HESUAL Sjef Keijzers: "Topklasse is volgende doel" Revelatie Khalid Hlimi blijft Venray trouw PEEL EN MAAS Donderdag 8 mei 2008 - Pagina 15 Vrijwilliger Jan Bonants: "De kroon op ons werk" Tom van Bergen wil komend seizoen zijn kans grijpen e'kvarmmg Niet alleen voetballers, bestuurs leden en sponsors snakken naar de terugkeer in de hoofdklasse. Ook de talloze vrijwilligers, die vaak anoniem hun werk doen, zijn apetrots dat het Venrayse vaandelteam weer terug is waar het thuishoort. Jan Bonants is zo'n supervrijwil- liger die, bij wijze van spreken, dag en nacht voor zijn club in de weer is. "Dit is de kroon op ons werk. Gewel dig. Naar dit moment heb ik zolang uitgekeken", glundert Bonants, terwijl hij geniet van de feestende spelers op het veld. In de eerste helft beleefde hij nog benauwde momenten op de tribune. "Na de rode kaart en de 1-1 zag ik het even niet meer zitten. En toen moesten we nog met tien man de hele tweede helft door. Maar de jongens hebben het fantastisch gedaan. Voor alle vrijwilligers die iede re dag hier op het sportpark bezig zijn, is het ook hun kampioenschap. Iedereen heeft er veel voor gedaan en we doen het allemaal samen", aldus Bonants, die verzucht. "Dit hebben we hartstikke nodig. Laat de hoofdklasse maar komen." Sinds het moment dat Sjef Keijzers de voorzittershamer overnam van Wiel Michiels had hij maar één doel: SV Venray moest terug naar de hoofdklasse. En liefst zo snel mogelijk. Het pad ging niet altijd over rozen. Na trainer Rob Hutting sneuvel den Huub Vercoulen en zijn opvolger André Koolhof voortijdig. Zij slaagden er niet in Venray uit de tweede klasse te halen. Dat lukte wel onder oud- proftrainer Jan Pruijn, die in 2005 de titel binnenhaalde. Jan Poels heeft drie jaar later de laatste stap gezet. Sjef Keijzers is optimistisch over de rentree op het hoogste platform. "Kijk maar naar promovendi als Deurne en DESK. Die draaien ook boven in de hoofdklasse mee. Met goed voetbal moeten bij de eerste zeven, acht kun nen eindigen. Dan maken we kans om direct door te stoten naar de nieuwe topklasse." Dit is het volgende doel van de ambitieuze voetbalclub. Keijzers, met rode SW-sjaal om de hals, beleefde donderdagmiddag enkele moeilijke momenten. "Vooral toen de scheidsrechter steeds meer in ons nadeel ging fluiten. Het leek wel of we niet mochten winnen. Het deed me denken aan de uitwedstrijd tegen Heerlen. Gelukkig lieten de spelers zich niet van de wijs brengen. Want ik had echt schrik voor de tweede helft. Een groot compliment voor de spe lers hoe ze het met tien man hebben Trainer Jan Poels en voorzitter Sjef Keijzers zijn optimistisch over de toekomst van SVVenray opgepakt." Keijzers beleefde als voetballer in de tweede helft van de jaren zeven tig de opmars vanuit de derde klasse onder de legendarische trainer Leo Beerendonk. Diens opvolger Henk Rayer wist Venray in 1982, met Sjef Keijzers als aanvoerder, voor het eerst naar de hoofdklasse te brengen. "Het elftal van nu speelt hetzelfde voetbal als in de succesvolle jaren zeventig en tachtig", vindt Keijzers. "Met aan vallend voetbal verwierf Venray toen grote bekendheid in de regio. Dit team zet Venray weer terug op de kaart. Dit is goed voor iedereen. Het betekent een enorme 'exposure' voor de club." Khalid Hlimi, die vrijdag 21 jaar werd, is de relevatie van dit voet balseizoen. Samen met zijn leef tijdgenoten Ruud Keijzers (21) en Luuk Snijders (20) brak hij dit sei zoen door in de Venrayse hoofd macht. Zij staan model voor een nieuwe generatie talentvolle voet ballers uit de eigen kweek Khalid Hlimi kan na afloop van de 2-1 zege op Groene Ster weer een beetje lachen. De overvolle bladen bier zijn niet aan hem besteed. Hij houdt het bij een lekker glas cassis. Hlimi heeft een dubbel gevoel, terwijl zijn medespelers feestvieren in het kleedlokaal. Al in de 26e minuut krijgt hij de rode kaart waarna Venray de 1- 0 voorsprong verspeelt. Toch houdt Venray met tien man stand en blijft zijn veldverwijzing zonder catastro fale gevolgen. "Gelukkig is alles nog goed gekomen", zegt het grote Venray se talent."Want ik voelde me helemaal niet lekker nadat ik van het veld was gestuurd. Toen wij 2-1 maakten ging het weer een beetje beter." Het sterke spel van de supersnelle aanvaller bleef niet onopgemerkt. Na Achilles meldde zich met De Treffers nog een hoofdklasser uit Groesbeek. Hlimi had onlangs een gesprek met De Treffers. "Maar ik blijf gewoon bij Venray", zegt Hlimi, die uitkijkt naar de hoofdklasse. "Ik verwacht dat we goed kunnen meedraaien. In de hoofdklasse zal het ons gemakkelijker afgaan. Daar wordt meer gevoetbald, terwijl het in de eerste klasse defensiever is. Daar zit alles zo dicht op elkaar." Luuk Snijders heeft pech dat hij de kampioenswedstrijd moet missen. Een week eerder tegen Someren verstapte hij zich en liep een vervelende bles sure aan zijn hak op. Snijders verwierf pas na de winterstop een basisplaats als rechtshalf. Khalid Hlimi en Ruud Keijzers zijn, samen met Wout Gom- mers, de enige spelers zijn die in alle 22 wedstrijden in de basis stonden. Het had niet veel gescheeld of Keijzers had de wedstrijd van het jaar moeten missen. In Someren liep hij, bij een 0-3 voorsprong, zijn vierde gele kaart op. "Dat was dom", vindt hijzelf. Halverwege vorig seizoen maakte hij de overstap van het tweede elftal naar de hoofdmacht.Alhoewel hij van origine een middenvelder is, posteer de Jan Poels hem meestal als rechts back. Tegen Groene Ster mocht hij, bij absentie van Luuk Snijders, weer eens op zijn favoriete positie rechts op het middenveld aantreden. "Daar kom ik met mijn loopvermogen beter tot mijn recht. En ik vind het ook fij ner om aan te vallen", zegt Keijzers, die als nieuwkomer een geweldig seizoen doormaakte. "Vergeet niet dat we ook tegenslag hebben gekend. Maar dinsdag op de laatste training voelde ik al dat het goed zat. De groep straalde zoveel vertrouwen uit, dat het eigenlijk niet meer mis kon gaan", vertelt Keijzers, die in het voorbijgaan omhelst wordt door Wout Gommers die hem meetrekt. "Kom we gaan drin ken." VAN BERGEN Tom van Bergen (26) speelde tussen 2001 en 2007 betaald voetbal bij VW en MVV Hij kwam tot 88 wedstrijden in de eerste divisie waarin hij zes keer scoorde. Na een mislukt avontuur in Bahrein, streek hij afgelopen herfst in Venray neer. De koploper raakte toen na een vliegende start in een dip. De nieuwe aanwinst Gino Taihuttu werd weggestuurd en Ivo van der Weerden raakte zwaar geblesseerd. Uitgerekend in de verloren duels tegen Vinkenslag en Groene Ster stond Van Bergen in de basis waarna hij op de bank belandde. De laatste drie wedstrij den kwam hij niet tot een invalbeurt. Daarvoor verscheen hij uit tegen Pan- ningen voor de derde en laatste keer in de basis. Venray won wel (0-2), maar Van Bergen moest met een rode kaart voortijdig het strijdperk verla ten. Toch is de ex-prof allesbehalve een ontevreden bankzitter. Sterker nog, hij is vast van plan bij Venray te blijven en komend seizoen zijn kans te grijpen. "Venray heeft een heel leuk team. Ik heb het hier hartstikke goed naar mijn zin. Voor buitenstaanders Khalid Hlimi zorgde dit seizoen met zijn acties steeds voor dreiging in de Venrayse aanval. klinkt het misschien vreemd, omdat ik zo weinig speel", vertelt Van Bergen, die de overgang van de profs naar de amateurs moeilijk kon maken. "In het begin wist is niet wat me overkwam. Ik kreeg knallen van links en rechts. Ik had maandenlang niets gedaan en kwam terecht bij een elftal wat al stond. Ik kan Jan Poels daarom goed begrijpen. En ik had de pech dat we verloren als ik in de basis stond. En als Venlonaar is het toch ook wennen hier in Venray." Van Bergen zegt dat het voor 95 procent zeker is dat hij blijft. Dan wil hij zijn kans grijpen. "Ja, ik zie het wel zitten volgend seizoen in de hoofd klasse. Dan kan ik er vanaf het begin van de voorbereiding bij zijn. Dat is toch anders dan als je tijdens het sei zoen zomaar binnenvalt." A5TERIA VENRAf HUISTOCHT

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15