Afscheid van Raayland College De Hypotheker wint Franchise Trofee 'Kwaliteitskeurmerk geeft patiënten nog meer vertrouwen' Pauselijke onderscheiding André van Goch Sponsors, bedankt! mm lmI PEEL EN MAAS Nellie Hermsen-Bexkens (sur veillant), Harrie van Eist (hoofd civiele dienst), Wiel Bovend'Eerdt (docent wiskunde) en JanTemme, (docent muziek) stoppen met hun werkzaamheden aan het Raayland College in Venray. Zij maken gebruik van de mogelijk heid om met vervroegd pensioen te gaan. Ieder van hen heeft zich vele jaren op een eigen, specifieke wijze ingezet voor de leerlingen. Op vrijdag 20 juni biedt het col lege familieleden, medewerkers en genodigden de gelegenheid om afscheid te nemen. Zowel de vakjury als het publiek waren het erover eens: De Hypotheker is de winnaar van de Franchise Trofee 2008. Feest dus bij de vestiging van De Hypotheker in Venray. Ze zijn de beste! De prijs wordt jaarlijks uitge reikt door de Nederlandse Fran chise Vereniging (NFV) aan een franchiseonderneming die uit blinkt op gebieden als samenwer king en kwaliteit. Het is de enige vakprijs die de franchisewereld kent. Vorig jaar won de HEMA. Dit jaar dus De Hypotheker. "Een geweldige erkenning voor de manier waarop we in Venray werken", reageert franchisene mer Jurrien Jacobsen verheugd. "In onze vestiging in proberen we steeds de perfecte mix te vinden tussen klantvriendelijkheid, des kundigheid en het beste product voor elke klant. Fantastisch als dan blijkt dat klanten en een vakjury dit blijken te waarderen. We doen het dus goed! Reden te meer voor mij en m'n collega's om op deze manier door te gaan!" Publiek en een vakjury bepaal den samen de winnaar. Bezoekers van de NFV-website konden een stem uitbrengen op hun favoriet van drie genomineerden. Van de bijna 3000 uitgebrachte stem men ging bijna de helft naar De Hypotheker. Die totalen werden gevoegd bij het oordeel van de vakjury, wat de winnaar oplever de. Naast De Hypotheker waren dit jaar GroenRijk en The Read Shop genomineerd. Ook de vakjury koos De Hypo theker als favoriet. De jury was vooral te spreken over de door De Hypotheker gehanteerde for mule en marketingstrategie. 'De Hypotheker slaagt er al meer dan 20 jaar in als financiële dienstver lener succesvol te opereren, ook in moeilijke tijden. De combinatie van ervaring, toewijding, klantge richtheid en klantvriendelijkheid hebben een prachtige formule opgeleverd', zo staat er in het jury rapport te lezen. Primeur voor Huisartsenpraktijk Antoniusveld Huisartsenpraktijk Anto niusveld in Venray heeft de Praktijkaccreditering van het Nederlands Huisartsen Genootschap (NHG) gekregen. Een primeur. Antoniusveld is de eerste huisartsenpraktijk in Venray die dit kwaliteits keurmerk in de wacht heeft gesleept. Dit kwaliteitskeur merk laat zien dat de praktijk actief werkt aan het verbe teren van haar kwaliteit. De organisatie, de medische zorg en het oordeel van de patiënt staan hierbij centraal. "Het keurmerk geeft onze patiën ten nog meer vertrouwen." "Net als elke andere organisatie willen wij als huisartsenpraktijk continu onze prestaties toetsen aan de wensen van onze patiën ten en aan de prestaties van ande re praktijken", licht huisarts Ilse van Tiel-Knoppen toe. "We heb ben het afgelopen jaar een traject doorlopen, waarbij we samen met externe consulenten de huidige kwaliteit van onze praktijk heb ben getoetst. Daarbij zijn de prak tijkvoering en -organisatie doorge licht aan de hand van vragen zoals 'zijn er duidelijke werkafspraken en hoe worden patiëntengegevens verzameld en beheerd?' Ook onze medische zorg is doorgelicht: hoe is de zorg geregeld voor chroni sche ziekten en is er voldoende aandacht voor het voorkomen of vroeg herkennen van ziekten?" Huisartsenpraktijk Antonius veld heeft een enquête gehouden onder patiënten. Zij konden aan de hand van vragenlijsten hun oordeel geven over de kwaliteit van de praktijk en het werk van de huisartsen. Wat vinden patiënten bijvoorbeeld van de bereikbaar heid, de informatievoorziening en de wachttijden van de praktijk? Ilse van Tiel-Knoppen: "Uit deze enquête blijkt dat onze patiënten positief zijn over de kwaliteit van zorg door de huisartsen. Ook is er waardering voor de gedelegeerde taken binnen het team. Met name over de taken ten behoeve van chronische zorg zoals diabetes, longaandoeningen en hart- en vaat ziekten, die worden uitgevoerd door onze praktijkverpleegkun digen, is grote tevredenheid. Wij Huisarts Ilse van Tiel-Knoppen: "De kracht van ons centrum is de onderlinge samenwerking." hebben drie praktijkverpleegkun digen in dienst die zijn geschoold in chronische ziekten en die ruim de tijd hebben voor patiën ten. Deze uitgebreide consulten worden zeer op prijs gesteld, zo blijkt uit de enquête. De praktijk verpleegkundigen draaien hun eigen spreekuren, maar wel onder verantwoordelijkheid van de huis artsen. Ook medische voorzienin gen als EHBO, voldoende labora toriumaanbod en goede hygiëne worden eveneens positief beoor deeld. Punten ter verbetering zijn de privacy voor de patiënten aan de balie en verbetering van ver slaglegging in het elektronisch dossier." VERBETERINGSPLANNEN Naar aanleiding van de resulta ten van de enquête en de toetsing van de kwaliteit, heeft de huisart senpraktijk nu een aantal verbete ringsplannen opgesteld, waarmee zij de kwaliteit wil verhogen. "Dat heeft er onder meer toe geleid dat wij de balie en de ruim te achter de balie gaan verbouwen. Daardoor kunnen patiënten mak kelijker vertrouwelijke informatie met de assistente uitwisselen. Ook hebben we afspraken gemaakt over een uniforme verslaglegging in het medisch dossier. Het is erg belangrijk dat elke arts zorgt voor volledige en inzichtelijke verslag legging van de ziektegeschiede nis van patiënten. Wij verwachten dat hierdoor de zorg binnen de huisartsenpraktijk, maar ook bij de huisartsenpost, kwalitatief zal verbeteren." Accreditering is een continu leerproces. Om kwaliteit te waar borgen, brengt de accrediteur elk jaar opnieuw een bezoek aan de praktijk. Hij of zij beoordeelt of de praktijk zich houdt aan de gemaakte afspraken en in hoever re ontwikkelingen in het verbeter plan zijn verwerkt. Praktijkaccre ditering wordt verleend voor een jaar en alleen jaarlijks verlengd na een onafhankelijke toetsing door de accrediteur. "Deze manier van werken helpt ons kritisch te blijven op de kwaliteit van onze dienstverlening en ons medisch handelen. De erkenning van het NHG moet onze patiënten extra vertrouwen geven, maar vooral hun tevredenheid vergroten." EXTRA UITSTRALING Ilse van Tiel-Knoppen vormt samen met haar collega's H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, M. Lucassen en S. Breed de huis artsenpraktijk van Antoniusveld. Volgens haar straalt het kwaliteits keurmerk van de huisartsenprak tijk af op het gehele medisch cen trum. "De kracht van ons centrum is de onderlinge samenwerking. De lijnen zijn kort en we hebben veel disciplines en specialismen in huis, zoals een apotheek, fysiothe rapie, verloskundigen, het Groene Kruis, maatschappelijk werk, logo pedie, pedagogie, psychologie en podotherapie. Omdat we onder ling samenwerken, blijven we de patiënt continu volgen. Als wij een patiënt doorverwijzen naar bijvoorbeeld de fysiotherapie, dan vindt er voortdurend een terug koppeling plaats. Zo wordt voor komen dat een patiënt gaat 'zwe ven' in het medisch circuit, dat willen we niet. Het kwaliteitskeur merk van de huisartsenpraktijk geeft het hele medisch centrum extra uitstraling en onderstreept de kwaliteit van zorg die we bie den." De verbouwing van de balie van huisartsenpraktijk Antonius veld duurt van 7 juli tot 21 juli. Alle praktijkwerkzaamheden kun nen in deze periode ongehinderd doorgaan. De Gouden Leeuw informatiedagen Geïnteresseerden in een luxe appartement aan de Langstraat in Venray, kunnen vanaf zaterdag 21 juni terecht in een speciaal inge richt informatiecentrum op de betreffende bouwlocatie. Betrok ken makelaars zijn daar aanwezig om uitgebreid te informeren over het project De Gouden Leeuw. Het project bestaat uit 29 apparte menten, die worden gesitueerd in een 38 meterhoge woontoren met uitzicht over Venray. Daarnaast worden twaalf appartementen gerealiseerd in de aangrenzende vleugel. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de tijdelij ke, doch sfeervolle inrichting van twee bouwketen die gaan dienen als ontvangstruimten voor geïn teresseerde kopers. Zij kunnen zich daar door de makelaars laten voorlichten over onder meer de appartementen, de te gebruiken bouwmaterialen en de inrichting van het aangrenzende plein. Om geïnteresseerden een zo goed mogelijk beeld te geven, worden onder meer videobeelden getoond die zijn gemaakt op 'woontoren hoogte'. Daarnaast kunnen ver schillende artist impressions en een maquette worden bezichtigd. Tevens kunnen de aanwezigen zelf een bezoek brengen aan de bouw locatie. De eerste twee informatie dagen staan gepland op zaterdag 21 juni en zaterdag 5 juli, van 11.00 tot 15.00 uur. De volgende informatiedagen zijn gepland op zaterdag 23 augustus en zaterdag 6 september. Het project wordt naar verwachting medio 2009 opgeleverd. Zie voor meer infor matie www.ongekendwonen.nl. Voetbal in 't Podium Met het behalen van de kwart finale van het EK 2008 door het Nederlands elftal is de oranje gekte in café 't Podium compleet. Als grootste oranjecafé van Venray biedt 't Podium meer dan het kij ken van een wedstrijd in een café. Op twee grote projectieschermen en vier grote beeldschermen is het mogelijk om overal in het café de verrichtingen van het Neder lands elftal te volgen. Op zater dag 21 juni staat Oranje in Basel klaar voor de volgende uitdaging. Vanaf 18.00 uur deze dag begint 't Podium met de uitzending van de hoogtepunten van het EK '88. Rond 20.00 uur wordt live gescha keld naar Zwitserland. Mocht het elftal verder komen dan heeft 't Podium 'n flinke verrassing in petto. Meer hierover in Peel en Maas en www.podiumvenray.nl De pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice is afge lopen zaterdag uitgereikt aan André van Goch. Van Goch was zestien jaar kerkmeester van de St. Petrus'Banden parochie, Raad van Bestuur Zorggroep De Raad van Bestuur van Zorg groep Noord- en Midden-Limburg bestaat vanaf 1 juni uit de heer Jos Spatjens MBA (voorzitter) en de heer Frank Rijnders. Bestuurs leden Anne Theunissen en Pieter Pennings hebben op die datum de organisatie verlaten vanwege het bereiken van de OBU-gerechtigde leeftijd. Weduwen In de botanische tuin van het Jochum Hof in Steyl wordt op zon dag 22 juni een middag gehouden voor weduwen en weduwnaars. In 2005 zijn twee vrijwilligsters van de bezoekdienst voor weduwen en weduwnaars gestart met het Weduwen en Weduwnaars Café (W&W Café) in Tegelen.Weduwen en weduwnaars die vrijblijvend een kijkje willen nemen, zijn van harte welkom. De bijeenkomst vindt plaats vanaf 14.00 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met An Driessen van de Stichting Wël.Kom, via telefoon (077)3266300. bestuurslid van de Stichting Caril lon, bestuurslid van de Stichting restauratie kerktoren St. Petrus' Banden kerk, bestuurslid van de Stichting behoud en restauratie beeldenschat St. Petrus'Banden kerk, voorzitter organisatie zie ken/bezinningsdag, voorzitter oudervereniging H. Maria school in Oostrum, betrokken bij de oprichting van de plaatselijke poli tieke partij Samenwerking Venray en bestuurslid Stichting altaar- en kunst-verwerving St. Petrus'Ban den kerk. Dit zijn een aantal acti viteiten waar Van Goch zich voor ingezet heeft. Voor deze vele ver diensten voor kerk en maatschap pij heeft hij deze onderscheiding meer dan verdiend. Onlangs hield de familie Van Goch een familie dag en dat leek het kerkbestuur van de St. Petrus'Banden paro chie een uitstekende gelegenheid om hem daar te verrassen. Van Goch had tot op het laatst niets in de gaten, ook niet toen deken Smeets met het kerkbestuur bin nenkwam. Zelfs niet toen deken Smeets de microfoon nam om de heer Van Goch en zijn echtge note toe te spreken. De verrassing was groot en een luid applaus van zijn familieleden daalde over hem neer. De onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice werd door deken Smeets opgespeld, de bijbe horende bul overhandigd en een grote bos bloemen voor mevrouw Van Goch. Verpleeghuis Beukenrode in Venray bestaat 40 jaar. Om dit te vieren worden er het hele jaar door verschillende activiteiten georganiseerd. Activiteiten die zonder bijdrage van diverse sponsoren niet mogelijk gemaakt konden worden. Bij deze willen wij hen dan ook hartelijk danken voor hun bijdrage. ING-Bank, Maastricht/Venray RCOAK fonds, Amsterdam Monuta Wonen Limburg, Venray De Bloemenkorf, Venray Ceres Bakkerij, Venlo Clevis-Kleinjans architecten, Venlo Daily Fresh Food, Geleen Grafisch centrum Florst, Horst Hauzer Partners, Venlo Van de Heuvel schoonmaakbedrijf, Merselo Keuten van Loon VOF, Venray Mathijssen Weijs, Venray Mohringer Liften, Haarlem Peeters objecten, Tienray Raedts bouwbedrijf, Venray Sprankle Roggel, Roggel Electro van Goch B.V., Venray Vera Zonwering, Venray Stucadoorsbedrijf Janssen, Venray Witveld bloemsierkunst, Horst Verkoeijen Partyservice, Venlo Martin Cuijpers Venray BV, Venray Van Gansewinkel, Echt Kersten Revalidatietechniek, Roermond Munckhof regie, Horst Ten Kate Taxatie en consult, Groningen Thomassen Interieurs, Venray Imtech Projects Zuid BV, Roermond Probin Verhaeg Bouw en techniek, Venray Lionsclub, Venray Delta Nederland, Weert Thissen Installatietechniek BV, Venlo i -f- Donderdag 19 juni 2008 - Pagina 27 De aftrap van 40 jaar Beukenrode vond plaats op 27 maart 2008. Samen met de bewoners werden ballonnen opgelaten om het jubileumjaar te openen! Tijdens de aftrap van 40 jaar Beukenrode mochten bewoners, medewerkers en vrijwilligers een schilderij maken. Voor de medewerkers en vrijwilligers werden 19,20 en 22 mei workshops georganiseerd. Bij deze workshop, Proeft!, mochten de deelnemers zelf een tafel dekken met verschillend servies. Na de gezellige picknick trad Willeke Alberti op in Beukenrode. De bewoners genoten met volle teugen van haar optreden. Voor de bewoners werd er 16 mei een picknick georganiseerd. Helaas moest de picknick door het slechte weer naar binnen verplaatst worden, maar dit mocht de pret niet drukken.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 27