Winnaar wordt verliezer dictee Zorgboerderij Samen opent in Overloon Opleidingen voor heftruckchauffeurs Gemeente koopt grote fotocollectie Ondernemers in Innovatie Top 100 Horsternaar Ger Gubbels wint Voorjaarsdictee Gemeenten onderzoeken veiligheidsgevoel Top 100 bij Radio Reindonk rfJJÉTREN DVIJVERS A Boek bestellen? trendvijvers.nl PEEL EN MAAS Uren in de auto zitten om deel te nemen aan het Ven- rays voorjaarsdictee. Om vlak voor aanvang van de wedstrijd gediskwalificeerd te worden omdat je voorkennis zou heb ben van twee woorden. Dat overkwam Rein Leentfaar uit Breskens en Bert Janssen uit Bussum. De twee zitten met een enorme kater vooral ook omdat in hun ogen de fout van hun diskwalificatie bij de jury lag. "Wat kunnen wij er aan doen dat de zaal eerder open is en dat een deel van het dictee op een scherm geprojecteerd staat? Dat is toch de verant woording van de organisatie. Ons treft geen enkele blaam", blikt Rein Leentfaar nog vol ongeloof terug op maandag avond. Leentfaar: "Ik zoek als dicteelief hebber regelmatig naar dictees op internet. Zo moet ik in de zomer van 2007 het (eerste en) tweede Venrays dictee hebben ontdekt. Ik kan mij dat niet meer herinneren, maar zal toen gemaild hebben, dat als dit dictee een vervolg kreeg, ik daaraan graag mee wilde doen. Nooit meer iets gehoord, tot ik vorige week zaterdag een mailtje kreeg met een bevestiging van de deelname aan het derde Venrayse dictee." De Zeeuw vertrok afgelopen maandag dan ook al om 14.00 uur vanuit Breskens richting Venray. Na een bezoek aan het kinder dictee en een hapje eten, ging Leentfaar rond 18.45 uur naar de schouwburg.Ik ben toen naar de zaal gegaan waar kennelijk het dictee gehouden zou worden. De deuren stonden wagenwijd open. Ik loop wat verder de zaal in en zie dan voorin iemand met een laptop zitten. Die projecteert een tekst op de muur dat een deel van een dictee blijkt te zijn. In mijn onschuld vraag ik nog 'is dat het kinderdictee, want dat wil ik ook graag hebben voor onze verzame ling?'. Achteraf blijkt dit het dictee voor die avond te zijn geweest. Ik heb daar een glimp van opgevan gen. Ik weet absoluut zeker, dat niet meer dan twee woorden tot mij zijn doorgedrongen, te weten burgemeester en pop-upmenuu- tje, woorden die ik echt wel goed schrijf. Toen de situatie tot mij doordrong, heb ik mij uiteraard fluks van het beeld afgekeerd. Maar alla. Ik zat er ook een beetje mee en ben dus maar bij de ingang gaan wachten op een bekende van mij, Bert Jansen uit Bussum. Die had vanuit Bussum een reis van 2,5 uur voor de boeg." Niet veel later vertelt Rein Leen tfaar aan de koffie zijn verhaal aan Bert Janssen. "Ik heb hem verteld dat ik met de beste bedoelingen per ongeluk twee woorden van het dictee had opgepikt. Ongeluk kigerwijze stond kennelijk een van de juryleden in onze buurt en het gevolg was, dat om twintig over zeven een jurylid eerst mij en later Bert kwam vertellen, dat wij gediskwalificeerd waren. Dan ben je even met stomheid gesla gen en de eerste reactie, vooral van Bert, was om maar weer snel huiswaarts te gaan. Na enige bezinning hebben we dat toch maar niet gedaan en geaccep teerd, dat we buiten mededinging zouden meedoen. Ik heb daar wel de voorwaarde aan verbonden, dat bij de prijsuitreiking onze scores zouden worden bekend gemaakt en dat volledige opening van zaken zou worden gegeven. In eerste instantie ging dat niet goed. Het heette, dat de twee mensen die de minste fouten hadden, door omstandigheden, buiten mede dinging hadden meegedaan. Na een interventie mijnerzijds is ver volgens alsnog volledige opening van zaken gegeven. U begrijpt, dat zo'n afloop van een dictee avond, waar wij ons beiden zeer op verheugd hadden en uren voor hadden gereden, buitengewoon teleurstellend is. Temeer omdat ik meen niets fout gedaan te hebben. De fout ligt geheel bij de jury. De zaal zou om zeven uur opengaan, maar dat klopt niet, want de zaal was al open. En Bert kon alleen verweten worden, dat hij voor kennis van twee woorden had. In ieder geval zijn diskwalificatie had ook anders kunnen worden opge lost, bijvoorbeeld met twee extra fouten. Het spijt mij voor hem wel zeer bijzonder dat ik zijn diskwali ficatie heb veroorzaakt." Op vrijdag 18 april heeft Zorgboerderij Samen een samenwerkingsverband met de twee partijen, Zorggroep Noord Midden Limburg en Pantein V&V, ondertekend. Deze samenwerking maakt het mogelijk voor cliënten van deze zorginstellingen te kiezen voor dagbesteding op Zorgboerderij Samen. Iet Cremers en Toon Janssen kijken ernaar uit, de opening van Zorgboerderij Samen die begin mei zal plaatsvinden. Samen heb ben ze hard gewerkt om hun droom te verwezenlijken: een zorgboerderij bestemd voor struc tuur behoevende, mensen met NAH (niet aangeboren hersenlet sel) en ouderen. Het samenwer kingsverband met Zorggroep Noord Midden Limburg en Pantein V&V zet Zorgboerderij Samen in de startblokken. Naast cliënten van zorginstellingen kun nen ook mensen met een PGB (Persoons Gebonden Budget) terecht op de zorgboerderij. De activiteiten en werkzaamhe den op de zorgboerderij in Over loon staan in het teken van de sfeer van het boerenleven in een rustige en ruimtelijke omgeving. Structuur, kleinschaligheid en per soonlijke aandacht staan hierin voorop. Kleine dingen zoals een schouderklopje, kunnen veel baat hebben voor deelnemers. Zorgboerderij Samen biedt naast structuur behoevende, men sen met NAH en ouderen ook voor mantelzorgers de mogelijk heid om even op adem te komen. Voor meer informatie: www. zorgboerderij samennl (KL Vanwege het groeiend tekort aan opgeleide hef- en reacht- ruckchauffeurs is Tempo- Team gestart met een groot scheepse wervingscampagne. De uitzendorganisatie biedt 350 mensen de mogelijkheid om een vakopleiding te volgen en daarna gegarandeerd voor tenminste vier maanden aan de slag te gaan. Na het grote succes van dezelf de wervingsactie vorig jaar waarbij ruim 300 hef- en reachtruckchauf- feurs werden opgeleid en aan een baan geholpen, zijn dit jaar 350 opleidingsplekken ingekocht. Ton Peters, branchemanager Logistiek bij Tempo-Team legt uit: Bedrijven in de logistiek hebben te maken met steeds heftiger pieken en dalen in de productie. De vraag naar flexibel gekwalificeerd per soneel, zoals heftruckchauffeurs blijft hierdoor toenemen. Kandi daten die de vakopleiding succes vol hebben afgerond, kunnen wij direct een baan aanbieden.' De opleidingsplaatsen zijn inge kocht bij opleidingsinstituten EVO,'t Web en Blom. Examinering vindt plaats onder auspiciën van het CCV Binnen een week beha len de cursisten zowel het erken de certificaat 'Veilig werken met de heftruck' als het certificaat 'Vei lig werken met de reachtruck'. Na hun opleiding gaan de nieuwbak ken' chauffeurs direct via het uit zendbureau aan de slag. Voor wie meer informatie wil hebben over de opleiding tot hef- en reacht- ruckchauffeur is meer informatie te vinden op www.tempo-team.nl. Met zo'n 1600 medewerkers verspreid over 250 locaties is Tempo-Team de tweede uitzen donderneming in Nederland. De diepgewortelde kennis en kunde in de branches Logistiek, Food, Horeca Catering, Overheid, Gezondheidszorg, Financiële Dienstverlening en Teleservice en het uitgebreide aanbod van dien sten - uitzenden en detacheren, werving selectie, opleiden, reïntegratie en outplacement en het aannemen van werk - maken Tempo-Team een waardevolle partner voor bedrijven en flexwer- kers. Door een unieke samenwer king met ontwikkelingsorganisatie VSO (Voluntary Service Overseas), kan Tempo-Team ook een profes sionele bijdrage leveren aan pro jecten in ontwikkelingslanden die de levensomstandigheden van duizenden mensen helpen verbe teren. Tempo-Team is onlangs als werkgever met goud bekroond bij de Great Place to Work verkiezing, is winnaar van de P&O Proffie 2006 en is door opdrachtgevers verkozen tot beste uitzendbureau van het jaar. Meer informatie over Tempo-Team vindt u op www. tempo-team.nl. www.vandenmunckhof.nl 06-53 66 60 68 - Wanssum De gemeente Venray koopt een grote foto- en negatie- vencollectie van Jan van der Putten. De erfgenamen van Van der Putten verkopen de collectie aan de gemeente voor een bedrag van 10.000. De gemeente wil de collectie gebruiken voor tentoonstellin gen en cultuureducatie. Ook worden de foto's geplaatst op de website Rooynet.nl. De collectie verwierf met name bekendheid door publicaties in Peel en Maas en tentoonstellingen in het Venrays Museum. Tijdens zijn leven heeft Van der Putten een grote collectie opgebouwd met opnamen van personen, fami lies, straten en dorpen binnen de gemeente. "Het fotoarchief van Jan der Putten is een begrip in Venray", aldus verantwoordelijk wethouder Hans Teunissen. "De beelden zijn van onschatbare waarde voor het Venrays cultu reel erfgoed. We zijn dan ook erg blij met deze aanwinst voor ons gemeentearchief." De gemeente heeft de collec tie van ongeveer 9000 foto's en 13-000 negatieven aangekocht voor het gemeentearchief. De collectie Van der Putten komt zo voor iedereen beschikbaar. Op korte termijn zal een begin wor den gemaakt met de plaatsing van het beeldmateriaal op de website voor het Venrays cultureel erfgoed, www.rooynet.nl. Het gemeentearchief neemt als partner deel aan de ontwikkeling en het beheer van deze website. Afgelopen woensdag heb ben Syntens (innovatienet werk voor ondernemers), het ondernemersmagazine Bizz en het Octrooicentrum Nederland, de MKB Innovatie Top 100 gepresenteerd. Deze ranglijst bestaat uit de 100 meest concrete innovaties die het Nederlandse midden- en kleinbedrijf het afgelopen jaar heeft gerealiseerd. Er staan zes Limburgse bedrijven in de top 100. De hoogste Limburg se notering is voor het bedrijf Newtricious uit Oirlo. Dit bedrijf heeft de twintigste plek veroverd in de top 100 met het verrijken van eieren met caro tenoïden. Deze carotenoïden hebben mogelijk een vertra gend/stabiliserend effect op maculadegeneratie (LMD), een ernstige oogafwijking die tot blindheid leidt. De La Roy Iso latie Design uit Venray staat in de top honderd op een 31e plaats. Newtricious in Oirlo ontwikkelt functionele voedingsingrediënten en producten die een bijdrage leveren aan een beter en gezon der leven. Zo is er begin 2007 een onderzoek gestart waarbij eieren worden verrijkt met caro tenoïden, natuurlijke pigmenten die in eieren en groente voorko men. Deze carotenoïden hebben mogelijk een vertragend/stabilise rend effect op maculadegeneratie (LMD), een ernstige oogafwijking die tot blindheid leidt, bij veel ouderen voorkomt en waarte gen nog steeds geen behandeling mogelijk is. Newtricious heeft onderzocht hoe met verrijkte voeders met natuurlijke kleurstof fen verrijkte eieren geproduceerd kunnen worden. Het voordeel van eieren is dat de kleurstoffen in de dooier aan het vet worden gebon den waardoor het efficiënter door de darm wordt opgenomen. Hoogstwaarschijnlijk gebeurt dit daardoor efficiënter als voedings supplementen. De eieren worden momenteel door moederbedrijf Globus ei geproduceerd voor een vrijwilligersproef die loopt bij Academisch Ziekenhuis Maas tricht (AZM). Dankzij een gigantische con toursnijmachine kan De la Roy Isolatie Design in Venray sinds kort grote en de meest uiteenlo pende vormen uit piepschuim snijden. Hiermee wil het bedrijf, dat van oudsher isolatiematerialen leverde, zich onderscheiden in de markt. Zo kan De la Roy bijvoor beeld de verpakkingsindustrie, decorateurs en industrieel ont werpers van dienst zijn. Een van de eerste opdrachten was een partyboot van piep schuim. Er werd uiteindelijk een bootje van drie bij vier meter vervaardigd waarop twaalf men sen en een hond gingen staan en dat nauwelijks zakte in het water. De toenmalige opdrachtgever is inmiddels partner in het bedrijf geworden. Een deskundige jury riep Norm- TEQ uit Hengelo uit tot meest succesvolle en innovatieve onder nemer. Daarbij keek de jury naar de originaliteit, impact en omzet- potentie van de innovatie. De Top 100 werd woensdag bekend gemaakt door secretaris Generaal Chris Buijink van het ministerie van Economische Zaken. Poolse vrouw aangehouden De politie heeft zaterdag een 20- jarige vrouw aangehouden omdat zij dertien joints en een tiental pillen (vermoedelijk xtc) in haar bezit had. De beveiliging van dis cotheek Zenith ontdekte de ver dovende middelen en alarmeerde de politie. De Poolse vrouw, die in Duisburg woont, werd aangehou den en ingesloten. De verdovende middelen zijn in beslag genomen. Kinderdictee Venray groot succes Het eerste Kinderdictee in Venray is een groot succes geworden. Kinderen, leer krachten en ouders reageer den enthousiast op het initi atief, dat volgend jaar zeker een vervolg krijgt. De organi satie is in haar nopjes met het debuut. Meer dan vijftig kinderen van achttien scholen uit de gemeente deden maandag mee aan het dic tee voor de groepen 7 en 8 van de basisschool. Ze maakten een dictee rond het thema 'moderne (mis)communicatie'. Winnaar werd Pauline Groenen van basis school De Vlaswei. Ze had slechts twee fouten. Ook de wisselbeker staat komend jaar in de prijzen- kast van De Vlaswei. Tweede bij de kinderen werd Seila Porie van De Flierefluit (vier fouten), derde Stefanie Bronswijk van De Land- weert. Stefanie had vijf fouten. Voor de finalisten van het Kin derdictee lag maandagmiddag de rode loper uit, er was een fotograaf en een ranjabuffet. Op de winnaar lag een i-pod te wachten, de num mers twee kregen een woorden boek en een fraaie pen. Na ruim een half uur zwoegen konden de kinderen met rode wangen de pennen neerleggen. Het Kinderdictee werd gehou den voorafgaand aan het Voor jaarsdictee in Venray. Het dictee voor volwassenen beleefde maan dag de derde editie. Ondanks een wat tegenvallend aantal deelne mers -de teller beleef steken op ongeveer veertig- was de orga nisatie ook over het 'grote dic tee' tevreden. "We hebben flinke stappen gemaakt bij de organisa tie, met name als het gaat om de correctie", zegt medeorganisator Bert Albers. "Het evenement staat en van de deelnemers hebben we nuttige tips gekregen om in 2009 nog verder te groeien." Horsternaar Ger Gubbels (foto) won het Voorjaarsdictee. Hij maakte negen fouten in de zes zinnen over een historische wan deling door Venray. Roger Keijzers uit Cuijk werd tweede met twaalf fouten. Keijzers won in 2007 in Venray. Beste Venraynaar werd de jeugdige Alan Moss. Hij maakte vijftien fouten en werd daarmee derde. Twee deelnemers werden vooraf door de organisatie 'uit de wedstrijd gehaald'. Zij hadden per ongeluk stukjes van het dictee gezien tijdens de voorbereiding in de schouwburg. Het tweetal deed buiten mededinging toch mee en maakte respectievelijk zes en zeven fouten. Venray neemt samen met een ramp beter kunnen red- mei worden zesduizend schrifte- vier andere Noord- en Mid den-Limburgse gemeenten deel aan een onderzoek naar hoe de inwoners over risi co's van bijvoorbeeld gevaar lijke stoffen of natuurrampen hun omgeving denken. Het belangrijkste doel is er achter te komen welke informatie bewoners willen hebben over die risico's, zodat ze zich bij den. Aan het onderzoek doen naast Venray ook de gemeenten Bergen, Roerdalen, Venlo en Weert mee. Samen vormen zij min of meer een dwarsdoorsnede van het gebied, waardoor de uitkomsten voldoende representatief zijn voor de gehele regio. In de week van maandag 12 Kun je ze nog herinneren? Chubby Checker Fat Boys, of de Pasa- denas met Tribute? Je hoort ze zeker terug op Hemelvaartsdag bij Radio Reindonk.Traditiegetrouw zendt de zender op deze dag weer de top 100 van 20 jaar terug uit. Martijn Berende Nicolay van Kempen en Geert Versleijen zullen je tussen 9-00 en 17.00 uur de beste 100 platen uit 1988 ten gehore brengen.Tussen 17.00 en 19.00 uur kun je luiste ren naar de platen die nÈt NIET de Top 100 hebben gehaald Voor infor matie en de top 100- lijst kijk dan eens op www.reindonk.nl Radio Reindonk is te beluisteren via 107.1 en 105.6 en ook via het kabelnet in de gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo-Wanssum. lijke vragenlijsten steekproefsge wijs verspreid onder de inwoners van de deelnemende gemeenten. Tegelijk plaatsen de gemeenten ook een digitale versie van de vra genlijst op hun websites. Die kan door alle inwoners ingevuld wor den, ook zij die geen vragenlijst thuis hebben ontvangen. Sinds grote incidenten zoals de vuurwerkramp in Enschede en de nieuwjaarsbrand in Volendam, spoort de rijksoverheid gemeen ten en andere overheden aan hun inwoners actiever te informeren over risico's in de omgeving en welke maatregelen burgers zelf kunnen nemen. Omgevingsri sico's lopen enorm uiteen, van ongelukken met gevaarlijke stof fen tot overstromingen en bos- en heidebranden. Niet iedereen ervaart deze als even bedreigend. Gemeenten en provincie willen preciezer weten wat inwoners als risico's ervaren en welke informa tie zij daarover wensen te ontvan gen. Provincie en gemeenten kun nen daarop dan beter inspelen. Tweemaal aangehouden Een 45-jarige man uit Venray is in de nacht van zondag op maan dag tweemaal aangehouden op verdenking van het rijden onder invloed van alcohol. De eerste keer werd de man omstreeks 24.00 uur op de A73 bij Horst aangehouden, nadat de politie een melding had gekregen dat hij slingerend over de weg reed. Naar aanleiding van deze aanhouding kreeg hij een rijverbod van 24 uur opgelegd en werd hij na verhoor weer in vrijheid gesteld. De tweede keer werd de man omstreeks 02:00 uur aangehouden nadat hij met het opgelegde rijverbod met zijn auto wegreed bij het politiebureau. Hierop is de auto van de man in beslag genomen. Na verhoor werd hij wederom in vrijheid gesteld. Is uw site aan een facelift toe? Flyers Internet Communicatie Donderdag 24 april 2008 - Pagina 9 Advies en projectbegeleiding Vijveraanleg en filtertechniek 0$ Wij zorgen dat uw site weer bij de tijd is. Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9