Drie vrouwen slaan de handen ineen Intermakelaars neemt 2VM over Nieuw Lekker fietsen in Venray Aan den Heuvel in de belangstelling Moederdagontbijt voor goede doel Feestweek Seurenheide ontwerp aanleg onderhoud De beste Limburgse kappers Uw hond fris en vakkundig getrimd Niets! BEZORGEN? creatief vakkundige professioneel PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF "PERIODIEK" Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl Passiflora Hoveniers Venray 06 - 20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl Euthanasie of palliatieve sedatie Peuterspeelzalen Informatiecentrum Meet&Greet bij Randstad Wat gebeurt er als U niet adverteert Donderdag 17 april 2008 - Pagina 9 Praktijk Transire, Praktijk Flore en diëtiste Maria van de Geer zijn sinds kort gevestigd op één en hetzelfde adres: Sta tionsweg 7e. Ze helpen man, vrouw en kind bij hun per soonlijke ontwikkeling. Het gaat om houding, motoriek en ademhaling, de juiste voeding, maar ook het veranderen van emotionele processen. Annet van Laarhoven (rechts op de foto) bouwde de afgelopen jaren in Venray een uitstekende naam op in Cesar oefenthera pie, kindermotoriek en adernha- lingstherapie. Sinds januari 2007 besteedt ze meer aandacht aan persoonlijke ontwikkeling. Haar praktijk heet sindsdien Transire. Van Laarhoven is onder andere gespecialiseerd in de emotionele oorzaken van hyperventilatie en in kinderen die te maken heb ben met pesten, rouw, scheiding en hooggevoeligheid. (Zie ook www.praktijktransire.nl of bel 0478-510990.) Veelzijdigheid is ook een kenmerk van Maria van de Geer (midden): "Diëtetiek gaat verder dan afvallen", zegt ze. "Ook mensen met ondergewicht, diabetes, cholesterol, maagdarm klachten, allergieën en kinderen met eetproblemen zijn bij mij aan het juiste adres." Het kenmerk van haar aanpak is reële doelstel lingen: "Het woord dieet klinkt alsof je niks meer mag. Maar ik kijk naar de mogelijkheden voor andere eetgewoonten. Zo heb je ook na een half jaar nog ple zier van mijn aanpak." Voor meer informatie: telefoon 589646) Naar lange termijneffecten streeft ook Ingrid van den Akker (links) met haar Praktijk Flore: beeldende the rapie voor kinderen en jongeren. "Bij beeldende therapie ligt de nadruk niet op praten, maar op het werken met creatieve mid delen", zegt Ingrid van den Akker. "Dat is voor kinderen en jongeren een veilige manier om bezig te zijn met de dingen die hen bezig houden, zoals het verwerken van een vervelende gebeurtenis of het leren omgaan met ADHD. Ik richt me op iemands mogelijkheden en talenten." Ingrid van den Akker is gespecialiseerd in kinderen met een stoornis binnen het autistisch spectrum en is bereikbaar via tele foon 06-20229932. KOOP 104781 516 601 De directies van InterMake- laars en 2VM Makelaars heb ben overeenstemming bereikt over de overname van de bestaande woningportefeuille door InterMakelaars per 1 mei 2008. Behalve de bestaande woningmakelaardij neemt InterMakelaars ook de mede werkers over die met de por tefeuille en klanten zeer goed bekend zijn. Het Noord-Limburgse Inter Makelaars is een vooraanstaand makelaarskantoor en marktlei der op het gebied van bestaande woningmakelaardij en verkoop van nieuwbouwprojecten. Voor InterMakelaars betekent de over name een uitbreiding van de por tefeuille woningen, én een verster king van haar Noord-Limburgse positie. De vestigingen in Horst, Heythuysen, Panningen, Reuver en Venray, zijn reeds vele jaren succesvol actief in deze regio. Het doel van InterMakelaars is verdere activering en groei van de verkoopactiviteiten van zowel de bestaande als de nieuwbouw woningportefeuille. Verkoop met kwaliteit, kennis en resultaat zijn het credo van InterMakelaars. 2VM Makelaars is de afgelo pen jaren uitgegroeid tot een belangrijke speler op het gebied van woningmakelaardij in Venray. Door de enorme groei van het kantoor alsook het enorme aan bod van woningen werd het tijd deel uit te gaan maken van een grotere organisatie. Directeur Mr. Foppe ten Broek van InterMakelaars is zeer blij met de gerealiseerde overname. De kracht in deze overname zit hem niet alleen in de woningporte feuille, maar ook de commerciële marktbenadering van 2VM biedt de consument hierdoor het beste van twee werelden. InterMakelaars is volgens Foppe ten Broek een organisatie waarbij de particulier een optimaal resul taat kan behalen bij het verkopen van een woning. "Als NVM make laar biedt InterMakelaars niet alleen een gedegen advies, maar blijken wij keer op keer in staat koner en verkorier on een nle/ie- rige wijze aan elkaar te binden. Onze woningfolder die wij in de nabije toekomst maandelijks zul len laten verschijnen heeft dan ook niet voor niets de titel "Kwa liteit die indruk maakt!". Het feit dat InterMakelaars beschikt over meerdere vestigin gen is voor partijen een groot voordeel. Als NVM makelaar beschikken wij uiteraard over de website www.funda.nl, maar steeds meer blijkt dat juist ons uitgebreide kantoren netwerk uit eindelijk de juiste koper weet te vinden. Voor de vestiging in Ven ray zullen Jeroen Wijnhoven, Dirk Hendriks en Dennis Holthuijsen verantwoordelijk worden, Als vestigingsadres is gekozen voor de huidige locatie van 2VM Makelaars aan de Stationsweg 65 in Venray. "InterMakelaars hecht veel waarde aan de uitstraling van haar kantoren", aldus ten Broek. Het pand aan de Stationsweg biedt naast een optimale uitstraling daarbij ook nog eens voldoende doorgroeimogelijkheden. De cen trale ligging en royale (gratis) par keergelegenheid bieden daarnaast ook de consument een makkelijke weg naar het kantoor. Voor meer informatie over het woning aanbod en de activiteiten van InterMakelaars kunt u terecht op de website www.intermake- laars.com of belt u met het kan toor in Venray, 0478-516605. Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray ïimiiii u/i/> Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel van Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl Moederdagontbijt en steun daar mee Kindervakantiewerk Venray. U kunt het overheerlijke luxe Moederdagontbijt tot 7 mei aan vragen via: www.kiwanisderooy- seladies.nl Op maandag 21 april is er in Hotel Asteria in venray een thema avond met als titel Euthanasie of palliatieve sedatie, een goede dood of goed sterven? De avond begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Gastsprekers die avond zijn dr. J. Bos oncologisch chirurg uit Deventer (euthanasie) en S.J. Swart verpleeghuisarts uit Rot terdam (palliatieve sedatie). Door de euthanasiewet en de toege nomen aandacht voor palliatieve zorg in het algemeen en de pal liatieve sedatie in het bijzonder ontstaat vaker dan voorheen dis cussie over de beslissingen die men kan nemen om uitzichtloos en ondraaglijk lijden te verlich ten. Zorgt euthanasie, zoals die sinds 2002 in Nederland wettelijk mogelijk is geworden, inderdaad voor een goede dood (immers de letterlijke vertaling van het Griek se woord euthanasie) voor degene die het betreft of voor de nabe staanden? Of laat de palliatieve sedatie mensen goed sterven en is dat een "betere" beëindiging van de lijdensweg? Zijn die twee wel vergelijkbaar en als er gekozen moet worden, wie doet dat dan? Het zijn deze vragen, die centraal zullen staan in de door de Yarden regio Limburg georganiseerde thema-avond. Deskundige spre kers zullen eerst informatie geven over ieder van de twee mogelijk heden; wat is het een en wat is het ander. Na de pauze is er dan gele genheid de vragen uit het publiek te beantwoorden of met de inlei ders in discussie te gaan. De sym posia zullen worden geleid door Rob Jonquière, directeur NWE, Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde. Voor meer informatie reservering, kunt u contact opnemen met brakelh@ xs4all.nl telefoon 077-4746307 tussen 18.00 uur en 20.00 uur) of Limburg@yarden.nl Marieke Peeters en Robin van Dijck van Hair Kappers in Venray mogen zich de beste kapper van Limburg noemen. Beiden gingen onlangs met de Limburgse kappersaward aan de haal. Al vanaf november waren Marie- De Meimaand Fietsmaand 2008 komt er aan. Tijdens dit grootste, landelijke tweewiele- revenement zijn er ruim 350 toer- en recreatieve routes uit gezet. Een record, nooit eer der waren er tegelijk zoveel unieke fietstochten beschik baar, die alleen in mei kunnen worden verreden. Veelal zijn ze 'prettig aange kleed' met bijzondere stops bij attracties, musea of boerderijen. Ook in Venray wordt dit jaar de Meimaand Fietsmaand gereden. Op eigen gelegenheid kunt u de route fietsen en onderweg bij een aantal horecagelegenheden proe ven van wat onze streek te bieden heeft. De 40 km. lange fietsroute voert u langs de mooiste plekjes in de omgeving van Venray, door het prachtige dorpje Geysteren en langs de Maas, waar het goed toe ven is op een terras in Blitterswij- ck. De fietstocht is een uitstekend idee voor een groepsuitje maar zeker ook voor individueel geïnte resseerde. Inclusief 4-gangenmenu betaalt u 29,95 euro per persoon. Drankjes zijn niet inbegrepen. Vooraf reserveren bij VW Venray is noodzakelijk. Uiteraard is deze 'echt lekkere fietsroute' ook na mei te boeken bij de VW Venray. De fietsmaand is een initiatief van het Nederlands Bureau voor Toerisme Congressen (NBTC) in samenwerking met de Neder landse Toer Fiets Unie (NTFU), de Koninklijke Nederiandsche Wiel- ren Unie (KNWU) en de Stichting Landelijk Fietsplatform. "Maar echt gedragen wordt de fietsmaand natuurlijk door de honderden VW'ers en NTFU- fietstroutemakers, die zich voor dit evenement inzetten", zo vindt Cees van der Padt van het NBTC. "Via deze routes kunnen deelne- Zondag 11 mei worden alle moeders weer extra in het zonne tje gezet. Kiwanis Club de Rooyse Ladies speelt daarop in door voor de derde keer een geheel verzorgd moederdagontbijt te organiseren bij u of iemand anders thuis. Dit jaar valt Moederdag op Eer ste Pinksterdag wat het natuurlijk nóg bijzonderder maakt. De Rooy se Ladies zetten zich geheel vrij willig in om voor de moeders in Venray, de kerkdorpen en dit jaar ook Wanssum, Geijsteren, Over- loon en Vierlingsbeek een heerlijk ontbijt samen te stellen. Dit luxe ontbijt bestaat uit overheerlijke hapjes en verschillende verrassin gen en is gesponsord door diverse bedrijven maar ook zelf klaarge maakt door de Rooyse Ladies. Het luxe moederdagontbijt kost euro 17,50 en zal op zondag 11 mei tussen 08.00 en 09-30 uur thuis worden bezorgd. Uiteraard komen de opbrengsten van deze actie ook dit keer weer ten gunste van het goede doel, namelijk Kinder vakantiewerk Venray. De Rooyse Ladies hebben vorig jaar Kinder vakantiewerk Venray geadopteerd waardoor de eigen bijdrage voor kinderen zo laag mogelijk kan worden gehouden en alle basis schoolkinderen uit groep 3 tot en met 7 weer gegarandeerd zijn van een geweldige Kindervakan tieweek. Die week vindt jaarlijks plaats in de eerste week van de basisschoolvakantieKindervakan tiewerk wordt jaarlijks georgani seerd door ongeveer 25 personen die alle activiteiten gezamenlijk uitwerken. Het merendeel van de spellen wordt zelf gemaakt en samen met nog eens ruim 160 vrijwilligers zorgen zij er voor dat de kinderen weer een topweek hebben. Wilt u uw moeder of iemand anders ook eens echt verrassen op deze bijzondere dag? Bestel dan het speciale Rooyse Ladies De week van 14 tot en met 19 april zal in het teken staan van de jaarlijkse feestweek voor de minder valide ruiters van RSC Seurenheide in Well. Tijdens de lessen willen we de r uiters eens extra in het zonnetje zetten en hen een demonstratie laten rijden. Op zaterdag 19 april presenteert de stichting Manege Seurenheide een speciaal voor minder validen ontwikkelde rnen- wagen. De wagen is geschikt voor twee rolstoelen en hulpkoetsier, een rolstoel en hulpkoetsier en vier personen of een koetsier en zes personen. Zaterdag 19 april is er om 12.15 uur een demonstratie van de men- wagen. De Stichting Manege Seu renheide heeft als doel het bevor deren van het paardrijden voor invalide ruiters en het bewerk stelligen van de integratie tussen valide en minder valide ruiters. Bovenstaand project is tot stand gekomen met de financiële steun van de Johan Cruyff Foundation. rners ervaren dat fietsen gezond is en dat je vanaf de fiets ook kunt genieten van Nederland als toeris tische fietsbestemming. Voor één of meer dagen." Het goede doel is weer KWF Kankerbestrijding. De campagne '30 minuten bewegen' van het Nederlands Instituut voor Sport Bewegen (NISB) en de stichting Nationale Fietsprojecten doen eveneens mee met de Fietsmaand. Voor informatie en alle routes: op www.meimaandtletsmaand. nl Regionale informatie over de route in deze omgeving: VW/ ANWB Venray 0478-510505. Ouders kunnen op donderdag 24 april hun kind weer inschrij ven bij de peuterspeelzalen. Dit kan van 08.30 tot 16.30 uur op het kantoor van de Stichting Peu terspeelzalen aan de Bergweg 4 (het gebouw Clockert) in Ven ray. Deze inschrijving is voor de peuterspeelzalen Blokkendoos (Kruidenlaan 161), Speelhuis (bij basisschool de Flierefluit), Hum- meltjeshoek (Bachstraat 14a), Speeldoos (bij basisschool de Foe- kepot), Mierenhoop (Hubenhof 67), Kleurdoos (bij basisschool de Toverbal) en Paddestoel (Wilgen laan 10) De inschrijfkosten bedra gen zeventien euro. Informatie of inschrijfformulieren kunt u ook aanvragen op andere tijdstippen op tel: 586498 of via peuterspeel- zalenvenray@hetnet.nl. Bovendien kunt u dan twee formulieren ook downloaden: www.peuterspeel- zalenvenray.nl. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 18 maanden. Vanaf 2 jaar wor den de peuters, mits er plaats is, geplaatst op de peuterspeelzaal en de groep van uw keuze. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst. Wijkplatform Centrum heeft voortaan een eigen informatie centrum. U kunt hier terecht voor vragen, opmerkingen en ideeën over de leefbaarheid (wonen, werken en vrijetijdsbesteding) in het centrum van Venray. Iedereen die in het centrum woont of het centrum bezoekt is van harte wel kom om zijn vraag of mening bij hen neer te leggen. U vindt het informatiecentrum in de Open bare Bibliotheek op maandag en vrijdag van 14.00 tot 15-30 uur. De bibliotheek is gevestigd aan de Merseloseweg 59 in Venray. Ze zijn tijdens de openingstijden ook tele fonisch bereikbaar onder telefoon nummer 06-30887446. U kunt ook via het emailadres wpfcentrum@ kpn-officedsl.nl contact zoeken of een brief schrijven aan het secre tariaat van het Wijkplatform, p/a Hoenderstraat 24,5801CKVenray. Die lastig te vinden secretaresse, die gewenste mbo'er met een financiële achtergrond? Een leuke baan, die met je meegroeit, bij de beste werkgever bij jou in de buurt? Alles is mogelijk tijdens de Meet Greet van Randstad op donderdag 17 april. Alle vestigingen van Randstad zijn 17 april tussen 18.00 uur en 21.00 uur geopend voor de landelijke Meet Greet. In navolging van het succes van vorig jaar organiseert Randstad voor de tweede maal een Meet Greet, waar de beste kandidaten de leukste werkgevers ontmoeten. Op de Randstad-vestiging in Venray presenteren werkgevers zoals Nelipak, Flextronics Logistics, Print Unlimited enAZ Barbecue Gourmet Party Service zich op deze avond. Kandidaten krijgen tegelijkertijd de unieke kans zich, in een persoonlijk gesprek, aan een bedrijf te presenteren. Een sollicitant is meer dan een cv. Een vacature meer dan een functieprofiel.Tijdens de gespreken op de Meet Greet bestaat de mogelijkheid meerdere vacatures aan verschillende kandidaten te presenteren. Voor werkzoekenden, variërend van productiemedewerkers tot technische en administratieve medewer kers, de uitgelezen kans om samen met de intercedenten van Randstad de best passende baan vinden. Bijvoorbeeld met de Loopbaanversneller, de baan die met je meegroeit. Met de Loopbaanversneller krijgt een kandidaat een contract bij Randstad, werk bij de beste werkgevers, een persoonlijk opleidingsplan en na afloop een baangarantie. Randstad Venray is gevestigd aan de Poststraat 10, tel. 531122. Vorige week donderdag kwam een groot aantal belangstellen den naar Party- en Danscentrum Janssen waar informatie verstrekt werd over de onlangs in verkoop gekomen woningen van het twee de cluster in de nieuwbouwwijk Aan den Heuvel. De danszaal was omgetoverd tot één grote presen tatieruimte waar de verschillende woningtypen helder werden uit gelicht. "Een gezellige en bovenal succesvolle avond", blikt initiatief nemer Loobeek BV (een samen werking tussen Nouville Ontwik kelaars en Janssen Project) terug. "Diverse bezoekers hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om zich in te schrijven voor de woning van hun voorkeur." De grote interesse in Aan den Heuvel' is als vanzelfsprekend. In een bosrijke omgeving en op loopafstand van het centrum van Venray met al zijn voorzieningen gaat een frisse, nieuwe woon wijk verrijzen met een keur aan aansprekende woningen in de koopsector en een klein aantal woningen in de hogere huursec tor. Met zorg ontwikkeld en voor een brede doelgroep met hoge woonwensen. Dat was goed af te lezen aan de samenstelling van de bezoekers op de informatieavond. Jonge echtparen met kleine kinde ren - 'Pappa wordt dat ons nieuwe huis?' - waren geïnteresseerd in de verschillende typen eengezinswo ningen. Senioren op hun beurt, bleken hun oog met name te laten vallen op de comfortabele patio woningen. Wat het oriënteren erg verge makkelijkte, was de duidelijke onderverdeling van de negen ver schillende woningtypen. Elk type heeft zijn eigen, uitgebreide bro chure met een herkenbare kleur op de omslag. Deze kleur corres pondeert met de kleuren op de grote maquette van 'Aan den Heu vel' die een centrale plaats innam op de presentatieavond. Zo was in één oogopslag duidelijk waar de toekomstige woningen precies in het plan komen te liggen en hoe de kavels zich onderling verhou den. Kenmerkend voor Aan den Heu vel, en dat is ook al concreet zicht baar in het eerste cluster waar de laatste woningen medio mei van worden opgeleverd, is de grote diversiteit aan bouwstijlen. Ver schillende gerenommeerde archi tectenbureaus tekenden voor de smaakvolle ontwerpen. Zo komen er ambachtelijk gebouwde wonin gen in de gewilde jaren dertig stijl, woningen met een strakke en moderne architectuur, woningen met opmerkelijke kapconstructies en patiowoningen die een bijzon dere afwerking van het metsel werk hebben. In het tweede cluster zullen door Loobeek BV in totaal 103 woningen worden gerealiseerd, halfvrij staande woningen, tus- sengelegen woningen, vrijstaand- geschakelde woningen en patio woningen. Op de website www. aandenheuvel.nl is uitgebreide informatie te vinden over het nieuwbouwplan. Voor verkoopinformatie kunt u terecht bij Hauzer Partners tel. 513700 of bij 2VM, tel. 530111. De winnende creaties (foto ID /Ad Vereijken) ke en Robin ideeën aan het verza melen om op het juiste moment te laten zien wat ze in hun mars had den. Daarbij gaat het niet alleen om het kapsel maar om het totale plaatje. Het tweetal werd dan ook ondersteund door diverse mode zaken en maakten gebruik van sie raden van Chic en Choc. Het werd dus de dag van hun leven. Marieke Peeters was de winnares van de Dames Award en Robin mocht de Scholen Award in ontvangst nemen. Op deze wijze hebben zij weer bewezen dat Hair kappers in Venray tot de top behoort. Want voor Venray is het een fijn gevoel om een zaak te hebben waar niet alleen Tooske van Grootel (wereld kampioen Las Vegas 2002) werkt, maar nu ook de beste kappers van Limburg actief zijn. Mensen met die kwaliteit kunnen je natuurlijk ook dat totale advies geven.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9