Gemeente Venray Elly van Dijck-Kersten benoemd tot wethouder Werkzaamheden Langstraat fase 2 Binnenkort op vakantie? Kijk ook op www.venray.nl Jeugdsportfonds Venray in oprichting Bekijk uw eigen gegevens Inzameling grof afval Schoolkinderen in de'onecht' verbonden Akkoord college en GGZ over maatschappelijke doelen PEEL EN MAAS U krijgt een herinnerings» brief van de gemeente als uw reisdocument verloopt. Gaat u binnen kort op vakantie? Houd er dan rekening mee dat het aanvragen van een nieuw document vijf werkdagen duurt. Een reisdocument kan met een spoedprocedure na twee werkdagen worden geleverd. Daarvoor worden dan wel extra kosten in rekening gebracht. Op woensdag 11 juni starten de werkzaamheden voor de reconstructie Langstraat fase 2. Het werkvak loopt van de Langeweg tot aan de Zuidsingel. Dit weggedeelte is dan afgesloten voor al het verkeer, dat wordt omgeleid. De uitvoering verloopt in fasen. Fase 2a (van de Langeweg tot en met het kruispunt met de Kennedystraat) begint op 11 juni en is voor de zomervakantie klaar. Fase 2b (het resterende deel) start na de zomervakantie en is medio september gereed. De werkzaamheden bestaan onder andere uit de aanleg van fietsstroken, aanpassing van de riolering, en aanleg van een apart infiltratieriool waardoor de straat meer regenwater kan verwerken. Tegelijkertijd gaat ook het Groenewoltsepad op de schop. Hier komt over de gehele lengte een trottoir en de rijbaan wordt uitgevoerd in klinkers. Voor het fietsverkeer van en naar basisschool Focus en het Raayland College wordt een aparte fietsomleiding geplaatst. Neem voor vragen over de werkzaamheden contact op met projectleider Eric Verhagen op telefoonnummer (0478) 52 33 33. Gemeentehuis Openingstijden Week 23 *V> Venray, focus op mensen Donderdag 5 juni 2008 - Pagina 23 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Het was feest voor bruidegom Harun en zijn bruid Ilse! Op donderdag 29 mei werd dit bruidspaar met elkaar in de 'onecht' verbonden. Harun en Ilse zijn leerlingen van de basisscholen De Flierefluit en De Foekepot. Het huwelijk was een initiatief van de gemeente, opgezet om de jeugd kennis te laten maken met een van de leukste producten van de gemeente. De kinderen hebben het feest in de lessen op school zo goed mogelijk voorbereid. Ceremonie Het bruidspaar en de gasten kwa men 's ochtends per bus aan bij het gemeentehuis. Het bruidje Ilse was in een prachtige bruidsjurk gekleed, de bruidegom Harun keurig in het pak. Wethouder Hans Teunissen opende de ceremonie in de functie van loco-burgemeester. Na een kort welkomstwoord van afdelingsmana ger Karin Bruggeman zijn Harun en Ilse door de bijzonder ambtenaar burgerlijke stand in de 'onecht' ver bonden. Alles was aanwezig om de huwelijksceremonie zo compleet en feestelijk mogelijk te maken. Zo was er een heuse spekjes-bruidstaart en werden er trouwringen uitgewisseld. Fusie Het huwelijk stond ook symbool voor de fusie tussen de beide basis scholen, die samen verder gaan on der de naam Estafette. De leerlingen kregen allemaal een school-t-shirt met het nieuwe logo. Het feest werd afgesloten met een drankje en een lekkernij. Al met al was het een ge slaagd educatief, maar vooral gezel lig project, dat tot stand is gekomen in goede samenwerking tussen de basisscholen en de gemeente. De gemeenteraad van Venray heeft in zijn vergadering van maandag 26 mei Elly van Dijck- Kersten benoemd tot wethouder. Zij volgt Hassan Najja op, die per 1 mei directeur van Wonen Horst is geworden. Elly van Dijck heeft jarenlange ervaring in de Venrayse gemeente politiek als raadslid, commissielid en commissievoorzitter. Ze heeft aan gegeven met veel enthousiasme aan de slag te willen gaan als wethouder. Vorige week nam zij al meteen deel aan de collegevergadering. Portefeuille In deze collegevergadering is beslo ten dat Elly van Dijck de portefeuille van Hassan Najja ongewijzigd over neemt. Dit betekent dat zij porte feuillehouder is voor bestuurlijke vernieuwing (waaronder communi catie), burgerparticipatie, interactief bestuur, gebiedsgericht werken (dorps- en wijkraden), leefbaarheid, herhuisvesting gemeentelijke organisatie en Masterplan Brukske. Inwoners die een uitkering aanvragen moeten vaak meerdere malen dezelfde gegevens aanleveren aan het CWI, het uwv en de gemeente. Daarom heeft het kabinet besloten dat deze partijen in de keten van Werk Inkomen van één gezamenlijk elektronisch dossier gebruik gaan maken: het Digitaal Klant Dossier (DKD). Het DKD is geen apart systeem waarin klantgegevens zijn opge slagen, maar een verzameling van gegevens uit verschillende bronnen binnen de keten van Werk Inko men, handig gepresenteerd als één geheel. In de toekomst sluiten meer overheidsinstanties hierbij aan. Denk hierbij aan de Belastingdienst en de Sociale Verzekeringsbank. Dossier inzien Op de website van het CWI (www.werk.nl) kunt u nu een deel van uw dossier inzien en eventueel (laten) aanpassen. Via www.venray. nl kunt u eveneens toegang krijgen tot deze gegevens: u wordt dan doorgelinkt naar de website van het CWI. Naast het raadplegen en (laten) aanpassen van het persoon lijk dossier kunt u ook gebruik maken van een aantal elektronische diensten, zoals het aanvragen van een WW- of een Wwb-uitkering. Wanneer u gebruik maakt van deze online diensten, dan worden uw gegevens die reeds bekend zijn, al ingevuld op het scherm. U hoeft deze gegevens dan alleen nog maar aan te vullen. Beveiliging Om te voorkomen dat anderen uw gegevens kunnen inzien, is de toe gang tot deze diensten beveiligd. U moet inloggen met DigiD, uw persoonlijke inlogcode voor de over heid. Na het invullen van uw DidiD gebruikersnaam en wachtwoord kunt u uw gegevens inzien. Heeft u nog geen DigiD, dan kunt u die eerst aanvragen via www.digid.nl. Vragen? Heeft u nog vragen over het Digitaal Klant Dossier? Dan kunt u bellen met het gratis nummer 0800-8001. Uiteraard kunt u ook telefonisch contact opnemen met uw contact persoon van de gemeente Venray via telefoonnummer (0478) 52 33 33. De maandelijkse inzameling van grof huishoudelijk afval vindt plaats op dinsdag 10 juni. De firma Maessen Recycling voert de inzameling uit. De inzameling van grof huishoudelijk afval gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maeassen belt op telefoonnummer (0478) 51 31 00 om een afspraak te maken op deze datum. De kosten bedragen C 20 voor maximaal 2 m3. Er dient iemand aanwezig te zijn om te betalen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. U kunt uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. Het college van B en w heeft vorige week besloten dat de gemeente Venray een jeugdsportfonds gaat oprichten. Hiermee wil de gemeente ook kinderen van ouders met een laag inkomen een kans geven om te sporten en talenten te ontplooien. Het jeugdsportfonds bestaat al enkele jaren in Nederland. Het heeft zich ontwikkeld tot een uitstekend instrument om kinderen uit gezinnen op of onder het sociaal minimum aan het sporten en bewegen te krijgen. Dit is niet alleen goed voor de gezondheid, maar bevordert ook de fysieke en mentale ontwikkeling van kinderen. Lokale fondsen Vanwege het grote succes heeft het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport het landelijke jeugdsportfonds opdracht gegeven om dertig lokale fondsen over heel Nederland op te richten. Inmiddels zijn er veertien opge richt waaronder het jeugdsportfonds Limburg en het jeugdsportfonds Venlo. De gemeente Venray streeft ernaar per 1 januari 2009 een eigen lokaal jeugdsportfonds te hebben. Kosten Het kost C 250 per jaar om een kind te laten sporten. Het jeugdsportfonds geeft geen geld maar betaalt de contributie en verzorgt de aanschaf van sportmaterialen. Aanmelden kan niet rechtstreeks bij het jeugdsportfonds. Dit loopt vanaf januari via tussenpersonen zoals maatschappelijk werk en jeugdzorg. Neem voor meer informatie contact op met Annette Visser van de gemeente Venray via telefoonnummer (0478) 52 33 33. Het college van B en W en de GGZ zijn het eens geworden over de besteding van 350.000 voor maatschappelijke doelen in Venray. Daarvan gaat 50.000 naar een kinderboerderij in Servaashof en 300.000 naar het nieuwe Venrays Museum, dat ook een plek krijgt in Servaashof. In de exploitatieovereenkomst voor Servaashof die de gemeente en GGZ in 2004 sloten, is vastgelegd dat GGZ een stichting opricht en C 350.000 stort in de kas van die stichting. Deze stichting zou het geld vervolgens beschikbaar stellen aan maatschappelijke doelen in Venray. Gemeente en GGZ moesten in de stichting vertegenwoordigd zijn en gezamenlijk beslissen aan welke doelen het geld zou worden besteed. Geen stichting De stichting kwam echter niet van de grond. Het bleek lastig een voorzitter te vinden die zich kon vinden in de gemaakte afspraken. Daarom stelde het college van B en W in maart aan de gemeenteraad voor de statuten aan te passen. De raad nam daarop een motie aan, waarin het college werd gevraagd te gaan overleggen met GGZ. De raad wilde afzien van het oprichten van de stichting en het geld in zijn geheel beschikbaar stellen aan het nieuwe Venrays Museum. Besteding Nu het college en GGZ overeenstemming hebben bereikt, is eindelijk de impasse doorbroken: de stichting hoeft er niet te komen en het geld kan snel aan een doel worden besteed waar beide partijen belang aan hechten. Het realiseren van het Venrays Museum is al langer een gemeenschappelijk streven. Ook de kinderboerderij is voor beide partijen waardevol. Voor GGZ is het een belangrijk hulpmiddel bij de vermaatschappelijking van de zorg, perfect passend in de opzet van Servaashof. Voor de gemeente is het een lang gekoesterde wens die nu eindelijk op een prachtige locatie gerealiseerd wordt. Het college legt deze oplossing in de vergadering van 17 juni voor aan de gemeenteraad.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 23