Swolgense jeugd in actie voor Zambia Eigen website manifestatie Mieke van Uden exposeert in Westerbeek OR Meerlo- Wanssum tegen splitsing Ingezonden DE HELE MAAND APRIL 5." 10." Corridor Mode Comité kerkramen groet Pieterpatters C20,40 X PEEL EN MAAS DAT VIEREN WIJ MET GEKLEDE AANBIED) WILDE GANZEN XXX STEUNT X*X ONZE ACTIE XXX PEEL EN MAAS De honderdvijftig kinderen van basisschool Sint Jozef in Swolgen hebben zich tot het uiterste ingezet om de Zam- bia-projectweek tot een succes te maken. En een succes werd het! In de klassen kregen ze informatie over het scholen project van SOS Meerlo-Wans- sum om in een klein dorpje in Zambia een basisschool te bou wen. Nu volgen de kinderen in Kalundu View, zoals het dorp je heet, lessen in vieze krotten met lekkende daken en zitten ze op gammele bankjes. Om een goede sfeer in de Swol gense school te krijgen hadden vrijwilligers van SOS een echte Afrikaanse hut gebouwd in de aula. Deze hut werd door de leer krachten aangekleed met doeken en fruit. En in de klassen was het een en al activiteit: zo werden er Afrikaanse dansjes en liedjes ingestudeerd, werd er volop een Afrikaans dorpje in elkaar geknut seld en werden allerlei anderen dingen gemaakt zoals kettingen, maskers en muziekinstrument- jes. Zelfs tijdens de gymles werd een Afrikaans element ingebracht door een apenkooi na te bootsen. Bovendien hebben de kinderen samen met de leerkrachten ook veel gepraat over Afrika en hoe de mensen daar leven en wer ken. En ten slotte werd bij de hut een eindpresentatie gehouden tijdens welke elke groep vijftien minuten mocht laten zien wat er zo allemaal is gebeurd tijdens de projectweek. "En dat is echt een heleboel", vertelt pabo-stagiaire Wendy Beurskens uit Horst, die het project op de Swolgense basis school mede heeft georganiseerd. "De kinderen hebben allemaal heel enthousiast meegedaan. Het was een leuke actieweek voor een mooi project in Zambia." En om de ouders en kinderen te helpen om voldoende geld bijeen te krijgen voor de nieuwe school in Zambia zijn de Swolgense kinderen huis aan huis geweest om een heitje voor een Karweitje. Donderdag morgen kwamen Ina de Schipper en Corry Beterams van de SOS scholengroep naar de Swolgense school om het eindresultaat te horen. Via een spelletje kwamen Ina de Schipper (l) en Corry Beterams met de cheque en enke le kinderen van de basisschool die het eindbedrag presenteren. de cijfers tevoorschijn die uitein delijk het resultaat vermeldde: 967,58 euro! "Het is een ongeloof lijk groot bedrag dat de Swolgense jeugd bijeen heeft gewerkt", rea geert Ina de Schipper. Zij dankte namens SOS Meerlo-Wanssum en de kinderen in Zambia de Swol gense jeugd en de leerkrachten voor de geweldige inzet. Boven dien vertelde ze dat SOS Meerlo- Wanssum samenwerkt met de landelijke TV-actie Wilde Ganzen en NCDO en dat betekent dat het ingezamelde geld van de Swolgen se jeugd wordt verdubbeld! De kunstmanifestatie in Geijsteren heeft sinds deze week ook een eigen website operationeel. Daarmee gaat een wens van de inspirerende vrouw achter deze manifesta tie, de kunstenares Mieke van Uden, in vervulling. "Internet is toch een van de belangrijkste middelen om je ook buiten de regio de nodige bekend heid te geven", aldus Van Uden. De website www.kunstmanifes- tatiegeijsteren.nl is ontworpen en gemaakt door Leo Nabben van WebsiteProf uit Maashees. De site is nog in opbouw, maar er staan al heel veel interessante gegevens op. Zo is het programma van de aanstaande kunstmanifestatie op zondag 4 mei beschreven en zijn alle namen van deelnemende kunstenaars vermeld. De negende kunstmanifestatie is van 11.00 tot 17.00 uur en om 11.30 uur opent burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum de manifestatie die jaarlijks vele duizenden bezoe kers trekt. "Veel mensen bellen en vragen nadere informatie. Dankzij de website is dat allemaal een stuk gemakkelijker. Nu kunnen we de belangstellenden verwijzen naar de site", aldus Mieke van Uden. Om een beeld te krijgen van de sfeer van de unieke Geijsterse manifestatie staan er ook foto's van vorige edities op de site. Op de Geijsterse site wordt ook aandacht geschonken aan het sociale karakter van de mani festatie. Zo is ook dit jaar SOS Meerlo-Wanssum aanwezig met een Afrikaanse hut waarin hun scholenproject van Zambia wordt gepresenteerd. "Voor ons is de samenwerking met SOS en de ver enigingen in het dorp Geijsteren vanzelfsprekend", aldus Mieke van Uden. De actieve Kunstkring van de Noord-Brabantse gemeente Sint Anthonis organiseert jaar lijks in april een grote open atelier- en kunstroute. Dit jaar vindt deze route plaats in het weekend van 19 en 20 april. De route begint bij het gemeentehuis in Sint Antho nis en leidt de bezoekers naar veel kunstenaars in deze mooie plattelandsgemeente. De bezoekers kunnen een kijkje nemen in het atelier van de kunstenaar, zijn werken bekijken en natuurlijk met de kunstenaar in gesprek gaan. In Westerbeek houdt de beken de kunstsmid Juul Baltussen in het kader van deze atelierroute open huis in zijn grote smederij en zijn buitenplaats op het adres Kool berg 2a. Als gastexposant heeft Baltussen zijn Limburgse collega Mieke van Uden uit Geijsteren uitgenodigd. Samen exposeren ze hun laatste werken. Mieke en Juul kennen elkaar al veel jaren en exposeren geregeld samen. Zo is Juul Baltussen een trouwe expo sant op de tweejaarlijkse kunstma nifestatie in Geijsteren, die dit jaar overigens plaats vindt op zondag 4 mei.Tijdens de open atelierrou te van de gemeente SintAntonius exposeert Baltussen weer prachti ge werken. Zo heeft hij recentelijk twee grote zes meter hoge tronen gemaakt van ijzerwerk. In zijn tuin prijken verder van ijzer uitgevoerd speelse dieren en zeer bijzondere objecten. Mieke van Uden expo seert in Westerbeek vooral haar keramisch werk en nieuw kera misch werk in combinatie met ijzer. "Het wordt een hele mooie presentatie", aldus de Geijsterse kunstenares. Van Uden en Baltus sen hebben ook een coproductie gemaakt van keramiek en ijzer. Zo heeft Baltussen een keramische bol van Mieke van Uden voorzien van een statige houder en in de bol een tangetje uit de smederij verwerkt. Bovendien hebben ze samen nog een heel bijzonder kunstwerk gemaakt. 'Dat blijft nog een verrassing tot de atelierroute', zeggen de twee in koor. De ope ningstijden van de open atelier route zijn van 11.00 tot 17.00 uur op zaterdag 19 en zondag 20 april. De entree is overal vrij. Zater dag wordt de expositie muzikaal opgeluisterd door de Wanssumse musicus pianist Marco Marien en zondag door accordeonist Henk Zegers uit Sint Anthonis. De ondernemingsraad (OR) van de gemeente Meerlo- Wanssum blijft tegen splitsing van de gemeente. Dat heeft de OR nogmaals in een brief aan de gemeenteraad laten weten. Maandagavond besprak de raad het fusievoorstel van het college van B en W. Dat houdt in dat de helft van de gemeen te fuseert met Horst aan de Maas en het andere deel met Venray. De OR noemt splitsing 'het slechts denkbare scenario'. Zo vreest zij een verloop van perso neel en als gevolg daarvan een hoge werkdruk voor de ambte naren die blijven. Ook wordt de onderhandelingspositie van de gemeente bij een splitsing minder sterk en moeten veel zaken, zoals de verdeling van de boedel en het ontrafelen van diverse registra ties, dubbel worden gedaan. Het werk van de gemeente blijft lig gen bij een splitsing, waarschuwt OR-voorzitter Georgo Gruijters, die ook maandagavond tijdens de raadsvergadering nogmaals een laatste oproep aan de raad van Meerlo-Wanssum deed om alsnog af te zien van een gemeentelijke splitsing. De OR heeft geen voor keur voor een bepaalde fusie partner, maar is zeker geen voor stander van een gesplitste fusie. "Dit standpunt is de laatste tijd niet veranderd." Gruijters vroeg de politiek met klem om bij de verdere besluitvorming over de toekomst van de gemeente Meer lo-Wanssum de belangen van de ambtenarenkorps zwaar te laten meewegen. Op maandag 21 april wordt van de gemeenteraad ver wacht dat de raad een besluit over de toekomst van de gemeente Meerlo-Wansum gaat nemen. Er is op dit moment geen duidelijke voorkeur van de politiek voor een fusievariant. Niet voor een com plete fusie met Horst aan de Maas of Venray, maar ook niet voor een splitsing. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Herindeling Er moet mij toch een en ander van het hart na het lezen van de laatste Peel Maas in verband met de gemeentelijke herindelingen. Wat mij verbaast is dat op de voorpagina al gemeld wordt dat de emoties tijdens de informatie avonden hoog zijn opgelopen. Nu ben ik, als inwoonster van Wans- sum, de tweede informatieavond aanwezig geweest en helaas.... geen hoog oplopende emoties, wel een heel duidelijk signaal van de burgers, geen boegeroep na wat voor uitspraak ook, wel applaus om een bepaalde mening te ondersteunen in plaats van deze mening 20 keer of meer herhalen, dus in die zin is een applaus zeer effectief. Er was wel degelijk ruim- te voor humor en discussie, wat in de Peel en Maas van vorige week wordt ontkend. Ik krijg nu helaas het gevoel dat de inwoners van Meerlo-Wanssum worden neerge zet als een stel onbehouwen en onfatsoenlijke burgers die weinig of geen respect tonen voor een ander zijn of haar mening, niets is minder waar! Daarnaast is bur gemeester Waals van Venray gepi keerd over de 'baarlijke nonsens' die die avond over Venray zouden zijn verteld. Blijft het gegeven dat het merendeel van de inwoners van Meerlo-Wanssum de voorkeur heeft uitgesproken voor Horst aan de Maas en zou Venray zich eens achter de oren moeten krabben en zichzelf afvragen waarom Ven ray zo'n negatief imago heeft en wat daar aan te veranderen is. Ik wens Venray hierbij veel succes en wijsheid toe! Leonie O'Garró-Hovens Wanssum Totale collectie Gehele collectie v.a. 39.95 korting korting korting korting korting wiet stijl/ en/ karakter Voorlopig geen maatregelen tegen paardenhouderij Raad van State vindt het nog niet nodig om maatregelen te nemen tegen paardenhouderij Litjens in Wanssum. De Raad maakte dit maandag bekend. De exploitanten van het naastgelegen dagcentrum De Lindehof aan de Meerlose- weg hadden de Raad daar enkele weken geleden om gevraagd. Eerder weigerde de gemeente Meerlo-Wanssum de paarden houderij aan te pakken vanwege stankoverlast. Volgens de gemeen te houdt Litjens zich nu goed aan de regels, na eerdere overtredin gen in het verleden. De omstre den opslag van paardenmest op 10 meter afstand van De Lindehof gebeurt volgens de gemeente ook volgens de geldende milieuregels. De mest wordt op een kar ver zameld en telkens na drie dagen afgevoerd. De exploitanten menen dat de gemeente de regels ver keerd uitlegt. Met een juiste uit leg van die regels zou Litjens veel harder kunnen worden aangepakt, aldus de exploitanten. Maar de Raad van State vindt dat die dis cussie later moet worden beslist, als de Raad de kwestie diepgaan der gaat behandelen. De nood is echter niet zo hoog, dat Litjens nu al een andere manier moet gaan zoeken om zijn mest op te slaan zonder overlast voor de buren. Koninginnedag In Meerlo wordt op woensdag 30 april Koninginnedag gevierd met onder meer een kinderspeel- goedmarkt en een ballonnenwed- strijd.Verder is er voor de kinderen een springkussen opgesteld, maar ze kunnen natuurlijk ook een ritje maken op een pony. Net als vorig jaar is er een clown die weer gaat goochelen en ballonfiguren zal maken. Extra activiteiten dit jaar zijn een demonstratie rolstoeldan- sen die wordt verzorgd door Roll for Fun in de muziekzaal en een concert van de jeugdfanfare. Om circa 13-30 uur begint de optocht bij het gemeentehuis en om 14.00 uur wordt het Oranjefeest offici eel geopend met het oplaten van de ballonnen en de start van de kindermarkt en het ponyrijden. De clown begint om 14.30 uur met zijn acts, de demonstratie rol- stoeldansen start om 15-30 uur in de Speulplaats en om 16.00 uur begint het concert van het jeugd orkest onder leiding van Bas Clab bers. De sluiting is om 17.00 uur. Mantelzorgers Op donderdag 24 april vindt in Dienstencentrum Zonnehof aan de Zonnehof 45 in Tienray een informatieavond voor mantelzor gers en zorgvragers plaats over onder meer het persoonsgebon den budget (PGB). De gastspre kers zijn de heer Heijnen van Per Saldo en mevrouw Korenblik van Mee Noord- en Midden-Limburg. Aanvang: 19-30 uur, zaal open om 19 00 uur. De gemeenten Arcen- Velden, Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum hebben voor mantelzorgers gratis kaar ten beschikbaar gesteld voor een dagje op de Maas met de Maas hopper. Dit uitstapje vindt plaats op vrijdag 2 mei. Vertrek om 11.00 uur vanuit Grubbenvorst, einde om 16.00 uur in Blitterswij- ck. Voor de lunch wordt gezorgd. Consumpties zijn voor eigen reke ning. Deelname aan alle activitei ten is gratis. Aanmelden voor de boottocht tot uiterlijk 26 april en voor de bijeenkomst in Tienray tot uiterlijk 23 april bij Synthese, Steunpunt Mantelzorg Horst, telefoon 077-3978500, e-mail:uni- thorst@ synthesenl Binnenkort wordt aan de toren van de Joannes de Doperkerk in Meerlo een klein 'hufterproof kluisje gehangen speciaal voor de vele Pieterpat ters die dagelijks langs de kerk wandelen. De sportieve wan delaars kunnen daar ook een duitje in het zakje doen om een bijdrage te leveren voor de vervanging van de versle ten glas-in-loodramen. Meer leerlingplaatsen zorggroep Zorggroep Noord- en Midden- Limburg besteedt de komende jaren extra aandacht aan het wer ven van nieuwe leerlingen voor de zorg. De zorggroep wil op die manier goed voorbereid zijn op verwachte personeelstekorten in de toekomst. Het gaat vooral om verzorgenden voor verpleeg- en verzorgingshuizen. Op dit moment leiden de tekorten nog niet tot problemen, er zijn vol doende handen aan het bed. Als er geen maatregelen worden genomen, krijgt Zorggroep Noord en Midden-Limburg Regio Horst- Venray op de middellange termijn te maken met personeelstekorten. Vooral bij de functie verzorgen den worden enige problemen verwacht. Voor Noord-Limburg wordt in 2011 een tekort van 170 verzorgenden en 90 verpleegkun digen op MBO-niveau verwacht. Er wordt veel energie gestoken in het opleidingsbeleid van de Regio Horst-Venray. Dit is nodig om vol doende en goed gekwalificeerde medewerkers te krijgen en te behouden. Naast de wervingsac ties worden er ook acties gehou den om het huidige personeel te behouden. Bijvoorbeeld door het aanbieden van interne oplei dingen, zoals de functie Coördi nator van Zorg en Diensten (één aanspreekpunt voor klanten en hun familieleden). Ook wordt er gewerkt met Persoonlijke Ont wikkelingsplannen voor mede werkers. Op dit moment worden er 24 kandidaten aangenomen voor de opleiding verzorgende IG (Individuele Gezondheidszorg). Het komende jaar zal deze capaci teit nog verder uitgebreid worden. Het streven is dan ook dat er eind 2008, 43 leerlingen in de Regio Horst-Venray actief zijn. Aan de kerktoren is een grote thermometer opgehangen waar op het comité de financiële stand van zaken weergeeft. Toen de thermometer werd opgehangen passeerden enkele Pieterpatters. Zij vroegen belangstellend wat de comitéleden aan het doen waren. Dat werd uitgelegd en de wande laars reageerden heel enthousiast. Toen is het idee geboren om ook de Pieterpatters in de gelegenheid te stellen een bijdrage te laten geven. Voor de goede orde laat het comité weten dat het kluisje wordt dagelijks geledigd. De vol gende tekst komt bij het kluisje: 'Beste Pieterpatters, welkom in Meerlo. U staat bij de in 1935 gebouwde Joannes de Doper kerk. In 1944 is het gebouw gebom bardeerd en nadien weer door de gemeenschap opgebouwd. De glas-in-loodramen van toen zijn heden dringend aan vervanging toe. Daarvoor wordt thans actie gevoerd in het dorp. De stand wordt bijgehouden op de grote thermometer die aan de kerkto ren is bevestigd. U kunt als gast van Meerlo de thermometer mee laten stijgen door een bijdrage te deponeren in het kluisje. Hartelijk dank voor uw geste!' Zondag is het kermis in Meerlo. Een mooie traditie. Familiebezoek, de kermis bezoeken en een pilsje drinken in het café of een dansje in de zaal. Ook veel oud-Meerlonaren bezoe ken het dorp dan. Het comité Glas in Nood houdt dit kermisweekend na de kerkdienst van zondagmor gen een kerkdeurcollecte ten bate van de vervanging van de versle ten glas-in-loodramen van de Joan nes de Doper kerk. Op dit moment is de stand van de giften intussen de 8.000 euro gepasseerd. In totaal moet het comité 50.000 euro bijeen verza melen. Het resterend bedrag van 110.000 euro wordt betaald door het kerkbestuur en het bisdom Roermond. Prostaatkanker HetToon Hermans Huis inVenlo geniet inmiddels bekendheid bij velen in de regio Noord-Limburg als open centrum voor iedereen die met kanker te maken heeft. Het huis biedt tegenwoordig een scala aan activiteiten waaraan man ken deelnemen. Vanuit deze invalshoek gaat het huis 'inloop momenten' houden voor prostaat kankerpatiënten en hun naasten. Iedere derde donderdag van de maand van 14.30 tot 16.30 uur staat het huis open voor mensen met prostaatkanker en uiteraard ook andere belangstellenden die mogelijk in enigerlei vorm met prostaatkanker te maken hebben, om in een ongedwongen sfeer elkaar te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen. HetToon Hermans huis aan de Nieuwstraat in Venlo houdt deze middag in samenwer king met patiëntenvereniging Stichting Contactgroep Prostaat kanker (SCP). Namens de SCP is er ook een vertegenwoordiger aan wezig om mee van gedachten te wisselen waarbij bezoekers nader kunnen kennismaken met de acti viteiten van de SCP. De volgende bijeenkomst is op donderdag 17 april. Voor nadere informatie kan men zich in verbinding stellen met het Toon Hermans huis via telefoon (077)3211433- Ook via www.toonhermanshuisvenlo.nl vindt men de nodige informatie. Stichting Olijf Stichting Olijf, netwerk van vrouwen met gynaecologische kanker, houdt op woensdag 23 april een kofflemiddag vanaf 13-30 uur in het Toon Hermans Huis aan de Nieuwstraat 4la in Venlo. Vrou wen die geconfronteerd zijn met gynaecologische kanker zijn van harte welkom. Er is gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen, naar elkaar te luisteren en waar dat mogelijk is iets voor elkaar te betekenen. Voor vragen en aanmelding kunt u bellen/mai len naar Henny Bastiaansen, regio vrouw Stichting Olijf, telefoon 076 5 140 927, email jlbastiaansen@ wanadoo.nl of naar het Toon Her mans Huis Venlo, tel. 077 321 14 33, email info@toonhermanshuis- venlo.nl. Auto weg Bij een woning aan de Ooijen- seweg in Blitterswijck is vorige week woensdagmiddag tussen omstreeks 16:00 uur en 17:00 uur een auto van de oprit ontvreemd. Het gaat om een lichtkleurige Nis san, die werd meegenomen nadat de autosleutels uit de woning waren ontvreemd. Hoe toegang tot de woning is verkregen, is nog onbekend. De politie vraagt getuigen die iets gezien hebben contact met haar op te nemen via telefoonnummer 0900-8844 (lokaal tarief). Een jaarabonnement kost u slechts TO1BBT!ad:l.!.g^T=T=l Naam: Donderdag 17 april 2008 - Pagina 13 een abonnement waard Meerlo-Wanssum Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-586387 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13