De Schaapskooi kleurt oranje Start 50ste avondvierdaagse 'Buitenlandse werknemers geen toeristen' Studie naar leefbaarheid 'Verkoop industriegrond geen kunst' Euterpe: Kempweg of De Wieën? EK 2008 in 't Podium EK-actie Toverland Het hondje van de bakker Lintje Gonnie Frederix Kurstjens Laat u Inspireren Sterretje in uw autoruit? door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Zaterdag 7 juni in Venray Sportcentrum-zwembad De Sprank van 10.00-17.00 uur In navolging op het succes van het EK in 2000 en 2004 en het WK van 2006 wordt nu weer het fluitsignaal gegeven voor het Europees Kampioenschap voetbal 2008 in Venray. Voor wie ongestoord wil genie ten van dit voetbalevenement is De Schaapskooi 'the place to be'. Een indoortennisbaan is dan volle dig omgetoverd tot voetbalarena. Men heeft de beschikking over 27 meter tribune. Deze biedt plaats aan ongeveer driehonderd oranje supporters. Van hieruit heeft men vrij zicht op het videoscherm van 3 bij 4 meter. Aan het plafond hangen 20 meter trussen met oranje parren, deze lampen wor den langzaam gedimd naarmate het fluitsignaal van de wedstrijd klinkt. De stadionbar gaat er voor zorgen dat de supporters geen dorst krijgen. Supporters die iets ruimer willen zitten én het beste uitzicht, kunnen een van de vier skyboxen reserveren, inclusief de VEP. lounge. De oranjepoule kan ter plaatse voor aanvang van de wedstrijd worden ingevuld en wordt direct na de wedstrijd uit betaald. Bedrijven of instellingen met een sportieve inslag kunnen ook in de tennishal terecht door het plaatsen van een reclamebord, vlag of ander promotiemateriaal. Tevens is er voor de best verklede Oranjesupporter een verrassing. contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 De jaarlijkse Avondvierdaagse in Venray gaat op donderdag 5 juni vanaf het Schouwburgplein van start. Op donderdag, vrijdag en zaterdag zijn de starttijden als volgt: 15 kilometer vanaf 17.00 uur, 10 kilometer vanaf 17.30 uur, 5 kilometer vanaf 17.45 uur en 3 kilometer vanaf 17.55 uur. Op zondag wordt er vroeger gewan deld. De starttijden zijn dan als volgt: 20 kilometer vanaf 9 00 uur, 15 kilometer vanaf 10.00 uur, 10 kilometer vanaf 10.30 uur, 5 kilo meter vanaf 10.45 uur en 3 kilo meter vanaf 11.15 uur. Zondag rond 12.30 uur komen de deelnemers aan in de Helfrich- straat waar ze zich gaan opstellen voor het défilé. Daar gaat men om 12.45 uur via de Merseloseweg en de Bergweg door de Hoen derstraat en de Grotestraat naar het Schouwburglein lopen met hun medailles. Groepen ontvan gen een groepsherinnering of een beker. Het défilé wordt opge luisterd door een tiental muziek korpsen uit Venray en omgeving. Het Sint Willibrordusgilde uit Geijsteren geeft tussen 12.00 en 12.30 uur een demonstratie ven- delzwaaien op het Schouwburg plein. Wie wil meedoen kan zich iedere dag voor de start inschrij ven voor een of meer dagen. Voor meer informatie kan men terecht bij Gonnie Frederix via telefoon (0478)583765 of bij Dymph Fre- deriks via telefoon (0478)580572. De organisatie is gedurende de wandeltijden bereikbaar via tele foon 06-10202006. Meer informa tie is te vinden op www.A4D.nl. De WD is er een faliekante tegenstander van dat de gemeente Venray toeristenbelasting gaat hef fen bij de buitenlandse werkne mers die hier verblijven. In 2009 denkt de gemeente zo 70.000 euro te vangen. De verwachting is dat er zeshonderd buitenlandse arbeidskrachten zijn met gemid deld 183 overnachtingen. Met een tarief van 0,70 euro per nacht, levert het 77.000 euro op. Hier gaan de kosten voor de inzet van de afdeling Veiligheid en Handha ving (circa 7.000 euro) nog vanaf. Frans van der Kruijf (WD) verzette zich in de commissie Middelen fel tegen deze belas tingheffing. "Het is niet correct. De buitenlandse werknemers zijn geen toeristen. Ze leveren wel een bijdrage aan onze economie. Maar ze maken geen gebruik van de toeristische voorzieningen", aldus Van der Kruijf die vreest dat de belastingsheffing de illegali teit zal aanwakkeren. Ook Martin Wijnhoven (Samenwerking) had er moeite mee. "Het is de vraag of dit rechtvaardig is. Het gaat om arbeidskrachten die hier hun brood verdienen." Wethouder Van der Broeck (CDA) wijst erop dat de raad dit vorig jaar in meerderheid zo heeft beslist. "Het is terecht dat we deze inkomsten genereren. Want de buitenlandse werknemers maken ook gebruik van onze voorzie ningen waar ze niet voor betalen. Ze maken gebruik van het toilet en dus de riolering, ze produce ren afval en ze rijden over onze wegen." De gemeente Venray houdt in het tweede en derde kwar taal van 2008 een onderzoek naar de leefbaarheid in alle dorpen en wijken. Het doel van de monitor is het in kaart brengen van de leefbaarheidsi tuatie in de diverse kernen. Aan de hand van de uitkomst wordt met de dorps- en wijkraden bekeken welke mogelijkheden er zijn tot verbetering van het gemeentelijk beleid. De vorige leefbaarheidmonitor dateert uit 2001. De zorg voor leefbaarheid in dorpen en wijken behoort tot de kerntaken van de gemeente. Naar aanleiding van de dreigende slui ting van de school in Vredepeel deed voormalig wethouder Najja in 2007 de raad de toezegging een onderzoek naar de leefbaarheid te starten. Het onderzoek heeft op verzoek van de betrokken wijken en dorpen een praktische en actie- gerichte opzet. Daarmee wijkt het af van de leefbaarheidmonitor van 2001 die een meer wetenschappe lijke benadering kende. De eerste fase is een inventarisatie van welke informatie er al beschikbaar is over leefbaarheid en leefbaarheid- beleid. Dit onderdeel is eind mei 2008 afgerond. In de tweede fase gaat het om het verzamelen van ontbrekende of aanvullende infor matie. Dit onderzoek vindt rond de zomer in de tien dorpen plaats. Na de zomer richt het onderzoek zich op de tien wijken van Venray. Het wordt uitgevoerd door onder zoeksbureau Spark Result. De totale eindrapportage van alle Ven- rayse wijken en dorpen verschijnt in het najaar van 2008. Vooruit lopend op de herindeling is de gemeente van plan het onderzoek uit te breiden met de drie kernen Wanssum, Blitterswijck en Geijs teren. Dit voornemen wordt bin nenkort in samenwerking met de gemeente Meerlo-Wanssum ver der uitgewerkt. Het kost weinig moeite de nieu we bedrijventerreinen De Hulst II en De Blakt snel vol te zetten met bedrijven. "Er is veel vraag. Het is helemaal niet moeilijk om veel hectares te verkopen", zei wet houder Heidens (CDA) in de com missie Middelen. "Als we willen dan zijn we zo van onze grond- voorraad af." Heidens reageerde op commis- 'Kosten Match te hoog' De politiek wil niet zonder slag of stoot 47.000 euro extra subsi die uittrekken voor vrijwilligers organisatie Match. De begroting is in 2008 gestegen van 28.000 naar 75.000 euro. Dit wordt vooral ver oorzaakt door twee hoge kosten posten. Ondersteuning door een medewerker van Synthese kost 18.000 euro en het begeleiden van maatschappelijke stages van leerlingen van het Raayland Colle ge vergt 21.500 euro. Donderdag in de commissie Maatschappelijke Diensten uitten de politieke par tijen ook hun ongenoegen over andere bedragen op de begroting. Zoals de hoge huisvestings- en automatiseringskosten. Terwijl de organisatie van de Dag van de Vrij williger 5.000 euro kost. De com missieleden vinden dat Match de kosten omlaag moet brengen. De gemeenteraad neemt op 17 juni een besluit over de subsidieaan vraag. sieleden die vragen stelden over de geringe grondverkoop in 2007. Het college streeft ernaar jaarlijks 5 hectare industriegrond te verko pen. Dit is ook het gemiddelde van de afgelopen jaren. Vorig jaar bleef de teller steken op slechts 0,8 hectare. "Bij het aantrekken van bedrijven kijken we vooral naar het type werkgelegenheid", aldus Heidens die wil breken met de trend om alle bedrijventerreinen vol te zetten met grote logistieke loodsen die relatief weinig, en ook nog laagwaardige, banen opleve ren. "We streven naar logistieke bedrijven met een toegevoegde waarde. Dit is in opkomst. Hier bij is veel vraag naar hbo-banen", aldus Heidens. De gemeente zet in op hoogwaardige werkgelegen heid. De bedrijven die hierbij zijn vaak kleinschaliger en hebben dus ook kleinere kavels nodig. Hei dens wil het principe om jaarlijks vijf hectare te verkopen dan ook loslaten. Het gaat niet meer om de kwantiteit maar om de kwaliteit. "Het is heel verleidelijk om snel veel kavels te verkopen. Want dan boert het Grondbedrijf ook goed. Maar we moeten ook inzetten op duurzame werkgelegenheid. Het moet een goede mix zijn. We moe ten de juiste keuze maken uit wat de markt biedt", zegt Heidens die vindt dat Venray ook niet te hoog moet grijpen. Zoals wellicht bij Sciencelink."Deze regio heeft zijn beperkingen. Daarbij hoort gepast realisme." De maand van de waarheid is aangebroken. Al 25 jaar wacht Euterpe op een definitieve oplossing van de huisvesting. De harmonie krijgt nu snel duidelijkheid. Wordt het een verplaatsing naar De Wieën of blijft de harmonie toch in de Pèrdstal, dat in dat geval een flinke renovatie krijgt? Nadat het voormalige onderkomen Prinsenhof afbrandde, zorgde wethouder Van Oers er des tijds voor dat Euterpe tijdelijk terecht kon in de Pèrdstal aan de Kempweg. Een kwart eeuw later is er nog niets veranderd. De politiek is de besluiteloos heid van de gemeente meer dan zat. CDA-raadslid John Michels klom zelf in de pen en schreef een notitie over het accommodatiebeleid. Het is al jarenlang kommer en kwel met de huisvesting van veel verenigingen. In 2005 werd met veel ophef het multifunctioneel centrum (mfc) gelanceerd. Dit zou dé oplossing voor alles huis vestingsproblemen zijn. Eind 2007 werd dit luchtkasteel definitief doorgeprikt. De gemeente maar vooral de verenigingen waren weer terug bij af. De politiek wil nu vooral vaart zetten achter het nieuwe accommodatiebeleid dat keer op keer werd uitgesteld. In maart kwam wethouder Emonts in felle botsing met CDA en Samen werking. Beide partijen accepteer den het niet dat het accommoda tiebeleid er pas eind 2008 zal zijn. Emonts trok zich de kritiek aan de vervroegde het naar september. Bovendien willen de partijen dat er op korte termijn, nog deze maand, een oplossing komt voor de meeste nijpende problemen: Euterpe, Muziek Mars en Show korps St. Petrus Banden en gym nastiekvereniging St. Christoffel. Daarnaast speelt nog het plan van JBC'80 voor de bouw van een Bouledrome, een overdekte jeu de boulesbaan, naast de Pèrdstal. En er is een initiatief voor een Klirn- park eveneens in het Vlakwater. Donderdag in de commissie Maatschappelijke Diensten waren de partijen verdeeld én eensge zind. Iedereen is het erover eens dat het veel te lang heeft geduurd. De gemeente moet nu snel met een oplossing komen. In het CDA- voorstel van Michels gaat de voor keur uit naar de locatie Vlakwater aan de Kempweg. Euterpe kan dan eindelijk de uitbreiding/nieuw bouw van de Pèrdstal realiseren waar MMSK St. Petrus Banden eveneens onderdak krijgt. Samen werking,WD, SP steunen het CDA. Dat geldt niet voor Lokaal Aktief, PvdA en inVENtief die meer zien in een verplaatsing naar sportpark De Wieën. Daar heeft de gemeen te twee locaties op het oog. Op de plek van de huidige skatebaan aan de Zuidsingel of een gebouw even verderop naast de atleliek- baan bij de accommodatie van handboogschutterij Diana. Hier heeft MMSK St. Petrus Banden al tijdelijk onderdak gevonden. Paul Halmans voerde in de commis sievergadering het woord namens Euterpe en MMSK St. Petrus Ban den. Hij schetste de lang slepende historie vanaf het moment dat Prinsenhof is afgebrand. Talloze locaties zijn in de afgelopen 25 jaar de revue gepasseerd. En alle maal bleken ze om uiteenlopende redenen onhaalbaar. De parkeer plaats tegenover het ziekenhuis, het oude zwembad, naast De Sprank, St. Anna, de weide in de hoek Kempweg-Weg in den Berg, het multifunctioneel centrum en nu de twee locaties op De Wieën. De harmonie geeft de voorkeur aan de plek van de skatebaan. "Op die locatie is nieuwbouw het snelste te realiseren. We hebben immers al lang genoeg gewacht", zei Halmans die zijn twijfels heeft. "We hebben al zo vaak meege maakt dat de plannen weer wer den ingetrokken." Halmans houdt wethouder Emonts aan de datum van 1 juli. Euterpe blijft op twee paarden wedden en houdt de Pèrdstal, dat als repetitielokaal niet voldoet, nog achter de hand. "We hopen in elk geval op een snelle oplossing. Euterpe bestaat in 2010 honderdvijftig jaar. Een mooi moment om de nieuwe accommo datie in gebruik te nemen." Martin Wijnhoven (Samenwer king) vindt het vreemd dat na het afblazen van het mfc, de Wieën opnieuw in beeld is. Samenwer king ziet net als het CDA meer in een clustering in Vlakwater. Vanaf sportcentrum De Sprank liggen aan de Kempweg al diverse accommodaties zoals Jong Neder land, tennishal De Schaapskooi, de jeu de boulesbanen en de Pèrdstal. Wijnhoven eist daadkracht van Emonts. "We willen een pro-actie ve en meedenkende overheid. Het is onaanvaardbaar hoe lang de verenigingen al hebben moeten wachten." Bert Linskens (PvdA) ziet het meest in een locatie op de Wieën. "Daar is het sneller te realiseren." Leonie Cals wil dat er snel een einde komt aan het 'lang slepende proces'. De WD ziet het meest in een plek aan de Kemp weg. "De Pèrdstal moet wel goed en veilig bereikbaar zijn met vol doende straatverlichting." Jolanda Dijkema (SP) vindt het een goed idee om langs de Kempweg een soort boulevard te maken van recreatieve activiteiten. Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) kiest voor de Wieën. "Dit is een betere plek dan Vlakwater vanwege het parkeren en de bereikbaarheid voor de jeugd. Euterpe wil dit zelf ook. Bovendien kan het hier het snelste gerealiseerd worden." Gerard Thijssen (inVENtief) vindt dat er veel te lang gesold is met de verenigingen. "Een nare zaak die we allemaal betreuren. Er zit weinig muziek in", aldus Thijs sen die pleit voor een snelle reali satie op de Wieën. Het grootste café van Venray opent zijn deuren voor het EK 2008. Met twee grote projectie schermen, diverse beeldschermen en in het oranje gehuld is 't Podi um ingericht voor een groot voet- balfeest voor iedereen. Ruim 400 man genieten sinds jaren van de uitzendingen van het EK en WK in 't Podium. Nu het Nederlands elftal in deze zware poule terecht is gekomen zal meer dan ooit met spanning gekeken worden naar de wedstrijden van Oranje. Komen ze de poule door dan gaan ook de evenementen in en rond 't Podium door. Op 7 juni barst het EK-spekta- kel in Zwitserland en Oostenrijk los. Op maandag 9 juni komt het Nederlands elftal voor het eerst aan bod. Ze beginnen om 18.00 uur met de uitzending van Frank- rijk-Roemenie waarna om 20.45 uur de eerste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Italië een feit is. Op vrijdag 13 juni moet Nederland opnieuw aan de bak tegen Frankrijk. Ze beginnen weer om 18.00 uur met de groepswed strijd tussen Italië en Roemenie om vervolgens om 20:45 over te schakelen naar Oranje. Dinsdag 17 juni herhalen ze dit festijn voor de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal. Wederom beginnen ze om 18.00 uur met de wellicht beslissende wedstrijd tus sen Frankrijk en Italië om daarna het Nederlands Elftal de laatste groepswedstrijd tegen Roemenie door te helpen. Wanneer oranje er in slaagt om de groepswedstrij den door te komen gaan Café 't Podium en Stichting Poppodium Venray verder met het organise ren van dit voetbalfeest. Voor meer informatie over de oranjefeesten in 't Podium kunt u terecht op www.podiumvenray.nl. Dat Peel en Maas ook buiten de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum wordt gelezen, is geble ken uit de EK-actie van Toverland Sevenum. Toverland deed enkele weken geleden een oproep om de lezers van Peel en Maas alvast in de stemming te brengen voor de naderende Europese kampioen schappen in Oostenrijk en Zwit serland. De opdracht was om de meest betoverende en uitgedoste 'Oranje'-foto in te sturen en daar mee kans te maken op een van de drie jaarabonnementen die Tover land Sevenum beschikbaar heeft gesteld. De drie winnaars zijn uiteindelijk geworden Nathan ten Holder uitVenrayJoep en Janneke Heijmans uit Well en Ilja Rijvers uit Venlo. Als zij tijdens het EK even de voetbalgekte willen ont vluchten, kunnen zij in Toverland genieten van een betoverende dag vol attractieplezier. Prijswinnaars van harte gefeliciteerd, jullie krij gen de prijs zo spoedig mogelijk opgestuurd. Het hondje van de bakker' is de titel van het jubileumboek van de Avondvierdaagse Venray die dit jaar 50 jaar bestaat. Tijdens een bijeenkomst in de schouwburg met veel kinderen en vrijwilligers werd het eerste boek uitgereikt aan Piet Clephas, een van de grondleggers van de avondvierdaagse. Voorafgaand aan de presentatie liet Gonnie Fre- deriks al een aantal pagina's zien en vertelde daarbij haar eigen verhaal. Het boek is de komende week tot en met de avondvier daagse verkrijgbaar. Het boek kost dan tien euro. Daarna kost het vijftien euro. Tijdens de bij eenkomst kregen alle aanwezigen een boek overhandigd door leden van Kiwanisclub Schieepersland. Het boek is mede tot stand geko men dankzij een bijdrage van deze serviceclub en heel veel andere sponsoren. Donderdag (vandaag) gaat de vijftigste editie van de Avondvierdaagse Venray van start. Gonnie Frederix (60), voorzitter van de Stichting Avondvierdaagse Venray, is zaterdagochtend tijdens een feestelijke bijeenkomst in de schouwburg van Venray konink lijk onderscheiden. Daar werd de feestweek geopend ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de Stichting Avondvierdaagse Ven ray. Frederix werd benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij kreeg door locoburgemeester Lei Heidens de bijbehorende ver sierselen opgespeld. Wie avondvierdaagse zegt in Venray, die zegt ook meteen Gon nie Frederix. Want zij is al sinds 1972 bestuurslid, secretaris en voorzitter van de Stichting Avond vierdaagse Venray (voorheen Wan delsportfederatie Venray). Al 50 jaar organiseert deze stichting een jaarlijkse wandelvierdaagse voor de Venrayse basisschooljeugd, die vier avonden achter elkaar - afhan kelijk van leeftijd - 3, 5, 10 of 15 kilometer lopen. Het aantal deel nemers bedraagt momenteel zo'n 3-000 per jaar. Gonny Frederix geeft in haar functie als voorzitter niet alleen leiding aan het bestuur, maar ook aan een organisatie met circa 70 vrijwilligers. Zij zet zich nu al meer dan 35 jaar in voor dit sportieve evenement. Ze was ook lid van de ouderraad van de St. Petrus' Bandenschool van 1978 tot 1990, van 1990 tot 1996 was zij lid van de ouderraad van het Raayland College en van 1996 tot 2003 lid van de familie- of cliëntenraad van Beukenrode. Mooi Functioneel High-tech Comfortabel Donderdag 5 juni 2008 - Pagina 5 Gratis ruitreparatie vanaf WA+. Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kosteloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voorruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de afwikkeling met alle verzekeraars behalve Centraal Beheer. U hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reclamestand. Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN aanpak

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5