Jeugdbridge fraai afgesloten Vijfde plaats Bernie Kuenen Ridder Adri van Stokkem >jg- Bridgediploma's op De Bongerd Wout Poels wint jongerenklassement Zilver en brons voor Ellen Lisa Dreesens zesde op NK .4*4. PEEL EN MAAS Donderdag 12 juni 2008 - Pagina 31 NRBC Venray BC Doublet BC Common Sense BC Klavertje Vier BC Harten Drie BC Venray BC 2002 RV Mathijs van Asten tweede Nederlandse kampioenen G-judo De vijfde en laatste zitting van de bonusladder is gespeeld. Er werd in twee lijnen gespeeld. In de gele lijn werden Toon den Brok en Theo Jakobs eerste met 59 procent, gevolgd door Wilhelmien van Dijk en Annet Timmer met 57,50 procent en als derde eindigden Margriet Mater en Hans Koopman met 56,67 procent. In de rode lijn werden Mia Koopman en Annie Visser eerste met maar liefst 68,33 procent (hoogste score van de avond). Mirjam Voermans en Frans Van lieshout bezetten de tweede plaats met 67,08 procent en Jacqui Coenen enThom Kuijpers eindigden als derde met 57,08 procent. Op don derdag 3 juli begint om 19.30 uur de zomeravondcompetitie in De Kiosk. Iedereen die kan bridgen is van harte welkom. Er wordt op zes achtereen volgende donderdagen gespeeld. De laatste clubavond van dit sei zoen werd bezocht door twintig paren. Er werd gespeeld in twee vrije lijnen. In de eerste lijn werd de eerste plaats gedeeld door de paren Greetje Koningstem met Rieneke de Weert en Jan Kleeven met Nellie Bexkens. Beide paren hadden een score van 61.98 procent. De tweede score was voor Antoinette Schaeffers en Klazien Baak met 61.46 procent. Op afstand volgde gelegenheidspaar Els Hendriks en Sjef de Vocht met een resultaat van 53.13 procent. De tweede lijn werd aange voerd door Henk Penninx en Theo Jakobs met 63.28 procent. De tweede plaats werd gedeeld door Ine Thielen met Nel Camps enAns van Hooft met Trudy Jeurissen. Beide paren behaal den 59.11 procent. De derde score werd behaald door Rob en Trees v.d. Beele met een percentage van 51.98. Seizoen 2007/2008 is afgesloten. De clubkampioenen van dit seizoen zijn in de A-lijn Corrie Hartong en Jan Heinekamp. In de B-lijn is die titel voor Greetje Koningstem en Rie neke de Weert. De laddercompetitie 2007/2008 is gewonnen door Annie v.d. Munckhof en Ingrid de Vocht en de slemcup tenslotte was voor Ans van Hooft en Trudy Jeurissen. Er is in een lijn gespeeld. De win naars met 61,98 procent waren Wil Tacken en Marden Verheijen, gevolgd door Irma Huijs en Ger Wiegman met 61,46 procent. Derde met 60,42 pro cent waren Riet Dobbe en Jo Linders. Dit seizoen zijn Francien Haeghens en Jeu Steeghs de clubkampioenen geworden. Er is vrij gespeeld en in de gele lijn was de eerste plaats voor Wilma Dik en Lei Vissers met 64.69 procent. Tweede waren Marijke v.d. Boom enAike van Glabbeek met 63.75 procent, gevolgd door Nelly Vloet en Yorgo Canbli met 59.87 procent. In groen waren Francien Haeghens en Jeu Steeghs de beste met 60.68 pro cent. Er was een gedeelde tweede en derde plaats met 57.55 procent voor Tonny van Ham met Jeanne Korsmit en Lot Beijersbergen met Mia v.d. Munckhof. Er is in een lijn gespeeld en er werd gestreden om enkele prijsjes. De win naars waren Aike van Glabbeek en Jacqueline van de Slik met 65.63 pro cent, gevolgd door Francien Haegens en Door van Kempen met 65.28 pro cent. Derde waren Trees v.d. Beele en Anneke Schoonbeek met 62.15 pro cent. Donderdag is er de derde ronde van de zomerladder. Er is gestreden om voorjaarsprij- zen waarbij asperges de hoofdmoot waren, aangevuld met wat planten. In de gele lijn was er een gedeelde eerste plaats voor Tineke Meurs met Marga Steemers en Frans van Lieshout met Wim Manders. De derde plek was voor Annie Boekholt met Jaqueline van der Slik. In de rode lijn waren Fieke Arts met Miets Verstappen de beste, gevolgd door Bella Huisman met Wim van Schoonhoven en Her mine Frankefort met Mariette Kuyer. Donderdagavond wordt de tweede avond van de zomerladder gespeeld. De derde laddercompetitie is gespeeld. De grote winnaars in de gele lijn waren de dames Annie Clermonts en Mia Koopman met 71.53 procent. De tweede plaats was voor de dames Truus Buijssen en Jacquemine Herm- kens met 59.72 procent en derde was het bridgepaar Jan van Casteren en Hennie Röhrich met 54.86 procent. In de rode lijn waren de winnaars de dames Mien Kuenen en Truus Kusters met 62.19 procent. Tweede was het bridgepaar Nel Houben en Toon Stip hout met 60.16 procent, terwijl Tony Jansen en Maria Vloet met 58.18 pro cent de derde plaats behaalden. Zeven Venrayse jeugd en mini- bridgers hebben het laatste toernooi van dit seizoen goed gepresteerd. In Utrecht werd door Marijn Schaeffers met gelegenheidspartner Meivin Cil- lissen uit Grave deelgenomen aan de finale van het enveloppenbridge. Dit is een competitie die op de eigen club wordt gespeeld en waarvan de spel- resultaten worden ingestuurd naar het bondsbureau, waar dan een inte graaluitslag van wordt berekend. Dit levert een eindscore van de voorron de op die meetelt in het eindtoernooi. Schaeffers en Gellissen haalden een 4e plaats in de eindranglijst met een score van 51.39 procent. Luc Tijssen en Luuk Allards hadden na de Poke- monkanpioenschappen van Allards in hetzelfde denksportcentrum geen topdag meer. Een 10e plaats was het eindresultaat. Ook werden er voor de beginnertjes de Nederlands Kam pioenschappen minibridge gespeeld. Veel wisselingen in het wedstrijdsche ma wegens ziekte bij veel clubs. De toernooivuurdoop voor Jane Hendriks en Vince Verkuijlen in de mini 1 klasse resulteerde in een 13e plaats in een veld van 16 met 48.26 procent. Deze spelers willen komend jaar doorgaan met bridge en gaan vol gend jaar op de toernooien revanche nemen. Met al wat meer toernooi erva ring hoopten Felix van der Heijden en Max Vroomen op een goed resultaat in de mini 2 klasse. Het constante spel dat de heren lieten zien: zowel in de ochtendzitting als de middagzitting rond de 52 procent en een hele keu rige zevende plaats in een veld waar voor het merendeel spelers ingedeeld waren die al voor het tweede jaar bridgen. Daags voor de eerste wedstrijd van de EK MX 2 waren de jeugdrijders te gast op Nieuw Zevenbergen. De 216 rijders die zich hadden aangemeld zorgden voor spannende wedstrij den en de zware zandbaan was goed te rijden. Voor deze jeugdwedstrijd was besloten de baan iets in te kor ten en deze was nu 1250 meter lang. De allerkleinsten reden een verkorte baan die 650 meter lang was. Verder verliep alles volgens een strak pro gramma en niets werd door de club aan het toeval overgelaten. Bij de 65 versnellingen kleine wielen wist Cas van der Heijden de le manche op een 15e plek af te sluiten en in de 2e man che moest hij de strijd opgeven. Bij de 65 versnellingen grote wielen ein digde Tino Broere op een 15e en een 16e plek om in het dagklassement een 15e plaats veilig wist te stellen. Bij de 85 kleine wielen B eiste Jules Dee- nen een 5e plek om na een verbeten strijd de manches op als 4e en 6e man te doen afsluiten en was de 12e plek voor Max van der Heijden weggelegd met een 17e en een 9e stek na het rij den van de manches. Jeremy de Vink eindigde net buiten de top tien door de beide manches beide keren een 12e plek voor zich veilig te stellen en werd Bart Pijpers de 15e man, hij schreef een 16e en een 14e plek op zijn naam. Bij de 85 grote wielen eiste Bryan Kersten een 14e stek op nadat hij op een 16e en een 14e plaats was afgevlagd en sloot Lynn Hubers de manches op een 32e en 31e plek af wat haar op een 32e stek deed belan den en eindigde Maik Hubers in de le manche als 34e man om in de 2e man che vroegtijdig wegens problemen het rennerskwartier op te zoeken. Een 39e positie bij de MX 2 jeugd kwam in handen van Jos Hubers nadat hij op een 39e en een 37e plek was afge vlagd en was de 40e stek voor Maud Hubers weggelegd door beslag te leggen op een 40e en een 38e plaats. Nadat de eerste EK wedstrijd in Italië was afgelast werd afgelopen zondag de eerste wedstrijd verreden in Berg- hem op circuit Nieuw Zevenbergen. De zware zandbaan lag er goed bij en in totaal hadden zich 218 rijders aangemeld met in de verschillende klassen rijders met een afvaarding. Bij de MX 1 Inters hadden zich 68 rij ders aangemeld, wat betekende dat zij serie 's, herkansing en een finale man che moesten rijden. Bij de MX 1 Inters was in de finale manche de 25e plaats weggelegd voor Marc Joseph, die in de serie de 19e man werd en eiste Maarten van der Aa de 30e plek nadat hij de serie op een 18e plek wist af te sluiten. Bij de MX 1 Nationaal reed Bernie Kuenen een prachtige wed strijd, in de le manche zat het niet mee en werd hij de 10e en in de 2e manche ging hij als 3e over de meet wat hem nog net de 5e beker ople verde. Broer Werner eindigde op een 20e stek en in de 2e manche moest hij de strijd opgeven. Een 41 stek bij de MX 3 Junioren kwam op naam te staan van vader Jan Kuenen door een 38e en een 34e plaats te worden afgevlagd. Komende zaterdag zijn de jeugdrijders te gast op het circuit de Lage Paarden in Neerijnen. Tijdens het jaarlijkse internationale judotoernooi in sporthal De Wetteling in Venray werd organisator Adri van Stokkem (58) door locoburgemees ter Mathieu Emonts verrast met het ridderschap in de Orde van Oranje- Nassau. Deze hoge onderscheiding is Van Stokkem met name toegekend vanwege zijn 35-jarige inspanning voor het bevorderen en promoten van de judosport op lokaal, nationaal en internationaal niveau. Adrie van Stokkem is vanaf 1973 judoleraar bij Judovereniging Venray. Vanaf 1974 is hij organisator en pro motor van het Internationale Judo Toernooi Venray. Van een kleine 150 deelnemers in 1974 is het toernooi in de loop der jaren uitgegroeid tot een tweedaags evenement met 1500 deel nemers uit meer dan 20 landen. Dit Adrie van Stokkem is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau. toernooi staat in de judowereld zeer hoog aangeschreven. De namen van vele wereldtopjudoka's zijn terug te vinden op de inschrijflijsten van het toernooi. Naast zijn verdiensten als promotor van de judosport heeft Van Stokkem de functie vervuld van lid respec tievelijk secretaris van de Europese ondernemingsraad van het bedrijf Xerox Europe. Hij heeft daarmee in dit bedrijf, met vele duizenden mede werkers in heel Europa, een beteke nisvolle functie vervuld en was een belangrijke schakel tussen personeel en raad van bestuur van deze multi national. Na de Citotoets in februari zijn de groep 8 leerlingen van basisschool De Bongerd onder leiding van juf Corrie Hartong begonnen aan een cursus minibridge. Met een sneltrein vaart hebben ze het cursusboekje doorgewerkt en in twaalf weken de basisbeginselen van het spel onder de knie gekregen. Ze zijn daar inmiddels zover mee gevorderd dat ze zelfstan dig het spel startersbridge kunnen spelen. Deze downloadversie wordt door de Nederlandse Bridgebond ter beschikking wordt gesteld aan alle beginnende spelers, dus ook de jeugd, gelijkwaardige tegenstanders voor een gezelligheidstoernooi. De leerlin gen hebben het diploma minibridge 1 gekregen. Voor meer informatie over minibridge op school of jeugdclub kan men e-mailen naar joanhinssen@ freeler.nl. Sportnieuws info Wielrenner Wout Poels presteerde uitstekend in Spanje. De twintigjarige wielrenner Wout Poels uit Blitterswijck heeft afgelo pen weekend het jongerenklassement gewonnen van de zesdaagse Spaanse wielerkoers Volta Ciclista Intenational a Lleid. Bovendien eindigde hij met zijn derde plaats op het podium naast winnaar Lars Boom van de Rabobank. Wout Poels fietst bij de Nederlandse ploeg P3 Tranfers-Batavus. De talent volle renner uit Meerlo-Wanssum heeft zich tijdens deze internationale koers definitief in de schijnwerpers gereden van grote profploegen. "Ik wil graag prof worden en deze uitslag helpt me daarbij", aldus Wout Poels. Wout Poels startte begin vorig week samen met 130 renners in Spanje en had de pech dat hij de tweede dag last kreeg van keelpijn en de derde dag kampte met buikklachten. Ondanks deze klachten bleef karakterman Poels op de fiets zijn positie behouden. De vierde dag stond de koninginnerit door de Pyreneeën op het programma, met twee bergen van meer dan 20 kilome ter. "Het waren twee serieuze bulten", laat Poels weten.Tussen alle grote ren ners fietste de Blitterswijckse renner de longen uit zijn lijf om in de kop groep veel werk te verzetten. Als een volleerde klimgeit stuurde hij zijn fiets naar boven. Het ging zelfs zo goed dat de Rabobankploeg Poels vroeg of hij Lars Boom een handje wilde helpen. En dat deed Wout. Dankzij zijn beulswerk op de zware hellingen van de Pyrenee- en wist Lars Boom de etappe te win nen, net voor de Spanjaard Escobar en Wout Poels. Het plan was eigenlijk dat Wout Lars Boom zou helpen zodat hij stevig in de gele trui kon blijven fiet sen en dat Wout de etappezege mocht hebben. Maar de Spaanse rijder gooide roet in het eten en koerste volop mee. "Maar ik ben uiteindelijk dik tevreden over het resultaat. Ik sta er goed voor. Het jongerenklassement winnen en een derde plek in het algemeen klas sement zijn uitslagen waarover je van tevoren droomt. Ik ben heel trots op deze successen", aldus Poels. Op de terreinen van kasteel Mid- dachten te De Steeg kreeg op een tropische zondag de Grote Prijs van Gelderland een verrassende win naar in de persoon van LeonThijssen (Baarlo) met de ruin Olaf. Verrassend, omdat Thijssen zijn paard zelf niet het snelste paard vindt en omdat er maar liefst zeventien combinaties in die barrage van start gingen. Daarnaast was het iets verbazingwekkend dat reeds de derde starter in deze barrage de snelste foutloze tijd neerzette, ter wijl twee combinaties onder de tijd van Thijssen wisten te duiken maar een paal naar beneden gooiden. Die twee combinaties waren Gerco Schro der (Tubbergen) met Eurocommerce Milano en Mireille Schroder (Gees) met Pino, die nu genoegen moesten nemen met de resp. 7de en 8e klas sering. In de springwedstrijd over 1.45 meter deed Mathijs van Asten uit Ysselsteyn van zich spreken met een tweede plaats. Met Sydney V kwam hij het parcours foutloos rond, maar was met 63.31 seconden tweetiende seconde langzamer dan winnaar Maikel van der Vleuten (Mierlo) met Naomi. KNHS-centrum Ermelo, De Beek 125, postbus 3040, 3850 CA Ermelo, tel. (0577) 40 82 96 Internet: www.knhs.nl. E-mail: mediavoorlichting@knhs.nl. Fax: KNHS persdienst (0577) 40 82 39 Sportinstituut Verhagen uit Venray heeft met negen judoka's deelgeno men de Nationale Special Olympics in Amsterdam, het grootste sporteve nement van Nederland voor mensen met een verstandelijke beperking. Er deden ruim 1700 sporters in zeven tien verschillende sporten mee. Op vrijdag was er een groots opgezette opening in het Olympisch stadion met een optreden van Jan Smit. Op zaterdag was er een training met top Nederlandse judoka's, oud-wereld kampioen Moniek van der Lee en de jongste wereldkampioen Marvin de la Croes. De la Croes komt op 31 augustus naar Venray om een clinic te geven. Op zondag was er het officiële toernooi. Patrick v.d. Beuken kon niet meedoen. Hij had last nog van een oude blessure. Bij de jongste deelne mers stonden Rob de Baker Casper Peters en Maikel Classen op de mat. Rob won al zijn partijen en Peters en Classen hadden ook alles gewonnen zij moesten in de finale tegen elkaar. De winnaar was Peters en voor Clas sen was er een tweede plaats. Jasper Holtackers die in voor het eerst in een hogere klasse meedeed, ging als een speer. De eerste partij won hij bin nen 20 seconden. Ook de volgende partijen wist hij te winnen en werd kampioen. Ook bij Rene Glied ging het goed. Hij wist alle partijen te win nen en ook hij mocht op de hoogste trede gaan staan van het ereschavot. Stefan Franken heeft ook goed judo laten zien. Hij werd tweede en Jens Gruntjens die in de hoogste klasse judoot heeft ook nog eens in en hoge re gewichtsklasse meegedaan. De Venrayse HZPC-zwemster Lisa Dreesens is tijdens de Open Neder landse kampioenschappen in Eindho ven zesde geworden op de 400 meter wisselslag. Dreesens verbeterde haar tijd met liefst zes seconden (5.11). De 200 wisselslag was goed voor de negende plaats gezwommen in de finale en een persoonlijk record van drie seconden (2.25). Vergeleken met het NK afgelopen jaar, wist de 16 jarige Lisa Dreesens weer snellere tijden neer te zetten. De 50 en de 200 meter vrije slag (0.27 en 2.10) waren beide goed voor de 13e plaats en de 100 vrij voor een 17e (0.59). De tijden op de vrije slag waren allen persoonlijke records. Op de 50 vlinder werd ze 13e (0.29) en op de 100 vlinder 15e (1.05) in de finale. In Horst zijn de Limburgse Spee- do- finales gehouden, een zwemkam- pioenschap voor jonge zwemmers en zwemsters tot en met elf jaar. De achttien beste zwemmers in elke leeftijdsklasse en op elke afstand van het afgelopen jaar mochten uitmaken wie werkelijk de beste is. Ellen van Duren van SPIO, uitkomend voor de Startgemeenschap Noord-Limburg, wist op de 100m rugslag een tweede plaats te bemachtigen in een tijd van 1.43.82. Zij zwom hierbij maar liefst bijna twaalf seconden van haar beste tijd af. Ook op de 50m vlinderslag viel zij in de medailles. Met een tijd van 50.27 seconden wist zij een derde plaats te veroveren. Ook hier haalde zij persoonlijk record van 5,5 secon den. Sarah Bos miste op de 400m vrije slag nipt het podium en strandde op de vierde plaats. Dat dit een eervolle plaats is, blijkt wel uit het feit dat ze maar liefst 26 seconden sneller was dan ooit. Ook Naomi Euwes, Fenne Vervoort en Hugo van Iersel leverden een prima prestatie. Hoewel zij buiten de medailles vielen, zwommen ook zij meerdere persoonlijke records.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 31