Jeugd presenteert zich op manifestatie €20,40 f Wi w £8 rim 9 2SO,- PEEL EN MAAS Kunstmanifestatie Geijsteren erg geslaagd De organisatie van de negen de editie van de Kunstmani festatie Geijsteren kan terug kijken op een zeer geslaagd evenement. Veel bezoekers én kunstenaars complimenteer den de organiserende stich ting en haar immer enthousi aste voorzitter Mieke van Uden voor de geweldig organisatie én kwaliteit van de Geijsterse kunstmanifestatie. Onder een stralende zon expo seerden vijftig kunstenaars uit bin nen- en buitenland hun juweeltjes en er was een bijzondere exposi tie van de legendarische kunste naar Toon van de Ven in de kerk. "Geijsteren mag trots zijn op dit evenement", zei burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum. Het was voor het laatst dat hij in zijn functie als burgemeester van Meerlo-Wanssum bij de ope ning van de kunstmanifestatie was. Over twee jaar maakt Geijste ren, samen met Wanssum en Blit- terswijck, namelijk deel uit van de gemeente Venray en gaat Hahn met pensioen. Dat was mede de reden dat ook burgemeester Jos Waals van Venray van de partij was. Hahn, Waals en Van Uden lie ten drie rode ballonnen de lucht in gaan die wonderlijk genoeg in de richting van Venray koersten. Burgemeester Waals stal meteen de harten van de inwoners van Geijsteren door te melden dat hij vereerd is dat Venray binnen kort bij Geijsteren komt. Samen met zijn college Hahn nam Waals plaats op de twee immens grote ijzeren tronen van de Westerbeek- se kunstsmid Juul Baltussen om te toosten op het succes van de manifestatie en (straks) de fusie met Venray. Voorzitter Mieke van Uden prees aan het begin van de mani festatie alle vrijwilligers, kunste naars en sponsoren die, ieder op hun eigen manier, ook een bijdrage hebben geleverd om de negende kunstmanifestatie mogelijk te maken. Vierduizend bezoekers passeerden zondag de kassa's. Nationale en internatio nale kunstenaars staan te dringen voor een plekje in een van de idyl lische straten van het dorpje. Dit jaar waren er honderdtwintig aan meldingen en moest de Geijsterse kunstcommissie er vijftig selecte ren. De organisatie blijft kwaliteit nastreven. Dat bleek onder meer ook na afloop tijdens een diner met de kunstenaars in het mobiele en fraai gedecoreerde restaurant van Ruud Welbers, waar Van Uden een kleine evaluatie deed. Ze was over het algemeen zeer te spre ken over de wijze waarop de kun stenaars hun werk toonden, maar was bepaald niet te spreken over één kunstenaar die zijn kunst op 'braderiewijze' aan de man en/of vrouw probeerde te brengen. "Op zo'n manifestatie kun je geen aan bieding doen met de mededeling: alleen vandaag 50 procent goed koper'. Dat kan niet, dat willen we niet'aldus Van Uden. Tijdens het diner kwam kera mist Harm van der Zeeuw uit Afferden naar Van Uden om haar en haar bestuur te complimente ren. "Ik sta wekelijks op markten en kunstmanifestaties in het hele land en in Duitsland. Vandaag was ik voor het eerst in Geijsteren. Nooit eerder heb ik zo'n goede organisatie aangetroffen als hier. Alles klopt. En het mooie voor ons kunstenaars is dat de kwaliteit van hoog niveau is en er veel publiek is dat echt interesse heeft voor het werk", aldus Harm van der Zeeuw, die enkele werken verkocht. Ook schilder Jan Maessen uit Venray was een en al lof voor de organi se openingshandeling met de burgemeesters Joep Hahn en Jos Waals en voorzitter Mieke van Uden van de kunstmanifestatie. satie in Geijsteren. Ook voor hem was het de eerste keer dat hij in Geijsteren zijn abstracte en figu ratieve schilderijen exposeerde. "Ik ben er gewoon van onder de indruk wat in dit kleine dorp mogelijk is", aldus Maessen, die onder andere bekend is vanAmba in Venray en veel schilderlessen geeft. AFRIKAANSE HUT Opvallende verschijningen op de kunstmanifestatie waren ook de mobiele Afrikaanse hut van SOS Meerlo-Wanssum, de vlaggen van Wilde Ganzen én de kinderkraam van de scholieren van de Sint Wil- librordusschool in Geijsteren, die publiciteit gaven aan het scholen project in Zambia. En wat is de kunstmanifestatie zonder verras sende muziek met een knotsgek maar erg goed orkest, straattheater en de swingende percussiegroep Idon! uit Venlo? "Tot over twee jaar", zwaaide Mieke van Uden iedereen uit. Burgemeester Jos Waals van Venray is een man van verras singen. Dat hebben het comité Glas in Nood van de parochie Joannes de Doper in Meerlo en het bestuur van de Stichting Kunstmanifestatie Geijsteren zondag ervaren. Na de ope ningshandeling van de kunst manifestatie kreeg de Venray- se burgemeester het woord en vertelde dat tijdens de 'strijd om de Meerlo-Wanssumse dorpen' tussen Horst aan de Maas en Venray het Meerlose comité een opmerkelijk initia tief had genomen. Het comité had zowel de gemeentebestu ren van Horst aan de Maas als Venray uitgedaagd door een bijdrage te vragen voor de actie Glas in Nood om de glas- in-loodramen van de Meerlose kerk te vervangen. Jos Waals reageerde namens het college heel sportief door te wij zen op het feit dat de vindingrijk heid en creativiteit van het Meer lose comité helemaal aansluit op de werkwijze van het Venrayse gemeentebestuur. Reden voor Venray om het comité vijfhonderd euro in het vooruitzicht te stellen als de fusie van Meerlo-Wanssum met Venray door zou gaan. Ieder een kent de afloop. Horst aan de Maas en Venray deelden de zes kerkdorpen gebroederlijk: Venray krijgt Wanssum, Blitterswijck en dé parel van Meerlo-Wanssum: Geijsteren. Meerlo gaat aansluiten bij Horst en heeft dus geen recht meer op de beloofde vijfhonderd euro. Maar het gemeentebestuur van Venray liet zich niet kennen. Jos Waals toverde twee grote cheques te voorschijn van elke tweehonderdvijftig euro. De eer ste cheque, voor het comité Glas in Nood, overhandigde de burge meester aan René Poels van dat Jos Waals reikt de cheque uit aan René Poels van het comité Glas in Nood. comité. De tweede cheque gaf hij aan Mieke van Uden als een bij drage in de kosten van de kunst manifestatie. "Venray laat zich van een goede kant zien", lieten Van Uden en Poels in koor weten. Ove rigens werd de Meerlose cheque meteen doorgegeven aan pastoor Ruud Verheggen, die net op tijd arriveerde om deze ludieke actie van Jos Waals mee te maken. "Het is een sympathieke actie van Ven ray", aldus pastoor Verheggen. Ondernemers Meerlo timmeren aan de weg De Samenwerkende Onder nemers van Meerlo gaan de boer op. Door eendrachtig de handen ineen te steken en samen naar buiten te tre den, hopen ze een nog beter imago voor het dorp Meerlo te krijgen. Om dat te bereiken is deze week een eigen website operationeel geworden: www. meerlo.nu. Een site van, voor en over Meerlo met alle mogelijke infor matie die van belang is."Het is een compleet overzicht met een eigen dorpsagenda, informatie over ver enigingen en stichtingen, nieuws van de parochie en nieuws over het dorp", vertelt Erik Verdellen vanTVI Computers en bestuurslid van de Samenwerkende Onderne mers Meerlo. Maar ook alle bedrij ven en middenstanders krijgen een plaats op de site.Aardig is ook dat de site historisch materiaal bevat zoals foto's uit grootmoeders tijd en fragmenten van de zwart-wit film van de Nederlandse Blinden- bond uit 1969 onder de titel Hoe het reilt en zeilt in Meerlo'. Verdellen hoopt dat dit initia tief uiteindelijk ook leidt tot nog meer gezamenlijke activiteiten in het dorp."Des te meer activiteiten in het dorp, des te beter voor het imago. En het wordt geen com merciële site. Pure informatie over het dorp", aldus de jonge onder nemer. De eenvoudig en overzichtelijk De kinderen van basisschool St. Willibrordus in Geijste ren hebben zich de afgelopen weken van hun beste kant laten zien. Op school hebben ze informatie gekregen over het SOS-project in het dorpje Kalundu View in Zambia en gehoord dat de kinderen daar ook een basisschool willen hebben. Tijdens de project- dagen in de school stond de mobiele Afrikahut van SOS in het schoolgebouw. "Kei gaaf vonden wij dat", liet zondag een van de kinderen weten. En na alle informatie gingen de kinderen ijverig aan het werk met handvaardigheid. Tekeningen en schilderijtjes werden gemaakt, maar ook prachtige sieraden en muziekinstrumenten. En zondag tijdens de kunstmanifestatie in hun eigen dorp mochten ze in een heuse kraam al deze spullen verkopen. En dat deden de kinde ren als volleerde marktkooplieden. De Geijsterse kinderen in actie. Het centenbakje was zo vol. Hoe veel de actie heeft opgebracht, is nog niet bekend. Maar feit is wel dat het bedrag straks wordt ver dubbeld door de landelijke actie van Wilde Ganzen en NCDO. En waarom deden de Geijsteren kin deren dit allemaal? Een van de marktkooplieden was daar heel duidelijk in. "Ook de kinderen in Zambia hebben recht op een school, net als wij." Een jaarabonnement kost u slechts Naam: Loes Janssen, webmaster van de Meerlose site, aan het werk. opgezette website is ontworpen door de 27-jarige Loes Janssen uit Hegelsom. Zij is een jonge starter die onlangs met haar bedrijfje is begonnen en websites en huis stijlen ontwerpt voor bedrijven, verenigingen, organisaties en par ticulieren. Ze heeft haar opleiding genoten aan het lyceum Sint Lucas in Boxtel, waar ze afstudeerde als multimediale vormgeefster. Haar eerste website was die van haar eigen bedrijf: www.lj-design.nl en de Meerlose site is nummer vijf. "Je merkt als je zo aan het ontwer pen bent dat elke nieuwe site die je maakt nog beter is. Het groeit. De site van de Meerlose onder nemers is naar mijn gevoel een geslaagde", aldus de jonge web master. Die mening wordt in elk geval gedeeld door het bestuur van de Samenwerkende Onderne mers Meerlo. Loes Janssen hoopt dat inwoners en oud-inwoners van Meerlo in de toekomst oude foto's blijven insturen of foto's van actuele onderwerpen in het dorp. De webmaster wil ook een spe ciale pagina maken van het Pie terpad door Meerlo, dat dagelijks wordt bewandeld door vele tien tallen sportievelingen."Zo blijft de site actueel en wordt het uiteinde lijk een site voor iedereen in het dorp", aldus Loes Janssen. Foto's, verhalen en tips voor de site kun nen gestuurd worden naar: info@ lj-design.nl Gaellus Open Air in Tienray Op het feestterrein naast OJC Gaellus in Tienray vindt op eer ste pinksterdag 11 mei het gratis toegankelijke popfestival Gaellus Open Air plaats. Het publiek kan achtereenvolgens genieten van optredens van de bands Murder by Millions, Dog Called Phenix, Skarabeez, Rise a Thousand, A Silent Express, These Seats Are Taken en Fold. Het festival wordt afgesloten door de techno-dj 's Mulder and Friends. Het festival terrein gaat om 14.00 uur open en Murder by Millions begint om 15.00 uur te spelen. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor 950 bij: Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Donderdag 8 mei 2008 - Pagina 27 Zon, veel volk en goede kwaliteit Sympathieke actie Jos Waals voor comités Meerlo en Geijsteren - t Te"BuoHaVi H im, u'ts«^lk, flc^burnZL Meerlo-Wanssum Eigen website: www.meerlo.nu Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) de schatten van de Grote Kerk van den munckhof bv

Peel en Maas | 2008 | | pagina 27