t. Benjamin Bates op Outdoor Dance Event Disco classicsparty Boekentips bij BiblioNu Programma Jera on Air rond Nieuw culinair initiatief Clemens van de Ven in de Evenaar Kijk niet om Wandelen in de Meerselsepeel PEEL EN MAAS Donderdag 17 april 2008 - Pagina 18 Programma Schouwburg Venray Het jubileum van De Hak- kespits, het tragikomische toneelstuk De Goede Dood, Sjaak Bral met Wij, Nederlan ders, de dansproductie Drijf zand en Anüna Sensation, de winnaar van drie Grammy Awards. Schouwburg Venray presenteert komende week maar liefst vier voorstellin gen. De Hakkespits is een dansgroep die in 1983 is opgericht met het doel de oude dansen, klederdrach ten, sierraden en de muziek van Noord Limburg (Venray en omge ving) van rond 1900 te laten her leven. Zo omstreeks 1870 werd in de regio Venray de hakkespits gedanst. Dit is de oudste dans die door middel van veldwerk is ach terhaald. Er werd in deze streek niet zoveel gedanst. Dit werd mede veroorzaakt door de grote armoe de die er heerste. Men moest veel en lang werken voor een karig loon. Ook de grote invloed die de rooms-katholieke kerk had op de gelovigen, speelde een rol. Toch werd er thuis op de lange winter avonden stiekem gedanst op de muziek van een trekbuul of mond harmonica. Het optreden op zon dag 20 april begint om 11.00 uur. DE GOEDE DOOD Op dinsdag 22 april om 20.00 uur is in Schouwburg Venray de voorstelling De Goede Dood te zien. Genomineerd voor de Toneel Publieksprijs 2008 is het een tra gikomisch toneelstuk over een vrijwillig levenseinde. Hoe kan een mens leven met de weten schap dat een naaste er morgen om dezelfde tijd niet meer zal zijn? Of hoe valt de onverdraaglij ke gedachte aan een zelfgekozen dood toch te verdragen? Wannie de Wijn koos voor zijn tragikomi sche toneelstuk De Goede Dood één van de meest ingewikkelde thema's van deze tijd: euthanasie. Naast aangrijpende scènes is er ook ruimte voor de onmisbare humor en spelen livemuziek en zang een belangrijke rol. Met hoofdrollen voor onder anderen Wilbert Gieske, Huub Stapel en Peter Tuinman. SJAAK BRAL Op woensdag 23 april om 20.00 uur is Sjaak Bral met zijn voor stelling Wij, Nederlanders te gast in de schouwburg. Sjaak weigert om zijn verjaardag te vieren, maar zijn vrienden geven niet op. Ook dit jaar nodigen ze zichzelf onge vraagd uit. Sjaak becommentari eert zijn visite. Zij zijn "de" Neder landers, die ieder verjaardagsfeest aangrijpen om Hollandse zaken tegen het licht te houden. Hij kan het niet meer aanhoren en neemt een drastisch besluit. Sjaak trekt ten strijde tegen de vervlakking en verschurfting van Nederland in een hilarische maar confronteren de show. Een voorstelling die de lach en de traan doen versmelten. Van smartlap tot luisterlied. Van Batavieren tot van Basten. En met veel, heel veel Haagse humor. DRUFZAND De dansproductie Drijfzand wordt op donderdag 24 april om 20.00 uur opgevoerd. Drijfzand is een succesvolle voorstelling uit 2002 en heeft inmiddels ruim 130 keer in binnen- en buitenland gespeeld. Op een mix van heftige muziek in een decor van twee quarterpipes overspoelen de dan sers het publiek. Met streetdance, capoeira, moderne dans en skate- dans vertellen zei hun persoon lijke verhalen over geweld, woede en onmacht. Het is een rake dansproductie. Vijf dansers dagen elkaar uit en gaan het gevecht aan. Met elkaar, maar vooral met de donkere kant in de mens. Het energieke Drijfzand laat zien hoe Anuna Sensation (foto Nico van den Ham). agressief, laf of heldhaftig je bent. ANUNA SENSATION Anüna Sensation is winnaar van drie Grammy Awards. Subtiel en krachtig als engelenzang. Glashel der, ragfijn,harmonieus en sfeervol. Anüna, het Ierse koor van compo nist, koorleider en tenor Michael McGlynn is een koor van wereld klasse. De muziek is geïnspireerd door oude Keltische liederen, middeleeuwse volksliedjes en reli gieuze zang. Humor en tederheid, diepgang en vrolijkheid wisselen elkaar af. Anüna maakte deel uit van Riverdance. Ook traden zij op bij het Eurovisie Songfestival van Ierland. Anüna verzorgde tevens optredens met Barry Manilow, The Cjieftains, Sinéad O'Connor en Elvis Costello. In 2007 vierde Anuna haar twintigjarig bestaan met het bijzondere project 'Celic Origins'. De voorstelling op vrij dag 25 april begint om 20.00 uur. Voor vragen of reserveringen kunt u contact opnemen met Schouwburg Venray op 0478 - 530999 of via de website www. schouwburgvenray.nl.Tot ziens in de schouwburg. Deze zomer zal het grootste openlucht event van Venray weer terugkeren. Met dit jaar nog meer mensen, nog meer en betere acts en nog meer gezelligheid. Dit alles zal plaats gaan vinden op 12 juli op de oude vertrouwde locatie. De voorbereidingen zijn in volle gang en stukje bij beetje zal de gehele line-up bekend gemaakt worden. Benjamin Bates is de eerste act die is vastgelegd. Via garderobejongen en lichtman in de DansSalon in Eindhoven is hij uiteindelijk bij Marco V beland. Hier begon de carrière van de toen nog jonge Benjamin Kuy- ten. Na enkele jaren produceren, samen met Marco V, kwamen er enkele tracks van de grond onder artiestennamen als 8thWonder en de Southside Spinners. Enkele grote hits volgden hierna en daar mee ook de optredens. Meerdere malen Mystery Land, Defqon 1, Rockit en Innercity zijn slechts enkele namen van de honderden optredens die in zijn carrière al voorbij zijn gekomen. Met zijn beukende house en techhouse doet Benjamin niet alleen Neder landse optredens, maar ook grote evenement in het buitenland. Zoals het alom bekende Sensation White feest, ditmaal in Letland, staat onder andere nog op zijn agenda. Meer informatie over Ben jamin Bates is te vinden op www. benjaminbates.nl, waar ook zijn nieuwe album 'Recyclomania' te beluisteren is. Naast Benjamin zul len ook El Mundo en Be Charm'd van de partij zijn. El Mundo is één van de opkomende mannen in het Nijmeegse uitgaansleven. Met meerdere optredens in de Matrix en het Emporium festival mag hij het dit jaar weer even "dunnetjes" over doen. Be Charm'd is ook al een goede bekende in de Noord- Limburgse dance wereld. Hij heeft onder andere samen op het podi um gestaan met Skitzofrenix, Mare Benjamin en Sidney Samson. Met komende optredens in Club Rem brandt zullen we ook nog veel van deze jonge gast gaan horen. Meer informatie over de line-up zal snel bekend worden. De kaart verkoop zal ook binnenkort van start gaan. Houd de websites van de Tijd, Club WOW en PartyFlock in de gaten zodat je hier als eer ste bij bent. Meer informatie en nieuws zullen eveneens te vinden zijn op deze drie websites. Na drie jaar radiostilte vindt op vrijdag 16 mei de zesde edi tie plaats van de mega 70-80 90's discoparty in Tennishal de Schaapskooi in Venray. De grote sfeermaker op deze avond is Vero nica en Slam-FM DJ Ben Liebrand. Deze mastermixer slaagt er telkens weer in het muzikale jaar af te sluiten met een grandioze grand- mix, een compilatie van de beste dancenummers van dat afgelopen jaar. Ook zijn wekelijkse mini- mixen op Slam-FM leiden gere geld tot internationale releases en successen. Voorafgaand aan Ben Liebrand zal dj Raoul van 20.00 tot 22.00 uur u binnen halen in de wondere wereld van glamour en glitter. Deze énige en échte dis- coclassicsparty wordt natuurlijk ingekleurd door een spectaculaire lichtshow, met vele special effects, en ook het geluid is een lust voor het gehoor. De discotempel opent zijn deuren om 20.00 uur, toegang 18 jaar en ouder. Voorverkoop 12 euro dagkassa 15 euro. Sta je voor 21.30 uur op de dansvloer dan krijg je twee consumpties aange boden door de organisatie. Voorverkoopadressen zijn tennishal de Schaapskooi 06- 51106275, theatercafé De Artiest, Sportcafé Cafetaria Landweert en Cafetaria Eethuis Thielen. Wie op zoek is naar leuke boe ken moet een kijkje nemen op de website www.biblionu.nl. Bij de boekentips en bij interessante lees- en luistertips zijn tal van ideeën te vinden. De boekentips worden regelmatig aangepast. Onder inter actief staan links naar de Roman- adviesmachine, thematips en de Top-10 site. Met de romanadvies- machine kunnen aanbevelingen voor boeken of auteurs opgevraagd worden, gebaseerd op de leenhisto- rie van bibliotheekgebruikers. Stap voor stap wordt uitgelegd hoe men favoriete auteurs of titels in kan vullen, waarna de aanbevelingen getoond worden op het scherm. Thematips levert tweewekelijks een nieuw thema. Dit zijn thema's die tot de verbeelding spreken, ac tueel zijn of waar mooie boeken over verschenen zijn. Ook worden cd's, dvd's, luisterhoeken en ande re nieuwe media passend bij het thema getipt. Daarnaast vindt men relevante websites. Deze keer gaat de thematip over filosofie, omdat april al voor de zevende keer De maand van de filosofie is. De lijsten op de Top 10-site zijn gebaseerd op verkoopcijfers van de boek handel en uitleencijfers van de bibliotheken. Iedere week wordt de lijst aangepast. Op de site staan drie lijsten waaronder Nederlands talige romans - fictie, informatieve boeken - non-fictie en Engelstalige boeken. Onderaan elke boekbe schrijving staat een link naar meer boeken over hetzelfde onderwerp of van dezelfde schrijver. Zo kan de lezer nog meer ideeën opdoen. Bij BiblioNu Venray kent men al enkele jaren de Sprinterservice. Sprinters zijn pas verschenen boe ken waarvoor over het algemeen een grote belangstelling bestaat. Dat kunnen zowel literaire als populaire boeken zijn, fictie en non-fictie. Het assortiment wordt voortdurend up-to-date gehou den. Het gaat steeds om ongeveer 10 titels, waarbij van iedere titel meer exemplaren beschikbaar zijn. Sprinters mogen maximaal twee weken geleend worden. Zo is een snelle doorstroming van de boeken mogelijk en kunnen meer mensen van de service gebruikma ken. Het lenen van Sprinters kost 1,50 euro per boek. Uitgebreide informatie is te vin den op de website www.biblionu. nl. De vestigingen van BiblioNu zijn woensdag 30 april en donder dag 1 mei gesloten. De Locht In het kader van het 25-jarig bestaan van de volksdansgroep De Hakkespits uit Venray worden er zondag 20 april folkloristische dansen gedemonstreerd op de binnenplaats van museum De Locht. Tevens is er een gastoptre den van de groep Midden Twente met streekdansen uit Oost Neder land. Behalve dit dansfestijn zijn er ook nog demonstraties wol verven met behulp van plantaar dige kleurstoffen en zadel maken. Kinderen mogen vilt maken of een doekje weven. Op de boven verdieping is de wisselexpositie Juweeltjes in Textiel te bezich tigen Museum De Locht is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. De speciale demonstraties op zondag beginnen om 14.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht, (www. delocht.nl). Yoga in kunstencentrum Steeds meer mensen zoeken naar een balans in het drukke leven van de westerse maatschap pij .Yoga reikt u een manier aan om balans te krijgen tussen de inner lijke rust en alledaagse drukte. De lessen in kunstencentrum Jerusa lem, Heuvelstraat 4, Venray heb ben een creatief, speels karakter, soms expressief dan weer ingeto gen. Het is een spel van beweging en verstilling, vorm geven aan. Met behulp van lichaamshoudin gen en bewegingen, visualisatie, ademhaling en meditatie worden spanningen in het lichaam zachter gemaakt .Dit schept ruimte voor nieuwe helderheid in de geest, zodat de persoonlijke groei de kans krijgt om tot bloei te komen. Voor lichaam en geest is yoga een weldaad. De lessen worden gege ven donderdagochtend en vrijdag middag. Wil je meer weten? Voor informatie en aanmelding: Joke Philipsen, tel: 0478692673, E-mail: yokybird@hotmail.com. Op zaterdag 19 en zondag 20 april brengt Musicalgroep Vier lingsbeek Bloedbloemist op de planken, een voorstelling geba seerd op de musical Little Shop of Horrors. Deze musical vertelt het verhaal over Musnik's bloe menwinkel die op het randje van een faillissement hangt. Wanneer er een opvallende, maar bovenal bijzondere exotische vleesetende plant in de winkel komt te staan, loopt de zaak weer op rolletjes. Totdat de plant een eigen wille tje begint te krijgen.Bloedbloe mist is de eerste productie van Musicalgroep Vierlingsbeek. Een enthousiaste musicalgroep die sinds september 2007 hard aan het repeteren is om een fantasti sche voorstelling op de planken te Ook de laatste twee bands voor Jera onAir 2008 zijn bekend:Antil- lectual en Pronghorn.Antillectual speelt een mix tussen melodieuze en snelle punk. Iets wat erg aan lijkt te slaan gezien de groeiende schare fans.Antillectual doet het dus goed in de punkscene. En niet alleen in Nederland. Afgelo pen jaar heeft de band veelvuldig door Europa getoerd. De driekop pige band lanceerde onlangs zijn meest recente album. De schijf met de titel 'Testimony' kwam niet alleen in Nederland, maar ook in Amerika en Japan in de schappen. Pronghorn is een vreemde eend in de bijt. De bandleden noemen zichzelf Cowpunkers en je mag dus aannemen dat ze zich goed thuis zullen voelen op het podium van Jera onAir. Met een drummer die de naam Toni Viagra draagt, zal deze band hoe dan ook na afloop een staande ovatie ontvan gen. Pronghorn speelde onlangs nog de festivaltent op Paaspop plat. De vrolijke meeslepende, Iers aandoende, tonen zullen de weide ongetwijfeld in een feest stemming brengen. Deze acht, uit Engeland afkomstige, muzikanten geven in elk geval alles om er een perfecte show van te maken. Met deze twee toevoegingen is het programma compleet. Maar liefst vijftien bands staan op de planken op het festivalterrein in Ysselsteyn. 1 mei 2008 is het eindelijk zover. Jera onAir 2008. Kaarten zijn voor slechts 18 euro verkrijgbaar via de bekende voorverkoopadressen en de officiële website www.jerao- nair.nl. Overige acts op deze editie zijn onder andere Agnostic Front, Mad- ball,Aux Raus, Strike Anywhere en Electric Eel Shock. Op www. jeraonair.nl kunt u vast een indruk krijgen van de muziek. Burgemeester Van Soest van de gemeente Boxmeer ontving afge lopen woensdag uit handen van aspergeteler Erik Denissen uit Vierlingsbeek de eerste asperge, koud uit de grond. Deze onder nemer uit de gemeente, die al van jongs af aan'in en tussen de asper ges zit', heeft een innovatieve manier gevonden om de asperges voor te garen, wat zowel voor restaurants als consumenten een nieuwe wereld opent waar het gaat om toepassingsmogelijkhe den van de asperge. De asperges worden samen met andere streek producten verkocht in de winkel bij zijn bedrijf. Daarnaast is de ondernemer bezig met het realise ren van een Streekpruvement, dat naar verwachting in augustus dit jaar geopend wordt. In dit Streek pruvement kunnen telers uit de regio hun producten promoten. Angst de Baas De afdeling Preventie en Infor matie van de GGZ Noord- en Mid den-Limburg start op dinsdag 6 mei in Venray met de cursus Angst de Baas voor mensen vanaf 55 jaar. Tijdens de cursus leren deelne mers vaardigheden om angstklach ten de baas te worden. Er wordt onder meer aandacht besteed aan thema's als wat is angst, ontspan ning en angst, helpende en niet helpende gedachten, vermijding en durftraining. Voor meer infor matie en aanmelding kan men contact opnemen met het Infor matiecentrum Geestelijke Gezond heid via telefoon (0478)527 066 of e-mail igg@ggznml.nl. "Dit bedrijf is vooruitstrevend in zijn vakgebied en heeft een zeer innovatieve manier van onderne men. Absoluut een aanwinst voor de gemeente Boxmeer. Ik neem dan ook met gepaste trots de eerste asperge in ontvangst. Het Streekpruvement biedt onderne mers uit de regio de kans hun pro ducten te promoten. Daarnaast toont dit initiatief, samen met de Cas Spijkers academie, Bourgon disch Boxmeer én de diverse res taurants in de gemeente aan dat de gemeente Boxmeer zich ook op culinair gebied op een bijzon dere positieve manier weet te profileren. Als burgemeester juich ik dit van harte toe", aldus burge meester Van Soest. Snuffelmarkt Op zondag 20 april houdt gemengd koor Vivace zijn jaarlijk se snuffelmarkt in gemeenschaps huis Smelehof aan de Puttenweg 2 in Ysselsteyn. Het evenement begint om 10.30 uur en duurt tot ongeveer 14.00 uur. Om 11.30 uur begint de veiling van de mooiere en waardevolle spullen. Het aan bod is weer groot: kleine meubels, elektrische apparaten, snuisterijen of gewone gebruiksvoorwerpen. Alles staat ruim overzichtelijk op tafels opgesteld. Een bezoekje is beslist de moeite waard, zeker de veiling, wanneer de veilingmees ter, Jan Janssen, op een voortref felijke manier de spullen te koop aanbiedt. Voor meer informatie kunt u bellen naar de volgende telefoonnummer: 0478-541534 of 0478-541563. brengen. Dit alles onder de profes sionele leiding van Elin Meijnen, die ook verantwoordelijk is voor de bewerking van de musical. Deze musical, geïnspireerd op de gelijknamige film uit de jaren '80, mag je absoluut niet missen. Een familievoorstelling met prachtige muziek, humor en spanning. Kaarten zijn te reserveren via Jet Verbeeten. Telefonisch: 0478- 631238 of 06-49231781 (bereik baar vanaf 17.00 uur) of per e-mail: jetje_90@hotmail.com. De prijs bedraagt 5,00 euro voor volwasse nen en 2,50 euro voor basisschool kinderen. De voorstellingen zijn op zaterdag 19 april, 20.00 uur en zondag 20 april, 14.00 uur in Open Jongerencentrum Gryphus te Vier lingsbeek. Voor meer informatie: www.gryphus.nl band. Zijn karakteristieke rauwe vocalen en zijn krachtige piano stijl geven de band een heel eigen sound. Bovendien is Clemens een performer met veel uitstraling. Maar ook de andere doorgewin terde muzikanten behoren tot de top van Nederland. Gitarist Harry Hardholt, saxofonist Arend Bouw meester en de jonge Kroatische drummer Sin Banovic vormen een ijzersterk geheel. De muziek van VandeVen is gebaseerd op de rhythm 'n blues muziek uit New Orleans van artiesten als Dr. John, Fats Domino en The Meters, maar met een heel eigen stijl en interpretatie. De groep heeft al drie cd's met eigen materaal uit gebracht: Ticket to Paradise, Off the Road en een livecd getiteld Live in Austria. VandeVen is een graag geziene gast op bekende Nederlandse festivals, zoals het North Sea Jazz Festival, Oerol en De Parade. De band maakte ook al tournees in Frankrijk, Oostenrijk, Spanje en Egypte.VandeVen is een echte liveband, die speelt met hart en ziel. Ze leven van de muziek en voor de muziek. Aanvang 21.00 uur. Zaterdag 26 april speelt Cle mens van de Ven na lange tijd weer eens met zijn band in zaal de Evenaar aan de Merseloseweg. De VandeVen Band is een van de weinige authentieke rhythm- 'n- bluesbands in Nederland. De band werd opgericht in 1999 en bouwde al snel een reputatie op met zeer energieke liveoptredens. Pianist en zanger Clemens van de Ven is de centrale figuur van de Op zondag 20 april houdt IVN Geysteren-Vernray een wandeling in de Meerselsepeel. Genoemd gebied is een doodlopende straat met twaalf gebouwen, bijna allemaal boerderijen. De naam Meerselsepeel is ont leend aan het feit dat vroeger de mensen uit Merselo hier turf kwamen steken. Het is een bouw- en weiland gebied, ontstaan na 1950. Daarvoor waren er nog hele gebieden onontgonnen peel.Waar ze gaan wandelen is afwisselend, zand-, verharde weg of langs het kanaal. Dit is in 1938 gegraven door 3000 arbeiders om de Duitsers tegen te houden. We staan stil bij mooie dingen zoals de dassenburcht en de bunkers langs het kanaal. Verder lopen ze langs het vliegveld dat omstreeks I960, met zijn 4 km. lange startbanen, is aangelegd. Ze wandelen verder door de bossen die daar in diverse soorten aanwezig zijn.Al is het ook regenach tig weer, met goed schoeisel kan men overal wandelen. De wandeling begint om 10.00 uur en start: vanuit Venray bij de rotonde in Ysselsteyn, richting Vredepeel, dan eerste zandweg links voor de bossen. Boekrecensie in Peel en Maas Zes jaar geleden werd Nina's ex-man Randy gearresteerd: hij bleek een gruwelijke serie moordenaar te zijn. Vastbe sloten haar zoon Hayden een veilige toekomst te bieden, bouwde Nina onder een ande re naam, in een andere stad, een nieuw leven op. Maar dan komt iemand uit het verleden haar op het spoor en voor Nina het weet, staat de pers op de stoep en moet ze zich opnieuw verdedigen. Ditmaal niet alleen tegenover de buitenwereld, maar ook tegenover Hayden. Hoe leg je je kind uit dat zijn vader een seriemoordenaar is? Nina vecht om haar onschuld te bewijzen en het leven van haar zoon te redden. Tot het moorden opnieuw begint. Kijk niet om is een huiveringwek kend debuut dat doet denken aan Ann Rule's Mijn leven met een seriemoordenaar. Auteur Bill Floyd (1968) studeerde Engels en werkt bij een verzekeringsbedrijf. Hij woont met zijn vrouw Amy in North-Carolina, in de Verenigde Staten. Kijk niet om is zijn debuut roman. Het boek is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 17,90 euro. Sjaak Bral, Drijfzand en Anüna Sensation Kunst Cultuur Humoristische horror

Peel en Maas | 2008 | | pagina 18