Hl de graaf Ssssfls* VENRAY 't PELGRIMSHUIS r l.v.m. het 45-jarig jubileum en ons bedrijfsuitstapje zijn wij zaterdag 21 juni de gehele dag GESLOTEN Martens mijUng Voor specialist tegels,, sanitair en tegelwerken! Bandoetere L www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 NEDERLAND Cheque voor Sanne Claessens presenteert nieuw boek A-jeugd TV/Sportijn verliest finale En verder: Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 21-23 Kunst Cultuur 25 Kerkelijke diensten 30 Berden Mode Venray Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Bewoners eisen intrekken bezwaren racecircuit bij Raad van State Het is donderdag volle bak bij de dorpsraadvergadering van Merselo. De overgrote meerderheid van de honderd dorpsbewoners zet zich fel af tegen de dorpsraad die zwaar onder vuur komt te liggen. De Merselonaren eisen dat de bezwaren tegen het nieuwe racecircuit in Vredepeel wor den ingetrokken. Enkelen eisen zelfs het opstappen van de dorpsraad die inmiddels procedeert bij de Raad van State. De bewoners verwijten de dorpsraad dat hij op eigen houtje handelt, zonder rekening te hou den met de inwoners. "Jullie weten niet wat er speelt in Merselo. Een handvol mensen maakt bezwaar en daar lopen jullie achteraan. Jul lie maken Merselo helemaal zwart. De dorpsraad moet toch het hele dorp vertegenwoordigen", zo ver woordde een dorpsbewoner de kritiek. De toeloop is zo groot dat de vergadering verplaatst wordt naar de sportkantine. Het wordt een heet avondje dat tot half twaalf voortduurt. Dorpsraadvoorzitter Theo Zegers moet in zijn eentje optornen tegen een vuurpeloton van boze inwoners. Opvallend is dat de andere zes dorpsraadleden geen enkele keer hun voorzitter te hulp schieten. Merselo dreigt verscheurd te raken in twee kam pen. De dorpsraad en een groep tegenstanders tegenover een meerderheid die geen enkel pro bleem heeft met de komst van het nieuwe racecircuit. Het is een wat vreemde situatie. De dorpsraad zegt geen moeite te hebben met het circuit, maar wel met de mogelijke geluidsoverlast. Vandaar dat bezwaarprocedures zijn gestart om het dorp daarte gen te beschermen. De meeste dorpsbewoners zijn er niet van gediend. Jullie bezorgen Merselo een slechte naam. Het lijkt of het hele dorp tegen het circuit is. Zon der dat wij het wisten is de dorps raad gaan procederen bij de Raad van State. Dat is nogal wat", zegt een inwoonster. "Daar wil ik niet bijhoren. Iedereen die het wil kan toch zelf bezwaar maken. Hoe kan de dorpsraad zoiets stiekem doen? Dit wil Merselo helemaal niet. De communicatie is flink tekortge schoten. Jullie moeten de bezwa ren intrekken." Theo Zegers reageert dat het racecircuit regelmatig is bespro ken tijdens de dorpsraadverga dering. "Maar toen heb ik nie mand gezien of gehoord." Zegers krijgt de wind van voren. "Het heeft helemaal niet op de agenda gestaan. Terwijl toegezegd is dat jullie brieven zouden publiceren in het dorpskrantje. Dat is hele maal niet gebeurd. De dorpsraad is zwaar tekortgeschoten", vindt een andere inwoonster. Op dit punt moet Zegers door het stof. Hij erkent ronduit dat de commu nicatie niet goed is gelopen. Voordat het agendapunt aan de orde komt, is de toon al gezet. Het steekt een Merselonaar dat het als 'lawaaisportcentrum' staat vermeld op de agenda. "Dat jullie het zo noemen zegt al genoeg. Het geeft direct een verkeerd beeld. Noem het gewoon circuit De Peel. Zo heet het circuit toch." Dorps raadvoorzitter Zegers legt uit waar om er drie procedures zijn gestart bij de gemeente, de provincie en de Raad van State. De dorpsraad twijfelt aan het geluidsrapport van Haskoning."Dat is in opdracht van de eigenaar gemaakt. Als een tegenstander zoals de Milieufede ratie dit rapport had laten maken, dan was de uitkomst wellicht heel anders geweest. Het is een tech nisch en ingewikkeld verhaal. Dit kunnen wij niet beoordelen. Van daar dat we een vinger aan de pols houden. Wij willen voorkomen dat vooral aan de westkant van het dorp het woongenot wordt ver pest", legt Zegers uit. Hij krijgt het verwijt dat de dorpsraad een bureau had moe ten laten kijken naar het geluids rapport. Zegers: "Een bureau inhuren kost duizenden euro's. Een gang naar de Raad van State is niet zo duur." Enkelen bewe ren dat het reuze zal meevallen met de geluidsoverlast. Er komt een geluidsscherm van twaalf meter hoog. Het circuit zou aan de strengste eisen voldoen. "Has- koning weet alles over het geluid. Alles is onderbouwd. Daarover hoeft niemand zich zorgen te maken", merkt iemand op. Er klinkt applaus. Frank Weiten, die huis aan huis een kritische brief bezorgde, wil niet dat de discussie om het circuit zelf gaat. LEESVERDER OP PAGINA 3- Een beetje van dit Een beetje vanne dit, een beetje vanne dat Een beetje vanne zus, een beetje zo Een beetje vanne hier, een beetje vanne daar Dan is het wel weer piekfijn voor elkaar'. Wie kent dit wereldberoemde muzieknummer van de in de jaren tachtig immens populaire band Vulcano niet meer? De uit de popidolen Dee Dee, René van der Wel, Suzanne Venneker en Jos Groothuizen bestaande formatie scoorde met het ontzettend meli ge nummer 'Een beetje van dit en een beetje van dat' in 1983 een enorme hit in ons land. Ik moest er even aan denken maandagavond, toen rekenwethouder Leo Bete- rams van de gemeente Meerlo- Wanssum de begroting voor 2009 flink door elkaar begon te husse len. Je pakt die post en die schuif je door naar die kant, je haalt daar een beetje uit, doet daar wat meer bij en aan het eind is 'alles piekfijn voor elkaar', om met de woorden van Vulcano te eindigen. Het was wat je noemt een sterk staaltje creatief boekhouden, rekenkun dig gegoochel van de bovenste plank om cijfermatig recht te breien wat oh zo krom is. Maar goed, het jaar 2009 wordt toch het laatste zelfstandige jaar van de gemeente Meerlo-Wanssum, die de eindjes bijna niet meer aan elkaar kan knopen en de eigen kas snel leger en leger ziet worden. De straten kunnen nog net geveegd worden, maar daar houdt het iet wat gechargeerd gezegd wel zo'n beetje mee op. De gemeente zit op zwart zaad en moet alle zeilen bijzetten om de gemeenten Ven ray en Horst aan de Maas na de fusie op 1 januari 2010 niet met een zware erfenis op te zadelen. Je kunt natuurlijk geld gaan lenen als gemeente, maar is het geen idee om een straatje Staatsloten te kopen met de laatste centen? De Staatsloterij keert binnenkort 25 miljoen euro belastingvrij uit aan de winnaar van de jackpot! Daar kan de gemeente Meerlo-Wanssum toch aardig wat projecten mee financieren, lijkt me zo, zonder de gemeenten Horst aan de Maas en Venray op haar blote knieën om geld te hoeven smeken. Waag een gokje, zou mijn advies aan Joep en Leo zijn. Wie niet waagt, wie niet wint, en ik weet nog wel een goede sigaren zaak aan de Grote Markt in Venray waar veel hoofdprijzen vallen. Of hebben jullie voor aanvang van het Europees kampioen schap soms op Oranje gewed en stroomt het geld na de finale op zondag 29 juni (en een dag voor de raad het definitieve besluit over de begroting neemt) de kas van de gemeente Meerlo-Wans sum binnen? Slimmerds! Hannes 'Bij de stoeprand moet ik stoppen en eerst heel goed kij ken of ik over kan steken'. Dat is wat alle peuters en kinderen van kinderdagverblijf De klei ne Circustent, peuterspeelzaal De Paddestoel en basisschool De Bongerd de afgelopen weken vaak gehoord hebben. Tot en met vrijdag 20 juni staat op deze drie locaties het thema Verkeer centraal. Hierbij gaat het om veilige deelname van kinderen aan het verkeer, verkeersveiligheid en verkeersopvoeding. Op aller lei manieren is er aan dit thema gewerkt: kinderen hebben een ritje gemaakt met de bus van de Buitenschoolse opvang waarbij ze werden gewezen op stoplichten, verkeersborden, wat een rotonde is, waarvoor een auto moet stop pen. Er is een motor op het kin dercentrum geweest waarbij de stoerste kinderen zittend op de motor op de foto mochten, kinde ren van de basisschool hebben op de parkeerplaats van het kinder centrum samen met de peuters een grote vrachtwagen mogen bekijken, ze hebben gefietst en gelopen op een speciaal uitgezet circuit met stoplichten, verkeers borden enz. Daarnaast is er natuurlijk ook volop geknutseld en getekend en zijn alle ruimtes op alle loca ties zodanig met knutselwerkjes aangekleed dat het voor iedereen onmiskenbaar duidelijk is dat men op school, kinderdagverblijf en peuterspeelzaal bezig zijn met het thema verkeer. De jongste kinde ren van twee tot vier jaar hebben genoten van de voorstelling van Poppentheater Hupsakee waarbij de politievrouw en de politieman samen met Snuf het konijn in aller lei verkeerssituaties verzeild raak ten. Er is veel voorgelezen uit het boekje Stoeprand Stop van Dick Bruna. Dit boekje hebben alle kin deren op de peuterspeelzalen en kinderdagverblijven in de regio Noord-Limburg gekregen. Dit in het kader van het verkeersproject met dezelfde naam die eind mei in de hele regio van start is gegaan. Daarbij is de focus vooral gericht op de kinderen (en de ouders van kinderen) in de leeftijd van nul tot vier jaar met betrekking tot een veilige deelname van deze jonge kinderen aan het verkeer. Bijzonder in de aanpak van dit thema op deze locaties is de samenwerking die er plaats vindt tussen Basisschool De Bongerd, Peuterspeelzaal De Paddestoel en Kindercentrum De kleine Circus tent. Kinderen zijn regelmatig bij elkaar gaan kijken, er is door de kinderen van de basisschool voor gelezen op het kindercentrum, ze hebben bij elkaar de ramen beschilderd in het kader van dit thema en ze hebben samen gespeeld. Op vrijdag 20 juni wordt er een open dag gehouden van 10.00 tot 11.30 uur. Op alle drie locaties aan de Eikenlaan en Wil genstraat staat het deze dag bol van de activiteiten en spelletjes en zijn alle resultaten te zien zijn waar de kinderen in de afgelopen weken hard aan gewerkt hebben. Daarnaast is er ook voor ouders en alle andere belangstellenden veel informatie te vinden over een veilige verkeersdeelname van kin deren aan het verkeer. Taakstraf voor mishandeling Het Openbaar Ministerie (OM) heeft dinsdag voor de rechtbank in Roermond negen maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en 200 uur taakstraf geëist tegen de 21-jarige Thomas S. uit Ven ray. Justitie beschuldigt hem van zware mishandeling: de man zou vorig jaar september een glas in het gezicht van iemand hebben stukgeslagen. Justitie verweet S. in de dagvaar ding in eerste instantie dat hij met die daad het slachtoffer van het leven had willen beroven, maar in de strafeis ging het OM dinsdag uit van zware mishandeling. De rechtbank doet op dinsdag 1 juli uitspraak. Uitstel debat gemeentehuis De extra raadsvergadering van afgelopen woensdag over het schetsontwerp van de renovatie van het gemeentehuis is afgelast. Maandagavond besloten de poli tieke partijen het debat enkele maanden uit te stellen. Er is nog teveel onduidelijkheid. Zo ont breekt iedere financiële onder bouwing en zijn de partijen er huiverig voor een nieuwe raadzaal voor de huidige hoofdingang te bouwen. Gerard Thijssen, frac tieleider van inVENtief, spreekt van een 'gouden vogelkooi op de vensterbank'. De politiek wil eerst meer varianten uitgewerkt zien en vindt het te vroeg om nu al een besluit te nemen. SJlsv-nim». (17'95 Schoolstraat ijs is mijn passie <fofin Grote Markt 17 Venray NIEUW HAIR KAPPERS PRESENTEERT CHANGE BRUSH OP RTL8 Julianasingel 7 www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 HETRUHL HAEGENS MOLENAAR EFFECT Rühl Haeqens Molenaar tel. 0 4 7 8 5 8 5 6 6 6 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN SPECIAAL OPTIEK Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Honderdnegenentwintigste jaargang - week 25 - donderdag 19 juni 2008 MAAS berden 0 Dorpsraad Merselo onder vuur Stoeprand Stop! NODIGT U UIT VOOR r,„.We vrijdag, zaterdag en zondag) VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 www.tapijtcentr umnl TAPIJTCENTRUM RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E ik Succes als resultaat www.rhmweb.nl ACCOUNTANTS ADV SEURS lektro DE BLEEK 41 VENRAY ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KEIUT Informeer naar de voorwaarden. 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1