n intratuin 't PELGRIMSHUIS de graaf mmsm A/EM&ia GEOPEND mij ling KOOPAVOND! Meerlo-Wanssum Venray, vanzelfsprekend! ■M 30 MAART OPEN 12.00 -17.00 uur *8 Bandoetere www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 Gemeente Venray voor dé specialist tegels, sanitair en Scoor een Ven rode kijkt naar nieuwe projecten uit Leunen verliest topper van Helmond En verder: ^30MAART^ KOOPZONDAG ZONDAG 30 MRT. Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Gemeentelijke mededelingen 21-22 Sport 26-31 Kunst Cultuur 32 Kerkelijke diensten 34 L I Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Waals wil noodverordening weer snel intrekken Na de illegale kartraces van zondag 16 maart heeft burge meester Waals direct een nood verordening afgekondigd. Dit betekent dat circuit De Peel in Vredepeel - dat officieel geslo ten is - voor iedereen nu ver boden terrein is. Er gingen al eerder geruchten dat er met Pasen mogelijk autospeedway- wedstrijden gehouden zouden worden. Burgemeester Waals vermoedde ernstige versto ringen van de openbare orde en een mogelijke confrontatie tussen de politie en racelief hebbers. Binnen een paar dagen zal de noodverordening weer wor den ingetrokken. Deze tijdelijke ordemaatregel wordt mogelijk met Pinksteren opnieuw van stal gehaald. Dat zei Waals dinsdag in de raadsvergadering. Om illegale raceactiviteiten te voorkomen is er ook een aantal fysieke maatre gelen getroffen rondom het cir cuit. De Bakelsedijk en het bospad zijn afgesloten en bij de ingang van het racecircuit zijn met zand gevulde containers geplaatst. Daardoor is het circuit nu niet meer bereikbaar. Daarnaast houdt de politie samen met de afdeling Veiligheid van de gemeente extra toezicht. Tijdens het paasweekeinde heb ben zich geen calamiteiten voor gedaan. De gemeenteraad kon dinsdag instemmen met de nood verordening. "Het zou kwalijk zijn als er toch geracet was", zei Gerda van Stelten (CDA). "Het is nu dui delijk dat er geen loopje kan wor den genomen met het Venrayse gezag." De oppositiepartijen inVENtief en SP hekelen de mogelijke rol die circuiteigenaar Harrie Maessen heeft gespeeld. "Het blijkt dat hij weer regels en afspraken aan zijn laars lapt", zei Elianne Sweelssen (SP). "Wij vragen ons af hoe lang u nog van plan bent deze onder nemer de hand boven het hoofd te houden?" SP en inVENtief willen weten hoe het kan dat de poort openstaat en wie er allemaal een sleutel van het circuit heeft. De burgemeester moest op beide vragen het ant woord schuldig blijven. Wel ver klaarde Waals dat hij op maandag 17 maart aangifte heeft gedaan bij de politie van de illegale kartraces. "En ik heb een fors gesprek gehad met de heer Maessen", voegde Waals eraan toe. "De fysieke maat regelen moeten voorkomen dat er nog iets illegaals gebeurt. Als dit niet voldoende is, dan moeten we wat anders verzinnen." De oppositiepartijen vragen zich af of Maessen nog wel betrouw baar is als belangrijke zakenpart ner van de gemeente. Volgens Waals is de betrouwbaarheid niet in het geding. Uit niets is gebleken dat Maessen de hand heeft gehad in de kartraces. Sweelssen meent dat Maessen zelf de politie had moeten bellen. "Dat doe ik toch ook als er bij mij wordt ingebro ken." Waals deed de opmerking af met 'Maessen heeft het nummer van de politie niet in zijn telefoon staan'. De burgemeester vermoedt dat Maessen ook geen aangifte doet omdat hij het niet eens is met het overheidsbesluit het race circuit definitief op slot te doen. De SP spreekt van 'illegale praktij ken'. "Maessen heeft niet het recht zijn hobby zo ver door te drijven. Het geeft een gevoel van onrecht vaardigheid. Veel inwoners van Venray begrijpen het niet", aldus Sweelssen die vindt dat het circuit zo snel mogelijk gesloopt moet worden. "Dan zijn we van alle pro blemen af." Waals reageert dat dit niet direct mogelijk is. "Hierover zijn afspraken gemaakt tussen de betrokken partijen." Juristen van de afdeling Veilig heid en Handhaving bekijken hoelang de noodverordening nog in stand moet blijven. Bert Lins- kens (PvdA) wilde weten of er met Pinksteren (10 tot 12 mei) opnieuw een noodverordening nodig is. Waals sluit het niet uit. "Alhoewel Maessen heeft aange kondigd dat de Pinksterraces niet doorgaan. Maar als ik de geringste aanwijzingen krijg, dan zal ik de noodverordening opnieuw instel len." ^Straat 5^ De rat Een rat is een slim dier, dat wipt als een konijn en moeilijk te pak ken is. Slimme ratten laten zich niet zien, domme wel. Dat is een wijsheid als een koe. De ratten die in 'Klein-Lourdes' Tienray inmid dels zijn gevangen, zijn dan ook niet de slimste jongetjes en meisjes uit de klas. Maar geldt dat eigenlijk ook niet een beetje voor journa listen? Het is een vraag die ik me stel na het besloten debat over de toekomst van de regionale krant, vrijdag in hotel Asteria. Want als ik Huub Evers, lector aan de School voor Journalistiek in Tilburg, moet geloven, dan wordt de nieuwste generatie journalisten nog van een veel erger soort rat. Dat worden geen gewone ratten, maar rioolrat- ten. Evers vertelde onder meer dat 'zijn' studenten een programma als RTL Boulevard liever bekijken dan een nieuwsprogramma als Nova. Het serieuze nieuws dat de meeste kranten, Nova of Net werk nu brengen, speelt eigenlijk geen rol in hun leven. Ze hebben meer behoefte aan korte, enter- tainmentachtig nieuws. Nou, dat is toch triest.Want als je het geroddel van de theetantes Albert, Fiona en Daphne als student journalistiek interessanter vindt, dan is er vol gens mij toch iets goed mis met de opleiding. Ook is volgens de expert het aantal jongeren dat later, als ze wat ouder (en hopelijk wijzer) zijn, wil werken bij een krant niet groot.Tv, radio en internet zijn vol gens Evers de media van de toe komst! De krant is over pakweg tien tot twintig jaar verworden tot een nicheproduct, interessant voor een kleine groep die (misschien) voor een krant wil betalen. Aldus 'mediaman' Evers, die het had over 'crossmediaal database publishing', wat in gewoon Venrays zoiets bete kent als 'het nieuws via meerdere kanalen aan de man brengen' en 'users generated content', wat bij ons op de redactie gewoon een ingezonden brief wordt genoemd. Engelse woorden, nee, die ik heb ik tijdens een van onze maandelijk se (nee, niet meer) redactieverga deringen nog nooit horen vallen. Is dat erg? Volgens mij niet, ik hou me namelijk veel liever bezig met verhalen over het land van Peel en Maas, over ratten in Tienrayse ach tertuinen bijvoorbeeld,Wanssumse vlooienmarkten die worden afge last en een Merselose voetbalclub in mineur. Dat zijn verhalen die mensen in 'hun' krant willen lezen, ook in de toekomst, daar ben ik als oude, 36-jarige rat van overtuigd. Je moet als journalist weten waar Abraham de lokale mosterd haalt. Daar heb ik geen internet, radio of televisie voor nodig, en dat wil ik graag nog een jaartje of 128 jaar (want zo lang bestaat Peel en Maas precies vandaag al) zo houden. Hannes Nee, hij lokt ze niet met een fluit, zoals de rattenvanger van Hameien in het sprookje wél doet. Stefan Rongen (foto) gebruikt een gewone klem om de ratten te vangen. En op plekken waar het zonder gevaar kan, strooit hij vergif. Inmiddels heeft Rongen al een kleine veertig ratten gevan gen in zijn tuin en worden in de buurt van de Ringovenhof in Tienray steeds meer ratten waargenomen. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft inmid dels een gespecialiseerd bedrijf opdracht gegeven om maatregelen te treffen tegen de rattenplaag in de wijk. Ja, de deuren van huize Rongen aan de Ringovenhof in Tienray blijven de laatste maanden pot dicht. En die van de buren ook. En dat is ook geen wonder, want sinds december 2007 wemelt het volgens Stefan Rongen in de wijk vooral 's nachts van de ratten. "Ér is in onze buurt sprake van een rattenplaag. 's Avonds zie je de ratten gewoon door de tuin ren nen. Mijn vrouw durft de deur 's avonds niet meer uit en nog niet zo erg lang geleden hebben de ratten een kip uit onze ren gegre pen en opgevreten. Ja, ratten vreten alles. Ik probeer er zoveel mogelijk te vangen, maar het is momenteel dweilen met de kraan open." LEES VERDER OP PAGINA 3- HETRUHL HAEGENS MOLENAAR EFFECT Rühl Haegens 4 Molenaar SPECIAAL OPTIEK woensdag, donderdag, vrijdag dinnershow €55,- vp Hotel Asteria VENRAY Moederdag-brunch Moederdag-Familiebuffet' Q6'S0" In deze krant informatie over de toekomst van onze gemeente! www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 In deze krant informatie over de toekomst van onze gemeente! TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl Honderdnegenentwintigste jaargang - week 13 - donderdag 27 maart 2008 MAAS berden Fysieke afsluiting circuit De Peel blijft van 12.00-17.00 uur van 11.00-17.00 uur Bij uw aankoop ontvangt u 30 maart een leuke attentie aan de kassa, zaterdag 29 mrt van 8-10 uur "Vroege Vogel actie" boordevol extra voordeel. Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 Rattenplaag in wijk Tienray Succes als resultaat www.rhmweb.nl ACCOUNTANTS ADV SEURS Passage 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 ,oor alle kinderen tijdens hnitich eft famüfebuftet rinaldo's jeugdshow 19 april, 3 en 24 roei janeen diner, incl. comumpnes Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 www.asteria.nl Op eerste Pinksterdag bent u van harte welkom op onze Moederdag- brunch van 11 tot 14 u. 4 kinderen: 1 en 2jr. gratis 3 t/m 5 jr. 8,95 6 t/m 12 jr. 12,95 Tussen 17 en 20 uur serveren wij heerlijke 3 t/m 5 jr. !-95 6 t/m 12 jr. 12. 95 Gemeente Meerlo-Wanssum Wist u dat uw gemeente straks niet meer bestaat? Meerlo-Wanssum gaat verder met Venray of Horst aan de Maas. Hoe denkt u over de toekomst van Meerlo-Wanssum? Laat uw mening horen op de burgeravonden! en 2 april I Vossenzaal 't Brugeind in Meerlo Aanvang 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) U bent van harte welkom. Burgemeester Joep Hahn RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E Gemeente Meerlo-Wanssum De jeugd heeft de toekomst in een nieuwe gemeente! Wist je dat jouw gemeente straks niet meer bestaat? Meerlo-Wanssum gaat verder met Venray of Horst aan de Maas. Laat ons weten wat jij de beste keuze vindt! Kom meepraten op de burgeravonden. De jeugd krijgt op de burgeravonden als eerste het woord. 1 en 2 april I Vossenzaal 't Brugeind in Meerlo Aanvang 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) U bent van harte welkom. Burgemeester Joep Hahn Geen woorden maar daden!

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1