(3D u intratuin Koninginnedag Venray kampioen? 't PELGRIMSHUIS de graaf sterk in schadewerk KOOPAVOND! Bedrijfsstaking? GEOPEND ijssafon mij ling voor specialist tegels,, sanitair en tegelwerken! ■Tivn Bandoetere En verder: iinc !Ée £>am6acfa is het ras wat he Ce,Aherste aardbeien y>oort6rencjt www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 Lintjes in Wielrennen in Ethiopië Sterk Venray wint van Someren Julianasingel 7 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 €55,-ï-p el -1 ~rrSP| Moederdag-brunch Moederdag-Familiebuffet' Kampioen Het worden gezellige dagen in het Venrayse centrum. Morgen (woensdag) wordt een drukke, te gekke oranje Koninginnedag, en donderdag, als de voetbalgod het wil, een rood-witte Hemelvaarts dag. Want, het is echt waar, Ven ray staat op het punt om terug te keren naar de hoofdklasse. Op de dag dat Jezus naar de hemel 'vloog', kan Venray zomaar in het paradijs van het amateurvoetbal ploffen, de plek waar Venray in mijn ogen ook thuishoort. Want, zeg nou zelf, een plaats met meer dan veertigduizend inwoners ver dient toch zeker een voetbalclub in de hoogste klasse van het ama teurvoetbal? Het is bijna zover, nog een schamel puntje hebben 'we' nodig. Ik heb mijn Venray- sjaal uit de gloriejaren tachtig alvast van z'n stof ontdaan en ben nog druk bezig met het verven van een tien bij tien meter groot spandoek in de clubkleuren rood en wit. Alleen, het valt me zwaar om een originele slagzin te ver zinnen. Ik heb al heel wat kre ten opgetekend, maar een keuze heb ik daaruit nog niet gemaakt. 'Poels Jan, die kan er wat van!'. Nee, dat is niks. 'Koning, keizer admiraal, Sjef wint van ze alle maal!' dan? Nee, dat slaat ook nergens op. 'Met trainer Jan naar een hoger plan'?, 'Freek laat ons niet in de steek'?, 'Met Rob naar de top!'?,'Khalid,het is weer raak als-ie schiet!'?, 'Hans! Pak deze titelkans!'?, of'Geef me een zoen, Venray kampioen' Zucht, ik gum me suf, pijnig mijn hersenpan. Wat moet ik nou toch voor ori ginele tekst op dat spandoek zet ten? Wat moet ik nou toch doen? 'Fraay Venray!'? Dekt die tekst de lading? Misschien wel, want Venray ziet er de komende dagen - maar eigenlijk altijd - bijzonder 'fraay' en gezellig uit, en het kam pioenschap van Venray is toch ook bijzonder 'fraay'? 'Venray is 'fraay', geef Groene Ster een opla waai!'. Dat wordt-ie, de tekst. En ik zie jullie donderdag allemaal op sportpark De Wieën voor een feestje! Hup Venray! Hannes Twee gewonden Bij een verkeersongeval op de Albionstraat in Leunen zijn maan dag omstreeks 12.30 uur twee per sonen gewond geraakt. Het gaat om een man (25) en een vrouw (21) uit Venray. Het ongeval is ver moedelijk ontstaan toen de man, komende uit de richting van het tankstation, zijn auto niet onder controle had. Hierdoor kwam zijn auto in een spin en botste vervol gens tegen een boom. De man is met rug en beenletsel overge bracht naar het ziekenhuis. De vrouw is met rugletsel naar het ziekenhuis gebracht. Een driejarig jongetje uit Venray is niet gewond geraakt, maar is ter controle over gebracht naar het ziekenhuis. De politie onderzoekt het ongeval. In de gemeente Venray zijn dit jaar elf mensen konink lijk onderscheiden. Zij wer den allen benoemd tot lid in de Orde van Oranje- Nassau. De bijbehorende versierse len kregen zij vrijdagmorgen door burgemeester Jos Waals opgespeld tijdens een feeste lijke bijeenkomst in de raad zaal van het gemeentehuis. Op Koninginnedag, woensdag 30 april, worden de elf onder scheiden Venraynaren nog een keer feestelijk ontvangen in de raadzaal en wordt hen een aubade gebracht. De eerste gedecoreerde is mevrouw Remmers-Adriaenssen uit Venray. Zij begeleidt al meer dan 30 jaar allochtone inwoners van Venray. Met name 'probleem gevallen' krijgen extra aandacht en worden geholpen door haar om weer op de goede weg te komen. Zij is een belangrijke schakel tus sen de Turkse en Marokkaanse allochtonen en de Venrayse gemeenschap. Ze helpt de alloch tonen op allerlei gebied, zoals belastingzaken, Sociale Zaken, schuldsanering, nutsvoorzienin gen en huurkwesties. PAULINE HERENS Pauline Herens-Barendsen is al 25 jaar de drijvende kracht ach ter Ons Genoegen, een club voor ouderen in de wijk Smakterheide in Venray. Tot medio april van dit jaar was ze voorzitter van Ons Genoegen, een vereniging met circa 100 leden die allerlei activi teiten voor ouderen organiseert. Ook zijn er maandelijkse activitei ten, zoals een lezing, kienen of een cursus bloemschikken. Jaarlijks wordt een carnavalsmiddag geor ganiseerd, de ledenvergadering en in de zomermaanden kunnen de leden deelnemen aan fietstochten en een busreis. En in december wordt een kerstviering op touw gezet. Daarnaast wordt ook een maandelijkse nieuwsbrief vervaar digd en verspreid onder de leden. Ook worden de zieken en jubila rissen in de wijk bezocht. JEAN CLAESSENS Jean Claessens was in 1981 de oprichter van de Stichting SSO (later via een fusie met RIM en RJC opgegaan in het huidige wel zij nsorganisatie Synthese) en was namens die stichting jarenlang beheerder van De Kemphaan. Hij opende en sloot de accommoda tie, was het aanspreekpunt voor de gebruikers, verrichtte kleine reparaties, signaleerde knelpunten en was contactpersoon naar het SSO toe. In het gebouw vonden oorspronkelijk slechts recreatieve voor ouderen plaats zoals kaar ten, kienen, keuvelen, biljarten e.d. In latere jaren werd aan het programma het meer bewegen voor ouderen toegevoegd. In 1988 werd de Seniorenraad opgericht, het bestuursorgaan van de Cen trale voor Ouderenverenigingen in Venray. De vergaderingen van zowel de Seniorenraad, de Cen trale voor Ouderenverenigingen en de ouderverenigingen van Ven- ray-kom werden in De Kemphaan gehouden. Op 1 september 1998 werd een stichting opgericht die het gebouw ging exploiteren, beheren, en onderhouden. Gezien zijn grote kennis van zaken met betrekking tot het beheer van het gebouw werd Claessens opgeno men in het bestuur. In het bestuur was hij specifiek belast met het beheer van De Kemphaan. Hij is verantwoordelijk voor de aankoop van consumptiegoederen (koffie, thee,drank e.d.) schoonmaakbeno- digdheden, houdt toezicht op het ordentelijk gebruik van de accom modatie en verricht zelf of geeft opdracht voor het verrichten van kleine reparaties. Jean Claessens is een zeer gedreven bestuurslid. Hij beschouwt De Kemphaan als zijn tweede huis. LEES VERDER OP PAGINA 3- Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www, driessen-pfpnl woensdag, donderdag, vrijdag Zien in stijl. Zonnebrillen op uw eigen sterkte dkny KONINGINNEDAG 30 APRIL 10-17 uur HEMELVAART 1 MEI 11-17 UUR ZONDAG 4 ME111-17 uur Nieuws uit Meerlo-Wanssum 7 Kunst Cultuur 9 Sport 14-20 Gemeentelijke mededelingen 15 Kerkelijke diensten 22 Grote Markt 17 - Venray Koninginnedag Gemeente ziet geen andere uitweg voor illegaal gebouw De illegale agrarische loods aan de Vredeweg in Vredepeel moet op last van de gemeen te worden gesloopt. Diverse pogingen van eigenaar Nielen uit Oploo om alsnog een geldi ge bouwvergunning te krijgen, zijn spaak gelopen. Op 26 januari 2001 is een ver gunning verleend voor de bouw van een agrarische loods aan de Vredeweg 20 in Vredepeel. Ach teraf bleek dat het gebouw niet voor agrarische doeleinden werd gebruikt, maar dat het om een bedrijfsgebouw ging met daarin een metaalconstructiebedrijf. Deze activiteit is volgens het bestemmingsplan niet toegestaan in het buitengebied. De gemeente heeft daarom achteraf de bouw vergunning weer ingetrokken en eigenaar Nielen gesommeerd de loods af te breken Om dit voorkomen heeft Nielen bezwaar gemaakt en enkele ver zoeken ingediend om het gebouw alsnog gelegaliseerd te krijgen. De laatste bouwaanvraag dateert van 31 mei 2007 met het verzoek het gebouw te gebruiken als opslag loods voor overbuurman Herpers aan de Vredeweg 21. Herpers heeft als hoofdtak een viskwekerij met daarnaast een varkenshoude rij. Hij is op zoek naar uitbreiding van zijn opslagruimte omdat een gedeelte van de materialen en pro ducten nu buiten worden opgesla gen. Herpers heeft met Nielen een huurovereenkomst van tien jaar afgesloten. Het probleem is nu dat het agra rische bedrijf van Herpers aan de overzijde van de weg gevestigd is. Voor het verkrijgen van een bouw vergunning is het noodzakelijk dat de bedrijfsgebouwen op een aaneengesloten perceel liggen. De gemeente heeft de bouw aanvraag afgewezen omdat het in strijd is met het geldende bestemmingsplan. De loods kan geen onderdeel uitmaken van een bedrijf dat gelegen is aan de over zijde van de weg. In het buitenge bied is het streven om te komen tot compacte en landschappelijk logische bouwblokken die aan sluiten bij het bedrijf. Een ver spreiding van bedrijfsgebouwen leidt tot 'verrommeling' van het landschap. Indien een bedrijf wil uitbreiden, dan moet dat gebeuren binnen het bestaande bouwblok met aansluiting bij de bestaande bebouwing. Bovendien blijkt dat het vis- verwerkingsbedrijf er illegaal gevestigd is. Herpers heeft al aan- De KNVB neemt voor donder dag 1 mei geen besluit meer over het duel Groene Ster-Vinkenslag. Dat heeft de voetbalbond maan dag aan Venray laten weten. De zaak is te complex om een snelle uitspraak te doen. Groene Ster-Vin kenslag werd zondag een kwartier voor tijd bij een 2-1 stand gestaakt. Venray speelt donderdag (Hemel vaartsdag) de topper tegen Groe ne Ster. Bij een gelijkspel of winst is Venray zeker van het kampioen schap in de eerste klasse D. gekondigd het bedrijf te zullen verplaatsen naar Sevenum. Dit is voor het college een reden te meer de bouwvergunning te wei geren omdat er daardoor meer ruimte ontstaat in de bestaande bedrijfspanden van Herpers. Het college van B en W ziet dan ook geen andere mogelijkheid dan door middel van sloop een einde te maken aan de illegale situatie. Als Groene Ster donderdag in Venray wint, dan is het wachten op de uitspraak van de tuchtcom- missie. Indien de gestaakte wed strijd alsnog wordt uitgespeeld, en Groene Ster wint ook dit duel, dan eindigt de ploeg uit Heerlen een punt boven Venray. De kans bestaat dat Groene Ster gestraft wordt, met mogelijk puntenaftrek, omdat een Heerlense supporter een speler van Vinkenslag aanviel. Vinkenslag stapte daarop van het veld af. www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 SPECIAAL OPTIEK Autoschadecenter Venlo H u I ste rd reef Autosch a d e Ve n ray vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof. n l Honderdnegenentwintigste jaargang - week 18 - dinsdag 29 april 2008 MAAS berden Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN rectal voor alle kinderen ajto brunch ejifamilieb* Rinaldosjeugdshow DlNNERSHOWl 19 april, 3 en 24 mei „Men diner, incl.consumpnesl HOTEL ASTERIA VENRAY Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 www.asteria.nl 1 7/w-n J —r' TiX, c\.< °P eerste Pinksterdag bent u van harte welkom op onze Moederdag- brunch van 11 tot 14 u €19 OT kinderen:! en 2jr. gratis '^"1 3 1/111 5 Jr- 8,95 6 t/m 12 jr. 12,95 verrukkelijk dessertbuffet €26 56 kinderen: 1 en 2jr. gratis 3 1/m 5 Jr' 8,95 6 t/m 12 jr. 12,95 Elf lintjes in Venray VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 CAMPS OPTIEK EDWIN S. BIANCA Elke laatste maandag van de maand gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl GEOPEND O* j lA van 12.00-17.00 uur j Loods Vredepeel moet tegen de vlakte RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E Informeer naar de voorwaarden. 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl _qJs oti^e

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1