Ontmoet je partner M&H Fashion tien jaar in Wanssum SOS-jeugd zoekt model Lintje Beterams PEEL EN MAAS Donderdag 12 juni 2008 - Pagina 28 De das houdt de gemoederen in Meerlo-Wanssum erg bezig. Zoals bekend blokkeerde de gemeente onlangs - tot onge noegen van een aantal wan delaars - een struinpad in het gebied ten zuiden van sport park De Broekberg in Wans- sum voor crossers, mountain- bikers en wandelaars. Een maatregel die ervoor moet zorgen dat de beschermde das zoveel mogelijk met rust wordt gelaten, aldus de gemeente Meerlo-Wanssum, die eenmalig 12.500 euro uit trekt voor het nemen van maatregelen ter bescherming van de - burchten van de - das en vanaf 2009 structureel 2500 euro per jaar. Het rapport dat de stichting Das Boom in opdracht van de gemeente Meerlo-Wanssum maakte, wordt dinsdagavond in de commissie Ruimte en Economie besproken. De dassenwerkgroep bracht begin 2007 een bezoek aan het gebied tussen de Postbaan en de Groote Molenbeek in Wanssum en constateerde daar ernstige ver storingen van een aantal kraam- burchten van de das, een van de meest beschermde diersoorten in Nederland. Ze attendeerde de gemeente op deze ernstige over treding van de Flora- en Faunawet. Dat was voor de gemeente Meerlo- Wanssum aanleiding om aan Das Boom, een stichting die zich landelijk inzet voor opvang van en advies over dassen en ook het aan tal meldingen over dode dassen in een gebied registreert, te vragen om een inventarisatie van alle das- senburchten te maken. Tijdens de inventarisatieronde telde de stich ting 29 dassenburchten, waarvan er negentien bewoond waren. BOETE Volgens de Flora- en Faunawet mag het leefgebied van de das niet worden verstoord. Overtreding van deze wet kan de gemeente Meerlo-Wanssum op een sanctie van de provincie Limburg komen te staan. Om dat te voorkomen en om de das beter te beschermen, heeft de gemeente Meerlo-Wans sum gezocht naar een aantal rela tief eenvoudige, goedkope, maar vooral doeltreffende maatregelen, overeenkomstig de adviezen van Das Boom, om de knelpunten op te lossen. Een van de maat regelen die is genomen, is het blokkeren van een wandelpad in het bos ten zuiden van sportpark De Broekberg, een gebied waarin onder meer een grote kraam- burcht is gevestigd. Volgens de gemeente en Das Boom wordt het struinpad gebruikt door wan delaars (met hond), maar ook door mountainbikers en motorcrossers. Omdat het geen officieel wandel pad is en er in het gebied meerde re wandelpaden lopen, is er door de gemeente voor gekozen om dit pad op een natuurlijke wijze af te sluiten met stronken van bomen. Ook een aantal andere knelpun ten in de gemeente Meerlo-Wans sum worden aangepakt. 'Voor ons staat het beschermen van het leefgebied van de das voorop. Wij begrijpen heel goed dat er mensen zijn die het jammer vinden dat ze niet meer over het struinpad kunnen wandelen, maar het feit blijft dat we in overtreding zijn van de Flora- en Faunawet', aldus wethouder Carla Brugman. De jeugdcriminaliteit in Meerlo-Wanssum ligt onder het regionaal gemiddelde. Het percentage jeugdige verdach ten in de gemeente (15 pro cent) lag in 2007 ruim onder het regionaal percentage (22 procent). Dat blijkt uit de zoge heten Criminaliteitsbeeldana lyse Jeugd die door de politie Limburg-Noord is gemaakt. De politie Limburg-Noord maakt sinds 2005 jaarlijks een rapporta ge 'Jeugdgroepen in beeld' en een Criminaliteitsbeeldanalyse Jeugd. Hiervoor maakt de politie een inventarisatie met wijk- en jeugd- agenten en netwerkpartners, zoals bijvoorbeeld het onderwijs, jonge renwerk en bureau Halt. In de cri minaliteitsanalyse wordt de jeugd criminaliteit in kaart gebracht en wordt informatie gegeven over incidenten en verdachten van 0 tot en met 24 jaar. De rapportage Jeugdgroepen in beeld' heeft als doel een duidelijk en herkenbaar beeld te geven van de omvang en eventuele problemen die worden veroorzaakt door jeugdgroepen. Hierbij maakt de politie gebruik van een landelijke shortlist, met een onderverdeling in aanvaardba re, hinderlijke, overlastgevende en criminele jeugdgroepen. Ook de gemeente Meerlo-Wanssum heeft jeugdige verdachten, zo blijkt uit de cijfers over 2007. Maar het per centage in Meerlo-Wanssum (15 procent) ligt ruim onder het regi onaal percentage (22 procent). In aantal gaat het om twaalf inciden ten (vijf in Meerlo-Wanssum, vijf in Horst aan de Maas en twee in Venray) met jeugdige verdachten tussen de twaalf en zeventien jaar. De gemeente Meerlo-Wanssum blijft ondanks de positieve cijfers doorgaan met de huidige aanpak en wil vooral blijven inzetten op preventie en het positief benade ren van de jeugd via bijvoorbeeld jeugdgesprekken. Uit de inventari satie 'Jeugdgroepen in beeld' blijkt dat de politie Limburg-Noord één jeugdgroep uit de gemeente Meerlo-Wanssum preciezer in kaart heeft gebracht. Het gaat om een overlast veroorzakende groep uit Blitterswijck, die weliswaar valt onder de categorie 'aanvaardbaar', maar waarmee desondanks door vooral het jongerenwerk van Syn these en de jeugdagent contact is gezocht. Dit om te voorkomen dat de jongeren 'verschuiven' naar de volgende categorie. Deze aan pak heeft er volgens de gemeente Meerlo-Wanssum toe geleid dat er geen structurele overlastsituatie voor omwonenden is ontstaan. Aftrap in Hotel St.- Joseph Nederland telt op het moment 2,2 miljoen vrijgezellen. Dit aantal zal nog eens stijgen met 5 procent in 2050. Steeds meer relatiebu reaus, datingsites en overige orga nisaties die vrijgezellen als doel groep hebben, ontfermen zich over deze doelgroep. Singles kunnen kiezen uit acti viteiten zoals, speeddating, feest avonden voor singles, weekendjes weg, wandeltochten, fietstochten, stedentripjes en ga zo maar even door. Het aanbod is ruim en de kans dat er voor een single een leuk contact ontstaat is groot. Ten minste, in de randstad. Limburg is een blinde vlek in Nederland. In het meest bourgondische deel van ons land zijn bijna geen activitei ten voor vrijgezellen. Waar vind je hier een speeddate-evenement of kun je naar een gezellige feest avond voor singles? Die singles in Limburg hoeven nu niet meer te treuren. Voor hen is er nu Ontmoet Je Partner, een organisatie die zich tot doel gesteld heeft allerlei activiteiten voor singles in Limburg te orga niseren. Het aanbod bestaat nu uit feestavonden voor singles, speeddate, kokkerellen, barbecue en djembé. En daar blijft het niet bij, er liggen allerlei ideeën op de plank. De eerste activiteit die écht vast ligt is op vrijdagavond 27 juni. De aftrap vindt plaats met een feestavond voor singles in Hotel St.-Joseph in Tienray, een zeer geschikte locatie voor dit soort avonden. De poorten gaan open om 21.00 uur, de entree bedraagt 12,50 euro in de voorverkoop en 17,50 euro ter plekke. Spreekt je dit aan? Schrijf je dan in. Je komt er vast leuke men sen tegen. Het allermooiste zou natuurlijk zijn dat je de partner van je dromen tegen het lijf loopt. Maar je hebt ook kans op een ander leuk contact, een fietsge- noot, een kaartpartner of een reis genoot voor de zomervakantie. Meer informatie: www.ontmoetje- partner.nl Geld voor haven? In hoeverre kan de gemeen te Meerlo-Wanssum aanspraak maken op een deel van het miljoe nenbedrag (55 miljoen euro) dat staatssecretaris Tineke Huizinga (Christenunie) van Verkeer en Waterstaat uittrekt voor het verbe teren van de binnenhavens? Dat wil het CDA nogmaals van het col lege van B en W weten. Het CDA stelde dezelfde vraag ook in november 2007, maar wil nu van burgemeester en wethou ders horen welke concrete stap pen het college sindsdien heeft genomen. Met het geld van het Rijk kan de toegankelijkheid van de haven in Wanssum worden verbeterd. De CDA-fractie wijst daarbij zowel op de havenmond, de toekomstige uitbreiding van het industriegebied bij de haven als de rondweg. Voor de verbe tering van binnenhavens wordt door het kabinet 55 miljoen euro uitgetrokken, zodat bedrijven hun goederen makkelijker met binnen vaartschepen kunnen laten ver voeren. Ook wordt de aanpak van de onderhoudsachterstand op de vaarwegen met twee jaar versneld, zodat die in 2018 is ingehaald. Huizinga wil de 'veilige en zuinige' binnenvaart versterken en wil de overslag van containers efficiën ter maken. Ook wil het kabinet de binnenvaart op kleine vaarwegen stimuleren. Commissie Ruimte vroeger Om de voetballiefhebbers onder de Meerlo-Wanssumse poli tici tegemoet te komen, begint de commissievergadering Ruimte en Economie op dinsdag 17 juni een uurtje eerder. Nederland voetbalt die avond vanaf 20.45 uur het laat ste EK-pouleduel tegen Roemenië. Om op tijd voor de buis te kunnen zitten, is de aanvangstijd van de commissievergadering vervroegd van 20.00 uur naar 19.00 uur. Op de agenda staat onder meer de rapportage van Das en Boom en de genomen maatregelen in de buurt van de dassenburcht in het bosgebied ten zuiden van sport park De Broekberg. Concert in Blitterswijck Muziekvereniging Moed en IJver en groep 5 en 6 van basisschool St. Anna verzorgen op maandag 16 juni vanaf 19.00 uur een geza menlijk concert in het gemeen schapshuis van Blitterswijck. De leerlingen zijn al weken bezig met de voorbereidingen. Er zijn ver schillende groepen gevormd en ook hebben de leerlingen samen met de muziekjuffrouw een blok fluitconcert voorbereid, dat op 16 juni samen met de fanfare wordt uitgevoerd. Sraar Beterams is vrijdag avond benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. De uitreiking vond plaats tijdens de receptie die werd georgani seerd ter ere van het 25-jarig voorzitterschap van Beterams van Stichting Jeugd Jonge renwerk Wanssum. Vanaf 1983 is Sraar Beterams voorzitter van Stichting Jeugd en Jongerenwerk Wanssum en houdt hij zich bezig met de gang van zaken van drie jeugdverenigingen. In 1985 was hij medeoprichter van de Judoclub Wanssum. Eind jaren tachtig werden de activiteiten in relatie tot de jeugd uitgebreid met het leiden van het jaarlijkse kindervakantiewerk Wanssum en het organiseren van buiten schoolse activiteiten als Koningin nedag en de sinterklaasviering. In 1995 werd Beterams voorzitter van de Zeskampcommissie. In de negentiger jaren pakte Sraar Bete rams naast al zijn jeugdwerk ook andere activiteiten op zoals de organisatie van de boerenbruiloft, die hij samen met anderen nieuw leven heeft ingeblazen. Ook werd hij dijkwacht en was hij initiatief nemer bij de organisatie van een millenniumfeest voor de hele gemeenschap. Na de millenniumwisseling is Sraar Beterams van 2001 tot 2003 nauw betrokken geweest bij de verbouwing van het club gebouw van Stichting Jeugd Jongerenwerk. Daarna heeft hij bijna jaarlijks eenmalige acties georganiseerd zoals de NIAS-actie, een receptie voor John Weijers (bijzondere sportprestaties), het 5x11- jarig bestaan van de carna valsvereniging en de oprichting van een korfbalvereniging dit jaar nog. Sraar Beterams is een zeer actief vrijwilliger die steeds weer nieu we initiatieven ontplooit samen met dorpsgenoten. Naast zijn 25- jarig voorzitterschap van Stichting Jeugd Jongerenwerk zet Bete rams zich breed in voor de bijna 2000 inwoners tellende Wanssum- se gemeenschap. Sraar Beterams wordt omschreven als een veel zijdig en sociaal dorpsfiguur die midden in de gemeenschap staat. Hij staat voor iedereen klaar. Als vader van vier zonen kan hij zich goed verplaatsen in de behoeftes van de jeugd en jonge volwasse nen. Met zijn inzet voor de jeugd zorgt hij ervoor dat jongeren met veel plezier activiteiten binnen het eigen dorp oppakken. De wethouders Dickie Minken- Jansen (PvdA) en Carla Brugman (PK) hebben dinsdagavond een nieuwe wandelroute in Swolgen geopend. Deze wandelroute, die is vernoemd naar Jan van Swolgen, voert de bezoekers niet alleen langs de mooie plekken in het dorp Swolgen, maar laat ze ook kennismaken met het groen en de rust van het buitengebied. De route voert tevens langs diverse mooie kruisen en kapellen. De gemeente heeft bij de rea lisatie van deze wandelroute gebruikgemaakt van de kennis en inzet van de Heemkundevereni- ging Meerlo-Wanssum en de Stich ting Kruisen en Kapellen. Ook de dorpsraad uit Swolgen heeft zijn steentje aan de wandelroute bij gedragen. Start- en eindpunt van de wandelroute is bij de H. Lam- bertuskerk, Mgr. Aertsstraat 6 te Swolgen. De totale lengte van de wandelroute is ruim 5 kilometer. De route is duidelijk gemarkeerd met routebordjes. Voor de wandelroute is verder een officiële VW-wandelfolder uitgebracht, die in de wandelbox 'Peel en Maas' past. Deze folder, die 1,50 euro kost, is verkrijgbaar bij deVW-winkels en enkele loka le verkooppunten. M&H Fashion is nu precies tien jaar in Wanssum geves tigd. Voor Miranda Alberts en Herman van den Woldenberg reden om van woensdag 11 juni tot en met zaterdag 21 juni een speciale actie uit te pakken. Gedurende deze dagen ontvangt men bij aankoop van een artikel 10 korting, bij het tweede arti kel 20%, bij het derde artikel 30% en bij het vierde en meer artikelen 40% korting waarbij het duurste artikel als eerste wordt geteld. Miranda en Herman zijn tien jaar geleden met M&H Fashion in de Brugstraat 13 te Wanssum neergestreken. Eerst begonnen met damesmode, naderhand werd de collectie uitgebreid met herenmode. Miranda wist al op jonge leeftijd dat zij iets met mode wilde. Inmiddels kan zij bogen op 23 jaar ervaring in deze branche waaronder vele jaren in Sieben- gewald en Nieuw-Bergen.Toen zij 10 jaar geleden naar Wanssum ver huisde, heeft zij aan de Brugstraat M&H Fashion geopend. Een zaak waar men eigentijdse mode en volgens Miranda altijd iets aparts kan vinden. Men kan hier onder meer de volgende merken vinden: Angels jeans, Expresso, Venducci womenswear, Buur Fashion, Gar cia, No excess, Its Noize, Double Face etc. Ook voor de grotere maten is men hier op het juiste adres. Zo vindt men bij M&H Fashion bijvoorbeeld kleding die rechtstreeks uit Italië komt. En binnenkort wordt de collectie uit gebreid met Italiaanse schoenen. Een van de sterkste eigenschap pen van Miranda is dat ze gericht kan inkopen op de wensen van haar klanten. Ook krijgt men hier een professioneel en eerlijk advies Middels een klantenkaart kun je ook nog sparen voor kor ting op je kleding. Inmiddels weet een grote klantenkring deze zaak te vinden. En die klantenkring zal de komende dagen dankzij de jubileumaanbiedingen alleen maar verder groeien. Voor de toekomst heeft M&H Fashion nog meer plannen op de planken. Openings tijden dinsdag t/m vrijdag van 9-30-1230 en van 13.30.-18.00 uur; vrijdag van 18.00-20.00 uur en zaterdag van 9-30-16.00 uur. Ronde Tafel schenkt brede school 750 euro Serviceclub De Ronde Tafel 160 uit Venray heeft de brede school Blitterswijck 750 euro geschonken voor de invulling van de vernieuwde speeltuin. Eindelijk kunnen de peuters en kleuters van Blitterswijck lek ker gaan spelen in de mooi opge knapte speeltuin achter de school. Sinds de intrek van de peuters in basisschool St.Anna (najaar 2007) werd er in fases gewerkt aan de renovatie van de speeltuin. Speel toestellen zijn overgebracht van de oude peuterspeelzaal en de speeltuin is in zijn geheel opge knapt. Nu ligt alles er keurig en netjes bij, zodat de kinderen volop kunnen genieten van de diverse speelmogelijkheden. Op zondag 25 mei schoot com mandant Harry Gooren tijdens het jaarlijkse koningschieten de koningsvogel naar beneden. Met het lossen van het zogehe ten schot van geluk mag hij zich komend jaar koning van het St. Antonius Abt Gilde Blitterswijck noemen. Het koningschieten was dit jaar weer bijzonder spannend, mede gezien het grote aantal deelne mers. Bij schotnummer 569 viel de koningsvogel naar beneden. Bij de wedstrijd voor de dames was het marketenster Christien Gooren die bij het 252e schot de vogel eraf schoot en bij de wed strijd voor de jeugd wist jeugd- vendelier Job van Kempen met het 76e schot de vogel naar bene den te halen. Hij werd gekroond Het koningspaar Harry en Chèr Gooren-de Koning. tot jeugdkoning! Op de konings receptie, die op zaterdag 14 juni vanaf 20.00 uur in het gemeen schapshuis wordt gehouden, is er gelegenheid om het koningspaar Harry en Chèr Gooren-de Koning en Christien Gooren-Claessens en Job van Kempen te feliciteren. Wandeling door Geijsteren Het bestuur van de Geschied en Oudheidkundige Kring Venray houdt op dinsdag 17 juni een zomeravondwandeling in Geijs teren. Gérard Lucassen en Nico Min gaan de wandelaars rondlei den door Geijsteren en uitleg te geven over allerlei zaken die men te zien krijgt. De wandeling begint om 19.00 uur en duurt anderhalf uur. Verzamelen in het centrum van Geijsteren bij de Grote Kei om 18.45 uur. Het maximumaan tal deelnemers voor deze avond bedraagt veertig. De volgorde van aanmelding telt hierbij. Opgeven kan bij Carla Smits via telefoon (0478)531540 of bij Sjeng Ewalds via telefoon (0478)585096. De kersverse SOS Jongeren groep Meerlo-Wanssum is op zoek naar een of twee modellen die zich willen laten te bodypainten tijdens het Wereldfestival Meer lo-Wanssum op zondag 29 juni te Meerlo. In de door het jonge standbouw- en ontwerpbureau SO Expo uit Oostrum ontwor pen stand voor de SOS-jongeren- groep komt namelijk een podium waarop de wereld- en Europees kampioen 2002 bodypainten Bert Verstappen uit Blerick een model gaat bodypainten in Afrikaanse stijlen. Verstappen is een meester is het 'beschilderen' van lichamen en het maakt hem niet uit of het een mannen of vrouwenlijf is. BertVerstappen heeft samen met vrouw Carolien en kinderen Thijs en Loes het Bodypaintteam Ver stappen opgericht waarmee hij stad en land afreist om demonstra ties te geven of aan wedstrijden deel te nemen. Tijdens de Hiltho in Horst stond Bert Verstappen op de beurs met een van zijn modellen en oogstte hij veel suc ces. Toen zijn de eerste contacten gelegd met de organisatie van het Wereldfestival Meerlo-Wanssum. Vanwege het goede doel van het Meerlo-Wanssumse multiculturele festival biedt Verstappen zijn dien sten aan tegen kostprijs en heeft de jongerengroep de opdracht gekregen om een of twee model len te zoeken. De meiden van de SOS-jongerengroep hebben zelf geen tijd om enkele uren model te staan omdat ze in hun stand en bij andere activiteiten actief zijn. Mannen en vrouwen die interesse hebben om zich te laten body painten voor het goede doel op zondag 29 juni, kunnen een e-mail sturen naar info@sos-meerlowans- sum of bellen, telefoonnummer 06-29479110. Meerlo-Wanssum Extra geld voor bescherming das 'Jeugdcriminaliteit onder gemiddelde' Wandelroute Swolgen officieel open Koningsreceptie in Blitterswijck

Peel en Maas | 2008 | | pagina 28