Gemeente Venray Sportplatform: profiteren van eikaars kennis en kunde Scheidingsbanden Langstraat gaan weg life® ili Dag van het Odapark groot succes Parkeren in woongebieden rond centrum Sociale werkvoorziening in beweging Bouwwerkzaamheden cluster II Aan den Heuvel van start Grote belangstelling herinrichting Kennedyplein PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden de werkzaamheden De gemeente Venray laat de scheidingsbanden op de Langstraat verwijderen. De afgelopen maanden zijn veel fietsers gevallen over deze scheidingsbanden. Daarom heeft de gemeente een externe en onafhankelijke deskundige gevraagd de situatie te onderzoeken. Deze deskundige heeft ook de ervaringen gehoord van enkele personen die zijn gevallen. Zijn advies luidde om de scheidingsbanden weg te halen en te vervangen door een ribbelmarkering. De gemeente heeft het advies bestudeerd en besloten het grotendeels op te volgen. De scheidingsbanden verdwijnen, maar de ribbelmarkering wordt niet aangebracht vanwege de te verwachten geluidsoverlast voor omwonenden. Waar sprake is van een vrijliggend fietspad en geen scheidingsbanden, blijft de situatie zoals die is. Op maandag 2 juni start aannemer BAM Wegen met de werkzaamheden, die ongeveer een week zullen duren. De Langstraat wordt dan afgesloten en het verkeer wordt omgeleid via de Weg in den Berg en de Kempweg. Alle bedrijven en instanties aan de Langstraat blijven bereikbaar tijdens Kijk ook op www.gebiedspanel.nl -V> Venray, focus op mensen Donderdag 29 mei 2008 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 22 Met ruim 4000 bezoekers en meer dan 25 activiteiten en informatiestands voor jong en oud, was de vierde Dag van het Odapark een groot succes. On danks de matige weersvoorspel lingen, was het met 20 graden prima vertoeven in het park. Afgelopen zondag 25 mei presen teerden circa 150 vrijwilligers zich in het Odapark met activiteiten en informatie in het kader van het thema Mooi dichtbij. Aan de hand van dit thema werd uitgelegd dat dichtbij de woonomgeving ook mooie groene gebieden zijn, waar men kan recreëren en genieten. Ook werd uitgelegd waar dieren en planten van leven. Tevens werden er schapen geschoren, was er een show met valken en uilen en waren er demonstraties tai chi in de natuur. Binnenstedelijk groen De Dag van het Park is in het leven geroepen om aandacht te vragen voor het binnenstedelijk groen. In zoveel mogelijk parken in Nederland zijn die dag culturele, culinaire en sportieve activiteiten. De Dag van het Park heeft zijn oorsprong in België en bestaat daar al ruim vijf tien jaar. De ANWB heeft vier jaar geleden het initiatief genomen om ook in Nederland een Dag van het Park te organiseren. Dat is jaarlijks de laatste zondag in mei geworden. De gemeente Venray neemt al vanaf het begin deel met het Odapark. Parkeergarage Aansluitend zijn, als onderdeel van de 300-meter zone rondom de parkeer garage, het Kennedyplein en omgeving aan beurt. In het kader van de herinrichting van die buurt wordt ook daar met bewoners overlegd over de invoering van betaald parkeren en parkeren voor vergunninghouders. Parkeerdruk Buiten deze gebieden zal de parkeerdruk toenemen als gevolg van de verschuiving. Hierdoor is invoering van betaald parkeren en/of parkeren voor vergunninghouders op relatief korte termijn ook in die gebieden aan de orde. De gemeenteraad van Venray stelde afgelopen december het nieuwe sportbeleid 'Sporten en Bewegen in Venray' vast. In de nota zijn de speerpunten van het sportbeleid voor de komende jaren benoemd. Een daarvan is het vormen van een sportplatform. "Op sportief gebied scoort Venray heel goed. Dat hebben we te danken aan de verenigingen", geeft wethou der Patrick van der Broeck aan. "De sportverenigingen presteren op top niveau. Het sportbeleid is mede door hen tot stand gekomen. In de ge sprekken met de clubs zijn achttien actiepunten opgesteld die zij be langrijk vinden. Die zijn vervolgens opgenomen in de sportnota." Een van die actiepunten is het oprichten van een sportplatform, een overleg orgaan voor de sportverenigingen in de gemeente Venray. Tijdens het Sportcafé, op woensdag 21 mei voor de eerste keer gehouden, werden de mogelijkheden voor een sportplat form verder onderzocht. Kennis Wethouder Van der Broeck: "Regel matig zitten we met de sportclubs individueel rond de tafel. We merken dat veel zaken waar verenigingen tegenaan lopen elkaar overlappen. Denk bijvoorbeeld aan het vinden van vrijwilligers of sponsoren. Het klopt dat veel van de verenigingen een eigen sportkoepel hebben, maar die heeft vaak geen weet van de lo kale problematiek. Een gemeentelijk sportplatform zorgt ervoor dat de verenigingen kunnen profiteren van eikaars kennis en kunde. Voor de Tijdens het eerste Sportcafé discussieerden de aanwezigen over de mogelijke oprichting van een sportplatform gemeente Venray is het fijn dat ze dan één aanspreekpunt heeft voor alle sportverenigingen." Tijdens het eerste Sportcafé is het sportplatform uitgebreid aan bod geweest. "Onze eerste prioriteit was het vormen van een werkgroep die gaat onder zoeken hoe het sportplatform vorm kan krijgen. Die avond hebben zich al verschillende leden opgegeven", aldus de wethouder. Positief Eén van de werkgroepleden is Marieëtte Nelissen. Zij is bestuurslid van de korfbalvereniging SVOC (Oirlo-Castenray) en vertegenwoor digt tevens het overkoepelend overleg van de korfbalverenigingen in Venray. Het initiatief van de gemeente voor een sportplatform ondersteunt zij graag. En zij niet alleen. "Het viel me tijdens het Sportcafé op dat veel sportclubs open staan voor het idee van een sportplatform. Ook zelf vind ik het positief dat er op sportgebied weer van alles ondernomen wordt door de gemeente Venray. Ik denk dat we door samen te werken in een plat form veel van elkaar kunnen leren. Dat merk ik ook in de korfbalkring. De voorzitters komen regelmatig bij elkaar en met veel zaken zitten we toch op een lijn. Dit werkt niet alleen bij dezelfde sporttak maar ook met andere sportverenigingen. Je kunt elkaar op verschillende gebieden versterken. Dat moet natuurlijk wel groeien, maar het draagvlak is er in elk geval." Gehoord De wethouder verwacht dat er na de zomer een uitgewerkt plan voor het sportplatform op tafel ligt. Dit wordt dan vervolgens gepresenteerd aan de sportverenigingen. Als het aan wethouder Van der Broeck ligt, komt er zeker een vervolg op het Sportcafé. "Ik denk dan aan een bij eenkomst over een bepaald thema, bijvoorbeeld accommodatiebeleid. Maar het voornaamste is dat de ver enigingen worden gehoord", aldus de wethouder. Het college van B en W wil voor de invoering van betaald parkeren en parkeren voor vergunninghouders in de gebieden rondom het centrum van Venray een krediet beschikbaar stellen van C 450.000. Hiermee wil het college de overlast van buurtvreemde parkeerders tegengaan, die vanwege het betaald parkeren in het centrum uitwijken naar de woonbuurten. Ook in de 300-meter zone rond de parkeergarage van De Gouden Leeuw zijn parkeermaatregelen nodig om het gebruik van de parkeergarage te stimuleren. Het krediet van 450.000 wordt gebruikt voor de aankoop van ongeveer 25 parkeermeters en aanvullende maatregelen. Voorbereiding gestart De voorbereiding voor de invoering van betaald parkeren en/of parkeren voor vergunninghouders in de schil rondom het centrum is inmiddels gestart. Zo is met de bewoners van het Franciscanerpark overeenstemming bereikt over plaatsing van betaalautomaten in het noordelijk deel van de buurt. Ook op het gedeelte van de Langstraat tussen de Westsingel en het kruispunt Langeweg/Paterslaan worden betaalautomaten geplaatst. Dat valt samen met de reconstructie van dat wegvak. Sinds een aantal jaren vinden er veranderingen plaats binnen de sociale werkvoorziening, ook wel de modernisering Wet sociale werkvoorziening (Wsw) genoemd. Deze veranderingen hebben geleid tot nieuwe wet- en regelgeving, die op 1 januari van dit jaar in werking is getreden. Hierbij streeft de overheid ernaar om inwoners met een Wsw-indicatie zoveel mogelijk in dienst van een reguliere werkgever te laten werken. De gemeente Venray werkt op het terrein van de sociale werkvoorziening al jarenlang samen met een zevental regiogemeenten binnen het Werkvoor zieningschap Noord-Limburg West (schap NLW). Het schap NLW geeft in zijn beleidsnota 'De klant centraal' aan op welke wijze het invulling wil geven aan de veranderingen. Het college van B en W van de gemeente Venray heeft inmiddels met deze beleidsnota ingestemd. Meer maatwerk De titel van de nota is zeker niet toevallig gekozen. De rode draad binnen de veranderingen, en dus ook in de nota, is meer maatwerk voor de klant. Daarbij wordt uitgegaan van de mogelijkheden die inwoners hebben die zijn aangewezen op werken in het kader van de Wsw, en dus niet zozeer van de beperkingen. Zo geeft de gemeente ook maximaal invulling aan de opdracht inwoners met een Wsw-indicatie onder zo regulier mogelijke omstandig heden te laten werken. Als het kan in dienst van een reguliere werkgever. Circa honderd bewoners bezochten op dinsdagavond 20 mei in ontmoetingscentrum De Kemphaan een informatie avond over de gemeentelijke herinrichtingsplannen voor het Kennedyplein en omgeving. De gemeente heeft een uitvoerings planning 2009-2011 opgesteld voor een renovatie van de gehele open bare ruimte in het gebied tussen de Kempweg, Langeweg, Langstraat en Westsingel. Deze renovatie is het beste te vergelijken met de aanpak van de Oranjebuurt, die enkele jaren geleden is afgerond. De volgende zaken worden aangepakt: afkoppe ling regenwater, openbare verlich ting, bestrating, groenvoorziening en invoering 30 km/u-zone. Klankbordgroep Het hoofddoel van de informatie avond was het samenstellen van een klankbordgroep bestaande uit bewo ners en ondernemers uit de buurt. Deze klankbordgroep gaat zowel aan het herinrichtingsplan als aan het wijkontwikkelingsplan meewerken. Inmiddels hebben veertien mensen hun belangstelling voor de klank bordgroep getoond. Met deze groep gaat de gemeente bespreken wie in de klankbordgroep (ca. 8 mensen) zitting neemt. Betaald parkeren Tijdens de informatieavond is de invoering van betaald parkeren in combinatie met parkeren voor vergunninghouders uitgebreid toe gelicht. Door de toename van het autobezit en de vele vreemd- parkeerders is er vooral overdag een tekort aan parkeerplaatsen in deze buurt. De gemeenteraad heeft in 2004 bij het besluit om parkeer garage De Gouden Leeuw te realiseren, besloten in een zone van 300 meter rondom de parkeergarage betaald parkeren in te voeren. Deze maatregel moet ingevoerd zijn, zodra de parkeergarage in gebruik wordt genomen. Meer informatie? Uiterlijk volgende week kunt u op onze website www.gebiedspanel.nl het verslag en de presentatie van de informatieavond inzien. Deze infor matie is dan ook bij De Kemphaan en in het gemeentehuis beschikbaar. Op deze website leest u ook alle informatie over het gebiedspanel Centrum-West, dat het wijkontwikke lingsplan in 2008 opstelt. De bouw van cluster II in het nieuwbouwplan Aan den Heuvel is gestart. Aannemer Janssen Raedts is begonnen met de bouwactiviteiten van het eerste deelplan. Na het plaatsen van de bouwhekken en bouwketen is de aannemer gestart met het uitvoeren van de grondwerk zaamheden. Op 10 april kwam een groot aantal geïnteresseerden naar Party- en Danscentrum Janssen in Venray. Daar kregen zij de laatste informatie over de onlangs in verkoop gekomen woningen van cluster II in het nieuwbouwplan Aan den Heuvel. Inmiddels zijn er al veel woningen verkocht. Door de grote interesse en snelle verkoop is aannemer Janssen Readts snel gestart met de bouw activiteiten van het eerste deelplan. Nog te koop In cluster II zijn nog diverse woningen te koop, halfvrijstaande woningen, tussengelegen woningen, vrijstaand geschakelde woningen en patiowoningen. Op de website www.aandenheuvel.nl vindt u uitgebreide informatie over het nieuwbouwproject Aan den Heuvel. Voor verkoopinformatie kunt u terecht bij Hauzer Partners in Venray, telefoonnummer (0478) 51 37 00 en 2VM in Venray, (0478) 53 01 11.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19