Ingezonden F-Act in 'clash' Danswedstrijd bij Dansstudio Paul Janssen Winnaars trouwauto Verlinden Sunday Jazz in De Artiest Na 28 jaar definitief afscheid... PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 13 maart 2008 - Pagina 9 I R O K Meldersloseweg 6 A73 afsl. 11 - HORST www.irok.nl LIJSTEN GALERIE KUNSTUITLEEN In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Vrijheid Het politieke rumoer rond het illegale racecircuit van onderne mer H. Maessen op industrieter rein De Blakt is weer voorbij. Het college en de coalitiepartijen, inclusief de grootste oppositie partij, waren eensgezind: het kan en mag niet. Daarmee waren alle inspanningen van ondernemer Maessen om de Paas- en Pinkste races in deze gemeente te kunnen organiseren tevergeefs. Maessen waagde zijn kans en verloor. En zoals gezegd iedereen viel over hem heen. Het redactioneel com mentaar van Hannes in de Peel en Maas van 6 maart geeft ech ter weer hoe veel burgers en ondernemers in Venray tegen deze zaak aankijken. Als deze races wel waren doorgegaan, was definitief de indruk gewekt dat algemeen aanvaarde wetten en regels in Nederland in Venray niet gelden. En dat bijgevolg iedereen in deze gemeente met de nodige soepelheid naar eigen inzicht (en naar eigen voordeel) deze regels zou kunnen toepassen. Het poli tieke trompetgeschal dat het deze keer niet mocht leidt echter de aandacht af van waar het in deze gemeente werkelijk om gaat. Dat tot nu toe nog nooit uitputtend door het college, de coalitiepartij en en de grootste oppositiepartij is uitgelegd waarom men zo ver wil gaan in alles wat met circuit De Peel te maken heeft. Het is ten slotte maar een vrijetijdsbesteding (hoe sympathiek misschien ook) voor een relatief kleine groep en zeker geen kernactiviteit voor de gemeente. Het vervelende is dat in het verlengde van alles wat speelt rond dit circuit en de races de indruk is ontstaan dat sommigen in deze gemeente meer krijgen dan anderen en meer mogen dan anderen, zeker vergeleken met eenvoudige doorsnee onderne mers en burgers. En die indruk is er niet alleen, maar wordt helaas ook nog onderbouwd door aller lei feiten en gebeurtenissen zoals we ook nu weer hebben gezien Bovendien gaat dit alles ook nog gepaard met meer dan aanzien lijke financiële kosten voor de gemeenschap waar weinig zicht op is. Van burgemeester Waals mag toch verwacht worden dat hij er is voor alle burgers en gaat voor het algemeen belang. Toch stelt hij doodleuk dat hij er door de officier van justitie er op moet worden gewezen dat hij met het verlenen van een evenementen vergunning voor de races van ondernemer Maessen een opzette lijk misdrijf zou plegen. Deze bur gemeester is dus bereid in deze kwestie de grenzen van de wet op te zoeken. Dezelfde burgemeester spreekt ons echter als het gaat om het gedrag van de jeugd rond het verplichte sluitingsuur vermanend toe je toch vooral aan de regels te houden. En als het om het Groene Goud gaat, toch een belangrijke motor voor de economische ont wikkeling van Noord- Limburg, dan is hij de strengheid in eigen persoon. Kortom hier klopt iets niet en er wordt te weinig uitge legd. Datzelfde geldt ook voor de coalitiepartijen en de grootste oppositiepartij die hierover onvol doende kritisch zijn. Daardoor is zeker voor de doorsnee burger en ondernemer in deze gemeente het bestuurlijk aanzien van Venray in de hele gang van zaken rond circuit De Peel beschadigd. C. de Vocht, Venray Hondenbelasting Wij hebben dit onderwerp een paar jaar geleden uitgebreid bediscussieerd in Peel en Maas. Er is toen zelfs een rechtszaak aan gespannen tegen de gemeente, die negatief is uitgevallen voor de burger. Gemeenten mogen name lijk hondenbelasting heffen, maar ze hoeven het niet uit te geven aan hondenvoorzieningen. Veel van die gemeenten denken wel mee en zorgen dat er faci liteiten zijn voor honden. Zoals de gemeente Horst die een groot aantal hondentoiletten heeft laten bouwen. Maar de gemeente Ven ray is alleen geïnteresseerd in een ding, en dat is het ophalen van geld door middel van de honden belasting. Ze doen helemaal niets voor de hondenproblematiek. Behalve alleen maar roepen dat het opgeruimd moet worden. Een paar jaar geleden zijn in Brukske uitlaatstroken aangelegd. Er kwam toen regelmatig een 'zuigmachine' langs die alles schoonmaakte. Dit werkte perfect allemaal. Nu is alles afgebroken, de zuigmachine was blijkbaar te duur.Terwijl deze kosten slechts een fractie waren van het totaalbedrag dat wordt opgehaald middels de honden belasting. Vaak heb ik de kreet gehoord van de gemeente 'wij moeten luisteren naar de burger', het wordt tijd dat ze eens gaan luisteren naar de hondenbezitters. R. Land, Venray De rockcoverband F-Act uit Horst-Venray is op zaterdag 22 maart in Blok 10 in Horst een van de deelnemers aan de twee voorronde voor de regio Limburg van de vijfde jaar gang van de grootste cover bandcompetitie van Neder land 'Dommelsch Clash of the Cover Bands'. Vier coverbands bestijgen het inmiddels gere nommeerde Limburgse pop podium om hun kunsten te vertonen en op die manier de jury ervan te overtuigen een plaats in de regionale halve finales te verdienen. Tijdens de voorrondes, gehou den in Blok 10, starten de bands The only road to Paradiso' met het uiteindelijke doel de titel 'Beste coverband van Nederland 2008' en de daarbij behorende 'Dommelsch Clash of the Cover Bands Award 2008'. Buiten de vak kundige jury heeft ook het altijd kritische publiek een belangrijke stem bij de selectie van het beste bandtalent. Vanaf de halve finales wordt van alle deelnemers een live-registratie gemaakt. Elke band krijgt een eigen single in The Clash Hitlijst' op www.dommel- schclashofthecoverbands.nl waar op gratis gestemd kan worden. De band van de single met de meeste stemmen wint The Clash Hitlijst Award 2008', die zal worden uit gereikt tijdens de landelijke finale. Deze band zal ook optreden op het grootse halfjaarlijkse 'Leidse- plein LIVE 2009' in Amsterdam. De jury beoordeelt de bands op o.a. techniek, arrangementen, pre sentatie en samenspel. De band gekozen door de vakjury en de band met de meeste publieks- stemmen gaan door naar de halve finales. Op zaterdag 22 maart vanaf 22.00 uur gaan de volgende bands de muzikale strijd aan: Deal uit Bunde, F-Act: uit Horst/Venray, Stash uit Oss en Lock Nine uit Lierop Coverbands kunnen zich tot 31 maart a.s. inschrijven via www.dommelschclashofthecover- bands.nl. Op deze website is ook meer informatie te vinden over tijden, bands, etc. LI Televisie, de stichting Limburg danst en de lente- beurs organiseren samen de danswedstrijd 'Limburg danst' tijdens de lentebeurs. Dit in navolging van het succes volle 'Dancing with the stars' waarbij een aantal Limburgse prominenten dansten met een aantal amateurdansers en -danseressen van de diverse dansscholen. Elke zaterdag wordt op LI TV onthuld wie het leukste danspaar is per deelnemende Limburgse dansschool. Dansstudio Paul Janssen neemt als Venrayse dans school deel aan dit evenement. Afgelopen zaterdag vonden de opnames plaats bij Dansstudio Paul Janssen aan de Veltumse Klef- fen 62. De uitzending is zaterdag 15 maart elke 20 minuten over het uur te zien vanaf 17.20 uur tot middernacht. Wie zich uiteindelijk winnaar mag noemen van de danswed strijd'Limburg danst'wordt beslist tijdens de spectaculaire Lente- beursflnale op donderdag 3 april om 20.00 uur. De finale wordt tevens door LI uitgezonden op zaterdag 5 april. De Lentebeurs vindt plaats van zondag 30 maart t/m zondag 6 april 2008 in MECC Maastricht. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in IJssalon De Verleiding maakt bijna het lekkerste ijs van Neder land. De Venrayse ijssalon won de derde prijs tijdens de nationale ijs- wedstrijd van Horeca Nederland. Ruim anderhalf jaar geleden startte John Jansen met zijn ijssa lon aan de Grote Markt 17 in Ven ray. "Ik heb bewust gekozen voor een klein pandje", vertelt Jansen. "Zo kan ik me volledig overgeven aan mijn grote passie: ijs bereiden en aandacht geven aan mijn gas ten die van het ijs genieten.Venray heeft mij verteld hoe mijn ijs het lekkerste is, ik laat mijn gasten de nieuwe recepturen proeven en stuur het dan bij, totdat ieder een er volop van kan genieten en tevreden is." Jansen vindt dat Ven ray eigenlijk de grote beker heeft verdiend. "Gefeliciteerd en dank je Venray." Geur, kleur, structuur en smaak waren de items waarop de jury het ijs beoordeelde. "De smaak was goed voor het dub bele aantal punten, en dat is dan ook het onderdeel waarmee de beker gewonnen is." Dus wil je het lekkerste ijsje op de hand of een heerlijke beker met vers fruit of vers gebrande noten en een toefje slagroom, dan ben je bij De Verlei ding aan het juiste adres. Wat uit eindelijk het geheim is, wil Jansen wel vertellen. "Veel vers fruit, de lekkerste chocolade op een basis van verse melk en slagroom. Wat je erin stopt komt er ook uit, en dat proef je." Toekomstige echtparen die in januari of februari trouwringen kochten bij Verlinden juwelier maakten kans op een gratis trouw auto op hun huwelijksdag. Eve lyn en Dennis van Diest zijn de gelukkige winnaars. Zij hebben bij Kwadraatautoservice al een keuze gemaakt en zullen in mei door deze prachtige Alvis uit 1949 gere den worden Verlinden juwelier wenst het paar een fijne dag en veel geluk kige jaren. OJC Gaellus in Tienray bestaat zestien jaar. Op vrijdag 27 maart 1992 werd de soos officieel geopend. Dit jaar wordt dus voor de zestiende keer Gaellus in Rock gehouden, met optredens van de bands Suitcase, Dirk Diggler en Soreway. Vrijdag 14 maart opent Suitcase het jaarlijks terugkerend festival. Suitcase is een nieuwe rock- en popcoverband die bestaat uit leden van onder meer Delphian en Sun Caged. Het repertoire bestaat uit hits van onder meer Jackson Five, the Police tot Red Hot Chili Peppers. Entree drie euro, de zaal is om 20.00 uur en Suitcase begint om 21.30 uur. Zaterdag 15 maart komt Dirk Diggler. Dirk Diggler is ontstaan toen enkele uitgeran geerde retro-pornosterren de kop pen bij elkaar staken en besloten een band te starten. Ze hadden in een ver verleden al ervaring opge daan in bands als Brainstew, Big Time Napoleons, Idiot Proof en September Fools. De bandleden spelen keiharde covers, variërend van Rage against the machine en Foo Fighters tot Urban Dance Squad en Motorhead. De soos is om 20.00 uur geopend, Dirk Dig gler begint rond 21.30 uur en de entree is 5 euro. Zondag 16 maart is het de beurt aan Soreway. Deze band bestaat sinds 2004, uitein delijk volop in actie met zeven enthousiaste bandleden. Muziek uit de laatste 40 jaar passeert in één avond de revue. Het is een Dirk Diggler staat op zaterdag 15 maart op de planken. band waarbij gezelligheid voor opstaat. De band speelt onder andere nummers van Anouk, Blink 182, Robbie Williams, Steppen- wolf,The Beatles enTwisted Sister. Er worden ook Nederlandstalige liedjes gespeeld van bijvoorbeeld De Dijk, Boudewijn de Groot en Blof. De soos Gaellus is om 18.00 uur geopend, Soreway speelt om 19-30 uur en de entree is 3 euro. Zondag 16 maart presenteert Theatercafé de Artiest voor de maand maart zijn tweede Sunday Jazz-middag.Vanaf 14.30 uur speelt het trio D'accorD, bestaande uit drie gitaristen die met name jazz, gipsy, en een vleugje blues ten gehore brengen. D'accorD bestaat uit drie Venrayse gitaristen: Jeffrey Meijer, Gerard Schütte en Peter Verberne. Sunday Jazz werd vorige maand voor het eerst geïntroduceerd door De Artiest. Op zaterdag 1 maart viel definitief het doek voor Foto Video Rini van de Leur. Natuur lijk is dit niet ongemerkt voor bijgegaan. Oplettende voorbij gangers zagen dat Franka en Rini in alle vroegte verrast werden met een champagne- ontbijt in hun zaak. Vervolgens hebben zij de hele dag klanten en collega's op bezoek gehad die even een handje kwa men schudden. "Het vrije leven gaat nu beginnen", aldus Rini en Franka. "Eindelijk hebben we tijd om te gaan genieten van onze kleinkinderen en kunnen ook wij tijdens een koopzondag eens op het terras zitten en een rondje door het dorp maken." Natuurlijk is dit afscheid er een met een lach en een traan. "We hebben de afge lopen 28 jaar onze ziel en zalig heid in dit bedrijf gestoken en dan spelen toch emoties." Franka en Rini bedanken alle klanten, colle ga's, vrienden en familie voor hun lieve reacties van de afgelopen weken en zij genieten momenteel volop van de vele bossen bloe men, kaartjes en presentjes die zij mochten ontvangen.. Carnaval werd ruim een maand geleden nog gevierd. Het voelt echter alweer als jaren geleden. Dat is dan ook de reden dat OJC Jera'70 op zaterdag 18 maart SKArnaval houdt. Om nog één keer in het kalenderjaar 2008 de sfeer rondom dit volksfeest terug te laten keren, heeft Jera Mark Foggo en zijn Skasters gestrikt. Mark Foggo is een heel dyna mische en unieke performer. Zijn muziek wordt het best omschre ven als moderne, bizarre, origine le, up-tempo ska. De snelle songs en de wilde en sensationele per formances zijn een onvergetelijke ervaring. Mark Foggo's Skasters mag zich dan ook met trots een van de beste en meest gewilde bands van Europa noemen. Mark Foggo, geboren in Liverpool, begon zijn muzikale carrière op veertienjarige leeftijd. Vanaf zijn zevende levensjaar had hij op een strenge kostschool gewoond waar hij zo snel mogelijk van weg wilde, het was voor hem verboden met zijn band op te treden en daarom ontsnapte hij 's nachts vaak met zijn gitaar uit het raam om toch te kunnen optreden. Zodra hij 16 was zei hij school voorgoed vaar wel en besloot dat het tijd was om zijn 'fame en fortune' in Londen te gaan zoeken. Hij vond een vriend en flatgenoot, Declan Mcmannus, die later zijn naam zou verande ren in Elvis Costello, en speelde samen met hem in het Londense pubcircuit. Toen speelde hij nog voornamelijk punk en rhythm and bluesmuziek. Maar het leven verloopt niet altijd zoals je het uitstippelt en het kan gekke wen dingen nemen, zo ook dat van Mark Foggo. Na een financieel meningsverschil met het Engelse gerechtshof en een gevangenis straf die hem boven het hoofd hing, besloot Mark dat het tijd was verder te trekken en besloot te vluchten naar Nederland. Nadat hij zich bij enkele bands gevoegd had, vond hij het tijd om weer op eigen benen te staan, en vormde hij Mark Foggo's Skasters. Inmid dels hebben de Mark Foggo's Skasters acht cd's uitgebracht. Mark Foggo toerde de afgelopen jaren succesvol door Europa. Ver leden jaar stond hij nog met zijn Skasters op de planken van het Jera on Air festival. Door de jaren heen is hij een echte Missionary of ka geworden. Niet zo vreemd dus dat één van zijn albums deze naam draagt. Aanstaande zaterdag gaan de deuren gaan om 20.00 uur open. Meer informatie staat op www.jera70.nl. deskundig advies in kunst en lijsten schilderijen sieraden sculpturen glaswerk nu nieuwe collectie De Verleiding voor het lekkerste ijs Gaellus in Rock Mark Foggo bij Jera'70

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9