Ervaar de HeliXperience Venrayse IT- bedrijven slaan handen ineen Uitgebreid aanbod kunstzinnige cursussen Eerste prijs voor Sjanellekes Brandstichters aangehouden Jobs4Work kiest voor eigen aanpak Peter Mooren winnaar Nationale Bedrijfsfietsdag INFORMATIEBIJEENKOMST TOEKOMSTPLAN ST. ANNA Y> PEEL EN MAAS Donderdag 12 juni 2008 - Pagina 15 Een rondvlucht per helikopter boven het eigen woongebied.Van uit de lucht zwaaien naar je buren. VakantieXperts in Venray bood afgelopen zondag een rondvlucht aan van een kleine tien minuten met de HeliXperience. Met een kleine 200 km/uur ging het over de Venrayse wijken en de deelne mers genoten dan ook met volle teugen. Na afloop kreeg iedereen een luchtdoopcertificaat. Onze fotograaf Peter Maas trok de stoute schoenen aan en ging mee de lucht in Cocosoft Winkelautomati sering en Eijdems Internet hebben een overeenkomst getekend die voorziet in de ontwikkeling van software op projectbasis. Testcase voor een mogelijk structurele samen werking is een eerste project met een omvang van circa 1000 manuren. Het snelgroeiende Cocosoft kampt al enkele jaren met de krap te in het aanbod van IT-specialis- ten. Met de opdracht aan Eijdems Internet kan Cocosoft gebruik maken van het sterk opkomende India als ICT-land, dat beschikt over een groeiend arsenaal soft- wareontwikkelaars op universitair niveau. Volgens Cocosoft-directeur Bram van Soest brengt uitbesteden van softwareprojecten de lokale werkgelegenheid niet in gevaar. "Het tegendeel is eerder waar", aldus Van Soest. "We kunnen dit soort opdrachten enkel aannemen omdat we nu via Eijdems Internet ontwikkelcapaciteit beschikbaar krijgen, die in Nederland niet Eugène Eijdems (l) en Bram van Soest bekrachtigen de samenwerking tussen hun soft warebedrijven. meer voorhanden is. Daarbij komt, dat we de architectuur en imple mentatie van de software volledig in eigen hand houden, zodat het aanbod van uitdagend werk hier alleen maar toeneemt." Ook Eugène Eijdems, directeur van Eijdems Internet, onderstreept het belang van de samenwerking met zijn Venrayse collegabedrijf. "Bedrijven als Cocosoft worden sterk in hun groei belemmerd door het schrijnende tekort aan hoogopgeleide softwareontwik- kelaars. Ook wij kampten daar mee en hebben daarom jarenlang geïnvesteerd in het opbouwen van relaties in India. Met de know how die we hebben opgebouwd kunnen we nu ook projecten voor collega-ICT-bedrijven gaan aanstu ren. Voor ons betekent dat extra werk en onze klanten krijgen de nodige armslag om hun activitei ten uit te breiden." Auto over de kop Op de A73 bij Venray is vorige week woensdagmiddag een 74- jarige automobilist uit Boxmeer van het talud gereden, en over de kop gevlogen. De auto kwam in de sloot tot stilstand. Zijn twee passagiers, een 16-jarig meisje uit Oeffelt en een 73-jarige Boxmeer- se, raakten lichtgewond en wer den naar het ziekenhuis vervoerd. De chauffeur zelf kwam met de schrik vrij. Waarschijnlijk is de auto in de berm terechtgekomen en heeft de chauffeur dit probe ren te corrigeren. Negentien bekeuringen Afgelopen vrijdag heeft de politie samen met het RDW een bromfietscontrole gehouden. Tus sen 14.30 uur en 21.00 uur wer den er 25 bromfietsen en tien personenauto's gecontroleerd. In totaal werden er negentien bekeuringen uitgeschreven, met name voor het overschrijden van de maximum snelheid (3), het rij den met kale banden (3) en het niet dragen van een gordel (3)-Tij- dens de controle werd twee keer een kentekenbewijs ingevorderd omdat er defecten aan de voertui gen waren. De afspraak is dan dat binnen 28 dagen het voertuig in gerepareerde staat aan het RDW worden aangeboden en dan kan de eigenaar het kentekenbewijs worden teruggekregen. Verder werd er een bromfiets in beslag genomen omdat hiervoor geen kenteken was opgegeven. Voor de rest van het jaar worden er nog meer controles senland. Open dag Toon Hermans Huis Met een interne verbouwing en uitbreiding van het pro gramma is het Toon Hermans Huis in Venlo klaar voor de toekomst. Op zaterdag 28 juni is er een open dag. Omdat goede zorg optimale ruimte nodig heeft, is het Toon Hermans Huis in Venlo het afgelopen jaar geheel gereno veerd. Behalve een extra spreek kamer zijn er ruimtes bij gekomen voor wellness, massage en diverse andere activiteiten en is het docu mentatie- en informatiecentrum uitgebreid. Het huis beschikt nu ook over een eigen terras met tuin en over eigen parkeerruimte voor bezoekers. Ook het aanbod is uit gebreid. Naast gespreksgroepen en groepen voor ontspanningsoe feningen en creativiteit kunnen de bezoekers straks ook deelnemen aan tai chi. De creatieve expressie wordt uitgebreid met mandalate kenen, schilderen en boetseren. Tijdens de open dag van zater dag 28 juni kan men tijdens workshops en demonstraties ken nismaken met de verschillende activiteiten van het Toon Hermans Huis. Zo zijn er workshops tai chi en kan men een massage onder gaan. Verder kan men zien wat er zoal mogelijk is aan pruiken, haar stukjes, hoedjes en sjaals. De kin deren kunnen zich die dag laten schminken en ook een goochelaar ontbreekt niet. De dag vooraf gaand aan de open dag wordt het gerenoveerde Toon Hermans Huis officieel geopend door commissa ris van de koninein Léon Frissen. Bij Kunstencentrum Jerusalem Voor het seizoen 2008-2009 biedt Kunstencentrum Jerusa lem in Venray weer een uit gebreid aanbod van korte en lange cursussen, workshops en talloze andere activiteiten op de terreinen beeldende kunst, dans, theater, musical, muziek, fotografie en literair aan. In het komend seizoen wor den er meer dan honderd cur sussen aangeboden voor alle leeftijdsgroepen, uiteenlopend van creatief schrijven tot digitale fotografie. Van breakdance tot klassiek ballet, van keramiek tot modeltekenen en boetseren, van cursussen wereldmuziek tot HaFa opleidingen, van toneelspelen tot musical. Voor iedereen die zich graag wil bekwamen in één van de kunstvakken is er wel een cur sus. Jerusalem bedient momenteel al meer dan 2700 cursisten met daarnaast nog duizenden deelne mers voor wat betreft inciden tele activiteiten en projecten. Het aanbod wordt verzorgd in Venray, Horst aan de Maas en Meerlo- Wanssum en meer dan 70 mede werkers staan klaar om de cur sisten ten dienste te zijn. Volledig bevoegde docenten staan garant voor een goede kwaliteit van de lessen, workshops, cursussen en opleidingen. Nieuw i n het aan bod is de cursus Creatief Schrij ven. Tijdens deze cursus wordt in twaalf lessen ingegaan op wat taal betekent in proza en poëzie. Hoe je uit te drukken middels taal. De cursus wordt gegeven door een bevoegde docent. Naast deze cursus heeft ook uit breiding plaatsgevonden op het terrein van de digitale fotografie en Kunstencentrum Jerusalem zal komend seizoen de beschik king hebben over een volledig ingericht multimedialokaal. Voor de beeldende kunst is nieuw het inloopatelier: op zaterdagochtend zelf aan het werk met een docent in de buurt die aanwijzingen en tips kan geven. Binnen de afdeling dans zijn er productiegroepen ingesteld. Deze groepen worden getraind om op tal van plaatsen een dansante invulling te geven in alle denkbare stijlen. Audities zijn voor deze groepen wel nood zakelijk. Voor muziek geldt dat de afdeling Rock's cool zo'n succes is geweest dat deze verder ont wikkeld gaat worden. Je leert te functioneren in een band en ook optredens horen daarbij. Ook nieuw is de cursus Maak je eigen cd, waarin je van alles leert over opnametechniek. Voor muziek kan men zich weer inschrij ven voor de opleidingen op de meeste gangbare instrumenten. Klassiek, pop, jazz, HaFa-opleidin- gen en algemene muzikale vor ming voor de kleinsten (Muziek op Schoot, Muziek op stap en Muxiek-Express). Voor wat betreft dans kan men getraind worden in verschillende dansvormen zoals klassiek, jazz en breakdance. Voor de kleinsten is er peuterdans, kleuterdans en kinderdans. Ook dit seizoen weer een gedegen cur sus Theater voor jongeren en een musicalopleiding onder leiding van drie vakbekwame docenten. In de afdeling Beeldende Kunst is er een accent op het aanbod voor jeugd en jongeren; een aantal zeer leuke cursussen, maar ook de volwassenen kunnen terecht voor (model)schilderen en tekenen, beeldhouwen, keramiek, edelsme den terwijl ook een introductie cursus waarin verschillende tech nieken worden behandeld tot de mogelijkheden behoort. Kunsten centrum Jerusalem kan ook pro jecten op maat realiseren. Zoals voor verj aardagsfeestj es of bedrijfs- bijeenkomsten. Altijd zinvol om creatief aan de gang te gaan. Voor alle maatschappelijke groepe ringen is er wel een aanbod. Het primair en voortgezet onderwijs is voor Kunstencentrum Jerusa lem een speciale doelgroep. Tal loze projecten op maat of uit het aanbod. Komend schooljaar gaat Jerusalem weer op meer scholen dan in het afgelopen schooljaar het project Muziek in de Klas rea liseren. De scholen hebben mas saal hun belangstelling voor dit project laten blijken. Cultuurpunt is het bureau dat ondergebracht is bij Kunstencentrum Jerusalem; Cultuurpunt bemiddelt voor de scholen als het gaat om culturele projecten. Of het nu workshops of voorstellingen en exposities zijn. Cultuurpunt is een samen werkingsverband tussen Schouw burg, Odapark, 't Freulekeshuus, Bibliotheek en Kunstencentrum. Een samenwerking die zijn vruch ten begint af te werpen en welke uniek in Nederland genoemd mag worden. Inschrijven of verdere informa tie verkrijgen kan via www.kun- stencentrumjerusalem.nl. of voor de onderwijs projecten www. cultuurpuntvenray.nl. Telefoon (0478)585320 of e-mail info@kun- stencentrumjerusalem.nl. De Sjanellekes uit Venray hebben met hun act bloemen tuin wederom de eerste prijs gehaald in Son bij het smart lappenfestival Laat son in je hart. Op dit festival dienen alle twaalf de koren, komend uit heel Nederland, naast twee maal gewoon als smartlappen koor opgetreden te hebben tevens een act opvoeren. Na zwervers en vorig jaar een roze slaapkamer nagebouwd te hebben, hadden de Sjanellekes dit jaar gekozen voor een eigen gemaakte medley van de liedjes Rozen die bloeien, Tulpen uit Amsterdam en Elke roos is voor jou. Naast een zelfgemaakt decor en veel kunst- en echte bloemen, werd er ook een heus bijenballet opgevoerd door enkele Sjanel lekes. Natuurlijk waren er ook bloemenmeisjes, tuinvrouwen en ook een heuse tuinkabouter aan wezig. Vanzelfsprekend hierbij ook mensen op een terrasje en op een bankje in de tuin geheel in roze kleur die bediend werden door échte serveersters. Dus alles wat er in een tuin hoort te zijn. Aan het eind van de act gingen de dames al zingend het podium af om daarbij ruim 500 rozen uit te delen aan het aanwezige publiek die dit natuurlijk erg op prijs stel den. De jury bestond uit een lid van elk koor die punten gaf voor alle andere koren. De Sjanellekes hebben volgens het juryrapport gewonnen door hun prachtige verzorging, goede zang en origi naliteit van de act die met veel enthousiasme gebracht werd. Erg vernieuwend was het mede door het ballet en zeer zeker door de spontaniteit van de dames. Door het behaalde resultaat moe ten zij volgend jaar wederom de wisselbeker gaan verdedigen in Son. Twee mannen van 20 en 22 jaar uit Venray zijn aangehouden op verdenking van een reeks brandstichtingen in Venray. De 20-jarige man werd dinsdagmor gen omstreeks 07.15 uur in zijn woning aangehouden. De 22-jari- ge man werd woensdagmorgen in zijn woning aangehouden. Naar aanleiding van een onderzoek naar meerdere branden in en rond Venray in de afgelopen periode en getuigenverklaringen zijn de man nen aangehouden. Het gaat hierbij om branden in onder andere per sonenauto's, mobiele toiletten en containers. Inmiddels hebben de mannen negen branden in Ven ray en Oostrum bekend. Hiervan waren zeven autobranden (onder andere op de Veltumse Kleffen, Lavendelheide en Mgr. Nolens- straat), een caravanbrand en een poging woningbrand. De politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit. Buitenlandse medewerkers op de werkvloer. Het is bij veel bedrij ven tegenwoordig vaker regel dan uitzondering. Uitzendbureaus die Europese medewerkers leveren schieten dan ook als paddenstoe len uit de grond. Ook Uitzend bureau Jobs4Work biedt interna tionale energie aan regionale en nationale bedrijven. Zij hanteren hierin niet dezelfde aanpak als al die anderen. Aan het woord de heren Geert en Peter Kroon, beide directeuren van Jobs4Work. De vraag naar internationale medewerkers is momenteel erg groot. Hoe weet Jobs4Work toch voldoende goede mensen te vin den? "Dat gaat vrij soepel omdat we relevant werk aanbieden. Daar naast staat bij ons vertrouwen en kwaliteit centraal. In tegenstelling tot andere internationale Uitzend bureaus vinden wij dat we een bepaalde verantwoording heb ben tegenover onze medewerkers en de maatschappij. Zoals goede huisvesting, uitgebreide vervoers mogelijkheden en optimale bege leiding. In april 2008 zijn onze woningen geaudit en hebben wij het SKLA certificaat behaald. Hier zijn we met recht zeer trots op. Mede door deze zaken die goed geregeld worden door Jobs4Work zijn medewerkers al vele jaren bij ons in dienst en doen vele opdrachtgevers al jaren zaken met ons. We groeien nog steeds enorm." Wat doet Jobs4Work aan scho ling voor medewerkers? "Ook scholing van onze mede werkers hebben wij hoog in het vaandel staan. Onlangs behaalden 20 van onze Poolse medewerkers met succes hun VCA-diploma. Deze cursus werd gegeven in de Poolse taal, wat mede bijgedragen heeft tot het behalen van hun diploma's. Wij zijn erg trots op onze mensen! Dit zijn voor ons signalen dat we de goede weg zijn ingeslagen. We hebben dan ook ambitieuze plannen voor de toekomst. Met het enthousiasme van onze medewerkers en klan ten moeten we die plannen zeker kunnen verwezenlijken." Waarom heeft u gekozen voor deVCU certificering? "Mede omdat we erg actief zijn in de technische sector hebben wij voor deze certificering geko zen. Vooruitlopend op de sector is dit uniek binnen de Poolse uit zendbureaus mede gezien het feit dat er in Nederland momenteel nog vele malafide uitzendbureaus zijn. Buiten deze certificering is Jobs4Work ook NEN 4400-01, Riy RIA, SVU en SKIA gecertificeerd." Waarom is Jobs4Work de speci alist? "Op dit moment opereert Jobs- 4Work in 4 specifieke branches. We merken dat onze klanten het prettig vinden dat zowel bij ons op het kantoor als bij onze uitzend krachten kennis over hun branche aanwezig is. Dat praat en werkt gemakkelijk. Dat terwijl het in de kosten geen verschil maakt. Het is gewoon een kwestie van goed plannen en matchen. Opdrachtge vers verdienen er uiteindelijk een heleboel mee, omdat een kundige medewerker nou eenmaal meer en beter werk verzet dan 'zomaar iemand'." "Veel aandacht gaat bij ons naar de optimale match tussen uitzend kracht en opdrachtgever. Al vroeg zagen wij dat onze Europese uit zendkrachten beter presteren en meer plezier in hun werk hebben als zij iets doen waar ze goed in zijn, of waarvoor ze zijn opgeleid. Ook de opdrachtgever is gebaad bij mensen die hun branche ken nen en dus direct kunnen helpen bij alle werkzaamheden. Dit gege ven hebben wij als leidraad voor onze dienstverlening genomen. Voor ons bestaat er dus niet zoiets als 'dom Polenwerk.' Wij vinden dat je alle werkzaamheden en alle werknemers serieus moet nemen, om zo de juiste mensen op de juiste plek te krijgen!" Helderziende Paragnost en medium Tresi Bar ros geeft op vrijdag 20 juni vanaf 20.00 uur een paranormale avond in wijkcentrum Veltum in Venray. Barros is werkzaam als healer en medium op verschillende loca ties in het land. Door aanraking van foto's van bezoekers kan Barros met behulp van haar gids Isaak belangrijke inzichten geven. Via Isaak geeft ze boodschap pen door die kunnen helpen bij de persoonlijke ontwikkeling en genezing van mensen. De bood schappen raken de essentie van persoonlijke problemen of gevoe lens waar mensen mee worstelen. Barron communiceert op een vrolijke, toegankelijke wijze. Tij dens de avonden waarbij de sfeer saamhorig is wordt veel gelachen, maar ook gehuild. Iedereen die ge-nteresseerd is, is welkom. Zelfs de grootste sceptici staan soms versteld van de persoonlijke bood schappen die Barros doorgeeft. Het derde boek van medium Bar ros, gids Isaak en schrijfster Elise Schuitenmaker, met de titel Wie is Tresi?.Meer informatie is verkrijg baar via telefoon 06-19817843. Kaarten zijn verkrijgbaar via secretariaat@tresibarros.nl of op de avond zelf aan de deur. Peter Mooren, werkzaam bij GGZ Noord- en Midden Limburg, is winnaar geworden van de Natio nale Bedrijfsfietsdag. Collega's van Mooren hadden ervoor gezorgd dat hij aanwezig was op de afde ling ouderen van het RCG Ven ray om zijn prijs in ontvangst te nemen. Mooren was zichtbaar en merkbaar blij verrast met de prijs, een volledig verzorgde achtdaagse fietsvakantie in Toscane. De vakan tie kwam zeer zeker goed terecht, omdat Mooren en zijn partner wel al een aantal vrije dagen hadden gepland, maar nog geen vakantie hadden geboekt. Ze ver wachten dan ook snel gebruik te gaan maken van de prijs. Werkend Nederland heeft massaal gebruik gemaakt van de gelegenheid om deel te nemen aan de Nationale Bedrijfsfietsdag. In totaal zijn 4888 deelnemers eind mei op de flets gestapt naar hun werk. Hiermee maakten zij kans op leuke prijzen én hebben zij bijgedragen aan de donatie die tijdens the Ride for the Roses aan KWF Kankerbe strijding gedaan zal worden. GGZ Noord- en Midden- Limbura biedt haar medewerkers de gelegen heid om gebruik te maken van het NFP Fietsplan om het gebruik van de fiets voor het woon-werk- verkeer door werknemers van GGZ Noord- en Midden- Limburg te bevorderen. De regeling maakt deel uit van het arbeidsvoorwaar denpakket van GGZ Noord- en Midden- T imhnrs? Cemeente Venray Donderdag 19 juni a.s. organiseren GGZ Noord- en Midden-Limburg en gemeen te Venray een informatiebijeenkomst voor belangstellende inwoners van Venray over het toekomstplan voor St. Anna. De bijeenkomst vindt plaats op Servaashof, in Le Tambourin, Stationsweg 46. Van 20.30 - 22.00 uur bent u van harte welkom. Programma 1. Toine van der Sanden, voorzitter RvB GGZ NML: waarom stoot GGZ NML St. Anna af; 2. Hans Teunissen, wethouder: rol gemeente bij het welslagen van het plan; 3. Freek Loos, opsteller globaal stedenbouwkundig plan St. Anna: presentatie plan; 4. vragen en opmerkingen van de bezoekers van de avond. Omwonenden en maatschappelijke groeperingen zijn apart per brief uitgenodigd om eer der op de avond kennis te nemen van het toekomstplan St. Anna. In het najaar stelt de gemeenteraad het globaal stedenbouwkundig plan vast. Voordat zij dat doet, wil de gemeente weten wat omwonenden, maatschappelijke groeperingen en overige belangstellenden vinden van het plan. Het plan ligt ter inzage in het gemeentehuis. Een samenvatting van het plan is op 22 mei gepubliceerd in de Peel en Maas. Overdruk ken van de samenvatting zijn verkrijgbaar bij de gemeente en bij het informatiecentrum Servaashof van GGZ NML en op de bijeenkomst van 19 juni. m Noord- en Midden-Limburg Cyc'e

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15