Van de Weem scoort op EK 2008- festival Boerin zoekt man Afscheid van Pierre Nijsen Informatie over Aan den Heuvel Open dagen bij klassiek homeopathen Dynamic ook in Velden auping FRANSLEMMERS Niets! Niets! GOED SLAPEN PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS BoerenBond PEEL EN MAAS Voetballiefhebbers kunnen hun hart ophalen bij Hyundai- dealer Autocentrum Van de Weem Venray. Als Official Part ner van EURO 2008 is Hyundai niet alleen nauw betrokken bij het grootste voetbalfeest ter wereld, Hyundai biedt met het zogenoemde EK 2008 Fes tival ook volop voordeel. De actieperiode bij Hyundai-dea ler Autocentrum Van de Weem Venray. loopt tot en met 31 mei 2008. Bij Autocentrum Van de Weem is werkelijk niets te gek tijdens het EK 2008 Festival. Er kan dan ook volop worden gescoord, waardoor het voordeel op de speciale EK- actiemodellen kan oplopen tot 2.745 euro. Wie de showroom van Hyundai-dealer Van de Weem bezoekt, maakt kans op kaarten voor de wedstrijden Nederland-Ita- lië en Nederland-Frankrijk. Dege ne die een nieuwe Hyundai koopt, profiteert niet alleen van de extra voordelige en rijk uitgeruste actie modellen, maar maakt bovendien kans op vip-tickets voor de finale van het Europees kampioenschap voetbal. Wie een proefrit maakt wordt in ieder geval beloond met een schitterende EURO 2008-voet- bal van Adidas. Het is feest tijdens het Hyundai EK 2008 Festival bij Autocentrum Van de Weem Venray bv."Elke keer als er een groot voetbaltoernooi wordt gehouden, loopt het storm in onze showroom. Dat komt doordat Hyundai telkens weer een grote actie organiseert waarbij het voordeel tot vele duizenden euro's kan oplopen", zegt Hans van de Weem van de gelijknamige Hyundai-dealer. Van de Weem Venray zet tijdens het Hyundai EK 2008 Festival diverse modellen in het zonnetje, die dankzij de vele extra acces soires duizenden euro's voordeel opleveren voor de consument. De speciale Hyundai-actiemodellen zijn de Getz, de Matrix, de i30 5- deurs en i30 CW de Tucson en de Hyundai Santa Fe. Daarbij kan het voordeel oplopen tot 2745 euro. Wilt u meer weten, loop dan binnen bij Autocentrum Van de Weem Venray b.v., Keizersveld 95, 5803 AP Venray, tel. 0478-589444 Tijdens de open dag van Boeren bond Swolgen op tweede paasdag namen veel mensen deel aan de fotoquiz. Ook kwamen veel kinde ren in actie tijdens de zogeheten Swolgen Olympics. De kinderen maakten een rondje langs verschil lende spellen en vervolgens wer den de scores bij elkaar opgeteld. De bezoekers konden genieten Op de foto de winnaars van de Swolgen Olympics. van een tovenaar met een ketting zaag, een troubadour die de dag muzikaal opluisterde en behen- digheidsproeven met honden van KC Venray. En 's middags gingen twee boerinnen naarstig op zoek naar een (rijke) boer. Dit jaar is het precies 70 jaar geleden dat Jacques Nijsen met de aankoop van een maalmolen in Veulen de basis legde voor het huidige Nijsen/Granico. Nijsen/ Granico is zijn wortels trouw gebleven en ook nu nog gevestigd in Veulen, op de plek waar ooit de maalmolen stond. Tegelijkertijd heeft het bedrijf zijn vleugels uit geslagen en een sterke positie in de regio verworven als producent en verkoper van diervoeders, bij producten, specialties en grond stoffen voor met name varkens- en melkveehouderij. Sinds 1989 heeft Nijsen/Granico landelijk naam weten te maken als specialist op het gebied van foodrecyling. Rest en retourproducten uit de levens middelenindustrie worden door Nijsen/Granico ingezameld en ver werkt in diervoeders of worden vergist. Met zijn twee afdelingen Food en Feed is Nijsen/Granico anno 2008 een bedrijf dat vertrou wen in de toekomst uitstraalt. Ook de voortdurende investeringen op het gebied van technologie, milieu en duurzaamheid maken duidelijk dat de toekomst als zelfstandig bedrijf met zorg wordt voorbe reid. Ruim 40 jaar leidde algemeen directeur Pierre Nijsen 'zijn' Nij sen/Granico. In 1970 nam hij het toenmalige mengvoederbedrijf van zijn vader over en wist het in de loop der jaren om te vormen naar een innovatieve specialist op het gebied van diervoerders (feed) en foodrecycling (food). Op vrijdag 11 april neemt Nijsen in partycentrum De Witte Hoeve in Venray officieel afscheid als alge meen directeur. Hij blijft als commissaris aan Nijsen/Granico verbonden. Zijn opvolger is Martin Derks. Derks is sinds 1996 werkzaam binnen Nijsen/Granico en maakt reeds diverse jaren deel uit van de direc tie. Sinds 1 januari bekleedt hij de functie van algemeen directeur. De ontwikkeling van Aan den Heuvel verloopt voorspoedig. De belangstelling voor dit plan is groot. Nu in navolging op cluster I ook nagenoeg alle typen wonin gen voor cluster II in de verkoop staan, is het tijd voor een uitge breide informatieavond. De informatieavond op 10 april tussen 18.00 en 21.00 uur vindt plaats in Dans- en partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6, te Ven ray. De makelaars van 2VM en Hauzer Partners, medewerkers van Nouville Ontwikkelaars, de architecten en de medewerkers van aannemer Janssen Projekt staan u graag te woord. Middels onder meer de maquette, brochu res en verkooptekeningen kunt u een gedetailleerd beeld van deze nieuwe wijk krijgen en u nader laten informeren over u moge lijke nieuwe woning. Alle wonin gen in het nieuwe plan hebben als gemeenschappelijk kenmerk: kwaliteit, diversiteit en duurzaam heid. De keuze voor een gevari eerd huizenaanbod is doelbewust gemaakt; huizen van een tijdloze architectuur, eigentijds, gedurfd en tegelijkertijd voor iedereen herkenbaar. Op deze manier kan elke doelgroep aan zijn trekken komen, zowel uit Venray als uit de wijde omgeving. De gezamenlijke inspanning van gemeente, ontwik kelingsmij Loobeek b.v. en diverse architecten in Aan den Heuvel slaat aan bij (potentiële) kopers. Momenteel is cluster II de locatie waar het bruist van de activitei ten. Een grote verscheidenheid aan woningtypen staat dan ook te koop: karakteristieke jaren '30 woningen, ruime gezinswoningen, riante halfvrijstaande woningen, sfeervolle eengezinswoningen, vrijstaand geschakelde wonin gen en patio's. Bent u verhin derd, neem dan contact op met 2VM Makelaardij te Venray (0478 53 01 11) of Hauzer Partners Makelaardij (0478 51 37 00) Voor meer informatie omtrent het plan bezoek: www.aandenheuvel.nl Ford-dealer Van Haren uit Venray heeft deze week tien splinternieuwe Ford-bedrijfs wagens geleverd aan SVG Totaaltechniek uit Sevenum. SVG gaat de zeven Transits en drie Connects, die door Carre- no Bedrijfswageninrichtingen zijn voorzien van een com pleet op maat interieur, inzet ten als serviceauto's voor zijn installatiemonteurs. De keuze van SVG Totaaltech niek voor Ford en Ford-dealer Van Haren lag eigenlijk voor de hand. "Ons bedrijf rijdt al jaren met Ford bedrijfswagens en privé rijd ik ook al vele jaren Ford", legt Jac Spreeuwenberg, directeur van SVG To taaltechniek, uit. "Ford heeft mooie producten, maar wat voor ons de doorslag gaf om ook ditmaal voor Ford te kiezen was de uitstekende prijs-kwaliteitver- houding en de representatieve uit straling van de auto's." SVG heeft gekozen voor zeven Fords Transit en drie Fords Con nect. De Transits zullen worden gebruikt voor de montage van compleet nieuwe installaties op het gebied van gas, water, cv en elektra. Overigens gaan twee van de zeven Transits worden gebruikt door het bedrijf Stevens Installa tietechniek in Well, dat begin dit jaar door SVG is overgenomen. De drie Connects worden inge zet voor de projectleiding en de onderhouds- en servicemonteurs van SVG Totaaltechniek. Om de nieuwe Ford Bedrijfs wagens zo optimaal en praktisch mogelijk in te kunnen zetten, heeft SVG ze laten uitrusten met een compleet op maat gemaakt interieur. Carreno Bedrijfswagen inrichtingen, dat onderdeel is van Autobedrijf Van Haren, bepaalde samen met SVG de indeling van de auto's. "Wij zijn officieel dealer van Sterntec en konden daarom een 'tailor made' advies uitbren gen aan SVG over de inrichting van hun nieuwe bedrijfswagens", aldus Peter Swinkels, Buiten dienstmedewerker van Carreno. "Wij werken zelf veelal met Fords Transit, omdat die verreweg over de grootste en meest praktisch in te delen laadruimte beschikt." De Ford Transit, afgelopen jaar nog de 'Internationale Bedrijfsauto van het Jaar' en dit jaar in Nederland de 'Bestelauto van het Jaar 2008', is enorm populair voor het zake lijke vervoer. "Dankzij de talloze opbouwmogelijkheden affabriek en de mogelijkheden die Carreno Bedrijfswageninrichtingen ons biedt, kunnen we met de Transit iedere transportprofessional op maat bedienen", aldus Arjen van Splunder, Verkoopadviseur Zake lijk Markt van Ford-dealer Van Haren. "Van dichte basisbestel auto's tot efficiënte koelversies, van handige opleggers tot gespe cialiseerde driewegkippers. Het aanbod en de mogelijkheden zijn bijna eindeloos. Tel daar de uit muntende kilometerkostprijs bij op en het is direct duidelijk waar om de Ford Transit al jarenlang een topproduct is. SVG Totaaltech niek was gezien hun ervaringen met de Transit uit het verleden al overtuigd van het product en ik ben blij dat wij hen met onze Ford Bedrijfswagens opnieuw een passende oplossing voor hun zakelijke wensen hebben kunnen leveren." Voor steeds meer allergieën blijkt een homeopathische behan deling goed aan te slaan. Om men sen die last hebben van allergieën te wijzen op de mogelijkheden die homeopathische behande ling kan bieden bij hun klachten vindt in de week van 10-16 april de landelijke themaweek Home opathie en Allergie plaats. Deze week wordt georganiseerd door de patiëntenvereniging voor klas sieke homeopathie (KVHN) in nauwe samenwerking met de beroepsgroepen NVKH en de VFLAN. Ook de klassiek homeopa- ten in Venray en Meerlo-Wanssum sluiten zich bij deze actie aan en in een aantal praktijken worden één of meer open dagen georga niseerd. Bovendien kan men ook kennis maken met de werkwijze van de klassieke homeopathie. Elk jaar hebben in dit seizoen zo'n 3 miljoen Nederlanders last van hooikoorts. Het is een lastige klacht die voor veel ongemakken zorgt. Klassieke homeopathie is heel goed in staat om deze over gevoeligheidsreacties te behan delen. Dat blijkt ook uit weten schappelijk onderzoek. Zo zijn op het gebied van hooikoorts in de afgelopen jaren een aantal stu dies uitgevoerd met opmerkelijke resultaten. In totaal zijn er tien studies gepubliceerd in weten schappelijke tijdschriften over de homeopathische behandeling van hooikoorts. Zeven ervan waren statistisch significant en positief voor homeopathie. Voor meer informatie kunt u terecht op de www.homeopathie.nl Een groot voordeel van de klassieke home opathie is dat deze behandeling geen bijwerkingen kent. Voor meer informatie over klas sieke homeopathie kunt u terecht bij de praktijken van de klassiek homeopaten in Venray en Meerlo- Wanssum (zie advertentie elders in deze krant). Daarnaast organi seert de KVHN afdeling Limburg op 14 april een lezing over Home opathie en Allergie. Deze wordt gegeven door Piet van Herten, arts voor homeopathie en vindt plaats in Golden Tulip Hotel in Weert. Aanvang 20.00 uur. Computers géén luxe? Bezoek maar eens een gemiddelde klas op een basisschool. Dan is het al heel wat als er op de 25 leerlin gen één luttele pc voorhanden is. Waar het vaak simpelweg aan ontbreekt is budget. Men kan zich dus voorstellen hoe blij juffen en meesters zijn met een telefoontje van IM medewerker Marie-José Flinsenberg (foto) van Xerox in Venray: "Is het goed als we straks bij jullie de beloofde vier compu ters komen brengen?" Eén keer per zoveel jaar wordt het compu terpark van Xerox in Venray ver vangen. De oude computers gaan dan naar scholen en instellingen. Marie-José: "Scholen en non-profit- instellingen als Warchild en orga nisaties in Afrika spinnen daar nu garen bij. In 2007 gaven we vijf gebruikte laptops weg en ruim dertig pc's. Het vervangen van de pc's gaat niet zo snel als gepland, maar binnenkort volgt weer een nieuwe ronde waardoor er ook weer pc's voor scholen beschik baar komen." De computers die Xerox wegschenkt zijn weliswaar gebruikt, maar in wezen zo goed als nieuw. Voor ze naar de scholen en instellingen gaan worden ze gestript van alle data en software en -indien nodig- netjes gepoetst. Uiteraard worden ze, zoals het hoort, uitgeleverd met muis, toet senbord en beeldscherm. Inmid dels heeft Xerox al heel wat scholen en instellingen kunnen verblijden. Vaak werden die aan gedragen door medewerkers. "We hebben er nog niet zo'n rucht baarheid aan gegeven in het ver leden", zegt Marie-José, maar we willen er nu wat meer aandacht aan besteden. Op die manier zor gen we ervoor dat meer scholen en instellingen van onze gebruikte hardware kunnen profiteren. Ove rigens blijft een aantal gebruikte pc's ook in eigen huis. Die komen dan meestal op plekken te staan waar minder krachtige pc's nodig zijn. En wat er dan gebeurt met de zeer oude computers die daar het veld moeten ruimen? Die gaan weer gestript en gepoetst naar Afrika waar ze op projecten wor den ingezet." Wat gebeurt er als U niet adverteert Keurmerk voor Kaj-Schilders.nl De website www.Verfservice- Limburg.nl heeft het mkbOK keurmerk verkregen. Onlangs is het keurmerk uit handen van Stichting MKB en Internet uit gereikt aan Kaj Dolmans van het bedrijf Kaj-Schilders. Verf Service Limburg is een onderdeel van het Schildersbedrijf Kaj-Schilders. Het schildersbedrijf is gestart in janu ari 2006 en richt zich op de regio Noord-Limburg. Kaj Dolmans, eige naar van het bedrijf, zegt zeer blij te zijn dat het keurmerk dat is toe gewezen aan zijn webwinkel. "Ten slotte gaat het er online vaak om vertrouwen te winnen, je klanten te vinden en te behouden. Als Verf Centrum Limburg bieden wij aan trekkelijke en concurrerende prij zen op onze professionele produc ten. Ik kan met volle vertrouwen vertellen dat wij de goedkoopste en de grootste verfwebwinkel van Nederland hebben. Bovendien zijn wij onze winkel steeds verder aan het ontwikkelen. Het bedrijf Kaj-Schilders en zijn webwinkel hebben het keurmerk ontvangen omdat ze volledig voldoen aan de mkbOK keurmerkcode. Als keur merkhouder in de branche afbouw en schilderwerken is hiermee het recht verkregen het herkenbare logo van het mkbOK keurmerk te voeren. Kwaliteit, transparantie en service van MKB winkels en bedrijven worden nu extra door het mkbOK keurmerk bewaakt. Het keurmerk staat tevens voor 'weten met wie u zaken doet', bemiddelt bij geschillen en is om bonafide MKB bedrijven een goede mogelijkheid om zich te onderscheiden. Stichting MKB en Internet, initiatiefneemster van het mkbOK keurmerk, is van mening dat keurmerken en waarborgen een grote toegevoegde waarde aan een veilig internet geven. De Stichting stimuleert daarnaast het zakendoen met het midden- en kleinbedrijf op zowel lokaal, regi onaal als landelijk niveau. Het Venrayse Sportcentrum Dynamic opent zondag 6 april de deuren van een nieuwe ves tiging in Velden. In het pand aan de Markt biedt Sportcen trum Dynamic ruimte voor fit ness en cardio fitness. De ves tiging in Velden is een nieuwe stap voor de broers Isa (43) en Ali (39) Ugurdiken. Komend jaar volgt ook nog de verhui zing van de Veltumse vestiging naar de nieuwbouw van het winkelcentrum. Voor de broers Ugurdiken is het deze weken geen "business as usual". Zondag is de officiële opening van hun nieuwe vesti ging. Isa: "Dit past in onze toe komstvisie, waarin we nog meer vestigingen willen gaan starten. Momenteel zijn we al in onder handeling over een derde filiaal. In Velden stond het pand waar we zondag opengaan al een tijd leeg en de gemeente werkte snel mee aan onze plannen. Met ongeveer 200 m2 bieden we alleen fitness en cardio fitness. Voor groepsacti viteiten hebben we daar te weinig ruimte voor. Mocht de vraag hier voor toch groot zijn en we kunnen elders ruimte hiervoor huren, dan gaan we wellicht ook in Velden groepsactiviteiten aanbieden." Ook in Veltum verandert er een en ander. Ali: "We hebben beslo ten meteen ook de apparatuur in Venray te vervangen. In 12 jaar tijd is dat toch al de vierde keer dat we alle apparatuur vernieuwen. Bovendien wordt het aantal fit ness- en cardio-fitnessapparatuur verdubbeld." Daarnaast staan de Adriaan van Rossen exposeert Vorig jaar legde Gebr. Janssen een verrassende link met de kunst door de fraaie showroom van Thermalis Sanitair open te stellen voor kunstexposities. Het gevleu gelde begrip je klanten 'breed' informeren, nam men daarbij bij zonder letterlijk. En dat heeft dui delijk gesmaakt naar méér. Binnen kort wordt de tweede expositie geopend. Momenteel exposeert de Overloonse beeldhouwer Adri aan van Rossen (1940). Al vroeg was Van Rossen gefascineerd door houtsoorten en hun structuren. Al op vijftienjarige leeftijd bewerkte hij exotische soorten zoals teak, afzelia, coromandel en palissan der. Na zijn VUT en pensionering had hij de tijd om zich volledig te concentreren op zijn hobby: beeldhouwen en boetseren. Op de Vrije Academie in Venray volg de hij zes jaar de cursus keramiek, waarna de overgang naar een cur sus beeldhouwen/boetseren vol gens de kunstenaar 'een logische stap' was. Zijn beelden, soms rea listisch en soms abstract, hebben vaak een relatie met de natuur. Daarbij streeft Van Rossen ernaar dat ze vanuit iedere gezichtshoek evenwichtig overkomen, waarbij schaduwwerking een grote rol speelt. De Overloonse kunstenaar exposeerde al meerdere malen in de regio. De kunstwerken van Adriaan van Rossen zullen gedu rende zo'n twee maanden te zien zijn tijdens openingstijden van de showroom aan de Hagelkruisstraat 6 te Beugen. Belangstellenden zijn welkom. broers aan de vooravond van een flinke verbouwing.. "Volgens de planning wordt in mei met de ver bouwing van het winkelcentrum begonnen. Het is de bedoeling, dat wij begin 2009 overgaan naar een gloednieuw onderkomen aan de zijkant van het winkelcentrum. Bovendien groeien we met 300 m2 naar 1100 m2 sportruimte." Zondag 6 april houdt Dyna mic aan de Markt 10a in Velden open dag van 11.00 tot 15.00 uur. "Iedereen is welkom, ook de leden van onze Venrayse vestiging" aldus Isa. Wat gebeurt er als U niet adverteert Slapen als een vorst Donderdag 3 april 2008 - Pagina 32 Ford bedrijfswagens voor SVG Totaaltechniek Gebruikte pc's voor scholen en instellingen MVE LICHTDESIGN De Donckstraat 18 Sevenum Tel. 077-4671555 of 0413-212674 Uw specialist in tuinmachines Vraag naar de voorwaarden PATERSSTRAAT 3I VENRAY TEL 0478 585 552 CONTACT@F RANS LEMMERS. NL WWW.FRANSLEMMERS.NL Dit is 'm: de Dublin Maximus Een heerlijke warme boxspring met de kwaliteit van een echte Auping. En ongekend comfortabel. U kunt de matras aanpassen aan uw eigen kleurwensen en dankzij een extra topmatras ligt u als een vorst. Bovendien biedt de Dublin Maximus een hoge mate van verstelbaarheid, lekker zitten of liggen in elke houding die u maar wilt. Kortom, met de Dublin Maximus weet u zeker dat u beter slaapt - en elke ochtend veel fitter weer uit bed stapt.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 32