f m. - 1. de graaf VENRAY 't PELGRIMSHUIS Is u intratuin KOOPAVOND! ft i mij ling m K ijssafon fó/ïn tot m GEOPEND Rongji dié specialist oor tegels,, sanitair en tegelwerken! Waak voor Fieke Reijntjes naar NK rafting Holthees kampioen! En verder: Bandoetere www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 Kunst Cultuur 9 Gemeentelijke mededelingen 23-24 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 25-27 Sport 29-36 Kerkelijke diensten 38 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Na vriendelijke actie van inwoonster Meerlo woensdag, donderdag, vrijdag Praktisch Merk zonnebri op sterkte vanaf 98, .SPECIAAL OPTIEK 'P.' V M Oud-Meerlonaar Frans Gielen ontsnapt aan ramp Birma SV Venray wil eigen sporthal ijs is mijn passie Grote Markt 17 Venray 2e Pinksterdag Julianasingel 7 HETRUHL HAEGENS MOLENAAR EFFECT Haegens Molenaar L i 1 Ie PINKSTERDAG 11 mei MOEDERDAGZONDAG 2e PINKSTERDAG 12 mei VAN 11-17 UUR Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 ivww. rongen vof. n l I €55,-vp Hotel asteria VENRAY '(19,95, Honderdnegenentwintigste jaargang - week 19 - donderdag 8 mei 2008 MAAS berden Zandwagens Teunesen mijden kernen Tienray en Meerlo De grote vrachtwagens van het ontgrindingsbedrijf Teu nesen uit Heijen, die dagelijks vanaf de afgraving De Diepe- ling in Tienray zand vervoe ren, mijden voortaan de druk ke dorpskernen van Tienray en Meerlo. De directie heeft de chauf feurs van de eigen vrachtwagens opdracht gegeven om niet meer via Tienray en Meerlo te rijden, maar via deA73 richting Venray en van daaruit de gewenste richting te nemen. De afgelopen week was het al een stuk rustiger met het zware verkeer in de twee kernen. Dat is het resultaat van een sym pathieke actie van inwoonster Ingrid Scheffrahn-Huys uit Meerlo. Zij woont met haar gezin sinds een jaar in de voormalige witte ambts woning op de hoek Hoofdstraat/ Mgr. Jenneskensstraat te Meerlo. Van begin af aan viel het haar al op dat er dagelijks erg veel lege en volle vrachtwagens met zand (30 tot 35 ton per vrachtwagen) vlak langs haar huis reden over de Hoofdstraat en de nodige geluids- en stofoverlast veroorzaakten. Ook de uitbaters van de terras sen in Meerlo klaagden erover dat ze dagelijks enkele keren de tafels en stoelen moeten schoon maken van het stof dat de vracht wagens achterlaten. "Als nieuwe inwoner moet je niet meteen aan de bel trekken. Maar na een jaar moet ik zeggen dat de over last die de zware vrachtwagens veroorzaken inderdaad erg groot is", aldus de Meerlose. Ze stapte naar De Diepeling in Tienray en sprak daar met de chauffeurs en de leiding van de locatie. Vervol gens had ze een gesprek met de directie van het bedrijf in Heijen, in de persoon van Bart Lemmens. "Het heeft mij deugd gedaan dat ik zowel in Tienray bij De Diepe ling als bij de directie in Heijen zo correct te woord ben gestaan. En nog mooier is het dat de direc tie begrip had voor de situatie en de chauffeurs heeft opgedragen voortaan de dorpen te mijden", aldus Ingrid Scheffrahn-Huys. Een woordvoerder van het bedrijf in Tienray bevestigt haar verhaal. Tijdens topdagen rijden 100 tot 120 vrachtwagens met zand weg. Dat zijn 240 vrachtbewegingen per dag. De vrachtwagens van Teunesen mijden de dorpen. Over vrachtwagens van andere trans portbedrijven die zand ophalen in Tienray, heeft Teunesen geen zeg- gingsschap. In een brief aan de directie van Teunesen bedankt de Meerlose het bedrijf voor de maatregelen die zijn genomen. Ze heeft daar van ook het gemeentebestuur en de dorpsraad van Meerlo in kennis gesteld. De dorpsraad reageerde tijdens de jongste openbare ver gadering zeer opgelucht. "Het is geweldig van het bedrijfTeunesen en prachtig dat mevrouw Schef frahn-Huys dit op deze wijze heeft bereikt", aldus dorpsraadsvoorzit ter Henk Ulder. VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 Bent u ook zo'n ouder? Bent u ook zo'n werkende ouder die alle vrije dagen, feestdagen en atv- dagen aan elkaar moet knopen om op de kinderen te kunnen passen? Het blijft toch merkwaar dig, zo'n lange meivakantie om vast een beetje warm te draaien voor de zomervakantie. Iemand heeft besloten dat de scholen twee weken dichtgaan en dat drijft veel ouders tot wanhoop. Natuurlijk, ook ik gun alle juffen en meesters de kans om even uit te puffen, maar helaas heb ik maar 25 vakantiedagen! Of ik een onderwijshater ben? Nee, zeker niet. Of ik jaloers ben? Ja, zeker wel! Want het liefst had ik de afgelopen week ook vrij gehad. Zeker vrijdag, na het grandioze kampioensfeest van SV Venray, dat ik een beetje te goed heb gevierd. En zeker met dit weer! En als ik al die mensen in cam pingsmoking door het centrum van Venray zie sjokken, dan krijg ik helemaal de vakantiekriebels! Korte broek, met daaronder ontie gelijke witte benen, dikke buiken onder een slobbershirt, te grote zonnebril op een te rode neus: het is Venray op z'n mooist. Maar wat zouden al die mensen toch zoeken in Venray? Een cadeau voor Moederdag? Dat zou goed kunnen. Want zondag is het weer zover, het is weer Moederdag, dé dag om moeder de vrouw in het zonnetje te zetten. Maar waar zijn moeders nou gek op? Choco lade en bonbons? Erotisch dine ren op vijftig meter hoogte? Een afslankcursus? Gezellig een dagje tuinen kijken in Appeltern? Een bubbelbad? Een nieuw strijkijzer? Een hypermoderne stofzuiger? Of zal ik toch nog maar snel even dat luxe Moederdagontbijt van kiwanisclub De Rooyse Ladies via internet bestellen? Dat is lekker gemakkelijk, want dan kunnen we op Moederdag allebei - de kinderen brengen we natuurlijk weer weg - samen in ons bedje blijven liggen tot het ontbijt thuis wordt gebracht. En een welkom bijeffect van onze bijdrage van 17,50 euro voor het mamaont bijtje is dat we de kinderen in de grote vakantie een week bij het Venrayse kindervakantiewerk - het goede doel van de Rooyse damesclub - kunnen dumpen. Dat scheelt vakantiedagen. Is het een romantisch Moederdag cadeau? Nee! Is het een praktisch Moederdagcadeau? Ja! Ik ga snel een luxe ontbijtje bestellen via www.kiwanis- derooyseladies.nl! Hannes r ^Passage 5 5801 BR Venray k T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl Venray glansrijk kampioen! SS Na dertien jaar keert SV Venray terug naar de hoofdklasse! Voor liefst 2.000 toeschou wers won de Venrayse ploeg op Hemelvaartsdag de beslissende topper tegen Groene Ster met 2-1 en kon het feest losbarsten op sportpark De Wieën. De titel was voor de redactie van Peel en Maas aanleiding om extra uit te pakken met een heuse kampioensspecial, waarin tal van interviews, reacties en andere weetjes staan en de sponsoren SV Venray van harte feliciteren met de titel in de eerste klasse D. "Een raar gevoel" Frans Gielen (56) lijkt met zijn gezin aan een ramp te zijn ontsnapt. De oud-Meerlonaar woont al 10,5 jaar in het door de cycloon Nargis zo zwaar getroffen zuidelijk deel van Birma, maar arriveerde net voor de natuurramp bij zijn moeder in Meerlo voor een korte vakantie. Samen met zijn vrouw en zoon volgt hij het laatste nieuws uit zijn in het afgelopen weekend zo zwaar getroffen land op de voet. In de nacht van dinsdag op woensdag kreeg Frans Gielen voor het eerst na de cycloon contact met het thuisfront in Birma. En tot zijn grote geluk zijn alle fami lieleden ongedeerd. "Dat is een hele geruststelling. En ook met de schade aan ons huis valt het mee. Alleen de schotelantemie is van het dak gewaaid." Die schade staat natuurlijk in geen verhouding tot het leed dat veel inwoners van het land heeft getroffen, weet Gielen inmid dels. "Het is een verschrikkelijke natuurramp. Ik heb wat vrienden en bekenden in Birma gesproken, maar ook hier in Nederland blijft mijn telefoon rinkelen. Iedereen wil weten of ik wat meer weet en hoe het met ons en onze familie is. Ik woon samen met mijn gezin in een dorp op 35 kilometer van de hoofdstad Rangoon, midden in het rampgebied. Zoals het er nu uitziet, en van wat ik zo hoor, zijn de meeste doden echter voor al gevallen in het westen van de laaggelegen Irrawaddy-delta, die is overspoeld door een enorme golf. Veel van de mensen die daar wonen zijn erg arm, wonen in bamboehutjes." Volgens de laatste berichten loopt het dodental als gevolg van de cycloon Nargis nog steeds op. Er wordt al gesproken over meer dan 25.000 doden en dat aantal kan nog fors oplopen, want er wor den nog meer dan 40.000 mensen vermist. Ook zijn honderdduizen den, mogelijk zelfs een miljoen Birmezen dakloos geworden. "Dit is verschrikkelijk voor het land", zegt Frans Gielen. "Natuurlijk ben ik blij dat ons huis er nog staat en dat alle familieleden nog leven, maar toch zit ik hier met een raar gevoel. Ik ben met mijn gedachten in Birma.'Toch ziet het er niet naar uit dat de Meerlonaar snel naar zijn huidige woonplaats in het door de cycloon getroffen gebied terugkeert. "We zijn hier voor de verjaardag van mijn moeder die volgende week 87 jaar wordt. Op dit moment is het echter ook niet zo eenvoudig om een visum voor Birma te krijgen. We reizen pas na de verjaardag van mijn moeder via Bangkok, waar we een visum moe ten regelen, weer naar huis. Wat moet ik nu anders doen? Het is nu nog te onduidelijk in hoeverre we het land binnen mogen komen." SV Venray streeft ernaar een zaalvoetbalhal te bouwen op sportpark De Wieën. De sporthal, met horeca en tribunes, komt naast clublokaal De Boggerd en biedt uitzicht op het hoofdveld. Voorzitter Sjef Keijzers onthul de maandag het plan tijdens de extra ledenvergadering over de fusie van SV Venray met TV/Spor- tijn. Een keerzijde van de samen voeging is dat beide verenigingen op twee aparte accommodaties actief zijn: De Wetteling en De Wieën. "Het is een nadeel dat we niet samen van één kantine gebruik kunnen maken." LEES VERDER OP PAGINA 3- 35% wrainiv.'capijtcemriiinni RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Bk Succes als resultaat www.rhmweb.nl Rit ACCOUNTANTS ADVISEURS Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. 5:.;,ai tmu TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN 5802 AW 32 ,1,001 alle tadeien tijdens branch enfamilieb* Rjnaldo'sjeugdshow I DlNNERSHOWl 19 april, 3 en 24 mei Langm 4ta«, tod, consumptie] Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 www.asteria.nl Moederdag-brunch °P e£rSte Pinksterdag bent u van harte t welkom op onze Moederdag- brunch van 11 tot 14 u 6 4 kinderen: 1 en 2jr. gratis 3 t/m 5 jr. 8,95 6 t/m 12 jr. 12,95 Moederdag-Familiebuffet' verrukkelijk dessertbuffet €26 56 kinderen: 1 en 2jr. gratis ^U^UPP 3 t/m 5 jr. 8,95 6 t/m 12 jr. 12,95

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1