Gemeente Venray r 4l Bouwaanvraag makkelijker en sneller Uitgifte bouwkavels Vredepeel I Noord-Limburg krijgt Special Olympics 2010 Fietspaden Oirloseweg afgesloten Venray timmert aan de weg Inventarisatie bouwblokken buitengebied Kijk ook op www.venray.nl Pooltafel Economische Visie van start Blikje levert 50 euro op Venray zd mooi m w PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden iü Nu de bezwaren tegen de art. 19.1-procedure voor het bouwplan in Vredepeel zijn afgehandeld, is de weg vrij om de kavels uit te geven. De gemeente is inmiddels gestart met het bouwrijp maken van het plangebied. Voor de bouw van zeven woningen en het aanleggen van de infrastructuur aan de Keizer Karelweg is vrijstelling verleend na afhandeling van de ingediende zienswijzen. Om de bouw mogelijk te maken, is het gasvulpunt bij deze locatie verplaatst. De gemeente kan de zeven kavels nu aanbieden. Dat gebeurt na de zomer zodat gegadigden die met vakantie zijn de kaveluitgifte niet hoeven te missen. Voor de leefbaarheid van Vredepeel en het open kunnen houden van de school is het van cruciaal belang dat de woningbouw doorgaat. De dorpsraad van Vredepeel heeft dan ook met klem aangedrongen op realisatie van dit plan. Bouwvergunning aanvragen? Kijk op www.venray.nl -V> Venray, focus op mensen Donderdag 12 februari 2008 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 24 Tijdens de sluitingsceremonie van de Special Olympics in Amsterdam op 8 juni is bekend gemaakt dat Noord-Limburg dit evenement in 2010 gaat organi seren. De Special Olympics zijn de nationale Olympische Spelen voor verstandelijk gehandicap ten. Het evenement vindt plaats op 4, 5 en 6 juni 2010. Het is de eerste keer dat een aantal gemeenten de handen ineen heeft geslagen om de Special Olympics te organiseren. De betrokken gemeen ten zijn Arcen en Velden, Beesel, Bergen, Gennep, Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum, Helden, Maasbree, Sevenum, Venlo en Venray. Daar naast hebben MEE en Dichterbij vanaf het begin een belangrijke rol gespeeld en blijven als belangrijke partners nauw betrokken bij de organisatie van de Special Olympics 2010. Speerpunt Verantwoordelijk wethouder Patrick van der Broeck is erg gelukkig met het binnenhalen van de Special Olympics. "Het door de raad vast gestelde nieuwe sportbeleid maakt juist van deze sportbeoefening een speerpunt. Het is dan erg mooi om een evenement als de Special Olympics mede te mogen organise ren", aldus Van der Broeck. Venray zal onder andere de organisatie van judo, atletiek en voetbal voor zijn rekening nemen. Investering voor de toekomst De gemeenten en de provincie Limburg denken dat de organisatie van de Special Olympics een stevige impuls kan zijn voor de profilering van de regio Noord-Limburg. Boven dien zullen meer verstandelijk gehandicapten hierdoor gestimu leerd worden te gaan sporten. Ruim 2000 sporters kunnen actief mee doen aan de Special Olympics. De gemeente Venray kent sinds het begin van dit jaar een pilot rondom lichte bouwaanvragen. Uit onderzoek was gebleken dat lichte bouwaanvragen vaak onnodig lang bleven liggen. Een nieuwe procedure moet daar verandering in brengen. De gemeente wil de service aan haar inwoners waar mogelijk verbeteren en zoekt naar mogelijkheden voor deregulering. Een pilot rond lichte bouwaanvragen is hier een voor beeld van. Lichte bouwaanvragen kwamen voorheen op dezelfde stapel terecht als reguliere bouw aanvragen. Die zijn echter ingewik kelder en vergen een langere procedure. Daardoor moesten lichte bouwaanvragen vaak wachten. In de nieuwe werkwijze houdt een ambtenaar zich specifiek bezig met de lichte bouwaanvragen. Procedure Ook is er nu een aparte procedure met eigen, eenvoudige toetsafspra- ken voor de lichte bouwaanvragen. Inwoners vinden het vaak een heel gedoe om iets aan te vragen. Vooraf is niet echt duidelijk wat er allemaal moet gebeuren en ook leeft het idee dat het aanvragen van een vergun ning erg lang duurt en dat het bouwplan vaak toch niet mag worden uitgevoerd. Aanvragers willen snel beginnen aan een verbouwing, een dakkapel, tuinhuis of carport en hebben geen zin om daar zes weken op te wachten. "Ik kan me herinne ren dat ik bij een eerdere aanvraag verschillende weken heb moeten wachten voordat mijn bouwaanvraag goedgekeurd werd", vertelt Mart Mart Barents en Ruud Stevens, junior plantoetser van de gemeente Venray Barents uit Venray. "Dat had onder meer te maken met het feit dat de tekening in eerste instantie niet goed was. Dit jaar heb ik een lichte bouwaanvraag ingediend voor het vervangen van de erfafscheiding. Een kennis van me werkt op een architectenbureau. We hebben gekeken op de internetsite van het ministerie van VROM voor meer in formatie en vervolgens de aanvraag ingediend. Binnen twee weken was alles geregeld." Juiste informatie Vanaf 1 januari 2008 heeft de gemeente Venray ongeveer 80 lichte bouwaanvragen gekregen. Deze zijn De fietspaden langs de Oirloseweg zijn van 16 juni tot en met 4 juli afgesloten in verband met werk zaamheden. Het betreft het gedeelte vanaf de spoorwegovergang bij het industrieterrein in Oostrum tot aan Oirlo. Essent legt in deze periode kabels aan. Het fietsverkeer wordt ter plaatse omgeleid via de Pauwweg. 1. Van 11 juni t/m 18 juli: reconstructie Langstraat fase 2, gedeelte tussen Westsingel en Langeweg. 2. Van 16 juni t/m 4 juli: fietspaden langs de Oirloseweg, vanaf de spoorwegovergang in Oostrum tot aan Oirlo. 3. Tot en met 18 juli: Bomenbuurt, grootschalig wegonderhoud. 4. Vanaf 23 juni: grootschalig asfaltonderhoud, voornamelijk op het Venrays Broek, fietspad Horsterweg en Ossendijk (tussen Haag en Deurneseweg). gemiddeld in een week afgehandeld. Deze snelle afhandeling is mogelijk door vooraf de juiste informatie aan te reiken. Er zijn speciale folders gemaakt over veel voorkomende kleine bouwplannen en aan de publieksbalie worden aanvragers geïnformeerd over de mogelijkheden en juiste procedures. Ook wordt doorgenomen welke informatie de aanvrager moet bijvoegen om de aanvraag snel af te kunnen hande len. Vooral die aanvragen waarbij tijdens de procedure nog aanvul lende gegevens nodig zijn, duren langer. De gemeente kan een volledige aanvraag (goede bouw tekeningen op schaal met huidige en nieuwe situatie, volledig ingevuld bouwaanvraagformulier, foto's directe omgeving, alles in drievoud) nu eenmaal sneller afhandelen. Zoals bij Paul Janssen uit Oostrum. Samen met zijn buurman heeft hij een vergunning aangevraagd voor de plaatsing van een dakkapel. "Na tuurlijk zou je het liefst vandaag een vergunning aan willen vragen en morgen willen beginnen, maar dat kan uiteraard niet. Al moet ik zeg gen dat we vrij snel de vergunning rond hadden. We hebben samen met een klusbedrijf rond de tafel gezeten, zij wisten welke gegevens er nodig waren en vervolgens was het zo gepiept. Ik heb begrepen dat we één van de eersten waren in deze nieuwe procedure. Ik ben er erg tevreden over." Bouwplannen? Heeft u ook plannen om een verbouwing van of uitbreiding bij uw woning te realiseren? Kijk dan op de website van de gemeente Venray. Hier kunt u de speciale folders downloaden en vindt u ook een link naar de VROM-website, waar u online kunt bepalen of uw bouwplan past binnen de regels voor lichte bouw-vergunningen. Ook de medewerkers aan de publieksbalie helpen u graag verder. De gemeente werkt op dit moment aan een nieuw bestemmingsplan Buitengebied. Veel zaken moeten opnieuw worden onderzocht om het plan te laten voldoen aan de nieuwe wet- en regelgeving vanaf 1 juli 2008. Een belangrijk deel van de werkzaamheden is het inventariseren van de ontwikkelingen op perceelsniveau. Ook voor het bestemmingsplan van 2005 heeft een uitgebreide inventari satie plaatsgevonden. De ontwikkelingen in het buitengebied staan echter niet stil. De informatie die bij de gemeente bekend is, is verwerkt in con cept-bouwblokken. Hierop is het perceel aangegeven dat voor een bedrijf of burgerwoning gebruikt mag worden. Formulier Toch kan het zijn dat de gemeente niet alle informatie heeft ontvangen, of deze informatie misschien nog niet of verkeerd heeft verwerkt. Daarom heeft de gemeente deze week naar alle adressen in het buitengebied dit concept-bouwblok gestuurd, samen met een inventarisatieformulier. Als bewoner van het buitengebied weet u namelijk precies wat er op uw eigen perceel gebeurt. Deze informatie is voor ons van belang om een bestem mingsplan te maken dat een optimale mix vormt tussen de dagelijkse prak tijk en de noodzakelijke regelgeving. Daarom vraagt de gemeente u aan te geven welke ontwikkelingen er op uw perceel spelen. Inloopmiddagen Voor het geven van een toelichting en het beantwoorden van uw vragen organiseert de gemeente vier inloopmiddagen. De locaties zijn verdeeld over het buitengebied, zodat er altijd één bij u in de buurt is. U hoeft hiervoor geen afspraak te maken. Houd er rekening mee dat de inloopmiddagen niet zijn bedoeld voor het inhoudelijk bespreken van concrete bouwplannen. Inloopmiddagen: van 14.00 tot 19.00 uur Datum Gebied Locatie Adres 16 juni Merselo, Vredepeel Gemeenschapshuis d'n Hoek Grootdorp 99, Merselo 17 juni Ysselsteyn Gemeenschapshuis de Smelehof Puttenweg 2, Ysselsteyn 18 juni Leunen, Veulen, Heide Gemeenschapshuis de Hoefslag Brugpas 2, Veulen 19 juni Smakt, Oostrum, Oirlo, Castenray Gemeenschapshuis de Linde Hoofdstraat 34, Oirlo Geen brief? Heeft u geen brief ontvangen en denkt u dat u informatie heeft die van belang is voor de bouwblokken in het buitengebied? Haal dan een inventari satieformulier op bij de publieksbalie in het gemeentehuis. U kunt het formulier ook downloaden via www.venray.nl. Voor vragen over deze inventarisatieronde kunt u terecht op de inloopmiddagen of bel op werk dagen tussen 9.00 en 11.00 uur met de gemeente Venray. Burggraaf IS, STATIONSWEG STATIONSWEG De Hulst I HENRI DUNANTSTRAA De Hulst II Vorige week woensdag kwamen vertegenwoordigers van onder wijs, bedrijfsleven en gemeente voor de eerste keer bij elkaar in de zogenaamde Pooltafel Economische Visie Venray. In deze Pooltafel overlegt de gemeente met de betrokken part ners over de Economische Visie die in de maak is en die na de zomer aan de gemeenteraad wordt aan geboden. De eerste bijeenkomst ging voornamelijk over de analyse van de economische ontwikkeling van Venray en de resultaten van de conferentie die in april is gehouden. Belang De deelnemers stonden uitgebreid stil bij de manier waarop het econo misch belang van een bepaalde sector kan worden gemeten en bij de mate waarin Venrayse bedrijven en instellingen relaties hebben met buurregio's zoals de regio Eindhoven en het gebied Arnhem-Nijmegen. Ook de rol die elk van de partijen kan spelen bij het bevorderen van de economie kwam aan de orde. Thema's De bijeenkomst werd besloten met een doorkijk naar de hoofdlijnen van de Economische Visie. De thema's die daarin in ieder geval een plek moeten krijgen zijn kennis en innovatie, de regionale identiteit van Venray, en kwaliteit en duurzaamheid. De komende weken werkt de gemeente deze punten verder uit. De volgende bijeenkomst van de pooltafel vindt plaats op 3 juli. Op de agenda staat dan het eerste concept van de Economische Visie. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 10 juni geval len op lotnummer 5025070 bij VIP Kiosk (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levens middelenbon kan worden ingewis seld bij deze C1000.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21