Koen Gielens: seizoen voorbij Voetbaldag voor meiden Tumultueus duel krijgt staartje E SSS'18 bestaat 90 jaar ZVCO kampioen Niets! Boek bestellen? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 15 mei 2008 - Pagina 19 Meerderheid voetbalclubs keert zich tegen de plannen www.vandenmunckhof.nl Arbiter: "Gewelddadig gedrag trainers" Fluitend monument Jo Smits neemt afscheid op 23 mei Arbiter onderbreekt hectische wedstrijd na drie keer rood Kessel Afscheidswedstrijd Jo Smits Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Recepties kampioensteams SV Oostrum SVV veteranen VV Holthees/Smakt Wat gebeurt er als U niet adverteert Invoering topklasse op de helling De invoering van een topklasse in het amateurvoetbal is hoogst onzeker geworden. Vorige maand werden in alle zes districten regiovergaderingen gehouden. Globaal geteld is 60 procent tegen de topklasse en 40 procent voor. Volgende week vinden in het land de zes districtsvergaderingen plaats. Het Limburgse district Zuid n vergadert op dinsdag 20 mei in de Postkoets in Horn. Daarna zal het beeld nog duidelijker worden. Uiteindelijk neemt de algemene vergadering amateurvoetbal op zaterdag 31 mei het finale besluit in Zeist. Door Henk Willemssen De KNVB wil met ingang van het seizoen 2009/2010 de topklasse invoeren. Deze nieuwe klasse komt tussen de eerste divisie (profs) en de zes hoofdklassen (zaterdag- en zondagamateurs) in. De opzet is dat er drie gemengde topklassen komen met zowel zaterdag- als zondagclubs. De voetbalbond heeft de afgelopen decennia al diverse pogingen onder nomen die alle spaak liepen. Op last van de UEFA moet er een doorstro ming komen tussen de eerste divisie en de top van het amateurvoetbal. Ditmaal heeft de KNVB het groots opgezet met bijeenkomsten in het land. Het onderwerp leeft behoorlijk en overal lieten de voor- en tegenstan ders van zich horen. Het was afgelopen maand dan ook spannend wat de uitslag in de dis tricten zou zijn. De twee grote voor standers zijn West I (74 procent) en Noord (58 procent). Drie districten zijn in grote meerderheid tegen: Oost (20 procent), West II (22 procent) en Zuid I (34 procent). In het district Zuid II was een nipte meerderheid van 51 procent voorstander. De vraag is hoe het nu verder gaat. Deze uitslag is toch een fikse teleur stelling voor de voetbalbond. Er zijn kosten noch moeite gespaard. Als het nu niet lukt, dan lijkt het nooit meer te lukken. Zover wil Jan de Bruijn niet gaan. De Venraynaar is een van de zes tig landelijke afgevaardigden die op 31 mei een besluit over de topklasse. De Bruijn wijst erop dat het plan in twee delen uiteen valt: de topklasse plus de uitbreiding van twaalf naar veertien clubs in de lagere klassen. Wellicht dat een loskoppeling nog enig soelaas biedt. Voorstanders vinden dat de KNVB het gewoon moet doordrukken. Want de topklasse komt het niveau van het Nederlandse voetbal ten goede. Lukt het niet via de 'lastige' amateurs dan moet het maar via de proftak gespeeld worden. Er zou dan net als voorheen een tweede divisie, die in 1971 is afge schaft, moeten komen. Zover is het nog niet. Jan de Bruijn, oud-voorzitter van SV Venray, is al sinds 1996 afgevaar digde. Hij is te spreken over de weg die de KNVB tot nu toe heeft gevolgd. "Het proces is goed verlopen. Het is democratisch van onderaf gegaan. Alle voors en tegens zijn aan bod gekomen en iedereen heeft zijn zegje kunnen doen. Het is beslist niet zo dat de KNVB dit er even doordrukt", vindt De Bruijn. De Venraynaar verwacht niet dat de zes districten veel zullen afwijken van de stemming in de regio's. "De clubs zijn aan zet geweest. De regio afgevaardigden gaan nu een uitspraak doen. Zij vertegenwoordigen de clubs uit hun regio. Dus ik verwacht dat zij geen afwijkende geluiden zullen laten horen. In ons district Zuid II ligt het fifty-flfty." De opkomst in de regiovergaderin gen was met gemiddeld 31 procent aan de lage kant. Is de zwijgende meerderheid niet thuis gebleven? En hebben vooral de tegenstanders zich laten horen en zien? De Bruijn gelooft van niet. "Dit was een normale opkomst. Je kunt niet zeggen dat de zwijgende meerderheid afwezig was. Zo werkt het niet. Er is gestemd onder de aanwezigen en die uitslag telt." Aangenomen dat de districten in de week van 19 tot 23 mei hetzelfde geluid laten horen, dan is en blijft een meerderheid tegen de topklasse. De grote vraag is wat de zestig afgevaar digden op 31 mei gaan doen. District Oost is het grootste en telt dertien afgevaardigden in Zeist. Daarna vol gen West I (twaalf), Zuid I (tien), West II (negen), Noord (acht) en Zuid II (acht). "We zullen met z'n achten uiter aard van te voren overleggen", zegt De Bruijn. "Het ligt in de lijn dat wij de mening van het district in onze stemming naar voren laten komen. Wij moeten vooral goed naar de ver enigingen luisteren. En ons daaraan houden.Tenzij er zwaarwegende argu menten zijn om hiervan af te wijken. Los daarvan kan iedere afgevaardigde zonder last of ruggespraak zijn eigen stem uitbrengen." Jan de Bruijn verwacht, gezien de huidige teneur, dat de topklasse het niet zal redden. "Ja, zoals het er nu naar uitziet wordt het voorstel weg gestemd. Hoe het dan verder moet? Het proces zal dan weer opnieuw beginnen, wellicht in een andere vorm. Een smallere top komt de kwa liteit van het voetbal toch ten goede. Voetballers willen ook graag zo hoog mogelijk spelen. Buiten de vergaderin gen om hoor en lees ik veel positieve geluiden. Maar het heeft natuurlijk ook zijn keerzijden. We moeten het afwachten." Voor Koen Gielens kwam afgelopen maandag een voortijdig einde aan het seizoen. Na een uur spelen werd de Leunse laatste man in Kessel uit de wedstrijd geschopt door Manuel Bex. Met een fikse enkelblessure werd hij naar kleedlokaal gedragen. Dinsdagochtend bracht hij een bezoek aan de huisarts. "De enkel is gekneusd en de banden zijn opge rekt", vertelt Koen Gielens dinsdag middag. "Als het inderdaad zo is dan hoef ik niet naar het ziekenhuis. Het is nog even afwachten. Ik laat vanavond de enkel intapen door verzorger Pie- ter Lucassen en ik heb krukken gekre gen. Dinsdag ben ik niet gaan werken. Ik zit zoveel mogelijk met m'n pootje omhoog." De ongelukkige Leunenaar denkt liever niet meer terug aan het fatale moment. "Nee, het was niet normaal hoe hard die speler inkwam. Het was in het begin bij mij vooral de schrik, denk ik. Helaas zit mijn seizoen er nu op. Ik had liever nog langer nacompe- titie gespeeld. Maar we hebben toch een goed seizoen gedraaid. Op naar het volgende", zegt hij optimistisch. Voetbalvereniging Volharding houdt op zaterdag 24 mei van 13-30 tot 17.00 uur een voetbal dag voor meiden tussen de tien en zestien jaar. De voetbalsters in spe kunnen tijdens deze mid dag onder meer deelnemen aan clinics, workshops en de penal tycup. Tevens spelen ze enkele onderlinge wedstrijden. Ter afsluiting van de middag wordt er op sportpark Soetendaal in Vier lingsbeek een wedstrijd tussen het damesteam en het meisjesteam van Volharding gespeeld. Dames- en meis jesvoetbal begint steeds meer te leven in Nederland en vooral ook bij Vol harding. De Vierlingsbeekse voetbal club begon drie jaar geleden met een damesseniorenteam, dat afgelopen zondag werd gekroond tot kampioen in de zesde klasse. Tevens werd twee jaar geleden, vanwege de groeiende interesse, gestart met een meisjes team. Iedereen is welkom op zaterdag 24 mei op sportpark Soetendaal in Vierlingsbeek. Het nacompetitieduel Kessel- Leunen kan voor de trainers John Paulissen en Jack Maas nog wel eens een vervelend staartje krij gen. Arbiter Bram Witsiers uit Oss heeft een rapport naar de KNVB gestuurd over 'het gewelddadig gedrag' van beide coaches. De vlam slaat in de 62 minuut in de pan als Kessel-speler Manuel Bex veel te hard en onbesuisd inkomt op Koen Gielens. Het gebeurt vlak voor de dug-out van Leunen. Tot ontstelte nis van de Leunse bank krijgt Bex slechts geel waar een rode kaart zeker op zijn plaats is. Een paar tellen later krijgt 'boosdoener' Bex om onduide lijke redenen, zijn tweede gele prent en dus toch rood. Inmiddels zijn op het veld enkele opstootjes ontstaan waarbij spelers en begeleiders van beide clubs zijn betrokken. De zwak leidende scheids rechter Witsiers blaast de aftocht met zijn twee assistenten die eveneens uit Oss afkomstig zijn. "Ik werd in mijn rug geduwd door een man met een rode pet op (terreinknecht Van den Beuken, red.). Dat was voor mij het sein naar het kleedlokaal te gaan en een afkoelingsperiode in te lassen. Nadat ik die man eerst rood had gege ven", vertelt Witsiers maandagavond aan de telefoon. Eerder zien de Kessel-spelers Robin Zentjens en Manuel Bex al de rode kaart. En dit is nog niet alles want de trainers John Paulissen (Kessel) en Jack Maas (Leunen) worden door de leidsman in staat van beschuldiging gesteld. "Nee, ik heb ze geen rode kaart gegeven. Maar ik breng wel een strafrapport uit aan de KNVB. Dat zul len mijn beide assistenten eveneens doen", aldus Witsiers die pas na enig aandringen helderheid verschaft. "Beide coaches hebben zich schuldig gemaakt aan gewelddadige handelin gen. Ze hebben het veld betreden en ze waren aan het duwen en slaan ten opzichte van tegenstanders. Dit onbe hoorlijk gedrag valt niet te tolleren", aldus Witsiers, die niet heeft overwo gen het duel definitief te staken. "Nee, dan had er nog wel wat meer moeten gebeuren..." Leunen-trainer Jack Maas is zich van geen kwaad bewust. "Ik heb geen enkele tegenstander aange raakt. Ik heb alleen mijn eigen spelers weggehouden." De tuchtcommissie van de KNVB krijgt nog een lijvig dossier onder ogen. Want de incidenten spelen zich af voor de tribune waarop de druk schrijvende rapporteur Gerard de Bruijn uit Panningen zit. Ook hij zal zijn bevindingen ongetwijfeld uitge breid aan de voetbalbond rapporte ren. 'Meer collegialiteit bij scheidsrechters' Zelfs Jo Smits moet eraan gelo ven. De leeftijdsgrens die de KNVB stelt, geldt ook voor de Venrayse arbiter. Zeventig jaar is de limiet. Het leiden van officiële voetbal wedstrijden is voortaan taboe voor Jo Smits die op 3 augustus zijn zeventigste verjaardag viert. Zijn vertrek gaat niet onopge merkt voorbij. Op vrijdag 23 mei krijgt hij een afscheidswedstrijd aangeboden tussen een scheids- rechterselftal en een regionaal gastenteam. Uiteraard zal Jo Smits dan zelf de fluit hanteren. Door Jan Leijsten Jo Smits (69) is een geboren en getogen Venraynaar die zelf 25 jaar actief voetbalde. Als twaalfjarige meldde hij zich aan bij SV Venray. Als voetballer was hij bepaald niet een kennig. Hij verdedigde ook de kleuren van Wanssum, De Molenwiekers (de tweede Venrayse voetbalclub) en Leu nen waar hij nog zes jaar in het eerste elftal speelde om op 36-jarige leeftijd te stoppen. Zelf omschrijft hij zich als een pittige voetballer die in zijn hele carrière slechts een schorsing opliep. "Dat was na een emotionele wedstrijd met De Molenwiekers toen ik de scheidsrechter 'aanraakte' Het aloude gezegde 'de beste veld wachter is eerst stroper geweest' gold zeker ook voor Jo. Na de actieve voet balperiode trok hij de stoute schoe nen aan en ging in Horst naar de scheidsrechterscursus. Het examen was in het Venlose scheidsrechterslo- kaal 'Huize Unicum' waar de welbe kende Carel Bentlage hem begroette met de bemoedigende woorden 'goed dat ze jou te pakken hebben'. Jo slaagde voor zijn diploma en zijn eerste wedstrijd was Meerlo 3 tegen Montagnards 4. Het was destijds geen sinecure om vanuit de onderafdeling te promove ren naar de vierde klasse van de 'grote' KNVB. Toch maakt de Venraynaar deze sprong in drie jaar, sneller ging eenvoudig niet. En eenmaal hogerop liep het eveneens van een leien dakje. Jo Smits neemt afscheid als scheidsrechter. "Ik ben nog lang niet van het voetbalveld verdwenen." Gesteund door zijn loopvermogen en ijzersterke conditie ontging hem in negentig minuten nauwelijks iets. Er volgde promotie op promotie waarna hij in 1983 het walhalla van het ama teurvoetbal, de hoofdklasse, bereikte. Smits floot in die jaren wel vaker voor meer dan duizend toeschouwers. Ook hij maakte mee waaraan geen enkele scheidsrechter ontkomt... een nare wedstrijd. Voor Smits was het de hoofdklasser TOP-Voerendaal. In die wedstrijd kon de Venraynaar vrij wel niets goed doen in de ogen van beide ploegen. Maar ook aan die ver velende partij kwam een einde. Voor Jo overheersen de mooie herinnerin gen. "Het was geweldig fluiten op dat niveau. Mijn vrouw ging altijd mee en we vertrokken al op tijd. Bijvoorbeeld bij Rood Wit in St. Willibrord was de ontvangst prima als ook de begelei ding na de wedstrijd. Dat was in de afdeling vaak wel anders. Ik moest een keer fluiten in Sibbe bij Valken burg waar ik om 13.40 uur arriveerde. Een halfuur later had ik nog 'niemand' gezien. Ik ging eens zoeken en vond een bestuurslid die zonder blikken of blozen vroeg 'bent u al lang hier scheidsrechter?'. Nee, dan waren de jaren in de hoofd- en eerste klasse een verademing." Laatst floot hij nog UDI 4 tegen Nulandia.'Tk moest overal zelf achteraan zoals de spelerspasjes con troleren. Maar dat weet je. Zo'n ramp is dat ook weer niet. Het eerste elftal van UDI speelde ook thuis en het arbi trale trio werd in de watten gelegd. Bij mij ging het wel anders. Na het afwik kelen van het wedstrijdformulier zocht ik maar mijn auto op. Toen ik net buiten was, kwam een bestuurslid me na. 'Sorry, we hebben u nog niets te drinken aangeboden. Komt u nog even mee?' Ik zei 'ik ben nu op weg naar huis'."Begrijp me goed, dit komt niet zo vaak voor. Echter jonge, begin nende scheidsrechters knappen af op dit soort zaken." Of die keer bij Ble- rick-Heer in de eerste klasse. "Komt tijdens de rust de rapporteur naar me toe. Waarom ik geen waarschuwing had gegeven. Mijn antwoord was 'rap porteurs behoren anoniem te werken. Zeker als een wedstrijd normaal ver loopt'." Het voor beide partijen zo goed mogelijk doen, is altijd zijn streven geweest. Bij zijn afscheid ziet Smits tot zijn genoegen dat het goed gaat met de arbitrage in Noord-Limburg. De collegialiteit is toegenomen en drie jongelingen kloppen op de deur. NickTunnissen zit al in groep 3 en hij fluit derdeklassers. Terwijl Jesper van Lierop en Felix Vollenberg amper een jaar bezig zijn en zich nu al positief manifesteren. Jo is nog iedere ochtend te vinden op sportpark De Wieën waar hij de kleedlokalen schoonhoudt. Echtge note Nel schudt haar hoofd. "Met alle respect. Maar als ik dat werk moest doen, dan zagen ze me na de eerste keer nooit meer."Jo reageert: "Laat me toch. Ik heb er plezier in. Als in juni het seizoen is afgelopen, dan begin ik in clublokaal De Boggerd aan de grote schoonmaak." Hij heeft zijn bedenkingen bij de vele fusies van de laatste jaren. "Zoals United en SVOC. Het kruipt bij elkaar maar sportief worden ze er niet veel beter van. Of het gezond is, waag ik dan ook te betwijfelen. Want de riva liteit, toch heel belangrijk in de sport, ebt weg. Merselo is Merselo, Oirlo is Oirlo en Leunen is Leunen. Ik bedoel maar, dorpen zijn dorpen." Jo heeft gekampt met zijn gezond heid maar is nu weer bijna de 'oude'. Hij moet zich wel aan de richtlijnen van de cardioloog houden. Toch hoopt hij voor zijn fitheid weer eens aan trainen toe te komen. Alhoewel. "Wekelijks ren ik alweer een uurtje in de bossen. Ik ben nog lang niet van het voetbalveld verdwenen. Het is mijn tweede vrouw geworden." Jo heeft in zijn loopbaan slechts vier fluitjes versleten. "En muzikant is toch ook zuinig op zijn instrument", legt hij uit. "Want fluiten op zich is ook een kunst.Aan de intonatie kun je horen hoe de zwaar de overtreding is. Sportnieuws -info Leunen buit overtal niet uit Kessel-Leunen 1-0 (1-0). Doelpunt: 43. Luuk Peeten 1-0. Scheidsrechter: Witsiers (Oss). Toeschouwers: 150. Rode kaart: 60. Robin Zentjens (Kessel) na twee keer geel; 62. Manuel Bex (Kessel) na twee keer geel; 62. René van den Beuken (terrein knecht Kessel) wegens duwen scheidsrechter. Gele kaart: Freek Hillen (Kessel), Koen Gielens en Roel Biezenaar (Leunen). Leunen: Jeuken; Biezenaar, Koen Gielens (63. Roel Gielens), Ruud van Ooi en Van Lierop (80. Van Hoek); Rob van Ooi, Litjens en Keijsers; Guus Gielens, Hen driks en Lucassen. Door Henk Willemssen Na ruim een uur last scheids rechter Witsiers een afkoelingspe riode in tijdens het tumultueuze nacompetitieduel Kessel-Leunen. Binnen twee minuten heeft hij drie rode kaarten uitgedeeld aan de thuisclub. Leunen kijkt op dat moment tegen een 1-0 achter stand aan. Na een kwartier onder breking wordt de wedstrijd her vat. Maar de oranje-witten slagen er tegen negen man niet meer in de nederlaag af te wenden. Vanavond (donderdag) is om 19.00 uur is in Leunen de return. Bij een zege met meer dan één doelpunt verschil gaat Leunen door naar de tweede ronde. Daarin is het Brabantse Maarheze, de nummer tien van de derde klasse C, de tegenstander. Wint Leunen met een doelpunt verschil, dan moeten strafschoppen uitkomst brengen. Er volgt geen verlenging. Als Leunen niet wint, dan zit het seizoen Libero Koen Gielens stoomt op met de bal aan de voet. erop en gaat Kessel door naar de vol gende ronde. De nummers twee uit de vierde klassen E en F ontmoeten elkaar zon dag onder tropische temperaturen op sportpark De Roode Egge. De oranje- witten kunnen op volle sterkte aan treden terwijl de thuisploeg topscorer Ruud Hillen en aanvoerder Joep Stem- kens moet missen. Halverwege de eerste helft last de leidsman een korte drinkpauze in. Daarvoor is er weinig spectaculairs gebeurd. Daarna komen al snel de eerste gele kaarten. Robin Zentjens gaat te fors door op Koen Gielens.Twee minuten later verdwijnt ook de Leunse libero in het boekje als hij Freek Hillen te stevig aanpakt. Na dertig minuten ontstaat het eerste tumult als Frits Lucassen over links vrije doortocht krijgt. De neutrale grensrechter uit Oss vlagt ten onrech te voor buitenspel voor Tom Hendriks die zich in het centrum aan het spel onttrekt. De vlag gaat eerst omlaag maar daarna toch weer omhoog. Ondertussen heeft Frits Lucassen gescoord maar de arbiter neemt het vlagsignaal over en annuleert de tref fer. De Leunse bank reageert furieus. Vier minuten later lijkt Leunen opnieuw op voorsprong te komen na een mooie actie van Frits Lucassen die vanaf twintig meter zijn uithaal op de kruising ziet eindigen. Vlak voor rust wordt de thuisclub dreigender. Robin Zentjens strandt op doelman Gijs Jeuken maar de Kesselse aanvaller krijgt een herkansing. Dit maal kan Koen Gielens op de doellijn redding brengen. In de 43e minuut mag Kessel vlak buiten de zestien een vrije trap nemen. Laatste man Luuk Peeten krult de bal over de muur fraai in de kruising: 1-0.. Frits Lucassen brengt spits Tom Hendriks in stelling maar die kan zo vlak voor het doel niets uitrichten. Ook na de pauze komt het meeste gevaar van Kessel. De uitgekomen keeper Gijs Jeuken wordt omspeeld en Robin Zentjens op het verlaten doel. Met een ultieme redding voor komt Koen Gielens op de lijn een grotere achterstand. Het thuispubliek is woedend omdat de bal een halve meter over de lijn zou zijn geweest. Dezelfde grensrechter die voor rust een Leunse treffer om zeep helpt, her haalt dit nu voor de thuisclub. Gielens erkent dat het een treffer is. "De bal was inderdaad over de lijn." Leunen komt even later opnieuw goed weg als een vrije trap van Luuk Peeten op de paal belandt. Dan breekt de 62e minuut aan en staat Kessel plotseling met negen man op het veld. Terwijl Koen Gielens na de charge van Manuel Bex met een zware enkelblessure achterblijft. Arbi ter Witsiers roept beide aanvoerders en trainers bij zich in het kleedlokaal. "Als iemand nu nog een kik geeft, dan gaan we onmiddellijk naar binnen. Dan zijn de problemen voor jullie", aldus de leidsman die aankondigt rap port op te maken over het gedrag van de trainers. Als Maas vraagt wat hij dan wel misdaan heeft, antwoordt Witsiers kortaf:"Géén discussie!". De omroeper verzoekt iedereen achter de afrastering te gaan staan. "Anders wordt er niet meer gevoet bald." Ook de trainers moeten achter de omheining plaatsnemen. Alleen leider Hayke Hendrix mag bij de dug out blijven. Het wachten is op een snelle Leunse treffer. Die valt niet. Uit een voorzet van Roy Keijsers raakt Tom Hendriks de lat. Daarna kunnen de oranje-hemden nauwelijks nog voor gevaar zorgen. Spits Hendriks moet het in de lucht afleggen tegen de lange stopper Roy Hillen. En ook over de grond is er geen doorkomen aan. Het tempo daalt en Leunen mist het vernuft om de rood-zwarte muur, die rondom de zestien is opgetrokken, te slechten. "We zijn met teveel man", verzucht Hayke Hendrix welhaast moedeloos. "Haal er dan iemand af", reageert iemand uit het publiek. Dan klinkt plotseling het eindsignaal, ruim drie minuten te vroeg. Het kan Leu nen niet veel meer deren want de 1-1 was wellicht toch niet meer gevallen. "Het was allang geen wedstrijd meer. Er gebeurde van alles", zei Jack Maas. "Er wordt ons een zuiver doel punt onthouden en uit een vrije trap, die er geen was, scoren zij wel. Dan nemen de irritaties toe en de scheids rechter had het niet meer in hand. Nee, zoiets heb ik nog niet vaak gezien. En dit hoop het ook nooit meer mee te maken. Op het einde zaten de jongens er doorheen. We hebben het niet goed uitgespeeld tegen negen man.Alle bal len verdwenen in de trechter." Toch ziet de trainer nog kansen voor de thuiswedstrijd, alhoewel hij Koen Gie lens moet missen. Leunen zal donder dag moeten scoren en Maas heeft zijn hoop gevestigd op topschutter Tom Hendriks. "Hij heeft nu twee wedstrij den niet meer gescoord. Let op, don derdag gaat het wel gebeuren en als Tom scoort dan winnen we meestal." Op vrijdag 23 mei is de afscheidswedstrijd van Jo Smits. De Venrayse arbiter moet van wege het bereiken van de 'pen sioenleeftijd' van zeventig jaar stoppen als KNVB-arbiter. Het afscheidsduel gaat tussen een scheidsrechterselftal en een regi onaal gastenteam. De aftrap is om 19-30 uur op sportpark De Wieën. Kleinzoon Camiel verricht de aftrap van de wedstrijd waarin fluitist Jo aan de zijlijnen wordt geassisteerd doorToon Poels en Sjraar Janssen. Het regiovoetbalteam staat onder leiding van coach Hay Cox en leider Herman Zegers. Het bestaat uit de spelers Hans Hendrikx, Frans Hen drix, Manfred Jacobs, Jac Janssen, Noud Janssen, Marcel van Kuijck, Harrie Litjens, Jac Litjens, Theo van de Pas, Jan Poels, Rob van Santvoort, Eric Smits, Ron Smits, Huub Sturme, Alex de Swart, Peter Verlinden en Wim Vievermans. Ook het team van de scheids- rechtersvereniging Horst-Venray verschijnt met een ruime selectie: Jeroen Achten, Pol van Boekei, Twan Derikx, Erik Driessen, Math Billekens, Leo Hos, Martien Cortenbach, Richard van Cleef, Robert de Graaf, Harm Maas, Jesper van Lierop, Jos Peeters, Vivian Peeters, John Saris, Math Saris, Jan Schrurs, Jan Tielen, Nick Tunnis- sen, Pieter Verhagen, Felix Vollenberg, Peter Wefels en Reinold Wiedemeijer. De coaches zijn Piet Hanen en Mario van Hees. De teams SV Oostrum 3, SV Oostrum Al en SV Oostrum El zijn kampioen geworden. Op zaterdag 31 mei is er van 18.30 tot 19.00 uur een receptie voor het El team, de winnaar van de regiobeker.Van 20.00 tot 21.00 uur is er voor de kampioenen van het 3de senioren elftal en het Al jeugd- team een receptie. Belangstellenden zijn welkom in de kantine op sport park De Spar in Oostrum. In het weekend van 30, 31 mei en 1 juni 2008 viert voetbalver eniging SSS'18 uit Overloon haar negentig jarig bestaan, een jubile um dat wordt gevierd met de titel in de derde klasse. Voor het eerst in haar geschiedenis is het eerste team actief in de tweede klasse Programma zaterdag 17 mei EWC-SW v. 16.00 Afmelden uiterlijk donderdagavond bij H. Hanen via telefoon 06-28612346 Programma zaterdag 17 mei Holthees vet-Geijsteren vet 17.00 De Oostrumse zaalvoetbalclub ZVCO is kampioen geworden en promoveert naar de eerste klasse. Ter gelegenheid van dit behaalde succes houdt ZVCO een receptie op zaterdag 24 mei in het AMC van 19.30 uur tot 21.00 uur van de KNVB. Het negentigjarig bestaan wordt gevierd met een aantal activiteiten. Op vrijdagavond 30 mei vindt vanaf 18.30 uur de kampioensreceptie plaats en kan iedereen de vereniging tevens feliciteren met het feit dat de club 90 jaar geleden is opgericht. De zaterdag staat bijna geheel in het teken van de jeugd, die 's morgens kan genieten van een heerlijk ontbijt. Daarna staat een zeskamp voor de jeugd op het programma. De prijsuit reiking van de zeskamp vindt plaats rond 16.00 uur. Vervolgens wordt alles in gereedheid gebracht om een heteluchtballon te laten opstijgen. Iedereen heeft loten kunnen kopen voor 5 euro per lot. Er zijn nog enkele loten te koop, om 19 00 uur vindt de trekking plaats. Alleen mensen die loten gekocht hebben en op dat moment op het sportpark aanwezig zijn, komen voor de uitverkiezing in aanmerking. Direct na de bekendma king van de winnaars, gaat de ballon de lucht in. In de tent gaat het feest daarna verder met een optreden van de band No Limit. De zondag staat in het teken van voetballen. Om 10.00 uur begint zowel het familietoernooi als het sponsortoernooi en om 15.00 uur start de barbecue. Voor 7.50 euro kan iedereen een barbecuebon kopen. Dj Tom Loonen zorgt voor deze mid dag voor de muziek, e

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19