'Raadsleden vergaderen te veel' Zorghuis van de Toekomst Fietsvierdaagse wil tweede ster Zorgboerderij Ondernemersprijs t/m 20 juni bij besteding van 30,- dubbele fleuri's op intratuin Thuiszorg nodig? PEEL EN MAAS Samenwerking Venray vindt dat de raadsleden te veel tijd moeten doorbrengen in het gemeentehuis. Buiten de com missie- en raadsvergaderin gen om wordt de agenda vol gepropt met allerlei informa tiebijeenkomsten. "Die vaak heel weinig toevoegen", vindt fractievoorzitter Ike Busser. "We komen te weinig toe aan onze rol van volksvertegen woordiger." Samenwerking zet vraagte kens bij het functioneren van de gemeenteraad. De herindeling is tevens een bezuinigingsoperatie want er verdwijnen straks een fors aantal raadsleden en wethouders. Busser hekelt het dat de raadsle den vlak voor het zomerreces en het kerstreces overspoeld worden met nota's en lijvige stukken waar soms geen doorkomen aan is. "Meet de stapel van een jaar eens en je schrikt van de decimeters. De kans is niet ondenkbeeldig dat je ver boven de meter uitkomt." De vele extra informatieavon den beginnen de partij een doorn in het oog te worden. "We moeten ons heel serieus afvragen wat daar de toegevoegde waarde van is", vindt Busser. "De voorbije maand zijn we helemaal doorgeschoten. De ene bijeenkomst na de andere werd in de agenda geperst. Waar bij het aantal presentatoren soms groter was dan het aantal bezoe kers. En na afloop waren we niets wijzer dan toen we binnenkwa men. Paal en perk moeten we daar aan stellen." Ike Busser vindt dat de tijd beter besteed kan worden om de besluiten goed voor te bereiden. Hij heeft vaker het gevoel met de rug tegen de muur besluiten te moeten nemen. "Het college neemt uitgebreid de tijd om zijn voorbereidingen te doen. Terwijl de raad binnen enkele dagen het besluit er doorheen moet jassen. Omdat uitstel overschrijding van termijnen of onherstelbare pro blemen zou opleveren." Ook zet Busser vraagtekens bij de transparantie en openbaarheid van sommige raadsbesluiten. "Ze zijn al in het voortraject voorge kookt zoals bij de herindeling. Dit was een sprekend voorbeeld. Maar ook het door de strot duwen van de sluitingstijden voor de horeca. Door suggestief en manipulatief de politiecommandant een boekje open te laten doen over de veilig heid van Venray in de vroege och tenduren. Zonder dat er een direct verband was." Samenwerking kwam deze week als eerste naar buiten met de beschouwing op de Voorjaars nota, die op dinsdag 24 juni in de gemeenteraad behandeld wordt. De partij spreekt zijn verontrus ting uit over de tekorten in de meerjarenbegroting. Van 350.000 euro in 2009 loopt het verlies op naar 660.000 euro in 2012. Samenwerking wil op een con structieve manier oppositie voe ren maar fractieleider Ike Busser kan niet om een aantal zorgelijke ontwikkelingen heen. "Bezorgd zijn wij over de moeizame tot standkoming van het gemeentelijk accommodatiebeleid. Het wordt tijd voor een gedegen nota inclu sief financiële paragraaf zodat we de zo broodnodige duidelijk heid naar verenigingen kunnen scheppen", aldus Busser. Andere zorgpunten zijn het geringe aan tal sociale huurwoningen dat er gebouwd wordt, de huisvesting van buitenlandse werknemers en de voortgang van grote bouwpro jecten zoals de Gouden Leeuw, Brabander, Aan den Heuvel en St. Anna. "Het zijn elkaar beconcur rerende projecten die de woning markt voor lange tijd dreigen te verzieken", vreest Samenwerking. Door de komst van drie dorpen van Meerlo-Wanssum komt de gemeente onder preventief pro vinciaal toezicht te staan. Dit geldt voor alle gemeenten die meedoen aan de herindeling. Samenwer king wijst erop dat de provincie toestemming voor uitgaven moet geven, voordat de raad een besluit kan nemen. "Je zou denken dat Venray zijn autonome bevoegdhe den zou behouden, en niet voor elke scheet aan de provincie moet vragen of het wel mag." Samenwerking vindt het een goede zaak dat er een einde komt aan de jaarlijkse afdracht van 162.000 euro van het parkeer- bedrijf aan de gemeentekas. De partij pleit voor kostendekkende parkeertarieven. Venray gaat meedoen aan het regionaal inkoopbureau. Het col lege rekent op een besparing op de inkoop van 3 procent. Samen werking vindt dit veel te weinig in verhouding tot de kosten. De par tij wil over drie jaar een besparing van 15 procent zien Samenwerking blijft de wens koesteren de hondenbelasting af te schaffen, het liefst al in 2009- "Omdat het geen doelbelasting is, maar gewoon een middel om als gemeente inkomsten te verwer ven. Het is onbillijk en onredelijk om een deel van de bevolking meer te laten bijdragen aan het huishoudboekje van de gemeente om het simpele feit dat ze een specifiek soort huisdier hebben", aldus Busser. Samenwerking verzet zich tegen de vorming van een reserve voor het masterplan Brukske. De partij ziet er de noodzaak niet van in omdat er nog geen financiële onderbouwing van de wijkaanpak is. Met het oog op de komst van medewerkers van Meerlo-Wans sum zijn enkele aanvragen voor vast personeel niet gehonoreerd in de Voorjaarsnota. Samenwer king is het hiermee eens en vindt een beperkte toename van extern personeel tot na de herindeling acceptabel. Ontwerp het Zorghuis van de Toekomst. Dat was de opdracht die 125 leerlingen havo-/vwo-3 van scholenge meenschap Raayland College in Venray meekregen van Zorggroep Noord- en Mid den-Limburg. Het winnende ontwerp, in de vorm van een maquette, wordt donderdag 12 juni (vandaag) onthuld tij dens een minisymposium van de Zorggroep in het Theehuis van het Venrayse Odapark. Bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan van verpleeghuis Beu kenrode organiseert Zorggroep Noord- en Midden-Limburg 12 juni een minisymposium over diverse aspecten van de ouderen zorg. De wedstrijd Zorghuis van de Toekomst is een van de onder delen die aan bod komen tijdens dit symposium. Om ook jongeren te betrekken bij het thema oude renzorg en bewustwording te cre- eren voor verpleeghuizen en hun bewoners, is een prijsvraag uitge schreven. Leerlingen zijn uitge daagd om zich een voorstelling te maken op welke manier mensen in 2025 zullen wonen en zich daar thuis zullen voelen. Sprekers tij dens het symposium zijn Douwe Draaisma, bijzonder hoogleraar in de geschiedenis van de psycho logie en auteur van onder meer het boek 'De Heimweefabriek' en bestuursvoorzitter Jos Spatjens van Zorggroep Noord- en Mid den-Limburg. Douwe Draaisma neemt de ongeveer 75 symposi umdeelnemers mee in de wereld van geheugen, tijd en ouderdom. Jos Spatjens daagt medewerkers uit om er voor hun klanten het beste van te maken. Er zijn veel dingen ten goede veranderd in de gezondheidszorg. Toch is er iets wat kennelijk moeilijk blijft: de manier waarop in zorginstellin gen of verpleegafdelingen mede werkers worden uitgedaagd om samen met hun klant de goede dingen voor hem of haar te doen. ING levert de dagvoorzitter Guus Rood, voormalig hoofd Voorlich ting van ING en ook prijzen voor de drie prijswinnaars, bestaande uit een selectie van Fl-spullen. Peter Thijssen, voorzitter ING Bank district Limburg: "Een van de speerpunten van ING is maat schappelijk verantwoord onder nemen en dit zowel binnen als buiten de organisatie te stimule ren. Zowel op landelijk als lokaal niveau ondersteunen wij graag regionale en waardevolle initia tieven", aldus Thijssen. "Wij zijn er daarom trots op met de Zorggroep samen te mogen werken voor ont wikkeling van de ouderenzorg in de toekomst." Drie maquettes worden op 12 juni gepresenteerd. Een jury, bestaande uit mw. Marty van Dam (Wonen Venray), Marinda Pee- ters (Raayland College) en Sjaak Aveskamp (directeur Zorggroep Noord- en Midden-Limburg, Regio Horst-Venray) zullen de prijswin naars bekend maken. Het win nende ontwerp wordt beloond met prijzen die beschikbaar zijn gesteld door ING. Het minisym posium is een van de activiteiten die worden georganiseerd in het kader van het 40-jarig bestaan van het Venrayse verpleeghuis. Eerder vonden er een picknick plus een optreden voor verpleeghuisbewo ners van zangeres Willeke Alberti plaats. Ook werden er workshops voor medewerkers en vrijwilligers georganiseerd. Later dit jaar staan er nog zomeractiviteiten en een fototentoonstelling in Beukenrode gepland. Tijdens de fototentoon stelling, in het najaar, zijn ook de maquettes van het Raayland Col lege te bewonderen. Lions Club Venray houdt op zaterdag 6 september het twee de ProminentenKunst Gala in discotheek Zenith in Venray. Iedere twee jaar laat Lions Club Venray twaalf prominen te Nederlanders een schilderij maken. Die kunstwerken wor den tijdens een groots opgezet gala met uitgeserveerd diner en entertainment geveild ten behoeve van kinderen die lij den aan spierdystrofie. In Peel en Maas de komende maanden een impressie van de voorbe reidingen, waarbij vele Neder landse prominenten de revue zullen passeren. Deze week: Richard Krajicek en Daphne Deckers. (door Wim Smeets) Toen ik een studievriend je opbelde met de vraag of zijn dochter, Daphne Deckers en/of schoonzoon Richard Krajicek voor het project een schilderij wilde(n) maken, beloofde hij hen meteen te bellen en er op aan te dringen dat ze dat maar beiden moesten doen. En inderdaad, bin nen een etmaal had ik hun toezeg ging. Weliswaar, zo verzekerde hij me, was dit bij hoge uitzondering, maar daar leed ik echt niet onder. Met hun managementbureau dien de ik de afspraak te regelen. Meteen een telefoontje naar de manager. Hij kon nauwelijks gelo ven dat beiden ja hadden gezegd op de vraag om een schilderij te maken. Ze hebben het zeer druk, zijn nauwelijks samen thuis en ze zijn al verbonden aan een goed doel. En toch doen ze het, repliceerde ik. En dan begint het tergende proces om dag en uur vast te leggen. Na enkele weken wachten en nog wat telefoontjes en mails nog geen bericht. Verge ten? Lage prioriteit wellicht? Dan mijn studievriendje maar weer eens opbellen. En die blijkt gezag te hebben, want nog geen kwar tier later belde de manager op. Hij gaf het telefoonnummer van de persoonlijke assistente, Diana, van onze schilders-in-spe. Zij regelt alle huiselijke zaken. "Ze doen zeker mee aan uw project", zei ze, "maar ze willen wel samen schilderen en op het moment dat ze er echt zin in hebben. En dat kan nog wel effe duren want eerst moet nog een tennistoernooi afgerond zijn, een tv-opname gemaakt worden" en zo las zij nog wat bezigheden uit beider agenda voor. Nu lijkt dat op het openen van het grote smoe- zenboek, maar zo was het echt niet, verzekerde ze mij. Daphne had bedacht dat, wanneer de Lions Club Venray de doeken, verf potten en kwasten aanlevert, zij en Richard het ook zonder assi stentie van onze Anne Haeyen (de Venrayse kunstenares die normali ter de prominenten in technisch opzicht bijstaat) zouden kunnen. En eerlijk gezegd, ik dichtte hen toch wel enig schildertalent toe. Nog belangrijker is dat wij hun schilderijen willen hebben en daarvoor ben ik zo soepel als was in hun handen. Daphne Deckers (1968) heeft na het atheneum de Heao-communicatie gedaan en cursussen over acteren gevolgd. Ze schrijft boeken over min of meer pedagogische onderwer pen, is actief in de wereld van de reclame en presenteert een tv- programma. En wie heeft haar niet zien nagelbijten tijdens de tennis wedstrijden van haar Richard? Richard Krajicek (1971) was de Wimbledonwinnaar van 1996 en werd in dat jaar gekozen als sport man van het jaar. Na het vanwege blessures vroegtijdig beëindigen van zijn tenniscarrière werd hij directeur van het ABN-AMRO ten nistoernooi, geeft over heel de wereld clinics en is oprichter en drijvende kracht achter de Richard Krajicek foundation. Deze founda tion zet zich in voor het realiseren van multifunctionele speelpleinen in de stadswijken om kinderen meer gelegenheid en uitdaging te geven om te bewegen. Daphne en Richard hebben twee kinderen. Richard Krajicek werkt aan zijn het schilderij 'tennisbaan' dat 6 september op het gala van ProminentenKunst geveild wordt. Begin april droeg ik de schil derbenodigdheden hun huis in Muiderberg binnen. De amateur kunstenaars lieten zich veront schuldigen. Diana aanhoorde mijn uitleg en wij spraken af dat de schilderijen op 4 mei klaar moe ten zijn, bang als ik was voor het op de lange baan schuiven. Op 1 mei kreeg ik een telefoontje dat beide schilderijen in het atelier klaar stonden om opgehaald te worden. Ze zijn prachtig gewor den, zei Diana. Richard heeft de tennisbaan uitgebeeld en Daphne heeft bloemmotieven in verschil lende kleur gekozen als metafoor voor gezonde kinderen en kinde ren die met een handicap door het leven moeten. "Wanneer is Daphne thuis?", vroeg ik. Op 12 mei was het antwoord; het gezin is een paar weken met vakantie. En omdat ik had bedongen dat de schilderijen uiterlijk op 4 mei klaar moesten zijn, mocht ik vrijdagmid dag 2 mei weer naar Muiderberg rijden. Zo weet ik vandaag nog niet hoe het meisje dat ik destijds even op de arm mocht houden er nu, na bijna 40 jaar, uitziet. Toch maar weer eens bellen. Bouwplan St. Anna, Montessorischool en stijging parkeertarieven De laatste reguliere raadsver gadering voor het zomerreces, op dinsdag 17 juni, telt enkele heikele politieke onderwer pen. Het nieuwe bouwplan van St. Anna, de komst van een Montessorischool en de verho ging van de parkeertarieven leidden in de commissieverga deringen al tot verhitte discus sies. De vergadering begint dinsdag met de benoeming van Nick van Sinderen tot PvdA-raadslid. Hij volgt Elly van Dijck op die wet houder is geworden. Tijdens de vergadering onderzoekt een com missie van twee raadsleden de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid, waarna burgemeester Waals de PvdA'er kan beëdigen. De agenda telt zes discussiepun ten. Als eerste wordt er extra geld voor de brandweer gevraagd. De brandweer kampt met een onder bezetting waardoor de bedrijfs voering in het geding komt. Eind 2009 gaan alle brandweerkorpsen in Noord- en Midden-Limburg over in een nieuwe regionale brandweerorganisatie. De brand weer van Venray en Meerlo-Wans sum zit in de problemen en kan niet wachten op het nieuwe bedrijfsplan brandweerzorg. Er is momenteel geen commandant beschikbaar en er staan twee offi ciersfuncties open die met tijdelijk inhuurkrachten worden ingevuld. Tevens worden er zes vrijwilligers aangetrokken om het kwetsbare korps op sterkte te brengen. De gemeenteraad zal 50.131 euro structureel en 224.618 euro inci denteel beschikbaar stellen uit de post onvoorzien. Het tweede punt is het heffen van toeristenbelasting op buiten landse werknemers met ingang van 2009- De jaarlijkse opbrengst wordt geraamd op 70.000 euro. Daarbij is uitgegaan van zeshon derd werknemers die gemiddeld per jaar 183 keer overnachten. Het tarief is 70 eurocent per nacht. In de commissie Middelen hadden Samenwerking en vooral de WD hier grote moeite mee. WD'er Van der Kruijf:"Het is niet correct. De buitenlandse werknemers zijn geen toeristen. Ze leveren een bij drage aan onze economie, maar ze maken geen gebruik van de toeris tische voorzieningen." Het globaal stedenbouwkundig plan van St. Anna zal ongetwijfeld tot beroering leiden. Alhoewel de politiek in grote lijnen kan instem men met de bouw van 276 wonin gen, waarvan 171 appartementen. Positief is dat de stuifduinen, de naaldbossen en het groene mid dengebied onbebouwd blijven. De gemeente kan dit openbare groen kopen, maar de politici schrokken zich wezenloos van de vraagprijs van 12 miljoen euro. Ze vrezen dat het St. Annaterrein straks niet meer vrij toegankelijk is, als het parkgedeelte in handen komt van een projectontwikkelaar. Twist punten zijn verder het behoud van de schouwburg, de verplaat sing van de dassenburcht en het kappen van 2,5 hectare loofbos voor woningbouw. Los van het bouwplan is er een schadeclaim van 10 miljoen euro die als een zwaard van Damocles boven het hoofd van de gemeente hangt. GGZ Noord- en Midden-Limburg, de eigenaar van het St.Annaterrein, claimt deze schadepost omdat de gemeente de ontwikkeling zou hebben vertraagd. De komst van een Montes sorischool met ingang van het schooljaar 2009/10 is het vierde agendapunt. De gemeente moet de komst van de school mogelijk maken. De stichting Mozon denkt binnen vijf jaar te kunnen voldoen aan de stichtingsnorm van twee honderd leerlingen. Het Venrayse schoolbestuur SPOV zet hier grote vraagtekens bij. Er is vrijheid van onderwijs en de gemeenteraad kan weinig anders doen dan het licht op groen zetten. SPOV-direc- teur Yvonne Raaijmakers waar schuwde in de commissie Maat schappelijke Diensten voor een forse afname van het aantal basis schoolleerlingen, van 4.193 naar 3.590 in 2014. Het voortbestaan van de scholen in Heide en vooral Vredepeel staat al ter discussie. De extra subsidie van 47.000 euro voor vrijwilligersorganisa tie Match stuitte in de commissie Maatschappelijke Diensten op veel tegenstand. Match schroeft de begroting op van 28.000 naar 75.000 euro, met de vraag of de gemeente het verschil wil bijpas sen. Match heeft professionele ondersteuning van Synthese nodig en bovendien kost de begeleiding van maatschappelijke stages van leerlingen van het Raayland Col lege 21.500 euro. De commissie leden vinden dat Match de kosten omlaag moet brengen. Met het verhogen van de par keertarieven met 5 procent, heb ben vooral de coalitiepartijen CDA, PvdA en Lokaal Aktief grote moei te, zo bleek in de commissie Ste delijk Beheer. Dit jaar is de stijging van de parkeertarieven gehalveerd tot 2,5 procent.Vanaf 2009 wil het college weer omhoog naar 5 pro cent. Om de exploitatieverliezen van de parkeerkelder in de Gou den Leeuw te kunnen opvangen. Daarnaast is er in 2015 een tekort een 350 parkeerplaatsen. Het col lege denkt 8 miljoen euro nodig te hebben om deels ondergrondse parkeerplaatsen aan te leggen in het centrum. Afgesproken is dat het parkeerbedrijf, waarin alle inkomsten en uitgaven samenko men, kostendekkend moet zijn. CDA en vooral PvdA wijzen de hoge investeringen af. Henk Bis- schops (PvdA) kwam in de com missie Stedelijk Beheer met een veel goedkopere oplossing. Vol gens hem kunnen de huidige gra tis parkeerplaatsen bij Jerusalem (126 vakken), het St. Jozefklooster (80 vakken) en het onverharde terrein naast het CWI (80 vakken) vrij eenvoudig worden ingericht voor betaald parkeren. Waardoor milj oeneninvesteringen overbodig zijn en de tarieven laag kunnen worden gehouden. De politiek vreest dat het nieuw opgeknapte winkelcentrum straks gemeden zal worden door bezoekers omdat het parkeren te duur is geworden. De vergaderingen van eind juni staan ook traditioneel in het teken van de Voorjaarsnota. Er is van de gewoonte afgestapt dat de partijen hun vaak uitgebreide politieke beschouwingen voorle zen. Voor de raadsvergadering van 17 juni leveren de zeven politieke partijen hun beschouwingen in. Zodat het college op dinsdagoch tend 17 juni de antwoorden al kan formuleren. Die worden 's avonds na afloop van de raadsvergadering uitgereikt. Het debat over de Voor jaarsnota wordt een week later gevoerd, op dinsdag 24 juni. Deze vergadering begint om 19.00 uur, een half uur eerder dan gewoon lijk. De planning is dat rond 23.00 uur alle moties en wijzigingsvoor stellen in stemming zijn gebracht zodat de Voorjaarsnota definitief kan worden vastgesteld. Met een borrel en een hapje in de burger zaal wordt het politieke jaar afge sloten. Stichting Fietsvierdaagse Venray gaat voor een tweede kwaliteits ster van de Nederlandse Toer Fiets Unie. Vorig jaar heeft de Stichting Fietsvierdaagse Venray zich aange meld bij NTFU (Nederlandse Toer Fiets Unie) voor het sterrensy steem van deze organisatie. Het sterrensysteem van het NTFU is in het leven geroepen om de kwaliteit van de toertoch ten te waarborgen en te verbete ren. De maximale score bedraagt 125 punten. Voor het behalen van een ster dient een toertocht minimaal 88 punten te behalen en voor twee sterren zijn minimaal 107 van de 125 punten nodig.Tij dens het fietsevenement in 2007 behaalde Fietsvierdaagse Venray de eerste ster door 102 punten te scoren. Inmiddels is het aanvraag formulier voor de tweede ster ver stuurd. Secretaris Jan van Stelten: "Wij hebben na het succes van het vorig jaar als bestuur beslo ten om ook de tweede ster aan te vragen. Hiervoor hebben wij enkele kleine aanpassingen in ons draaiboek doorgevoerd. We gaan ervan uit dat deze aanpassingen voldoende zijn om de tweede ster binnen te halen." Fietsvierdaagse Venray vindt dit jaar plaats van 22 t/m 25 juli. Zorggroep Noord- en Mid den-Limburg en zorgboerderij De Hofsteeg in Oirlo tekenen op donderdag 12 juni (van daag) een samenwerkings overeenkomst. Zorgboerderij De Hofsteeg wil medio okto ber starten met de dagopvang voor ouderen. Ook jongeren die een dagbe- stedingplek zonder arbeidsmatige insteek zoeken kunnen vanaf dan terecht op de zorgboerderij. Ini tiatiefnemers van zorgboerderij De Hofsteeg zijn William en Petra Steeghs die samen met hun twee dochters Steffi en Jessy op de zorgboerderij wonen. De zorg boerderij wil de bezoekers een plek bieden waar ze zich thuis kunnen voelen en waar rekening wordt gehouden met ieders moge lijkheden. Een plek waar huiselijk heid, sfeer en kleinschaligheid de basis vormen en waarbij bezoe kers zelf een belangrijke inbreng hebben bij de soort activiteiten die ze willen doen. Het samen ver zorgen van de warme maaltijd is een dagelijks terugkerende activi teit. Met een geldige CIZ-indicatie kan Zorggroep Noord- en Midden- Limburg voor bezoekers een plek realiseren op de zorgboerderij. Ook ouderen met een PCB (per soonsgebonden budget) kunnen de zorgboerderij bezoeken. Om veel individuele zorg te kunnen bieden is de zorgboerderij nog op zoek naar vrijwilligers die dit pro ject mee willen ondersteunen. Ondernemerschap en Cradle-to- cradle is het thema van het Venray se Ondernemers Evenement 2009- Dit evenement wordt gehouden op donderdag 8 januari 2009 in de Venrayse Schouwburg. De cradle to cradle-filosofie houdt in dat producten na gebruik volledig bruikbaar zijn als grond stof voor een nieuw product. Waarom een stoel, auto, fotokopi eermachine niet zo ontworpen dat de onderdelen aan het eind van de levenscyclus kunnen worden gebruikt om er nieuwe produc ten van te maken? De C2C-beden- kers Braungart en McDonough spreken niet van recycling, maar van upcycling: uit oude materia len worden geen laagwaardiger, maar hoogwaardiger producten gemaakt. De regio Noord-Limburg toont zich onomwonden aanhan ger van het Cradle to Cradle-prin- cipe. De ambitie is om over enkele jaren minimaal vijftig bedrijven in de regio te hebben die cradle to cradle produceren. Er komt een C2C-leerstoel in Venlo; de Flori- ade, Greenpost Venlo en het ver nieuwde gemeentehuis van Venray worden volledig C2C."De vraag is: hoe geef je dit principe een plek in de bedrijfsvoering van produc tiebedrijven en dienstverlenende bedrijven? Dat is de uitdaging waar we als ondernemers mee aan de slag moeten," zegt Gé Pete rink, voorzitter van het organisa tiecomité van de Venrayse Onder nemers Prijzen. "En daarom dagen wij de ondernemers uit Venray en omgeving uit de handschoen op te pakken." In de beoordeling is straks een belangrijke rol weg gelegd voor de meest tot de ver beelding sprekende visie van de ondernemer op de mogelijkheden om C2C toe te passen. "Het gaat er niet alleen om of de C2C-principes al zijn toege past, het gaat om visies en ideeën, waarmee een ondernemer ande ren inspireert," aldus Peterink. "Zo willen we het duurzaamheidsden- ken stimuleren. We moeten met onze grondstoffen zo omgaan dat het milieu er rijker van wordt in plaats van armer." Met de bekend making van het thema zijn de voorbereidingen op het Venrayse Ondernemers Evenement 2009 officieel van start gegaan. Een volgende mijlpaal is 1 september. Op die dag moeten de onderne mersverenigingen in Venray en Meerlo-Wanssum hun kandidaat bekendmaken aan de jury van de Venrayse Ondernemers Prijzen. Het Venrayse Ondernemers Evene ment 2008, gehouden in opdracht van de tien ondernemersver enigingen in Venray en Meerlo- Wanssum, was dit jaar een succes. Nelipak won de Loek Nelissen Prijs, Maatschap Peeters-Bonten de Rabobank Publieksprijs. Het thema was Ondernemerschap en Verandering. FAUNALAND VAN GROOTEL Dinsdag tussen 9.00 en 11.00 uur en 16.00 en 17.00 uur Vrijdag tussen 19.00 en 21.00 uur Venray Langstraat 133, 0478-588585, vrijdag koopavond. Bel (0478) 52 62 62 proteion thuiszorg noord-limburg Donderdag 12 juni 2008 - Pagina 7 Richard schildert voor ProminentenKunst Heikele punten op raadsagenda DIERENSPECIAALZAAK VENRAY-HORST Kijk voor de Fleuri-voorwaarden op www.intratuin.nl huishoudelijke en persoonlijke verzorging verpleging gespec. thuisbegeleiding zorgboerderijen dagvoorzieningen zorg tv consultatie voor senioren zorgalarmering www.thuiszorgnoordlimburg.nl 'tijd voor mensen' 'tijd voor wensen

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7