Blitterswijckse kinderen tonen de trots van Afrika 'Wij willen het spel écht goed spelen' €20,40 X Spio wint waterpolo- derby tegen HZPC Judo is leuk! f $3??®v f jfi V r MA Gunhoek 0 if PEEL EN MAAS ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Dinsdag 29 april 2008 - Pagina 20 0478-gamers zoeken nieuwe leden DOELGROEP Gastgezin voor langere tijd SV Merselo zoekt leden Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Motorcrossers Regio Venray LR en PC St. Jan Merselo BC Doublet BC Klavertje Vier een abonnement waard Overloonse Bridgeclub Venray De Hoveniers ws-mm BC 2002 RV NRBC Venray Brons Jessie Wismans ir/T De 116 kinderen van de brede school Sint Anna in Blitterswijck hebben de afgelopen weken de trotse kant van Afrika en in het bijzonder Zambia laten zien. "Niet het trieste beeld, maar de spon tane kant van de Afrikanen", zegt docente Christine Verstraten van de Blitterswijckse basisschool. Geïnspireerd door het scholen project van SOS Meerlo-Wanssum in het Zambiaanse dorpje Kalun- du View waren de kinderen in alle groepen drie weken bezig met het thema Zambia. Vrijwilligers van SOS hebben in de klassen verteld over het schoolproject in Zambia. "De kinderen waren heel gemotiveerd en hebben veel infor matie gekregen en zelf ook gevon den over Zambia", aldus de docente. Het resultaat van drie weken werken in de groepen werd donderdagmor gen gepresenteerd in de aula van de nieuwe school. Veel ouders en de allerkleinsten van de school zaten op de eerste rij om te kijken naar de Afri kaanse show van de Blitterswijckse jeugd. Er werd gedanst op Afrikaanse muziek en in zelf gemaakte Afrikaanse kleren, er werden toneelstukjes opge voerd en er was een heuse modeshow. De bedoeling van deze presentatie was dat alle kinderen voor het voet licht kwamen en konden laten zien wat ze de voorbije weken allemaal hebben geleerd. De acties op school werden deels gehouden in en bij de grote mobiele Afrikaanse hut van SOS Meerlo-Wanssum. De kinderen zijn door deze actieweken zo geïnspireerd Meisjes van de lagere groepen lie pen een modeshow en dansten voor de Afrikahut. dat ze de schoolleiding spontaan vroe gen of ze in het dorp een geldactie mogen houden voor hun leeftijdsge nootjes in Kalundu View (Zambia). Zo gaan de kinderen de week na de mei vakantie 'karweitjes' doen in het Maas dorp. Het geld dat ingezameld wordt, komt helemaal ten goede aan de bouw van een basisschool in Zambia. Nu krijgen de kinderen in Zambia les in een klein vies hok en mede dankzij de acties in Blitterswijck is er straks een nieuwe school. En het mooie van de actie is dat twee landelijke orga nisaties, Wilde Ganzen en NCDO, het ingezamelde geld van Blitterswijck meer dan verdubbelen. De groep Venraynaren die zichzelf de 0478-gamers hebben genoemd, komen één keer in de week bij elkaar om verschillende tactische bordspellen te spelen. Daarbij staat niet de gezelligheid centraal. Het gaat bij de gamers om het écht goed spelen van het spel. "Serieus en met intelligen tie", stelt organisator David Bou ten. Het idee om een vereniging te beginnen om samen bordspellen te spelen, is ontstaan tijdens een Lan- party. Daarbij komen mensen samen die via een server of internetverbin ding hetzelfde spel spelen. David Bou ten: "Een vriend van me heeft een tijd lang deze Lan-party's georganiseerd. Toen ik daarbij aanwezig was, leek het mij wel wat om hetzelfde met bord spellen te doen. Ik heb meegedaan aan stratego-toernooien en daar heb ik geprobeerd leden te enthousias meren voor andere bordspellen. In combinatie met een aantal vrienden was de vereniging snel geboren. We zijn begonnen met de wat bekendere en minder moeilijke bordspellen als monopoly en risk, maar intussen zijn we overgestapt op moeilijkere spel len." Het ledenaantal van de vereniging is niet erg hoog. Dit komt omdat er een grote drempel is om mee te doen. "De meeste mensen spelen, omdat ze het voor de gezelligheid doen. Het maakt daarbij niet uit wie wint en op welke manier dit gebeurt. Dit geldt echter niet voor de gamers. Het gaat namelijk om de winnaar en welke tactiek er gevolgd is. Er moet dus ook een zeker spelniveau aanwezig zijn. Ervaring is hierbij geen vereiste, maar wel handig. We kunnen het spel natuurlijk wel uit leggen, maar dat is toch niet hetzelfde als wanneer al vaker gespeeld is en ook een eigen techniek en strategie is bedacht. Een andere drempel voor leden is dat er thuis wordt gespeeld. Eén iemand heeft zelfs zijn complete zolder omgebouwd om te kunnen spelen. Er moet een echte klik met de andere spelers zijn." Het streven van de vereniging 0478-gamers is dat er een stevige basis komt in de regio Venray. "Op dit moment zijn er drie leden uit Venray en de anderen moeten van ver komen. Dat brengt vanzelfsprekend reiskos ten met zich mee. Dat maakt het er niet leuker op om mee te doen. In de grote steden is de doelgroep van de club veel groter. Rondom Venray is het moeilijk om mensen te vinden die het net zo leuk vinden en tegelijk serieus het spel willen spelen." De 0478-gamers spelen iedere zaterdag- of zondag van 13.00 uur tot ongeveer 23.00 uur. De precieze datum, tijd en plaats wordt per week besloten. Dat ligt aan de beschikbaar heid van de spelers en van organisator David Bouten zelf. "Ik stuur de leden aan het begin van de week een sms met daarin de uitnodiging om mee te spelen het komend weekeinde. Daarop wordt door iedereen gerea geerd en vervolgens kunnen de taken worden verdeeld. Daar hoort ook de keuze van de spellen bij. Er zijn genoeg mogelijkheden: funksschlag, antike, ticket to ride (USA en Europe), Carcassonne, family business, etc. Er is een keuze uit ongeveer veertig spel len, maar vaak wordt toch hetzelfde gespeeld. Zelf heb ik zeven tot tien spellen in mijn bezit. Iedereen kan aangeven welk spel hij wil doen en kan dit ook meenemen naar een bij eenkomst." Iedereen is welkom om een keer mee te spelen met de 0478-gamers. liefhebbers van andere spellen zijn ook welkom. Deze spellen kunnen worden geïntroduceerd. "Maar je moet wél echt goed willen spelen. Geen bordvulling zijn, maar echt meedoen. Daar komt het spelniveau bij kijken. Dat wordt tijdens de eerste keren beoordeeld door de leden, maar dat zien de nieuwkomers meestal zelf ook al. Natuurlijk wordt er ook veel gelachen en gepraat, maar gezelligheid is niet de bepalende factor. We zoeken mensen tussen de 20 en 40 jaar. Een klik met de andere leden is belangrijk. Niet iedereen hoeft eikaars vriend te zijn, maar het moet geen ruzie wor den. Soms moeten we de mensen ook tegen zichzelf beschermen als ze niet door hebben dat ze het spel niet aan kunnen of als de klik er toch niet is." Meer informatie: dbouten@hotmail. Ieder jaar komen in augustus tien tallen buitenlandse scholieren naar Nederland en dit aantal stijgt snel. Ook voor aanstaande augustus is Tra vel Active nog op zoek naar gastgezin nen in heel Nederland die hun leven willen verrijken. Voor meer informatie kan men contact opnemen via www. travelactive.nl.,HIghschool Holland of via telefoon (0478)551900. Zoek je een sportieve uitdaging? Vind je het leuk om in teamverband te sporten?En wil je dat ook nog eens doen bij een gezellige vereniging? Bij SV Merselo kunnen kinderen al vanaf (bijna) vijf jaar terecht in de jeugdafdeling voetbal .Ouderen zijn ook welkom bij de senioren, presta- tief of recreatief. Ook de bij afdeling korfbal zijn kinderen vanaf 5 jaar en senioren welkom. Voor meer informatie: telefoon 546607 of 546717 (korfbal) of 546517 of 546481 (voetbal). WW^:l,!,iTOI Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. De jeugd was te gast op circuit De Reulsberg in Horst. Voor deze wedstrijd hadden zich 214 rijders aangemeld. Bij de 65 versnellin gen kleine wielen was het Cas van der Heijden die de le manche afsloot op een 8e plek en in de 2e manche vroegtijdig wegens pro blemen de strijd moest opgeven. Een 11e plek bij de 65 versnellingen grote wielen kwam op naam te staan van Tino Broere door de manches op een 10e en een 15e plek af te sluiten. De dagzege bij de 85 kleine wielen A was voor Bart Pijpers die in de le manche Lianne Muilwijk voor moest laten gaan en inde 2e manche met de eer ging strijken en eindigde Jules Deenen op een 7e plek hij eindigde in de manches op een 11e en een 4e plek. Bij de 85 kleine wielen A wist Jeremy de Vink nog net een 10e plek voor zich veilig te stellen door op een 8e en een 10e plek te worden afge- vlagd en bij de 85 grote wielen kwam de 12e plek in handen van Bryan Ker sten door ook de beide manches als 12e man te worden afgevlagd, Maik Hubers werd 30e en 27e wat hem een 28e plaats opleverde en was de 29e stek voor Lynn Hubers. Deze jongeda me eiste een 29e plek op en ook in de manches werd zij op een 29e plaats afgevlagd. De 30e stek ook bij de 85 grote wielen was voor Jop Koopmans door de manches opeen 31e en een 28e plaats te doen afsluiten. Bij de MX 2 Jeugd eindigde Jos Hubers op een 35e en een 37e plaats wat hem op een 40e plaats deed belanden. Na de jeugd was het de beurt aan de nationale rijders. Ook nu De Reuls berg er perfect bij en ook was alles tot in de puntjes verzorgd door MCC de Streekrijders. Voor deze wedstrijd hadden zich 221 rijders aangemeld, waar onder twee rijders uit Duitsland. Ook nu was het stralend weer en MCC de Streekrijders was dan ook dik tevreden over de goede afloop van dit crossweekend. Een 8e plaats bij de MX 3 Inters was voor Peter Verstee- gen weggelegd, hij reed een verbeten strijd en eindigde op een 12e en een 8e stek, terwijl Maarten van der Aa de lie man en een 11e en een 10e stek wist veilig te stellen. Bij de MX 3 Nati- onalen kwam de 9e plaats op naam te staan van Werner Kuenen door op een 10e en een 11e plaats de manche te beëindigen. Bij de MX 1 Senioren reed Rick Simons een sterke wedstrijd, na een felle strijd ging hij met de 2e beker huiswaarts door beslag te leggen op een 2e en een 8e plek. Mark van de Ven mocht op de 3e trede plaats nemen, hij werd op een 4e en een 5e stek afgevlagd. Paul Eickmans wist de 9e plek voor zich op te eisen door de manches als 6e en 13e plek veilig te stellen, terwijl Dennis Kuenen met een 23e plek en een 3e plaats de lie man werd in het dagklassement. Mare van Dijck eiste een 27e en een 26e stek op om met een 28e plaats huiswaarts te keren en Roy Nillesen moest inde le manche het renners kwartier opzoeken en in de 2e man che kwam hij op een 18e plaats over de meet. Bij de MX 1 junioren reed Koen Heidens een sterke manche, hij ging met de 4e beker naar huis en in de manche stelde hij een 3e en een 8e plek veilig, ook Marcel Ruyten reed een mooie wedstrijd. Hij werd op een 6e en een 9e plaats afgevlagd en viel met een 8e plaats net buiten de bekers. De 31e positie was voor Luuk Simons weggelegd door in de le man che een 21e plaats voor zich veilig te stellen en in de 2e manche de strijd moest opgeven. Afgelopen zondag werd er te Stein op het circuit t Oud Vaer een motor cross wedstrijd georganiseerd door MCC Stein. De baan gelegen tussen de oude Maas en het Julianakanaal lag er goed. De trainingen konden morgens niet op tijd beginnen want er was geen arts en geen EHBO aan wezig, dus werd er naar de telefoon gegrepen zodat de trainingen toch om 10.00uur van start konden gaan. Er werd een zeer strak programma gehanteerd want de vergunning voor de wedstrijd liep tot 18.00uur, maar gelukkig waren de wedstrijden op tijd afgelopen. Verder was er door MCC Stein alles prima geregeld en niets werd aan de toeval overgelaten. Er hadden zich voor deze wedstrijd 191 rijders aangemeld die zorgde voor prachtige wedstrijden. Bij de MX 1 Inters werd Marc Josephs de 15e man en schreef een 15e en een 14e stek op zijn naam. Bij de Quads Nationa- len sloot Piet de Bruijn de manches als 10e en als 14e af en wist een 12e plaats in de eindstand op zijn naam te schrijven. Op Hemelvaartsdag is er een Nationale wedstrijd in Neerijnen en treden de Nationale rijders zondag aan ter Schaijk. LR en PC St. Jan uit Merselo heeft een concours hippique gehouden op het terrein van Hermkushof. Veel ruiters uit de omgeving kwamen naar Merselo om hun uiterste best te doen. Bij de pony's dressuur startte Amber Knoops in de klasse DB-dres- suur. Na het rijden van een keurige proef behaalde ze een eerste prijs met maar liefst 209 punten. Bij het pony's springen startte Michelle Clermonts haar pony Avanti in de klasse DB-springen en behaalde een derde prijs. Bij de paarden dressuur reed Marissa Weemen met haar paard Suerto Clyo in de klasse B-dressuur. Ze behaalde met maar liefst 207 punten een derde prijs. Ook Susan Hendriks startte in deze klasse met Solana en behaalde met 202 punten een vierde prijs. Ook startte Hendriks haar paard Terika in de klasse B en ook met dit paard viel ze in de prijzen. Met 194 punten waren zij goed voor de vijfde prijs. Ellen van Dijck reed met haar Weldlady eveneens in de klasse B en ze mocht met 194 punten de vijfde prijs afhalen. Ook reed Van Dijck haar Pouwer in de klasse Z2 en met 208 en 225 punten behaalde ze een derde prijs. Wies Classens startte haar My Way in de klasse M2 en met 200 punten behaalde ze de vijfde prijs. Petra van Dijck startte Tari in de klasse paarden M-springen en na het rijden van een foutloos parcours en barrage behaalden zij de tweede prijs. Sportnieuws -info Spio-HZPC 7-4. Doelpunten: Erwin Streefland (3x), Sander de Vries (2x), Jeroen Bosch en Geert Mommen. De waterpoloërs van Spio wonnen afgelopen zaterdag de laatste speel ronde in de vierde klasse bond met 7-4 van HZPC. Beide teams mogen met een klassering in de middenmoot terug kijken op een goed seizoen. Op papier stond er zaterdag maar weinig op het spel, maar hier dachten de twee Limburgse ploegen heel anders over. Geen van beide teams was van plan om in een de laatste wedstrijd van het seizoen te verliezen van hun aartsrivaal. Eerder dit seizoen liep de clash Door een fraaie 7-4 zege op HZPC is Spio in de middemoot van de vierde klasse bond geëindigd. tegen de Horstenaren uit op een teleurstellend resultaat. Spio leek toen op de wist af te steven maar moest toezien hoe HZPC in de laat ste minuut van de wedstrijd de stand gelijk trokken. De Venraynaren wisten precies wat hun te doen stond; veel strijdlust tot aan de laatste seconden van de wedstrijd. Zonder enige terug houdendheid begon Spio dus aan de wedstrijd. Vanaf de eerste seconden werden de Horstenaren over het hele veld onder druk gezet waardoor Spio zichzelf in een dominante rol plaatste. Na een periode stand van 2-2 barste het spektakel in zwembad de Sprank pas echt los. Dave Morrees bewees zich na al die jaren trouwe dienst nog altijd een belangrijke rol in de Spio defensie te vervullen. Op cruciale momenten van de wedstrijd wist hij een aantal kansen van HZPC van de doellijn te plukken. Ook de goalie van Horst speelde een sterke wedstrijd, maar bleef in het water genageld toen Erwin Streefland hem via een mooi lobballetje passeerde. Nadat Horst de stand weer gelijk trok tot 3-3, bewees ook Sander de Vries bewees zijn dien sten voor Spio. Uit een man meer situatie wist hij via een mooie tikbal de thuisploeg wederom op een voor sprong brengen. Een voorsprong die de Venraynaren dit keer niet meer uit handen gaven. In de laatste periode liepen de frustraties nog wel eens hoog op, maar desondanks wist Spio haar hoofd boven water te houden. Na tweeëntwintig competitiewed strijden eindigt Spio als achtste in de 4e klasse bond. Een erg goed resultaat voor de heren uit Venray die na vier seizoenen in deze klasse gegroeid zijn tot een sterke middenmoter. Daar naast mag Spio zich naast Sittard en Horst tot één van de top waterpolote- ams van Limburg rekenen. De clubcompetitie loopt ten einde. De vijfde zitting van blok 3 is gespeeld en de opkomst was hoog. Met nog een ronde te gaan blijft het spannend. De hoogste score in de A-lijn was voor Henk Penninx en Theo Jakobs met 61.25 procent. Op de tweede plaats eindigden Corrie Hartong en Gerard Linssen. Zij behaalden 59.17 procent. De derde plaats was voor Corrie en Hans Visscher met een score van 52.92 procent. De B-lijn werd aange voerd door Greetje Brantjes en Jos van Rens met 64.40 procent, gevolgd door Jan Kleeven en Nellie Bexkens met 62.71 procent. De derde score was voor Annie v.d. Munckhof en Ingrid de Vocht met 56.04 procent. De volgende competitieronde is op woensdag 7 mei. De derde ronde van het lentekam pioenschap is gespeeld. In geel waren de winnaars met 62,85 procent Fran- cien Haegens en Jeu Steeghs. Tweede met 61,11 procent waren Wilma Dik en Lei Vissers. Derde met 55,21 pro cent waren Thea Peters en Leny Spek- horst. In groen waren de winnaars met 59,62 procent Door van Kempen en Truus Kok, gevolgd door Marijs Nelis- sen en Jo Kok met 58,99 procent. De derde plaats was met 55,76 procent voor HannieArts enTinie Poels. De laddercompetitie is gespeeld en de beste in geel waren Riet Dobbe en Mien Kuenen met 63.02 procent.Aike van Glabbeek en Marijke v.d. Boom bezetten de tweede plek met 61.98 procent, gevolgd door Mien Hegger en Jan Kroef met 52.60 procent. In de rode lijn waren de hoogst geplaatsten Nellie Jeuken en Lucy Hendriks met 63 54 procent. Karei en Ann Peetjens waren tweede met 61.98 procent en derde waren Hans Aerts en Jac Huijs met 57.81 procent. In de groene lijn waren met 60.42 procent Jac Spreeu- wenberg en Jan van Sleeuwen de beste. Harry en Riet Willems waren goed voor de tweede plek met 56.94 procent, gevolgd door Frans van den Heuvel en Tony Jansen met 52.78 pro cent. bezoek onze site: www.gunhoek.nl De zesde zitting van de derde club- competitieronde is afgewerkt. De grote winnaars in de gele lijn waren dit keer Rieki van Bree en Annie van den Munckhof met 62.50 procent. Tweede was het echtpaar Toos en Wim Spreeuwenberg met 57.08 procent en de derde plaats werd bezet door de heren Toon den Brok en Math Keulards met 57,08 pro cent. In de rode lijn wonnen alleen dames en wel op de eerste plaats met 57,15 procent Doortje van Melick en Annemie Vossen. De tweede plaats ging naar Riek Bouten en Truus Buijssen met 56,04 procent, gevolgd door Lia Beerens Lia en Nellie Bexkens met 51,60 pro cent. Donderdag is er geen bridgen en donderdag 8 mei is er vrij bridgen en stand bepalen. De vierde zitting van de vijfde com petitieronde is gespeeld. In de gele lijn werden Bér Poels en Sraar van Meijel eerste met 60,63 procent, gevolgd door Joke Peeters en Jacqueline van der Slik met 58,75 pro cent en als derde eindigden Tineke Meurs en Riet Muermans met 55,21 procent. In de rode lijn was er een gedeelde eerste plaats voor Mientje en Toon Jakobs samen met Margriet Mater en Hans Koopman met 58,85 procent. Ger Janssen en Mien Pijpers werden derde met 56,25 procent. In de groene lijn waren Jack en Fanny van der Meijden de beste met 60,83 procent. Wies Appels en Marga Steemers werden samen met Char lotte Olislagers en Carolina Wikkers tweede met 57,08 procent. Tijdens de strijd om de Internatio nal Youth Cup in Maassluis is Jessie Wismans van Sportinstituut Verha gen in Venray derde geworden. Dit A- toernooi voor dames tot 17 jaar was tevens een kwalificatietoernooi voor de Europese kampioenschappen. Door haar derde plaats behaalde Jessie Wismans opnieuw kwalificatiepunten voor de EK. Helaas voor Wismans is er een judoka die meer punten heeft en dat betekent dat ze als jongste in deze klasse op de reservelijst staat voor deelname aan het EK.Tijdens het toer nooi kwam ze haar rivale en de num mer een tegen in de halve finale. Wis mans verloor terecht in deze directe confrontatie. Voor de bronzen plak won ze binnen een halve minuut van de Belgisch kampioene door middel van een armklem. Zaterdag 19 april was het sportieve hoogtepunt van dit seizoen van Budo- team Meerlo-Wanssum. In de sporthal in Meerlo werden de jaarlijkse club kampioenschappen gehouden.Tijdens de clubkampioenschappen kunnen de judoka's uit de eigen vereniging zich aan elkaar meten. Het was goed te zien dat iedereen het afgelopen jaar veel geleerd heeft, en dat leverde erg mooie wedstrijden op. Nadat alle wedstrijden klaar waren was er voor elke judoka een prijs. Judoka's van Budoteam MeerloWanssum hebben dit seizoen ook weer meegedaan aan de instapcompetitie. Deze compe titie is voor jonge judoka's, om ken nis te maken met de wedstrijdsport. Ze komen dan kinderen van andere verenigingen tegen op de judomat. Dit jaar gingen er vanuit Budoteam MeerloWanssum voor het eerst ook jdoka's naar de Jeugd Judo Competitie Limburg. Budoteam Meerlo Wanssum is een vereniging met alleen jeugdle den. Vanaf 5 jaar kunnen kinderen de technieken van judo spelenderwijs aanleren. Er wordt dan geoefend in zelfbeheersing en zelfverdediging. De vereniging legt vooral de nadruk op de persoonlijke ontwikkeling van kinderen. Samen met anderen leren om op jezelf te vertrouwen en door te zetten. Deze persoonlijke benadering benadrukt de visie van deze kleine vereniging. Kinderen leren voor zich- Nieuwe judoka's zijn van harte welkom bij Budoteam Meerlo-Wans sum zelf op te komen, fysiek contact met anderen te maken, en te vertrouwen in hun eigen mogelijkheden. Ook kunnen ze in judo op een gecontro leerde manier heel veel (overtollige) energie kwijt. Alle groepen trainen op zaterdag ochtend in de sporthal in Meerlo. Kin deren die interesse hebben, kunnen gerust komen kijken, of nog beter een aantal keren mee trainen om te erva ren hoe leuk judo is. Er is plek voor nieuwe judoka's. f-vl/y

Peel en Maas | 2008 | | pagina 20