Uitgedokterd en Omnia op de planken Lezing over nanotechnologie Keramist beste exposant Expositie Lindehof Mariaprocessie in Oostrum Sprinters in de bibliotheek SMT Guido Concert in Braziliaanse Metal in Venray JUM Merselo speelt interland Weven in 't Freulekeshuus Ydruc, kamer Lords de van de Niets! Ip ka&ïbr PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS VAN SE ÏJOIlDI PEEL EN MAAS Donderdag 15 mei 2008 - Pagina 12 Presentatie nieuw programma Schouwburg Venray Terwijl het huidige theater seizoen weer bijna ten einde is, is het programma voor het sei zoen 2008 - 2009 bij Schouw burg Venray al bekend. Op maandag 19 mei om 20.00 uur licht directeur Anne-Christien Liebrand van de schouwburg alvast een tipje van de sluier op over de nieuwe voorstellin gen en geeft zij een toelichting op het complete programma overzicht van 2008 - 2009. Tijdens deze avond geeft zij alle belangstellenden een voorproefje, met medewerking van enkele bijzondere gasten die komend seizoen optreden in de Venrayse schouwburg. Belangstellenden voor deze gratis preview zijn van harte welkom op maandag 19 mei om 20.00 uur. In verband met de te verwachten drukte, is reserve ren aan te bevelen om verzekerd te zijn van een plaats in de Rabo- zaal. Er valt heel wat te lachen in de spitsvondige komedie Uitge dokterd, naar Serial Killers van de gerenommeerde Nieuw-Zeelandse schrijver James Griffin! Het toneel stuk zit vernuftig in elkaar. De nogal opportunistische schrijvers van de populaire ziekenhuissoap Hartenzeer houden nauwlettend eikaars (bizarre) privéleven in de gaten; niet uit interesse, maar als bron van inspiratie voor de soap karakters die zij creëren. Dat de personages dus veel weg hebben van hun makers is niet toevallig en dat levert hilarische situaties Omniafotograaf Marcel Bakker. op. En dan speelt er ook nog de eeuwigdurende vete tussen de makers van de soap en de acteurs. De soapschrijvers hebben geen enkel respect voor de vertolkers van hun personages. Wat gebeurt er als hun inspiratie opraakt? Het etaleren van persoon lijk wel en wee is namelijk niet grenzeloos. Bovendien worden ze door dalende kijkcijfers nog extra onder druk gezet om te scoren in de serie. Op de schrijftafel offeren ze het personage dokter van Gin- niken in Hartenzeer en nemen zo de acteur Frank Lomans te grazen. Frank laat zich echter niet zomaar werkeloos schrijven en besluit het schrijversteam op eigen wijze van nieuwe piotontwikkelingen te voorzien. Een komedie met: Han Römer, Carolien van den Berg, Marleen Stoltz,Arnoud Bos, Lieke Antonisen, Michiel de Jong en Anna Drijver. Uitgedokterd is te zien op woensdag 21 mei om 20.00 uur in de schouwburg. Omnia, donderdag 22 mei, 20.00 uur. Een voorstelling van OMNIA is een wonderbaarlijke en meeslepende muziekervaring die uniek is voor deze tijd. OMNIA's betoverende 'PaganFolk'-concer- ten omvatten natuurreligieuze Keltische muziekstukken, een fas cinerende podiumshow en een bijzondere verzameling handge- bouwde traditionele instrumen ten. In combinatie met in elkaar verwoven stemmen, verfijnde melodieën en gevoelig dichtwerk van onder meer Edgar Alan Poe en Shakespeare wordt u meegeno men naar een wereld van leven de natuur, humor, en oermagie, waar de Goden nog spreken met de stem van de Natuur en waar legenden leven. Alles bij elkaar een enerverende ervaring voor oog, oor en ziel! www.omnia-neocelt.com. Voor vragen of reserveringen kunt u contact opnemen met Schouw burg Venray op 0478 - 530999 of via de website www.schouwburg- venray.nl. De Adelbertvereniging Ven ray houdt op woensdag 21 mei de laatste lezing van het sei zoen in De Witte Hoeve in Ven ray. De lezing wordt gegeven door professor dr. Th. Rasing en draagt de titel Nanotechno logie: science of fiction? In krant, op de radio of op tv: het is nanowetenschap en nano technologie dat de klok slaat, waarbij de verwachtingen over het allerkleinste tot soms buiten gewoon grote proporties worden opgeblazen. Waar gaat het hier over? Nanowetenschap houdt zich bezig met het maken, bestu deren, begrijpen en manipuleren van moleculaire structuren en materialen met afmetingen tussen de 1 en 100 nanometer. Op deze schaal gedragen materialen zich vaak heel anders dan op macros copische schaal. Nanotechnologie betreft de toepassing van deze kennis in nieuwe materialen en apparaten. De verwachting is dat nanotechnologie het mogelijk zal maken revolutionaire nieuwe materialen en structuren te creë ren, met controleerbare fysische, chemische en biologische eigen schappen die nauw samenhangen met hun na-nodimensie. Dit kan niet alleen leiden tot toepassin gen in de elektronica (computers, mobiele telefoons, dvd's, senso ren) maar bijvoorbeeld ook voor medische technologie, gezond heidszorg, voedsel, milieu en vei ligheid. Tijdens deze lezing wordt getracht een beeld te schetsen van de achtergronden en mogelijk heden van de Nanowetenschap. Rasing is hoogleraar Experimen tele Natuurkunde aan de Radboud Universiteit in Nijmegen, waar hij zich ondermeer bezighoudt met nanomagnetisme en atoomli-tho- grafie. Introducés zijn van harte welkom. De duizenden bezoekers van de negende Kunstmanifestatie Geijsteren hebben keramist Harm van der Zeeuw uit Affer- den gekozen tot beste expo sant met de mooiste uitstal ling. Op de tweede gedeelde plaats eindigde het kunste naarsechtpaar Chris Roose en Mieke van Uden uit Geijsteren, elk met een eigen expositie. Op de derde plaats eindigde Henning Greve uit Duitsland met zijn metalen windobjec- ten. Het publiek kon formulieren invullen aangeven welke kun stenaar zich het beste manifes teerde. Onder de mensen die zo'n formulier hebben ingevuld wer den drie prijswinnaars getrokken die alle drie een door kunstenaars beschikbaar gesteld kunstwerk krijgen aangeboden. De eerste prijs is voor Lucas Derks uit Oostrum; hij won een kunstwerk van Harm van der Zeeuw. De tweede prijs is voor M. Stevens-Hegger uit Wanssum; zij won een kunstwerk van Mieke van Uden. En de derde prijs werd gewonnen door mevrouw Vegter uit Well; zij krijgt een kunstwerk van Wim Geurts. In De Lindehof Dagactiviteiten vrije academie om te schilderen. in Wanssum loopt van woensdag 14 mei tot en met zaterdag 19 juli een tentoonstelling van beeldend kunstenaars Annie v/d Ven uit Wanssum en Chris Vennekens uit Geijsteren. De twee zussen zijn altijd creatief bezig geweest en ze willen hun kunst met een kleine k, zoals ze zelf zeggen, exposeren in de Lindehof. Chris Vennekes is begonnen met schilderen in 1989 bij de vrije academie en heeft daar alle technieken geleerd zoals olie verf, acryl, aquarel en pastel. Zij ziet de natuur, vooral bloemen, als haar inspiratiebron. De vorm is voor haar het belangrijkste. De kleuren die ze gebruikt komen niet altijd overeen met de inspi ratiebron, de kleuren moeten haar aanspreken. Ze ontwikkelde haar eigen stijl: niet realistisch maar ook niet abstract. Tegenwoordig begeleidt ze mensen die allemaal genieten van de schilderkunst. Annie v.d.Ven begon met kleien in een oude bakkerij, waar ze gebruiks- en cadeauartikelen maakte. Daarna eina ze naar de Om de aquareltechniek nog beter te leren, ging ze nog twee jaar bij Wilma Bosscherie in de leer. Zes jaar geleden is ze begonnen met beeldhouwen bij het Gilde in Horst. Ze vindt het een prach tige hobby. Als je met een steen begint, weet je nooit of hij goed te bewerken is. Soms gaat er een stuk af en moet je het idee weer aanpassen. Ook de kleur is vaak een verassing. Op zondagmiddag 1 juni van 13-30 tot 17.00 uur zijn beide kunstenaars aanwezig zijn in De Lindehof om hun werk toe te lichten. De openingstijden van de winkel zijn op maandag, woensdag en zaterdag van 13-30 tot 17.00 uur. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in De jaarlijkse Mariaprocessie van Oostrum vindt plaats op zon dag 18 mei. Om 10.00 uur begint de plechtige hoogmis en daarna wordt omstreeks 11.00 uur via de gebruikelijke route de Mariapro cessie door Oostrum gehouden. Pastoor A. Keiler is de voorganger tijdens deze plechtigheid. Tijdens de processie wordt het kostbare en zegenrijke beeldje van O.L. Vrouw van Oostrum Behoude nis der Kranken meegedragen. Bovendien wordt de hoogmis met Mariaprocessie opgeluisterd door harmonie Sub Matris Tutela en het gemengd koor van Oostrum en het gilde St. Matthias uit Oploo. Kinderen van de Oostrumse basis school strooien tijdens de proces sie bloemen. Vrijwilligers hebben de kerk, het Dorpsplein en de pro cessieroute feestelijk versierd. Na afloop geeft het gilde uit Oploo op het Dorpsplein een demonstra tie vendelzwaaien. De bibliotheek Venray kent een speciale sprinterservi ce voor lezers die graag de nieuwste titels in huis halen. Sprinters zijn pas verschenen boeken waarvoor over het algemeen een grote belang stelling bestaat. Vrijwel direct na verschijning worden de boeken door de biblio theek uitgeleend. Normaal gespro ken moet de lener enige maanden wachten. Sprinters mogen maximaal twee weken geleend worden. Zo is een grote doorstroming van de boeken mogelijk en kunnen meer mensen van de service gebruik maken. Voor het lenen van de Sprinters wordt 1,50 euro gere kend per boek. Uit de inkomsten worden de uitgaven voor extra aanschaf bekostigd. Het assortiment wordt voort durend up-to-date gehouden zodat steeds de nieuwste titels beschikbaar zijn. Het huidige aan bod van Sprinters ziet er als volgt uit: Philippe Claudel - Het ver slag van Brodeck, Harlan Coben - Houvast, Paulo Coelho - Brida, Sebastian Fitzek - De gijzeling, Stephen King - Duma, Judith Koe- lemeijer - Anna Boom, Unni Lin- dell - Honingval, Doeschka Meij- sing - Over de liefde, Kate Mosse - De vergeten tombe, Rascha Peper - Vingers van marsepein, Jo Rees - Platina, Michael Robotham - Gebroken, Simone van derVlugt - Blauw water. In de bibliotheek worden de sprinters op een speciale plaats gepresenteerd. Het actuele sprin teraanbod en de sprinterlijsten van de voorgaande jaren staan vermeld op de website van de bibliotheek www.biblionu.nl. Binnenkort wordt in de Bibli- oNu vestigingen Grubbenvorst en Horst aan de Maas ook gestart met de uitlening van sprinters. Met een bibliotheekkaart van BiblioNu kunnen leners in alle vestigingen gebruik maken van de diensten van de desbetreffende biblio theek. Lenteconcert Ars Musica Koor Ars Musica is 35 jaar gele den als gemengde zangvereni ging opgericht door Rob Berben. Het koor bestaat nog steeds en de directie is nu in handen van Jos Ardts, een Venrayse dirigent. Ter ere van zijn 35e verjaardag houdt het koor op zondag 18 mei een lenteconcert samen met het gemengd koor uit Wanssum in de schouwburg in Venray. Beide koren gaan afzonderlijk optreden, maar er worden ook gezamen lijke een paar stukken uitgevoerd. Ars Musica brengt een gevarieerd programma met Engelstalige lie deren en Duitstalige liederen van Brahms. Italiaans en Hongaars staan ook op het programma. Veel liederen worden a capella gezon gen en een aantal daarvan worden begeleid door Jens Seebeck op de piano. De aanvang is om 11.30 uur. Orgelconcert in Venray Elmar Lehnen, Basilika-organist in Kevelaer, verzorgt op zondag 25 mei een orgelconcert in de Grote Kerk in Venray. Op het pro gramma, gepresenteerd door het Orgelcomité Venray, staan Litanies van Jehan Alain, een Prelude en Fugue van Maurice Duruflé, een Concerto naar Vivaldi van J.S. Bach en Sonate nr. 5 van Alexandre Guilmant. Lehnen studeerde orgel bij zijn voorganger in Kevelaer, Wolfgang Seiffen, in Aken aan de Kirchenmusikschule en bij Jean- Paul Imber in Parijs.Aan de Schola Cantorum in die stad behaalde bij zijn Diplome de Concert met uitmuntendheid. Naast het druk ke liturgische programma en de regelmatige kerkmuziekconcerten in Kevelaer is Lehnen regelmatig in heel Duitsland en ook steeds meer in Nederland actief met het verzorgen van orgelconcerten. Dit concert is het eerste van twee orgelconcerten die dit jaar door Orgelcomité Venray georganiseerd worden. Het tweede concert is op 28 september en wordt verzorgd door de Nederlandse organist Ber nard Bartelink. Koningschieten Veldeke Veldeke Venray brengt op dins dag 20 mei een bezoek aan de schutterswei van schutterij 't Zan- dakker. Op de schutterswei vindt het traditionele koningsschie- ten plaats en wordt uiteindelijk De Veldeke koning of koningin bekendgemaakt. Belangstellenden worden om 18.30 uur verwacht op 't Schutskempke aan de Loon- sedijk in Merselo. Steeds vaker ziet men bijzon dere voorstellingen en concer ten ontstaan waarbij professi onele- en amateurkunst elkaar weten te vinden. Dat deze ini tiatieven ontstaan is mede te danken aan het beleid van de Venrayse schouwburg onder leiding van Anne-Christine Liebrand. Als directeur is zij zowel zake lijk als artistiek (programmering) verantwoordelijk. Uiteraard biedt Schouwburg Venray een podium voor professionele artiesten. Deze schouwburg heeft zich echter ten doel gesteld tevens een podium te bieden aan de amateurkunst. Liebrand geeft gemotiveerd invul ling aan deze doelstelling. Vanuit haar opleiding (conservatorium) en uiteraard in haar functie heeft ze voeling met de professionele podiumkunst. Jarenlang is ze ech ter lid geweest van de Oostrumse Harmonie Sub Matris Tutela. Uit dien hoofde heeft ze eveneens voeling met de amateurkunst. In de afgelopen jaren heeft men een enorme groei gezien in de podi umkunstprestaties en activiteiten door (amateurkunst)verenigingen en -organisaties. Onder de bezie lende leiding van deze directrice is dit gestimuleerd en heeft dit een grote vlucht genomen. Het grote aantal keren dat verenigin gen in allerlei soorten uitvoerin gen gebruik (kunnen) maken van de schouwburg is hier een bewijs van. De succesvolle zondagoch tendconcerten zijn hiervan een sprekend voorbeeld. Amateur ver enigingen ervaren een optreden in de schouwburg doorgaans als een grote stimulans het niveau na te streven dat eigenlijk bij een der gelijk optreden hoort. Op deze manier draagt dit schouwburg beleid in positieve zin bij aan de beleving die ama teur kunstenaars hebben bij hun orkest of vereniging. Professionele podiumkunst samen met amateur talent van eigen bodem onder één dak is nog een tamelijk unie ke combinatie. Toch vormt deze kunstuiting een logische volgende stap op het ingezette schouw burg beleid. Liebrand is zeer ver heugd over deze ontwikkeling die, volgens haar, heel interessante mogelijkheden biedt. Een heel bij zonder optreden in dit verband wordt SMT Guido in Concert. Het betreft hier een samenwer king tussen Guido Dieteren, een ensemble van Guido's Orchestra, een aantal zangers en zangeressen, waaronder sopraan Wendy Kok kelkoren en Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum. Deze gelegen heidscombinatie gaat een tweetal specifieke concerten op 3 en 4 oktober verzorgen waarbij ama teur-muzikanten van inmiddels een heel hoog niveau zich meten met professionele artiesten die momenteel in het centrum van de belangstelling staan (Sympho- nica in Rosso reeks). Het belooft een sprankelende muzikale show avond te gaan worden. Voor meer informatie over deze concerten kan men kijken op www.smtinfo. nl. Na de succesvolle metal- avond van 26 april presenteert PopPodium Venray op woens dag 21 mei een nieuwe meta- lactiviteit. De Hellbound-tour. Dit is een tour die heel Europa doorgaat met totaal ongeveer veertig shows in twaalf verschil lende landen. Hoofdact van deze tour is het Braziliaanse Torture Squad.Waar de andere metalbands uit Brazilië vervallen in vreemde sambageluiden, blijft Torture Squad trouw aan zijn eigen geluid: keiharde death- en trashmetal. In eigen land speelt de band voor uitverkochte zalen van tiendui zend man en vorig jaar verraste de muzikanten iedereen op het bekende Duitse metalfestival Wac- ken OpenAir, waar ze de Metal Bat tle Contest wonnen en daarmee een contract verdienden bij Arma geddon Records uit Duitsland. De band is inmiddels alweer achttien jaar bezig en promoot op deze tour het vijfde nieuwe album: Hel- JUM Merselo houdt op zaterdag 17 mei een voetbalinterland tegen het Duitse FC Zieko, gelegen in de nabijheid van Leipzig, zo'n 600 km vanuit Merselo. Het voetbalelf tal bestaat uit achttien leden tus sen de 22 en 40 jaar oud. In 2007 is de JUM met een voet balteam afgereisd naar Zieko om daar een voetbalwedstrijd te spe len. De uitwisseling is ontstaan door een Merselose ondernemer die zich gevestigd heeft met een bedrijf in een nabij gelegen dorp, en lid is van de plaatselijke voet balclub. Vorig jaar eindigde de zinderen- Op zondag 18 mei 2008 vindt in museum 't Freulekes huus een demonstratie weven plaats, van 14.30 - 16.30 uur. Anja Straatman zal de fijne kneepjes tonen van deze eeu wenoude techniek. Weven is een oude techniek om stoffen te laten ontstaan. Door het vlechten van horizontale en verticale draden ontstaat een lap. In de loop der eeuwen werd niet alleen de manier van weven ingewikkelder en verfijnder, ook de getou wen maakten een ontwikke ling door. Het weven van stof vraagt veel geduld. Voor het weven is wol of vlas nodig. Deze moet dan eerst wor den gesponnen. De kunst van het spinnen is al erg oud. Door een spintol al hangend te laten rond draaien wordt de draad op een gelijkmatige manier uit elkaar getrokken. Het stokje (de spil) wordt daarbij verzwaard met een vliet:wiel: het soinklosie. On een verticaal weefgetouw worden de gesponnen draden tot lap pen geweven. Hiervan wordt met benen naalden kleding genaaid. Helaas vergaat textiel snel in de bodem. Archeologen vinden wel spinklosjes en weefgewichten van aardewerk terug.Af en toe bij gun stige (vochtige) bodemomstan digheden blijven fragmenten van kleding bewaard. De mensen dra gen kleding van zowel leer, wol als linnen. Het hebben van mooie kleding kost veel tijd, want verven, spinnen, weven, en naaien moeten immers zelf worden verzorgd. Kle ding was dus een kostbaar bezit. Deze demonstratie is de derde in een serie van acht, die het muse um organiseert bij de tentoonstel ling Oersurvival, die te zien is van 4 april tot en met 21 september 2008.Archeologische vondsten uit Venray en omgeving leren ons van alles over het leven en het overle ven in de prehistorie. Soms lijkt dat leven verrassend anders en soms ook heel herkenbaar voor ons. Kijk ernaar en verwonder u. Oersurvival gaat over het zorgen voor voedsel, voor een dak boven je hoofd en voor een lekker warm pak om aan te trekken. Kunt u overleven zonder supermarkt? En zonder centrale verwarming en elektrische apparaten? Bent u wel of niet goed in prehistorische technieken? Probeer het uit! Het museum is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepsbezoek of klas- senbezoek is mogelijk op afspraak. Bezoekadres: Eindstraat 8,5801 CR Venray, telefoon 0478 - 583880. Open: woensdag, zaterdag, zondag van 14.00 - 17.00 uur.Toegang: 2 euro voor senioren, studenten, jongeren (6-15 jaar) 1 euro, kinde ren jonger dan 6 jaar gratis. een abonnement waard de wedstrijd onbeslist in een 2-2 gelijke stand. Onder erbarmelijke omstandigheden werd een span nende wedstrijd gespeeld, met een temperatuur van 34 °C. De ploeg uit Merselo werd voorafgaand aan de wedstrijd ontvangen door het plaatselijke zangkoor, die het Wilhelmus spe ciaal voor deze happening hadden ingestudeerd. Op 17 mei is de return op sport park de Vloet in Merselo.Aanvang van de wedstrijd is om 15-30 uur. Na afloop van de wedstrijd is er een grote barbecue. Opgave kan geschieden door een e-mail te stu ren naar JUM_Merselo@hotmail. com. Daarna is er nog een optreden door de band 2-Late. 2-Late is opgericht in 2002 met als missie pop en rock te spelen en de band gaat omstreeks 21.00 uur aanvan gen met het optreden. Wat gebeurt er als U niet adverteert Kermis Leunen De kermis van Leunen wordt van zaterdag 17 tot en met dins dag 20 mei gehouden. Op het par keerterrein aan de Kapelweg staat de dorpskermis opgesteld. De kermis bestaat dit jaar uit de vol gende attracties: botsauto's, draai molen, Fantasy World, schietsalon, touwtje trekken, bussengooien, grijpkranen, eendjesvissen, Aqua Blasta en boksbal. Ook staan er enkele kramen, zoals een viskraam en een snoepkraam. Voor meer informatie zie www.kermisvenray. Het Braziliaanse Torture Squad. lbound. De openingsact van deze tour is het Amsterdamse CiLiCe. Met de titel supportact' zou je de bandleden eigenlijk tekortdoen, want qua geluid en ervaring staan ze zeker hun mannetje. Deze nieu we metalsensatie uit eigen land bestaat uit ex-leden van onder meer N3UK!, Orphanage en Smo- gus. Hun soms onnavolgbare riffs doen denken aan Meshuggah, Dil- linger Escape Plan en Mike Patton. Tijdens deze Hellbound-tour zal CiLiCe het publiek verrassen met sfeervolle, maar bizarre riffs en rit mes. De deuren gaan om 19:00uur open en rond 23:00 zal de avond afgelopen zijn. De entree bedraagt 5 euro. Discodassicsparty Vrijdag 16 mei vindt de zesde editie plaats van de discodassicsparty in tennishal de Schaapskooi in Venray. Wanneer uw hart sneller gaat kloppen bij het horen van namen als Barry White, Earth Wind Fire, Donna Summer, Take That en Snap, dan mag u dit feest niet missen. Deze megaparty (1000 m2) vindt plaats in de tot discotempel omge bouwde tennishal met een oogverblindende en spectaculaire licht show met vele special effects. Ook de geluidskwaliteit en -kwantiteit zijn van zeer hoog niveau en een lust voor het gehoor. De muziek uit de jaren '70,'80 en '90 staat centraal. De grote sfeermaker tijdens deze avond is Veronica- en Slam-FM-dj Ben Liebrand. Hij zal van 22:00 tot 1:00 uur de gasten onafgebroken laten swingen. Voorafgaand aan Ben Liebrand draait dj Raoul van 20:00 tot 22:00 uur de beste top 40-hits uit de jaren '70, '80 en '90. De deuren staan open van 20:00 tot 1:00 uur, toegang 18 jaar en ouder. De afterparty vindt plaats in het regulie re horecagedeelte van de tennishal. Voorverkoop 12 euro, dagkassa 15 euro. Mensen die voor 21.30 uur op de dansvloer staan, krijgen twee consumpties aangeboden door de organisatie.Voorverkoopadressen: Tennishal de schaapskooi 06-51106275, cafetaria-eethuis Thielen en theatercafé de Artiest en sportcafé- cafetaria Landweert. Boekrecensie in Peel en Maas Engeland, 1099, aan de vooravond van de strijd tussen goed en kwaad. Curdy, zoon van een tovenaar, wacht met spanning op zijn inwijding in de Broederschap van de Alchemisten. Maar juist op die avond is zijn meester, Luitpirc, genoodzaakt naar Westminster Abbey te reizen om de moord op broeder Gaufrey op te los sen. Diens dode lichaam werd aan getroffen omgeven door raadsel achtige en duivelse tekens, die verwijzen naar een angstaanja gend mysterie. Curdy vergezelt zijn meester om het raadsel rond het lichaam op te lossen. Wanneer blijkt dat hij afstamt van Ydruc, de Roodharige, neemt zijn leven een drastische wending. Inquisitie, tempeliers, de steen der wijzen en een sinister mys terie veranderen de geschiede nis. Een prachtig geschreven en bloestollend spannende thriller met een vleuaie Da Vinci Code. ARTUR BALDER Artur Balder was een verschrikke lijk slechte leerling op school. Wel verzon hij altijd grootste avontu ren. Op zijn veertiende las hij De Hobbit van Tolkien en besloot boeken te gaan schrijven die net zo boeiend ziin. Kunst Cultuur Met Ydruc [rcodt BaJdcr in de voetsporen van Tolkien. ABC

Peel en Maas | 2008 | | pagina 12