Koester uw Monument Kansen voor bedrijven Een mooie Zomerdroom "Anders dan wanneer je in je eentje 50 wordt" Nick en Simon trekpleisters benefietconcert M 11> ClaasSon«Fransol m bouten) groep Verkoopplannen?? Bel voor een gratis waardebepaling! Leerlingen Raayland College zamelen geld in voor goede doel "Het is inderdaad als een grap begonnen", lacht Claire Schlüter, die samen met Fenne van den Broek, Kelly Baarslag, Laura Swin- kels en Huyen Nguyen, de hand schoen oppakte toen een klas genoot voorstelde iets voor het milieu te gaan doen. Tijdens een open dag op het Raayland College werden spullen verkocht waarvan de opbrengst naar het goede doel ging. "Toen we daarna op televisie ook een concert voor het goede doel zagen, hadden we iets van 'dat kunnen wij ook wel'", aldus de 14-jarige leerlinge van de Ven- rayse school. De gemeente Venray stak onbe wust de helpende hand uit, want juist in die periode werd de wedstrijd 'Een goed idee is 2000 euro waard' gelanceerd. "We heb ben meteen via een email vragen beantwoord wat we van plan waren en waarom. Aan het begin van het nieuwe schooljaar kre gen we bericht dat we gewonnen hadden en 2000 euro kregen om ons initiatief uit te voeren. Dat was een enorme meevaller", zegt Fenne van den Broek (13). Met de steun van Gijs Schapen donk van 't Podium en afdelings leider Rutger Janssen van het Aan de Oostrumseweg 29- 31 staan deze twee woningen onder een kap, ontworpen door architect P. Van Bergen, alom bekend in Venray. De totale indeling van de voor gevels is bijna klassiek te noemen door de evenwichtige opbouw. Met verwijzing naar Langstraat 29- 30. Gemetselde pilasters zorgen voor een verticale vierdeling. Cen traal boven iedere voordeur in het middenresaliet is een balkon met een balustrade waarachter bal kondeuren zijn geplaatst. Aan de zijkanten markeren de zijwaarts schuin uitstekende dakvlakken van de Engelse kap, met daaronder de houten goot overstekken. Heel fraai deze dakpartij ten opzichte van het centrale middendeel. Bron kunsthistoricus H.Vriens. Namens SVM, G. Peters-ten Have, Jerusalem 7 on Venray. Zie ook koesteruwmonument@kpn- planet.nl. Slim gebruik maken van bui tenlandse werknemers biedt veel extra kansen voor het Limburgs bedrijfsleven. Omdat er nog veel onduidelijkheid bestaat over de wet- en regelgeving waarmee een werkgever te maken krijgt bij het in dienst nemen van een bui tenlander heeft CDA-Europarle- mentariër Ria Oomen-Ruijten een brochure gemaakt. Deze brochure is vandaag gepresenteerd aan de voorzitter van de Kamer van Koophandel Limburg, Bertha Ver- hoeven-van Lierop. De brochure is in samenwerking met MKB Lim burg gemaakt, co-auteurs zijn Ger Essers en Gabrielle Krapels. Het is een simpele handleiding met alle regels en wetten, Europees en nati onaal die onzekerheden en ondui delijkheden tot het verleden laten behoren. De brochure beschrijft de regels voor het in dienst nemen van buitenlandse werknemers en het tijdelijk detacheren van Neder landse werknemers in het buiten land. Ook wordt beschreven wat de gevolgen zijn voor de sociale verzekeringen, belasting afdrach ten en arbeidsvoorwaarden van de werknemer. Carla Pluijmaekers van MKB Limburg: "Het midden- en kleinbedrijf kan en moet meer profiteren van de potentie die het aangrenzende buitenland biedt. De procedures, de regels en wetten zijn onduidelijk voor de kleinere ondernemer.'CDA-Europarlementa- riër Ria Oomen-Ruijten: "Ik heb de hartenkreet opgepakt en in kaart gebracht wat er al aan regelgeving is en waaraan men moet voldoen om gebruik te kunnen maken van de grensoverschrijdende arbeids markt. Onze arbeidsmarkt krimpt en door het gebruik maken van de grensoverschrijdende mogelijkhe den dienen we de Limburgse eco nomie." Alle Limburgse onderne mers gaan de brochure ontvangen. Ook is het mogelijk de brochure te downloaden via http://www.naoo- men.nl. De brochure is de eerste van een tweeluik. In het najaar ver schijnt de tweede brochure met als onderwerp Ondernemen in het buitenland. Drieling in Ysselsteyn viert 50ste verjaardag De leerlingen van de afdelingen muziek, dans en theater van Kun stencentrum Jerusalem in Venray verzorgden afgelopen weekend hun einduitvoering in Schouw burg Venray. In Zomerdroom, gebaseerd op A Midsummer Night's Dream van William Shakespeare, werden alle kunstdisciplines in een ruim twee uur durende voorstelling met elkaar verweven. Op 28 juni 1958 beviel Jo Claessens-Hendrikx uit Yssel steyn van een drieling: Peter, Wilma en Ans. De drie vieren komend weekend hun vijf tigste verjaardag in etappes. Vanaf vrijdagavond is het drie avonden feest in het peeldorp, want tja, alledrie vieren ze hun eigen verjaardagsfeestje. "Familieleden hebben drie avonden feest, zoals onze andere broers en zussen, maar we hebben elk ook onze eigen vriendengroep. Voor hen is het maar één feestje." De drieling zit aan de keukenta fel aan de Deurneseweg in Yssel steyn, de woonstee van Wilma. Vijftig jaar geleden alweer waren zij een bezienswaardigheid als één van de eerste drielingen in de gemeente Venray. Ze werden geboren als broer en zus num mer drie, vier en vijf, en na hen kwamen nog twee kinderen. Een grote familie dus, maar door de drieling met een aparte status. Of toch niet? Ans: "Het is toch wel bij zonder, ja. Zoals nu bijvoorbeeld, we worden alledrie 50 jaar op dezelfde dag. Dat is toch anders dan wanneer je in je eentje 50 wordt/Terugdenkend aan het pril le begin is het vooral de druk op moeder Jo, die in twee jaar tijd vijf kinderen kreeg, die naar boven wordt gehaald. Wilma: "Gelukkig had ze de hulp van Annie Lem- mens, die woonde tot ons vijfde jaar ongeveer bij ons in. Op een gegeven moment gingen we eer der naar Annie toe met problemen dan naar ons mam." Hoewel de gelijkenis met broer Peter vrijwel ontbreekt, lijken Wilma en Ans echter als twee druppels water op elkaar. Ze moe ten er wel om lachen. Wilma: "Het gebeurt regelmatig, dat ze 'hoiAns' naar me roepen, terwijl we toch ons haar net wat anders hebben. Blijkbaar maakt dat in het beeld van mensen niets uit." Het is één van de typische dingen, die de drieling meemaakt. Zo was de eer ste communie een belevenis, want de drie mochten op de eerste rij zitten. Peter: "Op onze verjaardag op de basisschool mochten we ook op het tafeltje staan in plaats van op de stoel, wat normaal was. Daar pasten we natuurlijk niet op met z'n drieën." Een andere gebeurtenis was ook erg bijzon der. Ans herinnert het zich nog: "We waren denk ik ongeveer drie jaar, toen zijn we naar Hilversum geweest voor televisieopnamen. Het was een uitzending met alle drielingen van Nederland. Ik weet het niet zeker, maar er waren geloof ik 11 drielingen in totaal." Wilma vult nog aan: "Volgens mij hebben we toen die jurkjes gekre gen, die we op de foto op onze uitnodiging aan hebben." EEN EIGEN LEVEN De uitnodiging gaat naar veel mensen, aangezien Peter,Wilma en Ans alledrie hun eigen leven heb ben opgebouwd.Ans: "We hebben natuurlijk wel een sterke band met elkaar, met name Wilma en ik nog (Wilma viel een keer flauw, waar na ik ook meteen flauwviel), maar we hebben ook gewoon ons eigen leven opgebouwd. Zelf ben ik getrouwd en heb ik drie kinderen (Jeroen, Ronnie en Linda) en werk ik ook weer in de gezinszorg." Wilma is ook getrouwd en heeft twee kinderen: Susan en Debbie. Wilma werkt her en der, maar is wel altijd in Ysselsteyn blijven wonen. Peter woont inmiddels al enige tijd in Venray en heeft sinds kort een vriendin, Jo. "Daarvoor ben ik in dienst geweest en heb ik daarna nog jaren vrachtwagen gereden tot ik in de WAO kwam." Komend weekend dus drie fees ten in Ysselsteyn, te beginnen op vrijdagavond met een etentje van Peter. Zaterdagavond is het de beurt aan Wilma en Ans sluit af op zondag. "We zullen ook alledrie bij eikaars feestje zijn, daar ont kom je natuurlijk niet aan. Ik ben alleen benieuwd of mensen weer vergeten dat de broer en zus ook jarig zijn. Het wilde nog weieens voorkomen dat ik op Peter z'n verjaardag was en dat ze vergaten mij ook te feliciteren. We zullen er maar niet al te moeilijk om doen", besluitAns lachend. Bandito Wat als een grap begon, is voor vijf scholieren van het Raayland College in Venray bit tere ernst geworden. Komende vrijdag (27 juni) vindt bij café 't Podium een benefietconcert voor het goede doel plaats, de milieustichting Hier. In deze stichting zijn meer dan 40 maatschappelijke organisaties in Nederland ondergebracht die zich grote zorgen maken over de ernstige gevolgen van klimaatverandering. Zij onder nemen actie door wereldwijd en in Nederland projecten rond klimaatverandering te realiseren, en door burgers op te roepen tot ander gedrag. Grote trekpleisters van het concert zijn de twee Volen- damse hartenbrekers Nick en Simon. Het programma begint om 16.00 uur. Fenne (links) en Claire hopen dat hun benefietconcert vrijdag een groot succes wordt Raayland College kreeg het idee van de leerlingen al snel gestalte. Claire: "Van hen hebben we ont zettend veel steun gehad tijdens de voorbereidingen. Hoe we iets konden aanpakken, wat we kon den verbeteren." Een eerste vereiste voor een concert zijn vanzelfsprekend artiesten, het liefst aanspre kende namen om zoveel moge lijk publiek te trekken. "Nick en Simon hadden onze voorkeur. Ze zijn in trek bij jongeren en wij vin den hun muziek leuk", verklaart Claire de keuze voor het Volen- damse duo. "We hebben enorm veel geluk gehad. Op het moment dat we ze contracteerden waren Nick en Simon al bekend, maar nog niet zo populair als ze nu zijn. Dat scheelde een heel stuk in de prijs", vult Fenne aan. Voor 4000 euro werden Nick Schilder en Simon Keizer vastgelegd. Nu de twee hit na hit scoren met onder andere Steeds weer, Kijk omhoog en Pak maar m'n hand is hun marktwaarde met sprongen geste gen. Ze zijn vrijdagavond dan ook de trekpleisters tijdens het evene ment voor het goede doel dat om 16.00 uur begint op het buiten terrein bij café 't Podium. Claire: "We hebben bewust voor een buitenpodium gekozen zodat we meer bezoekers kunnen trekken. In het café kunnen 400 mensen terecht, buiten maar liefst 2000. Zo hebben we ook de kaartjes in de voorverkoop goedkoop kun nen houden, maar zes euro. Aan de kassa kosten ze vrijdagavond acht euro. Voor een optreden van Nick en Simon ben je normaal gesproken alleen al het veelvou dige kwijt." Naast het Volendamse duo pre senteren de vijf Raayland-leerlin- gen diverse regionale artiesten. Fenne: "We hebben op het Raay land auditie gedaan waarbij bands en artiesten de gelegenheid had den om zich zelf te presenteren. De beste acts leveren hun bijdra ge aan het concert." De bezoekers kunnen dan ook genieten van ver schillende bands die nadrukkelijk aan de weg timmeren. Zo zijn er optredens van onder andere 2- Late, El Banclito en Pilot Flame. Aan het einde van de rit hopen de organisatoren een mooi bedrag over te houden voor de milieus tichting Hier. "De artiesten, licht en geluid, het podium, het kost allemaal ontzettend veel geld. Toch hopen we dat veel mensen vrijdag het concert bezoeken, zodat we het goede doel in ieder geval een mooie cheque aan kun nen bieden",kijkt Claire al reikhal zend uit naar vrijdag."Als het weer maar meewerkt, dan hebben we er het volste vertrouwen in. Dan wordt het een mooi concert', is Fenne overtuigt van het succes van het benefietconcert. Kaarten in de voorverkoop zijn nog te koop bij Bakkerij Gom- mans, café 't Podium en D-Com- pany aan de Grotestraat in Venray. z Ldat clt ZS^ YWd.lT Solu^YiCYi1 www.claasson.nl 5 makelaardij M m - HOLTERMANS makelaardij Patersstraat 33 - 5801 AT Venray T 0478 - 51 18 00 E info@bouten-groep.nl Honderdnegenentwintigste jaargang - week 26 - donderdag 26 juni 2008 MAAS EL EN ZONWERINGEN Voor alle soorten binnen- en buitenzonwering Voor meer informatie: 0478 515010 of 06 53768080 of mail ons: info@elaasson.nl Vouwgordijnen Rolgordijnen rsj Shutters Z Horsystemen Jaloezieën Lamellen Ci Sereens Rolluiken Markiezen M Roldeuren/ o Garagedeuren Knikarmsehermen Qi

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17