Isaline Kroon derde Zilver voor Thijn Haverkort Marjolein Janssen tweede Wendy van Ooi vierde op NK Nederlandse records voor junior Tonnaer Geslaagden voor tweede poom taekwondo Jubileum met een randje Zorg aan Muis —ZORG IGROEP Al 32 jaar klant GROENEKRUIS www.zgnl.nl klantenservice 077 320 95 95 PEEL EN MAAS Mien Borghs-Janssen (72) uit Venray Mien Borghs-Janssen weet wat ziek zijn is. Tientallen, soms levensbedreigende, operaties moest ze ondergaan. Al meer dan 30 jaar komen medewerkers van Groene Kruis Zorg aan Huis bij haar over de vloer om gespecialiseerde zorg te verlenen. Door deze dagelijkse zorg kan mevrouw nog steeds thuis, in Venray, blijven wonen en zelf de regie over haar huishouden voeren. Donderdag 12 juni 2008 - Pagina 32 Meisjes Cl van hockeyvereni- ging Oranje Zwart, met in de gele deren Isaline Kroon uit Venray, is tijdens de landskampioenschappen in Amsterdam derde van Nederland geworden. Na tweemaal winst tegen Craeyenhout (2-1) en Union (5-0) verloor Oranje Zwart na het nemen van strafballen (1-1 eindstand) tegen Amsterdam: 6-5. Amsterdam was in Isaline Kroon (geknield tweede van links) werd met Oranje Zwart derde van Nederland, de finale te sterk voor Crayenhout uit Den Haag (4-1) en pakte daarmee de Nederlandse titel. Oranje Zwart werd derde van de 1023 teams die in de meisjes C-competitie uitkwamen in het voorbije seizoen. DeVenrayse turner Thijn Haverkort behaalde afgelopen zondag op het NK turnen eerste divisie in Alphen aan den Rijn de zilveren medaille op zijn favoriete onderdeel vloer. Haverkort, lid van GV St. Christoffel, presteerde het daarmee voor het derde achtereenvolgende jaar om de aansluiting te maken bij de top van Nederland. De nationale kampioenschappen handboogschieten persoonlijk zijn afgelopen weekend in Ysselsteyn gehouden. Bij de bondskampioen- schappen in de 2e tot en met de 4e klasse waren twee schutters van Diana Venray aanwezig. Zij hadden zich geplaatst voor deze wedstrijd op grond van de resultaten uit de rayon kampioenschappen. Robert Thijssen, deelnemer in de 2e klas heren, schoot een goede eerste helft, maar liet in de tweede helft toch enkele punten lig gen waardoor hij uiteindelijk op een 4e plek eindigde. Marjolein Janssen deelneemster in de 4e klas dames, en bezig aan haar eerste seizoen, begon moeizaam aan de wedstrij d, maar gaan de weg verbeterde zij zich en stond halverwege de wedstrijd op een 4e plek. Met een persoonlijk record in de tweede 25 schoten wist ze zich verze kerd van een podiumplaats. Na het tel len van de tienen moest ze genoegen nemen met een tweede plek. Daarna was het de beurt aan de schutters uit de eerste klas. Voor Diana waren hier drie deelnemers aanwezig. Matthias Deul, scheidend kampioen, moet dit jaar genoegen nemen met een plaats in het nationale team. Wendy Deul schoot twee goede reeksen maar voor een podium plaats was het net iets te weinig, zij eindigde op een 4e plaats, en plaatste zich hiermee eveneens voor het nationaal team. Mari Thijssen moest halverwege de wedstrijd staken vanwege een blessure. Zaterdag en zondag worden in Ysselsteyn de kampioenschappen voor teams verschoten. InYsselsteyn werd afgelopen week end gestreden om het Nederlands kampioenschap handboogschieten op 25 meter. In de hoogste klasse heren recurve werd oud-Ysselsteyner Berny Camps uit Baarschot met overmacht kampioen met 483 punten in 50 wed strijdpijlen. Erwin Janssen uit Eysden werd tweede met 473 punten voor Leonard Daris uit Oosterhout met 472 punten. Bij de dames ging de titel naar Sjan van Dijck uit Middelbeers (468) voor Bianca Dieltjes uit Esbeek (467) en Jolanda de Meyer uit Eindhoven (462). Wendy van Ooi uit Venray werd vierde met 454 punten. In de com- poundklasse was het goud voor Nico Kamp uit Emmeloord voor Twan v. d. Kruys uit Eindhoven en Ruud Neys uit Delft. Op zaterdag werd al geschoten om het bondskampioenschap. Lars de Groot uit Venray werd kampioen in de 4e klasse heren. Zijn clubgenoten bij Ons Genoegen Karin Wolder en Madeleine Hendriks uitVenlo werden respectievelijk vijfde en zevende in de damesklasse 4 en 3. Het komende weekend wordt in Ysselsteyn op zaterdag en zondag geschoten om het Nederlands kam pioenschap voor verenigingsteams. Zaterdag schieten de klassen B tot en met D, zondag schieten de ereklasse en de klasse A. Tijdens het regio Zuid danexa- men in Volkel zijn Souflane Achnine, Renske Jansen en Martin Bus van tae kwondovereniging Tong-Il geslaagd voor de tweede poom taekwondo. Op het door de Taekwondobond Neder land georganiseerde danexamen in Sporthal De Wervel was het slagings percentage 55 procent. De poomgraad De drie taekwondoka's tonen trots hun diploma. is een jeugddan. Deze wordt omgezet naar de tweede dan wanneer de leef tijd van vijftien jaar bereikt wordt. Er hoeft dan geen nieuw danexamen meer afgelegd te worden. Renske Jans sen en Martin Bus zijn echte stijllief hebbers. Dat lieten zij ook zien in de uitstekende uitvoering van hun stijlfi guren. Souflane Achnine zijn voorkeur gaat uit naar het wedstrijdsparren. Toch liet hij zien dat op zijn leeftijd van veertien jaar dit nog zeer goed gecombineerd kan worden met het stijlgebeuren. De wachttijd voor het behalen van de derde dan is gemid deld drie jaar. Dan beoefenen deze drie kanjers al negen jaar taekwondo. Alle drie de geslaagden ontvangen buiten het nationale tweede poomdi- ploma ook het internationaal erkende WTF-diploma dat wordt afgegeven door de World Taekwondo Federation die gevestigd is in Seoel in Korea. Tijdens het rayonkampioenschap handboogschieten op de olympische afstanden 70,60,50 en 30 meter in het Brabantse Asten brak junior Bas Ton naer uit Grubbenvorst tot twee maal toe een Nederlands record in de juni oren compoundklasse. Op de 50 m afstand verbeterde hij het bestaande record met vier punten en bracht het op 346 punten in 36 pijlen. Ook verbe terde hij het record van de totaalscore over de vier afstanden met vijf punten en bracht het op 1373 punten. Uiter aard was hij hiermee rayonkampioen van rayon 4 van de Nederlandse Hand boog Bond en tevens haalde hij voor de derde keer de limietscore voor uit zending naar de juniorcup wedstrijd in juli in Georgië. Zijn leermeester Johan van Dongen uit Veulen, evenals Tonnaer lid van Ons Genoegen Yssel steyn, schoot twee punten minder in de heren compoundklasse en werd met 1371 punten tweede. Weertenaar Sander Dolderman werd kampioen in deze klasse. Frank Tonnaer broer van Bas, werd winnaar van de junioren klasse recurve met 1156 punten. Sportnieuws Info dan taekwondo T S dan taekwondo :WW«X> BChD *"D TAEKWONDO BOND op zorg aan Huis. De medewerkers komen bij mevrouw thuis over de vloer. Mien woont in een aanleunwo ning, bij verzorgingshuis Het Schuttersveld in Venray. Zo kan ze zelfstandig blijven wonen én gebruik maken van de faciliteiten van het verzorgingshuis. Zo is Mien elke dag te vinden in het restaurant van Het Schutters veld. "De kantine", zoals ze het zelf zegt. "En dat bedoel ik niet negatief hoor", haast ze zich te zeggen. Daarnaast doet ze aan gymnastiek ("je moet niet vragen hoe, maar ik doe mee"), en ze neemt deel aan de bingo bijeenkomsten. "Ik kom zeker niets te kort". Maar mevrouw Borghs-Janssen is niet alleen klant van het verzorgingshuis. Mien is er ook enthousiast vrijwilliger. Ze is al jarenlang lid van de cliënten raad van Het Schuttersveld. Zij zet zich in om de belangen van klanten van het verzorgingshuis en van Groene Kruis Zorg aan Huis te behartigen. Ook is ze een luisterend oor voor haar collega bewoners van de aanleunwonin gen. Mien maakt altijd tijd voor een praatje. Een aantal jaren geleden heeft Mien nog mogen en kunnen genieten van een vliegreis naar Wenen. Ondanks al haar beperkingen, kon ze op vakantie. Dankzij het project'Verborgen Verlangens'. Het project nodigt klanten op een symbolische manier uit om hun persoonlijke wensen en verlangens kenbaar te maken. Een bezoek aan de opera van Wenen was een grote wens van mevrouw Borghs. Groene Kruis Zorg aan Huis (een onder deel van Zorggroep Noord- en Midden-Limburg) heeft ervoor gezorgd dat haar wens in vervul ling kon worden gebracht. "Die reis was in één woord geweldig." Dit jaar 'viert' mevrouw Borghs haar 32-jarig jubileum. "Zo lang ben ik al klant bij het Groene Kruis". Op zich geen vrolijke herdenking, maar Mien ziet dit anders, positief. Dat typeert haar. Ondanks alle ups en downs is mevrouw Borghs altijd opge wekt gebleven en positief blijven denken. Dat blijkt ook wel uit het 'jubileumboek' dat gemaakt is toen mevrouw 25 jaar zorg kreeg. Toen hebben veel (oud)mede- werkers van Groene Kruis Zorg aan Huis haar thuis opgezocht en verrast met een feestje. Er werden herinneringen opgehaald en vele namen van medewerkers uit de voorbije jaren passeerden de revue. Uit alle kaarten die prijken in het jubileumboek blijkt wel dat Mien een doorzetter is en een vrolijk, opgewekt, persoon. Kritisch ook. "In al die jaren heb ik veel ver schillende zorggezichten in huis gehad. Eerst kreeg ik eenmaal per dag hulp, inmiddels is dat al zesmaal per dag. Ik krijg hulp bij de persoonlijke verzorging en bij de huishoudelijke verzorging. Ik ken ze allemaal, de medewerkers van Groene Kruis Zorg aan Huis. Sommige medewerkers komen hier al jaren. Die hebben mijn zoon nog zien opgroeien en alle verhuizingen naar een nieuwe woonplek meegemaakt. En elke verzorgende werkt met aandacht en liefde. Ook toen mijn man een aantal jaren geleden stierf, was er altijd tijd voor een luisterend oor of een arm om me heen." Mien Borghs-Janssen had al jaren hoofdpijnklachten. 'Het zit tus sen de oren', vertelden de artsen haar destijds. Later blijkt Mien knobbeltjes op haar nekwervel te hebben. Aan de operatie in het ziekenhuis houdt Mien een hoge dwarslaesie over. Aanvankelijk kan ze zich nog enigszins zelf verzorgen, maar later gaat dit niet meer. Mien is verlamd. Ze zit nu in een rolstoel en de zorg krijgt ze van Groene Kruis Zorg I Noord- en Midden-Limburg

Peel en Maas | 2008 | | pagina 32