Gemeente Venray ëssiufs wT T Si Venray in oude foto's Onderhoud slijtlagen asfalt Openbare bekendmakingen Collectes 1 I Definitieve vaststelling huurtoeslag Inzameling grof afval op 13 mei Blikje levert 50 euro op Deze week Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden §B*|£ë9»i. Jwm V*f 1 Van dinsdag 13 mei tot en met vrijdag 16 mei gaat de gemeente Venray op diverse plaatsen slijtlagen aanbrengen op asfaltwegen. Binnen de kom van Venray gebeurt dat op de Hoenderstraat tussen de Westsingel en Gemmadal, de Kempweg tussen Weg in den Berg en Hardeweg, en Vlakwater. In Castenray gaat het om het gedeelte van de Lollebeekweg binnen de bebouwde kom, de Mathiasstraat en de Campagnestraat. En in het buitengebied zijn het de Drabbelsweg, Bremmenkamp, Rieversweg, Meterikseweg, Daland, Teeuwenhofweg en een gedeelte van de Twistweg. Het zijn kortlopende werkzaamheden waarvoor de straten nooit langer dan een dag afgesloten zijn. Waar nodig zijn ter plaatse omleidingen aangegeven. De bewoners van deze wegen ontvangen een brief over het tijdstip van uitvoering en de duur van de afsluiting. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Aannemingsbedrijf Heijmans uit Eindhoven. Neem voor meer informatie contact op met de afdeling Publieksdiensten. Inspraak Aanleg aardgastransportleiding Odiliapeel-Schinnen Evenementenvergunning Verleend Bouwplannen Aangevraagd Ontwerpbesluiten Verleend Wet milieubeheer Ontheffing sluitingstijd horecabedrijf Evenementen Verleend Verruiming geluidsnormen horeca individuele dagen Besluiten Donderdag 8 mei 2008 - Pagina 24 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 19 t A 4 rm r i 'Thuis heb ik nog een ansichtkaart, waarop een kerk, een kar met paard...' Zo begint het lied Het dorp van Wim Sonneveld. Ooit was ook Venray zo'n dorp, waar de pomp voor het raadhuis stond en met een zandweg tussen koren door. Veel daarvan is verdwenen, maar veel is gelukkig ook vastgelegd in foto's. Tijdens zijn leven heeft Jan van der Putten (1928-2006) een grote verzameling foto's bijeen gebracht over oud Venray. Gemeentearchief De gemeente heeft deze collectie aangekocht voor het gemeente archief. Op die manier wordt de collectie voor iedereen toegankelijk. Aanwinst Vorige week dinsdag overhandigde mevrouw Van der Putten het eerste fotoalbum aan burgemeester Jos Waals. In totaal gaat het om ongeveer 9.000 foto's en 13.000 negatieven. Tijdens zijn leven heeft Van der Putten een grote collectie opgebouwd met opnamen van personen, families, straten en dorpen binnen de gemeente. Waarde "Het fotoarchief van Jan der Putten is een begrip in Venray", aldus verantwoordelijk wethouder Hans Teunissen. "De beelden zijn van on schatbare waarde voor het Venrays cultureel erfgoed. We zijn dan ook erg blij met deze aanwinst voor ons gemeentearchief." Rooynet Een deel van de fotocollectie komt ook op de website www.rooynet.nl te staan, dé website voor het cul tureel erfgoed van Venray, waaraan het gemeentearchief als partner deelneemt. Binnenkort ontvangt u van de belastingdienst de definitieve beschikking huurtoeslag 2006. Op deze beschikking staat of u mogelijk te veel of te weinig huurtoeslag heeft ontvangen. De belastingdienst betaalt maande lijks de huurtoeslag in voorschotten uit. Na afloop van het jaar vindt er een eindafrekening plaats. Als u te weinig heeft ontvangen, stort de belastingdienst dit bedrag binnen enkele weken op uw rekening. Als u te veel heeft ontvangen, moet u terugbetalen. Dit kan op verschil lende manieren: - u kunt binnen twee maanden om een betalingsregeling vragen bij de belastingdienst. Het minimale termijnbedrag bedraagt 20 per maand met een maximale loop tijd van twee jaar. Neem hiervoor contact op met de belastingtele foon, nummer 0800-0543. Kunt u dit niet betalen, vraag dan een formulier 'inkomensonderzoek' op bij het belastingkantoor in Venlo, nummer (077) 321 51 00. - als u niet binnen twee maanden reageert, verrekent de belasting dienst het teveel ontvangen be drag met de huidige huurtoeslag. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Met ingang van vrijdag 9 mei 2008 tot en met donderdag 19 juni 2008 ligt de Startnotitie Aanleg aardgas-transportleiding Odiliapeel-Schinnen ter inzage. Deze startnotitie doorloopt een gecoördineerde inspraakprocedure op grond van de Wet milieubeheer, de Wet op de ruimtelijke ordening, de Wet beheer rijkswaterstaatswerken en de Grondwaterwet. Achtergrond Gasunie is van plan een aardgastransportleiding aan te leggen van Odiliapeel naar Schinnen. Deze gasleiding heeft een lengte van circa 100 km, een diameter van 120 cm (48 inch) en een ontwerpdruk van 79,9 bar. Voor deze aardgasleiding dienen de bestemmingsplannen van de gemeenten op het beoogde tracé herzien te worden. Tevens zijn er vergunningen nodig in het kader van de Wet beheer rijkswaterstaatswerken (Wbr) en de Grondwaterwet (Gww). De startnotitie Ter onderbouwing van de bestemmingsplanherzieningen en de vergunningaanvragen zal Gasunie een milieueffectrapport (MER) opstellen. Door het opstellen van een MER is het mogelijk het milieubelang een volwaardige rol te laten spelen in de besluit-vorming. Als voorbereiding op het MER heeft Gasunie deze startnotitie uitgebracht. Hierin worden de achtergronden van het project behandeld en geeft Gasunie aan wat het beoogde tracé van de gastransportleiding is. Ook geeft Gasunie aan welke milieuaspecten in het MER onderzocht zullen worden. Uit het MER zal duidelijk worden in hoeverre het leidingtracé voert door de Ecologische Hoofdstructuur (EHS). Indien nodig zal het MER voor de gevolgen voor Natura 2000-gebieden een passende beoordeling bevatten. Waar kunt u de startnotitie inzien? Voor de Wbr-vergunning is Rijkswaterstaat Dienst Limburg bevoegd gezag; voor de Gww- vergunning zijn dat de provincies Noord-Brabant en Limburg. De bevoegde gezagen voor de bestemmingsplan-herzieningen zijn de gemeenten Sint Anthonis, Venray, Sevenum, Roerdalen, Maasbree, Kessel, Venlo, Beesel, Roermond, Horst aan de Maas, Echt-Susteren, Sittard-Geleen en Schinnen. Bij al deze overheden ligt de startnotitie tegelijkertijd ter inzage. Omdat een deel van het tracé mogelijk milieueffecten op Duits grondgebied tot gevolg heeft, zal de startnotitie ook in Duitsland ter inzage liggen, zodat ook vanuit Duitsland ingesproken kan worden. De startnotitie Aanleg aardgas-transportleiding Odiliapeel-Schinnen kunt u met ingang van vrijdag 9 mei 2008 tot en met donderdag 19 juni 2008 tijdens reguliere openingstijden inzien op de volgende locaties: - de gemeentehuizen van Sint Anthonis, Venray, Sevenum, Roerdalen, Maasbree, Kessel, Venlo, Beesel, Roermond, Horst aan de Maas, Echt-Susteren, Sittard-Geleen en Schinnen - de provinciehuizen van Noord-Brabant in 's-Hertogenbosch en Limburg in Maastricht - de vestigingen van Rijkswaterstaat Dienst Limburg: Wegendistrict Venlo in Venlo, Wegendistrict Sint Joost in Maasbracht en Waterdistrict Roermond-Maas in Roermond. De startnotitie is ook op het internet beschikbaar: www.bureau-energieprojecten.nl. Hoe kunt u uw zienswijze kenbaar maken? Op grond van art. 7.14 Wet milieubeheer kan eenieder zienswijzen ten aanzien van de startnotitie kenbaar maken. Tot en met donderdag 19 juni 2008 kunt u aangeven wat volgens u in het MER onderzocht moet worden om de benodigde besluiten te kunnen nemen. Uw schriftelijke zienswijze kunt u sturen aan: SenterNovem, Bureau Energieprojecten T.a.v. de heer mr. ir. C.J.H. van den Bosch Postbus 93144 2509 AC DEN HAAG Wij verzoeken u daarbij duidelijk te vermelden dat u inspreekt op de startnotitie Aanleg aardgas-transportleiding Odiliapeel-Schinnen. Indien u mondeling wenst in te spreken, kunt u dit doen door te bellen met Bureau Energieprojecten, telefoon (070) 379 89 79. U kunt in uw zienswijze verzoeken dat uw persoonlijke gegevens niet openbaar gemaakt worden. Wat gebeurt er met uw reactie? Bureau Energieprojecten bundelt alle mondelinge en schriftelijke reacties en stuurt deze naar de bevoegde gezagen en de Commissie voor de milieueffectrapportage. De Commissie voor de m.e.r. adviseert de bevoegde gezagen over de richtlijnen voor het MER. Mede op basis van dit advies en de inspraakreacties stellen de bevoegde gezagen de richtlijnen vast. Deze richtlijnen vormen het vertrekpunt voor het opstellen van het MER. Wanneer Gasunie het MER heeft opgesteld, zal er voor u de mogelijkheid zijn daarop in te spreken. Nadere informatie Voor het verkrijgen van de startnotitie of voor informatie over de inspraakprocedure kunt u contact opnemen met Bureau Energieprojecten, (070) 379 89 79, www.bureau-energieprojecten.nl. (art. 2.2.2 APV) De burgemeester van Venray heeft vergunning verleend voor het houden van een muziek festival aan: - Rosakker ongenummerd te Oirlo - van donderdag 29 mei 2008 t/m zondag 1 juni 2008 - Vlakwater 11 te Venray - op vrijdag 16 mei 2008 en zaterdag 17 mei 2008. Aan genoemde vergunningen zijn voorschriften verbonden om de overlast voor de omgeving zoveel als mogelijk te beperken. U kunt de vergunning en de bijbehorende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van bekendmaking - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen - Eijkenhofweg ongenummerd - bouwen van voersilo's (nr. ba080182) - Kardinaal van Rossumstraat 40 - bouwen tuinhuis (nr. ba080183) - Buizerdlaan ongenummerd - bouwen van 14 patiowoningen (nr. ba080184) - Buizerdlaan ongenummerd - bouwen van 8 patiowoningen (nr. ba080185) - Mgr. Hanssenstraat ongenummerd - gedeeltelijk veranderen van een appartementen complex (nr. ba080186). Sloopvergunningen - Heidse Peelweg 62 - gedeeltelijk slopen stallen (nr. slp080025) - Deurneseweg 112 - slopen dak (nr. slp080026) - Werckenslaan 10 - gedeeltelijk slopen woning, garage en carport (nr. slp080027). Reclamevergunningen - Schoolstraat 24 - plaatsen van reclame (nr. recl080013). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Rotven 7 - nieuwvestiging veehouderij (nr. ink0704221) -De Blakt (nabij Nobelstraat) - bouwen bedrijfsgebouw (nr. MC625). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 9 mei 2008 t/m 19 juni 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen met vrijstelling - De Hoef 14 - vergroten en vernieuwen van de woning en bergruimte (nr. ba070437, verzenddatum 22/04) - Dagoberthof 1 - vergroten woning (nr. ba080063, verzenddatum 28/04). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Evenementenvergunning. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. - Rouwkuilenweg 27 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan J. en V. Scheepens, Rouwkuilenweg 27 te Ysselsteyn voor een pluimveehouderij (mila080007) - Blakterweg 3a te Oirlo - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van J.W.M. Noijen, Blakterweg 3a te Oirlo voor een pluimveehouderij. Deze intrekking is t.b.v. de locatie Rotven 7 te Oirlo (verzoek vergunninghouder)(milin08002). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 9 mei 2008 t/m 19 juni 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Dit betekent dat u tijdelijk minder of geen huurtoeslag ontvangt. Lees de ontvangen beschikking goed door en reageer op tijd. De maandelijkse inzameling van grof huishoudelijk afval vindt plaats op dinsdag 13 mei. De firma Maessen Recycling voert de inzameling uit. De inzameling van grof huishoude lijk afval gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelfde firma Maeassen belt op nummer (0478) 51 31 00 om een afspraak te maken op deze datum. De kosten bedragen 20 voor maximaal 2 m3. Er dient iemand aanwezig te zijn om te betalen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. U kunt uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 6 mei geval len op lotnummer 3025140 bij VIP Landweert (Plus). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levens middelenbon kan worden ingewis seld bij deze Plus. (art. 2.3.1.10 lid 3 APV) De burgemeester van Venray heeft ontheffing verleend van de horecasluitingstijden voor: - De Voorde 30 te Oostrum (discotheek Zenith) - aan Four Queens BV (verzenddatum 01/05). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Evenementen vergunning. Artikel 4.1.2. APV Er is verruiming van de voorschriften 2.17, 2.19, 2.20, 6.12, 6.14 en 6.15 van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer toegestaan aan: - Meester de Haanstraat 2A te Leunen - Korfbalclub Oranje-Wit, voor zondag 11 mei 2008 van 10.00 uur tot maandag 12 mei 2008 om 01.00 uur - Hoenderstraat 4 te Venray - café De Tijd, voor zaterdag 12 juli 2008 van 18.00 uur tot zondag 13 juli 2008 om 01.00 uur - Vlakwater 11 te Venray - Tennishal De Schaapskooi, voor vrijdag 16 mei 2008 van 20.30 uur tot zaterdag 17 mei 2008 om 01.00 uur, en voor zaterdag 17 mei 2008 van 19.00 uur tot zondag 18 mei 2008 om 01.00 uur. Tijdens de genoemde periode gelden de normale voorschriften voor horeca-inrichtingen niet. De horeca-exploitant is tijdens genoemde periode verplicht te doen en na te laten wat redelijkerwijs verlangd kan worden om overmatige hinder te voorkomen. Gelet daarop zijn voorschriften opgelegd. 8 mei 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray 9 t/m 11 mei - internationaal A-voetbaltoernooi Oostrum 10 t/m 13 mei - kermis Oirlo 11 mei - stratentoernooi voetbal en volleybal Leunen 14 mei - braderie centrum Venray t/m 10 mei - Lourdescomité 11 t/m 17 mei - Astma Fonds 13 mei - grof huishoudelijk afval Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: -Timmermannsweg 76 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Maatschap Philipsen-Peeters, Timmermannsweg 82 te Ysselsteyn voor een pluimveehouderij (mila070033) Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 24