MAG DIT VAN ST. Rabobank Nee, aldus veel jongeren Een vervallen, verroeste toegangspoort belooft niet veel goeds 1. Double Agent 73: Jane Tennay is een geheim agente die als opdracht heeft om een bende drugsdealers op te sporen. Daarvoor moet ze stiekem foto's maken van de gangsters, met een camera die in haar enorme borsten geïmplanteerd is. Deze humorfilm is erg eentonig en langdradig. In het begin zit er nog wel humor in, maar het verhaal gaat eigenlijk nergens over. De camera wordt vooral gericht op de gigaborsten van Jane Tennay, wat het enige interessante van deze film blijkt te zijn. 2. Cursed: Deze horrorfilm is niet slecht qua acteerwerk, montage of effecten, het is alleen een overbodige film, omdat we alles al eens gezien hebben. Deze film is totaal niet origineel! Tijdens een nacht met volle maan veroorzaken Ellie en haar broer Jimmy een ongeluk; een andere weggebruikster stort met haar auto in een ravijn. Ellie en Jimmy proberen haar te helpen, maar worden gebeten door een wezen. Sindsdien beschikken ze over lichamelijke, dierlijke krachten, die ze maar moeilijk in bedwang kunnen houden. Verval alom 3. We were Soldiers: De film laat het waargebeurde verhaal zien van 450 Amerikaanse soldaten in de oorlog met Vietnam. Luitenant-kolonel Harold Moore en reporter Joseph Galloway worden gevolgd bij de eerste grote slag in de Vietnamoorlog. Ook hier is het probleem de originaliteit. Het is een mooie oorlogsfilm, maar we hebben alles ai eens gezien. 4. Ghost Rider: De film is een actiethriller over stuntman Johnny Blaze die een pact met de duivel sluit om zijn vader - die op sterven ligt - te redden. Het verhaal is erg voorspelbaar en heeft niet veel diepgang. Het liefdesverhaal wat er bijgevoegd is, zorgt alleen maar voor irritaties en is nogal zoetsappig. De actiescènes zijn niet erg verrassend en daar ging het de meeste mensen toch om. Kortom, een slechte actiefilm. PEEL EN MAAS Donderdag 26 juni 2008 - Pagina 18 Je kunt zo heerlijk over het St. Annaterrein flaneren met je vriend of vriendin. Lekker even tot rust komen en genieten van de aparte sfeer die er heerst. Of in gedachten wegdromen terwijl je door hordes konijn tjes wordt gepasseerd en door de vogeltjes wordt begroet. Met een beetje geluk kom je - als je tenminste niet verleid wordt je ogen te sluiten -zelfs wel een das tegen... als de burcht niet verplaatst wordt tenminste. Je zou ook mooie oude gebouwen kunnen bekijken... als deze opgeknapt worden in elk geval. De redactie van Epic ging voor je kijken wat nu eigenlijk de staat is waarin het terrein verkeert, nu het 't nieuws zo beheerst... Vaak wordt van jongeren gezegd dat zij oppervlakkig zijn en zich voor niets interesseren. Toch bleek dat veel jongeren die door ons onder vraagd werden, wilden zien dat er iets aan dit terrein verbetert. Jon geren behouden het terrein liever en willen het niet verloren zien gaan aan nieuwbouw. Achter de gebouwen wordt het nog minder. Wij, moderne en in merkkleding getooide westerlingen, bekijken op Disco very Channel vaak met ontzag de escapades van diverse bizarre Afrikaanse stammen, tenminste als we niet gedwongen worden de nieuwste episode van 'Sterren bevallen in het circus' te zien. Daar, in het zuidwesten van Ethiopië - waar mensen zich eerder druk maken over het in leven houden van hun kinderen dan over joekerende Nederlandse wannabe-kindsterretjes - bestaat een merkwaardig ritueel. Om hun volwassenheid te bewijzen moeten tie ners naakt over een horde runderen lopen, terwijl elke bokkige stier zijn berijder van zich af probeert te katapulteren. Slagen de jongelingen, dan krij gen ze kans op een vrouw en nageslacht. Bovendien geldt daar dat elke mop- pa- perklacht van vrouwlief - als je de wc-bril vergeten bent omlaag te doen en je een nachtelijk geplons hoort - teniet kan worden gedaan met die rodeo clown prestatie van lang geleden. Faalt de jongeman... ja, dan niet. Het klinkt misschien vreemd, maar deze rite of passage is te vergelijken met de onze. Terwijl ik maar net de piranhavijver genaamd 'examens' uit ben gesprongen, en terwijl een bijzonder fanatiek exemplaar met het opdruk 'Latijn' zich venijnig in mijn bovenbeen heeft vast geknauwd, wordt ik al weer voor de volgende taak gesteld: het behalen van mijn rijbewijs. Als ik dat heb gehaald, behoor ik tot de intieme elite van BOB's en BERT's, tot de volwassen wereld van de bierbuikversierde man, die met een leeuwenstaart in zijn kekke Björn Borg de oranjewedstrijden afrijdt. Maar, als ik jammerlijk faal, ben ik gedoemd om in het einde der tijden op mijn Gazelle rond te galopperen. Of ik doe her. Time Out: Headliner 't Podium: Feestje bouw je hier Venray Muziek Totaal Time Out: Your Ultimate Time Out 5 Bos: New Style 11 t/m 13 Bospop 14 Zenith: 16+ avond Mohammed de Vries I 4 Indiana Jones and the W Jpf kingdom of the crystal skull yjjf Laat ik maar met de deur in huis vallen: de 'W nieuwe Indiana Jones film is lang niet zo f A A goed als de vorige Indiana Jones films die gréf we onlangs op de tv weer hebben mogen be- Jfl wonderen. Toch is de film beter dan laten we II iriJH f zeggen, "National Treasure of de nieuwe tH film "Fools Gold". Dit is vooral te danken IjL aan Harrison Ford die ondertussen wel oud HBji i en grijs is geworden, maar nog steeds de feC*. J HL -Be essentie van Indiana in zich heeft. Toch is H ^jLjj|9| er een aantal dingen minder aan de film. Hl 99 Russen zijn gewoon geen Nazi's en lijken n00lt 20 slecht te worden. Ook is er nooit M^r^MêÉÊÊÊÊÏÏÈ I echt een dreiging voor Indiana doordat en- kei de kastallen schedel elke keer weer de redder in nood blijkt te zijn. Op andere mo menten lijkt geluk het enige te zijn dat hem redt. En nou was Indiana in de vorige films altijd al een geluksvogel maar wordt het wel erg over the top. De schuld geef ik aan de computereffecten waarmee de film is verzadigd en waar Steven Spielberg misschien iets te gretig gebruik van heeft gemaakt. Als laatste is er nog een personage waar ik gewoon even iets over moet zeggen. Mutt Williams vertolkt door Shia Lebeouf is een geweldig personage dat perfect in de tijdsgeest past en samen met zijn moeder Marion Ravenwood (het schreeuwwijf uit Raiders of the Lost Ark) Indiana Jones toch nog een topfilm maakt tegenover zijn concurrenten. Daarom geef ik de film dan ook een 8. Wist je trouwens dat de kristallen schedeb uit de film echt bestaan...? www.oddee.com www.todaysbigthing.com JEANS MODE CASUALS www.wolffjeansvenray.nl De Bleek 62-64 Venray COLOFON De jongerenpagina is een initiatief van de redactie van Peel en Maas in samenwerking met Epic Magazine. Hoofdredactie: Jimmy van Rijt, JuLius van Tongeren (adjunct) Redactie: Bas Jongmans, Bram Jetten, Loes van Els, Femke Hendriks, Elise Cremers, Tim Reintjes, Martijn Willemse, Nathalie Minten, Alan Moss, Karen van der Heijden, Romy Beckers, Patrick Förtsch en Angela Pouwels. Begeleiding: Ron Koenen, Christ van den Munckhof en Henk Lammen.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 18