Doe mee met het literair café Schrijfwedstrijd Raadselige Roos Podiumconcert De Peelklank Leunse Zommerfiësten Chanel chic Samenwerking Toverland en Villa Pardoes Barbecueconcert in Leunen Caselse Bierfeesten Inloop- momenten Bluesband in Cambrinus Harmonieën schitteren met LSO Chanel chic PEEL EN MAAS Donderdag 26 juni 2008 - Pagina 25 Voor de maand juni koos het Literair Café Venray het volgende frag ment: Want de roep van de rollende branding, brekende op de kust, Dreunt diep in het land in mijn oren en laat mij nergens rust. 't Is stil hier,'k verlang een stormdag, met witte jagende wolken En hoogopspattend schuim en meeuwen om kronklende kolken. Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig? Antwoorden op deze twee vragen kan men insturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR in Venray, tot vrijdag 25 juli. Ook op www.literair-cafe-venray. nl- is deze opgave te vinden! Elke laatste donderdag van de maand ver schijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afgelopen maand bekendgemaakt. Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet, spoort het Literair Café aan in te zen den. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! Deze maand wel weer goede oplossingen. Na de mei-opgave is de stand als volgt. De dames H. Craghs, J. Cruijs- berg, I. Ophey en RWennekers en de heren A. Ederveen, L. Lahaije en A. Leijssen hebben 40 punten. De heer RWeerts heeft 30 punten en mevrouw M. Minten staat op 20 punten. Het gedicht van de vorige maand was van Tom Lanoye en draagt de titel Poker. Het thema is de relatie tussen twee gelieven, die elkaar enerzijds liefhebben en ander zijds ook al op elkaar uitgekeken zijn en de onvermijdelijke conclusie van de ikfiguur:"op het einde is het beter om te breken". Hij wil geen pokerspel spelen en haar niet voor de gek houden. Poker Het is tijd voor open spel, mijn liefste. De kaarten op tafel. Ik heb er twee: mijzelf en wat ik schrijf. Ze zijn van weinig waarde, om niet te zeggen van geen tel. De hand van jou is rijker: je lijf is nog het minste, al is het lang niet mis. Maar ook illusies heb je nog, en hoop. Jij hebt alles wat er is.Toch ben ik soms al op je uitgekeken, ontkennen heeft geen zin. Je zult dat ook wel weten: gewenning is een ziekte, ze slaat toe van bij het begin, en op het einde is het beter om te breken. Ik wil daar nu niet over praten. Wat komen moet, dat komt.Alleen: er zal nimmer sprake zijn van schuld. En nog minder van vergeten. Dat er, in dit land van kwezels en kastraten, in deze tijd van tegenstand en onbenul, twee levens waren die elkander kruisten, met een vuurwerk van vergeefse woorden, en de troost van wat lichamelijk tumult. Tom Lanoye Het programma voor het nieuwe seizoen is klaar. Begin september valt het in de brievenbus van de donateurs. Het vermeldt een optreden op 21 september door Nelleke Noordervliet en op 9 november door Tim Krabbé! Tommy Wieringa en Wanda Reisel komen respectievelijk op 22 maart en 3 mei 2009- In de boekenweek is er de musicaluitvoe ring van Herman Heijermans' Op hoop van Zegen! Wie ook donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt hij de activiteiten van het Ven- rayse Literair Café. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kan men verkrijgen bij het secretariaat aan de Rochusstraat 1,5801 RR in Venray, telefoon (0478)582948. Zie ook www. literair-cafe-venray. nl De Raadselige Roos van Literair Café Venray-regio vindt dit jaar voor de zestiende keer plaats. Men kan tot 1 oktober een gedicht en/of verhaal insturen. Het thema daarvan is vrij.Voor de winnaars onder de deelnemende schrijvers en dichters uit Zuid-Nederland en ook Belgisch Limburg staat weer de Venrayse Roos klaar, een bronzen trofee voor proza en een voor poëzie. Bij poëzie is tevens een publieksprijs, de Bij-prijs, te winnen. Om jongeren te porren mee te doen kan de poëziejury ook aan deelnemers tot dertig jaar een of meer Aanmoedigings- prijzen toekennen. Winnaars krijgen op basis van een selectie van hun werk deskundig advies. Alle deelnemers ontvangen een bundel met het bekroonde werk van de prijswinnaars en een ver dere selectie uit de inzendingen. Publicatie vindt ook plaats op de website van de Venrayse organisa tie. De verzamelbundel Raadselige Roos vijftien Jaar ligt dankzij het Prins Bernhard Cultuurfonds in alle openbare bibliotheken in Lim burg en Brabant. Voor de zestiende Raadselige Roos dienen gedichten in dertig- voud en verhalen in zesvoud voor 1 oktober ingezonden te worden naar Isabellahof 25, 5801 LD in Venray. De verhalen en gedichten moeten origineel zijn en niet eer der gepubliceerd. De jury's krijgen de inzendingen naamloos onder ogen. Daarom dienen de persona lia (naam, (email)adres en telefoon, geboortedatum en -plaats) op een bijlage te worden bijgevoegd. Op verzoek worden overigens inzen dingen onder pseudoniem gepu bliceerd. De winnaars worden bekend gemaakt op zondag 25 januari 2009- Dan wordt ook de bundel Raadselige Roos 16 gepre senteerd. Voor reglement, verdere infor matie en uitverkoren inzendingen van eerdere wedstrijden kan men op www.literair-cafe-venray.nl. terecht. Muziekvereniging De Peelklank uit Ysselsteyn houdt op zondag 29 juni het jaarlijkse podiumconcert op het Lovinckplein in Ysselsteyn. Bij slechte weersomstandigheden wordt uitgeweken naar gemeen schapshuis Smelehof. Het concert begint om 14.00 uur.Aan dit con cert op het podium op het Lovin- cplein nemen alle geledingen van muziekvereniging De Peelklank deel. Zoals het jeugdensemble van de afdeling fanfare onder leiding van Mare Thijssen. Jes, wat staat voor Jeugd Ensemble Slagwerk, onder leiding van Peter van de Loo. Het percussion ensemble laat de werken horen die ze onlangs uitvoerde op het Peeltoernooi, eveneens onder leiding van Peter v/d Loo. Op het Peeltoernooi behaalden zij de beoordeling goed. De fanfare laat ook haar kun nen horen onder leiding van Mare Kunst bij Toon Hermans Huis HetToon Hermans Huis inVenlo wordt op vrijdag 27 juni officieel heropend door gouverneur Léon Frissen. Op de open dag op zater dag 28 juni kan men er genieten van kunst uit de regio. Deze dag tonen verschillende kunstenaars hun werk. HetToon Hermans Huis ligt aan de Nieuwstraat inVenlo. Jaarafsluiting De Landweert Openbare basisschool De Land weert sluit op donderdag 3 juli het schooljaar af in de schouwburg van Venray. Het hele jaar door heb ben alle leerlingen tijdens de week- sluiting mogen optreden voor de ouders. Bij de jaarafsluiting wordt dit omgedraaid. Dan treden leer lingen uit groep 8, leerkrachten én ouders op voor alle leerlingen. De voorstelling begint om 12.30 uur en duurt tot 15-30 uur. Er zijn nog enkele kaartjes beschikbaar! Hiervoor kan men e-mailen naar trudiegorree@obs-delandweert.nl. Liedjesfestival Carnavalsvereniging De Piël- haas is op zoek naar talent voor de nieuwe cd van de Piëlhaas. Om het volgende Pielhazenjaar ook weer een eigen geluid te geven wordt op 20 september in Schouwburg Venray het liedjesfestival gehou den. Tijdens dit festival worden vier liedjes gekozen die vervol gens op de cd komen. Opgeven kan alleen op zondag 29 juni van 14.00 tot 16.00 uur in Het Upke. Zie ook www.pielhaas.nl. Tijdens dit podiumconcert wor den ook de jubilarissen van dit jaar gehuldigd. Dat zijn dit jaar Henk Baetsen, Lea HendriksRob Janssen en Hans Michels die 25 jaar lid zijn van de vereniging en Wim Janssen 50 jaar. Thijssen. Wellicht wordt er al vast een tipje van de sluier opgelicht van het filmconcert wat dit najaar gehouden gaat worden. Hierbij worden tal van filmmelodieën ten gehore gebracht waarbij ook beelden vertoond worden uit de desbetreffende films. Dit concert staat gepland voor 31 oktober en 1 november. Bij een tweetal wer ken verlenen jeugdige muzikan ten, bezig met hun opleiding voor het A diploma, hun medewerking aan dit concert. Het programma bestaat uit goed in het gehoor lig gende muziek. Wandeling Toon Hermans Huis HetToon Hermans Huis inVenlo houdt op woensdagmiddag 2 juli, onder begeleiding van enkele medewerkers van het Toon Her mans Huis, een wandeling in het Jochumhof in Steyl. Bijeenkomst is om 13-30 uur bij het Toon Her mans Huis Venlo of om 14.00 uur bij het Jochumhof aan de Maas- hoek in Steyl. Opgeven kan via telefoonnummer (0478)3211433 of via e-mail info@toonhermans- huisvenlo.nl. Indien nodig kan vervoer geregeld worden. KunstProefRoute Galerie IROK in Horst opent op zondag 29 juni om 13.00 uur een nieuwe groepsexpositie. Deze expositie is samengesteld uit wer ken van overwegend Limburgse kunstenaars in het kader van de jaarlijks terugkerende KunstProef Route. De exposanten zijn: Maar ten Bouman, impressionistische schilderijen. Jörg Döring, pop-art collages limited editions op can vas. Yvonne Zeldenthuis, fijnzin nige keramische sculpturen. Mark Silverentand, abstracte landschap schilderijen om in weg te dromen en Rik van Rijswick, eigentijdse sculpturen voor binnen en buiten. De middag duurt tot 17.00 uur. Voor de KunstProefRoute, arran gementen die dit jaar geboden worden, kan men kijken op www. kunstproefroute.nl. De expositie is nog te bezoeken tot en met 30 augustus. Voor meer informatie of een impressie kan men kijken op www.irok.nl. De jaarlijkse Leunse Zom merfiësten worden dit jaar in het weekeinde van 28 en 29 juni gehouden op het Dorps plein in Leunen. Op zaterdag start het festijn om 19 00 uur met de beachvolley- balwedstrijden. Er wordt op drie velden gespeeld, door 24 teams. Om 21.00 uur worden de laatste wedstrijden gespeeld. Aansluitend barst er een feest los onder lei ding van een dj. Zondag start het programma om 12.00 uur met de Emmy, Leigh en Adriana, New Yorkers in hart en nieren, zijn al meer dan tien jaar beste vriendin nen. Nu staan ze op een keerpunt in hun leven. Emmy is vlak voor ze zou gaan trouwen gedumpt door haar verloofde en ze stort zich met overgave op haar werk: het opzetten van restaurants voor een hippe horecaketen. Leigh, redacteur bij een toon aangevende uitgeverij, heeft een vriend die iedereen wel zou wil len, maar door haar razend drukke baan dreigt hun relatie spaak te lopen. Adriana is de beeldschone dochter van een supermodel en een rijke zakenman. Dates te over, maar er is niemand aan wie ze zich wil binden. Haar moeder hamert erop dat schoonheid niet eeuwig duurt en dat het hoog tijd wordt voor een echtgenoot. Op een avond sluiten Emmy en Adri ana een pact: ze zullen datgene veranderen in hun leven wat hun het meest dwarszit. Leigh houdt zich afzijdig, maar al snel blijkt dat er voor haar het meest op het spel staat. Schrijfster Lauren beachvolleybalwedstrijden. Verder zijn er deze dag veel nevenacti viteiten. Zo is er een luchtkus sen voor de kinderen en geeft de Leunse scouting een demonstratie in het bouwen van een bamboe piramide. Tussen de wedstrijden door is er een optreden door de plaatselijke dansgroep Happy Dance. Om 17.45 wordt de finale van het beachvolleybal gespeeld, gevolgd door de prijsuitreiking. Het evenement staat de gehele dag open voor publiek. De barbe cue start om 16.00 uur. Weisberger werkte als assistent bij een bekend modeblad. Haar debuutroman, gebaseerd op deze ervaringen, is het met veel succes verfilmde De duivel draagt Prada. Haar tweede boek is Gossip Gucci. Lauren woont en werkt in New York. Chanel chic is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 18.95 euro. Boekrecensie in Peel en Maas Toverland Sevenum en Villa Pardoes hebben onlangs hun magische samenwerking officieel bezegeld. Jaarlijks trakteert Tover land alle gasten van Villa Pardoes op een gratis bezoek aan het overdekte attractiepark, dat sinds enkele jaren ook buitenattracties kent. Mede door deze samenwer king kunnen jaarlijks zo'n 400 gezinnen met een kind met een levensbedreigende ziekte nog meer genieten van de vakantie van hun leven! Attractiepark Toverland biedt de unieke gelegenheid om het hele jaar door te genieten van een betoverend dagje uit. De samen werking tussen Toverland en Villa Pardoes kent zijn oorsprong al in 2001toen het magische Toverland haar deuren opende. In het kader van de opening van het attractie park doneerde zij al 2500 euro. "Voor Toverland hoort Villa Par does er gewoon bij. Ons attractie park tovert een lach op het gezicht van vele kinderen. De stap om dit ook voor de gezinnen van Villa Pardoes te doen was daardoor zó gezet. Het tekenen van een over eenkomst betekent een kroon op een prachtige samenwerking", aldus Joan Willemsen, marketing medewerker van Toverland. Peter Persoon, algemeen directeur van Villa Pardoes: "Met een handjevol toverduiten op zak, die onze gas ten bij een bezoek aan Toverland gratis ontvangen, staat die dag garant voor een geweldige bele ving. Toverland is er voor het hele gezin, van jong tot oud, bij goed óf slecht weer. Een fantastische aan vulling op alles wat wij als Villa de gasten kunnen bieden voor de vakantie van hun leven." Kinderen met een levensbe dreigende ziekte en hun ouders, broertjes en zusjes genieten sinds ruim zeven jaar gratis van een week vakantie in Villa Pardoes. Het verblijf heeft ruimte om jaar lijks 400 gezinnen te ontvangen voor de vakantie van hun leven. Acht vakantiehuisjes met the ma's zoals Sneeuwwitje, Barbie, Ridder en Space vormen samen een sprookjesachtig slakkenhuis, waar alles voor een leuke vakantie voorhanden is. Een gratis verblijf van de gezinnen in Villa Pardoes kost natuurlijk geld. Het adop teren van het verblijf van acht gezinnen gedurende een week kost zo'n 13.600 euro. Ook kun nen bedrijven het verblijf van één gezin adopteren, hetgeen 1.800 euro kost. Voor 25 euro per jaar kan men particulier donateur van Villa Pardoes worden. Meer informatie over donateurschap of inzamelingsacties staat op www. villapardoes.nl. Harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide geeft op dinsdag 1 juli een barbecueconcert op het Dorpsplein in Leunen. Net zoals voorgaande jaren kan er naast veel muziek ook een hapje en drankje genuttigd worden. Alle facetten van de vereniging komen aan bod. Het programma begint om 19.00 met de jeugddrumband, gevolgd door blokfluitgroep, samen met het opleidingsorkest. Hierna brengt de drumband hun muziek ten gehore, gevolgd door de har monie. Verder gaan de harmonie en het opleidingsorkest gezamen lijk nog enkele muziekstukken spelen. Het muzikale gedeelte wordt uiteindelijk afgesloten met een optreden van blaaskapel Die Fröhlichen Rübensammler. Tijdens het optreden van de harmonie, bieden de Vrienden van de Har monie de vereniging een fagot aan. Tijdens en na afloop van het concert kan men gebruik maken van de barbecue. Indien het weer het niet toe laat, wordt het pro gramma in De Brink afgewerkt. De Caselse Bierfeesten wor den dit jaar gehouden op zondag 29 juni aan de Mathiasstraat in Castenray. De vrijmarkt begint om 11.00 uur. Verder is er een Dorpszeskamp waarbij zes teams gaan strijden om de wisselbeker. Wegens enorm succes is er ook dit jaar weer de kindermarkt. Hier kunnen kinderen hun spulletjes verkopen op het bierfeesten ter rein. Tijdens de zeskamp en bra derie wordt het publiek vermaakt. Voor de jeugd is er schminken, springkussen en voor de oudere jeugd is er straattheater. Dit jaar zijn er in verband met de elfde editie zomercarnaval, diverse spel len en optredens op het feestter rein. Verder is er handboogschie- ten en een huifkartocht. Verder zijn er optredens uit eigen dorp met dansgroep Blitz, hertog jetje, een playbackshow en dansschool Janssen komt met een sambadans. De EK voetbalfinale is te zien op een groot scherm. Als avondpro gramma is er een optreden door de Horster feestband Onnoemele- ke 5. Natuurlijk wordt er voor de inwendige mens gezorgd en zijn er vele speciale bieren te proeven. Het Toon Hermans Huis Venlo geniet inmiddels bekendheid bij velen in de regio Noord-Limburg als open centrum voor iedereen die met kanker te maken heeft. Men kan er vijf dagen per week binnenlopen voor een moment van rust, voor een goed gesprek. Het huis biedt tegenwoordig een scala aan activiteiten waaraan men kan deelnemen. De Stichting Con tactkring Prostaatkanker (SCP) houdt binnen het Toon Hermans Huis Venlo iedere derde donder dag van de maand van 14.30 tot 16.30 uur inloopmomenten voor mensen met prostaatkanker en uiteraard ook andere belangstel lenden welke mogelijk in eni gerlei vorm met prostaatkanker te maken hebben, om in een ongedwongen sfeer elkaar te ont moeten en ervaringen uit te wis selen. De Stichting Contactkring Prostaatkanker organiseert deze middag in samenwerking met het Toon Hermans Huis Venlo. Namens de SCP is er een verte genwoordiger aanwezig om mee van gedachten te wisselen waarbij bezoekers dan ook nader kunnen kennismaken met de activiteiten van de SCP. De volgende bijeenkomst is op donderdag 19 juni. Aanmelding voor deze inloopmomenten is niet nodig. Voor nadere informatie kan men contact opnemen met het Toon Hermans Huis via telefoon (077)3211433- Zie ook www. toonhermanshuisvenlonl Cambrinus in Horst houdt op zondag 29 juni het laatste finale concert van dit seizoen met stevig gekleurde blues. Met verve brengt de Matt Jacobs Band een solide blues, waarvan de basis gezocht moet worden bij Joe Bonamassa, Stevie Ray Vaughan en Kenny Wayne Shepperd. Ook klassiekers van bands als Fleetwood Mac, Derek Domi- nos en Led Zeppelin worden door Matt Jacobs en de zijnen ter hand genomen. Michiel van Meeteren en drummer Bram Jacobs leggen een stevige basis voor de krachti ge sound van de Matt Jacobs Band, in toon gezet door gitarist Matt Jacobs en zanger Wijnand Boon. Onlangs verscheen hun eerste cd a Tribute to Stevie Ray Vaughn. Tij dens optredens wordt eigen werk afgewisseld met nummers van voornoemde bluesgrootheden. Het concert begint om 16.00 uur. Het 125-jarig Limburgs Symfo nie Orkest trakteert alle inwoners van Limburg op vijf buitenconcer ten in Limburgse sfeer, gewoon en toch bijzonder. Concerten niet alleen vóór, maar ook dóór en mét Limburgers. Op zondag 29 juni treedt het orkest aan op het prach tige terrein van St. Anna in Venray. Daarbij wordt het bijgestaan door de Koninklijke Harmonie Euterpe en Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum. Deze zullen vanaf drie kwartier voorafgaand aan het concert een voorprogramma ver zorgen en samen met het orkest na de hommage aan Jacques Brei een grandioze afsluiting: Ouvertu re 1812 vanTsjaikovski. Een waar spektakel. Niet alleen vanwege de spetterende muziek (instrumen taal en vocaal) maar zeer zeker ook vanwege de entourage. Net zo als tijdens het gevecht - in 1812 nabij Moskou - tussen het Franse leger van Napoleon en de Rus sische troepen, zal het carillon en wellicht een kanonschot klin ken. Het voorprogramma beging om 14.5 uur, het LSO-concert om 15.00 uur. Het terrein is vanaf twee uur voor aanvang geopend. Kaarten zijn verkrijgbaar voor 5 (incl. consumptie). Ook is er een speciaal entreebewijs inclu sief openbaar vervoer voor 3,50 extra 8,50 p.p.). Eenvoudig en snel online te bestellen via www. limburgssymfonieorkest.nl. Ook kunt u telefonisch kaarten bestel len via het servicenummer 0900- 9798. Kinderen tot en met 8 jaar hebben gratis entree. Limburgs Symfonie Orkest, Sta- tenstraat 5,6211 TB Maastricht T (043) 350 70 00 F (043) 350 70 25 E info@limburgssymfonie- orkest.nl WEISBERGER Kunst Cultuur LAUREN

Peel en Maas | 2008 | | pagina 25