Geslaagden geupexamens Tong-il in Well Onderscheiding voor Franca Claessens Rens Philipsen Nederlands kampioen jeugdbridge Welpen Oranje Wit kampioen NK motorcross MOOI WONEN Nationale motorcrosswedstrijden BEZORGEN? PEEL EN MAAS Printwerk? Drukwerk? PEEL EN MAAS Donderdag 20 maart 2008 - Pagina 31 Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray www.vandenmunckhof.nl Mudhunters www.vandenmunckhof.nl Nobel Nadia Janssen derde Op de geupexamens voor de leden van taekwondovereniging Tong-il in Venray zijn verschillende kandidaten geslaagd voor hun nieuwe gradu atie. Het examen werd georganiseerd onder auspiciën van de Taekwon- dobond Nederland. In de sporthal gelegen aan de Watermolenstraat in Oostrum werd door de kandidaten een uitstekend examen gelopen. Opmerkelijk was de kennis van de Koreaanse benamingen en de zuivere uitvoering van de diverse technieken vooral van de jongere deelnemers. Peter Manders 5e dan en voorzitter van de examencommissie gaf een pluim hiervoor aan de trainers. De onderstaande deelnemers mochten hun nieuwe geupgraduatie in ontvangst nemen: Wit-Gele band 9e geup: Steven Tavenier, Diederik de Vocht. Gele band 8e geup: Loui Azzawi, Erik jeucken. Geel-Groene band 7e geup: Kyara Keltjens. Groen-Blauwe band 5e geup: Angelien Boom, Charlotte Deenen, Demi Lucassenjelle Walraven. Blauw band 4e geup: Josephine van Lin, Harm Nijssen, Lars Knoops. Blauw-Rode Band 3e geup: Björn Jacobs, Devon Sonneveld, Liana Vermeulen. Rode band 2e geup: Kjelt Keltjens, Marcel Monshouwer, Marvin Mommen. Rood-Zwarte band le geup: Lisa Deenen, Dre Hendriks, Bas Jeuris- sen, Shirley Slaats. Voor de volgende onderdelen moest door alle kandidaten een voldoende worden behaald. Theorie, schijnge vechten, stapsparring, zelfverdediging, vrij sparring. Alle deelnemers werden door de examencommissie met een voldoende beoordeeld. Na dit behaal de resultaat kunnen er weer nieuwe leden vanaf zes jaar geplaatst worden. Geholpen door een mals lente bui tje vertrokken achttien kinderen voor de tweede kennismaking met het mountainbiken. Door de begeleiding van de Mudhunters werden er drie groepen gemaakt en in deze groepen werden vooral slingerpaadjes gereden en door modder gecrost. Deze keer werd er iets meer van de kracht en het uithoudingsvermogen gevraagd omdat het door de regen modderig was in het bos. Volgende keer, 13 april, gaat de groep kinderen meer de heuveltjes opzoeken. De senioren maakten een ronde rond Venray. Met bijna 50 km op de teller kwamen ze aan het einde nog even bij de jeugd kijken. Voor komende zondag staat er een tocht in Westerbeek op het programma. De Mudhunters is een recreatieve vereniging met fanatieke bikers. Iedereen kan een maand gra tis meetrainen en daarna beslissen of men lid wil worden. Ga voor informa tie naar www.mudhunters.nl. Agenda: Zondag 23 maart vertrek 8.30 per fiets en 8.45 per auto voor een tocht in Westerbeek 30, 40 of 50 km. Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. Juliet Willems heeft deelgenomen aan een wedstrijd in Ewijk. Ze heeft twee proeven gereden. Bij de eerste proef heeft ze 180 punten gehaald, wat haar een zevende plaats op heeft geleverd. Bij de tweede proef heeft ze 185 punten gehaald en een mooie vijfde prijs. Taekwondoka Nadia Janssen uit Venray heeft met succes deelgeno men aan het Tapilatu Open toernooi in Groningen. Ze zat in een poule van zeven personen waaronder NTA selectie leden Door organisatorische noodzaak kwam Janssen terecht in de poule van +60 kg, een zwaardere klasse dan waar zij zelf eigenlijk in zit. Na een zege verloor ze in de daarop volgende rondes van o.a. selectielid M. Evers. De laatste partij om de derde plaats won Janssen en behaalde daar mee de bronzen medaille. Sportnieuws info Franca Claessens uit Leunen heeft de bronzen onderscheiding van de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie (KNHS) ontvangen. Zij kreeg deze bijzondere onderschei ding omdat zij zich bijna 25 jaar zeer actief heeft ingezet als secretaresse van rijvereniging Ons Genot uit Leu nen, Veulen, Heide. De onderschei ding werd aan Claessens uitgereikt door Piet Holtermans, voorzitter van het kringbestuur van Noord-Limburg. Claessens ontving het ereteken, een bronzen speld, van de KNHS omdat zij zich bijna 25 jaar buitengewoon heeft ingezet voor rijvereniging Ons Genot uit Leunen, Veulen, Heide. Daarnaast is ze ook al meerdere jaren actief als secretaresse voor het kring- bestuur van de regio Noord-Limburg. Vanaf 1984 is zij secretaresse voor de ponyclub van Ons Genot, dit voorjaar treedt ze af bij de club. Al die jaren heeft zij deze functie met veel enthou siasme en grote betrokkenheid ver vuld. Voorzitter Jan Hendrikx: "Franca maakte er weinig woorden aan vuil. Maar de hoeveelheid werk die ze de afgelopen jaren voor onze club heeft verzet is ongelofelijk. Je wist ook altijd als Franca iets regelde, dat het dan perfect gebeurde, van het verzorgen van de inschrijvingen voor wedstrij den, de administratie van onze eigen concoursen tot het bijhouden van de wedstrijdstanden van de ponyruiters en de organisatie van onze jaarlijkse oliebollenactie. Ons gehele bestuur is dan ook van mening dat zij de bron zen onderscheiding dubbel en dwars verdiend." Bestuurders, instructeurs en andere vrijwilligers die zich zo'n 25 jaar actief hebben ingezet voor de paardensport komen in aanmerking voor een bronzen insigne, de bestuurs- onderscheiding van de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie (KNHS). Franca Claessens, aftredend secretaresse van rijvereniging Ons Genot Leunen, Veulen, Heide ontving de bronzen onderscheiding tijdens de jaarlijkse feestavond van de club. Rens Philipsen (r.) wist met zijn nieuwe partner Thijs Verbeek het Neder lands kampioenschpa tot 20 jaar in de wacht te slepen. In Utrecht is in vier klassen gestreden om het Nederlands kampioenschap door jeugd- en minibridgers. De enige Venray- naar die naar de prijzentafel mocht was Rens Philipsen. De in Delft studerende en in Rotterdam en Utrecht bridgende 18-jarige ex- Raaylander won in de klasse tot 20 jaar met zijn nieuwe partner Thijs Verbeek het aspirantenkam pioenschap 2008. Voor de minibridgers was er een scholenteamwedstrijd. Maar liefst 36 teams van vier spelers van scholen uit het land zijn met hun sterkste spelers naar Utrecht getrokken om te strijden voor de eer van de school. Vanuit Ven ray was een delegatie van drie teams van de Keg en een team van Sint Jan uit Merselo aanwezig. De ochtendzit ting van vijf ronden werd afgesloten met een mooie zesde plaats voor de Keg 2 met Felix van de Heijden, Ste fan Jacobs, Max Vroomen en Boaz Kaarssemaker. Hierna kon het nog jonge team met nog maar heel weinig speelervaring dit mooie resultaat niet helemaal vasthouden, een 12e plaats in de eindranglijst was de eindscore. Team Keg 1 werd 19e met Maarten Cox, Jop Pelzer, Youp en Fleur Caris, heel netjes omdat Cox al maanden niet heeft kunnen spelen door zijn overige verplichtingen. Team Keg 3 werd 25e wat knap is omdat dit voor Matthijs Vermeulen, Finn Vullings, Lieke Thijssen en Judith Selders het eerste toernooi was .Matthijs heeft zelfs geen les op school gehad, maar speelt sinds kort op de maandagavond bij de jeugdgroep waar hij het spel al doende onder de knie krijgt. Voor St. Jan niets dan lof omdat Denise en Patrick Zegers geen les meer hebben sinds januari vorig jaar, maar vanwege het compleet maken van het team In het weekend van zaterdag 29 en zondag 30 maart organiseert Motor Sport Vereniging Overloon haar eer ste nationale motorcrosswedstrijd van het jaar. Zaterdag zullen de jeugd, veteranen en de liefhebbers aan de start verschijnen. Op de zondag kun nen de Quads hun lol op, zij strijden nu al voor het NK. Maar voor som mige is het ook baan verkennen voor de Internations in oktober. Dit is een internationaal quadweekend waar al diverse grote namen uit Europa voor gecontracteerd zijn. Verder zullen op de zondag de MX 3 Inters ook al strijden voor het NK. Maar ook de zij spannen komen er niet makkelijk van af, zij hebben een selectiewedstrijd voor het EK. Deze dag zal aangevuld worden met nieuw talent in de klas sen Quads en MX 1 Junioren en de afgelopen vrijdag nog even een paar spelletjes geoefend hebben. Helemaal geen wedstrijdgevoel meer hebben en dan nog vijf paren achter je kunnen laten, is samen met Carlijn Bonants en Loes Ewals een prestatie om trots op te zijn. In de pupillenklasse tot 16 jaar werd een parentoernooi gehouden, waarbij Luuk Alards uit Oostrum en Luc Tijssen uit Venray voor het eerst MX2 Senioren.Al met al genoeg ingre diënten voor een dag met prachtige wedstrijden. Ook dit weekend zullen weer verschillende leden van MSV Overloon laten zien dat ze zich op de zware 'Loonse zand goed uit de voeten kunnen maken. Zaterdag zal dat in de klasse 85cc grote wielen Job Koopmans uit Holthees zijn. Hij zal alle zeilen bij moeten zetten om clubleden Jeremy de Vink uit Venray en Stef van Mullekom uit Vortum- Mullem voor te blijven. Of worden ze nog even voorbij gereden door Lynn of Maik Hubers uit Overloon? Bij de MX 2 Jeugdklasse gaan neef en nicht Jos en Maud Hubers uit Overloon de strijd aan met Tim Hermsen uit Over- asselt. Ook bij de veteranen moet een klusje geklaard worden. Dit wordt persoonlijk onderhanden genomen meededen met het echte werk, het bieden. Tijssen heeft een minibridge periode gehad, ook op De Keg, maar Alards heeft pas in september op het Raayland leren bridgen. Een 13e plaats in het eindklassement van 15 is een mooie start. Routiniers Marijn Schaeffers en Justin Gom- mans kwamen bizarre spellen tegen, er werd fors gedoubleerd en hier en daar werd veel down gegaan, een 8e plaats was dit maal hun deel. door de lokale klusjesman Jeu Hubers uit Overloon. Op de zondag zullen we een felle strijd bij de quads zien tussen Piet de Bruijn uit Groeningen en Albert Melis uit Heijen. Bij de MX 1 Junioren zal Jacqueline Hanegraaf zich tussen de mannen zeker van haar beste kant laten zien, en eindigen bij de eerste tien. Bij de zijspan de combinatie uit Westerbeek; Olaf van Dommelen met zijn bakkenist Kaz van Mill. Waar schijnlijk zullen ook andere lokale leden van MSV Overloon actief zijn op deze dag, maar dan in een andere klasse waar ze normaliter in rijden. Het circuit Duivenbos is gelegen op de kruising van de Oploseweg en de Hondsbergweg in Overloon. Op beide dagen beginnen de wedstrijden om 11.30 uur. De welpen 1 van Oranje-Wit zijn kampioen geworden in de korfbal zaalcom petitie. Op de foto de kampioenen en hun begeleidsters. Motorcrossclub MCV Well houdt op zaterdag 22 en zondag 23 maart onder auspiciën van MO Nederland de traditionele Paas- cross, meetellend voor het Neder lands kampioensschap. Zaterdag gaat de jeugd in verschil lende klassen om de kampioenspun- ten strijden. Verder starten deze dag de liefhebbers en de veteranen. In deze klassen rijden verschillende coureurs uit Well en omgeving. Op zondag gaan de MX2 junioren de spits afbijten. Hierna volgen de MX3 senioren en de MX2 en MX3 Nationa- len. Meetellend voor het NK de MX2 Inters, en de MX1 en MX3 inters. De clubleden Lei Janssen Venlo, Marcel Ruijten Belfeld en nieuwkomer Sven Hazenbosch Velden, gaan zondag als eerste van start. Paul Eickmans uit Wellerlooi, die vorig jaar op zijn thuis- circuit door pech buiten de prijzen viel, wil zich revancheren in de MX3 Senioren klasse. Van Jordy v.d.Sterren en Wesly Tassenaar wordt verwacht bij de MX2 Nationalen vooraan te zit ten. Bij de MX1 inters, wil Kevin Tas senaar uit Velden die in Lottum als zesde eindigde op zijn thuisbasis nog beter voor de dag komen. Na de MX3 Inters met als clubvertegenwoordi gers Ulf Simon en Olaf Szukat, starten de MX2. Deze punten tellen mee voor het Nederlands Kampioensschap. Randy Peters en de vorig jaar derde geworden Menno Verleng uit Velden, die in Lottum bij de massale valpartij betrokken was, en in de eerste mache nul punten scoorde, wil in Well toch in de buurt van mannen als Romviel (Veghel), Van Grinsven (Vinkei), Jans sen (Roermond) blijven. Op beide dagen is de aanvang om 12.00 uur. Het motorcrosscircuit van Well is gelegen aan de Wezerweg. PATERSSTRAAT 3 1 VENRAY TEL 0478 585 552 WWW.F RAN SLEM MERS.NL

Peel en Maas | 2008 | | pagina 31