 5 juli, krijgt de klant bij de boodschappen een gra tis kanskaart. Elke dag is er een andere olympische vraag, die de consument op de kanskaart beantwoordt. Uit de ingeleverde kanskaarten worden in elke Plus dagelijks vijf winnaars getrokken, die een olympisch bordspel ont vangen. De hoofdprijs, een geheel verzorgde reis voor twee perso nen naar de Olympisch Spelen in Beijing, wordt getrokken uit alle ingeleverde kanskaarten. Kijk voor meer informatie op www.gavoorgoud.com en www. plus.nl Als één van de weinigen heeft Simons ramen, deuren en serres uit Well het nieuwste op het gebied van kunststof profielen, namelijk K-vision Reproline. "Dat is een speci aal profiel dat voorheen alleen handmatig werd gemaakt, maar dat is nu ook machinaal mogelijk." Het grote verschil met de standaard kunststof kozijnen zijn de aansluitna- den. "De uitstraling van kunst stof en hout komt zo heel dicht bij elkaar, het verschil is nauwelijks meer te zien", aldus Rob Simons In 2000 begon Rob Simons uit Well zijn eigen bedrijf. "Als eigen baas kan ik het werk op mijn manier doen, daarbij vind ik goede kwaliteit en een mooie uitstraling erg belangrijk!" Simons zit al ruim achttien jaar in het vak. "Ik heb eerst voor een baas gewerkt, maar nu ik zelfstandige ben, kan ik de dingen zelf regelen en organiseren en dat vind ik erg prettig." In eer ste instantie deed hij alles alleen, maar sinds een paar jaar werkt ook zijn vrouw Tamara in de zaak. De taakverdeling tussen de part ners is duidelijk. "Rob is de man van de technische dineen". aldus Tamara, "en ik doe voornamelijk de boekhouding." Simons richt zich voorname lijk op nieuwbouw en renovatie voor particulieren en is specialist op het gebied van kozijnen, zon wering, serres en garagedeuren. "Zowel hout, kunststof als alumini um." Simons is een klein bedrijf en dat heeft als voordeel dat klanten altijd rechtstreeks en persoonlijk contact hebben met de onderne mer. "Ik maak de offerte, voer de montagewerkzaamheden uit én zorg voor de afhandeling." Of het nu een grote of kleine opdracht betreft, elke klant is even belang rijk. Kwaliteit staat daarbij hoog in het vaandel. "Een goede afwer king is heel belangrijk, want dat zijn nou net de puntjes op de i!" Tevreden klanten, daar doen Rob en Tamara het voor. "Dat zit vaak in kleine dingen, zoals de nazorg, de onderhoudstips die op de fac tuur staan, maar uiteraard ook door altijd alles op te ruimen en netjes achter te laten." Voor meer informatie: Simons - ramen deuren serres, 't Leuken 3 Well, 06 - 53769309, www.rob- simons.nl tekst Patrick Kerkhnff) Lions Club Venray houdt op zaterdag 6 september het twee de ProminentenKunst Gala in discotheek Zenith in Venray. Iedere twee jaar laat Lions Club Venray twaalf prominen te Nederlanders een schilderij maken. Die kunstwerken wor den tijdens een groots opgezet gala met uitgeserveerd diner en entertainment geveild ten behoeve van kinderen die lij den aan spierdystrofie. In Peel en Maas de komende maan den een impressie van de voorbereidingen, waarbij vele Nederlandse prominenten de revue zullen passeren. Deze week het unieke schilderij van Jacques Poels en zijn band Rowwen Hèze. (door Frans Linssen) Vorige week berichtte ik van het schitterende schilderij dat Jacques Poels met zijn bandleden van Rowwen Hèze maakte voor de veiling van Prominentenkunst op 6 september. Niemand had ver wacht dat enkel een bericht over deze verrichtingen zo'n snelle reacties zou opleveren als het nu gedaan heeft. Vele telefoontjes kwamen bij de Lions Club Venray binnen van mensen die geïnteres seerd waren in dat unieke stuk. Daags na de lancering van een product kun je onmiddellijk zien of dat een succes gaat worden of niet. Een kwestie van meten of de theoretische verwachtingen verge lijkbaar zijn met de vraag en afzet in de eerste weken. Bij het schil derij van Rowwen Hèze ging dat allemaal wel héél erg snel. Zelfs nog voordat ook maar iemand het schilderij heeft gezien, schijnt er al veel belangstelling te zijn. Alleen al het bericht dat Jacques Poels en zijn band een dergelijk uniek schilderij gemaakt heeft was vol doende. Reden te meer voor Lions Club Venray om deze week aan Peel Maas de primeur te gunnen van een afbeelding van dit schilde rij. Het is een uniek werk, dus er zal slechts één koper de uiteinde lijke gelukkige eigenaar worden. ik Het schilderij van 1.20 x 1.20 meter dat Jacques Poels en zijn Rowwen Hèze bandleden exclusief maak te voor ProminentenKunst. Wie dat zal zijn moge blijken op zaterdag 6 september in de Zenith te Venray. Jacques heeft er -net als alle andere prominente schilders- een persoonlijke brief bij geschreven die de koper van dit prachtige werk er bij zal krijgen. Het was geen absolute verrassing voor de Lions dat kopers zich zo spontaan melden. Na eerdere schildersessies als die van Ronald Plasterk, Jan des Bouvrie, Hans Böhrn, Fatima Morei- ra de Melo, Dolf Janssen, Richard Kraijecek en Daphne Deckers meldden zich ook al kopers, waar onder een enthousiaste bieder uit de Verenigde Staten. Hij had op de site van de schilder gelezen dat deze voor dit goede doel geschil derd had en wilde, nadat wij hem een afbeelding van het schilderij hadden gestuurd alvast een bod uitbrengen. Dat mocht natuurlijk, maar dit bod geldt dan als ope ningsbod op de veiling en dus zal de definitieve koper pas op de vei ling van het ProminentenKunst Gala bekend worden. Nog een aantal prominente schilders zullen tot 6 september in Peel Maas de revue passeren. Alle beschikbare schilderijen zul len in juli en augustus ook op de site www.prominentenkunst.nl te zien zijn. De eigenaren Liesbeth en Bert van der Linden van De Stadskappers zijn tijdens de finale van de Global Salon Business Awards in het Hol lywood Highland Complex in Californië uitgeroepen tot 'Entrepeneur of the year'. Ze namen in navolging van Richard Koffijberg uit Amster dam (2004) en Rob Peetoom uit Haarlem (2006) tijdens de grootste educatieve en de meest inspirerende manifes tatie die ooit georganiseerd is op dit vakgebied de belang rijkste award mee naar huis. Hun 'zege' is weer een bewijs dat Nederland internationaal toonaangevend is in de kap perswereld. Er waren 3.000 salons genomineerd uit 22 landen. De jury heeft De Stadskap pers beoordeeld door punten toe te kennen voor onder andere bedrijfscultuur, teamfilosofie, per soneelsbeleid, interne opleiding, klantenservice, innovatie, toe komstvisie marketing en promotie en financiële stabiliteit. Er werden Global Salon Business Awards uit- Liesbeth en Bert van der Lin den ontvangen de felicitaties van actrice Jaclyn Smith, bekend vanwege onder meer haar rol in de film Charlie's Angels. gereikt in de categorieën salonon dernemer van het jaar, uitmuntend ondernemerschap met betrekking tot cliëntenfilosofie marketing en uitmuntend ondernemerschap met betrekking tot salonleider schap. De Global Salon Business Award wordt geproduceerd door The BEST Foundation (Business Education for Salons Today), een organisatie zonder winstoogmerk die zich tot doel stelt de voort durende groei en ontwikkeling van de mondiale salon wereld te bevorderen door middel van het bieden van ondersteuning, door wereldwijde erkenning en groei. Voor meer informatie over de Glo bal Salon Business Awards kunt u terecht op www.salonbusines- sawards.com. De Stadskappers is een van de grootste zelfstandige kappersketens in Nederland en heeft ook een vestiging in Ven ray. Voor meer informatie: www. destadskappers.nl. Dankzij Dirk Kuijt heeft mevrouw G. van Daal een Weber barbecue gewonnen bij Intratuin Venray. Zij deed mee aan de Oranjewedstrijd "Raad en Braad" op de website van Intratuin. Mevrouw G. van Daal slaagde erin om precies te voorspellen in welke minuut het Nederlands elftal het eerste doelpunt zou scoren in de wedstrijd Nederland -Frankrijk. Kuijt was degene die dit doelpunt in de 9e minuut maakte. De prijs is uitgereikt door de bedrijfsleider de heer Bas van Rens van Intratuin Venray. Door mee te doen aan de Oranjewedstrijd "Raad en Braad" van Intra tuin op www.intratuin.nl, werd het EK extra spannend. Per wedstrijd van het Nederlands elftal kon een voorspelling ingevuld worden welke ploeg het eerste scoort en in welke minuut dat doelpunt valt. De juiste voorspellingen maakten kans op een van de prachtige barbecueprijzen die ook te zien zijn op de website. Op 1 juli bestaat Calmness- TopSportive in Venray al weer een jaar. Om dit te vieren houdt de zaak een inloopdag op zaterdag 28 juni. Iedereen die interesse heeft kan bin nen wandelen tussen 10.00 en 15.00 uur. Er zijn diverse aan biedingen. De bijzondere combinatie onder één dak is momenteel al behoor lijk bekend bij de inwoners van regio Venray. Bert en Rean Snij ders hebben het afgelopen jaar al een aardige klantenkring opge bouwd maar willen hun concept door deze inloopdag nog meer uitdragen. Van de voormalige fietsenzaak is niets meer terug te vinden. Waar eens de fietsen ston den is nu een showroom met een open sfeer, waar de veelsoortige sporttrofeeën staan uitgestald. De winkel in sportprijzen en relatie geschenken heet Top Sportive en men kan er terecht voor alle denk bare trofeeën en gifts zowel voor sporters maar ook voor relaties en zakenpartners. "Het is moeilijk uit leggen wat er allemaal in deze business te koop is, je moet het gewoon een keertje komen bekij ken want de mogelijkheden zijn ongekend", aldus Bert. Op de eerste etage is een bij zondere wellnessruimte gele gen, Calmness geheten. Deze sauna-relaxroom of beter gezegd wellness-relaxruimte is speciaal ontwikkeld voor kleine gezel schappen van twee tot zes per sonen. Ook éénpersoons arran gementen zijn echter mogelijk. De meeste sauna's in Nederland zijn openbaar en voor veel men sen daardoor niet aantrekkelijk. De behoefte om te genieten van de weldaad van een sauna en alles wat daarbij hoort, is echter iedereen gegund. Daarom heeft Calmness een eigentijds concept gerealiseerd; een complete privé sauna-relaxroom. Er is géén openbare inloop, men is dus alleen in de ruimte met diegene waarmee men Calm ness bezoekt. Men kan Calmness bezoeken voor een relaxsessie van tenminste 2,5 uur. Langere en kor tere bezoeken zijn mogelijk indien dit in de tijdsplanning van de dag past. Calmness is ingericht in een Grieks/Romeinse sfeer. De facilitei ten zorgen voor comfort en luxe. De sauna-relaxroom beslaat een oppervlakte van 90 m? inclusief buitendakterras. De ruimte is inge richt met alle faciliteiten die men nodig heeft om van een compleet wellnessprogramma te kunnen genieten. Naast een traditionele (Finse) sauna is er voor de liefheb ber een infraroodsauna. Zit men liever in een stoomdouchecabine dan is dit ook mogelijk. Voor de rust kan men gebruik maken van twee bubbelbaden waarvan een bad een dieptemassage geeft door de hydrosonic; lucht- en geluids golven. De regendouches, de koudwaterval-douche en het voe- tenbad ontbreken natuurlijk niet. Een massage kan men zelf regelen op de elektrische massagebedden. Er is een minibar aanwezig voor de nodige vochtinname. Op het ruime dakterras met overkapping kan men terecht voor de cooling down, of om lekker te genieten van het zonnetje. "Calmness is een unieke plek in Venray waar men het drukke bestaan even de rug toe kan keren en waar men weer tot zichzelf kan komen. Ook nu het wat war mer wordt is het concept een weldaad voor lichaam en geest", aldus Rean. Voor meer informatie kunt u terecht bij Calmness - Top Spor tive, Eikenlaan 50, Venray, telefoon 0478-587707 06-40022279 of kijk op www.calmness-topspor- tive.nl of stuur een email naar calmness-topsportive @homenl Teds Comic Art Laagvliegoefening In het kader van de militaire vliegoefening Advanced Wind mill vinden van dinsdag 1 tot en met vrijdag 4 juli vliegactiviteiten plaats met militaire jachtvliegtui gen boven De Peel en de aanvlieg routes naar de basis in Vredepeel toe. Deze oefening wordt gehou den in het kader van de opleiding van de zogenoemde Forward Air Controllers, militairen van diver se krijgsmachtdelen die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vliegers van jachtvlieg tuigen over de exacte locatie van de aan te vallen gronddoelen. De deelnemende vliegtuigen vliegen boven en rondom de luchtmacht basis op lage hoogte op dinsdag 1 tot en met donderdag 3 juli van 9.00 tot 23.00 uur en vrijdag 4 juli van 9-00 tot 13.00 uur. Er wordt niet gevlogen beneden de toege stane hoogte. SPO Venray Het College van Bestuur van de Stichting Primair Onderwijs in Venray en regio houdt op maan dag 30 juni vanaf 8.30 uur een vergadering op het kantoor van SPO Venray in Venray. De vergade ring bestaat uit een openbaar en een besloten deel. Iedere inwo ner van Venray kan het open bare gedeelte van de vergadering bezoeken.Aanmelden kan via tele foon (0478)516215. Platform Lage Inkomens Het Platform Lage Inkomens Venray is in verband met de zomervakantie vanaf vrijdag 12 juli gesloten. Vanaf 18 augus tus is het platform weer iedere maandag, dinsdag, woensdag en donderdag geopend van 9-30 tot 11.30 uur. Het nieuwe medezeggen- schapsmodel dat binnen GGZ NML ontwikkeld is, is dubbel in de prijzen gevallen. Zowel door de vakjury als door het publiek werd het binnen GGZ NML ontwikkelde model én de presentatie als beste gewaar deerd. De uitslag werd bekend gemaakt tijdens een onlangs gehouden bijeenkomst in Utrecht. Doel van de innovatiewedstrijd was om te komen tot nieuwe vormen van participatie waar de organisatie in haar geheel van pro fiteert. Voor de zomer van 2007 daagde organisatieadviesbureau De Beuk organisaties uit tot deel name aan de innovatiewedstrijd Verbeter de medezeggenschap blijvend!. Op basis van de uit gangspunten: Samen, Maatwerk en Innovatief én de wet op de ondernemingsraden niet als uit gangspunt gebruiken kon aan de wedstrijd mee gedaan worden. In totaal begonnen twaalf bedrij ven en instellingen aan de wed strijd. Uiteindelijk haalden vier organisaties de eindstreep van de wedstrijd en kwam GGZ NML dus als beste uit de bus. In het juryrapport prees de jury GGZ NML voor de moed om aan deze wedstrijd deel te nemen en om out-of-the-box te denken. De jury is van mening dat GGZ NML het verst en meest concreet is in haar aanpak van het samen aan iets nieuws beginnen dat draagvlak krijgt en - wellicht een blijvend - perspectief biedt. Wat de jury vooral prijst is de gezamenlijke aanpak van Raad van Bestuur en Ondernemingsraad, het door breken van 'lemen lagen' en het ophalen en benutten van de input van onderop in de organisatie. De jury werd gevormd door Hans van der Steen directeur arbeids voorwaarden Algemene Werkge versvereniging Nederland), Anja Jongbloed (lid hoofdbestuur FNV Bondgenoten), Rienk Goodijk (hoogleraar interne arbeidsver houdingen aan de RU Groningen) en Steven Jellinghaus (advocaat en universitair docent arbeidsrecht en sportrecht Universtiteit van Tilburg). Een prachtig resultaat voor Ondernemingsraad en Raad van Bestuur die, ingegeven door een gemeenschappelijke behoefte om de medezeggenschap binnen GGZ Noord-en Midden-Limburg te verbeteren, in 2007 de handen in elkaar sloegen. Hoewel de wed strijd nu afgelopen is, is het traject binnen GGZ NML nog lang niet afgesloten, want na de zomer start een proefperiode met de nieuwe vorm van medezeggenschap. Waarschijnlijk zal een deel van de huidige OR als de eerste Raad van Medezeggenschap gaan functio neren. Deze raad zal één of meer regieteams installeren, die op hun beurt verantwoordelijk zijn voor de aansturing van steeds wisselen de projectteams. Op deze manier krijgen alle medewerkers van GGZ NML volop de kans om zich bij deze ontwikkeling aan te slui ten. Zij worden via een apart com municatietraject geïnformeerd over en betrokken bij de nieuwe vorm van medezeggenschap. Met de geboorte van Dinah Acuah eind mei in Dordrecht weer vier generaties in Venray. Op de foto overarootmoeder Mientie Verblakt, grootmoeder Angelina Koenen-Verblakt, moeder Sanne Acquah-Koenen en dochter Dinah Acauah.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 28