Presentatie familieboek Pijpers in Meerlo Millenniumdoelen op abri Swolgen Warner Bros in actie voor goed doel Peuters bewegen Piloot (87) onthult monument Meerlo Pastoor tokkelt van kerktoren family peters Kasteel Blitterswijck 30.- 140.- Oude foto Service rubriek Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Na jarenlang grondig onder zoek is het dan eindelijk zover: het familieboek over 600 jaar familie Pijper (tussen Puteanus en Henschenius) zal binnen kort verschijnen. Het is een zeer fraaie uitgave geworden met veel afbeeldingen (foto's en kaarten) in full colour, wat het bijzonder waardevol maakt. Het boek telt circa 280 bladzijden, formaat A-4 en heeft een harde kaft met stof omslag. In het boek wordt de periode van 1424 tot heden beschreven en tot in detail worden onder meer bijzonderheden vermeld over onze voorouders die veelal sche pen waren of andere bestuurs functies uitoefenden in het dorp Meerlo van de 15e tot en met de 18e eeuw. Vandaar dat dit boek zo rijk gedocumenteerd kon worden. In deze mooi uitgave worden de familiegebeurtenissen geplaatst in een historisch kader dat het verle den van Noord-Limburg en vooral het gebied tussen Venlo enVenray helder in kaart brengt. Met name de 80-jarige oorlog, Pruisische en Franse tijd worden duidelijk belicht. Ook bevat het boek een stamboom vanaf circa 1500 tot heden van de naamdragers Pijpers van nu. In de tweede helft van de 18e eeuw gingen onze voorouders meer en meer over van de land bouw naar ambachtelijke beroe pen als bakker en molenaar. De achtergrond van deze beroepen in verleden en heden wordt met illustraties prachtig verlucht. Ten slotte wordt veel aandacht besteed aan de talloze Noord-Lim burgse families die door huwelijk verbonden raakten met onze voor ouders. Op zondag 15 juni zal het gepre senteerd worden door de schrijver, Venlonaar Hans Pijpers, in zaal 't Brugeind te Meerlo om 14.00 uur. Voorintekenprijs 50 euro (exclu sief verzend- en portokosten). Na 1 september geldt een prijs van 55 euro (exclusief verzend- en portokosten). U bent voor deze presentatie van harte uitgenodigd. Voor meer informatie: Hans Pij pers, Herungerweg 134,5913 HC Venlo, tel. 077-3549765. Op de foto schrijver Hans Pij pers. Het bushokje aan de Mgr. Aertstraat in Swolgen nabij de Boerenbondwinkel heeft de symbolen gekregen van de millenniumdoelen. Enkele jaren geleden hebben namelijk 198 wereldleiders met elkaar en hun regeringen afge sproken om te zorgen dat de wereld er in 2015 beter uit zou zijn. Daarvoor hebben ze doelen gesteld. Om daar ook in Meerlo- Wanssum ruchtbaarheid aan te geven, hebben jongeren van de SOS Jongerengroep onder lei ding van Ilse Grob de acht mil lennium symbolen op het hokje geschilderd."Bewustwording staat ook hoog in het vaandel van SOS Meerlo-Wanssum en het past ons om dan via deze afbeeldingen ook hier speciale aandacht te schen- Het millenniumbushokje in Swolgen ken aan de millenniumdoelein den", aldus Ilse Grob. Zo is er een bord afgebeeld dat er op duidt dat extreme armoede in 2015 uitgebannen moet zijn, en een potlood is het symbool dat alle jongens en meisjes in dat jaar naar school gaan. Aan dit doel werkt SOS Meerlo-Wanssum heel concreet door samen met de bevolking van Kalundu View in Zambia een basisschool te bou wen en drie lerarenhuisjes. Het derde symbool heeft te maken met het streven om alle mannen en vrouwen dezelfde rechten te geven en het beertje op de afbeel ding staat voor afname van kinder sterfte. De zwangere vrouw is het pleidooi dat er in de derde wereld minder vrouwen sterven door zwangerschap en het potje van het Rode Kruis staat voor stopzet ting van verspreiding van ziektes als aids en malaria.Ten slotte heb ben de wereldleiders afgesproken dat in 2015 meer mensen in een duurzaam leefmilieu leven en dat er meer eerlijke handel is. De millenniumabri in Swolgen heeft verder de logo's van Wilde Ganzen en NCDO, twee landelijke organisaties waarmee SOS Meer lo-Wanssum veel samenwerkt. Ver der hebben de schilders van SOS enkele mooie Afrikaanse tafere len op de zijwanden geschilderd. Ook in Swolgen reageerden de voorbijgangers en buurtbewoners enthousiast over het initiatief van SOS. De stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen (IKL) houdt op dinsdag 20 mei in de Swolgender heide in Swolgen voor de bekende filmfabrikant Warner Bros een dag voor het goede doel. De goededoelendag van het IKL is een soort personeelsdag van een bedrijf waaraan een goed doel wordt gekoppeld. De werknemers van Warner Bros gaan in het Swolgense natuurgebied aan de slag met blin de mensen, die onder begeleiding van professionals de mogelijkheid krijgen om mee te werken in de natuur. Na deze werkdag wordt het project overgedragen aan basisschool St. Jozef in Swolgen, die het adoptieproject in educatie ve vorm overneemt en er zo voor zorgt dat de leerlingen betrokken blijven bij de natuurontwikkeling in hun directe leefomgeving. Dit soort adoptieprojecten worden volgens de gemeente Meerlo-Wanssum in Limburg al op honderd basisscholen succes vol toegepast. Warner Bros heeft aangeboden om zelf een filmpro ductie van deze dag te maken die aan alle deelnemende partijen ter beschikking wordt gesteld. Het college van B en W vraag de raad om de goededoelendag van de IKL in de Swolgender heide, waar bin nenkort Schotse hooglanders wor den uitgezet, te ondersteunen met een bedrag van 3000 euro. 'Door een financiële bijdrage te leveren laat ook de gemeente haar betrok kenheid zien bij dit project', aldus het college van B en W Wat gebeurt er als U niet adverteert Veolia steunt jeugdactie abri's Directeur Frank van Setten van Veolia Transport Limburg heeft enthousiast gereageerd op het verzoek van de SOS Jongeren groep een bijdrage te geven voor het opfleuren van vier bushokjes in Swolgen, Tienray en Meerlo. "Een prima initiatief dat wij graag steunen"aldus de Veolia-directeur. Eerder gaven ook al de gemeente Meerlo-Wanssum en de provin cie Limburg een bijdrage van elk duizend euro om de onderkomen abri's op te knappen. Inmiddels zijn al twee van de vier hokjes gereed. Afgelopen week werden op twee in de grondverf staande bus hokjes in Tienray en Swolgen affi ches geplakt door organisatoren van evenementen in de regio. SOS heeft contact opgenomen met deze organisaties om te voorko men dat dit vaker gebeurt.Van alle drie de organisaties is een excuus brief ontvangen. Het is volgens de plaatselijke verordening ver bonden om affiches op te plakken op abri's. In het verleden, toen de abri's volgeplakt waren met affi ches, werd daar niet tegen opge treden. Nu SOS Meerlo-Wanssum de bushokjes heeft opgefleurd, wordt dat verbod gehandhaafd. Rommelmarkt in Swolgen In Swolgen vindt op zondag 18 mei van 13-30 uur tot 16.30 uur in en rond zaal Wilhelmina aan de Mgr. Aertsstraat 16 een rommelmarkt plaats. De rommel markt wordt op touw gezet door Fanfare Vriendenkring. Op de par keerplaats zijn allerlei kraampjes met speelgoed, gebruiksartikelen, beeldjes, vaasjes en kleine meu belstukken. Binnen in de zaal kunnen de bezoekers onder meer nieuwe serviesgoed uitzoeken of lekker snuffelen tussen de boe ken, platen, videobanden en dvd's. De meest kostbare goederen wor den bij opbod verkocht. De entree bedraagt 1 euro per persoon. Nu ter introductie: RICK BEERKENS MASSAGE De peuterspeelzalen in Horst aan de Maas, Meerlo- Wanssum en Sevenum- Kro nenberg organiseren in mei een peuterbeweegweek.. Dit in het kader van het Sport 3, waarin de bovenstaande gemeenten samenwerken om beweging en sport te bevor deren. Binnen de peuter speelzalen hebben inmiddels 26 peuterleidsters de cursus "Bewegen met Peuters" afge sloten, die in opdracht van de Sport3-gemeenten is georga niseerd door mw.Talli Fokke, werkzaam als gymdocente bij de KNGU. In de week van maandag 26 mei tot en met vrijdag 30 mei 2008 zal het peuterspeelzaalwerk voor een belangrijk deel in het teken staan van bewegen met peuters.Alle peuters zullen in aan raking komen met de peutergym, dit betekent oefeningen die de peuters optimaal prikkelen om te bewegen, buig, kruip, spring en klim, rollen met de ballen, lopen over banken, bewegen met je hele lichaam. Dit allemaal tijdens de beweeglessen die worden gege ven door de gecertificeerde peu terleidsters. De Sport3-gemeenten hebben de gymnastiekvereniging HoSeMa bereid gevonden om in alle drie de gemeenten een peuterspeel- en beweegochtend en/of -middag te gaan organiseren. Ouders wor den in de gelegenheid gesteld om hun kinderen naar de sporthal te brengen c.q. te begeleiden tijdens de spellen. Het sporttechnisch kader van gymnastiekvereniging HoSeMa zorgt samen met stagi aires van het CIOS, voor het uit zetten van en het begeleiden van ouders en peuters bij het spel sportcircuit. De peuterspeel- en beweegmid- dag vindt in de gemeente Meer lo-Wanssum plaats op 24 mei in sporthal 't Brugeind in Meerlo van 13-00 tot 16.00 uur. De nu 87-jarige Engelse RAF- oorlogsveteraan Jack Trend komt definitief naar Meerlo om 'zijn' monument aan de Heesweg te Meerlo te onthul len. Dat gaat gebeuren op zaterdag 7 juni rond het mid daguur. Jack Trend was des tijds radiotelegrafist van de zware Engelse bommenwer per van het type Lancaster, die in de nacht van 12 op 13 juni 1945 neergehaald werd door een Duitse nachtjager. Zes van de zeven bemannings leden van de Lancaster kwamen daarbij om het leven. De enige overlevende, Jack Trend, ijvert al enige tijd om in Meerlo op de plek des onheil aan de Hees een bescheiden monument te krijgen om zijn collega's te herdenken. Collega's die voor onze vrijheid stierven. Op initiatief van de fami lie Van De Winkel-Vissers is een initiatiefgroep in het leven geroe pen bestaande uit Arnold Holl en René Poels. Daarbij is veel mede werking verleend door oorlogs- deskundige Ad van Zantvoort uit Nuenen, burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum, het college van B en W en de dorpsraad. Dank zij subsidie en enkele sponsoren is de realisering van het monument en de onthulling daarvan mogelijk geworden. Het monument wordt thans voltooid bij meubelmaker Jos Poels. De gasten, onder wie veel Engel sen, worden zaterdag 7 juni rond 11.30 uur ontvangen door burge meester Hahn in het gemeente huis van Meerlo-Wanssum. Daarna gaat het gezelschap naar De Heesweg waar fanfare Een dracht Meerlo gereed staat. Rond 13 00 uur is de onthulling van het monument door Jack Trend, zijn er enkele toespraken en worden er bloemen en kransen gelegd. Het uitgebreide programma wordt binnenkort bekendge maakt. Volgens de initiatiefnemers doet de gemeenschap Meerlo met de realisering van dit monu ment niet alleen Jack Trend en de familieleden van de omgekomen piloten een grote dienst, maar ook alle andere in Meerlo-Wanssum gesneuvelde bevrijders.'Zij waag den hun leven voor onze vrijheid. Het onthullen van dit monument is een gebaar van onze generatie aan hen die de oorlog niet over leefden', aldus het comité. Pastoor Ruud Verheggen zal volgende week zondag als eer ste vanuit een van de galmgaten van de kerktoren van Meerlo naar beneden tokkelen. Dat heeft het comité Glas in Nood Meerlo dins dagavond bekendgemaakt. Het tokkelen en abseilen is een van de vele acties die zondag 25 mei in het centrum van Meerlo worden gehouden. Vanaf 25 meter hoog te zal de pastoor via een kabel die over de Hoofdstraat wordt gespannen naar beneden tokke len. Pastoor Verheggen hoopt dat velen hem zullen volgen zodat er geld in het laatje komt voor de actie Glas in Nood. Zoals bekend zijn vrijwel alle Glas-in-loodramen van de kerk in Meerlo versleten: ze moeten dringend worden ver vangen. Daarvoor worden allerlei acties gehouden zoals volgende week zondag 25 mei in de dorpskern te Meerlo. Spectacu laire onderdelen zijn het abseilen en tokkelen vanaf de kerktoren. Dit abseilen en tokkelen vanuit de galmgaten van de toren gebeurt onder deskundige uitvoering en toezicht van vijf sportinstructeurs van het ministerie van Defensie, onder leiding van GerThijssen uit Blerick. Leden van de vrijwillige brandweer van Meerlo-Wanssum zijn aanwezig om vanaf diverse plateaus in de kerktoren een oogje in het zeil te houden. De actie is tussen 12.30 en 16.00 uur. ...it's a special moment 5 TEN CATE f&eb tPoes cUyffesr-eAOxye/ Hoofdstraat 62 - Meerlo tel.: (0478) 69 1 2 78 Een oud plaatje van het kasteel van Blitterswijck, gemaakt omstreeks 1900. Foto: collectie Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Donderdag 15 mei 2008 - Pagina 11 5 10Hi Massages van 1 uur van 35.- voor Massage kaart 5 x 35 - Voor bedrijven: Stoelmassage speciale aanbieding vraag naar de voorwaarden, interessant in te passen in uw arboplan. www.rickbeerkens.nl info@rickbeerkens.nl 0611129285 Meerlo-Wanssum 3+1 GRATIS textiel

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11