HH l UITGAANSTIPS JONGERENMAGAZINE VENRAV ZOEKT NAAM COLUMN ALBUM TOP 5 RINGTONE TOP 5 □E HOBBY VAN April Mei scriptie printen? MUST SEE TÜP1G BEDENK EEN NAAM EN WIN EEN USB-STICK De opgeschorte dienstplicht No Country For Old Men PEEL EN MAAS Donderdag 17 april 2008 - Pagina 14 19 25 26 27 29 30 Podium: EXCESSUM 5 YEAR ANNIVERSARY met: These Seats are Taken, Damn Noisy Kids, El Bandito Podium: SUMMERSTYLE BEACHPARTY met: DJ Maarten Concours hippique -LR en PC St. Jan Merselo - op de terreinen van de Hermkus Hof te Merselo Time Out:Holland vs Italy! Time Out: Queensnight 9 t/m 11 10 t/m 13 11 16 17 17 t/m 20 21 30 t/m 1-6 Pinkpop Jera on Air Internationaal A-toernooi Oostrum (voetbal) in sportpark de Spar Kermis Oirlo Stratentoernooi voetbal en volleybal in Leunen Time Out:Rainbow Rave Dance Event, Vlakwater Kermis Leunen Podium:METAL SPECIAL met: Torture Squad, Cilice Hier voor alle lezers een dvd-must-see top 10. Hoewel er veel bekende films in staan heb ik toch geprobeerd om de wat minder bekende nieuwere films een kans te geven. 1Silence of the Lambs 2) Lucky Number Slevin 3) 28 Days Later 4) Donny Darko 5) Snatch 6) Butterfly Effect 7) Montey Pyton and the Holy Grail 8) What dreams may come 9) The Shining 10) Jaws 'Mam, ik ga naar de weetikveelhoe-magazine vergadering, ben om half negen thuis!' Je kunt je voorstellen dat zoiets niet lekker in de mond ligt. Daarom is de redactie van de jongerenpagina en van het magazi ne (dat nog uit moet komen, red.) dringend op zoek naar een nieuwe naam. Voorheen ging het magazine door het leven als Loqalmagazine, maar aan gezien de redactie heeft besloten om zelfstandig verder te gaan, kan het jongerenblad die naam niet meer aannemen. Gelukkig barst het in Venray van de creatieve jongeren, dus vandaar dat de redactie op hen een beroep doet om een nieuwe naam te verzinnen. 'We hebben al enkele namen binnen gekregen,' vertellen Jimmy van Rijt (hoofdredacteur) en Julius van Tongeren (adjunct-hoofdredacteur). 'Maar we willen er graag wat meer. Op die manier kunnen we er zeker van zijn dat het magazine een leuke en originele naam krijgt,' aldus Van Tongeren. Van Rijt vult aan: 'Daarnaast is het natuurlijk leuk om een naam te mogen verzinnen. Als jouw naam gekozen wordt, heb je als het ware een lokaal stukje 'eeuwige roem' op de omslag van het magazine. De door jou gekozen naam valt dan immers door de brievenbus bij ruim vierdui zend jongeren.' De redactie van het jongerenmagazine geeft een usb-stick weg aan de persoon die de leukste naam voor het magazine bedenkt. 'Het is niet veel, maar we hebben een krap budget en we wilden er natuurlijk toch iets tegen over stellen,' vertelt het hoofdredacteurenduo. Ergens op het Texaanse platteland gaat een drugsdeal met een groep Mexicanen fout, dode lijk fout. Tijdens de jacht stuit Llewelyn Moss bij toeval op deze slachtpartij en hij vindt daar een koffer vol geld. Helaas voor Llewelyn wordt aan de gewetensloze psychopaat Anton Chigurh de taak gegeven het geld terug te halen. Chigurh is misschien wel de ultieme badguy, de incarnatie van het kwaad. Hij is gestoord, amo reel en deinst nergens voor terug. Met zijn gestoorde blik, zijn silenced shotgun - wie heeft nou zoiets? - en met zijn hoogdrukwapen, waarmee hij onschuldige voorbijgangers van het leven berooft, staat Chigurh misschien wel boven medepsychopaat Hannibal Lector uit Silence of the Lambs. Daarnaast maakt het vele gebruik van stilte de film tot een nailbiter. In tegenstelling tot menige Hollywoodfilm waar je elke tien seconden wel een explosie kan verwachten, wordt de spanning in No Country For Old Men langzaam opgevoerd. Terwijl Anton Chigurh rustig voor de deur staat te wachten, hoor je je eigen hart bonken. En niet alleen van jezelf, maar ook dat van Llewelyn, die al in de aanslag voor de deur wacht. Als het langverwachte actiemoment dan eindelijk komt, dan is dat verrassender en spannender dan een Amerikaanse cliché shoot-'em-up. De langzaam opbouwende spanning, het goede gebruik van het fenomeen 'stilte' en de ultieme schurk Chirugh maken deze film tot eentje die je wel gezien moet hebben. 1.Amy Winehouse - Back to Black 2. Jeroen van der Boom - Jij bent zo 3. Duffy - Rockferry 4. R.E.M. - Accelerate 5. Adele -19 i.s.m. SMScity 1. Promo The DJ Producer - Mark of high renown Order 2. Within Temptation - Our solemn hour Order 3. Euromasters - Alles naar de klote (dj neophyte mi Order) 4. Armin van Buuren - Serenity (Sensation theme) Order 5. Sunlounger - White Sand Onlangs viel er een brief van het ministerie van Defensie door mijn brieven bus. Was het weer zo'n fanatieke reclame, waarin geïnsinueerd wordt dat je geschikt bent voor de landmacht als je een al potje appelmoes kan openen? Ik las het snel en mijn wenkbrauwen, die al hoog opgetrokken waren, trok ik nog hoger op, tot deze aan mijn haargrens reikten. Ik werd ervan op de hoog te gesteld dat ik dienstplichtig was, aangezien ik zeventien was geworden. Visioenen van gifgas, chemische granaten en RPG's verblindden me. Ik liep gecamoufleerd door het Iraakse struikgewas, op weg naar het houten hutje, waar een groep fundamentalistische moslims zich had verschanst. Ik zou weggerukt worden van mijn verwachtte studie Nederlands; alleen nog maar mijmeren over de idyllische studentenstad Nijmegen, terwijl ik onder een vreemde sterrenhemel in slaap sukkelde en een vunzige odeur van man- nenzweet, uitwerpselen en een goedkope whisky me belaagde. Ik schrok op uit mijn overpeinzingen toen ik las. "Dienstplicht niet afgeschaft, maar opgeschort." en "Je hoeft nu dus niet op te komen!" Ik stond als versteend. Hadden die soldaatjes nu werkelijk iedereen een brief gestuurd, waarin stond dat zij niet hoefden op te komen? Wat een anticlimax. Al die afgekeurde scholiertjes, die zich hadden aange meld voor de KMA, maar vernietigend waren afgekeurd door een of ande re miss Kaagman, hadden een fractie van een seconde een flintertje hoop gevoeld. Maar zo snel als deze gekomen was, werd deze weer ontnomen. Aangezien ik niet een type ben om zich aan te melden voor een volwassen bende padvinders, werd me nu de verplichte kans ontnomen om een heroïsche daad te stellen in Afghanistan, Irak of waar Amerika het ook op gemunt mag hebben. Ach, mijn tweede keus is Nederlands. Misschien ga ik er maar over schrijven... Deze maand staat de online in het teken van teken van zelfverkenning Dat het internet hier meer als genoeg ruimte voor bied wordt al snel duidelijk. Iedereen zou moeten weten hoeveel kleuters ze in een gevecht aan kunnen en hoeveel kans je nou werkelijk hebt om een zombie aanval te overwinnen. Zonder dit soort zelfkennis ben je in een huidige maatschappij van gewelddadige jeugd en gevaarlijke ziektes je leven natuurlijk niet meer zeker! Voor deze keer dus e volgende sites: www.justsayhi.com/bb www. a llthetestsco m bij ons ben je aan het juiste adres van den munckhof bv tel. 0478-582727 drukwerk@vandenmunckhof.nl keizersveld 19 én grotestraat 68 Venray JEANS MODE CASUALS www.wolffjeansvenray.nl De Bleek 62-64 Venray Inzendingen kunnen gestuurd worden naar jimmy.vanrijt@home.nl. De win nende inzender zal eervol vermeld worden in de Peel en Maas. Deze keer een interview met Tim Reintjes (15) uit Venray. Tim doet aan Triatlon, tri atlon is een Atletiek onderdeel waarbij 3 verschillende sporten aan bod komen namelijk rennen, fietsen en zwemmen. Omdat het toch een wat minder bekende sport is vroegen we Tim zijn passie met ons te "delen". Hoe ben je erbij gekomen om met triatlon te beginnen Ik zat eerst op wedstrijd zwemmen. Daar kreeg ik de opmerking dat ik de bouw van een triatleet had en dat ik maar eens mee moest doen aan de zwemloop. Nadat ik deel had genomen kon ik 3 maanden gratis lidmaatschap bij de triatlon vereniging krijgen. Dat heb ik toen gedaan. Je zegt dat iemand je vertelde dat jij de bouw van een triatleet hebt. Wat moet ik me daar bij voorstellen? De verhoudingen in mijn bouw tussen zwemmen en rennen lagen erg goed. En doordat ik al veel aan zwemmen deed was ik geen spreekwoordelijke "stijve hark". Wat vind je het leukste aan triatlon De sport als geheel is leuk omdat je zoveel variatie hebt. Je moet niet alleen zwemmen, maar ook fietsen en rennen. Daarnaast moet je op de techniek letten bij de verschillende onderdelen.. Nog toekomstplannen met triatlon? Ik wil graag een keer deelnemen aan de Ironman in Hawaï. Dat is een van de grootste triatlons ter wereld en sowieso de zwaarste. Je start in zee met het zwemgedeelte. Daarna ga je fietsen en dan moetje nog lopen op het strand en het vulkaangebergte De zon schijnt tijdens de wedstrijd enorm fel. Dat is dus een extra uitdaging. Waarom zou jij triatlon aanraden aan anderen? Het is een sport met veel afwisseling. Bovendien een gezellige sport omdat hij zo onbekend is, maar vooral omdat het lichamelijk en geestelijk gezien een redelijk zware sport is. Je hebt er dus wel doorzettingsvermogen voor nodig. COLOFON De jongerenpagina is een initiatief van de redactie van Peel en Maas in samenwerking met Loqal Magazine. Redactie: Loes van Els, Femke Hendriks, Nathalie Minten, Alan Moss, Jimmy van Rijt, Martijn Willemse. Begeleiding: Ron Koenen en Christ van den Munckhof woLrr

Peel en Maas | 2008 | | pagina 14