BvsEMENTberdon 't PELGRIMSHUIS VENRAY GD sterk in schadewerk de graaf ivt olie KOOPAVOND! ls'sr. m'50" rnijll ig voor dé specialist tegels sanitair en f giT IS g €19,95, öfievUagAr LA Boek bestellen? Oranje Wit verslaat koploper En verder: Bandoetere 33333 www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 1 isis ~pb|. jj* iïff5H9 Swolgen 31 I steunt kinderen in Zambia TV/Sportijn uit bekertoernooi Rinaldosjeugdshow I DlNNeRSHOWl I €55," p*p HOTEL ASTERIA VENRAY Moederdag-brunch Moederdag-Familiebuffer Dl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Schoolstraat TAPIJTCEIUTRUM Julianasingel 7 www.vandenmunckhof.nl Wethouder Van der Broeck tijdens het officiële startsein van de renovatie van het centrum De immer kritische poli tiek heeft louter waardering voor de aanpak van het pro ject 'Centrum op de schop'. De renovatie van het Venrayse winkelcentrum lijkt bijna het levenswerk te worden van wethouder Van der Broeck (CDA). Vol enthousiasme is hij vorig jaar aan de slag gegaan. Omdat het over de 'huiskamer van Venray' gaat, krijgt ieder een die wil de kans om mee te praten. Via internet of in een van de adviesgroepen. Er zijn al tientallen bijeenkomsten geweest en ambtenaren en onbezoldigde vrijwilligers heb ben er al ettelijke honderden uren ingestoken. CAMPS OPTIEK Zien in stijl. Zonnebrillen op uw eigen sterkte 'ÏL.r DKNY "Het is leuk om te zien. Het lijkt net of iedereen praat over de inrichting van zijn eigen huis", zei Van der Broeck maandag in de commissie Stedelijk Beheer. In 2010 moet de gigantische klus zijn geklaard. De wethouder heeft er zelfs zijn politieke lot aan ver bonden. Alles ligt nu nog op sche ma en, wat politiek gevoelig ligt, het budget van 6,9 miljoen euro dreigt nog niet te worden over schreden. De proefstroken in de Grotestraat hebben hun nut bewe zen. De keuze voor het 'tapijt' is gemaakt. De Grotestraat en Grote Markt krijgen bruin-bronskleurige straatstenen die in een visgraat model worden gelegd. Langs de gevels van de winkels wordt de straat afgewerkt met donker grijze granieten natuurstenen. De mate rialen zijn getest op gebruiksvrien delijkheid en beheer. De architect staat achter het advies, alhoewel hijzelf de voorkeur heeft voor een groengrijze straatsteen met natuur steen van bastalt. Deze combinatie is nog maar zelden te zien in de openbare ruimte. Voor het Schouwburgplein en De Bleek is nog geen definitieve keuze gemaakt. Die wordt pas gemaakt nadat de nieuwe bestra ting er ligt in de Grotestraat en op de Grote Markt. Er wordt gedacht aan een bijpassende, meer ■heider- kleurige' steensoort. Om niet alles één kleur te laten zijn. Tineke Lamers (Samenwerking) heeft er een goed gevoel bij. "De burgers krijgen goede informatie, de adviesgroepen lopen prima en we blijven binnen het budget. We hebben dan ook alle vertrou wen in een goede afloop." Lamers hoopt wel dat er een passende oplossing komt voor het fletsver- Afvalscheiding op straat? Als het aan wethouder Van der Broeck (CDA) ligt, dan komen er straks in het winkelcentrum diverse afvalbakken. Zodat het ook op straat het afval voortaan gescheiden wordt. "Opvoedkun dig gezien is het beter dan de huidige afvalbakken waar alles in kan", zei de wethouder maandag in de commissie Stedelijk Beheer. Van der Broeck kiest voor vier soorten afval. Voor papier, voor petflessen, voor drankenpakken en een bak voor restafval. keer door de Deken Thielenstraat. Het CDA wil nog wat meer van de details weten. Sieb Nijssen vindt dat er bijvoorbeeld te weinig fietsstallingen komen in de zuid westhoek van het centrum. Henk Bisschops (PvdA) is een en al lof. "Iedereen is erbij betrokken en er ligt een breed gedragen voorstel. Het gaat toch vooral om de com municatie. De vaart zit erin. Er is in driekwart jaar al veel gebeurd. Het is een goed doordacht plan. Een groot compliment. Het winkelcen trum komt er straks prima uit te zien." Ook Ingeborg de Barbanson (WD) reageert enthousiast. "Het lijkt allemaal lekker te gaan. Fan tastisch." Jolanda Dijkema (SP) toont zich iets kritischer. "De gemeente Ven ray is altijd erg goed in het maken van mooie plaatjes. En dat is nu weer gelukt", aldus Dijkema, die meent dat de stenen gelegd in een visgraat niet fijn zijn voor rolstoel- gebruikers.VolgensVan der Broeck is juist het tegendeel bewezen. Wil Mutsears (inVENtief) mist een kiosk en openbare toiletten in het plan. Wethouder Van der Broeck vertelt dat de stenen van de proef stroken slechts drie centimeter dik zijn. De echte stenen krijgen een dikte van acht centimeter. "Zodat ook zwaar verkeer de bestrating niet naar de knoppen kan rijden. Deze stenen kunnen ook strakker worden gelegd." De Deken Thielenstraat krijgt straks het fletsverkeer te verwer ken dat nu nog door de School straat gaat. Voordat de Schoolstraat onderhanden wordt genomen, moet de alternatieve route door de Deken Thielenstraat klaar zijn. Met de werkzaamheden wordt in 2009 gestart. Van der Broeck geeft aan dat het achteraf wellicht beter was geweest om voor het hele project een, twee jaar langer uit te trekken."Maar we gaan nu in mars tempo door. Het gaat lukken bin nen de afgesproken termijn." Auto gestolen Bij de inbraak in een woning aan de Beukenlaan in Venray is in de nacht van dinsdag op woens dag een auto, een donkerkleurige Audi, gestolen. Naast de auto werd en onder andere mobiele tele foons, geld en een spelcomputer ontvreemd. De inbrekers heb ben vermoedelijk toegang tot de woning gekregen door een deur te forceren. De politie onderzoekt de inbraak. Getuigen kunnen contact op te nemen via tel. 0900-8844. Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Kunst Cultuur 18-21 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 23-27 Kerkelijke diensten 30 Na Xenter en BMW sneuvelt derde prestigeproject op De Hulst II Het is geen verrassing dat laboratoriumpark Sciencelink definitief van de baan is. Dins dagmiddag maakt wethouder Heidens (CDA) voor de mas saal uitgerukte pers bekend dat de gemeente Venray ermee stopt. "De stekker is eruit." Het prestigieuze project op een zichtlocatie langs de A73 zit sinds begin dit jaar zon der projectontwikkelaar. Van der Looy Projectmanagement trekt zich terug na bedreigin gen door dierenactivisten. Sciencelink is al het derde pro ject dat binnen vijf jaar sneuvelt op de mooiste locatie van bedrij venterrein De Hulst II. Hét para depaard van bedrijvig Venray. Alle aandacht is nu gericht op de die renactivisten. De landelijke pers duikt erop en gisteren (woens dag) is er een debat geweest in de Tweede Kamer. Maar dit ver bloemt het falen van de gemeente Venray. Het kan geen toeval zijn dat het binnen vijf jaar drie keer faliekant misgaat. Het begint in 2003 met meu belboulevard Xenter dat sneuvelt omdat het achteraf te grootscha lig zou zijn. De werkelijke reden is de vermeende komst van de Duitse autofabrikant BMW De grote vis blijkt in 2005 niet meer dan een luchtkasteel te zijn. Dan komt begin 2007 Sciencelink om de hoek kijken. Opnieuw komt wethouder Heidens superlatieven tekort voor de nieuwste aanwinst. Kenners waarschuwen al direct dat dit project veel te hoog gegre pen is voor Venray. Ze krijgen gelijk. Sciencelink is nog niet van het toneel verdwenen of Heidens lanceert deze week alweer het vierde 'kennisintensieve' project. De gemeente gaat zich nu rich ten op een bedrijvenpark voor dienstverlening, onderzoek en ontwikkeling. Er wordt gedacht aan kantoren, computerdienstver lening en assemblage van techno logisch hoogwaardige producten. Er kunnen ook andere voorzienin gen komen zoals een hotel. Hei dens zegt in gesprek te zijn met enkele belangstellende bedrijven. Voor Venray zijn de kosten voor acquisitie, beveiliging en rente van Sciencelink al opgelopen tot bijna een miljoen euro. Heidens vindt het niet langer verantwoord om nog meer geld in het kansloze project te steken. Er is geen bedrijf of projectontwikkelaar te vinden die in het project wil stappen. Op 18 januari 2007 is de pre sentatie van businesspark Science link. De campus van kennisinten sieve bedrijven op het gebied van life science' moet Venray vierhon derd veelal hoogwaardige banen opleveren. Het project vergt een investering van êo miljoen euro. De zoektocht naar bedrijven verloopt vanaf het begin uiterst moeizaam. Afgelopen zomer ver legt de gemeente de acquisitie naar de Duitse deelstaat Nor- drhein-Westfalen. Ook dit levert niet het gewenste succes op. Des ondanks blijft wethouder Heidens vol goede moed. Hij zegt meer maals dat er concrete contacten zijn en dat het een kwestie van de lange adem is. LEESVERDER OP PAGINA 3- Glazen bol Gelukkig kom ik uit een oude kermisfamilie. Zo'n gezin dat gelooft in bovennatuurlijke krach ten en altijd met wierook, tarok- kaarten en een glazen bol in de weer was. En wat schetst mijn verbazing: die glazen bol lag plot seling onder mijn bureau. Ik heb het relikwie meteen van zijn stof ontdaan en opgepoetst, precies zoals mijn oude oma altijd deed. Ik hoop dat ik haar gave ook in mijn genen heb. Zeker in deze voor Venray niet onbelangrijke tijden is het wel handig om te weten wat de toekomst ons brengt. Hoe gaat het verder met Sciencelink? Wordt SV Venray kampioen? En weten we Meerlo-Wanssum deels of toch nog helemaal in te lijven bij ons mooie Venray? Vooral die laat ste vraag stel ik aan de gitzwarte bol, die tolt en tolt en even later met veel kabaal in twee stukken breekt. Het ene stuk, het grootste deel, ploft pardoes neer op een editie van nieuwsblad De Echo uit Horst, het kleinste deel op de Peel en Maas van vorige week. Een slecht voorteken, want het lijkt er inderdaad op dat Venray het 'slechts' moet doen met de Wanssum en Geijsteren, terwijl onze vrienden uit Horst aan de Maas ervandoor lijken te gaan met Tienray, Swolgen, Blitterswijck en Meerlo. Maar of die vier dorpen beter af zijn bij de supergemeente Horst aan de Maas met tig dorpen, dat vraag ik me toch echt af. Zeker als je let op de gigantische taken die de Peelkabouters de komende jaren op hun ambitieuze bordje krijgen en de beloftes die ze zowel in Meerlo-Wanssum als in Seve- num gedaan hebben. Een gemeen te die zichzelf zo moet promoten, die vertrouw ik niet. Belofte maakt schuld, ik hoop dat de raadsleden zich over een tiental jaren niet achter de oren krabben als ze als raadslid van Horst een rondleiding krijgen door een prachtig opge knapt centrum van Venray, in een supersonisch ziekenhuis in Venray liggen, in de schouwburg genieten van een prachtige, gesubsidieerde voorstelling van Het Kemmere- koor uit Geijsteren of in het multi functionele stadion van SV Venray, 'sponsored by haven Wanssum', in de eredivisie van het voetbal naar een duel met die andere topper VW kijken. Als ze dan maar niet denken: hadden we op 21 april 2008 toch maar in totaliteit geko zen voor Venray, dan hadden we niet achter in de rij aan hoeven te sluiten met de ontwikkeling van het leefplein in Meerlo en het sportpark in Swolgen, om maar eens wat voorbeelden te noemen. Maar wat er ook uitkomt, fusie met Horst aan de Maas, Venray of toch een splitsing, hun keuze ver dient respect. De keuze zal niet de juiste keuze voor iedereen zijn, dat heb ik al gezien in mijn glazen bol, waarin ik al een felle glinstering van het moderne gemeentehuis in Horst dacht te ontwaren. Of zie ik daar de gedaante van gede puteerde Ger Driessen opdoemen in mijn glazen bol en gaat de pen nenstreek van de provincie toch anders lopen? Hoeven we als Peel en Maas niet naar Horst toe om onze abonnees te blijven voorzien van het laatste nieuws uit vier pit toreske Meerlo-Wanssumse dor pen? Tja, het is en blijft een poli tiek spel en dan weet je het wel. of beter gezegd: niet Hannes woensdag, donderdag, vrijdag Bruin-bronskleurige straatstenen in Grotestraat en Grote Markt Peel en Maas en Koninginnedag Dit jaar is Koninginnedag op een woensdag terwijl het daags erna Hemelvaartdag is. Peel en Maas zal daarom al op dinsdag 29 april verschijnen. Voor die week zijn de aanle- vertijden daarom ook gewijzigd. Advertenties kunnen worden ingeleverd tot zaterdag 26 april 17.00 uur. Sport- en verenigingsnieuws evenals de kerkelijke diensten dienen reeds op vrijdag 25 april om 10.00 uur bij ons binnen SPECIAAL OPTIEK Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl [WILDE GANZEN X V* STEUNT V*>i ONZE ACTIE X Wo I '"n 1 i j j; Ü-S= -oo cr» O" so Qp =5 BO CD E -O 3 =o c ,1,001 aUe todeten tijd® branch en familiebrffe 19 april, 3 en 24 mei 1 Lgange» diner, incl. comnmpnesj Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 www.asteria.nl fOp eerste Pinksterdag bent u van harte welkom op onze Moederdag- brunch van 11 tot 14 u. 4 kinderen: 1 en 2jr. gratis 3 t/m3V 8,95 6 t/m 12 jr. 12,95 Tussen 17 en 20 uur serveren wij heerlijke 3 t/m 5 jr. €8,95. 6 t/m 12 jr. €12,95 RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E Voor meer informatie: www.tapi jtcentrumnl EDWIN BI ANC A 4>y| r DONNA KARAN NEW VORK Elke laatste maandag van de maand gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 Honderdnegenentwintigste jaargang - week 16 - donderdag 17 april 2008 EN MAAS Project Sciencelink van de baan VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 Veel waardering 'Centrum op de schop' 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl cPs

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1