Gemeente Ven ray Conferentie economische toekomst Venray succesvol Verbouwing De Meent en Petrus Banden Vacatures Oprichting gebiedspanel Centrum-West Winterseizoen: minder strooiacties Hoogste punt Servaashof Gemeente onderzoekt veiligheidsgevoel inwoners Nog geen besluit Mob-complex PEEL EN MAAS Gemeentehuis Het college van B en W heeft ingestemd met de verbouwingsplannen van de basisscholen De Meent en Petrus Banden. Het gaat om interne verbouwingen. Door de aanpassingen voldoen beide scholen weer aan de laatste eisen op het gebied van onderwijskundige vernieuwingen. De Meent krijgt twee bespreekkamers, extra werkplekken voor leerlingen en drie speelzolders voor de onderbouw. De gemeente stelt hiervoor 82.896 euro beschikbaar. Ook de Petrus Bandenschool krijgt twee bespreekkamers en extra werkplekken voor leerlingen. Verder worden er voor Teamonderwijs Op Maat schuifwanden geplaatst tussen lokalen en in de aula. De gemeente stelt hiervoor in totaal 200.464 euro beschikbaar. De school draagt zelf 19.800 euro bij. Een aantal aanpassingen valt namelijk niet onder de noemer onderwijskundige vernieuwingen. Daarom komen deze kosten voor rekening van de school zelf. De gemeente Venray betaalt de verbouwingen uit de ruim drie miljoen euro die de gemeenteraad in 2004 beschikbaar heeft gesteld om alle Venrayse basisscholen in Venray aan te laten passen om de onderwijskundige vernieuwingen door te kunnen voeren. Week 17 Openingstijden Venray in cijfers In verband met Koninginnedag, Hemelvaartsdag en Bevrijdingsdag is het gemeentehuis gesloten vanaf 30 april tot en met 5 mei. Alleen voor aangifte van geboorte en overlijden is het gemeentehuis op vrijdag 2 mei van 10.00 tot 11.00 uur open. *V> Venrayfocus op mensen Donderdag 24 april 2008 - Pagina 23 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Bestuurders van de wijkraad Noord-West en medewerkers van Wonen Venray, Politie Noord-Limburg, Synthese en de gemeente Venray gaan samen werken aan de ontwikkeling van de wijk Centrum-West. Daarom is donderdag 17 april een gebieds- panel van dit gebied opgericht. Onder regie van de gemeente worden voor alle wijken en dorpen tussen 2006 en 2010 wijk- en dorps ontwikkelingsplannen opgesteld. Per gebied maakt de gemeente een analyse van de huidige situatie en stelt een visie tot 2015 en een uitvoeringsprogramma op. Dit gebeurt in nauwe samenwerking met de bewoners en de professio nele partners die actie zijn in het gebied, zoals Wonen Venray, Politie Noord-Limburg en Synthese. Gebied De wijk Centrum-West omvat het gebied dat wordt begrensd door de Westsingel, het eerste deel van de Zuidsingel, St. Antoniusstraat, Paterslaan, Langeweg, Sint Jozefweg en de Noordsingel. Omdat de wijk raad Noord-West de belangen van het noordelijke wijkdeel behartigt, sprak Henk Verstegen, gebieds- coördinator van de gemeente Venray, de hoop uit dat er nog bewonersvertegenwoordigers uit de buurten ten zuiden van de Merselo- seweg en de Kempweg aanschuiven in het gebiedspanel. Wijkontwikkelingsplan Elly Keijsers van de wijkraad Noord- West is voorzitter van het gebieds panel. Het gebiedspanel gaat stukje voor stukje werken aan de ontwik keling van Centrum-West. De eerste taak is het opstellen van het wijk ontwikkelingsplan. Bent u geinteres- seeerd in de ontwikkelingen? Kijk dan op www.gebiedspanel.nl. De gemeente Venray is op zoek naar nieuwe medewerkers: - Juridisch medewerker handhaving - Integraal handhaver milieu HBO - Medewerker bestuurlijk juridische zaken ruimtelijke ordening - Accountmanager bedrijven. Voor meer informatie kijk op www.venray.nl onder vacatures. Ruim 70 genodigden namen dinsdag 15 april deel aan de conferentie Economische Toekomst Venray in De Witte Hoeve. De aanwezigen gingen met elkaar in gesprek over wenselijke en minder wenselijke ontwikkelingen van de economie van Venray. Wethouder Lei Heidens opende de conferentie en gaf toelichting op de economische ontwikkeling van Venray. Hij benadrukte het belang van de regionale samenwerking op dit gebied. Daarna benadrukte ook Joep Brouwers, adjunct-directeur van Brainport Eindhoven, de kracht van samenwerking. Hij gaf aan dat er voor Venrayse bedrijven en instellingen volop kansen liggen om bij Brainport Eindhoven aan te haken. Kansen Tijdens de conferentie gingen de deelnemers in drie groepen met elkaar in discussie over kansen voor de Venrayse economie. De discussies gingen over drie thema's: demografische ontwikkelingen, innovatie en regionale positionering. Dit leverde aan het eind van de middag zo'n dertig ideeën, projecten en kansen op, van het stimuleren van de innovatie in de zorgsector en de agribusiness tot het aanbieden van opleidingen in met name de tech nische vakken. Ook het begeleiden van werklozen naar werk en het afstem men van de verschillende haveninitiatieven in de regio werden genoemd. Verder waren er indringende oproepen voor regionale samenwerking, het versterken van de communicatie en het maken van duidelijke keuzes. Aan de slag Joep Brouwers: "Het was een interessante en mooie middag vol goede ideeën. Nu is het de taak aan de gemeente om de geformuleerde kansen te verwerken in haar Economische Visie. Maar ik hoop dat ook de andere partijen die hier aanwezig zijn zelf aan de slag gaan met de genoemde initiatieven." Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Het strooiseizoen is weer ten einde. Het strooiseizoen liep van 1 november tot en met 1 april. Afgelopen winter zijn er achttien strooiacties geweest, voorname lijk in december en januari. De maanden november, februari en maart waren warmer dan gemiddeld. Hierdoor waren er in deze maanden weinig strooiacties nodig. Tijdens een strooiactie worden alle door gaande wegen, wijkontsluitings- wegen en fietsroutes gestrooid. Ge middeld komt de gemeente jaarlijks 25 keer in actie om de wegen weer veilig te maken. Bij sneeuw of ijzel wordt incidenteel rond de basis scholen gestrooid. Dit is dit jaar niet nodig geweest. De strooimachines zijn inmiddels weer schoon, onder houden en klaar voor de komende winter. Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. De onderstaande tabel geeft een overzicht van koop- en huurwoningen in de gemeente Venray per 1 januari 2008. In 2007 zijn er 134 woningen gebouwd en 105 woningen gesloopt. De woningvoorraad is per saldo dus toegenomen met 29 woningen. Bent u geïnteresseerd in specifieke informatie? Kijk op www.venray.nl Wonen Leven Feiten Cijfers. Hier vindt u het statistisch jaarboek Venray in cijfers 2007. Dit jaarboek kunt u gratis downloaden. De volgende uitgave van Venray in cijfers verschijnt medio 2008. Leunen Heide Ysselsteyn Merselo Vredepeel Smakt Oostrum Oirlo Castenray Veulen Venray-Centrum Venray-Oost Ven ray-West Vlakwater Veltum Brukske Landweert Smakterheide Brabander St. Antoniusveld 1000 1500 2000 2500 3000 Onlangs is het hoogste punt bereikt bij de bouw van apparte menten in de binnenhof van de nieuwe wijk Servaashof. In de binnenhof van het park komt een nieuw psychiatrisch zieken huis. De binnenhof bestaat uit acht nieuwe gebouwen. De meeste heb ben één of twee etages. De twee appartementenblokken met elk 19 appartementen bestaan uitvier etages en zijn daarmee de hoogste gebouwen van Servaashof. Nieuwe wijk Venray krijgt er met Servaashof een nieuwe wijk bij waarin men aan trekkelijk kan wonen in het groen. In de randen van het park komen ongeveer 330 koopwoningen en 100 zorgwoningen. Het park wordt opnieuw ingericht en er komen voorzieningen zoals een museum, een kinderboerderij, speelgelegen- heid en een amfitheater waar voor stellingen in de openlucht worden georganiseerd. De gemeente Venray voert een onderzoek uit naar hoe haar inwoners denken over risico's van bijvoorbeeld gevaarlijke stoffen in hun omgeving of natuurrampen. Op deze manier wil zij erachter komen welke informatie bewoners willen hebben over die risico's, zodat zij zich bij een ramp beter kunnen redden. Aan het onderzoek doen naast Venray ook de gemeenten Bergen, Roer dalen, Venlo en Weert mee. Samen vormen zij min of meer een dwarsdoor snede van het gebied Noord- en Midden-Limburg, waardoor de uitkomsten voldoende representatief zijn voor de gehele regio. Vragenlijst In de week van 12 mei worden zesduizend schriftelijke vragenlijsten steek proefsgewijs verspreid onder inwoners van de deelnemende gemeenten. Tegelijk plaatsen de gemeenten ook een digitale versie van de vragenlijst op hun websites. Die kunt ook invullen als u thuis geen vragenlijst heeft ontvangen. Inspelen op wensen Sinds grote incidenten als de vuurwerkramp in Enschede en de nieuwjaars brand in Volendam spoort de rijksoverheid gemeenten en andere overheden aan hun inwoners actieverte informeren over risico's in de omgeving en maatregelen die mensen zelf kunnen nemen. Omgevingsrisico's lopen enorm uiteen, van ongelukken met gevaarlijke stoffen tot overstromingen en bos- en heidebranden. Niet iedereen ervaart deze als even bedreigend. De deel nemende gemeenten en de provincie willen preciezer weten wat inwoners als risico's ervaren en welke informatie zij daarover wensen te ontvangen. De provincie en gemeenten kunnen daar dan beter op inspelen. De gemeente Venray stelt de besluitvorming over de huis vesting van buitenlandse werk nemers op het Mob-complex in Ysselsteyn uit. De reden van het uitstel is de komst van nieuw provinciaal beleid over de huis vesting van buitenlandse werk nemers. Op 15 april heeft de commissie Stedelijke Ontwikkeling aan het college van B en W gevraagd om de voor- en nadelen van dit nieuwe provinciale beleid nader uit te wer ken. Dit betekent dat de gemeente op korte termijn geen besluit neemt over de huisvesting van buitenlandse werknemers op het Mob-complex in Ysselsteyn. Brede discussie De brede discussie en menings vorming over de voor- en nadelen van het nieuwe provinciale beleid wordt de komende maanden gevoerd. In het najaar neemt de gemeenteraad een besluit over het beleid voor Venray. Afhankelijk van dit besluit brengt de gemeente mogelijke huisvestingsoplossingen in beeld. Dit kunnen bijvoorbeeld campings, vrijkomende agrarische bedrijven of het Mob-complex zijn. Initiatieven die zich aandienen en passen binnen het beleid, moeten vervolgens op hun haalbaarheid worden onderzocht. Denk hierbij aan verkeerskundig onderzoek, eco logisch onderzoek en de financiële haalbaarheid. Besluit over locaties Op het moment dat de haalbaarheid van één of meerdere oplossingen in beeld is gebracht neemt de gemeen teraad definitief een besluit over de locatie(s) voor huisvesting van buitenlandse werknemers. Dat geldt ook voor het Mob-complex. Het definitieve besluit over de aankoop van het Mob-complex neemt de gemeenteraad ook pas als blijkt dat het Mob-complex geschikt en haal baar is. Dit zal op zijn vroegst eind 2008 zijn. heijmans

Peel en Maas | 2008 | | pagina 23