ontwerp aanleg onderhoud Staatssecretaris rrn bezoekt politie Nominatie Ons Genoegen Pad bij defensieterrein openbaar Zomerfeest moedercentrum 9 creatief vakkundige professioneel PEEL EN MAAS Boek bestellen? Thuiszorg nodig? Jl PEEL EN MAAS Donderdag 15 mei 2008 - Pagina 7 Vrijdag 16 mei opening eet- en inlooppunt voor ouderen en alleenstaanden in Ysselsteyn Passiflora Hoveniers Venray 06 - 20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl Het gemeenschapshuis van Ysselsteyn is er klaar voor: het eet- en inlooppunt voor oude ren en alleenstaanden. Mor gen, vrijdag 16 mei, vindt de officiële opening plaats en kan er meteen al lekker worden gegeten. Hoe het zich ontwik kelt, kunnen initiatiefneem sters Corrie Couwenberg en Nellie Marcellis nog niet zeg gen. "We hebben wel de over tuiging dat we in een behoefte voorzien." De vrijdag mag vanaf morgen gerust een sociale dag worden genoemd. Een kopje koffie drin ken, een kaartje leggen, de krant samen lezen, spellen, het is alle maal mogelijk op vrijdag tussen tien en twaalf uur in het gemeen schapshuis van Ysselsteyn. Een aantal vrijwilligers begeleidt de ouderen bij het lezen van de krant en maakt een praatje. En de ouderen of alleenstaanden kun nen zich ook inschrijven voor het eetpunt: middageten met leeftijds- en dorpsgenoten. Een met liefde bereid driegangen menu. Jan van Gassel, voormalig voor- Computerclub Regio Ven ray heeft zichzelf twee doe len gesteld. Het eerste doel is het onderling uitwisselen van informatie. Op deze manier wil de vereniging haar leden up-to-date houden over alles wat met de computer te maken heeft. De meerwaarde hier van is dat ieder lid informatie heeft, die kan worden gedeeld. Het tweede doel van Compu terclub Regio Venray is het dienen van de gemeenschap op computergebied. Voor vra gen over alles wat met de com puter te maken heeft, staat de club klaar. Computerclub Regio Venray werd in 1990 opgericht door een stel computervrienden. De perso nal computer (pc) was in opmars in de Nederlandse huishoudens en mensen gingen op ontdekkings reis op en door hun computer. Daarbij doken diverse problemen en mogelijkheden op. Niet ieder een had dezelfde kennis om met deze problemen of mogelijkheden om te gaan. De computervrienden besloten hun ervaringen en kennis te gaan delen. Het eerste doel van de club was toen snel vastgesteld: het uitwisselen van ervaringen en mogelijkheden van de computer. zitter van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO), heeft het eet- en inlooppunt geïnitieerd. Vanuit het dorp kreeg hij diverse berichten waaruit bleek dat er behoefte was aan een sociale middag voor ouderen in Ysselsteyn. In janu ari dit jaar overleed Jan van Gas sel en heeft hij zijn initiatief niet kunnen verwezenlijken. Corrie Couwenberg en Nellie Marcellis, medebestuursleden KBO, voelen het als een persoonlijke plicht om het idee van Jan van Gassel ver der uit te werken. Ook al, omdat de vraag naar sociale activiteiten steeds meer groeit. Nellie Marcel lis is reeds verantwoordelijk voor de Samen Doen Middag en onder steunt Corrie Couwenberg met de start van het eet- en inlooppunt. "Op dit moment helpt Nellie mij met de opzet van het project. En als het eenmaal loopt, hoop ik het alleen af te kunnen zodat Nellie zich volledig kan richten op de Samen Doen Middag." Dit alles in samenwerking met Synthese, de onderneming voor Zorg en Wel zijn. Corrie Couwenberg is zelf geen chefkok, maar meer iemand Tijdens een tweewekelijkse bij eenkomst kwamen de leden met hun computer bij elkaar om infor matie uit te wisselen Deze bijeenkomsten worden nog steeds georganiseerd, maar nu elke vrijdagavond van 18.30 tot 22.30 uur in restaurant 'La Tambourin', Stationsweg 46 in Venray. Daar komen de inmiddels 60 leden van de Computerclub Regio Venray met hun computer of laptop samen. In de loop der jaren is er nog een tweede doel bij gekomen: het dienen van de regio Venray op computergebied. Ook niet-leden zijn van harte welkom om met vragen of problemen over de computer te komen, ze kunnen hun pc-systeem zonder accessoire (monitor, enz) meenemen en de computerclub probeert er ver volgens antwoord op te vinden. Er zijn genoeg specialisten van bijvoorbeeld hardware, software, videobewerking en programma's aanwezig om iedereen te helpen. Daarnaast worden er ook cursus sen gegeven, onder meer over Outlook, Exel, Computerbeheer, Paint Shop Pro, etc. om nog beter te kunnen werken met de pro gramma's op de computer. Iedereen kan met zijn of haar probleem en vragen op de club avond terecht. "Wordt het pro van de organisatie. De indeling van koks en begeleiders is reeds gemaakt, maar hoe het uiteindelijk zal lopen is ook voor haar een ver rassing. "De open inloop is op dit moment op vrijdagochtend van tien tot twaalf uur, maar dat kan bij een grote vraag worden uitge breid. Er zijn voldoende enthousi aste vrijwilligers, die zich tijdens de open inloop en het middag eten nuttig willen maken." SOCIALE VARIANT Het eetpunt is uitsluitend bedoeld voor ouderen en alleen staanden die het ongezellig vinden alleen te eten en het fijn vinden met anderen te eten om de week te breken. Het is geen goedkoop restaurant voor bijvoorbeeld twee dames die een hapje willen gaan eten, terwijl de mannen aan het sporten zijn. Het eetpunt is een sociale variant op het zogenaam de tafeltje-dekje. Corrie Couwen berg vraagt geïnteresseerden om zich drie dagen van te voren aan te melden, zodat de koks niet voor verrassingen komen te staan. "Op dit moment heeft een achttal men sen zich aangemeld. De oorsprong bleem opgelost, dan vragen we een kleine bijdrage van zes euro. Tevens is men dan voor drie maan den lid. Wil men lid worden, dan bedragen de kosten 25 euro per jaar. De verschillende cursussen en het oplossen van problemen is niet gratis. Het binnenlopen met een 'kleine vraag' waarop meteen antwoord kan worden gegeven, brengt geen kosten met zich mee," vertelt Ron van Loon, sinds drie Een pad langs de voormali ge vliegbasis De Peel in Yssel steyn moet weer voor iedereen toegankelijk worden gemaakt. Dat heeft de Raad van State woensdag beslist. Landbouwer A. Donkers had het bospad afgesloten en wandelaars met borden teruggewezen. Vol gens de Raad is dat onterecht gebeurd. Met dit oordeel krijgt de gemeente Venray alsnog zijn gelijk. De gemeente heeft altijd gesteld dat hij de eigenaar is van het pad. Donkers kreeg daarom ook een dwangsom aan de broek om de afsluiting ongedaan te maken. Maar de rechtbank in Roermond bepaalde vorig jaar dat de dwang som weer van tafel moest. De Raad van State vindt echter Kijk....wat een keuze Modecentrum Frans Theelen St. Lambertusplein 12 Horst www.mooidemooistemode.nl varieert. Alleenstaande ouderen, licht dementerenden en ook vol wassenen met een indicatie die zich graag onder de mensen scha ren. Iedereen die hulp kan gebrui ken, is van harte welkom." EIGEN KEUZE De vrijwilligers koken in groe pen van twee personen. Koken is vaak hun hobby en zij willen zich graag inzetten voor de gemeen schap. Wat ze precies bereiden, is hun eigen keuze. Op vrijdagoch tend vertrekken zij naar de plaat selijke supermarkt, de groenteboer en de bakker om de ingrediënten voor een driegangen maaltijd in te kopen. Nellie Marcellis weet wel wat ze nu zou koken. "Een aspergesoep vooraf, aangezien in het dorp overal verse asperges te koop zijn. Een frisse salade, met aardappeltjes en een stukje vlees. En als toetje een bakje verse aard beien met vanillevla. We moeten wel met het seizoen meegaan. Ik zou geen stamppot op tafel zetten met dit weer. En dat voor slechts zeven euro. Je hoeft je alleen maar aan te melden, aan tafel te schui ven om 12.15 uur en vanaf 13-30 jaar lid van de club. "Iedereen is welkom. Dat de groep zo divers is, komt Computerclub Regio Venray alleen maar ten goede. Er komen veel mensen met verschillende invalshoeken samen om te pra ten over hetzelfde probleem. Dat zorgt voor een goed onderbouwd antwoord op vragen en bij proble men." Wat bindt de leden van de Com- dat de rechtbank in Roermond te vlot heeft geoordeeld. Een nader onderzoek over de vraag wie nu eigenaar is van het pad, zou beter zijn geweest. Ondanks het feit dat Donkers het pad al sinds 1961 gebruikt als weidegrond, conclu deert de Raad dat het aanneme lijk is dat de gemeente eigenaar is van het pad. De afsluiting is daarom onterecht, aldus de Raad van State. FAUNALAND VAN GROOTEL uur kan iedereen de middag inde len zoals hij of zij zelf wil." SYNTHESE Op vrijdagochtend 16 mei zijn de vrijwilligers, deelnemers en een aantal genodigden aanwezig bij de officiële opening. Vanaf 10.00 uur staat de koffie met vlaai klaar voor de liefhebbers. Anke Bongers van Synthese, de partner in dit project, zal de aanwezigen toespreken. Een dergelijke samenwerking met Synthese is nodig en gewenst om op financieel en organisatorisch vlak én verzekeringstechnisch garantie te bieden aan deelnemers en vrijwilligers. De organisatie van het eet- en inloopcentrum nodigt alle geïn teresseerden uit om naar de open inloop te komen. "Het is van belang dat iedereen weet dat Ysselsteyn een dergelijke moge lijkheid biedt." Voor vragen en aanmeldingen kunt u contact opnemen met Cor rie Couwenberg, contactpersoon eet- en inlooppunt: 06-43165930. Voor algemene informatie: Syn these Venray, 0478-517317. puterclub Regio Venray? Ron van Loon: "Het komt in feite allemaal neer op vriendschap, kennis en gezelligheid. De computerclub is een gezellige groep van mensen in de leeftijd van 18 tot 78 jaar, die dezelfde hobby hebben. Ieder een staat klaar voor elkaar, wat de aard van het computer probleem ook is. We zitten op dezelfde golf- lengte.'Meer informatie: www. crv. isonzeclub.nl Dag van de Vrijwilliger Op 25 oktober wordt voor de vijfde keer de vrijwilligersorgani satie van het jaar bekendgemaakt in de foyer van de schouwburg. Op deze dag viert de Dag van de Vrijwilliger in Venray haar eerste lustrum. Een werkgroep, waarin alle prijswinnaars van de afgelo pen jaren vertegenwoordigd zijn, is druk bezig met de voorberei ding van deze middag. Dit jaar kunnen alle vrijwil ligersorganisaties uit Venray en zijn kerkdorpen meedingen naar de prijs: een cheque ter waarde van 500 euro, beschikbaar gesteld door de Rabobank. Kandidaten voor de prijs die nen in ieder geval aan de vol gende criteria te voldoen: Dit vrijwilligerswerk is min of meer structureel dus niet eenmalig; Het vrijwilligerswerk gebeurt in georganiseerd verband; Uit het werk blijkt de waardering voor vrijwilligers(werk) U kunt het aanmeldformulier opvragen bij Match, Marktstraat 8 Venray, 0478-516995 of info@vrij- willigerswerkvenray.nl. Een onaf hankelijke jury zal, aan de hand van een aantal aandachtspunten, in drie fasen komen tot de geno mineerden en uiteindelijk tot de aanwijzing van de winnaar 2008. Tijdens de Dag van de Vrijwilli ger 2008 wordt dit jaar ook een nuhlieksnriis uiteereikt. Staatssecretaris Bijleveld van het ministerie van Bin nenlandse Zaken en Konink rijksrelaties bezoekt donder dag het regiobureau politie Limburg-Noord te Venlo. Zij gaat hier in gesprek met politiemensen over de invloed van administratieve lasten op hun werk. Aansluitend zal het project Administratieve Lasten voor pro fessionals worden toegelicht en maakt de staatssecretaris de top 5 bekend van administratieve knel punten waar agenten en recher cheurs mee te maken hebben. Uiteindelijk komt er een top 5 voor minimaal vier verschillende professionals in de sectoren vei- zomerfeest. Een feest voor de cursisten, vrijwilligers en beroepskrachten van EVA. Tevens is het feest een uitnodi ging aan alle vrouwen uit Ven ray en omgeving om kennis te maken met het moedercen trum en zijn bezoekers. Sinds de oprichting in 2006 heb ben al veel vrouwen de weg naar het moedercentrum gevonden. Om taal- of computerlessen te volgen, voor deelname aan activiteiten, voor ontmoeting en gesprekken tijdens de open inloop of om zelf actief te zijn als vrijwilliger. Hieruit vloeien mooie, onderlinge contacten voort. De laagdrempeligheid van moeder centrum EVA speelt hierbij een grote, positieve rol. Door toedoen van de jeugd commissie zijn de jeugdoplei ding, jeugdfanfare en drum band van Ons Genoegen uit Oirlo genomineerd voor de Kinjerkultuurpries van Lim burg. Die prijs komt voort uit het programma van Ll-tele- visie Kinjerkroam en wordt gesubsidieerd door de pro vincie Limburg. Er is door de jeugdcommissie een project ingediend om via een eigen gemaakte filmclip te laten zien niet ontvangen? Bel 582877! Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray is op maandag 19 mei weer open voor alle mensen met dementie, hun partners, familieleden en betrok kenen. Hulpverleners en andere belangstellenden zijn ook van harte welkom. Alle gasten leren en profiteren van eikaars kennis en kunde. Het thema voor deze avond is opname in het verpleeg huis. Gastsprekers zijn mevrouw W Verberne, maatschappelijk werker en mevrouw T. Janssen, medewerker cliëntenlogistiek, beiden werkzaam bij de Zorg groep Noord-Limburg. Het café vindt plaats in De Kemphaan in Venray. Inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19-30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten.Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. ligheid, onderwijs, zorg en sociale zekerheid. Staatssecretaris Bijle veld wil deze knelpunten deze kabinetsperiode wegnemen. Het kabinet wil hiermee bereiken dat de professionals minder tijd kwijt zijn aan het invullen van papieren en meer tijd overhouden voor hun eigenlijk werk. Dat wil zeg gen meer blauw op straat, meer handen aan het bed en onderwij zers voor de klas. Politieprofessio- nals kunnen nu al melding maken van administratieve lasten bij het onlangs geopende meldpunt www.mijnechtewerk.nl. Profes sionals uit de overige genoemde sectoren kunnen hier op termijn ook terecht met opmerkingen en suggesties. Venray bestaat. Voor het feest zijn alle vrouwen uitgenodigd om hun mooiste kle ding uit het land van herkomst te dragen, zodat er in de loop van de avond een modeshow gehouden kan worden. De feestavond begint om 19-30 uur en duurt tot 23.00 uur. Waar normaal kinderen altijd welkom zijn om de moeders te vergezel len tijdens hun bezigheden in het moedercentrum, is deze avond bedoeld voor alleen de vrouwen zelf. Een gezellige avond waarin men elkaar beter kan leren ken nen. Tijdens het feest wordt gezorgd voor livemuziek en er is gelegen heid om te dansen.Voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. hoe leuk het is om zelf muziek te maken en daarmee ook andere jongeren daarvoor te stimuleren. De afgelopen tijd zijn daarvoor opnames gemaakt.van de ver schillende muzikale activiteiten. Muziekvereniging Ons Genoegen telt ruim honderd muzikanten van wie meer dan 40 jonger is dan 18 jaar en die zijn vooral actief bij de jeugdfanfare en drumband. Afgelopen zaterdag 10 mei zijn er door Ll-televisie voor het pro gramma Kinjerkroam de opna mes gemaakt. In dat programma komen de verschillende jeugdacti- viteiten van de muziekvereniging aan bod waarbij vooral de jongere leden zelf laten zien en horen hoe het er bij muziekvereniging Ons Genoegen aan toe gaat. Om het gehele project te finan cieren heeft Ons Genoegen van de gemeente Venray een subsidie van 500 euro gekregen van de gemeente Venray. Daarmee wordt de filmclip gemaakt die via dvd's verspreid zal worden in de regio. Wethouder Patrick van der Broeck maakte dit bekend tijdens de opnames voor Kinjerkroam, tege lijkertijd met de nominatie voor de kinjerkultuurpries. Aan het einde van het jaar zal de provincie Limburg bekendmaken welke van de genomineerden uit Limburg uiteindelijk de prijs zal winnen. Op 24 en 25 mei is de uitzen ding van het programma Kin jerkroam met Ons Genoegen gepland bij LI. Dan is er te zien hoe de jongste leden de vereni ging beleven. Op zaterdagmiddag 31 mei, tijdens de Alles Kids middag van het jubileumweekeinde van de muziekvereniging, 100 jaar Ons Genoegen Oirlo, zal er ook aan dacht besteed worden aan dit project. Dan hoopt men de clip op een passende wijze te kunnen oresenteren. Gastgezin voor langere tijd Ieder jaar komen in augustus tientallen buitenlandse scholieren naar Nederland en dit aantal stijgt snel, vooral Belgen, Brazilianen en Amerikanen kiezen er steeds vaker voor om aan een Neder landse middelbare school lessen te volgen. Hoewel voornamelijk de Belgische scholieren al rede lijk Nederlandse spreken wordt dit leerproces door het wonen in een Nederlands gastgezin ver der versnelt. Daarnaast leren niet alleen de scholieren veel over de Nederlandse cultuur de gast gezinnen worden ook ingewijd in de kleurrijke cultuur van hun gastkind. Buitenlandse scholieren wonen gedurende hun verblijf in Nederland bij een gastgezin. Zo'n gastgezin treedt als het ware op als 'ambassadeur'.Als ambassadeur neemt een gastgezin een uitwisse lingsstudent in huis én het gezin op voor een periode van vijf of tien maanden. Als toerist in eigen land maakt het gezin bijvoorbeeld kennis met het nationale heerlijk geurende gerecht van Brazilië, de feijoada of leren de kinderen de sportieve hoogstandjes van het basketbal van hun gastbroer. Men hoeft de deur niet meer uit om van een andere cultuur te proeven. Het aantal buitenlandse scholieren dat naar Nederland komt is het afgelopen jaar met 21 procent gestegen. "Deze stijging zou nog groter kunnen zijn want we hebben zelfs 50 procent meer aanvragen gekregen maar kunnen niet voor iedereen een gastgezin vinden" zegt Lilian Idink van de organisatie Travel Active. De gezin nen die er voor kiezen om voor langere tijd een scholier in huis te nemen worden zowel voor, tij dens en na vertrek begeleid door een vrijwilliger in de regio zodat men er nooit alleen voor staat. Ook voor aanstaande augustus is Travel Active nog op zoek naar gastgezinnen in heel Nederland die hun leven willen verrijken. Voor meer informatie kan men contact opnemen via www.travel- active.nl., HIghschool Holland of via telefoon (0478)551900. Kijk...wat fantastjsch Modecentrum Frans Theelen St. Lambertusplein 12 Horst www.mooidemooistemode.nl Week van het Huisdier in teken vakantie Met de vraag Vakantie, ook leuk voor uw huisdier?! brengen allerlei partijen uit de huisdie renbranche tijdens de Week van het Huisdier van zaterdag 17 tot zondag 25 mei een goede voorbe reiding van de vakantie onder de aandacht. Dat is hard nodig, want ieder jaar weer blijkt dat lang niet elke huisdierbezitter dat bijtijds regelt. Regelmatig worden knaag dieren en konijnen gedumpt en juist in de vakantieperiode zijn er veel meldingen van weggelo pen katten. Pensions zijn al ver voordat de vakantie begint, volge boekt. Ongeveer een derde van de hondenbezitters neemt de hond mee naar het buitenland, maar vaak is onduidelijk wat de eisen zijn om je dier mee te mogen nemen naar je vakantieland en welke ziektes vreemde parasieten kunnen overbrengen. Hoog tijd dus om hier eens wat meer infor matie over te bieden. De Week van het Huisdier wordt ieder jaar gehouden om nog eens extra onder de aandacht te brengen dat mensen op een verantwoor delijke manier met hun huisdier om moeten gaan. Hieraan doen allerlei partijen mee, zoals bijvoor beeld dierenartsen, dierenwinkels, dierenpensions en dierenasielen. Dierendokters Venray biedt haar klanten aan om bij vakantie naar het buitenland gratis een pakketje op te halen met informatie over welke zaken u niet mag vergeten mee te nemen. Men krijgt dan een op het vertrektijdstip en bestem ming afgesteld behandelplan mee naar huis om te voorkomen dat hond of kat in de toekomst met een nare ziekte thuis komt. Men kan de vertrekdatum en bestem ming doorgeven via telefoon (0478)581336 of (0478)515545 of e-mail naar info@uwdierendokter. nl. en dan kan men enkele dagen later het pakketje ophalen. Ook kan men gratis een boekje van Jan, Jans en de kinderen afhalen. Er zit een behoorlijk pittige vakantie puzzel in. Om een prijs te winnen kan men de oplossing via de web site van de Week van het Huisdier opsturen. Dierendokters Venray, Oude Oostrumseweg 26,5802 CC Venray. Dansavond In de Witte Hoeve in Venray vindt op zaterdag 17 mei een dansavond plaats. De bezoe kers kunnen niet alleen genieten van livemuziek van G. Six, maar ook van de Indische keuken. De zaal gaat open om 19.00 uur, de dansavond begint om 20.00 uur en duurt tot 01.00 uur. De kosten bedragen 9 euro per persoon. www.vandenmunckhof.nl proteion thuiszorg noord-limburg Bel (0478) 52 62 62 Op 23 mei organiseert Tijd dus voor een feest om te moedercentrum EVA een vieren dat het moedercentrum in 'Een driegangen maaltijd en gezelschap voor zeven euro' DIERENSPECIAALZAAK VENRAY - HORST vrijdag tussen 9.00-17.00 uur huishoudelijke en persoonlijke verzorging verpleging gespec. thuisbegeleiding zorgboerderijen dagvoorzieningen zorg tv consultatie voor senioren zorgalarmering www.thuiszorgnoordlimburg.nl 'tijd voor mensen' 'tijd voor wensen 'Computerclub dient de gemeenschap'

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7