Elf lintjes in Venray Nieuw ontwerp aanleg onderhoud Uw hond fris .en vakkundig getrimd 30.- 140.- Kurstjens PEEL EN MAAS f y# creatief vakkundige professioneel SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Vervolg voorpagina WIM CROOIJMANS Vanaf 1 oktober 1980 is Wim Crooijmans als bestuurslid, jurylid en wedstrijdleider actief bij de 300 leden tellende Atletiekvereni ging Venray regio. Hij zorgt nu nog steeds voor een correctie wedstrijdleiding in de regio. Bij de aanleg van de eerste atletiekbaan, de kantine en de eerste kunststof- baan van de sportvereniging was hij de verantwoordelijk bouw meester namens het bestuur en werkte hij ook actief mee. Vanaf 1985 beheert hij de Venrayse atle- tiekaccommodatie en vanaf 1990 traint hij beginnende lopers. Wim Crooijmans heeft er honderden opgeleid. Als wedstrijdorganisator zorgt hij al 25 jaar voor een per fecte organisatie van de diverse wedstrijden van de vereniging. Voornamelijk gaat het daarbij om jeugdbaanwedstrijden, zoals de jaarlijkse schoolatletiekdag. Ook spant Crooijmans zich al meer dan 15 jaar in voor de bevordering van de integratie van gehandicapte sporters. Vanaf zijn pensionering in 1999 is hij zo n 30 uur per week te vinden op de atletiekaccom- modatie, waar hij zich zowel met secretariële als onderhoudswerk zaamheden bezighoudt. Begin jaren '90 nam hij tevens enkele jaren het voorzitterschap waar, nadat de toenmalige voorzitter plotseling overleed. Wim Crooij mans is van onschatbare waarde voor deze sportvereniging. ANS BISTERVELS Ans Bistervels-De Deckere was en is op vele terreinen actief. Ze trad in 1996 toe tot het Oranjeco mité Venray, een commissie van advies aan de burgemeester en ook door hem ingesteld. Zij werd meteen vicevoorzitter en volgde in 2004 de vertrekkende voorzit ter op. Zij is daarmee de eerste vrouwelijke voorzitter van het Oranjecomité sinds zijn bestaan vanaf 1923- Ans Bistervels leidt het comité op voortreffelijke wijze, weet mensen te stimuleren en motiveren en beschikt over een groot netwerk door alle lagen van de Venrayse samenleving. Het Oranjecomité coördineert alle fes tiviteiten rondom het Koninklijk Huis, met name Koninginnedag, en de nationale feest- en gedenk dagen (met name 4 en 5 mei). Zij was bovendien van 1985 tot 1997 lid van het bestuur van de stich ting die het beheer voert over de Venrayse bibliotheek en is in de periode van circa 1990 tot circa 2000 tien jaar lid geweest van het bestuur van de Stichting Mondiale Vorming. Deze stichting hield en houdt zich bezig met het wekken van belangstelling en bijdragen aan oplossingen voor mondiale vraagstukken. Zij vervulde bin nen het bestuur de functie van penningmeester. Ans Bistervels is sedert 2000 lid van het bestuur van de stichting Kies Techniek, een Venrayse organisatie die zich bezighoudt met het bevorderen van de leerlingen in het lager en middelbaar onderwijs om te kie zen voor technische opleidingen en beroepen. Zij is sedert 2004 tevens voorzitter van het stich tingsbestuur, dat de peuterspeel zalen in Venray beheert en sinds 2005 is zij lid van het kerkbestuur van de dekenale St. Petrus' Ban- denkerk in Venray. CAROLA HOEDEMAKERS Carola Hoedemakers-Deuren- berg is sinds 1983 zeer actief lid en bestuurslid van de Amnesty International groep. Zij vervult voor Amnesty een groot aantal functies. Van 1983 tot 1997 was ze penningmeester. Tevens is ze vrijwel vanaf het begin tot heden de contactpersoon naar het lande lijk secretariaat in Amsterdam toe en is ze sinds 2003 tevens voor zitter. Hoedemaekers heeft zich de afgelopen 25 jaar zeer actief ingezet voor de mensenrechten. Naast het voeren van veel acties heeft ze zich ook ingespannen door middel van bewustwordings activiteiten, zoals het verzorgen van gastlessen op basisscholen en middelbare scholen en het houden van lezingen. Tevens is ze sinds 1992 de vaste organiste van het herenkoor en het dameskoor in Oostrum. Zonder enige vorm van vergoeding begeleidt ze beide koren tijdens de wekelijkse repeti tie en tweemaal per maand tijdens een uitvoering. Sinds 1999 is zij bestuurslid van het orgelcomité Venray in de functie van secreta ris/penningmeester. Dit comité organiseert tweemaal per jaar een orgelconcert in de Grote Kerk van Venray. HAY HELDENS Hay Heidens uit Leunen was 28 jaar lid van de dorpsraad van het Venrayse kerkdorp Leunen (2100 inwoners), waarvan zes jaar voor zitter (1990-1996). Hij heeft in die periode zeer actief meegewerkt aan het behartigen van de belan- een abonnement waard gen van het dorp Leunen en zijn inwoners. Daarbij keek hij niet zozeer naar het individuele belang, maar veel meer naar het alge meen belang van het dorp. Vanaf het begin vertegenwoordigde hij Leunen in het Dorpsradenoverleg Venray, het overkoepelende over legorgaan, waarin alle tien dorps raden vertegenwoordigd zijn. Dit orgaan behartigt de gezamenlijke belangen van de tien kerkdorpen en hun inwoners. Hay Heidens heeft steeds actief bijgedragen aan het Dorpsradenoverleg. Vele jaren vervulde hij de functie van pen ningmeester. Hij was ook lid van een raadscommissie en was tus sen 1990 en 2000 voor een perio de van circa zeven jaar bestuurslid van de Nederlandse Organisatie van pluimveehouders. In die peri ode was hij ook nog vier jaar lid van de Integratiecommissie Kal koenhouders. FRANS JANSSEN Frans Janssen uit Merselo was van 1970 tot 1994 lid van de dorpsraad Merselo, waarvan van 1984 tot 1992 voorzitter. Hij ver tegenwoordigde 22 jaar lang de dorpsraad Merselo in het Dorps radenoverleg van de gemeente Venray. Van 1986 tot 1994 was hij vicevoorzitter van dit overleg. Hij is sinds 2005 lid van het kerkbe stuur van de parochie in Merselo. Hoewel hij veel van zijn bestuurlij ke functies inmiddels heeft beëin digd, heeft hij in 2005 gehoor gegeven aan de oproep om zitting te nemen in het kerkbestuur van de parochie van Merselo. Frans Janssen was van 1994 tot 2002 lid van de gemeenteraad van Ven ray voor het CDA, en van 1997 tot 2000 tevens wethouder. Hij was van 1982 tot 1991 bestuurslid van het CDA Venray en van 1983 tot 1990 van het CDA Regio Noord- Limburg. Tevens was Frans Jans sen van 1986 tot 1989 bestuurslid van het Groene Kruis in Venray, van 1967 tot 2002 bestuurslid van de LLTB afdeling Venray, waarvan tussen 1989 en 1997 voorzitter. Van 1991 tot 1997 was hij tevens voorzitter van de LLTB-Kring Ven- ray-Meerlo-Wanssum en daarmee tevens lid van het hoofdbestuur van de LLTB in de provincie Lim burg. NEL STEEGHS Nel Steegh-Janssen uit Leunen verzorgt al sinds 1980 bedevaart reizen naar Lourdes. Zij organi seert deze reizen, zorgt voor de accommodatie en begeleidt de Lourdersreizigers. Ook is ze al tien jaar vrijwilligster en bijna twee jaar bestuurslid bij hospice Zenith. Daarnaast verzorgt ze wekelijks de algehele bloemversiering van de parochiekerk in Leunen. Ook verzorgde ze van 1998 tot 2000 de avondwakes voor overledenen van de Leunse parochie. HUUB MUIJSERS Huub Muijsers uit Merselo was van 1994 tot 2002 lid van de dorpsraad in Merselo, waarvan van 1997 tot 2002 voorzitter. Hij is ruim tien jaar voorzitter van de Stichting Muziekfeesten Merselo. Deze stichting organiseert elk jaar rond Pinksteren een groots opge zet drie dagen durend muziekfes tival in het dorp. Huub Muijsers is tevens sinds 2006 lid van het kerk bestuur van de parochie in Mer selo, was van 1982 tot 1994 lid van de gemeenteraad van Venray voor het CDA en tevens lid van diverse raadscommissies. Tevens was hij van 1978 tot 1997 bestuurslid van de Rabobank Merselo-Vredepeel en van 1997 tot 2002 voorzitter van de raad van toezicht van de Rabobank Zevenrode. EET SWINKELS Lei Swinkels maakte zich in de afgelopen tientallen jaren op meer dere gebieden voor de Venrayse samenleving verdienstelijk. Met name op het gebied van natuur beheer (flora en fauna) heeft hij zich onderscheiden. Sinds de oprichting van de WBE in Venray in 1985) is Lei Swinkels secretaris van deze vereniging. Namens de WBE Venray was hij tevens betrok ken bij de centrale van WBE's in Venray van 1990 tot de ophef fing in 2004. Binnen de Konink lijke Jagersvereniging KNJV is Lei Swinkels op diverse gebieden actief. Meer dan tien jaar was hij secretaris van het gewest Noord- Limburg. Vanuit deze functie is hij betrokken bij een groot aantal activiteiten bij het beheer van de flora en fauna in de regio. Hij is tevens actief in de Fauna Beheer Eenheid in Limburg en betrokken bij het opstellen van het Fauna Beheer Plan Limburg. Lei Swinkels is ook nog betrokken bij de opzet en uitwerking van de faunawijzer, een digitale databank voor alle wildbeheerders in Nederland. contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 Zaterdag 3 mei in Club Wow Technique Fantastique, een house-event in Club Wow in hartje Venray. Ron Min (41), geboren en getogen in Venray, is al jaren als dj Roney M thuis in de clubscène. Als organisa tor heeft hij zijn zinnen gezet op een verdere uitgroei van Club Wow en de clubavonden. "Technique Fantastique moet een vaste plek krijgen in de agenda van partymensen die van minimal, house, techno- house en techno houden. Lekker dansen op de eerste zaterdagavond in de maand in Club Wow in Venray met grote namen uit de clubscène." Ron Min, in the scène beter bekend als dj Roney M, is in zijn vrije tijd dj en organiseert al 18 jaar diverse housefeesten. Het eerste feest, in de voormalige melkfabriek tussen Venray en Leu nen, staat hem nog scherp op het netvlies. "Mensen kwamen kijken, stonden aan de kant en wisten deze soort muziek niet te plaat sen. House was niet bekend. Het behoorde niet tot de mainstream zoals pop en rock. Ik heb dansers van de IT naar Venray gehaald om het dansen als het ware voor te doen. Men wist niet hoe te bewe gen." Ron Min richt zich nu op Minimal House. Fenix in Sittard heeft maandelijks een Minimal Royaal-avond, georganiseerd door dj Roney M. Nationaal en regionaal heeft hij aan diverse dj-contests meegedaan. En met succes.Tijdens het BOOCH-Festival in Heerlen draaide hij samen met zijn idool Jene Farris voor 30.000 man. "Als je naast deze 'grondlegger' van de house staat te draaien, bekruipt je toch een heel bijzonder gevoel. Dansende, zwevende en genieten de mensen is de mooiste beloning die je als dj kunt krijgen." De invulling van een clubavond is volgens Ron Min de voorbije decennia veranderd. "Tijdens de introductie van house was het decor niet zo belangrijk. Zet maar een dj neer die goed kan mixen en klaar is kees. De travestieten die het publiek opzweepten, lie ten ook zien dat het niet belang rijk is hoe je eruitziet. Als je maar plezier hebt. Gelukkig zijn we die fase voorbij. Het decor heeft ook de invloed van dansers overgeno men. Lichtshows en bewegende beelden zorgen eerder voor een dansende menigte dan danseres sen." Het decor van de Minimal Roy aal en Technique Fantastique is redelijk sober te noemen. De aan kleding is eenvoudig, maar krach tig. De dj's komen voornamelijk uit de 'ondergrondse scène'. "De samenstelling is meer dan krach tig.Wij halen niet de toppers als dj Tiësto, maar wel de grote namen van Extrema. Wereldwijd hebben ze misschien iets minder faam, maar ze zijn zeker niet minder goed. In Zuid-Limburg hebben we reeds vier jaar ervaring met dit concept en het heeft inmid dels naam gemaakt. Het is een ons kent ons sfeertje. Ook al kent men elkaar niet. Heel gemoedelijk." Op zaterdagavond 3 mei geeft dj Roney M zelf ook acte de pre sence. Vanaf 22.30 uur het dak eraf. Ron Min en dj T.T.M. worden aangevuld met twee 'kleine grote jongens'. Warren Fellow en dj Rho, beter bekend als The Lizard Kings, zullen hun internationale ervaring en passie voor muziek tot diep in de nacht delen met het publiek. "Zij zijn de meesters van de 'wheels of steel', het publiek geniet vanzelf." Ron Min durft vol vertrouwen te spreken van een geslaagde party avond met veel techno-house. "Club Wow, de dj's en ik als orga nisator zijn razend enthousiast Ron Min:Dansendezweven de en genietende mensen is de mooiste beloning die je als dj kunt krijgen!' Foto: Fleleen Schil der. over de show en de line-up. Het programma, waar het uiteindelijk om draait, is spectaculair." Degenen die Technique Fantas tique op 3 mei moeten missen, kunnen dat op 7 juni inhalen. Par- tygangers kunnen dan genieten van een goeie mix van progres- sive/techno-house van de broer tjes Infinitize en toppers als Patch Park. Het duo Minimal 2 zal ook 'on stage' verschijnen. "Gekleed in zwart, mét bivakmuts, hebben zij partyland goed verrast. Onher kenbaar en toch een goede show neerzetten. Deze twee mannen behoren gewoon tot mijn line-up. Laat het publiek maar gissen wie ze zijn. Maar eerst Technique Fan tastique op 3 mei." Attractiepark Toverland heeft afgelopen weekend zijn nieuwste attractie - Het Tover huis - geopend. De reacties van het enthousiaste publiek zijn overweldigend en de bezoekersaantallen boven ver wachting. Niet alleen de kin deren, maar ook de ouders, lopen diep onder de indruk te zwaaien met een toverstaf. Geen enkel tovereffect mag gemist worden, de nieuwe toverspreuk 'Bami Salami' schalt overal vrolijk door het park. Na de opening van de reusach tige houten achtbaan Troy, die leidde tot ruim 500.000 bezoe kers in 2007, heeft Attractiepark Toverland dit jaar geïnvesteerd in een nieuwe indoorbeleving voor kinderen in de basisschoolleeftijd. Geheel in de stijl van Toverland is gekozen voor het thema toveren. Bezoekers kunnen in de nieuwe attractie Het Toverhuis met een toverstaf in de hand zélf de meest magische effecten tevoorschijn toveren. Het toverplezier start direct bij binnenkomst van Het Toverhuis, in de garderobe. Een magisch 'Bami Salami' verschijnt in een lijst, de tovenaarshoed ver andert van kleur en die spin.valt weg heel erg eng snel naar bene den. Eenmaal in het huis bezoe ken de gasten slaapkamer, keuken, woonkamer én tuin. Als de bezoe ker de toverstaf op het bed richt, gaat het bewegen, de wijzers van de wekker kunnen met de juiste toverspreuk ronddraaien en de kat komt plotsklaps achter de gor dijnen uit. Natuurlijk mag in een toverhuis de humor niet ontbreken. Buiten in de tuin, waar de was te drogen hangt en de planten op magische wijze snel kunnen groeien, is een effect vol humor te vinden. Hoog boven op het dak is een landings baan voor heksen aangelegd. Als de toverstaf op de juiste manier wordt gebruikt, verschijnt een heks, die vervolgens een scheetje laat, dat de rokken laat opwaaien. Joep (8 jaar); 'Gatverdamme, dat klinkt wel heel erg vies, maar ik moest er wel super om lachen. Vet cool! Ook die kikker die spuugt vind ik vet gaaf'. Om de naam Toverland méér dan waar te maken, was het een grote wens van de directie om het thema toveren nog meer uit te die pen. Met de komst van het Tover huis wordt deze wens meer dan vervuld. Zoals directeur Caroline Maessen omschrijft; "Het thema toveren is voor iedereen geschikt en spreekt heel erg tot ieders verbeelding. Zélf kunnen toveren is een ultieme droom voor Tover land, per slot van rekening schuilt er in elk kind (en in menig volwas sene.een heks of tovenaar." Om het toveren met een heuse toverstaf concreet vorm te geven, heeft de gerenommeerde firma Lagotronics uit Venlo het concept met de toverstaf speciaal voor Toverland doorontwikkeld. Met enkele speciale aanpassingen is het mogelijk om de bestaande techniek, bekend van o.a. het Duitse Europapark (attractie Aben- teuer Atlantis), op deze wijze in Toverland te presenteren. Weder om een primeur voor Nederlands snelst groeiende attractiepark in Sevenum. Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl Passiflora Hoveniers Venray 06 - 20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl Venray werkt samen met MEE De gemeente Venray heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de organisatie MEE. Door deze lokale samenwerking kunnen de gemeente en MEE naar eigen zeggen maatwerk bieden op het gebied van maatschappelijke participatie en zelfredzaamheid. MEE richt zich op mensen of de omgeving van mensen met een verstandelijke, lichamelijke en/of zintuiglijke beperking en mensen met een stoornis in het autistisch spectrum. MEE helpt hen om hun zelfstandigheid te behouden en, net als iedereen, te kunnen deel nemen aan het maatschappelijke leven.MEE-organisaties zijn in 2004 voortgekomen uit de voormalige sociaalpedagogische diensten. In de samenwerkingsovereenkomst is onder andere opgenomen dat MEE uiterlijk 1 januari 2009 deel neemt aan het Zorgloket binnen het gemeentehuis. Via deze weg geeft de organisatie dan voor lichting aan de inwoners van de gemeente Venray. Verder gaat MEE de gemeente adviseren over het gemeentelijk beleid op het gebied van cliëntondersteuning, mensen met een beperking en het nog te ontwikkelen centrum voor jeugd en gezin. Man bedreigt Poolse De politie heeft donderdag avond een 27-jarige man uit Venray aangehouden op verden king van bedreiging van een 23- jarige Poolse vrouw die bij hem inwoont. Na een melding dat de vrouw werd lastiggevallen, trof fen agenten haar op straat aan. Ze vertelde dat ze door de 27-jarige man bedreigd was, waarna hij is aangehouden. Mogelijk is daar bij een mes gebruikt. De politie onderzoekt het motief en de pre cieze aanleiding. De verdachte zit vast voor verder onderzoek en is in verzekering gesteld. Beroving in Venray De politie onderzoekt een bero ving van een 43-jarige man uit Venray, in de nacht van donder dag op vrijdag, vermoedelijk in de omgeving van de Hoenderstraat in Venray. De exacte plek van het misdrijf is voor de politie nog niet duidelijk. Voor zover nu bekend werd het slachtoffer omstreeks 2:30 uur door enkele mannen van zijn portemonnee beroofd en raakte daarbij lichtgewond. Daar na gingen de mannen er snel van door. Voor de politie is nog niet helder wat er precies is voorgeval len. Mogelijk zijn er getuigen die de politie meer informatie kunnen verschaffen voor het onderzoek. Inbraak in kerk Castenray Ook de kerk van Casten ray is waarschijnlijk gekraakt met explosieven. Onbekenden hebben tussen zaterdagavond 19 april en donderdag 24 april ingebroken in de kerk aan de Horsterweg en gingen er met een onbekend geldbedrag van door. De inbraak werd donderdagmid dag pas ontdekt. De politie gaat ervan uit dat de kerk het doelwit is geweest van de inbrekersbende die in de regio Noord-Limburg en Zuidoost-Brabant inbreekt in ker ken. Eerder werden onder meer de godshuizen in Hegelsom en Tien- ray al gekraakt met explosieven. Net als de eerdere vijf inbraken is ook in Castenray met gebruik van explosieven de kluis open gebroken. Het kerkbestuur ont dekte de kraak donderdag, maar waarschijnlijk heeft deze net als de inbraken in kerken in Tienray, Melderslo, Hegelsom, Maashees en Odiliapeel al in de nacht van zon dag op maandag plaatsgevonden. Er wordt inmiddels vaker gecon troleerd bij kerken in de regio, zo verklaarde de politie vorige week. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Fietsen vernield Onbekenden hebben dit week end - vermoedelijk in de nacht van zaterdag en zondag - enkele tientallen fietsen vernield bij het NS-station in Oostrum. Na een melding, zondagmorgen om 10.30 uur, troffen agenten ongeveer 70 vernielde fietsen aan. Het is onbe kend of deze vernielingen alle maal van dit weekend zijn. Bena deelden kunnen eventueel via internet aangifte doen. De politie zoekt getuigen. Nu ter introductie: RICK BEERKENS MASSAGE PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Dinsdag 29 april 2008 - Pagina 3 Technique Fantastique Het nieuwe Toverhuis doorslaand succes Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel vdn Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl I t>ejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching Massages van 1 uur van 35.- voor Massage kaart 5 x 35 - Voor bedrijven: Stoelmassage speciale aanbieding vraag naar de voorwaarden, interessant in te passen in uw arboplan. www.rickbeerkens.nl info@rickbeerkens.nl 0611129285

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3