Fitness- en saunacentrum bestaat 25 jaar Lente bij De Verleiding Nieuwe website Cultuurpunt r&~ van den munckhof bv drukkerij uitgeverij peel en maas boek- en kantoorboekhandel kabelkrant venray Boek bestellen? t/m 31 mei 2008 keizersveld 19 5803 am venray tel 0478 58 27 27 info@vandenmunckhof.nl www.vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Donderdag 24 april 2008 - Pagina 36 Lodge Maasduinen van oud-Venraynaar Toon Jeuken Lodge Maasduinen van oud-Venraynaar Toon Jeuken wordt op zondag 27 april om 11.00 uur officieel geopend door wethouder Buiting van de gemeente Bergen. Vanaf deze datum kan deze rustieke gele genheid wekelijks van woens dag tot en met zondag bezocht worden door fietsers, moun- tainbikers, ruiters, natuurlief hebbers en rustzoekers. Ook de organisatie van Klassiek op Locatie heeft de unieke ligging van het gastenverblijf ontdekt en heeft deze plek uitgekozen voor een van de negen concer ten het komend seizoen, op zondag 3 augustus. Voor oud- Venraynaar Jeuken gaat met het openen van de lodge een droom in vervulling. Op 27 april is het precies 40 jaar geleden dat in het bos aan Schaak 8 in Wellerlooi een gebouw voor onder meer Scouting Wellerlooi werd geopend. Het gebouw van de scoutinggroep heeft een totale metamorfose ondergaan, geheel passend in de sfeer van de omge ving. Dit bijzondere gebouw in Nationaal Park Maasduinen ligt aan een oude Maasarm, verscho len in de bossen van Wellerlooi in een kleine zandgroeve. De sfeer van de Maasduinen met zijn warme lichtgele zandtinten komt overal in het pand terug. De muren zijn opgebouwd met eiken balken en de tussenruimten opge vuld met echt leemwerk, waarin de strostukjes nog te zien zijn. Zo zijn de vloeren van de gastenver blijven bedekt met kokosmatten voor een authentieke sfeer. Wasta fels steunen op oude teakhouten onderstellen. Door het gebruik van organische materialen krijgt het pand die sfeer die zo kenmer kend is voor lodges', oftewel gas tenverblijven zoals die elders in de wereld in vele natuurparken bestaan. Boven het hart van de woonkamer bevinden zich hou ten balustrades die langs trappen en een houten brug een open gang vormen naar de gastenka mers. Ieder stukje hout is door eigenaar Toon Jeuken persoonlijk bewerkt, en is uniek. Stenen uit kloosters en een abdij, balken uit boerderijen, de teakhouten deu ren en kozijnen uit Indonesië. De theetuin is ingericht in Aziatische sfeer die langzaam overgaat in de schoonheid van de omliggende bossen. Een lodge gebaseerd op eenvoud, schoonheid en kracht. Toon Jeuken, bekend van de Azië Import in Wellerlooi, is door zijn vele reizen in Azië beïnvloed. "De contouren van het gebouw zijn hetzelfde gebleven, maar het inte rieur vormt de spiegel van mijn geest", zegt de avontuurlijk inge stelde Toon Jeuken. De accom modatie wordt ook gebruikt voor vergaderingen, workshops en rus tige bijeenkomsten met horecaon- dersteuning. Lodge Maasduinen beschikt over een gastenverblijf van drie kamers. Naast goede kof fie en bijzondere theesoorten is er een eenvoudig maar bijzonder assortiment aan bieren en wijnen verkrijgbaar. Ook voor brood jes en borrelgarnituur kunt u bij Lodge Maasduinen terecht. Lodge Maasduinen is gelegen aan fietsen- knooppunt 62 en 71, Schaak 8 in Wellerlooi, tel.0478-502656, ter hoogte van de kinderboerderij. Website www.lodgemaasdui- nen.nl <http://www.lodgemaas- duinen.nl/>, email-adres info@ lodgemaasduinen.nl Een sfeerplaatje van Lodge Maasduinen. In 1983 startte Rob Delsing in de Mozartstraat met een fitnesscentrum. Delsing had aan de sportacademie in Til burg gestudeerd en wilde ver der met de sport. In Brukske vond hij met behulp van zijn vader een locatie waar nu een modern fitness- en saunacen trum staat. Waren de fitnesscentra en sport scholen destijds vooral gericht op de individuele sporter, tegenwoor dig staat het groepssporten veel meer centraal. "Bij de start had ik niet kunnen bevroeden dat fit ness en sport zo'n vlucht zouden nemen", vertelt Rob Delsing, die destijds alle ups en downs van een sportschool aan den lijve ondervond. Maar het ging goed en vier jaar later volgde de eerste verbouwing en kwamen er een sauna, stoombad, voetenbad en relaxruimte bij. Bovendien wer den de kleedruimtes van douches voorzien. Ook kwam er een kleine aerobiczaal bij. Deze rage was uit de Verenigde Staten komen over waaien en werd ook in Nederland een succes. Maar er werd vooral geïnvesteerd in cardioapparatuur. "Sport en gezondheid werd steeds belangrijker. Het belang van sport voor hart- en longfuncties en conditie werd steeds meer onder kend." De naam werd na deze verbou wing Fitness- en saunacentrum Venray, een naam die centrum nog steeds heeft. Talrijke rages zorgden ervoor dat fitness steeds meer ingeburgerd raakte. In 1995 werd het centrum uitgebreid met een vergroting van de aerobic- zaal. Het huidige centrum is bijna 650 m2 groot en voorzien van de modernste apparatuur. Daarnaast is het niet meer alleen de indivi duele sporter die zijn weg naar het sportcentrum weet te vinden. Er wordt steeds meer in groeps verband gesport. Verenigingen en scholen, waaronder het Raayland College, melden zich regelmatig bij Fitness- en saunacentrum Ven ray. En ook voor het bedrijfsleven zijn er tal van mogelijkheden. De Venrayse jeugd kan er niet alleen voor fitness terecht. Een aantal jaren is er een samenwer king met de streetdance school Bruce Dance Factory uit Eindho ven. Bijzonder is ook het BBB-pro- gramma (buik, billen, benen) met tal van oefeningen. "Er is in 25 jaar veel veranderd in de wereld van fitness, sport en gezondheid. Ondanks, of mis schien wel daarom, tref je nu nog mensen van het eerste uur aan in ons fitness- en saunacentrum. En vaak ook nog met hun kinderen en/of ouders", aldus Rob Delsing. Wie meer wil weten of het Fit ness- en saunacentrum Venray, kan terecht in het gebouw aan de Mozartstraat 20a, of een kijkje nemen op www.fitnessvenray.nl. Meer informatie over de jubileu mactie vindt u in de advertentie elders in dit blad. Vaccinatie voor het konijn Ook dit jaar heerst er weer myxomatose onder konijnen. Niet alleen wilde konijnen kun nen deze ziekte krijgen, maar ook tamme (huis)konijnen. Konijnen moeten minimaal twee keer per jaar ingeënt worden tegen deze ziekte. Dit is de enige manier waarop een konijn tegen deze ziekte kan worden beschermd. De ziekte wordt namelijk niet alleen verspreid door direct contact, maar wordt ook overgebracht door stekende insecten zoals mug gen en vlooien. In het begin is niet te zien dat een konijn al besmet is. Het konijn is dan al wel besmette lijk voor andere konijnen. Pas een tot twee weken na de besmetting, zijn de eerste ziekteverschijnselen zichtbaar. Ook dan duurt het nog drie tot vier dagen voordat het konijn echt duidelijk ziek wordt. Eerst lijkt het vaak 'gewoon' een oogontsteking, snot, of een ande re behandelbare konijnenziekte. Eerst wordt de huid rond de ogen, lippen en de geslachtorganen dikker (myxodeem genoemd). Er komt uitvloeiing uit de neus en ogen. Na tien dagen ontstaan er knobbels op lichaam, kop, oren en soms op de poten. De dieren wor den blind, gaan moeilijker adem halen en kunnen niet meer eten. Ze sterven binnen een tot twee weken. Vaak hebben ze eerst nog een soort krampaanvallen. Gene zing is helaas onmogelijk. Eventu eel kunnen nog niet zieke dieren in de omgeving alsnog snel inge ënt worden. Als ze al besmet zijn gaan ze toch nog dood. Zijn ze nog niet besmet, dan kan dit hun redding betekenen. Om eigenaren, vaak kinderen, deze traumatise rende ervaring te besparen is het advies om uw konijn minimaal twee keer per jaar te laten enten tegen deze ziekte. Een keer per jaar kunt u uw konijn dan met een tegen VHD laten vaccineren. VHD staat voor Viral Hemorhagic Disease. Over de verspreiding van deze ziekte is weinig bekend. De ziekte wordt gekenmerkt door plotselinge sterfte van het konijn. Een enkele keer zie je wat bloed uit het neusje of anus. U kunt een afspraak maken via 0478-581336 of 0478-515545. Het vaccineren voor VHD en myxo matose kostlO euro-. Elk tweede konijn van dezelfde eigenaar kost 7,50 euro. Uw konijn kan gelijk op verzoek ontwormd worden. www.vandenmunckhof.nl Tijdens de onlangs gehou den ijsvakbeurs van Horeca Nederland is John Jansen van De Verleiding in de prijzen gevallen. Opmerkelijk voor een nog zo'n jonge onderne ming. Jansen startte in 2006 met De Verleiding, een ijssalon met terras. Vanaf dag een wordt het ijs vers bereid. Naast gangbare smaken zoals vanille, aardbeien, citroen en strachiatella heeft De Verleiding ook een aantal bijzondere sma ken. "Daarbij is de afgelopen twee jaar vooral gezocht naar de juiste samenstelling van de grondstof fen en de kwaliteit daarvan. Denk daarbij aan chocolade, hazelnoot, vanillestokjes en fruit. Alle fruit- ijs wordt gemaakt van puur vers fruit." Dit voorjaar en zomer wordt speciaal aandacht geschonken aan de Lambada aardbei, een zoete aardbei die vol van smaak is. "Hier van wordt puur ijs gemaakt van aardbeien suiker en een eigenge maakte lambadasaus met voor de liefhebbers ook peper en anni- sette." De Verleiding is gevestigd aan de Grote Markt 17 te Venray. In de aula van Kunstencentrum Jerusalem heeft wethouder Patrick van der Broeck woensdag het startschot gegeven voor de nieu we website van Cultuurpunt Ven ray. BiblioNu, museum 't Freulekes- huus, Kunstencentrum Jerusalem, het Odapark en Schouwburg Ven ray zijn als culturele instellingen verenigd in Cultuurpunt Venray. Zij verzorgen als Cultuurpunt het aanbod op het gebied van kunst en cultuur voor de basisscholen in de gemeente Venray. Tot nu toe werd ieder schooljaar het aanbod in de vorm van een brochure aan de basisscholen aangeboden. De website is een aanvulling op deze brochure. Cultuurpunt Venray voorziet daarmee in een toene mende behoefte om haar aanbod op een overzichtelijke en voor iedereen toegankelijke manier te presenteren. Naast informatie over de verschillende culturele en kunstzinnige activiteiten kun nen de scholen zich via deze site ook inschrijven. Maar de site biedt meer. De scholen kunnen de agenda raadplegen waarin staat aangegeven op welk moment een workshop is ingeroosterd. En er zijn foto's te vinden van de diver se workshops. Verder worden andere culturele aanbieders in staat gesteld hun eigen culturele aanbod op deze site te plaatsen. Daarmee wordt de site van Cul tuurpunt Venray een informatie punt op het gebied van kunst en cultuur voor de gehele regio. BiblioNu heeft het voortouw genomen in de ontwikkeling van deze site. De website is te vinden onder www.cultuurpuntvenray.nl. Theetuin, boscafé en pension J-b H~ Hl Br» uw mooiste foto als AO poster r

Peel en Maas | 2008 | | pagina 36