Brabanders met groot Venrays hart Koester uw Monument Beurs in Liberty Park Open boerderijdag Swolgen een succes ClaasSon*Fransol boutegroep Verkoopplannen?? Bel voor een gratis waardebepaling! E \jwt (U imw soküwi' ZIN IN HUISHOUDELIJK WERK BIJ MENSEN THUIS? Jeu en Annie Drabbels-Linders vijftig jaar getrouwd www.claassoH.Hl Bel met Ingrid Keijsers van de Zorggroep Noord- en Midden-Limburg Tel. 06-53289429 makelaardij M m t HOLTERMANS makelaardij Patersstraat 33 - 5801 AT Venray T 0478 - 51 18 00 E info@bouten-groep.nl Honderdnegenentwintigste jaargang - week 20 - donderdag 15 mei 2008 MAAS EL EN Het gouden bruidspaar Jeu en Annie Drabbels-Linders. "We hebben geen bloemen in huis, dan kunnen we ook niet achter de geraniums gaan zitten". Een typerende opmer king van Annie Linders die op zaterdag 17 mei met haar man Jeu Drabbels in Wanroy haar gouden huwelijksfeest viert. Voor verslaggever Jan Leijsten reden een uitstapje naar Bra bant te maken. Om deze trou we abonnees aan het woord te laten over het wel en wee van een halve eeuw huwelijks trouw. Jeu werd in 1932 geboren in Oirlo in de Kerkhoek E 40, de hui dige Deputé Petersstraat. In café Drabbels Ties waar nu het bedrijf Summa gevestigd is. Hij is de op een na oudste uit een gezin van zes kinderen met drie broers en twee zussen. Zijn jongste broer Joost, ook woonachtig in Wanroy, is vier jaar geleden overleden. Na de lagere school volgde hij in Venray de agrarische school bij meester Wijnhoven waarna hij in Horst nog de pluimveevakschool voltooide. Dit was een vierjarige avondopleiding. Overdag was er thuis volop werk op de boerderij met veel varkens en kippen. Annie Linders werd op 12 augustus 1932 - ze is zestien dagen ouder dan haar man - in Leunen geboren als tweede en laatste telg van Hendrikus Linders en Mechtilda Versteegen. Ze heeft een broer Leo die in Sevenum woont. Ze was vijf jaar oud toen het gezin naar Swolgen verhuisde. Haar lagere schooljaren bracht ze door op de meisjesschool in Tienray. De jongens uit dat dorp gingen naar Swolgen, waar zich de jongensschool bevond. Van gemengde klassen had men toen nog nooit gehoord. Het zou nog tientallen jaren duren voordat de tijd er rijp voor was. Toen zij twaalf was namen haar ouders de boerderij van opa en oma Verstee gen over. Zodat ze in Venray de schooltijd afmaakte. Ook volgde Annie nog twee jaar de naaischool van de Oirlose zusters. Van die jaren weet ze nog de verschillen de geboorten bij de familie Duijf van de Molenhoek, waarmee ze nog steeds contacten onderhoudt. Jeu werd met twaalf jaar lid van DIS, geen wonder want de voetbal club was bij hun kind aan huis. In 1950 stierf moeder Drabbels die slechts vijftig jaar jong was. Het café was haar lust en leven. Jeu is thuis met fanfare Ons Genoe gen opgegroeid. Hij begon met de bugel en later werd sopraan saxofoon zijn instrument. In 1953 verkaste vader Drabbels met zijn gezin naar Wanroy. Tijdens een gezamenlijk concert van de fanfare met de gemengde zangvereniging Oirlo, waarin Annie zong, kwamen ze in Horst- America nader bij elkaar. "We ken den elkaar al oppervlakkig", ver telt Annie. "Die avond in America sloeg de vonk over." Er volgde een verkeringstijd van negen jaar voor dat er in 1958 werd getrouwd. "Mijn kleinkinderen vragen wel eens 'oma, hoe kan dat zolang verkering'. Mijn antwoord is stee vast: we leefden toen in een heel andere tijd." Op 20 mei 1958 werd in de St. Gertrudiskerk van Oirlo getrouwd. De bruiloft was in De Ruif. Ze woonden de eerste drie jaar van hun huwelijk in bij Annie's ouders. Hun beide kinderen Hilda en Martien zijn er geboren. Hilda op 18 mei 1959- Een dag later werd ze gedoopt en weer een dag later waren haar ouders een jaar getrouwd. In 1961 trad Jeu in dienst bij CHV in Veghel en kocht het paar een stuk grond aan de Hark 42 in Wanroy waar een huis gebouwd werd plus een kippen- stal voor leghennen en de opfok van kuikens. Het was ook een hele overgang voor Annie die in Oirlo tien jaar lid en zelfs secretaresse was van de vrouwenbond. Jeu, als expert in de consumptie eierenbusiness, had diverse banen in de sector. In 1978 kocht het gezin een huis in Boxmeer waar zij 28 jaar zouden wonen. Doch ter Hilda was inmiddels getrouwd met Mark en woonde in Wanroy. Dit trok ook Jeu en Annie en sinds twee jaar wonen ze weer in hun oude woonplaats in een fraai bene denappartement aan de Raamweg 5. Hier genieten ze volop met familie en buren van de tuin en de natuur. En ze hebben een druk programma. Iedere maandagoch tend is het boodschappen doen in Boxmeer en Wanroy. 's Middags gaatAnnie koersballen terwijl haar man jeu de boules speelt. Wat ze samen dinsdagmiddag ook doen. Woensdagmorgen de gemengde gymclub en 's middags met de fietsgroep erop uit. Donderdag gaat Jeu wandelen met een club in Boxmeer. "Ik wil ook wel eens een dag van het huis genieten en dat doen we op vrijdag", zegt Annie. Martin, Kim en Joy, de kinderen van Hilda en Henk, brengen opa en oma bijtijds een bezoekje. Op zondag gaat Jeu naar het voetballen bij Constantia kijken waarin kleinzoon Koen van der Cruijsen speelt. Een keer per jaar gaan ze naar het Zuid-Spaanse Marbella waar zoon Martien met zijn gezin al jarenlang woont. Hij begon als kok maar heeft nu een eigen klussenbedrijf. Iedere week wordt er over en weer naar Span je getelefoneerd met de webcam. "We hebben het goed. Dat is onze rijkdom", aldus Annie. "En de fami lieband is heilig", vult Jeu aan. Het feest is op zaterdag 17 mei in 't Raadhuis aan de Dorpsstraat 10 in Wanroy. De receptie is van 15.30 tot 17.00 uur. Op zondag 18 mei vindt buiten in het Liberty Park in Overloon een militariabeurs plaats. Op deze beurs kunnen particulieren en handelaren militaire voorwerpen te koop aanbieden. Zo zullen er in de ongeveer veertig kramen vooral tenten, onderdelen, uitrustingsstukken, kleding en boeken te vinden zijn. Het gaat daarbij zowel om artikelen uit de Tweede Wereldoorlog als uit de jaren daarna. Vooral in België hebben dit soort beurzen een grote bekend heid bij het publiek. Maar voor Overloon is de beurs echt een pri meur. Bij succes zal dit evenement elk jaar opnieuw georganiseerd gaan worden, omdat daarmee wordt ingespeeld op de wensen van de museumbezoekers. Want sinds de komst van het Marshall Museum trekt het museum, meer dan ooit, ook veel liefhebbers van militair materieel. Daarbij zijn ook zogenaamde reënactment-groe- pen. Dat zijn verenigingen waar van de leden authentiek militair tenue verzamelen om daarmee bepaalde historische gebeurtenis sen uit de Tweede Wereldoorlog na te kunnen bootsen. Deze ver zamelaars kunnen, evenals alle andere liefhebbers, op deze beurs terecht. De markt duurt van tien uur 's morgens tot vier uur 's mid dags en is gratis toegankelijk voor iedereen die een kijkje wil komen nemen. Deze week een markant hoek pand aan de Hoenderstraat 76 in Venray. Gebouwd in 1933, voor oorlogse bouw, door architect P. van Bergen. De bouwstijl is uit de traditiona lisme periode. Bij dit type huizen is een risaliet, een vooruitstekend deel, geplaatst, met een asym metrische indeling, kenmerkend voor deze architect. De indeling van de frontgevel wordt als het ware opgehangen aan het risaliet. Uiteraard heeft deze indeling con sequenties voor de indeling van de ruimtes. Vooral het trapgat met overloop wordt een heldere open ruimte. In het risaliet ziet u een portiek met voordeur, en de betonnen plaat boven de portiek accentu eert de gevelindeling en vormt vaak een luifel. Boven de plaat enkele kleine rechthoekige raam pjes. In de top van het risaliet is de eerste bouwlaag, twee vensters gekoppeld door een ladderraam. Rechts van het risaliet is een een erker met een plathouten dak. In het verlengde een achteraan- bouw met een met mansarde- kap bedekt met zogeheten Tuiles du Nord pannen. Boven de erker een dakkapel met de/ellde pan nen bedekt. De hoekdelen van het risaliet zijn geaccentueerd met witte betonblokken. In de zijgevel zien we mooie vlakke baksteen decoraties, zowel aan de zijde van de Westsingel als aan de Hoender straat. Met een mooi hekwerk met gemetselde pilaren geeft dit een patachtig geheel. Bron; Kunsthis toricus H.Vriens. Namens Stichting Venray Monu mentaal, Koester uw Monument Reacties, suggesties kunt u mai len naar koesteruwmonu- ment@kpnplanet.nl Liefhebbers van militair materieel en militaire kledine zijn van harte welkom in het Liberty Park. De open dag bij het melk veebedrijf en paardenmanege Poels aan de Swolgense Donk straat is een overweldigend succes geworden. Naar schat ting hebben tweeduizend men sen -jong en oud- een kijkje genomen in de zuivelkeuken van de boerderij. "Het is onge looflijk druk geweest. Vooral 's morgens was het topdrukte", vertelt eigenaar René Poels uit Swolgen. Samen met zijn vrouw en zoon Gé (het melkveebedrijf) en twee dochters Caroline en Annema- rie (de manege, rijstal en handel) runt hij de twee bedrijven. Twee prachtige bedrijven die Campina terecht koos om hier de Campina Open Boerderij Dag te houden. Met veel enthousiasme en ple zier vertelde zoon Gé tijdens de rondleidingen over het melken van de ruim 100 koeien in een speciale melkstal. Tweeëntwintig koeien kunnen daar tegelijk wor den gemolken. Met open monden stonden jong en oud te luisteren. En buiten graasden de koeien en kon het publiek een kijkje nemen. Bij de manege was hetzelfde enthousiasme te horen van de dochter van de familie Poels. Kin deren aaiden de edele viervoeters en wandelden in de grote stallen om de paarden te bekijken. Voor de kinderen waren er speciale activiteiten zoals ponyrijden en maakten ze op een leuke wijze kennis met het melkveebedrijf. De bezoekers uitten veel waardering aan het adres van de familie Poels en de organiserende Campina. Sommige gasten zeiden hardop dat de Partij voor de Dieren ook dergelijke bedrijven moest bezoe ken om met eigen ogen te zien dat het welzijn van de dieren in deze bedrijven geweldig is en dat de moderne boer er alles aan doet om dat zo te houden. Een beeld van de open dag op de Swolgense boerderij. ZONWERINGEN Voor alle soorten binnen- en buitenzonwering Voor meer informatie: 0478 515010 of 06 53768080 of mail ons: info@elaasson.nl Vouw/gordijnen Rolgordijnen N Shutters Z Horsystemen Jaloezieën Z lamellen Q Sereens Rolluiken Markiezen N Roldeuren/ o Garagedeuren g Knikarmschermen

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15