Gemeente Venray mm Werkconferentie huisvesting buitenlandse werknemers Met afvalpas betalen op milieustation Ziekten in bomen Regels rondom wegslepen Extra open voor rij- en reisdocumenten Kijk ook op www.venray.nl Minder rompslomp door nieuwe Wet ruimtelijke ordening PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Inwoners van de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum gaan vanaf 1 juli de afvalpas gebruiken als betaalmiddel op het milieustation. Sinds 2008 zijn alle huishoudens in het bezit van een afvalpas. Zonder deze afvalpas kunnen zij vanaf 1 juli geen gebruik meer maken van het milieustation. De afvalpas wordt aan de poort gescand en de gegevens van het aangeboden afval worden in de computer ingevoerd. Net als bij de grijze en groene containers thuis wordt ook het aangeboden afval op de milieustraat twee maal per jaar achteraf verrekend. De gegevens vindt u terug op de aanslag afvalstoffenheffing. De afvalpas is gekoppeld aan de woning en moet dus op het adres achterblijven als u gaat verhuizen. Bent u de afvalpas kwijt, dan kunt u tot 1 augustus gratis een nieuwe pas aanvragen bij de afvalinfolijn (0800) 02 333 99. Na 1 augustus betaalt u 16 voor een nieuwe pas. Venray, focus op mensen Donderdag 26 juni 2008 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag tym vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 26 De laatste tijd zijn er steeds meer boomziekten in de gemeente Venray. Hieronder een overzicht van de meest voor komende ziekten en plagen waar we in Venray mee te maken hebben. Kijk voor meer infor matie ook op www.venray.nl. Bloedingsziekte bij kastanjes Deze ziekte kenmerkt zich door rode plekken op de stam. Binnen de gemeente is ongeveer 75 procent van de kastanjes hiermee aangetast. Behandeling is helaas nog niet mogelijk. Kastanjes die om deze reden gerooid worden, worden nog niet vervangen zolang er geen middel tegen de ziekte is. Dat is nu bijvoorbeeld het geval aan de Julianasingel. Eikenprocessierups In april en mei komen de rupsen uit de eitjes en vormen samen nesten op de stam of dikkere takken. Raak je een rups aan dan 'schiet' hij zijn brandharen af. Als je onder een besmette boom doorloopt, kun je ook in aanraking komen met de brandharen. De bestrijding vindt plaats door het spuiten met een biologisch middel, door het wegbranden van de nesten of door de rupsen weg te zuigen. Op dit moment is de plaag zo erg dat de gemeente alleen de dringende gevallen kan behandelen. Iepziekte Deze ziekte wordt veroorzaakt door een schimmel. De bomen die aangetast zijn, worden zo snel mogelijk verwijderd om verspreiding zo veel mogelijk te voorkomen. De ziekte heeft met name op de Timmermannsweg bijna alle iepen aangetast. De gemeente Venray hield op 18 juni een werkconferentie over de huisvesting van buitenlandse werknemers uit Midden- en Oost-Europa. Venray heeft een tekort aan huisvestingsmogelijkheden voor deze werknemers en de beschikbare (tijdelijke) huisvesting is vaak slecht. Soms is er zelfs sprake van schrijnende gevallen. De gemeente kan dit probleem niet alleen oplossen. Ze heeft daar andere partijen bij nodig. Aan de werkconferentie namen alle partijen deel die betrokken zijn bij dit huisvestingsprobleem, zoals uitzendorganisaties en werkgevers, maar ook huisvesters, vertegenwoordigers van dorps- en wijkraden en de Venrayse politiek. De bijeenkomst was bedoeld om kennis en ervaring uit te wisselen en zo tot een oplossingsrichting te komen voor het huisvestingsprobleem in Venray. Relevante thema's Aan de hand van een aantal mogelijke oplossingsrichtingen kwamen allerlei relevante thema's aan de orde, zoals handhaving van slechte en illegale situaties en het beheer op de huisvestingslocaties. De uitkomsten van de discussies verwerkt de gemeente in haar nieuwe beleid, dat dit najaar door de gemeenteraad wordt vastgesteld. In gesprek Er wordt veel óver buitenlandse werknemers gepraat en te weinig mét deze mensen. Dat vonden ook Burgemeester en Wethouders. Daarom gingen zij een dag vóór de werkconferentie zelf in gesprek met Poolse werknemers. Tijdens dit gesprek bleek al snel dat verschillende huisvestingswensen bestaan. Mensen die naar Nederland komen voor een korte periode (12 weken) om snel geld te verdienen en daarna terug te keren naar Polen, hechten vaak niet zo veel waarde aan de accommodatie. Als de veiligheid en hygiëne maar geregeld zijn en de kosten laag blijven. Ook privacy vinden zij belangrijk. Langere tijd Werknemers die voor langere tijd naar Venray komen, hebben andere wensen. Maar ook binnen deze groep zijn er verschillen. Sommigen geven de voorkeur aan kleinschalige huisvesting op vrijkomende agrarische bebouwing of woningen in en rond de kernen van Venray. Deze mensen willen ook investeren in integratie. Een andere groep is zeer tevreden met hun appartement of woning op het complex in Weeze, de voormalige vliegbasis Laarbruch. Op deze grootschalige accommodatie zijn er na hun werk voldoende mogelijkheden voor ontspanning. Dit komt de onderlinge sociale contacten ten goede. Zij maken wel uitstapjes maar hebben niet echt de behoefte om te integreren. Kosten De kosten voor het wegslepen van een voertuig en het overbrengen naar de bewaarplaats bedragen: - voorrijkosten 90 - uitvoeringskosten 60 - bewaringskosten 20 per half etmaal of een gedeelte daarvan. Als u ter plaatse komt voordat het wegsleepbedrijf aanwezig is, betaalt u alleen de voorrijkosten. Wanneer u ter plaatse komt en het wegsleep bedrijf is al aanwezig, bedragen de kosten 150 in verband met de voorbereiding. Kosten voldoen Wanneer uw voertuig is weg- Bezwaar Uw voertuig wordt weggesleept op grond van de Wegenverkeerswet 1994 en de Wegsleepverordening Venray. Als u het niet eens bent met het wegslepen van het voertuig, dan kunt u daartegen bezwaar maken. Een bezwaarschrift indienen ontslaat u niet van de plicht vooraf de wegsleepkosten en de bewaar- kosten te voldoen. Een bezwaar schrift moet u indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit aan u is bekendgemaakt. Kijk voor alle informatie over wegslepen en het indienen van een bezwaarschrift op www.venray.nl Venray bezoe ken vervoer en parkeren. De gemeenteraad heeft op 17 juni de nieuwe Wegsleep verordening Venray vastgesteld. Deze verordening treedt op 1 juli in werking en regelt het wegslepen van voertuigen. Hoe vervelend wegslepen ook is, handhaving van de regels is nodig voor de bereikbaarheid en veiligheid van de openbare ruimte. Een auto kan om verschillende redenen worden weggesleept. Dit kan zijn in het belang van de veiligheid op de weg, de vrijheid van het verkeer of vanwege het vrijhouden van aangewezen weggedeelten en wegen. Een voorbeeld van deze laatste situatie is een geparkeerde auto op een markt- of kermisterrein. gesleept, moet u de kosten voldoen vóórdat u het voertuig kunt afhalen. Het wegsleepbedrijf mag het voertuig pas teruggeven als alle kosten zijn voldaan. Betalen kan alleen met contant geld op het Parkeerbureau, Eindstraat 4 in Venray. Het Parkeerbureau is telefonisch bereikbaar op nummer (0478) 57 96 66. Auto ophalen Weggesleepte voertuigen worden overgebracht naar takel-, berging en autotransportbedrijf De Drie sprong, Brienshoekweg 9 in Leunen. Na het voldoen van de kosten, kunt u uw voertuig hier ophalen. Bel voor de openingstijden nummer (0478) 58 58 28. De Driesprong is 24 uur per dag telefonisch bereik baar. Het gemeentehuis is op 2 juli van 14.00 tot 16.30 uur voor de laatste keer extra geopend op woensdagmiddag. In verband met de zomer- drukte is het gemeentehuis de afgelopen weken extra open geweest voor het aanvragen en ophalen van rij- en reis documenten. Voor het aan vragen van deze documenten moet u eerst een afspraak maken. Bel daarvoor met de afdeling Publieksdiensten. Voor het afhalen van een aangevraagd document op woensdagmiddag hoeft u geen afspraak te maken. Tak- en bloesemsterfte Met name sierkersen zijn gevoelig voor deze ziekte. Vanuit de top van de takken sterven deze af. Worden de bomen meerdere jaren op rij aangetast dan sterft de boom af. Dit gebeurt nu in de Clara Wich- mannstraat in de wijk Antoniusveld, waar ongeveer twintig bomen staan met deze ziekte. Verwei kingsziekte Door de verwelkingsziekte kunnen bladeren en twijgen vrij plotseling verwelken. Binnen de gemeente Venray hebben hier vooral esdoorns en boomhazelaars last van. Meestal duurt het enige jaren voordat de boom helemaal dood is. In verband met de veiligheid worden de aangetaste bomen al eerder gerooid. Platanenziekte Sinds kort heeft ook de platanen- ziekte haar intrede gedaan in Nederland. Het betreft een schimmel die de takken aantast die daardoor spontaan kunnen afbreken. Bladluizen Een ongemak waar we de laatste jaren ook steeds meer mee te maken krijgen is het 'druppen' van bomen waarin luizen zitten. Het betreft voornamelijk linde- en esdoornbomen. De luizen consume ren grote hoeveelheden suikers en scheiden dit weer uit als honing- douw. Deze honingdouw geeft over last in de vorm van een plakkerige substantie. De gemeente behandelt deze bomen door bestrijding met een biologisch middel. Naast het bestemmingsplan krijgen de provincie en de gemeente een aantal andere instrumenten om het ruimtelijk ordeningsbeleid vorm te geven: verordening, inpassingsplan, projectbesluit, beheersverordening, ontheffingen, etc. De gemeente Venray streeft naar een optimale afstemming van het nieuwe instrumentarium, waarbij de voorkeur uitgaat naar het bestemmingplan instrument. Eveneens nieuw in de wet is de regeling over verplicht kostenverhaal. De wet geeft aan in welke gevallen de gemeente verplicht is om kosten die zij gemaakt heeft, bijvoorbeeld voor het opstellen van ruimtelijke plannen, te verhalen op de particulier. Kostenverhaal is al verplicht als een particulier één of meer woningen op eigen grond wil bouwen. Het systeem van kostenverhaal is vrij complex. Als u daar meer informatie over wilt, kunt u zich richten tot de gemeente. Elders in deze Peel en Maas en op www.venray.nl leest u meer over de nieuwe Wro. Vanaf 1 juli treedt de nieuwe Wet ruimtelijke ordening (Wro) in werking. Hierdoor worden ongeveer veertig wetten aangepast. Dit moet allemaal leiden tot kortere, snellere procedures, waardoor onder andere bouwplannen voor nieuwe woonwijken sneller van de grond kunnen komen. In Nederland hadden het Rijk, de provincies en de gemeenten de taken van het ruimtelijke beleid altijd netjes verdeeld. Het Rijk bepaalde de hoofdlijnen en legde deze afspraken vast in ruimtelijke nota's en planologische kernbeslissingen. Provincies vertaalden de nationale afspraken vervolgens in streekplannen. Voor de gemeenten was de taak weggelegd om voor hun grondgebied gedetailleerde bestemmingsplannen uit te tekenen. Maar eerst moesten de gemeenten nog een mooi structuurplan maken waarin een speciale toekomstvisie werd ontvouwd. Nieuwe wet Uitgangspunt is dat er niet méér wordt geregeld dan strikt noodzakelijk is. Dit leidt tot een nieuwe rolverdeling tussen overheden: decentraal wat kan en centraal wat moet. Rijk, provincies en gemeenten stellen ook een structuurvisie op. Dit is een strategisch beleidsdocument over de ruimtelijke ontwikkelingen in een gebied. Deze structuurvisie komt in de plaats van de planologische kernbeslissing (Rijk), het streekplan (provincie) en het structuurplan (gemeente). Beleidsdoelen uit de structuurvisie worden vervolgens uitgewerkt in het bestemmingsplan, dat wordt opgesteld door de gemeente.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19