Ingezonden Collecte Rode Kruis Voetbalfeest in 't Podium Vier generaties KM Reclame online Kinderen met een eetstoornis BBQ-maand bij Intratuin Palliatieve zorg in Venray Eerste Venrayse Haringparty succes 2500 euro voor 't Raayke GOED SLAPEN TEMPUR FRANSLEMMERS Nü tot €1600,- voordeel op een verstelbaar slaapsysteem van Tempur®! Tempur. De perfecte balans tussen comfort en drukverlaging PEEL EN MAAS Afgelopen maandag werd het weer eens bevestigd. In café 't Podium is het optimaal genie ten van de wedstrijden van het Nederlands elftal. Met twee grote projectieschermen en vier breed beeld tv's is het voor alle bezoe kers mogelijk om de wedstrijd goed te volgen. Een aantal leuke EK acties en een groot aantal voet balliefhebbers maken de beleving van het voetbalfeest compleet. Na het eerste succes van het Neder lands elftal in groep C staan de komende dagen nog twee zware tegenstanders te wachten. Vrijdag begint 't Podium om 18.00 uur met de uitzending van de groeps wedstrijd tussen Italië en Roe menië om vervolgens live over te schakelen naar Bern voor de volgende klus van Oranje. In Bern wachten om 20.45 uur Les Bleus op Marco van Basten en zijn elftal. Dinsdag 17 juni wacht Nederlands laatste groepswedstrijd tegen Roe menië. Vanaf 20.45 is de zien of Nederland in Bern doorgaat naar de kwartfinales. Met diverse leuke acties en give-aways draagt Café 't Podium een steentje bij aan deze sfeer. Meer informatie over het voet bal in 't Podium of andere activi teiten vind je op www.podium- venray.nl. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Vijftig jaar Jeugdvierdaagse Venray Ik ben van 1965 tot 1969 lid geweest van wandelsportvereni ging Ons Plezier uit de DekenThie- lenstraat. Toen ik lid wilde wor den, kwam de 15 kilometer groep onder leiding van Teng Broers extra bij de training langs ons huis lopen om de bijzonderheden door te geven, onder andere het tijdstip van de training (op dinsdag om 17.30 uur). Toen ik daar voor het eerst verscheen, was het net of je thuis kwam bij een familie die je meteen opnam! Dit had ik in mijn eigen buurt nog nooit ervaren. Dit is altijd zo gebleven, vooral bij de familie Thoone. Wat mij altijd is bijgebleven is de gezelligheid van deze familie, voordat we vertrok ken, voor de Vierdaagse of een wandeltocht. Ook herinner ik me het vullen van jerrycans met ranja. Je moest je lunchpakket inleveren, met je naam erop, en tijdens de rust kreeg je het aangereikt. Het was allemaal goed georganiseerd en alleen al de busreis was een feest op zich. Ook herinner ik me dat de 15 kilometergroep, doordat Teng Broers om gezondheidsrede nen het rustiger aan moest doen, onder de bezielende leiding kwam van Wim Flinsenberg. De training was vanaf toen op zondag om 10.30 uur. Een keer per jaar was er een uitstapje naar bijvoorbeeld recreatieoord De Bergen in Wan- rooij, De Efteling en een recrea tieoord in de buurt van Brsggen in Duitsland. Nieuwe uniformen werden verzorgd door Sjeng Jans sen uit de Kempweg. Wandeltoch ten die ik heb meegemaakt von den plaats in onder meer Venlo, Blerick, Deurne, Eindhoven, Zee land, Volkel, Schijndel, Oss, Schayk, Cuyk, America, Haelen, Someren, Afferden en Moergestel. Een keer per jaar was er een aparte wandel tocht in Venray, waarbij de start en finish was op het terrein van St. Servatius. Ook de sinterklaasmid dag was bij Servatius. Voetproble men waren de oorzaak dat ik het wandelen moest beflndigen, maar de gezelligheid van was EÈn fami lie vormde blijft in mijn herinne ring! Herman Thijssen, Venray. De jaarlijkse collecte van het Nederlands Rode Kruis vindt plaats in de week van zondag 15 tot en met zaterdag 21 juni. Tientallen collectanten gaan dan met bussen en legitima tiebewijs de deuren langs gaan voor een bijdrage. De afdeling Venray van het Nederlands Rode Kruis kan helaas niet meer over voldoende vrij willigers beschikken, die met de collectebus rondgaan. Omdat zij de financiële bijdrage niet kan missen, worden in een aantal wijken brieven bezorgd met een acceptgiro, waardoor men op een gemakkelijke manier een bijdrage kan leveren. Wat doet het Rode Kruis met de bijdrages? Het verzorgen van de eerste hulpverlening bij sportevenemen ten in Venray plus de kerkdorpen, zoals de jeugdvierdaagse, de fiets vierdaagse, de carnavalsoptocht, de intocht van Sinterklaas, de win- terijsbaan, enzovoort. Bij rampen en grote calamitei ten gaan de mensen van het Rode Kruis de getroffenen in een vei lige omgeving onder hun hoede nemen en zonodig naar tijdelijke onderdak begeleiden. Het verminderen van eenzaam heid en het vergroten van zelfred zaamheid. Het verzorgen van een vakan tie voor mensen die ziek zijn of verzorging behoeven in speciale tehuizen of met de boot. Een groot deel van de opbrengst van de collecte komt ten goede aan de plaatselijke afdeling van het Nederlands Rode Kruis. Vlnr: Opa Gerrit Bonants uit Maashees (55), de trotse 85- jarige overgrootopa Ben Bonants uit Smakt en de 30-jarige papa Ralph Bonants uit Helmond. Op schoot bij overgrootopa de kleine Tijn Bonants, geboren op 04 juni 2008 in Helmond. De Businessclub van SV Ven ray de heeft de eerste Venrayse Haringparty gehouden. Het decor dat hiervoor werd uitge kozen was het oude stadhuis in het centrum van Venray, waar in tegenwoordig grand café De Rooijerie is gehuisvest. De gastheren van de Rooijerie, Bert en Geert Pelzer, die ook lid zijn van de businessclub, hadden het grand café stijlvol aangekleed, en in de oude burgemeesterska mer stond de haringkar met de nieuwe maatjes. De ruim 130 aan wezige businessclubleden waren vol lof over de kwaliteit van de nieuwe haring. Veilingmeester Willy Voesten wist ruim 4000 euro op te halen voor het goede doel. Het bestuur van de Voedselbank Venray was erg content met deze opbrengst en was voltallig aan wezig om de cheque in ontvangst te nemen. Twee vaatjes nieuwe haring werden per opbod ver kocht en een derde vaatje werd geveild op basis van verloting onder alle bieders met een mini maal bod van 25 euro. Door het enorme succes van deze party staat het nu al vast dat er een tra ditie is geboren en er volgend jaar zeker weer een haringparty is in Venray op vlaggetjesdag. Tot slot werd Sjef Keijzers, bestuurslid van de businessclub en voorzit ter van SV Venray, benoemd tot eerste Venrayse Haringmaat. Dit vanwege het feit dat hij het initi atief had genomen tot deze party en het ligt in de bedoeling jaar lijks iemand die zich op de een of andere manier verdienstelijk heeft gemaakt voor de haringparty, of een uitzonderlijk mooi bod doet bij de veiling, tot haringmaat te benoemen. In Sittard draait al jaren een lot- genotencontactgroep voor ouders van kinderen met een eetstoornis. De groep is een grote steun voor ouders. Daarom willen ze, bij vol doende belangstelling, ook in de regio Noord-Limburg een groep gaan starten. In onderstaand ver haal vertelt een moeder wat de groep voor haar en haar man betekent: Onze dochter ontwik kelde in 2002 op vijftien jarige leeftijd de eetstoornis anorexia, waarbij ze in drie maanden tijd dertig kg in gewicht afnam. Wat je dan als ouder meemaakt is bijna niet te beschrijven. Op een gege ven moment, toen we in een heel diep dal zaten, hoorden we van de lotgenotencontactgroep voor ouders. Met de moed in de schoe nen zijn mijn man en ik ernaartoe gegaan. Gaandeweg leerden we dat dit samenkomen met ouders van kinderen met dezelfde proble men ons de steun gaf om verder te gaan; we waren niet alleen. Voor velen is het onderwerp eetstoornis een behoorlijk taboe en wordt er niet over gesproken. Binnen onze groep schroomt nie mand, de zorg om onze kinderen wordt gedeeld in vreugde en ver driet en dit houdt ons op de been. Vandaar dat we andere ouders die ook kinderen hebben met een eetstoornis willen steunen en meehelpen een nieuwe groep op te starten in de regio Noord- Limburg. Voor meer informatie over de lotgenotencontactgroep en aanmelding kan men contact opnemen met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066, e-mail igg@ggznmi.nl. Bij Intratuin staat de hele maand juni de barbecue in de schijnwerpers.. En omdat de Intratuin barbecuemaand en het EK samenvallen, kunnen klanten meedoen aan de door het tuincentrum georganiseer de oranjewedstrijd onder de noemer 'Raad en Braad'. Tijdens de barbecuedemonstra tie is iedereen welkom om zelf te ervaren wat er tegenwoordig allemaal mogelijk is het op gebied van buiten koken. Het assortiment barbecues bij Intratuin is uitge breid en men kan onder andere kiezen uit houtskool, elektrisch en gas. Ook de formaten lopen uiteen van de handzame barbe cue tot een luxe buitenkeuken. Om te helpen met het maken van de juiste keuze uit dit uitgebreide assortiment, zijn altijd deskundige medewerkers van Intratuin aanwe zig voor advies. Proeven tijdens de demonstratie kan natuurlijk ook. Tijdens het EK komen mensen graag samen om naar de wedstrij den van het Nederlands elftal te kijken en dan is het gemakkelijk en gezellig om de barbecue aan te steken. Om het EK extra spannend te maken, kunnen de klanten van Intratuin meedoen aan de oranje wedstrijd 'Raad en Braad'. Op de website van Intratuin kan per wedstrijd van het Nederlands elftal een voorspelling ingevuld worden welke ploeg het eerste scoort en in welke minuut dat doelpunt valt. De juiste voorspel lingen maken kans op een van de prachtige barbecueprijzen die ook te zien zijn op de website. Lukt het Oranje om na de groepsfase van 3 wedstrijden door te gaan in het toernooi, dan gaat Intratuin dat met haar actie natuurlijk ook. Houd in dat geval de website goed in de gaten. Steeds vaker wensen onge neeslijk zieken de laatste periode van hun leven door te brengen in hun eigen vertrouwde omge ving. Palliatieve Zorg Noordelijk Noord-Limburg stelt zich ten doel om praktische hulp en ondersteu ning aan zieken thuis en aan de mensen in hun naaste omgeving te bieden. Sinds meer dan tien jaar wordt er veel hulp geboden, zowel overdag als in de nacht. Deze hulp wordt verleend door de vrijwilligers. Zij zijn ervarings deskundigen. Zij hebben tijd, zijn getraind hiervoor middels een speciale cursus en worden in hun werk begeleid door de coördina toren. Iedereen die woont in de gemeenten Arcen/Velden, Bergen, Gennep, Meerlo/Wanssum, Horst a/d Maas, Sevenum en Venray kan een beroep op deze zorg doen. Men kan gratis van deze dien sten gebruik maken. Belangstel lenden kunnen contact opnemen met de zorg. Men wordt dan bezocht door een van de coördi natoren, die samen met de betrok kenen nagaat hoeveel hulp en welke hulp precies nodig is. Ook kan men advies vragen. Verder is men nog op zoek naar vrijwil ligers. Vanaf donderdag 12 juni is de Palliative Zorg het volgende adres te bereiken: p/a De Kemphaan, centrum voor ouderen, Kenne- dyplein 1 5801VH in Venray. Kan toortijden zijn op maandag van 10.00 tot 12.00 uur en op don derdag van 13-30 tot 15.00 uur. Bereikbaarheid 24 uur per dag via telefoon 06-55790271. Dames Lionsclub Venray Peelparel heeft aan 't Raayke een cheque ter waarde van 2.500 euro aangeboden. Dit bedrag was de opbrengst van de kerstbomenverkoop die begin december 2007 in Ven ray en Horst werd gehouden. In het centrum van Venray en Horst werden blauwsparren, den nen en Nordmannen verkocht en indien gewenst thuisgebracht. Afgelopen jaar zijn weer meer bomen verkocht dan het jaar ervoor. LC Venray Peelparel onder steunt dit jaar wederom de jeugd groepen van 't Raayke. Dit jaar wordt het geld besteed aan spel- materalen voor de oudere jeugd, 't Raayke biedt acute hulp aan kinderen en jongeren die om ver schillende redenen (tijdelijk) niet meer thuis kunnen wonen. LC Venray Peelparel is een jonge ser viceclub, bestaande uit 24 vrou wen in verschillende leeftijden en met diverse beroepen. De club richt zich met haar fundraise activiteiten vooral op activiteiten voor vrouwen en kin deren in de regio rondom Venray. Vanaf april is het bureau voor vormgeving KM Reclame online. Kees Moerkerk vertelt dat hij het digitale tijdperk is ingegaan door het zich eigen maken van softwareprogram ma's; opmaak- en ontwerp programma's. Bij de Volksuni versiteit in Venray volgde hij een cursus website bouwen. Hij ziet het als een uitdaging om een aantal zaken zelf te ontdekken om zo zijn eigen creativiteit verder te ontwik kelen zonder al te veel invloe den van buiten af. "Vóór de start van mijn bureau in 1991 ontwierp ik het logo van het gemeenschapshuis de Brink in Leunen. Dat was ook de reden om er mee verder te gaan. Ik ontleen mijn deskundigheid aan een cur sus bij de Famous Artist Schools, cursussen bij de Vrije Academie in Venlo, workshops in Frankrijk en door een aantal praktijkerva ringen. De cursus bij de Famous Artist Schools was erg veelzijdig. Van potlood- en pentekeningen tot het werken met acryl- en olie verf". Kees Moerkerk schakelt momen teel over van het welzijnswerk naar het terrein van de vormge ving. "Nu ik de kans heb wil ik mijn jeugddroom waar maken. Het doet mij goed als ik langs een door mij ontworpen gevelbord flets, briefpapier van mijn hand tegenkom of een aankondigings- bord van een rondvaartrederij. Boven al staat de waardering van de klant. Naast digitaal werk bied ik bedrijven en verenigingen aan om in groepsverband schilderij en te maken. Dit is goed voor de teambuilding. Dit kan tijdens een rondvaart georganiseerd worden en gecombineerd met een lunch aan boord." Kees nodigt bij deze belangstellenden uit om eens een kijkje te nemen op zijn (zelfge maakte) website www.kmrecla- me.nl. Het geeft meer inzicht in wat hij (KM Reclame) zoal te bie den heeft. Voor meer informatie kan men ook telefonisch contact met hem opnemen; 06-45098344 (bij voorkeur op woensdag, don derdag en vrijdag) TIP! Onze kussens en matrassen kunnen worden uitgeprobeerd Donderdag 12 juni 2008 - Pagina 11 Vraag naar de voorwaarden PATERSSTRAAT 3 I VENRAY TEL 0478 585 552 CONTACT@FRANSLEM M ERS. N L WWW. FRANSLEMMERS.NL Deze opmerkelijke matras bestaat uit een temperatuur- gevoelig Nasa-schuim met open celstructuur. Nooit te hard, nooit te zacht maar altijd meegevend en vooral druk- verlagend, uw lichaam kan totaal ontspannen. De TEMPUR bedbodem is er in vaste en verstelbare uitvoering.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11